صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: غلبه بر خودارضايي

شروع کننده موضوع

نوشته
    300
    حضور
    14 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    776

غلبه بر خودارضايي

من سالها به خودارضایی عادت کرده بودم والبته 14 سال بود که خودارضایی میکردم الان دقیقا 28 ساله هستم و البته به تازگی خودارضایی رو به طور کامل ترک کردم اما خوب دارم احساس میکنم چون به اون رویه عادت کرده بودم دچار افسردگی شدم و این مساله ارضا نشدن خیلی داره بهم فشار میاره خیلی هم فعالیتم زیاده در طول روز اما خوب این نیاز کاملا در من حس میشه و باعث اذیت من میشه الان نمیدونم چی کار کنم

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

غلبه بر خودارضايي

کارشناس بحث: امیدوار

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ در ساعت ۰۶:۰۷ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 13

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط hadihama1360 نمایش پست ها
    من سالها به خودارضایی عادت کرده بودم والبته 14 سال بود که خودارضایی میکردم الان دقیقا 28 ساله هستم و البته به تازگی خودارضایی رو به طور کامل ترک کردم اما خوب دارم احساس میکنم چون به اون رویه عادت کرده بودم دچار افسردگی شدم و این مساله ارضا نشدن خیلی داره بهم فشار میاره خیلی هم فعالیتم زیاده در طول روز اما خوب این نیاز کاملا در من حس میشه و باعث اذیت من میشه الان نمیدونم چی کار کنم
    بسمه‌تعالي
    با سلام و عرض تحيت
    از اينكه بعد از ساليان متوالي، اين توفيق را يافته‌ايد كه بر چنين عادتي غلبه كنيد، خوشحاليم و صميمانه به شما تبريك مي گوييم. شما اثبات كرده ايد به ياري خداي متعال اگر بخواهيد، مي توانيد.
    1- قدر اين اعتماد به نفس و اراده را بدانيد و آن را تقويت كنيد.
    2- طبيعي است كه چون طول دروه ابتلاء شما، زياد بوده است كنار گذاشتن و ترك اين عادت، براي مدت زماني ممكن است شما را آزار و اذيت كند. اما با مقاومت شما اين وضعيت، پايدار نخواهد بود و شما رفته رفته به آرامشي وصف ناپذير دست مي يابيد.
    3- در صورتيكه ازدواج نكرده ايد، بعد از غلبه بر چنين عادتي با توكل به خداي بزرگ در تدارك ازدواج باشيد.
    4- به فعاليتهاي جديد و تازه مبادرت كنيد
    5- از ورزش، تفريح، گردش و مسافرت غافل نشويد.
    6- در صورتيكه توان جسمي داريد، به صورت هفتگي روزه بگيريد.
    7- موقعيتها، زمانها و مكانهايي كه چنين رفتاري بروز بيشتري كرده است را شناسايي كنيد و براي مقابله و جلوگيري از تكرار آنها، آمادگي لازم را داشته باشيد.
    8- از خلوت و تنهايي اجتناب كنيد.
    9- افكار خود را مديريت كنيد و از پرداختن، ديدن، شنيدن، لمس كردن و ...موضوعات جنسي خودداري كنيد.
    10- اترتباط خود را با دوستان صالح افزايش دهيد و از افراد ناصالح فاصله بگيريد.
    11- حضور در محافل مذهبي را افزايش دهيد.
    12- براي چنين موفقيتي به خود پاداش بدهيد.
    13- به عواقب دنيوي و اخروي چنين رفتاري بيشتر بيانديشيد.
    مجددا يادآور مي شوم تا مدت زماني ممكن است به شما سخت بگذرد، اما اين بهايي است براي به دست آوردن رهايي!
    در پناه خداي متعال موفق باشيد
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۲ در ساعت ۲۱:۴۴
    غلبه بر خودارضايي
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 18

علاقه
    حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
    نوشته
    1,018
    حضور
    4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    9134

