کمک کنید برای خودکفائی و استقلال کشور

تب‌های اولیه

50 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک کنید برای خودکفائی و استقلال کشور

[=&amp] خدای نکرده تا حالا یکی از عزیزانتون مثلا برادر ، پدر، برادرزاده ، و یا خواهر، مادر،عمو و ... اسیر اعتیاد شده اند ؟ انشاءا... که بلا دور باشد ولی این روزها همه می دانند که این جور بلاها (واقعا هم بلا ) خیلی هم دور نیست بلکه خیلی خیلی نزدیکه ، حتی نزدیکتر از خیلی چیزها مثل : کتاب ، روزنامه و یا حتی آب خوردن ، مثلا اگر یک روز تو یک خیابان شلوغ و گرم کار داشته باشی و همه جا پر از مغازه و آدم و ماشین باشه و از شانس شما با کسی هم آشنا نباشید ، شاید به سختی بتونید یک لیوان آب خنک پیدا کنید ،ولی اگر اهلش باشید که انشاءا... هم نباشید ، در کمتر از چند دقیقه هر نوع مواد مخدری که بخواهید با یک جفت چشم مجرب و چند تا صد تومنی میتونید به دست بیارید . آنهایی که خودشون یا عزیزشون با این بلا دست به گریبان هستند می دونن که معتاد فقط اولین و دومین بار که مصرف می کند خلافکاری و خوشگذرونی می کند و از اون به بعد یک مریضه که باید مثل یک بیمار باهاش برخورد کرد نه یک خلافکار مادر زاد . چه پدر و مادرها و یا خواهر و برادرهایی رو دیدم که زار می زنن و همه زندگی خودشون رو حاضرن بدن تا عزیزشون رو نجات بدن ، ولی دیگه کاری نمی شه کرد ، تازه اگه با بدبختی و مشکلات زیاد کسی هم بتونه ترک کنه سال ها باید در معرض خطر و گرفتاری دوباره باشد .[/]
[=&amp]تازه اعتیاد یکی از بلاهای دوران تکنولوژی و مدرن می باشد که بدبختی های دیگری هم در کمین دارد . مثل : فحشا ، دزدی ، ولگردی ،و هر نوع بزهکاری دیگه که خودت از همه خبر داری .[/]
[=&amp]ولی چه باید کرد ؟[/]
[=&amp]خداوند در قرآن کریم می فرماید :« ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیرما بانفسهم » یعنی خداوند حال هیچ قومی را تغیر نمی دهد مگر اینکه خود آن قوم حالشان را تغییر دهند . « رعد 11 » [/]
[=&amp]خوب الان اگر از هر کی بپرسیم چه باید کرد ؟ اولین چیزی که می گه اینه که [/]"[=&amp]دولت یه کاری باید بکنه [/]" [=&amp]،خوب شاید هم درست بگه ولی نکته اینجاست که اگر دولت کاری نکنه اونوقت ما باید بشینیم و دست رو دست بذاریم و هر وقت عزیزمون می ره بیرون سلام و صلوات بفرستیم که سالم برگرده خونه ! [/]
[=&amp]ببین عزیزم به فحشا کشیده شدن دخترا و پسرامون و یا معتاد شدنشون و یا هر خلافکاریه دیگشون ممکنه دلایل زیادی داشته باشه ،مثلا دوست ناباب ، پدر و مادر خطاکار، بی پولی ، ماهواره ، اینترنت ، معلم بد و یا شاید توارث و ..... شاید همه اینها درست باشه شایدم نباشه ولی کاریشون نمیشه کرد (یعنی اینا چاره دارن ولی به این آسونی ها درست نمیشه اصلا کار من و تو نیست ) من میگم مشکل بیکاری جوانان اگه از موارد بالا بزرگتر نباشه کوچکتر هم نیست و خیلی هم موثره . بعضی هارو دیدم که تا دوران جوونی سالم و خوب موندن ولی به خاطر بیکاری و فشار زندگی به خلاف کشیده شدن . شما نمی دونید که این بیکاری و فقر چه فشاری به آدم میاره ، ولی فکر می-کنم که این درد یک درمانی داشته باشه که همه باید تو اون شریک باشن .[/]
[=&amp] اصلا بیا یه گروهی درست کنیم ،یه حزب ، یه نهضت ، یه ... ، نمی دونم هرچی که دوست داری اسمشو بذار ، عضو شدن در این نهضت هم خیلی آسونه ، نه عکس می خواد نه کپی شناسنامه و نه شهریه و نه پارتی ..... ثمره فعالیت گروهمون تو دستای خودمون و فرزندان این مملکته و به هیچ کس و هیچ چیزی هم کاری نداریم ، تنها شرط عضو شدن اینه که « جنس ایرونی بخریم » [/]
[=&amp]آره عزیزم هرکی جنس ایرونی بخره عضو این گروه می شه ، اسم گروهمونم بذاریم مثلا .... [/]
[=&amp]هرکی بیشتر جنس ایرونی بخره مقامش از همه بالاتره ،شایدم یه روز همه رئیس بشن .[/]
[=&amp] آهای مادری که حاضری همه دار و ندارتو بدی تا فرزندت از فحشا یا اعتیاد نجات پیدا کنه، لازم نیست این کارو بکنی ، وقتی که جلوی دوست وآشنا ،خواهرشوهرو جاری و همسایه و غیره پز می دی که یخچال ایتالیایی دارم و فرش بلژیکی و لباسشویی آلمانی و فلان و بهمان ... یه دفعه پسر معتادت وارد خونه می شه و تو سرتو میندازی پایین ، از الآن به فکر باش و نذار کار به اونجا بکشه . به جای اینکه اون موقع همه دار و ندارتو بدی تا عزیزت نجات پیدا کنه از الان همه دارو ندارتو ایرونی کن بعدا پز بده که همه وسایل خونمون ایرونیه اینم پسر گلم که باعث افتخارمه ،نور چشممه ،بهش پز می دم . آهای بابایی که پیش همکارات ژست میگیری که ماشین خارجی دارم و پز تور اروپا و کت و شلوارمارک دار خارجیتو میدی و وقتی از فرزندانت می پرسن رنگت عوض می-شه و می گی ای بابا خر ما از کرگی دم نداشت .[/]
[=&amp] آره عزیزم اگه یه روز به اینجا رسیدیم که حاضر باشیم یک جفت کفش ایرونی بخریم اگر چه شاید زشتر یا گرانتر و یا اصلا بدتر از خارجی باشد ولی بهش افتخار کنیم که آره کار بچه های خودمونه ، اون موقع شاید بتونیم روی خوشبختی رو ببینیم وگرنه این بلای خانمان سوز از خونمون بیرون نخواهد رفت .[/]
[=&amp] ببین عزیز من ، این حرفا رو من نباید بگم بلکه اینا وظیفه مسؤلین، صدا و سیما، دولت، مجلس و ... است که باید بگن ولی نمی گن حالا چرا ؟ نمی دونم ! وقتی که جنس خارجی وارد کشور می شه کی سودشو می بره ؟ چطور می گن قاچاقه ولی کشتی کشتی داره وارد می شه ؟ کی سودشو می بره ! معلومه اول اون کشوری که تولید می کنه ، دوم اون کسی که راشون می ده یا وارد می کنه . من به این چیزا کاری ندارم . چطور شده که کشور چین که مرکز تولید و مصرف مواد مخدر بود حالا از زیر پوش زنانه تا اسباب بازی و مترو و پالایشگاهمون رو داره تولید و وارد کشورمون می کنه ، اون وقت ایرونی جماعت با اون سابقه علم و تمدن شده مصرف کننده اونها ؟![/]
[=&amp] عزیز من چرخ های ماشین آلات در کارخانه هامون زنگ زده و داره می پوسه ، بچه های این مملکت باید راهشون بندازن ! چطور ؟! با استفاده من و تو از اجناس ایرونی . یه موقع نگی ای بابا حالا من اگه یه یخچال ایرونی بخرم همه چی درست می شه ؟ بله که درست می شه وقتی که تو بخری ، من بخرم و همه بخرن معلومه که درست میشه . چرا تحصیلکرده های ما برن خارج ؟ بذار اونقدر تولید کنیم که یکروز کارگر خارجی وارد کنیم نه محصولات کارگراشونو ، البته صدا و سیما اونقدرها هم بی تفاوت نیست بلکه هر روز حداقل دو ساعت فریاد میزنه که تولید نکنید فقط مصرف کنید البته مثل من که بی ادب نیست بلکه مؤدبانه می گه : پولهاتونو برای تولید هدر ندید بلکه اونها رو بذارید تو جیب من « بانک » من هم بهتون شمش طلا می دم ، 20 کیلومتر اسکناس 2000 تومانی می دم . هنوز بین مراجع تقلید در مورد اسلامی یا غیر اسلامی بودن بانکها اختلاف نظره ، اونوقت اونها طوری در مورد اجر دنیوی و اخروی حسابهاشون شعار می دن که آدم به فکر می افته که فرش زیر پاشو بفروشه و در این حراج اجرهای دنیوی و اخروی شریک بشه . تولید برای چی ؟! راحت برید بخوابید تو خونه آخر سال هم بیایید بهره پولتونو بگیرید ، کار مال تراکتور، مال کفار، مال خارجی هاست . شما آقایید شما که نباید برید تو کارخونه ، دستاتون روغنی می شه کثیف می شه ... نه عزیزم شمش طلا مال ما نیست ، مال اونهاییه که کار می کنن و تولیداتشون وارد کشور ما میشه .آهای ایهاالناس اینو بدونید هر چه بهره بانک بالاتر باشه کشور عقبتر می مونه ، اگه اینجوری نبود بهره پول تو کشورای پیشرفته بیشتر بود ولی می دونیم کمتره .[/]
[=&amp] خدارو شکر که حالا مؤسسات و بانکهای خصوصی هم اعلام همبستگی کرده اند و همشون با هم در آبادانی کشور رقابت دارند . اولی 15% ،دومی 16% و سومی 20% و الی ماشاءا... .[/]
[=&amp]آهای مؤمن ،کافر، نمازخون ، با سواد ، بی سواد ... ای ایرونی من این حرفارو گفتم و شما که می دونستی یاد آوری شد و شمایی که نمی دونستی حالا می دونی . حالا دیگه حواست باشه وقتی که داری جنس خارجی می خری و اسکناس های رنگارنگ را تو دست فروشنده می ذاری ، دقیقا مثل اینه که داری به بچه هات مواد مخدر می دی، آره عزیزم من حجت رو تموم کردم حالا وقتی که جنس خارجی خریدی و شب عذاب وجدان نگرفتی یا وقتی که عزیزت رو دیدی که به فحشا کشیده شده و عذاب وجدان نگرفتی دیگه نمی دونم اسم تو چیه ؟! وقتی داری جنس خارجی می خری داری خودت و عزیزانت را به پرتگاه نابودی هول میدی .[/]
[=&amp] آهای مادری که هر روز قد و بالای رعنای دختر عزیزت رو برانداز می کنی و هی فکر می کنی که شاید دخترت ایرادی داره که براش یک خواستگار نمی یاد ، یک روز دماغشو کوتاه می کنی و یک روز بلند ، یک روز لباشو کلفت می کنی و فرداش نازک ، یک روز رنگ چشماشو سبز می کنی و یک روز آبی ، اما دریغ از یک خواستگار . بابام جان دماغ این بنده خدا ایرادی نداره ، اشکال اینه که خواستگار آس و پاسه و بی کار، دیگه جرات نداره پا جلو بذاره ، من و تو امکان ازدواج رو ازش گرفتیم و راه فحشا رو براش باز کردیم ، چطوری ؟! با خرید جنس خارجی . پس از ماست که بر ماست .[/]
[=&amp] حالا فکر نکنی راه رو آب و جارو کردن که صاف بری و تولید داخلی راه بندازی ، مسیر بس دشوار است اونقدر سنگ جلو پات میندازن که نزدیکه پشیمان شی ،کیا ؟خارجیا ؟! نه بابا تو همین مملکت ، همین همشهری ها ، پدرت درمیاد ولی نباید ایستاد ، بخاطر کشورمون ، دینمون ، عزیزامون باید حرکت کرد و مقاوم بود . بله اولش سخته ولی یه روزی ظفر میرسه ، تولیدات ما هم زیبا و کارآمد میشن ، وقتی تولیدات بالا رفت کیفیت هم بالا میره . دو سال پیش تو همین روزنامه همشهری خوندم که بیش از 60 هزار نفربا تحصیلات دانشگاهی در بانک اطلاعات کاریابی همشهری ثبت نام کرده اند ، چرا ؟! چون من و تو به جنس خارجی پز میدیم ، همین و بس . خوب این جوونا ازدواج هم نمی تونن بکنن ، با کدوم پول ،کدوم کار ؟[/]
[=&amp] به امید روزی که هیچ ایرونی ای بیکار نباشد و در کنار تربیت صحیح و درپناه خداوند متعال کشوری سر بلند و آباد داشته باشیم . بعداً نگی نگفتی ها .:Sham::hamdel::Sham:[/]

واقعا هم كه همينه،ولى الان جنس إيرانى تشخيص دادن هم سخته!ميگن ايرانيه،بعدا ميبينى چينى بوده!با اين حال خيلى از جنس هاى ايرانى بهتر از مدل هاى خارجى بازاره كه اكثرشون. هم تقلبى هستن تازه!به اميد اينكه همه مون يك گام براى پيشرفت كشور مون بر داريم!

