صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر خدا قادره ، پس چرا انجام نمیده؟

نوشته
    1
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2

اگر خدا قادره ، پس چرا انجام نمیده؟

سلام

خدا میگه که قادره، خب پس چرا من که میدونم خدا قادره و ایمان دارم که قادره پس چرا حاجت منو نمیده؟ چرا اینهمه باید طول بکشه؟

چرا خدا بجای اینکه 3 روزه حاجت منو بده ! سه ماهه حاجت منو میده؟ مگه خدا به هر کاری قادر نیست؟
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۱/۱۲/۲۳ در ساعت ۱۲:۵۹ دلیل: حذف سوال دوم کاربر برای درج در انجمن مربوطه

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,511
    حضور
    174 روز 12 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

5. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,326
    حضور
    28 روز 14 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3964

قدرت خداوند

نقل قول نوشته اصلی توسط unttiittlled نمایش پست ها
    سلام

خدا میگه که قادره، خب پس چرا من که میدونم خدا قادره و ایمان دارم که قادره پس چرا حاجت منو نمیده؟ چرا اینهمه باید طول بکشه؟

چرا خدا بجای اینکه 3 روزه حاجت منو بده ! سه ماهه حاجت منو میده؟ مگه خدا به هر کاری قادر نیست؟
    با سلام خدمت شما دوست گرامی

خداوند قادر مطلق است و می تواند خواسته های ما را برآورده کند ، خداوند علاوه بر اینکه قادر مطلق است، عالم است و از تمام حالات درونی ما با خبر است و همچنین از خواسته های ما نیز خبر دارد، از سوی دیگر قادر مطلق نیز است و می تواند آنچه می خواهیم را به ما بدهد ، از سوی دیگر خیر خواه بندگان نیز است و بخیل هم نیست تا نعمتی را از بندگان دریغ کند . اما خداوند در کنار تمام این اوصاف حکیم مطلق نیز است که باید با توجه به آن افعال را الهی را بفهمیم .
    بسیاری از اوقات خواسته های ما به نفع ما نیست و اینکه ما در پی امری هستیم به خاطر آن است که اطلاعات کمی داریم و از اموری که در آینده ممکن است اتفاق بیفتد و نیز تاثیراتی که هر اتفاقی برای ما دارد، بی خبریم. در این موارد خدای مهربانی که بر تمام این وقایع آگاه است، اگر ببیند که دعایی برای بنده ای مفید نیست، با توجه به خیر خواهی اش ، آن را مستجاب نمی کند.
    گاهی از اوقات دعاها به خاطر گناه ها برآورده نمی شود. چنانجه در دعای کمیل می خوانیم: اللهم اغفر ذنوب التی تحبس الدعا(1) خداوندا گناهانی که دعاهای من را حبس می کنند (مانع از استجابت می شوند) ببخش. از این رو یکی از آداب دعا کردن ، استغفار کردن است.

گاهی عدم استجاب دعا از آن رو است که خداوند فردی را می آزماید که تا چه میزان بر ایمان خویش استوار است و علی رغم اینکه دعایش مستجاب نمی شود ، باز هم بر کار خویش اصرار می ورزد.

البته دعاهایی که برآورده نمی شوند ، بدون نتیجه نیستند بلکه موجب بخشش گناهان و ارتقاء درجه مومنان می شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که صرفا انجام دعا نیز کافی نیست بلکه فرد باید در طلب آن خواسته تلاش کند.

با توجه به مطالب فوق ، عدم استجابت دعا به معنای عدم قدرت مطلق خداوند نیست بلکه به عوامل مختلفی ربط دارد که باید به آنها توجه کرد.

موفق باشید

1. دعای کمیل، مفاتیح الجنان

7. صلوات ها 7

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

سلام این تاپیکم مکمل پاسخ کارشناس محترم می باشد

http://www.askdin.com/thread8438.html

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

9. صلوات

علاقه
    خدا , نوشتن
    نوشته
    104
    حضور
    1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    449

این دیگه از اون سوال ها بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مگه شما هر کار که قادرید انجام می دهید؟شما قادر نیستید سرتون بکوبید به دیوار؟بله که هستید ایا می کوبید؟ایا یک معلم نمی تواند به همه نمره 20 بدهد البته که می تواند ولی نمی دهد هر کس توانست 20 می گیرد...البته به جز غیر انتفاعی ها!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط عبدالله معراج : ۱۳۹۱/۱۲/۲۷ در ساعت ۰۱:۱۷
    مرغ باغ ملکوتم نی ام از عالم خاک
    چند روزی قفسی ساخته اند از بدنم
    شعار من این است :زود قضاوت نکنیم و متحجر نباشیم

11. صلوات ها 3

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط unttiittlled نمایش پست ها
    سلام خدا میگه که قادره، خب پس چرا من که میدونم خدا قادره و ایمان دارم که قادره پس چرا حاجت منو نمیده؟ چرا اینهمه باید طول بکشه؟ چرا خدا بجای اینکه 3 روزه حاجت منو بده ! سه ماهه حاجت منو میده؟ مگه خدا به هر کاری قادر نیست؟
    سلام
    خدا قادر است تمام آب ابر رو یکباره و سیل گونه بر روی زمین جاری کند اما آنرا قطره قطره می بارد چون فرود آمدن سیل گونه ، رحمت نیست نقمت است
    العاقل بالاشاره
    عاقل به اشاره ای می فهمد
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

13. صلوات ها 3

نوشته
    349
    حضور
    4 روز 9 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    81
    صلوات
    986

و سلام نامی از نامهای خداست.
    باعرض سلام خدمت شما دوست عزیز.
    هرچی خواستم بگم دیدم دوستان و عزیزان بزرگوار و کارشناسان بزرگوار خیلی زیبا جواب دادند.