سلام دوست عزیز بهتون تبریک میگم و براتون دعا میکنم که با مدد از ائمه و آقامون صاحب الزمان (عج) انشاالله بتونین این صفت خوب غلبه بر نفس و غلبه بر شیطان رو ادامه بدین
    ترک کردن یه گناه کبیره کار سختی هستش و برای ثابت قدم موندن در اون راه باید آدم یکسری تاوان ها رو پس بده ، البته تاوان پس دادن خوبه چون آدم با این کار داره از ناخالصیهای وجودش کم میشه و رو به خالصی میره و صاف و پاکیزه بشه
    مسلما خداوند رحمان توبه شما رو پذیرفته و مطمئن باشین خدا و اهل بیت شما رو تنها نمیزارن ، فقط یکم صبور باشید و استوار باشید
    الان شیطان سیلی سختی از شما خورده و بخاطر همین در صدد تلاش برای به دام انداختن شماست ، سعی کنید خیلی بهش فکر نکنید ، وقتی نفستون شما رو تحریک میکنه به خدا پناه ببرید و ذکر خدا رو بگین ، عبارت ظلمت نفسی زیاد بگین خدا بیشتر خوشش میاد
    آيت الله شيخ عبدالقائم شوشتري (حَفَظَهُ الله): هرگاه شيطان وسوسه كرد و نتوانستيد حريف نفس شويد، هفت مرتبه بگوييد: « بسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحيمِ وَ لاحَولَ وَ لاقُوَّهَ اِلاَّ بِاللهِ العَلِيِّ العَظيم » ؛ حديث داريم كه اين ذكر را وقتي بگوييد هفت ملك به كمك شما مي آيند و آن ها را دفع مي كنند. من تجربه كرده ام كه انسان وقتي مي خواند خيلي قوّت مي گيرد. (خرمن معرفت، ص 183)
    ما هم براتون دعا میکنم
    شما هم باید برای ما دعا کنید
    ویرایش توسط حی علی المهدی : ۱۳۹۱/۱۲/۲۴ در ساعت ۱۷:۴۴
    امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
    حی علی المهدی (عج)
    خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
    اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

9. صلوات ها 15

شروع کننده موضوع

نوشته
    300
    حضور
    14 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    776

نقل قول نوشته اصلی توسط delete نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز بهتون تبریک میگم و براتون دعا میکنم که با مدد از ائمه و آقامون صاحب الزمان (عج) انشاالله بتونین این صفت خوب غلبه بر نفس و غلبه بر شیطان رو ادامه بدین
    ترک کردن یه گناه کبیره کار سختی هستش و برای ثابت قدم موندن در اون راه باید آدم یکسری تاوان ها رو پس بده ، البته تاوان پس دادن خوبه چون آدم با این کار داره از ناخالصیهای وجودش کم میشه و رو به خالصی میره و صاف و پاکیزه بشه
    مسلما خداوند رحمان توبه شما رو پذیرفته و مطمئن باشین خدا و اهل بیت شما رو تنها نمیزارن ، فقط یکم صبور باشید و استوار باشید
    الان شیطان سیلی سختی از شما خورده و بخاطر همین در صدد تلاش برای به دام انداختن شماست ، سعی کنید خیلی بهش فکر نکنید ، وقتی نفستون شما رو تحریک میکنه به خدا پناه ببرید و ذکر خدا رو بگین ، عبارت ظلمت نفسی زیاد بگین خدا بیشتر خوشش میاد
    آيت الله شيخ عبدالقائم شوشتري (حَفَظَهُ الله): هرگاه شيطان وسوسه كرد و نتوانستيد حريف نفس شويد، هفت مرتبه بگوييد: « بسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحيمِ وَ لاحَولَ وَ لاقُوَّهَ اِلاَّ بِاللهِ العَلِيِّ العَظيم » ؛ حديث داريم كه اين ذكر را وقتي بگوييد هفت ملك به كمك شما مي آيند و آن ها را دفع مي كنند. من تجربه كرده ام كه انسان وقتي مي خواند خيلي قوّت مي گيرد. (خرمن معرفت، ص 183)
    ما هم براتون دعا میکنم
    شما هم باید برای ما دعا کنید
    من به مدد و نمیدونم این چیزها اعتقادی ندارم اونها اگر میخواستند کمک کنند اون موقعی که احتیاج داشتم کمکم میکردند الان دیگه کمکشون به درد من نمیخوره و من آقایی ندارم خودم آقای خودم هستم و سروری هم ندارم خودم سرور خودم هستم و این دعاها هم الکیه چون الان نیاز ندارم چند روز که بگذره حالتهای بدی بهم دست میده و طبیعیه و نیاز جنسی هستش و همه بهش احتیاج دارند و البته در من این نیاز شدیدتر هستش
    منم فرزند کوروش خون ایرانی به رگ دارم*********منم ایرانی آزاده فرزند خشایارم
    من از پستی من از زاری من از خواری گریزانم******من دلبسته آن خاک من فرزند ایرانم