جانا سخن از زبان ما می گویی...
من خودم تو خرید جهیزیه ام کمال دقت رو داشتم که تا جایی که جنس ایرونی تو بازار بود، ایرونیشو بخرم. به جز اونایی که مامانم از قدیم جمع کرده بودن(البته اونام بیشتر کاسه بشقاب و اینجور چیزا بود که ایرانی بودن ) و اونایی که نمونه ی ایرانیش نبود، همه جهیزیه ام ایرانی بود با این که همه حتی مامانم که خرید می کردن دائم نگران بودن که کیفیت این اجناس اونی که میخوان نباشه یا زیاد عمر نکنه.
همین الانم که همه شروع کنیم به مصرف کالاهای ایرانی بازم کلی عقبیم از فرمایشات حضرت آقا که سالهای پیش رو سال جهاد اقتصادی و سال اصلاح الگوی مصرف و سال استفاده از کالای ایرانی نام گذاشتن که نشون از دغدغه بودن و مهم بودن این مسئله داره.
وقتی سر این موضوع با دوستام بحث می کردن، بعضی ها واقعا" نمی تونن خودشون رو قانع کنن. آخه عزیزمن اگه بابای شما خودش کفاش باشه و کفش درست کنه، شما میری بازم از مغازه کفش بخری؟هرچقدم کفش بابات زشت و بدون کیفیت باشه، همونو می پوشی. اصلا" بابات نمیذاره بری کفش کس دیگه ای رو بخری. نمی دونم چرا در مورد جامعه مون اینجوری فکر نمی کنیم.
بعضی ها هم هی بار رو رو دوش بقیه میاندازن و میافتن توی یه دور باطل. می گن اول اون تولیدکننده، کیفیت جنسش رو بالا ببره بعد من می خرم. خب عزیزمن اون بنده خدا با این سرمایه ای که داره همین کیفیت رو می تونه تولید کنه. تو باید بخری تا اون بتونه کیفیتش رو بهتر کنه.
البته تقصیر بعضی از این فروشنده هام هست.وقتی میری بعضی مغازه ها برا خرید،و یه جنس ایرانی رو پسند کردی، انقد پشت سرش حرف می زنه حرف می زنه تا شما کلا" بیخیال خرید میشی! بابا یه کم انصاف داشته باشین. در مورد کالایی که مال کارخونه بابا و داداش خودتون هم هست اینجوری می گین؟؟؟!!!یادمه می خواستم توستر بخرم، اون نمونه ی ایرانیش که من میخواستم کم بود و داشتم دربه در دنبالش می گشتم(درمورد پلوپز دیجیتال هم همینطور) ولی نمونه های چینیش تو بازار ریخته بود، از هر مغازه ای می پرسیدم داره یا نه، کلی غیبت اون ایرانیه رو می کرد و کلی هم از کالای چینی(اونم چینی) ش تعریف می کرد. درحالیکه دیگه چینیش خداییش زیاد با ایرانیش به لحاظ کیفیت فرق نمی کنه.
بعضی هام خودشونو گول می زنن. می گن بابا این که دیگه وارد شده و ارز ش از مملکت خارج شده. تو چه بخری چه نخری ما اون ضرر اقتصادی رو دیدیم، دیگه چرا خودمون رو از کاهای خوب محروم کنیم؟!!
بعضی ها خیلی بیشتر و حرفه ای تر خودشون رو گول می زنن. می گن باشه می خریم بعد می گی خب الان مسواکتو بخر ایرانی دیگه، می گه نه مسواک چون با سلامتی در ارتباطه نمیشه ریسک کرد، خمیر دندون نه. دارو نه . این دوست من حتی دسته عینک و کالسکه بچه (بخصووص رو کالسکه خیلی تاکید داشت که حتما باید مارک دار باشه) و لباس و ... وسایل خطرناکی می دونست که نباید در موردش ریسک کرد.احتمالا" منظورش از " باشه می خریم" همین نخود لوبیا و اینجور چیزا بود که کلا" وارد نمیشه.
بعضی ها هم که کلا" عصبی ان. تا این حرفا رو می زنی توپ رو می اندازن تو زمین مسئولین و از ثروت های بادآورده ی بعضی هاشون(البته بعضی های شون) می گن و می گن تو خودت الکی درگیر نکن تا اونا درست نکنن درست نمیشه. جدا" ولی بعضی کارها اگه از بالا و به وسیله بالادستی ها درست نشه، مردم می تونن و باید از طریق نخریدن و نخریدن و نخریدنش الگوی مصرف اون کالا رو اصلاح کنن. قضیه قلیان و تنباکو و این چیزا که یادتون هست...
بعضی هام بهانه می گیرن دیگه. مثلا" می گن بابا اینا که ایرانی نیست، چین درست می کنه همشو به اسم ایران می فروشن . یا اینا تو ایران فقط مونتاژ میشه و از این حرفا. بابا عزیز من،خب همون مونتاژ رو هم چارتاآدم شریف هموطن انجام بدن و کار و کاسبی داشته باشن بهتره که تا چار چشم بادومی از خدا بیخبر!
هیییییی چی بگم که سر درد و دلم باز شد...
ولی یه چیزی رو هم به بچه مثبت ها بگم: اگه خداییش واقعا" خداییش یه کالای ایرانی رو به این هدف و نیت بخرین که حرف حضرت آقا رو زمین نمونه یا یه مسلمون از بدبختی هاش نجات پیدا کنه، خدا واقعا" اون وسیله رو منشاء خیر براتون قرار می ده. نمونه شو من خودم تو گوشی خریدنم دیدم. گوشی با کلاس خارجیمو دادم و یه دونه از این ایرانی ها که امکاناتش به مراتب پایین تره خریدم. پول بیشتری هم نسبت به نمونه خارجیش دادم ولی از خدا راضی ام بابت خیری که این گوشی برام داشت.(ببخشید یه خورده ریاکاری هاش زیاد بود.)

با این قیمت ارز اگر هم نخواهند از تولید داخلی استفاده کنند حالا مجبورند که استفاده کنند! در زمینه پوشاک که مارک ها خارجی هست اکثرا تولید داخل هستند. در زمینه خودرو که با این قیمت ها مجبورند خودروی تولید داخل بخرند حتی به این قیمت که هنگام تحویل خودروشون ایراد فنی داشته باشه و خدمات پس از فروش هم توهین آمیز باهاشون صحبت کنه و حتی حاضرند پیه این را که بخاطر کیفیت پایین خودرو امکان دارد کشته شوند را به تنشان بمالند! تولید داخلی که اکثرا مونتاژ هست آن هم مونتاژ هایی بی کیفیت خدمات پس از فروش هم که کشک! من هم موافقم که باید از تولید داخلی حمایت کرد اما تولید کننده هم باید انصاف داشته باشد و جنس با کیفیت تحویل مشتری بدهد و خدمات پس از فروشش در حد حرف نباشد اما در اینجا همه به فکر خودشون هستند چه تولید کننده چه مصرف کننده. خرید تولید داخلی هم مثل بیمه کردن میماند وقتی که میخوای مثلا ماشینت رو بیمه بدنه کنی یک خانم آراسته ازت پول رو میگیره اما وقتی میخوای خسارتت رو از بیمه بگیری باید با یک مرد سیبیل کلفت جر و بحث کنی!

این هم که میبینید چین داره کمر تولید داخلی ما رو میشکنه بخاطر اینه که ما به چین وابسته ایم و بزرگترین خریدار نفت ما چین هست و بخشی از پول نفت را مجبوریم یوان بگیریم یا جنس چینی وارد کنیم که هر دو یک اثر را دارند.

به هر حال یک طرفه به قاضی رفتن صحیح نیست.

بنام خدا

با سلام

یکی از استادای بنده خاطراتش تعریف میکرد، میگفت تو مکه با یه خانم چینی که مبلغ اهل تسنن بوده اشنا شده با هم که حرف

میزدن خانم چینی مسلمون تعریف کرده که ما میدونیم که ممکنه کالای چینی که میخریم بدردمون خیلی نخوره و یا با کیفیت بالاترش

یه کشور دیگه وجود داشته باشه اما بخاطر حمایت از تولید خودمون نمیریم پول بدیم کالای کشور دیگه رو تهیه کنیم همون کالای کشور

خودمون رو تهیه می کنیم!

همره;389821 نوشت:
یکی از استادای من تعریف میکرد و از خاطراتش تعریف میکرد، میگفت تو مکه با یه خانم چینی که مبلغ اهل تسنن بوده اشنا شده با هم که حرف میزدن خانم چینی مسلمون تعریف کرده که ما میدونیم که ممکنه کالای چینی که میخریم بدردمون خیلی نخوره و با کیفیت بالاترش از یه کشور دیگه وجود داشته باشه اما بخاطر حمایت از تولید خودمون نمیریم پول بدیم کالای کشور دیگه رو تهیه کنیم همون کالای کشور خودمون رو تهیه می کنیم!

اگه این فرهنگ سازی تو ایران هم بود سازنده کالای ایرانی مجبور نمی شد برای اینکه جنسش به فروش برسه مارک خارجی رو کالاش نصب کنه :Labkhand:

همره;389821 نوشت:
یکی از استادای من تعریف میکرد و از خاطراتش تعریف میکرد، میگفت تو مکه با یه خانم چینی که مبلغ اهل تسنن بوده اشنا شده با هم که حرف میزدن خانم چینی مسلمون تعریف کرده که ما میدونیم که ممکنه کالای چینی که میخریم بدردمون خیلی نخوره و با کیفیت بالاترش از یه کشور دیگه وجود داشته باشه اما بخاطر حمایت از تولید خودمون نمیریم پول بدیم کالای کشور دیگه رو تهیه کنیم همون کالای کشور خودمون رو تهیه می کنیم!

اصولا چینی ها با اون درآمدی که دارند مجبورند کالای درجه 3 خودشون رو بخرند ولی ما تا قبل از گرونی دلار زیاد مجبور نبودیم که تولید داخل رو بخریم پس قیاس صحیحی نیست. منطقا موقعی آدم از تولید کننده داخلی حمایت میکنه که تولید کننده داخلی هم از اون حمایت کنه. (کیفیت در حدی که بشه گفت استاندارد و خدمات پس از فروش که اسمی نباشه) الان فرانسوی ها هم خوب میدونن که ماشینای آلمانی بهتره ولی ماشین های ساخت کشور خودشون رو میخرن چون با اینکه کیفیتشون در حد ماشینای آلمانی نیست اما مزخرف هم نیست و خدمات پس از فروشش حتی از اون ماشین آلمانی هم بهتره اما شما اینجا فلان ماشین رو که پر تیراژ ترین خودرو کشور هست رو بخر امکان نداره یک ایراد فنی نداشته باشه بری خدمات پس از فروش هم توهین آمیز باهاتون صحبت میکنند اما علتش چیست؟

علتش این است که در اون رنج قیمتی اون ماشین رقیب نداره چون انحصار داره وقتی هم که شرکت خودرو ساز رو زیر فشار میگذارند برای بالا بردن کیفیت بالا بردن خدمات پس از فروش پایین آوردن قیمت خودرو ساز 100 تا ارگان هم رو در روش باشن بازم زیر بار نمیره چون که میگه من این کارو نمیکنم اگر هم ناراضی هستید تعطیل کنم 1 میلیون نفر بیکار شن! طرف مقابل هم کوتاه میاد و بیخیال این میشه که سالانه چند هزار نفر بخاطر کیفیت پایین این خودرو دارن کشته میشن یعنی دفع افسد (بیکاری 1 میلیون نفر) به فاسد (کشته شدن هزاران نفر)

الان هم برخی به دنبال این هستن که برای تولیدات داخلی انحصار ایجاد کنند با اینکه میدونن نتیجه انحصار چیه اما باز هم هدف دفع افسد (تعطیل شدن کارخانجات و بیکاری کارگرها) به فاسد (پایین آوردن حقوق کارگرها و کیفیت محصول) هست.

من اگر هم تولید داخلی را میخرم سر خودم را کلاه نمیذارم و به خودم افتخار نمیکنم بلکه میدانم که از روی مجبوری این کار رو میکنم. فقط باید این وسط قبول کنیم که مثل غرب به بحران خوردیم با این تفاوت که در غرب همه اقشار به بحران خوردند اما اینجا با گشت زدن در شهر میتوان فهمید که برخی از بغل این بحران پولدارتر هم شده اند آمارش را میتوانید از نمایشگاه های ماشینی بگیرید که در وسط بحران روز به روز ماشین های گرانقیمت تر را جایگزین ماشین های قبلی میکنند و خودروهای آمریکایی که معلوم نیست چگونه با وجود ممنوعیت واردات در خیابان ها پرسه میزنند!

