جمع بندی شک در نجس شدن زمین و بارندگی ها

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شک در نجس شدن زمین و بارندگی ها

فرزند برادرم که شلوارش خیس و بنا بر شواهد در محلی که ایستاده بود ادرار کرده بود ( شاید به طریقی دیگر خیس شده و ادرار بچه نبوده باشد) آیا باید بنا را بر نجاست بچه و نجس شدن زمین بگذارم؟
با توجه به اینکه آنجا راه روی حال بوده و با کفش خیس امکان رفت و آمد وجود دارد . رفت و آمد با خانواده برادرم دارم امکان سرایت نجاست با زمین خیس در اثر بارندگی ها به منزل ما را دارد چه وظیفه ای دارم .
در ضمن بنده مقداری وسواس نیز دارم .
لطفا بنده را را راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

با نام و یاد دوست

[="Tahoma"][="Black"]

reza65;323140 نوشت:
فرزند برادرم که شلوارش خیس و بنا بر شواهد در محلی که ایستاده بود ادرار کرده بود ( شاید به طریقی دیگر خیس شده و ادرار بچه نبوده باشد) آیا باید بنا را بر نجاست بچه و نجس شدن زمین بگذارم؟ با توجه به اینکه آنجا راه روی حال بوده و با کفش خیس امکان رفت و آمد وجود دارد . رفت و آمد با خانواده برادرم دارم امکان سرایت نجاست با زمین خیس در اثر بارندگی ها به منزل ما را دارد چه وظیفه ای دارم . در ضمن بنده مقداری وسواس نیز دارم . لطفا بنده را را راهنمایی بفرمایید. با تشکر

با تشکر از سؤال شما

تا زمانی که یقین ندارید شلوار بچه بر اثر نجاست خیس شده است محکوم به طهارت است و هیچ جایی را نجس نمی کند و نباید به وسواس اعتنا کنید چون قوی تر شده موجب اذیت و رنج شما خواهد شد. (1)

در پناه خداوند بزرگ باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، احکام نجاست[/]

موضوع قفل شده است