ديدن امام زمان(عج) در خواب؛ چرا و چگونه؟؟

تب‌های اولیه

48 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ديدن امام زمان(عج) در خواب؛ چرا و چگونه؟؟

يا موسي بن جعفر

عرض سلام و احترام
با تشكر از كارشناسان محترم

ميخواستم بدانم انجام يك سري از دستوالعمل ها به منظور ديدن امام زمان در خواب و يا حتي بيداري امكان دارد؟ (براي افراد معمولي منظورم هست)
و اينكه اگر شخصي مدعي باشد كه آقا را در خواب ديده از كجا معلوم كه واقعا خود ايشان باشد از انجايي كه كسي از چهره واقعي آن حضرت آگاه نمي باشد؟
سپاسگذارم.

Niyaz;291948 نوشت:
يا موسي بن جعفر

عرض سلام و احترام
با تشكر از كارشناس محترم
ميخواستم بدانم انجام يك سري از دستوالعمل ها به منظور ديدن امام زمان در خواب و يا حتي بيداري امكان دارد؟ (براي افراد معمولي منظورم هست)
و اينكه اگر شخصي مدعي باشد كه آقا را در خواب ديده از كجا معلوم كه واقعا خود ايشان باشد از انجايي كه كسي از چهره واقعي آن حضرت آگاه نمي باشد؟
سپاسگذارم.

این سوال من هم هست کسی میتونه جوای یده:Ghamgin:

با نام الله

niyaz;291948 نوشت:

نقل شده که:
سید حسین سیستانی
سال ها اعمال و چله نشینی هایی را انجام می داد تا امام زمان را ببیند بعد از سی سال امام زمان را دید
امام زمان به او فرمود : نمی خواهد اینقدر دست و پا بزنید که مرا ببینید[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] همین قدر مطیع امر مولا باشید ما به دیدنتان می آییم[/][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] همین قدر مقید به دین اسلام باشید ما به دیدارتان می آییم![/]

niyaz;291948 نوشت:

با سلام
در حالات بعضی از افراد که امام زمان را دیده اند آمده است که مثلا پدر آیةالله سیستانی چل جمعه زیارت عاشورا را خواند تا بتواند آنحضرت را زیارت کند وتوفیق این زیارت را نیز پیدا کردوشما در کتاب نجم الثاقب وجنةالمأوی می توانید حالات بعضی از این افراد را بخوانید ویا اینکه اشخاصی در تنگنا قرار گرفته اند وانحضرت را به فریاد خود خوانده اند وآنحضرت برای کمک به آنها نشریف آورده اندولی چنانچه از خو حضرت نقل شده است بهتر است انسان با انجام اعمال وکارهای خاص به دنبال دیدن آنحضرت نباشد بلکه اگر کسی خود را اصلاح کند واهل گناه نباشد وخصوصیاتی که برای شیعیان گفته شده است را در خود ایجاد کند خود حضرت به دیدن چنین افرادی می آیند.
niyaz;291948 نوشت:
اينكه اگر شخصي مدعي باشد كه آقا را در خواب ديده از كجا معلوم كه واقعا خود ايشان باشد از انجايي كه كسي از چهره واقعي آن حضرت آگاه نمي باشد؟

در حدیثی از امام رضاعلیه السلام نقل شده است که رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:هر کس مرا در خواب ببیند خودم را دیده است چون شیطان نمی تواند به شکل من دربیاید،وهمچنین نمی تواند به صورت جانشینان من وشیعیان آنها در بیاید.(شرح اصول کافی،ج7،ص377)

niyaz;291948 نوشت:
يا موسي بن جعفر

عرض سلام و احترام

سپاسگذارم.

میان عاشق و معشوق هیچ حائل نیست

تو خود حجاب خودی حافظ از میان برخیز

با سلام

برای افراد معمولی و فقهاء و... با انجام دستورات امکانش هست بشرط اخلاص، صفای باطن و برخی شرایط دیگر! ولی شاید فقط رویت باشه نه گفتگو با ایشان!

افراد خاص مثل عرفا اصلا نیازی به انجام دستورات و چله نشینی ندارند!

رویت ایشان در خواب و بیداری و گفتگو با حضرت، برای سالکان و اهل دل اتفاق می افتد اما رویت در خواب میتواند برای افراد مختلف رخ دهد!

اما اینکه چه کسی را در خواب دیده اید، به طریقی به شما می فهمانند که شخص مذکور کیست؟
مثلا بعد خواب، تعبیر خواب به شما الهام میشود یا در خود خواب آن بزرگوار را به اسمشان صدا میکنید! یا قبل خواب دستوری برای رویت آن نازنینان انجام داده اید پس می فهمید چه کسی را دیده اید؟ و..
در ضمن پیامبر و ائمه بصورت یکپارچه نور ظاهر میشوند اما در رویت عرفا، چهره شان معلوم است که البته همراه با نورانیتی هست و می شناسیدشان!

کسی که صفای باطن داشته باشه اگه چنین خوابهایی ببینه خوابش راسته و نباید درش شک کرد!

دنبال این نباشید که کی بوده؟ پیامبر بوده یا امام؟ این مواقع باید خوشحال بود که ما رو آدم حساب کردند و نظر و عنایتی بر ما داشتند!

آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند!

آیا شود که گوشه چشمی به ما کنند؟

[=arial,helvetica,sans-serif]از عارف بالله شیخ محمد تقی بهلول سوال شد که چه وقت می شود خدمت امام زمان(عج) مشرف شد؟

[=arial,helvetica,sans-serif] فرمودند که : با تقوا باشید وقتی که بین شما و حضرت سنخیت باشد.
[=arial,helvetica,sans-serif] سپس فرمودند که دیدن امام زمان مهم نیست مهم این است که او ما راببیند خیلی ها هم علی (ع) را دیدند اما دشمن او شدند اگر کاری کردیم که نظر آنها راجلب کنیم آن ارزش دارد.

[=arial,helvetica,sans-serif] همین سوال را از عارف نامی آیت الله سید عبدالکریم کشمیری کردم . ایشان نیز همین جواب را دادند. یعنی فرمودند: با تقوا باشید خدمت امام زمان می رسید.

http://www.askdin.com/thread23345.html

[=arial,helvetica,sans-serif]

سلام یه سوال
بر فرض اینکه توانستید امام زمان را در خواب ببینید آیا چیزی برای گفتن به ایشان داریم؟
ایا جز خون کردن دل پسر فاطمه کاری کرده ایم؟
البته قصد ندارم موضوع تاپیک به حاشیه برود ولی گاهی ما چیزی را میخواهیم وقتی بهش میرسیم نمیدانیم باید چه کنیم مثلا طرف ارزو میکنه پولدار بشه و ممکنه به آرزوش برسه ولی وقتی ندونه با پولش چه باید کنه اون پول برایش فایده ای ندارد ..........