ما تو کشور خودمون گوشی هایی میسازیم که تو جیب جا میشن و خیلی راحت هم از جیب بیرون میان
با این همه امکانات و کیفیت حیف نیست تولیدات داخلی رو رها کنیم و بریم سراغ جنس خارجی؟

با تشکر از آقای hamid40
به امید روزی که مدرک گرایی ، ثروت گرایی ، پارتی مداری :Narahat: ، شکم دوستی و ..... از افکار جامعه ما رخت بربندد و به جای آنها علم گرایی ، تقوا گرایی ، شایسته سالاری ، و اینا بیاید.
اینطوری جنس داخلیمونو اینقدر خوب می سازیم(جنس را برای عملکرد خوبش می سازیم نه برای خراب شدنش ) که همه حای جهان طرفدار پیدا میکنه چه برسه توی داخل کشور.:ok:

سلام علیکم و رحمه الله
متاسفانه هر روز شاهد ورشکست شدن شرکتهای صنعتی بزرگ و اصناف مختلف تولیدی داخلی هستیم. حتی اخیرا شنیدم که شرکتهای بزرگی مثل تولیدکننده های تلویزیون پارس یا صنام هم در حال ورشکستگی هستند (البته از منبع موثقی نشنیده ام و امیدوارم که اینطور نباشه)البته اگر هم اینچنین باشه جای تعجب نداره.تقریبا میشه گفت که همه دارن از تلویزیونها نسل جدید lcd,led,...استفاده میکنن و اگر هم امروز شرکتهای داخلی بتونن دوام بیارن فردا قطعا تخته خواهند شد.
متاسفانه نمایشگاههای بین المللی هم راه را برای واردات بیشتر باز میکنه و گذشته از صنایع سنگین و های تک در حال حاضر شرکتهای ترک هم دارن به شدت برای وسایلی مثل مبل بازار را میگیرن و اون جوانانی هم که در کار مبل و صندلی هستند به زودی به خیل عظیم بیکاران خواهند پیوست.
تو رو به حضرت عباس این موضوع تولید داخلی را جدی بگیرید.
تمام سرمایه کشور داره خارج میشه و هر روز داریم له تر و له تر میشیم.هر کسی به یک طریقی داره مملکت را داغون میکنه.
به قرآن اگر سرمایه نداشته باشم هیچ چیزی نمیتونه نجاتمون بده!
مسئولین درب مرزها را به روی کالاهای خارجی باز گذاشتن....صداو سیما و غیره تبلیغات گسترده دارن...جلوی پای تولید کننده هزارتا سنگ و خار هست...ولی از همه بدتر و مهمتر بازار تقاضای کالاهای خارجی هستش که این دیگه دست همه مردمه.
بابا اگر کفش چینی و ترک بپوشیم و جوانانمون بیکار و معتاد و مجردهای پیر و ترشیده بمونن بهتره یا پابرهنه که نه ولی گالشهای و کفشهای ساده ایرانی بپوشیم و خانواده های شاد و سالم و قوی داشته باشیم؟
آخه بدبختی تا کی؟ یه موقع دستگاهها و تجهیزات نظامی یا پزشکی یا امنیتی وارد می کنیم حالا اونو میشه تحمل کرد ولی آخه برای چی باید اینهمه پول وسایل آرایشی و اسباب بازی و ماشینهای آنچنانی خارجی را بدیم؟

خدا وکیلی یه لحظه چشماتون رو ببندید و تصور کنید که هیچ تولید و کاری تو مملکت نمونده و همه جوانان کاسه چه کنم چه کنم دست گرفته اند و به خاطر فشارهای جسمی و روانی که بهشون میاد به یه مسکنی مثل گل و کراک پناه آوردن...
دخترای بیگناه تا به کی چشم به راه یک جوانان متوسط برای اینکه شریک زندگیشون بشه بمونن و اما دریغ از یک جوانی که بتونه یه شغل معمولی داشته باشه...اونوقت این دخترا چه کنن؟
چند نفر میتونن تا ابد عفت پیشه کنن؟....شما خودتون را در این سایت نبین که همتون مومنید (انشالله) بعد هی تاپیک میزنید که چرا دخترا اینجورین و پسرا اونجوری.........
تو رو حضرت عباس همتون کار آفرینی کنید ...
چطوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینطوری:

1-اول از همه و مهمتر از همه اینه که کسانی که نه تخصص فنی و تجربه لازم را دارن و نه مسئولیت دولتی دارن و نه پول و سرمایه دارن.
به عبارتی قشر عظیم جامعه که 90% مردم هستند
همین شما , ما و .........مهمترین رکن کارآفرینی هستیم.
با چی؟
با مصرف تولیدات داخلی.........وقتی در بازار برای تولیدات داخلی تقاضا زیاد باشه اونوقت برای منه تولید کننده هم میصرفه که هم قیمت را بیارم پائین و هم کیفیت را ببرم بالا.
به قرآن چند روز پیش رفته بودم شورآباد تهران برای بازدید از محصولات چند کارخانه (مثلا کارخانه هستند ولی چینخانه هستند) انبارهای به وسعت بالای 5000متر مربع به شکل سوله که تا سقف پر از وسایل خانگی و تاسیساتی چینی بودن.به قرآن کم مونده بود اشکم جاری بشه.
همنجا یاد پارک محلمون افتادم که گروه گروه جوونا و نوجوونا دختر و پسر نشستن و گل میزنن و مادراشون هم دارن زیارت عاشورا میخونن برای سلامتی و بهبودشون
اونوقت جوانان چینی و اروپائی و چه و چه دارن با شادی و عشق زندگی میکنن و تازه به فکر افزایش جمعیت هم هستند.
بابا اگه من الاغ ایرانی سوار بشم و تو خیابونهای خاکی برونم در حالیکه پسرم بند الاغ را گرفته و داماد و دخترم هم از پشت سر میان و با هم میگیم و میخندیم و میریم کارخانه کار کنیم تا فردای بهتری بسازیم و برسیم به دنیای مدرن یا ماشین 500 میلیونیم تو پارکینگ باشه و با تبلتم دنبال مدلهای جدیدتر باشمو و از بچه هام و فک و فامیلم خبری نداشته باشم که الآن به جای اینکه سرکار باشن...ول باشن تو خیابونها و ....
به خدا اگر آدم تلویزیون لامپی ساخت داخل داشته باشیم و جوانانمون بتونن کا رکننو ازدواج کنن و سالم باشن خیلی بهتر از اینه که محصولات خارجی مدرن را به شرط بیکار شدن جوانانمون و فقیر تر شدن و تورم هر روز داشته باشیم.
خلاصه کلام:
اگر توان تولید و کارآفرینی نداریم حد اقل با خرید اجناس داخلی بهترین کمک را به کارآفرینی بکنیم.
به خدا اگر به نیت قربه الی الله و سربلندی ایران به جای کیف و کفش و لباس و حتی صابون و شامپو _ای خاک برسر من -......چینی از نمونه ایرانیش استفاده کنیم اجر اخروی هم داره.
یکبار در پیام اول گفتم بازهم میگم :ان الله لا یغیر بقوم حتی یغیر بانفسهم.خداوند سرنوشت قومی را عوض نمیکند مگر اینکه خودشان تغییر کنند.
به قرآن اگر اما زمان (عج) تشریف بیارن با معجزه که اسلام و مسلمان را پیروز نمیکنن همانطور که حضرت یوسف (ع) مصر را نجات داد .همه باید کار کنن یا کارآفرینی کنن .

2-وضع تحصیل دانشگاهی
متاسفانه یه فرهنگ اشتباهی ما داریم که هیچوقت هم نمیخواهیم درستش کنیم.
همیشه مهندس و دکتر خوبه و بقیه هیچی....
الآن اینهمه مهندس داریم پس چرا بیکارن؟
هر چی رتبه یک رقمی و 2 رقمی و ....برق شریف-مکانیک ظریف-سازه ردیف....بابا اینا به چه دردی میخوره تا وقتی که صنایع مادر نداریم؟
ما تا علوم پایه نداشته باشیم همین آش و همین کاسه هستش.
الآن مهندسای ما چیکار میکنن؟
چی تولید میکنن؟
هر کی رتبه های کم میاره مجبور میشه بره فیزیک ریاضی شیمی محض و مواد و ....(البته برخی هم استثنا هستند که رتبه های بالا دارن و میرن تو این رشته ها که اونها منظور من نیستند)
بعدش هم که تو یک جمعی قرار میگیرن عارشون میاد بگن که من فیزیک محض میخونم و یا پدر و مادرا پنهان میکنن که فرزندشون مهندسی یا پزشکی نمیخون
بابا به حضرت عباس در کشورهای پیشرفته برعکسه ....چیزی که خریدار داره علوم پایه هستش.
الآن مهندس مکانیک ما چیکار میکنه ؟همینطور نشسته که اوباما در دروازه را بازکنه یک تجهیزاتی وارد کشور بشه و این مهندس ایرانی برای استفاده کردن وانتخاب اون استخدام یک شرکت بشهو حد اکثر در نصب و نگهداری اون کاری بکنه.
ما معدن داریم ولی تکنولوژی نداریم نفت داریم و زمین داریم و .........ولی همه مهندسن و نمیتونن باهاش کار کنن.
چرا به هر کی فیزیک و شیمی خونده به چشم یک معلم خصوص و عمومی نگاه میکنیم؟
مهندس کی میتونه نظر بده که مواد سوخت خودرو یا انحنای بدنه خودرو یا جنس سیمها و آلیاژ دینام و موتور اینطوری باشه تا راندمان اون بره بالا......
درد اونقدر زیاده و شما اساتید خودتون تا انتها فاجعه را بخونید.
مخلص کلام:
این باید فرهنگ سازی بشه که علوم پایه را دست کم نگیرید و تا وقتی که در اینخصوص قوی نشده ایم و جوانانمون در دانشگاه برای این رشته ها دست و پا نشکونن همین آشه و همین کاسه.
تو رو حضرت عباس به دوستان و آشنایان هم بگید که این رشته ها را هم برن..حالا که قراره همه مهندسا بیکار باشن یه بار هم بزار اکثراً علوم پایه خونده باشن اونوقت اگه کار تولید نشد!
میگن هلند ادعا کرده که تو همون یه وجب کشورش میتونه 4 برابر سطح زمین به روش کشاورزی مدرن گندم تولید کنه ولی ما چی؟
الآن به دانشجوی کشاورزی چطوری نگاه میشه؟دکتراشو از فوق دیپلم معماری پائینتر میدونیم!

3-سرمایه داران و یا عاملان تولید.
ببینید این موضوع بیکاری و فساد را نباید دست کم بگیریم و فکر نکینم که مرگ مال همسایست!
اگر کاری هم شروع میشه نباید انتظار داشته باشم که سود کلانی ببریم یعنی الآن باید به تولید به عنوان یک دست آویز مانع نابودی نگاه کنیم و نه یک وسیله میلیاردر شدن.
اولش سخته اولش ضرره اولش زمین خوردن داره ولی نباید ناامید شد.
ما نباید همه چیز را با سود بانکی بسنجیم. برای منی که تازه میخوام شروع کنم شاید اولش 20% سود بانکی نتونم از یک کار نو و تولید داخلی بدست بیارم ولی این درست نیست که دست رو دست بذاریم.
یعنی منی که سرمایه دارم باید با این فکر کنم که میتونم نسل خودم را هم نجات بدم اگر کشتی ایران سوراخ بشه هممون رو میبره پائین.
اولش باید هدف فقط این باشه که به حداقل سود راضی باشیم و فقط بشه چند نفر را سر کار گذاشت..اولش خیلی سخته ولی مجبوریم ...مجبوریم.برای اینکه از فساد نابود نشیم سود کم و خانواده داشتن بهتره از سود بانکی یا سود واردات جنس خارجی بردن و بی خانواده بودن.
. یا حتی فساد در خانواده کاری میکنه که آدم روزی 100 بار به خودش لعنت میکنه که اصلا چرا ازدواج کرد و یه نسل را بدبخت کرد.
آره سود کم و لی ساخت وطن خیلی بهتره!

4-مسئولین جامعه:
چند روز پیش تو روزنامه نوشته بود که تیرآهن های چینی که در بازار وجود داره از استاندارد کافی برخوردار نیست و استفاده از آنها مجاز نیست!
حالا سوال اینه که کی به این کالا اجازه ورود داده؟
آیا مسافر آن را در چمدانش جاساز کرده و وارد ایران کرده؟خوب خود مسئولین این کار را میکنند,حالااصلا فرض کنیم که تیرآهنها استاندارد هم داشته باشند ولی برای چی از صنیع فولاد کشور استفده نمیشه؟به خاطر گرونیش؟ خوب مگر خروج سرمایه از کشور وضع اقتصاد و فرهنگ و ...را بدتر نمیکنه؟
والله نمیدونم چون خود مسئولی نبوده ام محاسن و معیب حکومتیشو نمیدونم اینجا هم نظری نمیدم ولی هر چی که آدم کم سواد باشه بالاخره نتیجه ورود اینهمه کالای خارجی را آمار طلاق و مصرف مواد و فحشا و اختلاس و ...میبینیم دیگه .
برادران و خواهران اسک دینی اگر شما یا فک و فامیل یا دوستانتون سمت و مسئولیتی دارن و به این موضوع آگاهی ندارن تورو خدا روشنشون کنید که به خاطر سود شخصی یه جامعه رو به خاک سیاه نشونن و مطمئن باشن که فساد دامن خودشون رو هم میگیره و ما همه از یک پیکیریم...شاید حساب بانکیم 12 رقمی باشه ولی اگر خانواده ام را جوانان و فامیلام را از دست بدم هیچ ارزشی نداره و از همه مهمتر خشم خداوند است که چوب خدا صدا نداره.

