سوالی در مورد خمس

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالی در مورد خمس

بسم الله
سلام دوستان
پدر و مادر من کلا خمس نمیدهند
سوال من از شما اینه که من خودم از کی باید خمس بدهم

با نام و یاد دوست

[="Tahoma"][="Black"]

مختار.;322325 نوشت:
بسم الله سلام دوستان پدر و مادر من کلا خمس نمیدهند سوال من از شما اینه که من خودم از کی باید خمس بدهم

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤال شما

از هر زمان که در آمدی از کسب و کارتان بدست آوردید لازم است حساب سال داشته باشید و خمس بدهید .

برای اطلاعات بیشتر به تاپیک و پست زیر مراجعه فرمایید :

http://www.askdin.com/post307081-26.html

در پناه حضرت حق باشید[/]

سجاد;322490 نوشت:

ببخشید فقط چند وقت یه بار باید بدهم مثلا یه ماه یا...

با سلام.
بنده هم سوال داشتم :
خمس را باید به چه کسانی داد؟
این پولها باید صرف چه کارهایی شود؟
و من الله توفیق

شریعت عقلانی;322559 نوشت:

سلام
دوست عزیز جواب سوال اولتون تو این تاپیک هست
http://www.askdin.com/thread3473.html
سوال 2
http://www.askdin.com/thread7211.html

[="Tahoma"][="Black"]

مختار.;322558 نوشت:
ببخشید فقط چند وقت یه بار باید بدهم مثلا یه ماه یا...

با تشکر از سؤال مجددتان

خمس به صورت سالیانه محاسبه شده و اگر خمس واجب شد پرداخت می شود.

همیشه موفق و سربلند باشید[/]

شریعت عقلانی;322559 نوشت:
با سلام.
بنده هم سوال داشتم :
خمس را باید به چه کسانی داد؟
این پولها باید صرف چه کارهایی شود؟
و من الله توفیق

باعرض سلام علیکم
خمس باید دو قسمت کنند یکقسمت سهم سادات استکه امران باحاکم است وباید ان را به مجتهد جامع الشرائط تسلیم کنندویا اذناوبه سید فقیر ویا سید یتیم یا به سیدی که در سفر درمانده شده بدهنده نصف دیگر ان سهم امام (علیه السلام) است که در این زمان باید به مجتهد جامع الشرائط یا به مصرفی که که او اجازه می دهند برسانند.
تو ضیح المسائل ج 2 م 1834

سلام
اگه پدر و مادری خمس ندهند...یا به هر صورتی مثلا سر در نیاورند،آیا این وظیفه به عهده فرزندان می افتد؟؟اگه چنین میشود این خمس از کی باید محاسبه شود؟خمس این همه سال چگونه میشود؟چه چیزهایی شامل خمس میشود؟آیا کادویی ها هم شامل خمس میشوند؟

[="Tahoma"][="Black"]

fatima20;377927 نوشت:
سلام
اگه پدر و مادری خمس ندهند...یا به هر صورتی مثلا سر در نیاورند،آیا این وظیفه به عهده فرزندان می افتد؟؟اگه چنین میشود این خمس از کی باید محاسبه شود؟خمس این همه سال چگونه میشود؟چه چیزهایی شامل خمس میشود؟آیا کادویی ها هم شامل خمس میشوند؟

با عرض سلام و احترام

لطفا نام مرجع تقلیدتان را بفرمایید

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

آقای سید صادق شیرازی

راستی....
ویژه نامه ای که گذاشته بودید را تا حدودی خواندم اما خب....من که به شخصه حوصله خوندن این همه رو ندارم.به نظرم اگه یک فایل صوتی درباره خمس و مسائل مربوط به آن رو که شاید حداکثر 20 دقیقه بشه رو بگذارید بهتر باشد از اینکه همه یه اینها رو که یک ساعت هم شاید بیشتر وقت ببره آدم بخونه....
اینطور نیست؟؟

[="Tahoma"][="Black"]

fatima20;377927 نوشت:
سلام

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

این مسئله صورت های مختلفی دارد و بخشی از آن بدین صورت است اگر اموالی که خمسش داده نشده به فرزندان رسیده باشد مثلا آن را به عنوان هدیه دریافت کرده باشند لازم است خمس آن را بدهند خود هدایا هم اگر تا سر سال خمسی صرف در مئونه نشود ، احتیاطا خمس دارد .(1)

برای محاسبه خمس های گذشته به دفتر مرجع تقلیدتان یا نماینده ایشان مراجعه فرمایید .

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله سید صادق شیرازی ، توضیح المسائل ، احکام خمس[/]

موضوع قفل شده است