[="Blue"]امام زمان (عج) به خواب کسانی میره که دلش رو خون نکردن!!!چشمهایی میتونه جمال اقارو ببینه که گناه نکردن...میگن ارزو بر جوانان عیب نیست پس :اگه یه روزی آن حضرت به خواب من روسیاه بیاد به حضرت میگم "کویند که تو با 313 نفر یار می آیی.....آنقدر مرد نبودیم که ما یارت باشیم"!!!:-([/]

niyaz;291948 نوشت:
گمنام;324468 نوشت:
بر فرض اینکه توانستید امام زمان را در خواب ببینید آیا چیزی برای گفتن به ایشان داریم؟

در عصر غیبت آنچه وظیفه ماست وموجب رضایت امام زمان از ما می شود عمل به وظایف است که در احادیث ما بیان شده اند وحرکت در مسیر اهل بیت تا ان شاءالله زمینه ظهورحضرت نیز فراهم شود،آنچه موجب غیبت شده است نوع عملکردمردم وشیعیان است چنان که شیخ طوسی در تجریدالاعتقاد بحث امامت آورده است وجود امام معصوم لطفی است از جانب خداوند برمردم وحضورآنحضرت وبه دست گرفتن امور لطف دیگری است وعدم این حضور به خاطر ماست ومالی که ما انجام داده ایم.
در کتاب احتجاج طبرسی از امام سجاد علیه السلام حدیثی در مورد منتظران واقعی بیان شده است که مسیر منتظران ووظایف شیعیان را نیز تعیین می کند.
حضرت می فرماید:ای اباخالد از مردم زمان غیبت کسانی که معتقد به امامت حضرت مهدی هستند ومنتظر ظهور او می باشند،بهترین مردم هرزمانی می باشندچون خداوند به آنها عقلهایی اعطاءکرده است وفهم ومعرفتی به آنها داده است که غیبت برای آنها مانند ظهوراستوغیبت مانند مجاهدینی قرار داده است که در پیشاپیش رسول خدا شمشیر می زدند آنان حقیقتا افراد مخلصی هستندوبه راستی شیعیان ما می باشند .در خفاوآشکار دعوت کننده به سوی دین الهی می باشند.(الاحتجاج،ج2،ص218)
پس اگر کسی به دنبال رشد عقل خود وتبلیغ دین الهی باشد ودر اثر تدبر وتفکر حقیقت برایش روشن شده باشد غیبت برایش معنایی ندارد وحق وحقیقت را درک کرده است واگر حضرت مصلحت بداند به دیدارش خواهد رفت چه در خواب وچه در بیداری،همانطور که از خود حضرت نقل شده است اگر کسی کاملا به وظایف خود عمل کند حضرت خود به دیدنش می رود.پس شایسته ترین کار برای ما انجام وظایف وپرورش خود به صورتی است که در احادیث نقل شده است.

کریم;324690 نوشت:
پس اگر کسی به دنبال رشد عقل خود وتبلیغ دین الهی باشد ودر اثر تدبر وتفکر حقیقت برایش روشن شده باشد غیبت برایش معنایی ندارد وحق وحقیقت را درک کرده است واگر حضرت مصلحت بداند به دیدارش خواهد رفت چه در خواب وچه در بیداری،همانطور که از خود حضرت نقل شده است اگر کسی کاملا به وظایف خود عمل کند حضرت خود به دیدنش می رود.پس شایسته ترین کار برای ما انجام وظایف وپرورش خود به صورتی است که در احادیث نقل شده است.

(اگر کسی امام زمان خود را نبیند و از دنیا برود به مرگ جاهلی از دنیا رفته است) یادم نیست این حرف از کیه ،اما بالاخره این حرف چی میشه؟؟!!

[="Blue"]

دانیال2;324754 نوشت:
(اگر کسی امام زمان خود را نبیند و از دنیا برود به مرگ جاهلی از دنیا رفته است) یادم نیست این حرف از کیه ،اما بالاخره این حرف چی میشه؟؟!!

سلام دوست گرامی.در نقل حدیث اشتباه کردی!متن درستش که از پیامبر است چنین است:هر کس بمیرد در حالیکه امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است...[/]

باغ بهشت;324765 نوشت:
سلام دوست گرامی.در نقل حدیث اشتباه کردی!متن درستش که از پیامبر است چنین است:هر کس بمیرد در حالیکه امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است...

البته اگر درست یادم مانده باشد اینگونه است:
هرکس که بمیرد در حالی که از امام زمان خود خارج شده باشد به مرگ جاهلیت مرده است.

البته امیدوارم درست یادم مونده باشه

[=tahoma][=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]پیامبر فرمودند:" مَنْ مَاتَ وَ لَمْ یَعْرِفْ إِمَامَ زَمَانِهِ مَاتَ مِیتَةً جَاهِلِیَّة اگر کسی بمیرد در حالی که امام زمانش را نمی شناسد به مرگ جاهلی مرده است." مسند حنبل ج4ص96
[/]
[/]

[="Blue"]

مکه;324788 نوشت:
البته اگر درست یادم مانده باشد اینگونه است:
هرکس که بمیرد در حالی که از امام زمان خود خارج شده باشد به مرگ جاهلیت مرده است.

البته امیدوارم درست یادم مونده باشه

متن عربی حدیث:"من مات و لم یعرف امام زمانه فقد مات میتة الجاهلیه" لم یعرف به معنای خارج شدن نیست دوست گرامی[/]

دانیال2;324754 نوشت:

همانطور که دوستان نیز اشاره کردند حدیث به شکلی که فرمودید نیست .این حدیث از پیامبر بزرگوار اسلام است که در منابع شیعه واهل سنت بیان شده است وشما می توانید برای مطالعه بیشتر به کتاب امامت در بینش اسلامی از استاد علی ربانی گلپایگانی فصل سوم،صفحه57مراجعه کنید،ومتن صحیح حدیث به شکل زیر است.
من مات ولم یعرف امام زمانه مات میتةجاهلیة،هرکس بمیرد در حالی که امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلیت مرده است.که این کنایه از مرگ بدون اسلام است.
پس مهم دیدن نیست بلکه شناخت جایگاه امام وفلسفه وجودی ایشان ووظیفه خود در قبال امام وحجت الهی است.والا اویس قرنی با اینکه در عصر پیامبر می زیست توفیق دیدار ان حضرت را پیدا نکرد ولی نسبت به خیلی از افرادی که به کرات پیامبر اسلام را دیده بودندفضیلتش بیشتر بود وپیامبر او را ستوده بودچون به وظیفه خود عمل می کرد وبا تمام اشتیاقی که برای دیدن پیامبر داشت واز یمن به مدینه آمده بود وحضرت چون تشریف نداشت واو به مادرش قول داده بود برگردد نتوانست تا برگشت پیامبر صبر کند وبه یمن بازگشت.

سلام به همه هم اینترنتی های گرامی

من یه جایی خوندم که اگر کسی امام زمان علیه السلام را ببیند کافر می شود! (یعنی اگر خودش اصرار کنه منظورم هست)این درسته؟

[spoiler]منبعش و یادم نیست ولی جملش این بود که امام زمان علیه السلام گفتن:

به دنبال دیدن من نباشید چون جوینده یابنده است و می بیند!
مرا نبینید چون کسی که مرا ببیند تعریف هم می کند!
تعریف ما را جایی نکنید زیرا کسی که تعریف می کند مشرک هم میشود!

[/spoiler]

نتیجه:
ما مثل اتم هستیم و امام زمان مثل خورشید ...پس درس بخونین بسی بهتر است!

هرچند گناه ما دلت آزارد
لطف و کرمت بر سر ما می بارد
یک چیز ز نوکری خود فهمیدم
ارباب هوای نوکرش را دارد
دیدن چهره ی امام زمان وقتی از دستمان نارحت است لطفی ندارد چه بسا رو بر گرداند آن ماه تابان!
امیدوارم لایق نگاه رضایتمند حضرت بشویم.
پروردگارا قلب نازنین امام زمان از ما راضی و خشنود بگردان
تعجیل در فرجش صلوات

کریم;323967 نوشت:
با سلام
در حدیثی از امام رضاعلیه السلام نقل شده است که رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:هر کس مرا در خواب ببیند خودم را دیده است چون شیطان نمی تواند به شکل من دربیاید،وهمچنین نمی تواند به صورت جانشینان من وشیعیان آنها در بیاید.(شرح اصول کافی،ج7،ص377)

بله این حدیث صحیح است, اما برداشت شما ازش صحیح نیست. این حدیث برای کسی بدرد می خورد که پیامبر اکرم را بیداری دیده و حالا درون خواب هم می بیند. نه برای مایی که چهره ی واقعی ایشان را ندیدیم.