یه مسئله ای که هستش اینه که ما الآن آرامشمون را از دست داده ایم وقتی اینهمه ناامیدی و ناهنجاری در جامعه دیده میشه.
با هر کی که صحبت میکنی میگه که اون قدیما یادش به خیر امکانات کم بود ولی دل آدما خوش بود.
به شخصه این نظر را قبول ندارم و مطمئنم که قدیمها هم آرامش نبود ..........نمیخوام وارد این مقوله بشم که موضوع به حاشیه بره ولی یک حقیقتی هستش:
الآن اکثر مشکلات روحی روانی در جامعه حاکم هستش و مثلا زن خونه یا مرد خونه میبینه که آرامش نداره و شاد نیست و ....حالا فکر میکنه که با عوض کردن یخچال یا ماشین و لباس و .....مشکلش حل میشه میره و چند میلیون میده وسایل خونه رو عوض میکنه و کلی جنس شیک خارجی میاره تو خونه ولی یه چیزی مثل خوره داره از زیر مخشو میخوره که دختره 35 ساله مجردش افسردگی گرفته یا جوونه 40 سالش معتاد شده و هی میخواد با لوازم خونه این خلا را پر کنه البته ضمیر ناخود آگاهش این را میدونه و خودش دنبال اینه که با آرایشهای آنچنانی و یا استفاده از برنامه های ماهواره شادی رو به دست بیاره و همون ماهواره خودش یکی از عوامل تبلیغاتی استفاده از لوازم خارجی هستش . حالا هی ما میریم جنس خارجی می خریم و هی نون را از سفره بچه هامون برمیداریم ومیذاریم تو جیب خارجیه و هی امکان سلامت و ازدواج را از بچه هامون بیشتر می گیریم . به عبارتی هی نفت میریزیم تو این آتیش با این خیال خام که با استفاده از برندها معروف مشکل روحی روانمون حل میشه.

دوستان محبت کنن و در این زمینه تبلیغات بکنن و اگر خودشون به نیت کم کردن ورود اجناس خارجی و افزایش تولید داخلی خریدی کردند و یا حتی اگر باعث شدید که نزدیکانتان در اثر راهنمائیها و روشنگریهای شما یک جنس داخلی خرید بیاید اینجا اعلام کنید تا همه خوشحال بشن.
اول هم خودم شروع میکنم:
1-بعد از چند سال رفتم از کفش ملی یک جفت کفش خریدم البته زیاد قشنگ نیست(البته زشت که اصلا نیست ولی در مقایسه با مدلهای خارجی گفتم) ولی انصافا خیلی راحت هستش و نسبت به قیمتش خیلی خوب کار میکنه
2-یه ماشین میخواستم بخرم که میتونستم خارجی بخرم ولی از محصولات داخلی خریدم
3-تو کار ساختمان سازی هستیم البته من استخدام یک شرکت هستم ولی به خاطر رشته ام و تخصصم مسئول بررسی و انتخاب وسایل برقی هستم . بعضی چیزا مثل آسانسور و وسایل حفاظت در برابر برق گرفتگی مهمه و از برندهای معروف و معتبر خرید می کنیم ولی خیلی از فروشنده ها مرتبا کلید پریز و سیم و کابل و آیفون تصویری و ......خارجی را برای فروش میارن (پروژه ای که داریم خیلی بزرگه ) و تا حالا که مقاومت کرده ایم تا از جنسهای ایرانی استفاده کنیم.
حالا یک کلید برق مگر چقدر اهمیت داره که به خاطر ظاهرش بخواهیم جنس خارجی بخریم و قدم کوچکی در راه ورشکست شدن یک شرکت ایرانی برداریم.
وجدانا همکاری کنید . بدونید که هر جنس خارجی که میخرید داریم امکان خندیدن را از یک هم وطن و یک مسلمان میگیریم و آب با آسیاب دشمن میریزیم.

سلام

این چند تا پست رو حوصله کردم و خوندم، حرفای خوب و قابل تاملی بود،

امیدوارم من جزء قربانی های این روند نباشم

ولی تو بعضی موارد برای خرید جنس ایرانی باید خیلی پولدار باشی!!!! هر سال خراب می شه باید هی عوضش کنی!! ولی حرفاتون خیلی خوب و معقول بود

یا رقیه

username;631553 نوشت:
ولی تو بعضی موارد برای خرید جنس ایرانی باید خیلی پولدار باشی!!!! هر سال خراب می شه باید هی عوضش کنی!! ولی حرفاتون خیلی خوب و معقول بود

سلام علیکم و رحمه الله
حرف شما در حالت نرمال درسته و لی ما الآن در شرایط نرمال نیستیم بلکه از اضطرار هم گذشته ایم و داریم بحرانی میشیم.
یه جا عرض کردم بین بد و بدتر باید انتخاب کنیم!
یاباید با جنس فعلا بد (البته بد که نیست ولی درمقایسه شاید بدتر از مشابه خارجیش باشه) بسازیم تا اون جنس بد کم کم خوب بشه و ارزانتر و یا باید شاهد ویرانی خانواده ها و نابودی فرزندان این آب و خاک باشیم.
یک مثال عرض می کنم.
یکی از دوستانم خیلی آدم خلاق و خوش فکری هستش و در زمینه پوشاک کار می کنه.
اخیرا یک طرحی برای کاور کت و شلوار زده که خیلی جالبه و نمونش تا حالا وجود نداشته (داخلی یا خارجی نداره) وضع مالیه دوستم نسبتا بد نیست البته مستاجره ولی خوب زندگی می کنه و از خانواده متوسطی بوده.
الآن 2 ماهه که یه مکانی را اجاره کرده و داره روی طرحش کار میکنه 4 مدل تو ذهن داره و الگوی 2تاش تکمیل شده کار اصلیش جای دیگست و دو نفر را برای این کارگاه استخدام کرده که با دست کاور را درست میکنن (یعنی سری دوزی ماشینی نیست)
الآن میگه روزی 2 تا میدوزیم! که دونه ای 23000 تومان باید بفروشم خیلی جالبه با حقوق اون دو نفر و اجاره محل حتی کارگزاش هم میگن که داره ضرر میده خودش هم میدونه ولی چون عاشق این کاره فعلاً داره ادامه میده...کلا درآمدش از جای دیگست و اینجا را از روی عشق خودش راه انداخته و کار اصلیش اینه که لباس از ترکیه میاره و میفروشه!
حالا اصل حرفم اینجاست که میگه اگر روزی 500تا بدوزیم (البته بصورت سری دوزی) اونموقع شروع میکنه به سود دهی!
حالا ببین فاصله 2 تا 500 تا چقدره؟ و کیا باید کمک کنن که به این عدد برسه؟
مسلما اگر اون مدل چینیش بیاد حد اکثر 3000 تومانه .
ولی چیزی که هست اینه که اگر به روزی 500 تا برسه 15 نفر هم میرن سر کار.
ولی سوال اینجاست که این تولید کننده اگر با تقاضای خوبی مواجه نشه تا کی میتونه تحمل کنه.
باز تاکید میکنم که ما مجبوریم از کالاهای ایرانی استفاده کنیم تا از گرسنگی و فساد نابود نشیم.
ما مجبوریم ...راه دیگه ای نداریم...همانطور که از نظر تکنولوژی و علوم 100 سال از کشورهای دیگه عقبیم در این مورد هم عقبیم یعنی یک روز ژاپن و چین هم همین کار را کردند یعنی به خاطر اینکه چرخ کارخانه هاشون بچرخه فقط محصول خودشان را استفاده میکردن.
و نفت ما رو عقب انداخت!

عارف;326038 نوشت:
..........
ببین عزیز من ، این حرفا رو من نباید بگم بلکه اینا وظیفه مسؤلین، صدا و سیما، دولت، مجلس و ... است که باید بگن ولی نمی گن حالا چرا ؟ نمی دونم ! :Sham::hamdel::Sham:

باسلام
نمی دونم اینه که تو سر مردم کرده که این کار تو نیست کار فلانیه...
فکر میکنم اول انحراف در اسلام از همینجا شروع شد

بله اگه از من بپرسید اسلام دین حقه یا دین تکلیف
بی شک خواهم گفت دین تکلیف زیرا همه اموزهای دینی اینه مطلب رو تایید میکنند
در دین حق منتظریم که ببینیم دیگران، مسولین ، پدر و مادر و... برای ما چه میکند
اما در دین تکلیف باید دنبال این باشیم که ما برای دیگران چه میتوانیم بکنیم
اری نسل انقلاب دنبال تکلیف بود و دیدید که در انقلاب و و جنگ و... جه کردند
اما گروهی امدند در دراز مدت این را تو سرما کردند که ....
بماند
اسلام دین تکلیف است
اری ما خلیفه الله هستیم
خلیفة الله

و تکلیف داریم همیشه در حال قیام باشیم
نگی نگفتی ها:ok:

دوستان سلام

عزیزان، اصولا اگر نگوییم که اقتصاد جهانی در حال فروپاشی است، بهترین چیزی که در مورد آن می توانیم بگوییم این است که در حال پشت سر گذاشتن یک دوران گذار بسیار سخت و سنگین است. تبعات چنین مسئله ای خواه ناخواه تمام کشورها را کم یا زیاد در بر می گیرد.

مطلب زیاد است اما همین چین نیز که در حال تغییر پشتوانه خود از طلا به چند نوع فلز گرانبها بود و هست، الان با کاهش رشد اقتصادی مواجه شده است.
اصلا همین مسئله رشد اقتصادی به نوعی بلای جان اقتصاد جهانی است به گونه ای که سایر نظام ها در ساختار اقتصادی نمی توانند که تعادل لازم را ایجاد کنند

علی علی

عارف;631496 نوشت:

بابا اگه من الاغ ایرانی سوار بشم و تو خیابونهای خاکی برونم در حالیکه پسرم بند الاغ را گرفته و داماد و دخترم هم از پشت سر میان و با هم میگیم و میخندیم و میریم کارخانه کار کنیم تا فردای بهتری بسازیم و برسیم به دنیای مدرن یا ماشین 500 میلیونیم تو پارکینگ باشه و با تبلتم دنبال مدلهای جدیدتر باشمو و از بچه هام و فک و فامیلم خبری نداشته باشم که الآن به جای اینکه سرکار باشن...ول باشن تو خیابونها و ....
به خدا اگر آدم تلویزیون لامپی ساخت داخل داشته باشیم و جوانانمون بتونن کا رکننو ازدواج کنن و سالم باشن خیلی بهتر از اینه که محصولات خارجی مدرن را به شرط بیکار شدن جوانانمون و فقیر تر شدن و تورم هر روز داشته باشیم.

کفر میگید جناب عارف!!!!

