جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قرآنِ عجبُ العجائب، عضو حزب اسلام ستیز هلند را مسلمان کرد!!!

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۰
  نوشته
  650
  حضور
  5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2872

  پاسخ قرآنِ عجبُ العجائب، عضو حزب اسلام ستیز هلند را مسلمان کرد!!!

  بسم الله الرحمن الرحیم

  قَالُوا إِنَّا سَمِعْنَا قُرْآنًا عَجَبًا
  گفتند براستى که ما قرآنى عجیب و شگفت‏ آور شنيديم

  يَهْدِي إِلَى الرُّشْدِ فَآمَنَّا بِهِ وَلَن نُّشْرِكَ بِرَبِّنَا أَحَدًا
  كه به راه راست هدايت مى‏كند پس به آن ايمان آورديم و هرگز كسى را شريك پروردگارمان قرار نخواهيم داد

  وَأَنَّهُ تَعَالَى جَدُّ رَبِّنَا مَا اتَّخَذَ صَاحِبَةً وَلَا وَلَدًا
  و اينكه او پروردگار والاى ما همسر و فرزندى اختيار نكرده است

  وَأَنَّهُ كَانَ يَقُولُ سَفِيهُنَا عَلَى اللَّهِ شَطَطًا
  و شگفت آنکه كم خردِ ما درباره خدا سخنانى ياوه مى‏ سرايد


  "آرنو فان دورن" عضو سابق حزب اسلام ستیز PVV هلند و معاون سابق گرت ویلدرز اسلام ستیز مشهور هلندی، در گفتگویی با خبرگزاری مهر از دلایل مسلمان شدنش، برخوردهای هم حزبیهایش با وی پس از مسلمان شدن، توصیه اش به غیرمسلمانان و از قصد سفرش به ایران خبر داد.

  قرآنِ عجبُ العجائب، عضو حزب اسلام ستیز هلند را مسلمان کرد!!!

  به گزارش خبرگزاری مهر، پخش خبر مسلمان شدن "آرنو فان دورن" معاون سابق گرت ویلدرز اسلام ستیز مشهور هلندی، مثل بمب در رسانه‌ها صدا کرد.

  ایرانی‌ها ویلدرز و حزب پی وی وی را از فیلم "فتنه" می شناسند که به سفارش وی علیه پیامبر اسلام(ص) تهیه شده بود توهینهای زیادی به دین اسلام کرده بود.

  آقای آرنو با مطالعاتی که در مورد اسلام کرده بود، سرانجام تصمیم خود را گرفت و با ارسال پیامی در توئیتر خود، عبارت شهادتین را به زبان عربی گفت و همگان را در بهت فرو برد.

  قرآنِ عجبُ العجائب، عضو حزب اسلام ستیز هلند را مسلمان کرد!!!  فان دورن با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود، شهادتین را به زبان عربی جاری کرد و همه را در بهت فرو برد

  آرنوی 46 ساله فردی مبادی به آداب و دارای ظاهری مهربان است و معتقد است که همه دلایل اسلام ستیزی در اروپا، به تلاش دولتهای غربی و رسانه هایشان برای سیاه نشان دادن این دین بر می گردد و اگر مردم اروپا بفهمند که اسلام تا این حد "زیبا و معقول" است، حتماً به سمت این دین متمایل میشوند.

  وی در گفتگویی که با خبرگزاری مهر انجام داده، از علاقه و تصمیمش برای سفر به کشورهای اسلامی از جمله ایران میگوید و آنطور که می گوید "منتظر دیدار از اصفهان، مشهد و شیراز" است. با هم این گفتگو را می خوانیم:

  می‌خواهم از شما در مورد دلایل پذیرش اسلام بپرسم. چه اتفاقی افتاد تا به دین اسلام گرایش پیدا کردید؟

  بر اساس حس کنجکاوی خودم قرآن را مطالعه کرده‌ام، تقریباً یک سال پیش و بعد از اینکه حزب اسلام ستیز PVV را ترک کردم، شروع به مطالعه قرآن کردم. قبلا فقط داستان‌های دروغین زیادی در مورد اسلام می‌شنیدم. هر چه بیشتر در مورد سنت پیامبر و احادیث بیشتر می خواندم، بیشتر متقاعد می‌شدم که اسلام واقعا یک دین زیبا و معقول است.


  قرآنِ عجبُ العجائب، عضو حزب اسلام ستیز هلند را مسلمان کرد!!!


  به عنوان یک مسیحی آموزش های دینی را دریافت کرده بودم بنابراین از قبل، ارزشهای مشترک زیادی را با اسلام داشتم.
  پذیرش اسلام برای مسیحیان، بسیار راحتتر از پذیرش اسلام برای بی‌خدایان (آتئیست‌ها) است زیرا شما در مسیحیت با پیامبران، فرشتگان و سیستم دینی که لازمه هر دینی است، آشنایید و این کار را برای شناخت اسلام راحت‌تر میکند.