در مکتب اهل بیت خواب حجت نیست.

چند سال پیش که خیلی از الآنم بهتر بودم شبا خوابای خوبی میدیدم
یه شب خواب دیدم در مجلسی هستم که در قسمتی از این مجلس حضرت محمد(ص) و امام زمان(عج) حضور دارند.روی امام زمان(عج)را ندیدم اما صورت حضرت خاتم(ص)را دیدم که به صورت جوانی بشاش بودند.ضمناً در اون مجلس امام خامنه ای هم بودن که با یک پارچه سبز رنگ روی خودشون را پوشانده بودن اما می دونستم امام خامنه ای هستن
یه بار هم خواب دیدم یه جای تاریک ناراحت نشستم که حضرت ابوالفضل(ع)اومدن و محیط روشن شد.انگار می خواستن دستمو بگیرن
حیف حیف که از اون دوران دور شدم و دیگه این خوابهای زیبا را نمی بینم

Niyaz;291948 نوشت:
يا موسي بن جعفر

عرض سلام و احترام

سپاسگذارم.

خلاصه عرض کنم؛

1) برای چه حضرت را علاقه دارید در خواب ببینید؟ چه مطلبی را در خواب می خواهید به ایشان بگویید که در بیداری نمی توانید؟ چه جوابی حضرت می دهند که نمی دانید؟ غیر از 1400 سال تعالیم وحیانی است که ما عمل به آن نمی کنیم؟!

2) در توقیع شریفه حضرت به شیخ مفید حضرت به صراحت می فرمایند عامل جدایی و سلب توفیق زیارت ما هستیم نه حضرت. حضرت می فرمایند علت دوری گناهانی است که خبرش به ما می رسد.

3) خواب در مکتب اهل بیت حجت شرعی نیست. شیخ مفید, شیخنا الاعظم, مخاطب امام زمان, کسی که حضرت به ایشون می فرمایند "اخ السدید"! خواب دیدند که شخصی آمد در خوابشان فرمود فلات فتوا حکمش این است, ایشان از خواب بیدار شدند و تفحصی در احادیث کردند و دیدند چنین نیست و رها کردند. 3 شب پشت سر هم و هر شب غضبناک تر از قبل خواب میدید که حکمت را عوض کن, من پیامبر تو هستم. ایشان اعتنا نکرد. شب بعدی شخصی را دیدند که فرمود مرحبا, تویی فقیه ما.

یا در احوال بزرگی دیگر هست که حضرت به خوابش اومد و فرمود برو صفحه ی فلان کتاب, فلان حدیث رو ببین, حکم اونجاست. ایشون هم رفت و دید بله حدیث صحیح است.

خواب حجیت ندارد! ما مکلف و موظف به حجت های واضح هستیم. قرآن, جدیث, عقل.

اگر هم حقیقتی در آن نهفته باشد کاملا تجربه ی شخصی است و قابل سرایت نیست. فلذاست که سلوک عرفا باطل است, می گوییم از کجا حرف شما درست است, عارف میگه تو هم راه منو بیا می فهمی! این تشیع نیست, این مکتب اهل بیت نیست.

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]آیة الله میرزا جوادملکی تبریزی:

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]هر کس می خواهد یکی از ائمه(علیهم السلام) را در خواب ببیند،یک روز روزه بگیرد و بعد از افطار قبل از خواب صدمرتبه سوره توحید(یا قدر یا هردو،تردید از نویسنده کتاب است)بخواند،ان شاء الله به مقصود می رسد.

[=Times New Roman]

[="Tahoma"]منبع: کتاب شب نشین(زندگی آیة الله ملکی تبریزی).ص [="Tahoma"]120

[=Times New Roman]

یا مهدی یامهدی;506262 نوشت:
دور و اطراف رو نگاه کردم ديدم آقايي با لباس سفيد کرمی عربي روي سجاده بزرگ سبز رنگ که حاشيه هاش سفيد بود داره نماز صبح مي خونن ..

چند نکته که من رو مطمئن می کنه این خوابم درسته اینکه
من دیدم نسبت به ظاهر آقا امام زمان این بود که یه عمامه سیدی شبیه آخوندهای ما دارند ! در حالیکه عمامه عربی سفید کرمی زیبا سرشون بود
من توی عمرم هم یه همچین لباس هایی رو ندیده بودم هم

[="#006400"]هوالعالم

منظور این بوده که راهت اشتباهه !
یعنی مثلا نمازت اونطور که باید نماز نیست و اشکالاتی داره
مثلا همون قبله و ...

عمامه یا کلاه سبز در خواب میتونه نشانه ی وجود یک راهنما باشه
چیزی که شما رو به یقین خواهد رسوند نور روی مبارک خانم فاطمه سلام الله علیه یا اقا امام زمان باید باشه ...

لباس و اینها ملاک نیست چون بدلهای زیادی داره و ممکنه به اشتباه بیفتیم .
البته نمیخوام بگم که اشتباه میکنید ولی نباید بر این باور اصرار داشته باشید ...
چون ممکنه خودخواهی و زیاده خواهی باشه که خدا رو خوش نمیاد ...

علی ایحال منظور و مقصود مهمه
و راهنمایی که از طرف اون راهنما به شما شده ...
خدا نصیب کنه به من و همه عاشقان
انشاالله[/]

دلیل داره خوابهای شما شاید معنویت باشه یا واکنش مغز در اتفاقات زندگی ... منم مثل شما اینجور خواب دارم .... هیچی نمیفهمم
من یکبار در روی زمین یادم نیست چه بوده فکر کنم قران یا عکس بوده یا حدیث قطعه نانی چیزی باید احترامش داده شود خلاصه احترامش دادم نمیدونم چه کارش کردم دقیقا یادم نیست و شب خواب دیدم ربطی به کاری که کردم باشه یا من بعد از کارش فکرش میکردم .... وقتی اینکار میکنیم یه واکنش خاصی میده و بعلاوه تو درونت حرف میزنی انگار جرقه میزنه تا تو خواب اتفاق بیافته البته اینا به خودم میگم من اهل فکر هستم زیادی به فکر نتیجه رسیدم که قبلا باور فکرم نمیکردم .... معلوم نیست من راست میگم یا نه چون درون فکر همه ی ما اشتباهات و راست زیادی به هم خورده نمیتوان باور کرد و مگه اینکه از کسی و دلایل و باور کامل و اثبات آن فکرها پیدا بشه
ببینم کارشناس با این حرفایم چیزی میگه یا نه که ما منتظریم ...

سرّی از اسرار غریبه به جهت دیدار امام زمان (ع)

هر کس چهل‌روز صبح بخواند خداوند دیدار حضرت مهدی(ع) را روزی او گرداند. (انشاءاللّه)به این صورت که در چهل روز ۱۷۴۸۸ مرتبه به صورت زیر هر روز ۳۶۰ مرتبه به غیر از روزهای دهم، بیستم، سیم‌ و چهلم که این چهار روز روزی ۱۱۳۲ مرتبه دعای فوق بخواند تحت شرایط زیر:۱ـ با وضو باشد؛ ۲ـ رو به قبله در جای پاک بنشیند؛ ۳ـ اول صلوات بفرستد؛ ۴ـ از گناهان استغفغار نماید؛ ۵ـ این دعا را یک مرتبه بخواند.یا مَنْ اَقْرَبُ اِلَیَّ مَنْ حَبْلِ الْوَرِیدِ یا مَنْ هُوَ فَعَّالٌ لَما یُریدُ یا مَنْ یَحُولُ بَیْنَ الْمَرْءِ وَ قَلْبِه یا مَنْ بِالْمَنْتَظَرِ الْاَ عْای یا مَنْ لَیْسَ کَمِثِْله شَیْءٌ وَ هُوَ عَلی‌کُلَّ شَیءٍ قَدیرٍ.۶ـ اصل دعا را بخوانیدیا اللّه یا مُحَمَّدُ یاع عَلِیُّ یا فاطِمَهَ وَ بنیها یا صاحِبَ‌الَّزمان اَدِرکنْی یا فارِسَ الْحِجازِ اَدرِکنْی یا اباصالِحَ‌ الْمَهْدی اَدْرِکْنی وَ لا تُهْلِکْنیهمه روز ۳۶۰ مرتبه فقط روز دهم و بیستم و سیم ‌و چهلم ۱۱۳۲ مرتبه.۷ـ ده مرتبه صلوات؛ ۸ ـ فاتحه و اخلاص بخواند؛ ۹ـ اگر سوره اخلاص را بیشتر بخواند بهتر است زیرا اسم اعظم دارد.خواندن این دعا آثار عجیب‌وافعال غریبه دارد.