[SPOILER]صرفا جهت شوخی و بالا آمدن تاپیک[/SPOILER]

شهید علی اصغر پازوکی;631631 نوشت:
اسلام دین تکلیف است
اری ما خلیفه الله هستیم
خلیفة الله
و تکلیف داریم همیشه در حال قیام باشیم
نگی نگفتی ها

سلام علیکم و رحمه الله
در خصوص موضوع تاپیک (نه عنوان تاپیک:Cheshmak:)
میشه بفرمائید در حال قیام باشیم یعنی چی؟
یعنی تو صف دریافت اجناس وارداتی در حال قیام باشیم؟
برادر شما خیلی بسیجی وار سخن میگوئید و همیشه در حال قیام و حمله به دشمن هستید:khandeh!:
صحبت از خودکفائی و مقاومت هستش بفرمائید منظور از اسلام دین تکلیفه چیست؟
مگر کشور اسلامی نیست؟کدام تکلیف رعایت نشده که به فلاکت افتاده ایم؟

شهید علی اصغر پازوکی;631631 نوشت:
بله اگه از من بپرسید اسلام دین حقه یا دین تکلیف
بی شک خواهم گفت دین تکلیف زیرا همه اموزهای دینی اینه مطلب رو تایید میکنند

عارف;632230 نوشت:

سلام علیکم و رحمه الله
در خصوص موضوع تاپیک (نه عنوان تاپیک:Cheshmak:)
میشه بفرمائید در حال قیام باشیم یعنی چی؟
یعنی تو صف دریافت اجناس وارداتی در حال قیام باشیم؟
....... و همیشه در حال قیام و حمله به دشمن هستید:khandeh!:
صحبت از خودکفائی و مقاومت هستش بفرمائید منظور از اسلام دین تکلیفه چیست؟
مگر کشور اسلامی نیست؟کدام تکلیف رعایت نشده که به فلاکت افتاده ایم؟

سلام علیکم والرحمة وبرکاته ابدا ،بما صبرتم قلبی یدیکم
خداوند رحمان یک موعظه بیشتر به مردم ندارد
و آن هم قیام لله است
قل اعظکم بواحده ان تقموا لله
خداوند فرموده قیام کنید
همین کاری که شما نموده اید(ایجاد سرنگار) یکی از مصادیق بارز قیام بخیرمیباشد

اما ،چه نکرده ایم؟ همین قیام بود
زیرا در مصادیق مشکل داریم
قیام لله
اگر باورمان شود که خلیفه الله هستیم
چانشین
خدا روی زمین
انگاه همه باید صفات خدواند را داشته باشیم
یعنی
رحمن باشیم
رحیم باشیم
جمیل باشیم
رزاق باشیم
و
.
.
.
.
.
.
برای کی؟ برای خلق الله
انگاه دنیاحسرت ایرانی شدن بخورد
التماس دعا

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام
با
ز بحث های سیاسی کردین الان مدیریت سایت اعلام بفرمایند بنده اجازه نظر دادن دارم یا خیر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اجازه هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Nishkhand:
ببخشید من نظر میدم انشالله که مسدود نشم:Sham:
این که استارتر میگن بهتره از کالای ایرانی استفاده بشه
من میگم اگر هر کس غیرت داشته باشه به غیر از جنس ایرانی استفاده نمیکنه
حالا باید بپرسیم با این همه تحصیل کرده چرا بعضی از اجناسمون حقیقتا قابل تعریف نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه هر فرد چقدر حقوق داره که همه اش در حال امتحان کالای ایرانی باشه؟؟؟؟؟؟؟/
بعدش هم آیا به فراخور حقوق و در آمد آیا هرکسی دوست نداره متناسب با بودجه خودش کالای مناسب خریداری کنه
و آیا بهتر نیست یکم به خود اشتغالی نگاه بندازیم
این که مردم خطا کردند یا میکنند هیچ شکی نداره
اما من قبول نمیکنم دولت از بار مسولیتش شونه خالی کنه
توی این مملکت چهار فصل تا دلتون بخواد زمین هست و امکانات و جوان تحصیل کرده
اما در عین حال هیچ کس رو پیدا نمیکنیم که بخواد کاری شروع کنه و اگر شانس بیاره بتونه از بانک وام بگیره اونم خدا میدنونه با چه سودی حالا همه اش بگین بانکداری اسلامی کدوم اسلام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سود اسلامی میشه بگین تعریفش چیه؟
مردم تا خرخره به بانک بدهکارن اون وقت اسلامش کجا بود
تازه گیریم روبه راه شد:پول برق صنعتی گاز صنعتی آب صنعتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و بعد هم مالیات :khandeh!:
از مشتری که مالیات گرفته میشه از فروشنده مالیات و ارزش افزوده گرفته میشه دوباره سر سال مالی دفتر و دستک جمع کن اداره مالیات :Nishkhand:
هم شما هم من میخوایم روی پاهامون بیاستیم اما راه داره چاه داره کارشناس کم نداریم اما کدوممون ازشون نظر خواستیم یا ایده خواستیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Narahat az:
حرف های همه قبول اما من میگم کار شکنی از دولت که بابت قرار داد هاش اجازه میده هر چیزی وارد کشور بشه
یوآن میگیره بگیره
ت
جار تحت فشار میزارن قبول شما بگو با واردات برنج هندی و سوزن خیاطی و شکر من سرم رو به کجا بکوبم که خدا رو خوش بیاد:Ghamgin:
نه من نمیتونم به سادگی از خطاهای فاحش دولت بگذرم
ببخشید پول شویی شاخ و دم نداره خودشون سر طناب رو دارن اما تا حلا چیکار کردن :Narahat az:
تولید دردسر داره شاید درامد داشته باشه اما مسولیت هم داره اما وادرات فقط برای مدت کوتاه دردسر برای مدت طولانی درآمد داره مسولیت هم که شیبش منفیه
کجای قصه وایستادیم که انقدر با غرور راه میریم
مصرف کننده هست آیا ر مق برای تولید کننده باقی مونده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اون گوشی های جمع و جور که راحت تو جیب جا میشن شاید کمی خنده دار باشن اما گریه دار بودنشون بیشتر
حالا میگم صنعت گوشی نوپاست
این پیکان رو کجای دلم جا بدم که با یه طرح دیگه دارن باز وارد بازار میکنن مگه قرار نبود تیبا جای پیکان بیاد که باز پیکان داره میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جلوی فساد اقتصادی رو بگیرن که نمیتونن جوان خودش کار پیدا میکنه
توی طبل تو خالی کوبیدن صدای خوبی داره اما فقط صدا چون خالیه
دلخوشی ها کم نیست مثلا این خورشید

مشكات الزهرا;389536 نوشت:
واقعا هم كه همينه،ولى الان جنس إيرانى تشخيص دادن هم سخته!ميگن ايرانيه،بعدا ميبينى چينى بوده!با اين حال خيلى از جنس هاى ايرانى بهتر از مدل هاى خارجى بازاره كه اكثرشون. هم تقلبى هستن تازه!به اميد اينكه همه مون يك گام براى پيشرفت كشور مون بر داريم!

گاهی هم بالعکس بهترین جنس های ایرانی را به سه برابر قیمت با نام خارجی می فروشند
یکی از آشنایان که در شرکت بلور....کار می کند می گفت بلور های خودمان را با نام ژاپن می فروشیم چون بیشتر خریدار دارد
جای تاسف است

عارف;631489 نوشت:
سلام علیکم و رحمه الله
متاسفانه هر روز شاهد ورشکست شدن شرکتهای صنعتی بزرگ و اصناف مختلف تولیدی داخلی هستیم. حتی اخیرا شنیدم که شرکتهای بزرگی مثل تولیدکننده های تلویزیون پارس یا صنام هم در حال ورشکستگی هستند (البته از منبع موثقی نشنیده ام و امیدوارم که اینطور نباشه)البته اگر هم اینچنین باشه جای تعجب نداره.تقریبا میشه گفت که همه دارن از تلویزیونها نسل جدید lcd,led,...استفاده میکنن و اگر هم امروز شرکتهای داخلی بتونن دوام بیارن فردا قطعا تخته خواهند شد.
متاسفانه نمایشگاههای بین المللی هم راه را برای واردات بیشتر باز میکنه و گذشته از صنایع سنگین و های تک در حال حاضر شرکتهای ترک هم دارن به شدت برای وسایلی مثل مبل بازار را میگیرن و اون جوانانی هم که در کار مبل و صندلی هستند به زودی به خیل عظیم بیکاران خواهند پیوست.
تو رو به حضرت عباس این موضوع تولید داخلی را جدی بگیرید.
تمام سرمایه کشور داره خارج میشه و هر روز داریم له تر و له تر میشیم.هر کسی به یک طریقی داره مملکت را داغون میکنه.
به قرآن اگر سرمایه نداشته باشم هیچ چیزی نمیتونه نجاتمون بده!
مسئولین درب مرزها را به روی کالاهای خارجی باز گذاشتن....صداو سیما و غیره تبلیغات گسترده دارن...جلوی پای تولید کننده هزارتا سنگ و خار هست...ولی از همه بدتر و مهمتر بازار تقاضای کالاهای خارجی هستش که این دیگه دست همه مردمه.
بابا اگر کفش چینی و ترک بپوشیم و جوانانمون بیکار و معتاد و مجردهای پیر و ترشیده بمونن بهتره یا پابرهنه که نه ولی گالشهای و کفشهای ساده ایرانی بپوشیم و خانواده های شاد و سالم و قوی داشته باشیم؟
آخه بدبختی تا کی؟ یه موقع دستگاهها و تجهیزات نظامی یا پزشکی یا امنیتی وارد می کنیم حالا اونو میشه تحمل کرد ولی آخه برای چی باید اینهمه پول وسایل آرایشی و اسباب بازی و ماشینهای آنچنانی خارجی را بدیم؟

سلام و تحیت
آقااااا چرا باید نگران باشن؟ اونا هر وقت بخوان ی راست گرد، ی چپ گرد می کنن 3-4 هزار میلیارد می خوره هیچکسم بهش نمیگه بالا چشت ابرو. تازه براشون تور اروپا هم می زارن. من ی بنده خدایی میشناسم معاون ی شرکت خیلی خیلی معتبر بود (ای کاش میشد دقیقا بگم چ شرکتی تا همگی دو دستی میزدیم تو سرمون) این بنده خدا بخاطر وجدان کاری بخاطر ظلم نکردن در حق مردم خودش استعفا داد. رئیس هم نه اینور گذاشت نه اونور با 15 سال سابقه بیرونش کرد. بله کسی هم که وجدانش زندس باید باید استعفا بده. آقا زاده ها هم که برا خودشون حال می کنن. ما مردم عادی هم باید چشممون به غذا خوردن اونا باشه که اگه چیزی از دهنشون افتاد ما بخوریم. کجایی یا علی که می گفتی اگر هقت اقلیم را به من بدهند تا به نا حق پر جویی از دهان مورچه بگیریم اینکار را نمیکنم. قربونت بشم یا علی که گفتی اگر بیت المال را کابین زنانتان کرده باشید آنرا پس می گیریم. کجایی یابن امیرالمومنین؟؟؟ کجا آقا پس کی بر می گردی؟؟؟
هزارن هزار نفر تن فروشی میکنن بخاطر اینکه پول غذا و دارو فرزندشون و خانوادشون رو تامین کنن بخاطر اینکه فقط 1 نفر 3 هزار میلیارد بخوره؟؟؟؟؟ کی می خواد جواب اینارو بده؟

مکلف;631799 نوشت:
دوستان سلام

عزیزان، اصولا اگر نگوییم که اقتصاد جهانی در حال فروپاشی است، بهترین چیزی که در مورد آن می توانیم بگوییم این است که در حال پشت سر گذاشتن یک دوران گذار بسیار سخت و سنگین است. تبعات چنین مسئله ای خواه ناخواه تمام کشورها را کم یا زیاد در بر می گیرد.

مطلب زیاد است اما همین چین نیز که در حال تغییر پشتوانه خود از طلا به چند نوع فلز گرانبها بود و هست، الان با کاهش رشد اقتصادی مواجه شده است.
اصلا همین مسئله رشد اقتصادی به نوعی بلای جان اقتصاد جهانی است به گونه ای که سایر نظام ها در ساختار اقتصادی نمی توانند که تعادل لازم را ایجاد کنند

علی علی

سلام دوست عزیز مشکل ما نداری نیست مشکل ما اقتصاد نیست مشکل ما ویژه خواریه
چرا یکی باید بخوره تا بترکه و یکی باید تن فروشی کنه واسه ی لقمه نون؟؟؟ عدالت یعنی چی؟ چرا اگه من یدونه آدامس بدزدم فوری دستگیر میشم ولی اگه کسی 500 میلیون بدزده راست راست میگرده؟ مگه پول مملکت صاحب نداره؟

عارف;631493 نوشت:
خدا وکیلی یه لحظه چشماتون رو ببندید و تصور کنید که هیچ تولید و کاری تو مملکت نمونده و همه جوانان کاسه چه کنم چه کنم دست گرفته اند و به خاطر فشارهای جسمی و روانی که بهشون میاد به یه مسکنی مثل گل و کراک پناه آوردن...
دخترای بیگناه تا به کی چشم به راه یک جوانان متوسط برای اینکه شریک زندگیشون بشه بمونن و اما دریغ از یک جوانی که بتونه یه شغل معمولی داشته باشه...اونوقت این دخترا چه کنن؟
چند نفر میتونن تا ابد عفت پیشه کنن؟....شما خودتون را در این سایت نبین که همتون مومنید (انشالله) بعد هی تاپیک میزنید که چرا دخترا اینجورین و پسرا اونجوری.........
تو رو حضرت عباس همتون کار آفرینی کنید ...
چطوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینطوری:

ببین دوست عزیز مشکل اصلی از جای دیگه است
وقتی ی آقا زاده میگه جلوی تولید شکر رو بگیر تا من وارد کنم تا روی هر کلیلو 1 ریال بخوریم خب ما باید چکار گنیم؟
آیا میدونید 20 میلیارد نخ سیگار به داخل قاچاق میشه؟ آخه این چه قاچاقیه؟؟ مگه میزارش تو جیبش؟؟
اون تو فکر درآمد خودشه میگه حلوی تولید رو بگیرید من وارد کنم پولی بزنم به جیب گاری به بقیش نداره

عارف;631514 نوشت:
دوستان محبت کنن و در این زمینه تبلیغات بکنن و اگر خودشون به نیت کم کردن ورود اجناس خارجی و افزایش تولید داخلی خریدی کردند و یا حتی اگر باعث شدید که نزدیکانتان در اثر راهنمائیها و روشنگریهای شما یک جنس داخلی خرید بیاید اینجا اعلام کنید تا همه خوشحال بشن.
اول هم خودم شروع میکنم:
1-بعد از چند سال رفتم از کفش ملی یک جفت کفش خریدم البته زیاد قشنگ نیست(البته زشت که اصلا نیست ولی در مقایسه با مدلهای خارجی گفتم) ولی انصافا خیلی راحت هستش و نسبت به قیمتش خیلی خوب کار میکنه
2-یه ماشین میخواستم بخرم که میتونستم خارجی بخرم ولی از محصولات داخلی خریدم
3-تو کار ساختمان سازی هستیم البته من استخدام یک شرکت هستم ولی به خاطر رشته ام و تخصصم مسئول بررسی و انتخاب وسایل برقی هستم . بعضی چیزا مثل آسانسور و وسایل حفاظت در برابر برق گرفتگی مهمه و از برندهای معروف و معتبر خرید می کنیم ولی خیلی از فروشنده ها مرتبا کلید پریز و سیم و کابل و آیفون تصویری و ......خارجی را برای فروش میارن (پروژه ای که داریم خیلی بزرگه ) و تا حالا که مقاومت کرده ایم تا از جنسهای ایرانی استفاده کنیم.
حالا یک کلید برق مگر چقدر اهمیت داره که به خاطر ظاهرش بخواهیم جنس خارجی بخریم و قدم کوچکی در راه ورشکست شدن یک شرکت ایرانی برداریم.
وجدانا همکاری کنید . بدونید که هر جنس خارجی که میخرید داریم امکان خندیدن را از یک هم وطن و یک مسلمان میگیریم و آب با آسیاب دشمن میریزیم.