ویرایش توسط hadihama1360 : ۱۳۹۱/۱۲/۲۳ در ساعت ۲۳:۰۶ دلیل: جواب

11. صلوات ها 4

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

ادامه

با سلام
    البته در مقابل پاسخ کارشناس پاسخی نیست. اما در ادامه گفت و گو باید عرض کرد خیر الکی نیستند بلکه به حد شخص برمیگرده یا براساس مصلحت افراد با هم فرق میکنه.
    اما در رابطه با حالات افسردگی معتادین هم بعد از ترک مدتی افسردگی میگیرن طبیعی هست.
    فرمایشات کارشناس رو انجام بدید.
    بخصوص اگه امکان ازدواج فراهم نیست ورودی های ذهن چشم و گوش و لامسه رو کنترل کنید در احادیث خوندم موهای زهار را اصلاح نکردن و پیاز و تخم مرغ نخوردن قوای جنسی رو کم می کنه.
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

13. صلوات ها 7

شروع کننده موضوع

نوشته
    300
    حضور
    14 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    776

نیشخند

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    بسمه‌تعالي
    با سلام و عرض تحيت
    از اينكه بعد از ساليان متوالي، اين توفيق را يافته‌ايد كه بر چنين عادتي غلبه كنيد، خوشحاليم و صميمانه به شما تبريك مي گوييم. شما اثبات كرده ايد به ياري خداي متعال اگر بخواهيد، مي توانيد.
    1- قدر اين اعتماد به نفس و اراده را بدانيد و آن را تقويت كنيد.
    2- طبيعي است كه چون طول دروه ابتلاء شما، زياد بوده است كنار گذاشتن و ترك اين عادت، براي مدت زماني ممكن است شما را آزار و اذيت كند. اما با مقاومت شما اين وضعيت، پايدار نخواهد بود و شما رفته رفته به آرامشي وصف ناپذير دست مي يابيد.
    3- در صورتيكه ازدواج نكرده ايد، بعد از غلبه بر چنين عادتي با توكل به خداي بزرگ در تدارك ازدواج باشيد.
    4- به فعاليتهاي جديد و تازه مبادرت كنيد
    5- از ورزش، تفريح، گردش و مسافرت غافل نشويد.
    6- در صورتيكه توان جسمي داريد، به صورت هفتگي روزه بگيريد.
    7- موقعيتها، زمانها و مكانهايي كه چنين رفتاري بروز بيشتري كرده است را شناسايي كنيد و براي مقابله و جلوگيري از تكرار آنها، آمادگي لازم را داشته باشيد.
    8- از خلوت و تنهايي اجتناب كنيد.
    9- افكار خود را مديريت كنيد و از پرداختن، ديدن، شنيدن، لمس كردن و ...موضوعات جنسي خودداري كنيد.
    10- اترتباط خود را با دوستان صالح افزايش دهيد و از افراد ناصالح فاصله بگيريد.
    11- حضور در محافل مذهبي را افزايش دهيد.
    12- براي چنين موفقيتي به خود پاداش بدهيد.
    13- به عواقب دنيوي و اخروي چنين رفتاري بيشتر بيانديشيد.
    مجددا يادآور مي شوم تا مدت زماني ممكن است به شما سخت بگذرد، اما اين بهايي است براي به دست آوردن رهايي!
    در پناه خداي متعال موفق باشيد
    ای بابا اعتماد به نفس تا به کی؟ اعتماد به جیب و پول باید کرد البته داره روز به روز وضعیت مالی بهتر میشه فقط چون چند ماهی مونده تا بخوام تازه اقدام بکنم یه خرده برام سخته اما هیچ کدوم از این راهکارهای شما به اندازه 5 زار پول خرد ارزش نداره و مشکل هیچ کسی رو هم نمیتونه حل بکنه چون اگر اینجوری میخواست حل بشه کسی دیگه ازدواج نمیکرد و یا صیغه نمیکرد واقعیت امر اینه که حس شهوت به قدری در انسان شدید و مورد نیاز هستش که فقط با ازدواج درست میشه و بس با پیاز و تخم مرغ و چرهیز و این چرت و پرتها درست نمیشه منو باش اومدم از کی مشورت بگیرم کارشناس و روانشناس مذهبیتون اینه؟