  شما عضو حزبی بودید که به عنوان یکی از افراطی‌ترین احزاب ضداسلامی شناخته می‌شد، حتی فیلمی هم بر ضد پیامبر اسلام(ص) توسط و با حمایت حزب شما ساخته شد. چرا درحالیکه به نظر می‌آید که احزاب غربی دانش کافی در مورد اسلام ندارند ولی چنان مواضعی علیه آن اتخاذ می کنند؟

  من هرگز و حتی زمانی که در PVV بودم، عضو جناح راست افراطی نبودم. اما مانند خیلی از مردم تعصباتی علیه اسلام داشتم، مثل مواردی مانند اینکه همه مسلمانان افراطی هستند، زنان را سرکوب می‌کنند، با دیگران اهل مدارا نیستند و با جوامع غربی سر جنگ و ستیز دارند.

  به نظر من برخی از نظرات ویلدرز مانند انتقادهایش بر اتحادیه اروپا، سیستم مالی و بحران مالی اروپا درست هستند. اما من دیدگاه منفی وی در مورد اسلام و دنیای عرب را قبول ندارم و معتقدم این امر به معنای برچسب زدن به تمامی مسلمانان است.

  تلاش احزاب ضداسلامی برای وحشت آفرینی و قطبی کردن شرایط برای بسیج مردم علیه یک پدیده دینی امر آسانی است، چون احساسات تعصب آمیز و طرفدارانه را در افراد بیدار می‌کند.

  بعد از گرایش به اسلام، واکنش هم حزبی های سابق شما چگونه بود؟

  از زمانی که PVV را ترک کردم با آنها صحبتی نداشته‌ام. نمی‌دانم. هیچ بازخوردی از دوستان دریافت نکرده‌ام. وقتی PVV را ترک می‌کنید در واقع دیگر شما وجود ندارید. همکاران سابق من از اینکه با من در تماس باشند، وحشت دارند. چون این ارتباط به سوابق آنها در PVV لطمه می‌زند

  اگر قرار باشد که یک غیرمسلمان را به اسلام دعوت نمایید، مهمترین مشخصه‌هایی که وی را به آن ارجاع می‌دهید چه خواهد بود؟

  همچنانکه قبلا گفتم، اگر پا بر روی تعصبات خود بگذارید و آنها را کنار بگذارید، خواهید دید که اسلام واقعاً دین زیبا و بسیار خالصی است که تاریخ و معیارهای بزرگی برای خود دارد. اسلام به ما می‌آموزد که در زمان رفاه و در زمان سختی از همدیگر حمایت کنیم.

  اسلام به شخص آرامش درونی و خرد عطا می‌کند و زندگی روحانی شما را تعمیق می‌دهد. به نظر من، زندگی چیزی بیش از مادیگرایی و پول (به عنوان عوامل موفقیت در غرب) است. با اسلام شما شخص قوی‌تر، خودساخته‌تر و بهتری خواهید شد.

  در غرب، اسلام معمولاً به تقویت تروریسم، موضوعات ضد حقوق بشری، یا سوء رفتار با زنان متهم می شود. پاسخ شما به این اتهامات چیست؟

  یک بار دیگر می گویم مهمترین دلیل این موضوع، پیش داوری به علت عدم داشتن دانش کافی است. در هر مذهبی و در همه جای دنیا، شما می‌توانید تندروهایی را پیدا کنید. متاسفانه، رسانه‌ها و رادیو و تلویزیون، فقط همان یک درصد از تندروها را به مردم نشان می‌دهند و تاثیر آنها را بزرگنمایی می‌کنند. مسلمانان مردمان صلح‌طلب و سخت‌کوشی هستند. اگر مردم، بیشتر اسلام را مطالعه می‌کردند، بیشتر زیبایی‌های آنرا می‌دیدند

  فکر می‌کنید که پشت‌پرده تلاش‌ها در زمینه گسترش خداناباوری (آتئیسم) در دنیا چیست و توصیه شما به کسانی که بین انتخاب خدا و بی‌خدایی مانده‌اند، چیست؟

  من فقط می‌توانم حدس بزنم: افراد با نفوذ و سیاستمداران مهم غرب هیچ فرمی از مذهب را نمی‌خواهند. هر چه اعتقادات مردم کمتر باشد، آنها بیشتر بر دیگر ارزشها مانند پول، اقتصاد و مصرف و رفاه مادی اهمیت خواهند داد.

  کشورهای صنعتی در غرب، از مردم می‌خواهند بجای اینکه مردم بر نقاط قوت درونی خودشان متمرکز شوند، بیشتر خرج کنند و مصرف کنند.