سلام بر شما
کارتون ستودنیه واقعا دمت گرم

اهورانی;632270 نوشت:
باز بحث های سیاسی کردین الان مدیریت سایت اعلام بفرمایند بنده اجازه نظر دادن دارم یا خیر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام علیکم و رحمه الله
سیاست چیه برادر ؟ کار از این حرفها گذشته , عرضم این بود که دو راه داریم یا کار آفرینی کنیم (هر کس در فراخور موقعیت خودش...که در پیامهای قبلی عرض کردم ) که عرض کردم برای منی که ظاهراً هیچ کاری از دستم بر نمیاد میتونم بهترین و مهمترین نقش را در این زمینه داشته باشم و آن هم مصرف کالای ایرانی هست..این به سیاست ربط نداره...کار از این حرفها گذشته و فقط و فقط به خاطر اینکه جوانان و فرزندان این آب و خاک نابود نشوند.

اهورانی;632270 نوشت:
من میگم اگر هر کس غیرت داشته باشه به غیر از جنس ایرانی استفاده نمیکنه

حالا دیگه میخواهیم کار فرهنگی بکنیم, دیگه قضیه را ناموسیش نکنید لطفا...فقط راه کار بدهید و تبلیغ کنید...نه میخواهیم یقه کسی را بگیریم و نه اصلا فرصت و اولویت این کار هست.
هدف فقط نجات نسل جوان هستش البته بعد از آن به اهداف مثبت زیاد دیگه ای هم می رسیم انشالله

اهورانی;632270 نوشت:
اما من قبول نمیکنم دولت از بار مسولیتش شونه خالی کنه
توی این مملکت چهار فصل تا دلتون بخواد زمین هست و امکانات و جوان تحصیل کرده
اما در عین حال هیچ کس رو پیدا نمیکنیم که بخواد کاری شروع کنه و اگر شانس بیاره بتونه از بانک وام بگیره اونم خدا میدنونه با چه سودی حالا همه اش بگین بانکداری اسلامی کدوم اسلام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟سود اسلامی میشه بگین تعریفش چیه؟
مردم تا خرخره به بانک بدهکارن اون وقت اسلامش کجا بود
تازه گیریم روبه راه شد:پول برق صنعتی گاز صنعتی آب صنعتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
و بعد هم مالیات
از مشتری که مالیات گرفته میشه از فروشنده مالیات و ارزش افزوده گرفته میشه دوباره سر سال مالی دفتر و دستک جمع کن اداره مالیات

ببین عزیز برادر ,شما شمشیر را از رو بستی...من میگم اگر کالای ایرانی مصرف نکنیم هممون نابود میشیم, اونوقت شما ....
من فکر کنم شما به عمق فاجعه پی نبردید.عرض کردم که فحشا و اعتیاد دلایل زیاد و مقصران زیادی داره ولی بهترین و مهمترین کمکی که همه آحاد مردمی میتونن بکنن اینه که کالای ایرانی مصرف کنیم......همه فرمایشات شما درست, ولی این دلیل نمیشه که کالای خارجی مصرف کنیم....ما مجبوریم که کالای ایرانی مصرف کنیم همین منحنی وضعیت کشور را ببینید ....مسلما ادامه اش معلومه...مگر اینکه.....حتی ما یغیر به انفسهم...

اهورانی;632270 نوشت:
هم شما هم من میخوایم روی پاهامون بیاستیم اما راه داره چاه داره کارشناس کم نداریم اما کدوممون ازشون نظر خواستیم یا ایده خواستیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حرف های همه قبول اما من میگم کار شکنی از دولت که بابت قرار داد هاش اجازه میده هر چیزی وارد کشور بشه

باباااااااااااااااااااااا بذار اونا کار خودشونو بکنن (البته به فرض اینکه سخنان شما 100% درست باشه) من میگم سخن از نابودی یا زندگی جوانان مملکته.

اهورانی;632270 نوشت:
نه من نمیتونم به سادگی از خطاهای فاحش دولت بگذرم
یعنی باید چه کار کرد؟بزاریم همه دختر و پسرا نابود بشن؟
مثلا اگر دولت در چهرراهی چراغ نذاره و خطکشی نباشه و پلیس هم نباشه و عزیز شما که داره از خیابون عبور میکنه و ماشینی با سرعت داره میاد و ....شما فقط میشینی و نگاه میکنی ؟؟؟؟؟؟چرا که چون دولت کار خودش را نکرده؟!
ببینی برارد سخنان شما و دوستان دیگه همه درست...ولی الان فرصت این حرفها نیست.
من میگم کالای ایرانی مصرف کنیم ولی دنبال دزد هم باشیم.
اصلا اگه تقاضای جنس خارجی نباشه, عرضه هم نیست...یعنی دیگه کسی نمیتونه جنس خارجی وارد کنه!

اهورانی;632270 نوشت:
جلوی فساد اقتصادی رو بگیرن که نمیتونن جوان خودش کار پیدا میکنه
توی طبل تو خالی کوبیدن صدای خوبی داره اما فقط صدا چون خالیه

کی بگیره؟!
بهتره وارد سیاسیت نشید,چون وقتش نیست...اول باید وجود داشته باشیم , بعدش با ظلم بجنگیم!من عرضم اینه که با این روند هم نسلمون نابود میشه و هم ظالم قویتر میشه!

یک تولید جدید!
دیگه تو رادیو هم داره به مسخره اعلام میکنه!
انواع مختلف دیپلم برای فروش عرضه میشه!
که هرکدومشون قیمت خاص خودشو داره...مثلا اگر اصلا سر کلاس نری...آ تومان
اگر فقط بری و درس نخونی.....ب تومان
اگر بخواهی دانشگاه هم بری (پیش دانشگاهی)...ج تومان
اگر نمره ...بخواهی ...
اگر
اگر
حالا این مثال را نزدم که بگم فساد زیاده ...فقط عرضم اینه که وقتی بچه ها درس نمیخونن یا به عبارتی وقتی تقاضا برای چنین کالایی باشه, خوب مسلما هرضه هم میشه!
یعنی وقتی تقاضا برای جنس ایرانی زیاد باشه خوب تولید هم میشهو بالعکس برای جنس خارجی
باز تکرا میکنم اگر میخواهیم خوشبختی مردم را ببینیم ...مجبوریم که کار آفرینی کنیم....حالا هر کی به روش خودش.
--------

یک مورد دیگه هم در مورد تهدید تحریم هستش که باید این تهدید به یک موقعیت خوب تبدیل بشه.
زمانی امام خمینی جنگ را یک نعمت میدونستند (یا رحمت ...یادم نیست) دیدیم که جنگ که تموم شد اوضاع مملکت بدتر شد!
باز نمیخوام وارد سیاست بشم و فقط میگم همین تحریم میتونه یک سکوی پرتابی باشه برای ما به سوی خوشبختی به شرط اینکه همه بخوان .
یه داستان جالبی فراخور این موضع یادم آمد:
مردی برده ای داشت که او را برای فروش به بازار برده فروشان برد. قینتی که برای او گذاشت 10برابر عرف جامعه بود.
دلیل را که پرسیدند,گفت این عبد من غیبگویی می داند و هر وقت کسی تشنه شود میفهمد و اعلام می کند.
تاجری پیش خود فکر کرد اگر او را بخرم باعث فخر و مباهات من می گردد.لذا 10 سکه داد و غلام را خرید.
فردای آن روز دستور داد که غذای چرب وکمی شور پختند و دوستان و اقوام را مهمان کرد تا توانائی غلامش را به رخ آنها بکشد.سفره را که پهن کردن و چیدند, آب نیاوردند و حضار گفتند بهتر است آب هم بیاورید تا بسمالله گوئیم .
آن مرد تاجر با فخر گفت که نیازی نیست من غلامی دارم که خودش متوجه میشود که کدامتان تشنه هستید. همه هم تعجب کردند و هم خوشحال شدند که دیگر به موقع آب خواهند نوشید.
شروع به خوردن کردند و کم کم اولین نفر تشنه اش شد ولی به روی خد نیاورد تا غلام برایش آب بیاورد کمی گذشت و خبری نشده باز چند لقمه خورد و باز منتظر بود و فکر کرد که شاید اشتباه می کند هنوز خوب تشنه نشده است دیگر نزدیک بود که از تشنگی بمیرد که با خشم برخواست و به سوی آب رفت که ناگهان غلام فریاد برآورد که فلانی تشنه است برایش آب بیاورید!
حالا داستان کشور ما اینه و هدفم از این تاپیک اینه که بگم داریم نابود میشیم فقط کافیه کمی به دو رو برمون توجه کنیم و نذاریم کار به جائی برسه که همه چیزمون که از دست دادیم بعدش به فکر چاره بیفتیم.
برادران و خواهران داریم نابود میشیما!
همه دارن معتاد و فاحشه میشنا!
بعدا نگی چرا نگفتی!

عارف;633423 نوشت:
سیاست چیه برادر ؟
:Gig:
والا تا اونجا که من میدونم دیگه همه اهورانی یاغی رو میشناسن:ok:
و اصولا اون با عصبانیت تداعی میدن ولی خوب بهتر نبود حالا که اصرار دارین
بنده برادر باشم یه نگاه به پروفایلم بکنید :ok:
یعنی اسم دخترونه تر از این پیدا نکردم باور کنید:Moteajeb!:
و خوب چی بگم حق با شماست و فقط باید فرهنگ سازی بشه بین دانشجو ها صفحات اجتماعی ،مثل همین جا
فقط من سر حرفم هستم برای سر کار رفتن آخه باید کارگاه و تولیدی باشه ،چجوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بخدا نخواستم اسپم بدم
لااقل جایی که من هستم پر از کارگاه و تولیدی ایرانی که داره بسته میشه ،نیرو هاش هم حسابی حرفه ای شدن ،کیه که از نون رسوندن ناراضی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بخدا نه برای مشتری نداشتن به خاطره موانعه
بازم اگه بی ربط گفتم ببخشید

راستی یادمون رفته چه من حقیر چه شما هر چه قدر هم بخوایم حرف سیاسی نزنیم نمیشه لابد یادمون رفته سیاست شاخه اقتصادی هم داره
اقتصاد سیاسی

به هر حال با این موارد
مثل وام با سود بالا
پول برق صنعتی
آب صنعتی
گاز صنعتی
اجاره های کلان کارگاه ها
مواد اولیه ای که گه گاه بخاطر تحریم و تغییر نرخ ارز به سختی وارد کشور میشه
و نهایتا تولید سخت و کمی بی کیفیت و سختی معاش و سختی خرید دوباره هم خریدار رو بی رغبت میکنه و هم فروشنده رو به تولید

گرچه با شما هم موافقم گاهی از سوی مصرف کننده به جای کالای ایرانی نه جنس مرغوب که جنس دسته 3 چینی خریده میشه که اون هم بخاطر بسته بندی و شکیل بودن کالاست که به ظاهر مرغوب جلوه میکنه
ببخشید بازم رسیدیم به وادرات بی حد و حصر سوال شما یه جواب داره فرهنگ سازی اگه فقط دنباله همین جواب سطحی هستین
مثلا میشه تو سریالا این کار رو کرد که اونم اگه رسانه ملی بخواد انجام بده پس کی این زندگی های اشرافی رو به رخ بکشه
کی جوان ها رو بلند پرواز کنه
که تو جونی دنبال ماشین 200 میلیونی باشن و خونه انچنانی
زیاد بخوایم ذربینی بشیم موضوعات متفاوتی خودشون رو به رخ میکشن
موضوع بحث زیادی ریشه ای و به فراخورش افراد زیادی رو در بر میگیره
متاسفانه نه میشه این جا بسطش داد و نه شما دنباله چرایی مهمش هستین مثل همیشه چون وقت نیست دنبال یه وصله پینه ایم اونم باری به هر جهت که نهایتا هیچ درد رو درمان نمیکنه
چون دنبال حل ریشه نیستیم تا ثریا می رود دیوار کج
همیشه برای درمان بیماری باید اول بیماری تشخیص داده بشه نه بذرای اون درد یه درمان سرپایی صورت بگیره نتیجه=اونقدر خاموش میمونه تا بلاخره عود میکنه و کار دست بیمار میده