15. صلوات ها 4

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

ای بابا اعتماد به نفس تا به کی؟ اعتماد به جیب و پول باید کرد البته داره روز به روز وضعیت مالی بهتر میشه فقط چون چند ماهی مونده تا بخوام تازه اقدام بکنم یه خرده برام سخته اما هیچ کدوم از این راهکارهای شما به اندازه 5 زار پول خرد ارزش نداره و مشکل هیچ کسی رو هم نمیتونه حل بکنه چون اگر اینجوری میخواست حل بشه کسی دیگه ازدواج نمیکرد و یا صیغه نمیکرد واقعیت امر اینه که حس شهوت به قدری در انسان شدید و مورد نیاز هستش که فقط با ازدواج درست میشه و بس با پیاز و تخم مرغ و چرهیز و این چرت و پرتها درست نمیشه منو باش اومدم از کی مشورت بگیرم کارشناس و روانشناس مذهبیتون اینه؟
    ضمن عرض سلام
    متاسفانه بنده و دوستان تا جايي كه اطلاع دارم داراي معجزه نيستيم، كه قاعده و يا فرمولي به شما بدهيم كه بدون هيچ هزينه اي و با كمال آسودگي و فراغ بال به خواسته خود برسيد.
    پيشنهاد دوستانه بنده اين است كه بهانه گيري و اشكال تراشي را كنار بگذاريد و در عمل روشهاي فوق را بيازماييد. طبيعي است كه ما نيز با شما موافقيم كه غريزه جنسي نيازي است كه، لازم است به طرز صحيح يعني ازدواج به آن پاسخ داد اما لازمه قضاوت شما اين است كه اگر هركس به هر دليل نتوانست ازدواج كند پس ناچار از استمناء است! و هر فردي كه نياز خود را از طريق ازدواج برطرف نكرده، پس استمناء مي كند!!!
    به نظر ما شما از اين نكته غفلت كرده ايد كه:
    هرچند غريزه جنسي نيز يك نياز است و بايد به آن پاسخ داد، اما تفاوتي كه اين نياز با ساير نيازهاي غريزي مانند خواب، تشنگي و گرسنگي دارد اين است كه اين نيازها تابع ساعت زيستي بدن هستند و به صورت خودكار فعال ميشوند مثلا ممكن است فردي 8ساعت به 8 ساعت تشنه و يا گرسنه شود بدون اينكه خود در اين احساس نقشي داشته باشد. اما نياز جنسي نيازي نهفته است كه نه تنها تابع ساعت زيستي بدن نيست، بلكه تا تحريك نشود، همچنان نهفته باقي مي ماند.
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۱/۱۲/۲۴ در ساعت ۰۰:۴۲
    غلبه بر خودارضايي
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

17. صلوات ها 15

علاقه
    علم
    نوشته
    63
    حضور
    1 روز 7 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    242