[=lucida grande]

Niyaz;291948 نوشت:
سپاسگذارم.

سلام
ضمن تایید توصیه کارشناس به ضرورت انجام واجبات و ترک محرمات، اگر کسی برای اطمینان قلب و ایمان می‌خواهد معصومی را در خواب ببیند، در زیر یک راه پیشنهاد شده است:

در حاشیه مفاتیح یکسری سوره‌ها را گفته در چند شب( ظاهراً 7 شب) متوالی بخوانید تا هر که را خواستید در خواب ببینید

ملزومات:

- تقوای مداوم
- آیه ولکن لطمئن قلبی در نیتش باشد
- بر اساس خیر و مصلحتش آنچه که خداوند متعال صلاح بداند را می بیند نه آنچه که انتظارش را دارد پس باید راضی باشد و تکلیف برای خدا تعیین نکند

یا مهدی یامهدی;506262 نوشت:
حس کردم وقت نماز صبحه من هم يه جايي هستم شبيه خيابون ..خيلي خلوت و تاريک ( هنوز خورشيد طلوع نکرده بود) سجاده انداختم ولي قبله رو نمي دونستم اين ور اونور رو نگاه کردم ديدم کسي نيست !قبله رو يه سمت گرفتم .....
يه باره ديگه دور و اطراف رو نگاه کردم ديدم آقايي با لباس سفيد کرمی عربي روي سجاده بزرگ سبز رنگ که حاشيه هاش سفيد بود داره نماز صبح مي خونن .. توي خواب نشناختم کي ان سريع قبله رو مثل ايشون کردم که جهت قبله درست بشه توی خواب عجله داشتم چون حس می کردم وقت تنگه و ممکنه نماز قضا بشه يه بار ديگه به ايشون نگاه کردم از زاويه پشت سر بود و چهره ي ايشون معلوم نبود و يا حتي صدايي از اشون نشنيدم فقط يه صحنه ایشان نشسته روي سجاده عمامه عربي سفيد که با وزش باد به آرامي تکان مي خورد
سريع شروع کردم به خواندن نماز که با خودم گفتم يه بار ديگه نگاه کنم اينبار يه بانويي رو ديدم با چادر عربي سیاه رنگ زیبا که تا بحال توی عمرم ندیده بودم شاید دیده بودم ولی توجه نکرده بودم چادر عربی چه شکلیه روي سجاده شبيه سجاده امام کمي جلوتر از آقا داره نماز مي خونه سيماي ايشون هم ديده نمي شد فقط گوشه هاي چادر زير نسيم باد تکان مي خورد
از خواب که بيدار شدم متوجه شدم احتمالا اقا امام زمان و خود حضرت فاطمه بودند که بخوابم اومدن ..

باسلام
شما نیت و قصدتان رویت بوده که ایشان را مشاهده کردید. بعد خواب به شما الهام کردند که چه کسی را دیده اید. براساس میزان تقوای هر شخص، رویتش فرق میکند. شما هم از پشت سر ایشان را دیده اید!

*"عطر سیب"*;506435 نوشت:
دلیل داره خوابهای شما شاید معنویت باشه یا واکنش مغز در اتفاقات زندگی ... منم مثل شما اینجور خواب دارم .... هیچی نمیفهمم
من یکبار در روی زمین یادم نیست چه بوده فکر کنم قران یا عکس بوده یا حدیث قطعه نانی چیزی باید احترامش داده شود خلاصه احترامش دادم نمیدونم چه کارش کردم دقیقا یادم نیست و شب خواب دیدم ربطی به کاری که کردم باشه یا من بعد از کارش فکرش میکردم .... وقتی اینکار میکنیم یه واکنش خاصی میده و بعلاوه تو درونت حرف میزنی انگار جرقه میزنه تا تو خواب اتفاق بیافته البته اینا به خودم میگم من اهل فکر هستم زیادی به فکر نتیجه رسیدم که قبلا باور فکرم نمیکردم .... معلوم نیست من راست میگم یا نه چون درون فکر همه ی ما اشتباهات و راست زیادی به هم خورده نمیتوان باور کرد و مگه اینکه از کسی و دلایل و باور کامل و اثبات آن فکرها پیدا بشه
ببینم کارشناس با این حرفایم چیزی میگه یا نه که ما منتظریم ...

باسلام
افرادی که زیاد به یک موضوع در طول روز فکر میکنند پیش می آید که در مورد آن خوابهایی می بینند.

سلام . امام زمان حدود پانصد یار و سرباز دارند که همین الان وهم اکنون بین ما زندگی میکنند . این یاران از بین انسان های شریف روزگار انتخاب میشوند . و هر کسی از این یاران که از دنیا برن کس دیگری جای او را پر میکنند . درباره این موضوع روایات معتبر و مستندی وجود دارد . وعمده کسانی که فکر میکنن امام زمان رو خواب میبینن یکی از این یاران رو میبینند . توضیحات تکمیلی رو میتونین در این ویدیو ببینین . توضیحات استاد شفیعی سروستانی مدیر موسسه موعود و مهدویت پژوه

http://www.aparat.com/v/LmTFH

hasan2014;506443 نوشت:
هر کس چهل‌روز صبح بخواند خداوند دیدار حضرت مهدی(ع) را روزی او گرداند. (انشاءاللّه)به این صورت که در چهل روز ۱۷۴۸۸ مرتبه به صورت زیر هر روز ۳۶۰ مرتبه به غیر از روزهای دهم، بیستم، سیم‌ و چهلم که این چهار روز روزی ۱۱۳۲ مرتبه دعای فوق بخواند تحت شرایط زیر:۱ـ با وضو باشد؛ ۲ـ رو به قبله در جای پاک بنشیند؛ ۳ـ اول صلوات بفرستد؛ ۴ـ از گناهان استغفغار نماید؛ ۵ـ این دعا را یک مرتبه بخواند.یا مَنْ اَقْرَبُ اِلَیَّ مَنْ حَبْلِ الْوَرِیدِ یا مَنْ هُوَ فَعَّالٌ لَما یُریدُ یا مَنْ یَحُولُ بَیْنَ الْمَرْءِ وَ قَلْبِه یا مَنْ بِالْمَنْتَظَرِ الْاَ عْای یا مَنْ لَیْسَ کَمِثِْله شَیْءٌ وَ هُوَ عَلی‌کُلَّ شَیءٍ قَدیرٍ.۶ـ اصل دعا را بخوانیدیا اللّه یا مُحَمَّدُ یاع عَلِیُّ یا فاطِمَهَ وَ بنیها یا صاحِبَ‌الَّزمان اَدِرکنْی یا فارِسَ الْحِجازِ اَدرِکنْی یا اباصالِحَ‌ الْمَهْدی اَدْرِکْنی وَ لا تُهْلِکْنیهمه روز ۳۶۰ مرتبه فقط روز دهم و بیستم و سیم ‌و چهلم ۱۱۳۲ مرتبه.۷ـ ده مرتبه صلوات؛ ۸ ـ فاتحه و اخلاص بخواند؛ ۹ـ اگر سوره اخلاص را بیشتر بخواند بهتر است زیرا اسم اعظم دارد.خواندن این دعا آثار عجیب‌وافعال غریبه دارد.ع

[="#006400"]منبع ؟ ماخذ ؟ راوی ؟ سند روایی ؟؟؟؟
لااقل نام چند تن از عزیزانی که ازین راه جواب مثبت گرفتن ؟ و دیگر مجبور نشدن به
زور هوی نفس وارد گود غریبه ای که ظرفیت و قدرت تشخیص خوب از بدش رو ندارند
نشند
و با توهم زندگی نکردند ؟؟؟ [/]

[="#000080"]ببنید گاها ممکنه بگن یه بزرگی تا این حد و به این شکل عبادت میکرد .