اهورانی;633674 نوشت:
راستی یادمون رفته چه من حقیر چه شما هر چه قدر هم بخوایم حرف سیاسی نزنیم نمیشه لابد یادمون رفته سیاست شاخه اقتصادی هم داره
اقتصاد سیاسی
به هر حال با این موارد
مثل وام با سود بالا
پول برق صنعتی
آب صنعتی
گاز صنعتی
اجاره های کلان کارگاه ها
مواد اولیه ای که گه گاه بخاطر تحریم و تغییر نرخ ارز به سختی وارد کشور میشه
و نهایتا تولید سخت و کمی بی کیفیت و سختی معاش و سختی خرید دوباره هم خریدار رو بی رغبت میکنه و هم فروشنده رو به تولید
گرچه با شما هم موافقم گاهی از سوی مصرف کننده به جای کالای ایرانی نه جنس مرغوب که جنس دسته 3 چینی خریده میشه که اون هم بخاطر بسته بندی و شکیل بودن کالاست که به ظاهر مرغوب جلوه میکنه
ببخشید بازم رسیدیم به وادرات بی حد و حصر سوال شما یه جواب داره فرهنگ سازی اگه فقط دنباله همین جواب سطحی هستین
مثلا میشه تو سریالا این کار رو کرد که اونم اگه رسانه ملی بخواد انجام بده پس کی این زندگی های اشرافی رو به رخ بکشه
کی جوان ها رو بلند پرواز کنه
که تو جونی دنبال ماشین 200 میلیونی باشن و خونه انچنانی
زیاد بخوایم ذربینی بشیم موضوعات متفاوتی خودشون رو به رخ میکشن
موضوع بحث زیادی ریشه ای و به فراخورش افراد زیادی رو در بر میگیره
متاسفانه نه میشه این جا بسطش داد و نه شما دنباله چرایی مهمش هستین مثل همیشه چون وقت نیست دنبال یه وصله پینه ایم اونم باری به هر جهت که نهایتا هیچ درد رو درمان نمیکنه
چون دنبال حل ریشه نیستیم تا ثریا می رود دیوار کج
همیشه برای درمان بیماری باید اول بیماری تشخیص داده بشه نه بذرای اون درد یه درمان سرپایی صورت بگیره نتیجه=اونقدر خاموش میمونه تا بلاخره عود میکنه و کار دست بیمار میده

سلام علیکم ورحمه الله
فرهنگ سازی خوبه و همه حرفای شما هم درست.
ولی باید زنده باشیم و نای داشته باشیم مشکلات رو حل کنیم یا نه؟
بهتره به جای سخنان مبسوط راه کارهای عملی و مفید و سریع النتیجه بدیم.
در مورد مشکلات هم که در تولید هست درسته ولی نکته اینجاست که مشتری نیست.
مامور بیمه و مالیات و شهرداری و ........من با همشون سر و کار داشته ام و 90% دارن به وظیفه خودشون عمل میکنن و اشکال از اونها نیست همه حق قانونیشون رو میخوان.
مثلا مامور بیمه میگه باید تمام کارگران و کارمندان بیمه باشن و حضور داشته باشن و از هر قرار داد باید حق بیمه پرداخت بشه.
شهرداری هم مطالبات خودشو داره.
مالیات هم که ....
کسی هم فکر نکنم راضی باشه با درآمد خوب اینها را پرداخت نکنه ولی مشکل اینه که ما نمیتونیم با بازار رقابت کنیم هم مشتری کم هستش و هم مجبوریم اونقدر قیمت را یا کیفیت را پائین بیاریم که باز مشتری کمتر بشه یا خودمون ضرر کنیم.
ولی اگر کسی بتونه با قیمت عادلانه و به تعداد مناسب جنسی را بفروشه ,در اینصورت اگر نخوا د کشورات قانونی را بپردازه که داره دزدی میکنه و فعلا با اون کاری نداریم.
خود من اگر بخوام با تعرفه ای که دولت (سازمان مدیریت و برنامه ریزی) برامون تعیین کرده کار کنم و مشتری به حدی باشه کهروزی 8 ساعت بتونم کار کنم برای خودم ,در اینصورت حاضرم 2 برابر مبلغی که قانونا بپردازم ,پرداخت کنم, ولی دریغ از حتی مشتری برای روزی 4 ساعت کار!

عارف;633837 نوشت:
ولی دریغ از حتی مشتری برای روزی 4 ساعت کار!
:Gig::Moteajeb!:
آخه مگه میشه مثلا مادر من پارسال برای خودش تمام وسایلش رو فروخت و همه رو ایرانی خرید به غیر از گازش که بیاین قبول کنید که فرها فقط ایتالیاییش دقیقه و لباسشوییش
مابقی حتی یخچال رو هم ایرانی خرید نهایتا گفت تمام وسایلم رو ایرانی گرفتم چون ازشون راضیم فقط کاش جای نماش که پلاستیک سفید و با نور زود زرد میشه کاش نمای استیل یا آهنی بود تمام توقعش
پس باید فکر کرد نکنه 4 ساعت کار شما مناسب نیست یا مواد اولیه بی کیفیته

اهورانی;633840 نوشت:
آخه مگه میشه مثلا مادر من پارسال برای خودش تمام وسایلش رو فروخت و همه رو ایرانی خرید به غیر از گازش که بیاین قبول کنید که فرها فقط ایتالیاییش دقیقه و لباسشوییش
مابقی حتی یخچال رو هم ایرانی خرید نهایتا گفت تمام وسایلم رو ایرانی گرفتم چون ازشون راضیم فقط کاش جای نماش که پلاستیک سفید و با نور زود زرد میشه کاش نمای استیل یا آهنی بود تمام توقعش
پس باید فکر کرد نکنه 4 ساعت کار شما مناسب نیست یا مواد اولیه بی کیفیته

خوب باید به شما تبریک گفت برای چنین مادری!
ولی چند نفر اینطوری فکر میکنن؟
یه موضوع قابل تامل:
دوستان گرامی آیا تا به حال در مورد اینکه دوستان و آشنایان و اقوام و حتی خودمون و همه این افراد که شاغل هستند تا به حال در مورد نوع کارشون دقیق شده اید ؟
که مثلا این کار آیا واقعا کاری مفید هستش و پولسازی میکنه برای کشور یا کار کاذب هستش.
خیلی جالبه من که یه بار دقت کردم وحشت کردم!
الف : اکثر کار ها از این نوع هستند که به نوعی خدماتی و یا کاذب هستند (البته منظورم بی ارزش کردن کار ایشان نیست و فقط از نقطه نظر تاثیر آن بر در آمد کشور عرض می کنم)
1-راننده
2-فروشنده (که 1000 نوع داره)
3-تعمیرکار ماشین یا برق و ...
4-بهداشتی (پزشک و پرستار و ...)
5-تدریس و فرهنگی
6-خدمات شهری
7-کارمند اداری (که 10000نوع داره)
8-نظامی
9-صنایع نشر و چاپ
10-نجاری و آهنگری و ...
11-
12
........

ب : برخی از کارها هم هستند که نسبت به گروه بالا از نظر تولید ثروت برای کشور مفید تر هستند و لی افرادی که در آن شغل فعالیت دارند نسبت به گروه الف کمتر هستند.
1-مونتاژ مدارات الکترونیکی و برقی (که قطعات آن خارجی هستند و فقط در حد هزینه مونتاژ در خروج ارز صرفه جوئی میشه و یا حتی ممکنه محصولاتی تولید بشه که صادر هم بشه) مثلا افرادی هستند که تابلوهای برق فشار قوی و ضعیف می سازند (مونتاژ می کنند) و آن را به کشورهای همسایه صادرمی کنند. در این موارد مثلا یک محصول که 10 دلار فروخته میشه درواقع 7 دلار قطعات آماده وارداتی داره و آن شرکت 3 دلار وارد کشور میکنه
2-تولید پوشاک که با نخ و پشم وارداتی تولید میشه
3-تولید خودروئی که در واقع در کشور مونتاژمیشه و قطعاتش خارجی هستند.
4-تراشکاری و صنایعی که فنی هستند ولی به تعمیرات می پردازند و مانع از ورود اجناس آماده و گران خارجی میشن . این افراد افرادی فنی و صنعتی هستند ولی صنعتشان در تولید نیست و فقط در تعمیر هستش.
5
6
.......
.....

ج :کارهائی که تولید محض هستند و مواد اولیه انها از منابع داخلی فراهم میشه.ولی متاسفانه افراد شاغل در آنها خیلی کم هستند و این دسته از کارهائی هستش که نجات دهنده کشور هستش!
1-کشاورزی (البته در حال حاضر کود شیمیائی و سم و ماشین آلات که رقم بالائی هم هستش وارداتیه)
2-دامداری (که غذای دام و طیور و دارو وارداتی هستش و خیلی هم گرانه)
3-ذوب آهن و پالایشگاه و ....
4-صنایع پتروشیمی
5-تولید مصالح ساختمانی از مواد اولیه داخلی
6- قالی بافی
7- نساجی
8- تولید لوازم منزل و کالاهای برقی از مواد اولیه داخلی
9-
10-
....
....
------------------
اگر دقت کنیم ملاحظه میشه که افراد کمی در گروه سوم مشغول هستند و اکثرا در گروه اول هستند.البته بسته به نوع جغرافیا ممکنه کمی تفاوت وجود داشته باشه مثلا در روستاها کشاورزی نسبت به شهر بیشتره ولی با شرایط سختی که در تهیه سم و کود شیمیائی یا ماشین آلات وجود داره در حال حاضر در روستا ها هم خیلیها بیکار هستند و به سوی کلانشهرها هجوم میارن که به مشاغل گروه اول روی میارن.
خلاصه اوضاع خیلی نامناسبی داریم و داریم هر روز بیشتر فرو میریم و باید زودتر یه کاری کرد.

دقیقا زدین به هدف کلا شدیم مصرف کننده حتی حاضر نیستیم آشپزی کنیم یه شماره سیو کردیم تا احساس گرسنگی میکنیم فسفود یا رستوران

تو خود بخوان این حدیث
بله اکثر شغل ها کاذب هستن
دلیلش رو چی می دونین
مگه مهندس کشاورزی پول و وقت اضافی داشته که بره دانشگاه بعد بره یه پراید بگیره و اونم آزاد مسافر کشی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ببخشید انگار واسه مشکلات برای من پر رنگ تره چون نهایتا خودم بدجور دچارش شدم
خود من هم تولید کننده نیستم یعنی رشته ام تولیدی نیست اما کاملا مشکلات و درک میکنم
و گاهی فکر من هم مشغول میشه
ممکنه یه سر قضیه زیر سر شهر نشینی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Gig::Gig::Gig:

بچه هیئتی;389665 نوشت:
خدا واقعا" اون وسیله رو منشاء خیر براتون قرار می ده.

سلام دوستان.دمت گرم آبجی با همه حرفات موافقم ... آدم وسایل ایرانی بخره و دقیق دقیق هم واسه این بخره ک کالای ایرانیه چ لذتی داره ... من ک اینجوری ام با اینکه کیفیت شون شاید خوب نباشه ولی همین ک حس میکنم تویه کشور خودمون ساخته شده عجیب غرور میگیرتم... خیلی زیباستتتتت ...