  مصرف و خرج کردن اساس خوشبختی به شمار می‌رود. معتقدین به دین، افرادی قوی هستند که وابستگی کمی به این مسائل دارند. این امر که مردم مستقل‌تر عمل کنند و افکار مستقلی داشته باشند، به نفع سیاستمداران و آدم‌های پرنفوذ نیست. این چیزی است که من به آنهایی که بین ایمان به خدا و عدم ایمان به وی در دوراهی مانده‌اند، می‌توانم بگویم


  نکته‌ای برای پایان دارید؟

  در نهایت اینکه دوست دارم به کشورهای اسلامی سفر کنم. به مراکش رفته‌ام و به کوه پربرف توبقال صعود کرده‌ام، به مصر، اردن و الجزایر نیز سفر کرده‌ام. در بسیاری از کشورها دوستانی دارم. در ماه ژوئن قرار است به همراه دوستی که با دوچرخه دنیا را در 5 سال طی می کند، به ایران سفر کنم. ما سفر را از شیراز شروع می‌کنیم و 2000 کیلومتر را از ایران به ترکیه رکاب خواهیم زد و خیلی منتظر هستم تا شیراز، اصفهان و قم را ببینم.


  منبع: خبرگزاری مهر  ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۹۱/۱۲/۲۳ در ساعت ۲۰:۲۱

 2. صلوات ها 9


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۰
  نوشته
  650
  حضور
  5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2872
  رمز مسلمان شدن دانش‌آموزان انگلیسی


  مدارس انگلیسی در سال‌های اخیر شاهد گرایش فزاینده دانش‌آموزان اروپایی به دین مبین اسلام بوده است. این در حالی است که شمار مسلمانان انگلیسی در طول 6 سال کذشته حدود 37 درصد افزایش یافته و تعداد مساجد بنا شده در این کشور به 15000 مسجد رسیده است.

  به گزارش ایسنا به نقل از شبکه "الجزیره" پژوهش‌های صورت گرفته در مرکز تحقیقات انگلیسی"گیتسون"، نشانگر آن است که ماهانه صدها انگلیسی مسلمان می‌شوند.

  برخی از دانش‌آموزان انگلیسی که به دین اسلام روی آورده و مسلمان شده‌اند،‌ اینگونه داستان مسلمان شدن خود را تعریف می‌کنند.

  « الکساندرا» دختر « لارن بوث» خواهر همسر "تونی بلر" نخست وزیر سابق انگلستان ماه رمضان گذشته مسلمان شد.

  وی در این زمینه گفت: اسلام زندگی‌ام را به کلی تغییر داد و احترام و تواضع را وارد زندگی‌ام کرد.

  الکساندرا در ادامه گفت: با پوشیدن حجاب احساس ارزش بیشتری می‌کنم.

  این دختر انگلیسی در ادامه با تاکید بر این‌که «با اسلام عشق به خدا را آموختم و با گفتن شهادتین احساس آرامش و اعتماد بیشتری در خود دارم» اضافه کرد: بعد از پوشیدن حجاب معلمان و مدیران احترام خاصی برای من قائل هستند و تصمیم گرفتند یک نمازخانه در مدرسه به دانش‌آموزان مسلمان اختصاص دهند.

  «جرج رندیف» 14 ساله که اصالتاً سوئدی است نیز می‌گوید: "عشق به مناره‌های مسجد، باعث می‌شد همیشه منتظر شنیدن صدای اذان باشم. وقتی اذان به گوشم می‌رسد احساس غریبی به من دست می‌داد تا اینکه با برخی از دوستانم مشورت کردم و به کمک آنها توانستم اطلاعاتی درباره اسلام از طریق اینترنت به دست بیاورم. پس از این کار موضوع را با خانواده‌ام مطرح کردم و به آنها گفتم که می‌خواهم مسلمان شوم،‌ که البته با اعتراض چندانی از سوی آنها روبه رو نشدم.

  رندیف می‌گوید: وقتی مسلمان شدم و خانواده‌های مسلمان پایبند و مستحکم را دیدم که احترام و عشق و محبت در آنها موج می‌زد، تغییرات محسوسی در زندگی‌ام ایجاد شد و این سوال را از خود می‌پرسیدم که چرا رسانه‌های ما تا این حد درباره اسلام بد می‌گویند و تصویر نادرستی از آن ارائه می‌دهند؟!

  « شیلا رود» 15 ساله هم از جنوب لندن درباره اسلام گفت: اسلام عشق حقیقی است. وی گفت از این‌که سال گذشته به دین اسلام مشرف شدم احساس سعادت می‌کنم.

  وی بر این عقیده است که روزی اسلام تمام انگلستان را فرا خواهد گرفت.

  کارشناسان در این راستا معتقدند کاهش تردد به کلیساها در انگلستان، قوانین طاقت فرسای یهودیت و مسیحیت و قواعد اخلاقی که در این کشور حاکم است کمبودها و خلاءهای روحی عمیقی برای انگلیسی‌ها به وجود آورده است که اسلام به راحتی می‌تواند آنها را جبران کند.

  منبع: تابناک

 4. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود