جمع بندی وقتی همکلاسی های پسر، زل زل نگام می کنند باید چیکار کنم؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وقتی همکلاسی های پسر، زل زل نگام می کنند باید چیکار کنم؟

سلام.
حتما همتون با این مساله برخورد کردین باید در این موقع چیکارکرد؟ این سوال خیلی از دانشجوهاست.
باید اخم کرد یا چادر کشید رو صورت؟
با مردای چشم چرون باید چیکار کرد؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

هست هستی;324307 نوشت:
سلام.
حتما همتون با این مساله برخورد کردین باید در این موقع چیکارکرد؟
باید اخم کرد یا چادر کشید رو صورتمون؟
با مردای چشم چرون

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت
به نظر ميرسه در ارتباط با سوال مذكور لازم باشه شرايط رو در نظر گرفت و بسته به موقعيت از روش مناسب استفاده كرد.
اما به صورت كلي، طبق قاعده قرآني لازم است زن به گونه‌اي رفتار كند كه بيماردلان به او چشم طمع ندوزند. بر اين اساس، نوع و رنگ پوشش، نحوه نشست و برخاست، نحوه تكلم و..از جمله مواردي است كه مي بايست مورد توجه قرار بگيرد.
در مقابل مردان بيگانه، لازم است به گونه‌اي رفتار شود، كه نشاني از ضعف، وابستگي و عدم اعتماد به نفس، نباشد.
بر اين پايه لازم است از قبل براي مواجهه با چنين موقعيتهايي آمادگي و برنامه داشته باشيم تا به صورت انفعالي عمل نشود. برخورد انفعالي حتي اگر همراه با پرخاش هم باشد، در مواردي ممكن است مرد اجنبي را براي ايجاد مزاحمت و يا ارتباط، بيشتر تحريك كند. لذا يكي از بهترين شيوه ها اين است كه به گونه‌اي برخورد شود كه اشعار به اين داشته باشد كه مرد اجنبي هوس باز را ما اصولا عددي حساب نمي‌كنيم و وجودي براي اوقائل نيستيم تا نوبت به پرخاش و يا اخم برسد. به عبارتي من فكر مي كنم در بيشتر مواقع بي‌محلي( و نه كم محلي) بهترين شيوه‌اي است كه مي‌شود آن را اختيار كرد.

با آرزوي توفيق روزافزون.

سلام
خب اگه حتی بی اعتنایی و توجه نکردن بهشون فایده نداشت باید چیکار کنیم؟
چون خودم "دیدم" که بی اعتنایی تاثیر چندانی نداره!

اولا این که همه پسرا به یه خانوم با حجاب کامل اینطور"زل زل" نگاه کنند یه مقدار غیر عادیه
اول مطمئن بشید که چیزی از جانب شما (از قبیل حجاب نامناسب,رفتار,لحن صحبت,نحوه برخورد با استاد) موجب جلب توجه نمیشه.
بعد هم بهتره به افراد چشم چران زیاد توجه نکنید اما در عین حال پوشش خودتون رو به گونه ای تنظیم کنید که دیگران در پیشبردن اهداف پلید خود ناکام بمانند.

با سلام
شما همونطور که جناب امیدوار فرمودند انجام بدید .
اگر با این وجود باز هم کسی به شما نگاه کرد و حتی اگر نعوذ بالله با اون نگاه به گناه بیافته !!!!!!!!!!
دیگه گناهی متوجه شما نیست .
واقعا اگر داخل زندگی رفتارهامون رو مطابق با قرآن و کلام معصومین انجام بدیم هرگز دچار مشکل نمیشیم و یا اینکه در صورت بروز مشکل نگرانی نخواهیم داشت .
چون وظایفمون رو به خوبی انجام دادیم

چقدر زیبا و به جا حضرت امیرالمومنین (ع) تکبر در برخورد با نامحرم رو یکی از ویژگیهای پسندیده زن برشمردند .

دعای حجاب امام صادق علیه السلام که برای محفوظ بودن از اندیشه های بد مردم پلید سنگری سخت استوار است :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
وَ إِذا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ جَعَلْنا بَيْنَكَ وَ بَيْنَ الَّذِينَ لا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ حِجاباً مَسْتُوراً. وَ جَعَلْنا عَلى‏ قُلُوبِهِمْ أَكِنَّةً أَنْ يَفْقَهُوهُ وَ فِي آذانِهِمْ وَقْراً وَ إِذا ذَكَرْتَ رَبَّكَ فِي الْقُرْآنِ وَحْدَهُ وَلَّوْا عَلى‏ أَدْبارِهِمْ نُفُوراً
اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِالاسْمِ الَّذِي بِهِ تُحْيِي وَ تُمِيتُ وَ تَرْزُقُ وَ تُعْطِي وَ تَمْنَعُ يَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِكْرَامِ
اللَّهُمَّ مَنْ أَرَادَنَا بِسُوءٍ مِنْ جَمِيعِ خَلْقِكَ فَأَعْمِ عَنَّا عَيْنَهُ وَ أَصْمِمْ عَنَّا سَمْعَهُ وَ اشْغَلْ عَنَّا قَلْبَهُ وَ اغْلُلْ عَنَّا يَدَهُ وَ اصْرِفْ عَنَّا كَيْدَهُ وَ خُذْهُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ وَ عَنْ يَمِينِهِ وَ عَنْ شِمَالِهِ وَ مِنْ تَحْتِهِ وَ مِنْ فَوْقِهِ يَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِكْرَامِ

منبع: کتاب برنامه ها نامه ها از علامه حسن زاده آملی

اگر نظر و خیال سوئی داشته باشند، دعای مذکور اون پسرها از شما دور میکنه و نگاه و فکرشون رو به سمتی غیر از شما میبره و منحرف میکنه! و یک حجاب و مانعی بین شما و آنها قرار میدهد تا به شما دست نیابند نه چشمی نه فکری نه ...