فقر که بیاد تو خونه از اون در ایمان میره
ما میترسیدم فقر مادی نگیریم الان انواع و اقسام فقرها اومده تو خونمون

/////////

از اتاق فرمان اشاره میکنند که همین الان یک فقر دیگه را شبکه Gem داره میفرسته در را باز کنید که بیاد داخل زمستون هوا سرده سرما نخوره این فقر پشت در

سلام علیکم و رحمه الله
دوستان گرامی نظرتون در مورد اینکه پوسترهای فرهنگی در خصوص عواقب و خسارات ناشی از مصرف کالاهای خارجی بسازیم چیه؟!
متاسفانه بنده تبحری در این خصوص ندارم.
از بین دوستان کسی هستش که کمک کنه؟

دیروز به یکی از دوستام که میخواد جهیزیه بخره گفتم تا اونجا که میتونی کالای ایرانی بخر میدونین چی گفت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برگشته میگه من یکی کالای ایرانی بخرم تمام مشکلات حل میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باور کنید انتظار یه همچین جوابی رو نداشتم
گفتم نه حل نمیشه اما کالای تولیدی خودمون ماله خودمونه گارانتی داره و قیمتش طوری هست که اگه احتیاج به تنوع داشتی راحت عوضش کنی
در ثانی بچه های خودمون میرن سرکار اما من که چشمم آب نمیخوره بره کالای ایرانی بخره

:Gig::Gig::Gig:

سلام علیکم و رحمه الله
اگه نجنبیم دهه فجر به صده زجر تبدیل میشه ها:Cheshmak:

اهورانی;636376 نوشت:
برگشته میگه من یکی کالای ایرانی بخرم تمام مشکلات حل میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باور کنید انتظار یه همچین جوابی رو نداشتم

چرا نداشتید؟ اتفاقا همین جواب قابل پیش بینی هستش!
همانطور که ویران کردن کشور به دست یک نفر صورت نگرفته, آباد کردن آنهم به دست یک نفر نیست.....امروز همه با هم در ایجاد این وضع عصف بار نقش داریم و فردا هم همه باهم باید کمک کنن.
در پیامهای قبلی نقش هر یک را توضیح دادم ولی از همه مهمتر کار آفرینی نجات دهنده هستش و مهمترین نقش کارآفرینی را هم مصرف کننده میتونه بازی کنه...همانطور که امروز کشورهای مصرف کننده دارن چرخ آسیاب کشورهای تولید کننده را می چرخانند, فردا باید این بازار تقاضا را برای محصولات خودشان ایجاد کنند
برای روشن شدن مطلب کمی توضیح میدم:
قرنها پیش مردم با کالا داد و ستد می کردند....که مشکلاتی پیش آمد و بعد مبنا را گذاشتند بر اینکه با طلا معامله کنند و سکه هایی از طلا زده شد ولی این هم مشکلاتی در بر داشت و لذا تصمیم گرفتند که طلا را در خزانه دولت نگه دارند و کاغذهائی را بین مردم تقسیم کنند که ارزش هر برگ آن برابر قسمتی از طلای دولت بود.مثلا اگر دولت ما 100 کیلو طلا داشته باشه و آن رادر خزانه نگه داره ولی بجای آن بانک مرکزی 100قطعه اسکناس را بین مردم تقسیم کنه و قرار بذاره که ارزش هر قطعه از این کاغذها برابر 0.01 ارزش کل طلای کشور باشه در این صورت ارزش هر قطعه کاغذ معادل 1 کیلو گرم طلاست و مثلا اگر من بخوام یک ماشین بخرم باید دو قطعه از این کاغذها (اسکناس) را بدهم.حالا اگر تعداد این کاغذها در بازار ثابت باشه ولی طلای خزانه به 50 کیلو گرم کاهش پیدا کنه در این صورت برای خریدن همان ماشین باید 4 اسکناس بدهم ...و این داستان ادامه دارد ...و هر روز که از خواب بیدار میشیم میبینیم برای خریدن همان ماشین باید یک اسکناس بیشتر بدهیم!
چرا؟؟؟؟
به خاطر اینکه هر روز آن مقدار طلای خزانه دولت داره مثل برفی که جلوی آفتاب باشه آب میشه و هی کوچیک و کوچیکتر میشه!
چرا؟؟؟؟
به خاطر چی؟ تقصیر کیه؟تقصیر این رئیس جمهور؟ تقصیر اون رئیس جمهور؟!
خیر....
داستان اینجاست که اون برادران چینی که قبول زحمت کرده اند و از خواب و خوراک خود زده اند و جور ما را می شکند, به ازای کالاهائی که به ما می دهند, اون اسکناسها را قبول نمی کنند و طلا می گیرند! چه جوری؟!
اینجوری: شما کالای خارجی که می گیری باید دلار بدهی...اونوقت دلار از کجا میاد؟ما چاپ میکنیم؟ نه خیر! باید طلا بدهیم تا دلار بگیریم و بعدش اون دلارها را بدهیم و کالای خارجی وارد کشور کنیم.
(البته میدانم که اساتید بزرگواری در این سایت هستند که خیلی بهتر از حقیر مسائل اقتصادی را می دانند و فقط حقیر خواستم موضوع را به زبانی ساده بیان کنم) تا بدانیم که هر کسی که یک کالای خارجی می خرد در واقع یک تکه از طلای داخل کشور را جدا کرده و آن را به کشور خارجی منتقل میکند.
لذا هر کسی به اندازه همتش در این امر خطیر شریک است!
برعکس آن هم هست یعنی اگر روزی صادر کننده بشیم,مرتب طلا وارد کشور میشه و هر روز ارزش یک قطعه اسکناس بیشتر میشه و برای خریدن همان ماشین اگر یک اسکناس بدهیم ممکنه 2 ماشین بتونیم بخریم!
لذا ملاحظه میشه که بااین روندی که در پیش گرفته ایم دو نتیجه میتونیم بگیریم, که خیلی خیلی مهم هستش :
1- اصلا مهم نیست که رئیس دولت کی باشه...اگر مردم تصمیم به مصرف کالای داخلی نگیرند هرگز به آسایش نخواهیم رسید .
2-این منحنی گرانی هرگز متوقف نخواهد شدو هر روز که میگذره گرانی با یک سیر تصاعدی بیشتر میشه و شرایط زندگی سختتر و بیکاری و فساد بیشتر و اعتیاد و پیر شدن مجردها بیشتر.....

آقای عارف!
هفته پیش رفتم کفش بخرم.
کفش اسپورت بود و خیلی شیک،مارک دار.
قیمت بالایی داشت و جنس فوق العاده ای.فروشنده هم ازش خیلی تعریف میکرد.
کلاً اهل خریدن جنس ایرانی نیستم و ترجیح میدم پول زیاد بدم و جنس خوب بخرم حالا ساخت هرکجایی که میخواد باشه ولی چون قبلش این تاپیک رو خونده بودم با خودم گفتم اینبار نمیخرم و بی خیالش شدم.
الان کفش چرم تبریز خریدم و دارم میپوشم.
فعالیت شما شاید دیده نشه ولی از تأثیرهای نامحسوس اون روی امثال من غافل نشید.
موفق باشین.:Gol:

سلام علیکم و رحمه الله
یکی از سمومی که تولید را تهدید میکنه اینه که خودمان را یا محصولمان را با نمونه های خارجی و پیشرفته مقایسه کنیم.این خیلی خطر ناک هستش و باعث میشه که انسان یک فاصله زیاد را ببینه و ناامید بشه.
ولی ما باید خودمان را با خودمان مقایسه کنیم. یعنی امروزمان را با دیروزمان تا بتونیم حرکت کنیم و مطمئن باشیم که اگر با برنامه و روی اصول حرکت کنیم به سرعت میتونیم فاصلمون را از بین ببریم.
نمونه اش در رشته های ورزشی هستش مثل ووشو و تکواندو, والیبال و....از روی برنامه کار کردند و نتیجه هم گرفتند.
ولی مثلا در سیستم آموزش مدارس اینطور نیست....یعنی در المپیادهای علمی مقام میاریم ولی در آنجا که علم باید به عمل تبدیل بشه ناتوانیم,زیرا برنامه ریزی نشده و فقط تک پالسهائی در برخی علوم زده میشه که ارتفاع زیادی داره و مثلا در جهان طلا می گیریم ولی عرضی نداره.
در تولید یک کالا لازم نیست از اول راندمان و قیمت و ظاهر و ...همه ایده آل باشه میتونه خیلی هم کم باشه.چیزی که مهمه استارت کاره بعدش کم کم باید به ایده آل نزدیک شد.همه دنیا دارن همین کار را میکنن...مثلا دنیای نرم افزار را ببینید هر سال نسخه های جدید میاد که کاملتر هستش.
اگر من بخوام خودم را با میکروسافت مقایسه کنم مسلما اصلا نباید نزدیک کد نویسی بشم...ولی اگر بستری آماده باشه تا نرم افزاری را استارت کنم چه بسا که با یک الگوریتم جدید با سرعت خیلی بالاتری پبیش بریم.
این موضوع به انسان اعتماد به نفس عجیبی میده که هر روزش هدفدار میشه و حس مفید بودن میکنه...مثلا ممکنه من امروز یک موتور سیکلت برقی بسازم که اصلا شبیه موتور نباشه و کلی هم گران باشه ولی اگر همت کنم و کمی (البته زیاد) پشت کار داشته باشم هر روز به ایده آل نزدیکش می کنم.
این هم باز به استقبال همشهری ها و داخلیها داره که چقدر به ما کمک کنند (با خریدشون از کالاهای ایرانی).
مثلا حقیر یک مدتی برنامه نویسی می کردم و یک برنامه خیلی عالی هم نوشتم (در مورد محاسبات سیستمهای برقی) بعدش برای نظرخواهی به چند تا شرکت مراجعه کردم , هرکی می دید خیلی استقبال کرد ولی به دلیل اینکه حاضر نبودند پول بدهند و از طرفی کپی رایت نداشتیم ...موضوع رها شد!
-----------
راستی دوستانی که میتونن در این زمینه پوستر طراحی کنن, اعلام کنن دیگه!
پوستر ها را میتونیم در جاهای مناسب بزنیم و فکر کنم اثر زیادی داشته باشه....باور بفرمائید خیلی از پدر و مادر ها که اکثریت جامعه را تشکیل می دهند نمیدونن که دارند امکان آسایش و آینده خوب فرزندانشان را با خرید اجناس خارجی منهدم میکنن.
7-8 سال پیش همون پیام شماره یک را به 18 دفتر روزنامه کشور ارسال کردم که که چاپ کنن ولی دریغ از یک مورد....خوب خودم میدونم احتمالا ترسیدند در مغازشون تخته بشه.....اگر هم مشکل در ادبیاتش بود میتونستند با قلم خودشان با همان هدف بنویسند ولی ....
خلاصه اگر یک سری پوسترهای با معنا کم متن و مفهومی درست کنیم خیلی خوب میشه.

غربت نشین;639156 نوشت:
آقای عارف!
هفته پیش رفتم کفش بخرم.
کفش اسپورت بود و خیلی شیک،مارک دار.
قیمت بالایی داشت و جنس فوق العاده ای.فروشنده هم ازش خیلی تعریف میکرد.
کلاً اهل خریدن جنس ایرانی نیستم و ترجیح میدم پول زیاد بدم و جنس خوب بخرم حالا ساخت هرکجایی که میخواد باشه ولی چون قبلش این تاپیک رو خونده بودم با خودم گفتم اینبار نمیخرم و بی خیالش شدم.
الان کفش چرم تبریز خریدم و دارم میپوشم.
فعالیت شما شاید دیده نشه ولی از تأثیرهای نامحسوس اون روی امثال من غافل نشید.
موفق باشین.

ممنون واقعا قوت قلب گرفتم:Gol:
هر ایرانی یک کفش ایرانی...........>زنده شدن صنف کفاشان.......>شاغل شدن هزاران ایرنی...........>عروس و داماد شدن هزاران دختر و پسر پاک و امیدوار به آینده.......
دست به دست هم دهیم به مهر کشور خود را کنیم آباد.:hamdel:

دوستان سلام

ترفندی هست که شخصا زیاد استفاده می کنم.
متاسفانه تفکری در مورد کالاها وجود دارد که گویا کالای ایرانی به زودی خراب می شود و در عوض کالای خارجی -از هر کشوری که باشد حتی چین- یا اصلا خراب نمی شود یا عمر بالایی دارد.

گوش به زنگ باشید، هرگاه که یک جنس خارجی خراب شد به صاحب آن و اطرافیان بگویید:
بفرمایید ببینید، جنس خارجی بهتر از این نمی شود. حالا باز دوباره بروید جنس خارجی بخرید. مداوما و پشت سر هم جنس خارجی بخرید. جنس خارجی بهتر از این نمی شود.
و ..... تا می توانید از خارجی بودن آن بد بگویید.
سپس یک جنس ایرانی خوب را معرفی کنید.

علی علی

دوست عزیز من تاپیک شما رو خوندم متنهای طول و درازی نوشتی که با وجود مفید بودن هم وقت خودتو گرفتی هم خواننده ها رو به زحمت میندازی همه اینها رو می تونستی خیلی خلاصه تر بنویسی

این که حساسیت خاصی رو مصرف کالاهای ایرانی داری خوبه ولی وسواس زیاد باعث میشه از بقیه جنبه ها غافل بشی پس میانه روی هم خوبه

بعد هم یه نکته رو در نظر بگیر که تو کشور ما یه ایرادات خاصی وجود داره که من هنوز نتونستم مطمئن بشم این ایرادات مربوط به کدوم اشخاص یا نهادها هست که باعث می شه کلیه شئون مردم مختل بشه این ایرادات با قوانین مبهم و تلاش برای به سختی انداختن مردم مرتبطه

در هر حال این مشکلاتی که شما ازش صحبت می کنی حلش برای دولت ایران به سادگی آب خوردن هست شما یه مورد مثال بزن که نشه در طول چند روز یا نهایتا چند هفته جمع و جورش کرد؟

حکومت ایران یه درامد عظیمی از نفت و گاز و سایر منابع داره چندان نیازی به تولید نمی بینه پول برای خرید همه چیز داره چه بسا من و شما زحمت بیهوده برای تشویق مردم به خرید اجناس ایرانی داریم

این متنهایی که من نوشتم بی عیب نیست ولی در طول سالهای زیادی برام تا حدود زیادی آشکار و واضح شده که اینجا هم نوشتم ان شاء الله که خطای زیادی در صحبتهای من نباشه

چه بهتر که هر روز بیشتر از قبل واقع بین باشیم

موضوع قفل شده است