وظیفه دینی ما در برابر دختر و پسری که می خوان با هم رابطه داشته باشند چیست؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وظیفه دینی ما در برابر دختر و پسری که می خوان با هم رابطه داشته باشند چیست؟

من چند وقت پیش رفتم جلو خونمون دیدم یه دختره ارایش کرده تو خیابون داره راه میره یه پسره هم تقریبا همسن و سال من دنبال دختره کرده بود یه کاغذی می خواست بهش بده همین طور ادامه داشت ..............
بعد دختره انگاری داشت میرفت خونشون من دیدمش گفتم حجابتو درست بکنی اون دیگه نمی افته دنبالت به پسره هم دیدمش مثل کسانی که هیچی نمیدونن بهش گفتم با اون چی کار داشتی؟ انگاری منو خیلی مثبت دیده بود بهم گفت برو خونه

حالا از نظر دین اسلام ایا من میتونستم برم با اون پسره دعوا بگیرم یه کتکی بهش بزنم ؟
تو جامعه که اگه دختره خواهرش باشه میزنه لهش میکنه

با نام و یاد دوست

aligoogle;323465 نوشت:
من چند وقت پیش رفتم جلو خونمون دیدم یه دختره ارایش کرده تو خیابون داره راه میره یه پسره هم تقریبا همسن و سال من دنبال دختره کرده بود یه کاغذی می خواست بهش بده همین طور ادامه داشت .............. بعد دختره انگاری داشت میرفت خونشون من دیدمش گفتم حجابتو درست بکنی اون دیگه نمی افته دنبالت به پسره هم دیدمش مثل کسانی که هیچی نمیدونن بهش گفتم با اون چی کار داشتی؟ انگاری منو خیلی مثبت دیده بود بهم گفت برو خونه حالا از نظر دین اسلام ایا من میتونستم برم با اون پسره دعوا بگیرم یه کتکی بهش بزنم ؟ تو جامعه که اگه دختره خواهرش باشه میزنه لهش میکنه

با سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر بزرگوار

همانطور که خودتان توجه داشتید وظیفه شما امربه معروف و نهی از منکر زبانی است و در بیش از این مقدار به استفتای زیر توجه نمایید:

آيا وظيفه افراد در امر به معروف و نهى از منکر اين است که فقط به امر به معروف و نهى از منکر زبانى اکتفا کنند؟

ج: با توجه به اينکه در زمان حاکميت و اقتدار حکومت اسلامى مى‏ توان مراتب ديگر امر به معروف و نهى از منکر را که بعد از مرحله امر و نهى زبانى هستند، به نيروهاى امنيتى داخلى (پليس) و قوه قضائيه واگذار کرد، به‌خصوص در مواردى که براى جلوگيرى از ارتکاب معصيت چاره‏اى جز اعمال قدرت از طريق تصرّف در اموال کسى که فعل حرام انجام مى‏دهد يا تعزير و حبس او و مانند آن نيست، در چنين زمانى با حاکميت و اقتدار چنين حکومت اسلامى، واجب است مکلفين در امر به معروف و نهى از منکر به امر و نهى زبانى اکتفا کنند، و در صورت نياز به توسل به زور، موضوع را به مسئولين ذيربط در نيروى انتظامى و قوه قضائيه ارجاع دهند.

آیه الله خامنه ای،اجوبه الاستفتائات،س1064

[="Black"]به نظر من بهترین کار،امر به معروف و نهی از منکره.البته امربه معروف و نهی از منکر شرایطی داره که اگه شرایطش جور بود امربه معروف و نهی از منکر بر انسان واجب میشه[/]

موضوع قفل شده است