آیا امام زمان (عج) عاشق ماست؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا امام زمان (عج) عاشق ماست؟

[="Black"]با سلام وخسته نباشید چند وقتی هست این موضوع داره دیوانم میکنه از کارشناسان خواهش میکنم جواب من بدهند
من تا قبل از محرم امسال ادم خیلی فاسدی بودم کارهای زشتی انجام میدادم مثل شهوت چشم چرانی دنبال ناموس مردم افتادن فحاشی و... ولی بعد از محرم به لطف امام زمان ادم درستکاری شدم نماز هامو اول وقت میخوانم شهوت چشم چرانی و... گذاشتم کنار حتی نماز شب هم میخوانم خلاصه دیونه امام زمان شدم هروز برای سلامتی امام زمان صدقه میدم صلوات هدیه میکن حتی چند بار درمسجد جمکران برای من اتفاقاتی افتاد توسط امام زمان که.... حتی دوست های فاسدم عاشق دیونه مهدی(ع) کردم نماز خونشون کردم میخواستم بدونم ایا امام زمان عاشق من هست یا نه لطفا پاسخ بدید چون سوال دوستانمون هم هست با تشکر لطفا جواب من بدید بعد موضوع قفل کنید:Ghamgin:
[/]

با نام و یاد دوست

حسین کریمی;323341 نوشت:
بدونم ایا امام زمان عاشق من هست یا نه لطفا پاسخ بدید چون سوال دوستانمون هم هست با تشکر لطفا جواب من بدید بعد موضوع قفل کنید

با سلام
همانطور که در زیارت جامعه کبیره آمده است اهل بیت خاندان کرم هستند وفر کریم وسخی هیچوقت خوبی را بدون پاسخ نمی گذارد اگر کسی به آن حضرات علاقه وعشق داشته باشد مسلما علاقه آنها به او چند برابر است،اهل بیت قرآن ناطق ومظهر ونماد عمل به آیات شریفه قرآن هستند وبراساس خواست خداوند ومکارم اخلاقی عمل می کنند ومگر غیر این است که قرآن می فرماید:من جاءبالحسنةفله عشر امثالها،هر کس کار خوبی انجام دهد در قیامت ده برابر آن را دریافت خواهد کرد.(انعام/160)وهر کس برای اهل بیت قدمی بردارد ده برابر عوض می گیرد.
فلسفه وجودی اهل بیت هدایت مردم به سوی حق ودین الهی است واین امر بدون عشق وعلاقه امکان ندارد واگر اهل بیت این همه زجر واذیت را در راه دین وهدایت وآگاه کردن مردم کشیدند به خاطر علاقه ای بود که به آنها داشتند وتمام دغدغه آنها ارشاد مردم وبه سعادت رسیدن آنها بود.وچنان که در کتاب داستان وراستان ودیگر منابع آمده است امام صادق ودیگرائمه(ع)هنگام شهادت زخمی کتف خود داشتند که نشانه حمل گونی پراز مواد غذایی برای ایتام وبی سرپرست ها در هنگامه شب بودحتی برای آنهایی که مسلمان نبودندواینها همه نشانه عشق وعلاقه آنها به مردم است.ودر این میان کسی که مطیع خداوند باشد وعامل به دستورات او سهم بیشتری از این حب ودوستی را دارد.ودر قرآن کریم آمده است:قل أن کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله،بگو اگر خدا را دوست دارید پس از من تبعیت کنید تا اینکه خدا هم شما را دوست داشته باشد.(آل عمران/31) خواست ائمه نیز غیر از خواست خداوند نیست واگر خداوند کسی را دوست دارد ائمه نیز او را دوست می دارند.

اي در لب بحر، تشنه در خواب شده وي بر سرگنج و از گدايي مرده

آيا تاکنون اتفاق افتاده است که احساس کنيد دلتان گرفته است؟

آيا به دنبال اين احساس دلتنگي،راه حلي يافته ايد ؟

معمولا در اين حالات دوست داريم با کسي درد ودل کنيم. مشکلاتمان را با ديگران در ميان بگذاريم. ولي اين گفتگو صرفا براي احساس سبکي وراحتي مي باشد. البته در مرحله بالاتر علاوه بر يک درد ودل ساده مي خواهيم با ديگران مشورت کرده وبراي سئوالاتمان جواب پيدا کنيم.

بنظر شما اين فرد بايد چه ويژگي هايي داشته باشد؟ آيا با هر کسي مي توان دردودل کرد؟معمولا در چنين شرايطي به سراغ کسي مي رويم که :قابل اعتماد باشد؛ آرام وخوش اخلاق باشد؛فهميده و رازدار باشد؛ما را به خاطر مشکلمان مورد تمسخر قرار ندهد؛نسبت به ما ترحم کند؛خوب به حرف ما گوش کند؛ حتي الامکان از کمکهاي مادي و معنوي خود ما را دريغ نکند.

آيا چنين شخصي را مي شناسيد ؟

کسي که ما را از خودمان بيشتر دوست داشته باشد ؟

آيا کسي بهتر ازخداوند مي تواند به مشکلات ونيازهاي بندگانش رسيدگي کند؟

از آنجايي که خداوند مدبر است .هيچ نيازي را بي پاسخ نگذاشته است .در اين مورد نيز براي ما راه چاره اي انديشيده است .برگزيدگان خود را در ميان مردمان هر عصري قرار داه است.اينان طبيبان خلق در تمام امور زندگي هستند. در هر زمان يکي از اين بزرگواران به حرف دل مردم گوش فرا مي دهد.