فقط میخوام یه داستان زیبا بگم.
    زمانی یک پیرزن فرتوت در خانه اش تنها نشسته بود که احساس تشنگی کرد به سمت لیوان آب رفت تا آب بنوشد . خداوند به جبرئیل دستور داد لیوان آب را به زمین بریزد. جبرئیل همان کرد. و زمانی که دلیل کار را از خدا پرسید . خداوند فرمود چون صدای دعای او را دوست داشتم این کار را کردم تا دوباره صدایش را بشنوم.

مشکلات زیادی دلیل بر نخواستن خدا نسیت . شاید دلیل این است که خدا دوست دارد صدایت را بشنود.
    هرکه در این بزم مقرب تر است / جام بلا بیشترش میدهند.
    و درضمن ما در تولد بشر بودیم با سختی کشیدن و کمک به هم نوعان به انسانیت رسیدیم و این دنیا امتحانیست از بلاها ، رنجها و .... تا ما از پل انسانیت به پل آدمیت برسیم.و به آدمیت رسیدن جز به خدا رسیدن محقق نشود.زمانی که به خدا برسی هر بلا برای تو حکم نزدیک تر شدن به وجود خدا و رسیدن به عالم روح و معنا است.و برای به آدمیت رسیدن ابتدا باید نفس را شناخت و کنترلش کرد.
    لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک و لولا فاطمه لما خلقتکما
    با ثامن الائمه جــــــــــــــواد الائمه گفت.
    با تازیانه مـــــــــــــــــــادر ما را چرا زدند.

با ثامن الائمه جــــــــــــــواد الائمه گفت.
    چگونه مرگ یک مادر چهل تن متهم دارد.

الهمــــــــ عجلــــــ لولیکــــ الفرجـــ (عج)

15. صلوات ها 2

نوشته
    189
    حضور
    3 روز 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    820

قرآن کریم می فرماید:

(وَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَعَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ)

و بسا چیزی را خوش نمی دارید با اینکه آن برای شما خیر است، و بسا چیزی را دوست می دارید با اینکه آن برای شما بد است، و خدا می داند و شما نمی دانید.
    پس می بینید که در بسیاری اوقات، برآورده نشدن حاجات شما به صلاح شماست و همه اینها از حکمت خداونده.

اصلا ممکنه برای شما خیر هم باشه، اما خداوند مصلحت دیگه ای رو در نظر گرفته باشه
    .با توجه به این حدیث امام صادق علیه السلام عرض کردم که فرمودند:

هنگامی که خداوند بنده مؤمنش را حسابرسی می کند می فرماید:
    این حساب و ثواب را می دانی برای چیست؟
    بنده می گوید: نه ای پروردگار من
    پس خداوند می فرماید: در فلان شب برای فلان حاجت مرا خواندی و من آن را برای تو ذخیره نمودم
    پس بنده چون عظمت ثواب الهی را می نگرد می گوید:
    خدای من! ای کاش هیچ یک از حاجات مرا برنمی آوردی و همه را برایم ذخیره می کردی.

خداوند بزرگ نسبت به بندگانش مهربانترین است. اینو مطمئن باشید.
    در ضمن متن امضای بنده حقیر هم با این موضوع مرتبطه

ویرایش توسط نسیم رضوان : ۱۳۹۱/۱۲/۲۷ در ساعت ۱۷:۳۹
    بنده مؤمن را به هر سو گردانم برایش خیر است.
    پس باید به قضاء من راضی باشد و بر بلای من صبر کند و نعمت هایم را سپاس گذارد تا او را نزد خود از صدیقین ثبت کنم.
    حدیث قدسی

17. صلوات

نوشته
    1,365
    حضور
    15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3246

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمیون 18 نمایش پست ها
    مشکلات زیادی دلیل بر نخواستن خدا نسیت . شاید دلیل این است که خدا دوست دارد صدایت را بشنود.
    مگه هر کسی که حاجتش برآورده می شه دیگه صداش قطع می شه؟ دوباره خواسته جدیدی براش ایجاد می شه و دوباره و دوباره شروع می کنه دعا کردن. این طور نیست؟

19. صلوات

علاقه
    و...
    نوشته
    116
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    199

نقل قول نوشته اصلی توسط مؤمن نمایش پست ها

مگه هر کسی که حاجتش برآورده می شه دیگه صداش قطع می شه؟ دوباره خواسته جدیدی براش ایجاد می شه و دوباره و دوباره شروع می کنه دعا کردن. این طور نیست؟
    راست ميگي همينطوريه
    ولي من تو اين پستها که گذاشته شده نديدم کسي ادعا کرده کرده باشه که هرکس دعاهاش براورده بشه ديگه دعا نميکنه که شما انقدر ناراحت شديد
    گر مرد رهي ميان خون بايد رفت از پاي فتاده سرنگون بايد رفت
    تو پاي به راه در نه و هيچ مپرس. خود راه بگويدت که چون بايد رفت

21. صلوات

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری