احادیثی پیرامون " بسم الله الرحمن الرحیم "

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احادیثی پیرامون " بسم الله الرحمن الرحیم "

حدیث (1) پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله :

[="darkslateblue"]قالَ اللّه‏ُ عَزَّوَجَلَّ... اِذا قالَ العَبدُ: «بِسمِ اللّه‏ِ الرَّحمنِ الرَّحيمِ» قالَ اللّه‏ُ ـ جَلَّ جَلالُهُ ـ : بَدَاَ عَبدى بِاسمى، وَ حَقٌّ عَلَىَّ اَن اُتـَمِّمَ لَهُ اُمورَهُ و اُبارِكَ لَهُ فى اَحوالِهِ
[/]
[="darkgreen"]خداوند فرمود: «... هرگاه بنده بگويد: بسم اللّه‏ الرحمن الرحيم، خداى متعال مى‏گويد: بنده من با نام من آغاز كرد. بر من است كه كارهايش را به انجام رسانم و او را در همه حال، بركت دهم».[/]

عيون اخبار الرضا، ج 2، ص 269، ح 59

با سلام
تشکر از شما دوست گرامی
در این مورد قبلا تاپیک ایجاد شده ملاحظه بفرماید

http://www.askdin.com/thread13805.html

.

[="arial"]بسم الله الرحمن الرحیم
[="arial"][="blue"]در اين باره روايتى از پيامبر اسلام (صلى الله عليه و آله ) نقل شده است كه فرمودند:
[/]زبانيه هاى جهنم نوزده ، و حروف بسم الله الرحمن الرحيم هم نوزده است . اگر كسى بخواهد از جهنم و زبانيه هاى آن نجات پيدا كند بايد آن را تلاوت نمايد؛ زيرا هر حرفى از آن در مقابل زبانيه اى از جهنم قرار مى گيرد.
و نيز فرمودند: كسى كه بسم الله را تلاوت كند، خداوند به هر حرفى از آن ، چهار هزار حسنه براى او مى نويسد و چهار هزار گناه از نامه عمل او پاك مى كند و چهار هزار درجه بالا مى برد.:Gol:
[="Arial"][="DarkRed"]به قول قدیمیا : بسم الله الرحمن رحیم هست کلید در گنج حکیم!
[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

روایت شده است از جابربن عبدالله انصاری رضی الله عنه از حضرت رسالت پناه (ص) پرسید که اول مخلوقات خداوند عالمیان برای قضای حاجات چه بود فرمودند که اول چیزی که خداوند عالمیان خلق فرمود نور من بود و آن نور را به ده جزو منقسم گردانید از جزو اول عرش عظیم را آفرید و عرش را چهار صد هزار رکن مقرر فرمود که از رکنی تا رکن دیگر چهارصد سال راهست و از جزو دوم آن نور قلم را آفرید پس قلم را فرمود که بنویسد گفت چه بنویسم گفت آن چه امر تا قیامت با خلق خواهد بود گفت ابتدای نوشتن به چه آغاز کنم کلام را ؟
خطاب از مصدر جلال ربانی رسید که بنویس بسم الله الرحمن الرحیم چون نوشت بسم الله را از هیبت بسم الله قلم شکافته شد و چندین سال سرشکافته برلوح بماند حاصل آن که هفتصد سال به طول انجامید تا کتابت بسم الله الرحمن الرحیم به اتمام رسید پس خداوند ودود سوگند یاد فرمود که هر کس از مردان وزنان امت حبیب من که یک بار بسم الله الرحمن الرحیم گوید در دیوان اعمال او عبادت پسندیده هفتصد سال بنویسم

منبع کتاب خواص الایات آیت الله نجفی اصفهانی (ره )

[="Blue"]امام حسن عسگری علیه السلام:"نسبت بسم الله الرحمن الرحیم به اسم اعظم خدا،از سیاهی چشم به سفیدیش نزدیکتر است.(تحف العقول ص 517)[/]