اما هیچکس نمیگه که بابا این بنده ی خوب خدا همونطور که ذکر شده . بزرگ بوده !
یعنی راه و چاه شناس بوده و احیانا اگر گرفتار چاه و چاله بشه خوب بلده از چاه و چاله در بیاد و خودشو نجات بده
ولی برای شما که هیچ شناخت و ظرفیت و معرفت بالا نداری ممکنه در اولین گام به چاهی بیفتی که 100 انسان دانا قادر به در اوردن شما نباشن و یک عمر گیرو گرفتار شیطان باشید و به تاریکی و ظلمت چاه عادت کنید .
بطوریکه اگر چشم شما به نور بیفته چشم ببندید و با اون غریبی کنید و حتی ازش فرار کنید .[/]

hasan2014;506446 نوشت:
دیدن اموات و معصومین در خواب

http://do.....zekr.blogfa.co..........

[="#006400"]هر چند دستورات قرانی خوبی در این وبلاگ اورده شده
اما باور کنید یه قطره سم مار یک دیگ اب زلال رو مسموم میکنه
دقیقا مثل همین وبلاگ که مسموم شده ...

مثلا :
بطیطن و ش ها ربا ساو ............

اینها یعنی چی ؟
پذیرفتن اینها با چشم بسته و بدون درک معنی یعنی ترویج خرافات و لبیک گفتن به دشمنان

مثل همون شربت به ظاهر گوارایی که مالک اشتر نوشید و پر کشید !!!
مشکل از پیرمرد ساقی و شربت گوارا و جام نبود مشکل از زهر و اون مرد خبیث و شیطان صفت بود که
از سادگی پیرمرد عاشق سو استفاده کرد ...

بیاییم کمی به روز باشیم و اگر ذکری چیزی میگیم لااقل با دلیل موجه یا منبع موثق و معرفی مجرب اینکارو انجام بدیم . [/]

نقل قول:
این ارسال توسط سیده راضیه حذف شده است. دلیل:اسپم. لطفا برای تشکر یا تایید از گزینه صلوات استفاده کنید.

سلام و صلوات

حضرت علامه حسن زاده آملی: حكايت كرد براى ما جناب حجه الاسلام حاج سيد جعفر شاهرودى كه از علماى عصر حاضران تهران است دو مكاشفه را كه مفصل است ، مجمل آنرا براى يافتن مقام و منزلت صاحب ترجمه مى نگارم ، فرمود:

شبى در شاهرود خواب ديدم كه در صحرايى حضرت صاحب الامر (عج الله تعالى له الفرج ) با جماعتى تشريف دارند و گويا به نماز جماعت ايستاده اند، جلو رفتم كه جمالش را زيارت و دستش را بوسه دهم ، چون نزديك شدم ، شيخ بزرگوارى را ديدم كه متصل به آن حضرت ايستاده و آثار جمال و وقار و بزرگوارى از سيمايش پيداست ، چون بيدار شدم در اطراف آن شيخ فكر كردم كه كيست تا اين حد نزديك و مربوط به مولاى ما امام زمان است ، از پى يافتن او به مشهد رفتم نيافتم ، در تهران آمدم نديدم ، به قم مشرف شدم ، او را در حجره اى از حجرات مدرسه فيضيه مشغول به تدريس ديدم ، پرسيدم : كيست ؟
گفتند: عالم ربانى آقاى حاج ميرزا جواد آقاى تبريزى است ؛ خدمتش ‍ مشرف شدم تفقد زيادى كردند و فرمودند: كى آمدى ؟ گويا مرا ديده و شناخته از قضيه آگاهند. پس ملازمتش را اختيار نمودم و چنان يافتم كه او را ديده بودم و مى خواستم .

تا شبى كه نزديك سحر در بين خواب و بيدارى ديدم درهاى آسمان به روى من گشوده و حجابها مرتفع گشته تا زير عرض عظيم الهى را مى بينم ، پس ‍ مرحوم استاد حاج ميرزا جواد آقا را ديدم كه ايستاده و دست به قنوت گرفته و مشغول تضرع و مناجات است به او مى نگريستم ، و تعجب از مقام او مى نمودم كه صداى كوبيدن در خانه را شنيده و متنبه گشته ، برخاستم در خانه رفتم ، يكى از ملازمين ايشان را ديدم كه گفت : بيا منزل آقا!
گفتم ، چه خبر است ؟
گفت : سرت سلامت خدا صبرت دهد، آقا از دنيا رفت !

منبع:فضایل و سیره چهارده معصوم در اثار علامه حسن زاده آملی

kazmo885;502883 نوشت:
بله این حدیث صحیح است, اما برداشت شما ازش صحیح نیست. این حدیث برای کسی بدرد می خورد که پیامبر اکرم را بیداری دیده و حالا درون خواب هم می بیند. نه برای مایی که چهره ی واقعی ایشان را ندیدیم.
در مکتب اهل بیت خواب حجت نیست

کلامتان متین اما اینکه در مکتب اهل بیت خواب حجت نیست بطور مطلق سخن اشتباه یاست چون وقتی خداوند در آیه 60 سوره اسراء وآیه 27سوره فتح از خواب رسو خدا که صادقه بوده ویکی مربوط به ورود مسلمانان به مسجد الحرام است که بعدها اتفاق افتاد سخن می گوید ویا اینکه در آیه 105 سوره صافات حضرت ابراهیم را بخاطر عینیت دادن به خوابش تمجید می کند چطور شما می فرمایید خواب در مکتب اهل بیت حجت انست. بلکه بهتر است بفرمایید هر خوابی در مکتب اهل بیت حجت نیست.
مطلبی که خدمت همه سروران عرض کنم این است که علاقه به دیدن حضرات معصومین نشانگر علاقه است وخوب می باشد ولی آنچه از خود حضرت بقیة الله به رسیده این است که چنان باشید که ما خود به دیدن شما بیاییم نه اینکه در به در بدنبال دیدن ما باشید. اینکه فلان اعمال را انجام دهیم تا حضرت را ببینیم صرفا این اعمال علت تامه برا یدیدن حضرت نیست البته بعد از اثبات درست بودن آنها که از منابع درست ومورد اعتماد به ما رسیده باشد والا از هز کتابی ونوشته ای نمی شود سخن بزرگی را نقل کرد ونتیجه گرفت با انجام فلان اعمال حضرت حجت را خواهیم دید.
مهم این است که ما خود را چنان بسازیم که حضرت خود به دیدن ما بیاید.

اویس قرنی;506473 نوشت:
باسلام
شما نیت و قصدتان رویت بوده که ایشان را مشاهده کردید. بعد خواب به شما الهام کردند که چه کسی را دیده اید. براساس میزان تقوای هر شخص، رویتش فرق میکند. شما هم از پشت سر ایشان را دیده اید!