هم اکنون امام زمان – حضرت حجه بن الحسن العسکري عليه السلام – مونس وطبيب من و شماست .

راز دل گفتن با ديگران مستلزم داشتن شرايط مي باشد. مثلا هر زمان و مكاني نمي توان درد و دل كرد. در حالي كه راز دل با امام زمان عليه السلام بدون شرط و قيد است. در هر مکاني،زماني(صبح ، ظهر، شب، خوابيده، نشسته، در راه ، درخانه، مدرسه و....) و در هرحالي(روزي يكي از شيعيان امام كاظم عليه السلام در حال عبور ازكوچه اي، با حضرتش روبرو شدند. اما آثار گناه آن فرد در چهره اش نمايان بود. از خجالت صورتش را به طرف ديوار برگردانيد كه امام كاظم عليه السلام متوجه نشوند. امام عليه السلام به ايشان نزديك شده و فرمودند: در هر حالي كه هستي از ما روي برگردان مباش. ) مي توانيم با آن حضرت درد ودل کرد.

از همين لحظه شروع کنيم.مطمئن باشيم که حضرت از شنيدن حرفهاي ما خسته نخواهد شد. زيرا خود آن حضرت از ما خواسته اند که هميشه مراجعه کنيم.

حالاکه اين گنج بزرگ را يافتيم ،ازنداشتن يار و مونس نگران نباشيم .تنها کافي است که زحمت مراجعه ي به گنج را به خودمان بدهيم . نکند که ديگران درباره ي مابگويند :

اي در لب بحر، تشنه در خواب شده وي بر سرگنج و از گدايي مرده

حسین کریمی;323341 نوشت:
با سلام وخسته نباشید چند وقتی هست این موضوع داره دیوانم میکنه از کارشناسان خواهش میکنم جواب من بدهند من تا قبل از محرم امسال ادم خیلی فاسدی بودم کارهای زشتی انجام میدادم مثل شهوت چشم چرانی دنبال ناموس مردم افتادن فحاشی و... ولی بعد از محرم به لطف امام زمان ادم درستکاری شدم نماز هامو اول وقت میخوانم شهوت چشم چرانی و... گذاشتم کنار حتی نماز شب هم میخوانم خلاصه دیونه امام زمان شدم هروز برای سلامتی امام زمان صدقه میدم صلوات هدیه میکن حتی چند بار درمسجد جمکران برای من اتفاقاتی افتاد توسط امام زمان که.... حتی دوست های فاسدم عاشق دیونه مهدی(ع) کردم نماز خونشون کردم میخواستم بدونم ایا امام زمان عاشق من هست یا نه لطفا پاسخ بدید چون سوال دوستانمون هم هست با تشکر لطفا جواب من بدید بعد موضوع قفل کنید

سلام
در حدیث است که
لو علم المدبرون کیف اشتیاقی بهم لماتوا شوقا
اگر آنها که به من پشت کردند می دانستند چه اندازه به بازگشتشان مشتاقم از اشتیاق می مردند
مطمئن باشید حجت خدایی چنین مهربان هم مشتاق و دوستدار شماست
والله الموفق

حسین کریمی;323341 نوشت:
گذاشتم کنار حتی نماز شب هم میخوانم خلاصه دیونه امام زمان شدم هروز برای سلامتی امام زمان صدقه میدم صلوات هدیه میکن حتی چند بار درمسجد جمکران برای من اتفاقاتی افتاد توسط امام زمان که.... حتی دوست های فاسدم عاشق دیونه مهدی(ع) کردم نماز خونشون کردم میخواستم بدونم ایا امام زمان عاشق من هست یا نه لطفا پاسخ بدید چون سوال دوستانمون هم هست با تشکر لطفا جواب من بدید بعد موضوع قفل کنید

در اینجا چند حدیث از زبان مبارک اهل بیت علیه السلام نقل می کنم در باب اینکه شیعیان خود را دوست دارند وکسانی که آن حضرات را دوست داشته باشند.
از امام علی علیه السلام نقل شده است که این سخن را زیاد تکرار می کردند:هر کس خدا را دوست داشته باشد،پیامبر را دوست دارد وهر کس پیامبر را دوست داشته باشد ما اهل بیت را دوست دارد وهر کس ما را دوست داشته باشدشیعیان وپیروان ما را دوست دارد...ما بغض نداریم از کسی که مارا دوست داشته باشد.(تفسیرفرات کوفی،ص128)
ودر حدیث دیگری امام صادق علیه السلام می فرماید:ما آن شیعه ای را که عاقل،دارای فهم،اهل علم،بردبار،اهل مدارا،صبور،راستگو ووفادار باشددوست داریم.(امالی شیخ صدوق،ص192)
به هر حال کسی که در مسیر اهل بیت حرکت کند وتلاش داشته باشد آنچه گفته اند در حد توانش در خود ایجاد کند وبا اطرافیان ومردم خوب باشد مورد رضایت ولطف آن حضرات می باشد.
موضوع قفل شده است