به نام خدا
    هر چی علم پیشرفت می کنه و جمعیت زیاد می شه حالشو غربیا می کنن بدبختیشو ما مسلمانان می کشیم خود ارضایی ممنوع کلی ضرر داره توی خیابان ها بچه مذهبی ها سختی اوایل کنترل چشم را فقط می کشن با این وضع.
    قبلا سن ازدواج پایین بود الان با پیشرفت تکنولوژی و بیشتر شدن جمعیت اومده بسیار بالا اون غربیای غیر مسلمان هم از تکنولوژی که اسلام باعث رشدش شده حال می کنن و استفاده نا مناسب می کنن
    و هم از زیاد شدن جمعیت و خودشونو تو هر وقت بخوان ارضاء می کنن ما بدبخت فقط باید کتاب حفظ کنیم تا آینده یک شغلی بهمون بدن. تا اونموقع شاید بتونیم غریزه!!خود را کنترل کنیم !!و آلوده نشیم اگر اونموقع ازدواج ها سخت تر نشود.امروزه و آینده برای ازدواج خدا باید کمک کنه اگر پول زیاد باشه خدا دیگه 80درصد کمکو کرده اگر پول باشه و خدا چی های دیگرش هم را جور کند می شه تو سن پایین ازدواج کرد وگرنه من که شیخ رجبعلی خیاط و ابن سیرین نیستم تازه تو زمان اونها کنترل شهوت آسان تر بوده خیابان ها به این وضع نبوده اکثر جا ها از مسائل جنسی صحبت نبوده امروزه بعد از اخلاق و ایمان حرف اول را پول می زنه با سلامتی پول خوشبختی نمی یاره ولی نداشتنش یکی از عوامل بدبختیه البته این نکته را هم بگم خداوند از یرزقه من حیث لا یحتسب می رسونه شک نکن.خدایا خودت کمکمان کن
    اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان
    ویرایش توسط mohamad56 : ۱۳۹۱/۱۲/۲۴ در ساعت ۱۶:۲۲ دلیل: بهتر شدن

19. صلوات ها 2

شروع کننده موضوع

نوشته
    300
    حضور
    14 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    776

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام
    متاسفانه بنده و دوستان تا جايي كه اطلاع دارم داراي معجزه نيستيم، كه قاعده و يا فرمولي به شما بدهيم كه بدون هيچ هزينه اي و با كمال آسودگي و فراغ بال به خواسته خود برسيد.
    پيشنهاد دوستانه بنده اين است كه بهانه گيري و اشكال تراشي را كنار بگذاريد و در عمل روشهاي فوق را بيازماييد. طبيعي است كه ما نيز با شما موافقيم كه غريزه جنسي نيازي است كه، لازم است به طرز صحيح يعني ازدواج به آن پاسخ داد اما لازمه قضاوت شما اين است كه اگر هركس به هر دليل نتوانست ازدواج كند پس ناچار از استمناء است! و هر فردي كه نياز خود را از طريق ازدواج برطرف نكرده، پس استمناء مي كند!!!
    به نظر ما شما از اين نكته غفلت كرده ايد كه:
    هرچند غريزه جنسي نيز يك نياز است و بايد به آن پاسخ داد، اما تفاوتي كه اين نياز با ساير نيازهاي غريزي مانند خواب، تشنگي و گرسنگي دارد اين است كه اين نيازها تابع ساعت زيستي بدن هستند و به صورت خودكار فعال ميشوند مثلا ممكن است فردي 8ساعت به 8 ساعت تشنه و يا گرسنه شود بدون اينكه خود در اين احساس نقشي داشته باشد. اما نياز جنسي نيازي نهفته است كه نه تنها تابع ساعت زيستي بدن نيست، بلكه تا تحريك نشود، همچنان نهفته باقي مي ماند.
    ما این روشهای شما رو آزمودیم و آزموده را آزمودن خطاست
    ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش***بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش
    اتفاقا از غذا خوردن هم برای بدن واجبتر هستش چون نیاز غریضی و احساسی که درون هر فردی وجود داره و باید تخلیه بشه و اصلا اگر این نیاز تخلیه نشه به صورت عقده درمیاد و عواقب بدتری داره
    ویرایش توسط hadihama1360 : ۱۳۹۱/۱۲/۲۶ در ساعت ۰۷:۵۷

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)