[="#006400"]هوالعالم

ازونجا که ایشون با خدمت به مادر ,دل خیرخواه مادر رو به دست اوردن
به نظر میاد به دعای خیر مادر , واجب شده که مورد عنایت و راهنمایی قرار بگیرند تا عاقبت به خیر بشند انشالله
حتی ممکنه اشخاص عزیزی که در خواب زیارت کردن از بزرگان و اجداد مادری این اقا باشن ..

[="#000080"]القائات و الهامات خوب و بد دارند
اگر در خواب و در محفل عزیزان چنین الهامی میشد خب 99 درصد حق بوده
اما القا و الهام مثل همون قبله ای که ممکنه به اشتباه انتخاب بشه در بیداری 50 پنجاه ست و
ارزش شک زیاد و اطمینان بیش از حد نداره ... مگر به نشانه های راه و اتفاقات بعد از ماجرا و ....[/][/]

سلام بر همگی

دوستان خواندن این کتاب را از دست ندهید ... جتما بخوانید

نام كتاب: تمناي وصال (خواسته‌هاي امام زمان عليه‌السلام از ما در تشرفات)
تأليف: حسن محمودي
ناشر: عطر عترت

http://dar-al-quran.ir/IM/index.php?...970&Itemid=198

حتما بخوانید

بسم الله الرحمن الرحیم
+ در حالتی بین خواب و بیداری با حسرت از اینکه چرا نمیتونیم امام زمان عج فداشون بشیم رو ببینیم:geryeh: ...چرا به درک متعارفی از حضور ایشون نرسیدیم... :geryeh:چرا سرگذشت ما اینطور رقم خورد که در جوونی نتونستیم آقا رو با چشمامون ببینیم در جوونی آقا فداشون بشیم کارش گریه بود:geryeh: و نتونستیم ایشون رو راضی نگه داریم نتونستیم بدرخشیم:geryeh: ... نتونستیم دلامون رو یکی کنیم و حضرت فداشون بشیم رو شاد کنیم:geryeh: و قلبمون رو بهشون نزدیک کنیم به حوائجشون نزدیک بشیم:geryeh::geryeh: نتونستیم دائم الذکر ایشون باشیم کاری نکردیم که یک قدم به آسمون به فرج به گشایش نزدیک تر بشیم انتظارمون همون انتظار سنتی و عامیانه مونده و ...با حسرت از اینکه چرا توسّل و تقرّبی نجستیم ..:geryeh:

خواب نبودم چون خواب بین الطلوعین کار شایسته ای نبوده
متوجه شدم فردی میگوید آقا حجت بن الحسن (عج) فرموده اند دو رکعت نماز توسل به حضرت عبّاس (ع) بخوانید آقا به حضرت عبّاس ارادت دارند به ایشان تقرب بجویید ...
به خودم آمدم دیدم چطور میشود

یعنی ایشان فرمودند اگر خواستید به من تقرب بجویید دو رکعت نماز حضرت عبّاس (ع) بخوانید...
آقا عنایت فرمودند
بخدا امام زمان از احوال ما آگاه است :Sham:

تنهایی ما را میبیند

غربت شیعه را میبیند:geryeh:
دلش برای خیلی خوب ها تنگ میشود که به علی بن مهزیار اهوازی فرمودند ما خیلی زودتر از اینها منتظرت بودیم مهزیار...:geryeh::geryeh::geryeh:

حضرت حجة الاسلام و المسلمین آقاى حاج سیّدمحمد تقى حشمت الواعظین طباطبائى قمى داستانى را ازآیت الله العظمى مرعشى نجفى قدس سره اینچنین نقل فرمود:
یکى از علماى نجف اشرف ، که مدّتى در قم آمده بود، براى من چنین نقل کردکه : من مشکلى داشتم به مسجد جمکران رفتم درد دل خود را به محضرحضرت بقیة الله حجةّبن الحسن العسکرى امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف عرضه داشتم و از وى خواستم که نزد خدا شفاعت کند تا مشکلم حل شود.
براى همین منظور بکرّات به مسجد جمکران رفتم ولى نتیجه اى ندیدم . روزى هنگام نماز دلم شکست و عرض کردم : مولاجان ، آیا جایز است که در محضرشما و در منزل شما باشم و به دیگرى متوسل شوم ؟ شما امام من مى باشید، آیا زشت نیست با وجود امام حتّى بهعلمدار کربلا قمربنى هاشم (ع)متوسل شوم و او را نزد خدا شفیع قرار دهم ؟!
از شدت تاثر بین خواب و بیدارى قرار گرفته بودم . ناگهان با چهره نورانى قطب عالم امکانحضرت حجّت بن الحسن العسکرى عجل الله تعالى فرجه الشریف مواجه شدم .
بدون تامل به حضرتش سلام کردم .
حضرت با محبت و بزرگوارى جوابم را دادند وفرمودند: نه تنها زشت نیست و نه تنها ناراحت نمى شوم به علمدار کربلا متوّسل شوى ، بلکه شما را راهنمائى هم مى کنم که به حضرتش چه بگویى .
چون خواستى ازحضرت ابوالفضل (ع) حاجت بخواهى ، این چنین بگو: «یا اباالغوث ادرکنى » ...اى آقا پناهم بده

*حضرت حجة الاسلام و المسلمین جناب ((حاج آقاعلى رباّنى خلخالى )) مؤ لف کتاب شریف چهره درخشان ((قمر بنى هاشم ابوالفضل العباس (ع ))) فرموده اند:
یکى از موثقین محترم که سالهاى متمادى مجاور کربلا بود، در شب یکشنبه ربیع الثانى 1414 در حرم مطهر کریمه اهل بیت ((حضرت فاطمه معصومه (علیهاالسلام ))) نقل کردند.
صاحب کتاب معالى السبّطین ، ((مرحوم شیخ مهدى مازندرانى )) سال 1358 هجرى قمرى در کربلا ایّام ماه مبارک رمضان در چند جا منبرى رفت و آخرین منبرش در رواق ((حضرت ابوالفضل العباس (ع ))) بود. مرحوم مازندرانى یک شب فرمودند: هر کسى فردا شب به اینجا، یعنى : به رواق ((حضرت ابوالفضل العباس (ع ))) بیاید، تحفه اى به او خواهم داد. فردا شب ما نیز در آن مجلس حاضر شدیم ، ایشان ، توسل و ختمى براى ((حضرت ابوالفضل العباس (ع ))) نقل کرد که انجام آن وقت معیّن و ساعت و روز مشخصى ندارد.
طریقه ختم را این طور بیان فرمودند:
((ابتدا 133 مرتبه صلوات بفرستد (اللهم صل على محمد و آل محمد) نیز 133 مرتبه بگوید: یا عباس یا عباس ... و بعد از آن مجددّا 133 مرتبه بگوید (اللهم صل على محمد و آل محمد) و این عمل را هر روز انجام دهد تا حاجتش برآورده شود.))
ناقل مطلب افزودند من براى بر آمدن حاجتى ، بعد از اتمام ماه رمضان مزبور از همان روز اول شوال این ختم را شروع کردم ، روز هشتم شوال حاجتم برآورده شد.
و خواسته من این بود: ((من در کربلا بودم و مادرم در ایران به سرمى برد و مى خواستم وى نیز به کربلا بیاید.
((حضرت عباس (ع ))) عنایت فرمودند و حاجتم آمدن مادر به کربلا روا شد.))
از بیاض خطّى موجود در کتابخانه مرحوم آیت الله العظمى ((آقاى حاج سیّد محمد رضا گلپایگانى رحمة الله علیه )) طریقه ختم و توسل به ((حضرت عباس (ع ))) را این چنین نوشته است .
از شب جمعه یا شب دوشنبه قبل از نماز صبح شروع تا وقت نماز صبح تمام شود، دوازده روز، و هر روز یکصد و سى و سه مرتبه بخواند:

width: 90% align: center

اى ماه بنى هاشم خورشید لقا عباس

اى نور دل حیدر شمع شهدا عباس

از دست غم دوران من رو به تو آوردم

دست من بیکس گیر از بهر خدا عباس

*ختم مجربّ دیگر آیت الله سید نورالدین میلانى فرمودند: مرحوم آیت الله آقاى سیّد محمّد رضا بروجردى قدس سره از علماى بزرگ حوزه علمیه کربلا بودند که اخیرا در مشهد مقدّس در جوار حرم مطهرّ حضرت ثامن االائمه على بن موسى الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء سکنا گزیده بودند.
از ایشان در عداد مراجع یاد مى شد ولى عمرش وفا نکرد.
مرحوم بروجردى ، آن زمان که در کربلا ساکن بودند، براى آشتى و حسن رفتار بین عیال و مادرشان به حضرت اباالفضل (ع) متوسل مى شوند و نتیجه خوبى مى گیرند به طورى که صفا و صمیمّیت کامل بین همسر و مادر ایشان برقرار مى گردد. وصل ایشان به این نحو بوده است : طبق مشهور 133 بار به عدد نام حضرت ابوالفضل العباس (ع ) و ذکر یا کاشِف الْکَرْبِ عَنْ وَجهِ الْحُسَینِ اِکْشِفْ کَرْبى بِحَقِّ اَخیکَ الْحُسَیْنِ (ع) و نقل کرده اند که ((مرحوم آیت الله شیخ محمد حسین اصفهانى (معروف به کمپانى ) قدس سره )) مى فرمودند: این کر، صحیحش این است ((یا کاشِفَ الْکَرْبِ عَنْ وَجهِ الْحُسَینِ اِکْشِفْ کَرْبى بِحَقِّ اَخیکَ الْحُسَیْنِ (ع )))
مرحوم اصفهانى ، استاد مرحوم پدرم ، آیت الله العظمى ((آقاى سید محمّد هادى میلانى قدس سره )) بودند و منزل ما زیاد تشریف مى آوردند.
بروز کرامت در وادى البکا: در دیوان ملا عباس شوشترى ، متخلص به شباب چاپ (1312) آمده است .

اگر دلتان شکست ماراهم دعا کنید

.... با این که من نالایقم ...

دستور دیدن خواب پیامبر و ایمه و اموات در مفاتیح الجنان امده است همان را اجرا کنید مجرب است .
برای پرسش از پیامبر :sallallah: و ایمه :alayhe: هم دستوری در مفاتیح هست

خودم که ان دستور 7 سوره شمس و 7 سوره لیل را انجام میدهم.

..........

در خواب یا پیامبر :sallallah: یا ایمه :doa(4): یا میت را درجا میشناسید
یا شخصی در همان وضعیت خواب ایشان را صدا میکند متوجه میشوید ایشان کیست.

مثلا
در خواب میبینید کودکی میگوید وقتی نماز میخوانم مهدی موعود :doa(3): جلویم میایستد
بعد شما هم در خواب میگویید بگذار منم نماز بخوانم ببینم ایا چنین میشود
یک ان در نماز اورا میبینید.

فهمیدن اینکه چه کسی در خوابتان امده است بسیار ساده است

سعی کنیم دنبال رضایت امام زمان باشیم که اگرهم ندیدیم قطعا مشمول عنایت ایشان خواهیم بود ...چه بسا کسانی امام را ببیند وایشان خشمگین باشند نسبت به آن ...البته که دیدن جمالشان آرزوی همه ماست نه هدف...

[=&quot]با سلام بنده یک خوابی در سن تقریبا 15 سالگی و همین سه روز پیش که الان 31 ساله هستم دیدم که دوست ندارم قسم بخورم چون قسم قرآن خوردن چه به حق چه به ناحق اما امیدوارم باورکنید چون اهل دروغ نیستم[=&quot]. [=&quot]بنده شیعه هستم .در 15 سالگی خواب دیدم در کوچه ای پشت سر تعدادی مردم راه می رفتیم و امام زمان جلویمان راه می رفت البته در خواب می دانستم که او امام است ولی چهره ای نورانی داشتند سپس بالای تپه ای رفت و برایمان سخن می گفت[=&quot]. [=&quot]و اما در سه روز پیش هم خواب دیدم بر بالای پشت بام هستم دیدم نوری از آسمان ظاهر شد و تعداد زیادی اشیاء نورانی از آن در آسمان پخش شدند یکی از آنها بسمت من آمد و جاوی من دو لوح طلایی ساخت و رفت وقتی جلو رفتم که ببینم در آنها چه نوشته یکی از آنها نوشته بود پیامبر جدید و دیگری نوشته بود 98-99 حال باورکنید یانه ولی بجان خوذم جزء حقیقت نگفتم[=&quot]

سلام.دوستان چند شب پیش خوابی دیدم که لحظه ای فکرش ولم نمیکنه و همش تو فکرم.خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره(منظورم صحت خواب با توجه به شرایط دینی اش) یه کمکی بکنه که آیا این خواب بنظر راست بوده یا غیر از اون.خدا خیرتون بده.
تو خواب دیدم که روبروی خونه مون یه حمام عمومی باز شده و من تصمیم گرفتم به اون حموم برم.بااینکه حمام عمومی بود،اماخیلی حمام تمیزی بود و جالب اینکه فقط من تنها مشتری اونجا بودم.بعد دیدم که کاملا تمیز تمیز شدم.(حال اونکه با بدن جنب خوابیده بودم).از حمام که برگشتم،دیدم یه ماکسیما سفیدرنگ جلو خونمون وایساده و یه مرد قدبلند تقریبا 32/33 ساله،با صورتی کاملا معصوم،ریش صاف مشکی،موی سرش فرق کج و کت شلوار مرتب کنارش وایساده.ناخودآگاه رفتم سمتش و پرسیدم:مشکلی پیش آمده؟که گفتن:بله،ماشین خراب شده.اگه ممکنه کمک کنید.به ایشون گفتم خب بفرمایید پشت فرمون تا هل بدم.که گفتن نه،شما بشین.نمیدونم چرا هیچ تعارفی نکردم(برخلاف عادت) و نشستم.خیلی جالب بود که ماشین فورا روشن شد.طبق عادت چندمتری باماشین رفتم که مجدد خاموش نشه.صدمتر نرفته بودم که تو آینه رو نگاه کردم دیدم ایشون نیستن.فورا دنده عقب گرفتم،اما اون آقا نبود.دلشوره عجیبی گرفتم،چراکه باخودم فکر کردم الان اون آقا فکر میکنه ماشینشو دزدیدم.سریع دور زدم،اما این بار از اون سمت خیابون دوباره ایشون رو دیدم.خیالم راحت شد.اما مجدد که برگشتم اونجایی که ایشون رو دیدم،باز نبودن.بدجور نگران بودم.از چند نفر که اونجا بودن سراغشون رو گرفتم که گفتن اصلا همچین کسی رو ندیدن.که یه دفعه یه صدایی در وجودم بهم گفت این حتما هدیه ای از امام زمان هست.قبولش کن.و چندبار اینو تکرار کرد...

شاید الان دارید میگید فیلم خوبی رو تعریف کردم!!اما خدا شاهده مو به موش جلو چشممه.انگار الان دیدم.من یه آدم عادیم.نه مذهبی،اما روی مقدسات خیلی حساسم.نماز هم همیشگی نمیخونم.اما مدتیه که تقریبا هر روز سوره یس و واقعه و الرحمن رو همراه با قرائت زیبای ماهر المعقلی میخونم که خیلی روم اثر گذاشته.خواهش میکنم اگر نظری دارید بفرمایید.خیلی ممنونم.خدا خیرتون بده.