از شر تمام مخلوقات چه حیوان باشدچه انسان و چه جن و شیاطین، شما را حفظ میکند!
حالا شرشان هر چه میخواهد باشد حسد یا چشم زخم یا مکر یا......

صبح و عصر یکبار بخونیدش

یادش به خیر...

توی دوران کارشناسی یه همکلاسی خانوم داشتیم، وقتی توی این شرایط گیر می کرد با صدای بلند خطاب به اون شخص، جوری که کلاس هم بفهمه می گفت:

آقای فلانی، تخته سیاه اونطرفه!!!

اگرچه خودم شخصا این رو قبول ندارم اما تاثیرش زیاد بود.

به نام او

atige;324610 نوشت:
اولا این که همه پسرا به یه خانوم با حجاب کامل اینطور"زل زل" نگاه کنند یه مقدار غیر عادیه
اول مطمئن بشید که چیزی از جانب شما (از قبیل حجاب نامناسب,رفتار,لحن صحبت,نحوه برخورد با استاد) موجب جلب توجه نمیشه.

[="red"]بر روی حرف شما زیاد نمی توان تکیه کرد چون که اکثر پسر ها این چیز ها برایشان مهم نیست بعضی از آن ها کلا دنبال دختر هستند و قسم دیگر هم به صورت و اندام نگاه می کنند چه با حجاب چه بی حجاب .
[/]
یا حق

عصا;324987 نوشت:
به نام او

[="red"]بر روی حرف شما زیاد نمی توان تکیه کرد چون که اکثر پسر ها این چیز ها برایشان مهم نیست بعضی از آن ها کلا دنبال دختر هستند و قسم دیگر هم به صورت و اندام نگاه می کنند چه با حجاب چه بی حجاب .
[/]
یا حق

نگاه پسرها به خانم هایی که در اجتماع وارد می شوند از جانب دخترها غیر قابل کنترل هست!
ولی می توانید مثل همکلاسی خودم جایی در کلاس بنشینید که زاویه دید نامناسبی برای پسرها باشد. خدا را هزار مرتبه شکر جمعیت خانومها در کلاس قریب به دو سوم به بالا است و به راحتی می توانید جای مناسبی بین این جمعیت انبوه پیدا کنید!

به نام او

اشک قلم;324997 نوشت:
نگاه پسرها به خانم هایی که در اجتماع وارد می شوند از جانب دخترها غیر قابل کنترل هست!
ولی می توانید مثل همکلاسی خودم جایی در کلاس بنشینید که زاویه دید نامناسبی برای پسرها باشد. خدا را هزار مرتبه شکر جمعیت خانومها در کلاس قریب به دو سوم به بالا است و به راحتی می توانید جای مناسبی بین این جمعیت انبوه پیدا کنید!

این متن در نقل قول من آمده منظورتان با من بود . من دختر نیستم فقط راه حل گفتم .

یا حق

سؤال
با مردهای چشم چران باید چه کار کرد؟

پاسخ:
به نظر مي رسد در ارتباط با سوال مذكور لازم باشه شرايط رو در نظر گرفت و بسته به موقعيت از روش مناسب استفاده كرد.
اما به صورت كلی، طبق قاعده قرآنی و آیه
«فَلاَ تَخْضَعْنَ بالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِي فِي قَلْبهِ مَرَضٌ »‌ (1)، لازم است زن به گونه‌ای رفتار كند كه بيماردلان به او چشم طمع ندورزند. بر اين اساس، نوع و رنگ پوشش، نحوه نشست و برخاست، نحوه تكلم و ... از جمله مواردي است كه می بايست مورد توجه قرار بگيرد.
در مقابل مردان بيگانه، لازم است به گونه‌اي رفتار شود، كه نشاني از ضعف، وابستگي و عدم اعتماد به نفس، نباشد.
بر اين پايه لازم است از قبل براي مواجهه با چنين موقعيت هايي، آمادگی و برنامه داشته باشيم تا به صورت انفعالی عمل نشود. برخورد انفعالي حتی اگر همراه با پرخاش هم باشد، در مواردي ممكن است مرد اجنبی را برای ايجاد مزاحمت و يا ارتباط، بيشتر تحريك كند. از این رو، يكي از بهترين شيوه ها، اين است كه به گونه‌ای برخورد شود كه اشعار به اين داشته باشد كه مرد اجنبی هوس باز را ما عددي حساب نمي‌كنيم و وجودی براي او قائل نيستيم تا نوبت به پرخاش و يا اخم برسد. به عبارتی، من فكر می كنم در بيشتر مواقع بی محلی (و نه كم محلی) بهترين شيوه‌ای است كه می شود آن را اختيار كرد.

منابع و مآخذ:
1. احزاب: 33/ 32.

الحمد لله رب العالمین.

موضوع قفل شده است