مسعود امیریان;737184 نوشت:
سلام.دوستان چند شب پیش خوابی دیدم

سلام

برای تعبیر خواب خیلی چیزا لازمه .. بنظرم باید پیش معبر معتبر برین ..
:ok::Gol:

در تعبیر خواب پارامترهایی مثل اینکه :

در چه روزی و چه ساعتی خواب دیده شده ؟! قبل خواب خوراکتون چه بوده مثلا پرچرب بوده کم خوردین یا زیاد خوردین و فلان ..

خلاصه یه سری شرایط داره و همینطوری نمیشه بیانش کرد ..

اما سعی کنین همیشه خوابتونو خوب تعبیر کنین ان شاءالله که خیره ...

و در آخر اینکه سعی کنین همیشه نمازهاتونو بخونین و مخصوصا اول وقت بخونین که گره تمام مشکلات همین نماز و توسل هستش:ok::Gol:

اناالعبد;737267 نوشت:
برای تعبیر خواب خیلی چیزا لازمه .. بنظرم باید پیش معبر معتبر برین ..

معبر معتبر از کجا پیدا کنیم!؟
اطرافیان من که معمولا به اینجور سئوالات جواب درست و حسابی نمیدند

ااین نوع خوابها ظاهرش خوب است اما بیان این نوع خوابها ودرخواست اظهار نظر کار درستی بنظر نمی رسد لذا بهتر است به یک عالم ربانی که تعبیر خواب بلد است مراجعه کنید وببینید تعبیر خوابتان چه می تواند باشد.

کریم;737318 نوشت:
ااین نوع خوابها ظاهرش خوب است اما بیان این نوع خوابها ودرخواست اظهار نظر کار درستی بنظر نمی رسد لذا بهتر است به یک عالم ربانی که تعبیر خواب بلد است مراجعه کنید وببینید تعبیر خوابتان چه می تواند باشد.

سلام

کلا چرا تعریف کردن خواب برای دیگران کار خوبی نیست؟ چه برای درخواست اظهارنظر اونها در موردش باشه، ای اینکه بدون هیچ درخواست و هدفی؟!؟

ماه گردویی;737270 نوشت:
معبر معتبر از کجا پیدا کنیم!؟
اطرافیان من که معمولا به اینجور سئوالات جواب درست و حسابی نمیدند

سلام

تا به حال دنبال معبر نبودم برای همین دقیق نمیدونم چطور میشه پیگیری کرد .. اما

شاید با پرس و جو بتوان معبر خوب پیدا کرد .. من خودم اگر بخوام پرس و جو کنم اول میرم دفتر امام جمعه از اون جا پیگیری میکنم:Gol:

آرامش ";737357 نوشت:
سلام

کلا چرا تعریف کردن خواب برای دیگران کار خوبی نیست؟ چه برای درخواست اظهارنظر اونها در موردش باشه، ای اینکه بدون هیچ درخواست و هدفی؟!؟

خوابتان را برای هر کسی تعریف نکنید خصوصاً برای ناآگاهان، نااهلان و حسودان. زیرا :

در روایات آمده که اولین تعبیر، گرچه نادرست هم باشد محقق می شود پس از تعریف کردن آن نزد ناآگاهان و نااهلان بپرهیزید.
- بدنبال تعبیر خوابهای بد و آشفته نباشید، خوابها بمثابه پرنده ای است که اگر تعبیر نشوند رها بوده و از صاحب خویش دور می شوند و اگر تعبیر شوند، نفس آنها را قبض می کند و زمینه تحقق خواب فراهم می شود.

- برای خلاصی از آثار خوابهای بد و آشفته صدقه داده و استغفار کنید. حتی بهتر آنست انسان برای همه خوابهایی که می بیند صدقه داده و استغفار کند زیرا اگر خواب خوب باشد اثرش برکت می یابد و اگر اثرش ناگوار و منفی باشد دفع می گردد.

- نسبت به خوابهای تان تفأل به خیر بزنید و از تفأل به شر بپرهیزید.

بعلاوه گرچه کتب تعبیرخواب موجود نظیر تعبیر خواب ابن سیرین و نظائر آن تا حدودی معتبر است اما کار تعبیر خواب بدلیل ظرافت و حساسیتی که دارد کار هر کسی نیست.علم تعبیر خواب روشمند و بر اساس قاعده است. بحث تعبیر خواب بحثی کارشناسی و تخصصی است که با قواعد خاص خودش انجام می‌گیرد و همانند علم تفسیر قرآن و دیگر علوم، باید روشمندانه انجام گیرد و قواعد خاص خودش را دارد.

[=arial]بهتر است از تعریف کردن خواب بد پرهیز کنیم و خود نیز هیچگاه تعبیر بدی روی خواب خود یا دیگران نگذاریم تعبیر بد مثل فال بد است که چون به دل بد می آورد، تاثیر بد نیز می گذارد بهترین کار این است که بگوییم ان شاءالله خیر است و به خدا واگذار کنیم.

امام باقر علیه السلام فرمود که رسول خدا بسیار می فرمود: ِ
إنَّ رُؤْیَا الْمُؤْمِنِ تُرَفُّ بَیْنَ السَّمَاءِ وَ الْأَرْضِ عَلَی رَأْسِ صَاحِبِهَا حَتَّی یُعَبِّرَهَا لِنَفْسِهِ أَوْ یُعَبِّرَهَا لَهُ مِثْلُهُ فَإِذَا عُبِّرَتْ لَزِمَتِ الْأَرْضَ فَلَا تَقُصُّوا رُؤْیَاکُمْ إِلَّا عَلَی مَنْ یَعْقِل (بحارالأنوار الجامعه لدرر أخبار الأئمه الأطهار، ج۵۸، ۱۷۴) ؛
خواب مؤمن میان آسمان و زمین می چرخد بالای سر خواب بیننده تا خودش آن را برای خود تعبیر کند یا دیگری، و چون تعبیر شود به زمین چسبد، خوابتان را نگوئید جز به کسی خردمند

به همین جهت کسی که زیرک باشد خواب خود را خود تعبیر خوب خواهد کرد و به کسی نخواهد گفت: شنیدم أبو الحسن علیه السّلام می فرمود: بسا خواب بینم و آن را تعبیر کنم، خواب همان طور باشد که تعبیر شود. (روضه کافی، ۳۳۵)

علم تعبیر خواب:
تعبیر خواب علم یاد گرفتنی نیست. بلکه اعطایی است از جانب خداوند که به کسانی که تهذیب نفس کرده کلجام نفس را بدست گرفته باشند اگر صلاح بدان اعطاء می کند. واگر شرح حال حضرت یوسف وابن سیرین وسایر کسانی که این علم را داشتند مطالعه کنید پی خواهید برد.
خواب اگر خوتب صادق باشد. نشانگر حقیقتی برای شخص است که اتفاق خواهد افتاد. وبنوعی خبر از آینده است. وعلم به آینده فقط مخصوص خداست وکسانی که خداوند بخواهد. لذا امری که حالت سری دارد چرا باید برای دیگران نقل شود وهر کس هرطور دلش خواست تعبیر کند.
یا باید پیش معبر خوابی که انسان می شناسد برود. واگر نمی شناسد وخواب برایش مهم است صدقه ای بدهد واز خداوند بخواهد که خیر باشد.

شاید در عدم صحت وخوبی نقل به دیگران دقت در این آیه قرانی بعد نباشد.
وقتی یوسف خوابش را برای پدر نقل کرد. یعقوب گفت:
لاتقصص رویاک ... خوابت را برای برادرنت نقل نکن چون حسادت را می کنند.
برخی خوابخای صادق چه بسا نشانگ موفقیتی برایبیننده آن است که نقلش موجب می شود تا اطرافیان حسادت کرده وبلایی بر سر او آورند. لذا نقل نشود بهتر است.