صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زندگی با شوهر بداخلاق! آیا توقع محبت از شوهر، انتظار زیادیه؟

علاقه
    رانندگی
    نوشته
    21
    حضور
    9 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    133

زندگی با شوهر بداخلاق! آیا توقع محبت از شوهر، انتظار زیادیه؟

سلام
    من 7ساله ازدواج کردم و شوهرم فردی فوق العاده بدخلق وزود رنجیه وخلقیاتش دقیقا برعکس منه. شدیدا گرایش به مردسالاری داره ومنو همیشه تحت تسلط خودش قرار داده. وقتی به گذشته ام نگاه میکنم همش تلخی وگریه های شبانه ام هست. نمیخواهم یکطرفه به قاضی بروم چون ایشان با وجود خلقیات تنگ شخصی بااراده ومستقل است اما عیبش این است که این خصوصیات باعث شده خود را همیشه تنها وبی کس فرض کند وبه هیچ کس اعتماد نکند حتی به اعضای خانواده ی خودش! بدبینی خصلت همیشگیش بوده واین تو زندگیمون تاثیر منفی گذاشته. ایشون اگه بیش از حد عصبانی بشن دست بزن هم پیدا میکند وبرایم خاطرات تلخ وناگواری به یادگار گذاشته. من حرفای زیادی برای گفتن دارم اما چون جدیدا عضو شدم تا همینجا کفایت میکنم لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید که چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58301

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۱/۱۲/۱۷ در ساعت ۰۹:۴۵ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 12

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط rozesefid نمایش پست ها
    سلام
    من 7ساله ازدواج کردم و شوهرم فردی فوق العاده بدخلق وزود رنجیه وخلقیاتش دقیقا برعکس منه. شدیدا گرایش به مردسالاری داره ومنو همیشه تحت تسلط خودش قرار داده. وقتی به گذشته ام نگاه میکنم همش تلخی وگریه های شبانه ام هست. نمیخواهم یکطرفه به قاضی بروم چون ایشان با وجود خلقیات تنگ شخصی بااراده ومستقل است اما عیبش این است که این خصوصیات باعث شده خود را همیشه تنها وبی کس فرض کند وبه هیچ کس اعتماد نکند حتی به اعضای خانواده ی خودش! بدبینی خصلت همیشگیش بوده واین تو زندگیمون تاثیر منفی گذاشته. ایشون اگه بیش از حد عصبانی بشن دست بزن هم پیدا میکند وبرایم خاطرات تلخ وناگواری به یادگار گذاشته. من حرفای زیادی برای گفتن دارم اما چون جدیدا عضو شدم تا همینجا کفایت میکنم لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید که چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بسمه تعالي
    خدمت شما خواهر محترم سلام عرض مي‌كنم و از حسن اعتماد شما سپاسگزارم.
    موضوع مطرح شده را مي توان به دو محور تفكيك كرد:
    1- صفات شخصيتي و خلقي (و از جمله خصوصيات ذكر شده) همسر شما
    2- نحوه تعامل جنابعالي با همسر

محور اول:
    نسبت به محور اول، از آنجاكه اطلاعات زيادي از ايشان در دست ما نيست، ورود نمي كنم، ضمن اينكه مشاوره غير مستقيم ايشان(توسط شما) آن هم به صورت اينترنتي چندان، مفيد به نظر نمي رسد. بنابراين آنچه كه در اين محور مي‌توان عرض كر د اين است كه يا زمينه مشاوره حضوري و ارتباط با يك روانشناس را براي ايشان فراهم آوريد و يا در مرحله بعد با دوستان كارشناس به صورت تلفني 09640 تماس بگيريد.

محور دوم:
    در اين محور، براي غلبه بر افكار منفي و مديريت مطلوب موضوعات لازم است:
    1- افكار مثبت و خاطرات شيرين گذشته همراه با همسرتان را يادآوري و تقويت كنيد.
    2- اين افكار مثبت را جايگزين افكار منفي و خاطرات تلخ گذشته، نماييد.
    3- از خاطرات تلخ گذشته فرار نكنيد اما به آنها دامن نزنيد.
    4- اين احساس را كه شما حامي و پشتيبان همسرتان هستيد را در ايشان ايجاد كنيد، در صورتيكه ايشان از اقتدار خود احساس رضايت داشته باشند، نه تنها پرخاش و بهانه گيري كمتري خواهند داشت، بلكه چشمه محبتشان به سمت شما جاري خواهد شد. از طريق:
    الف) همراهي با تصميم گيريهاي ايشان
    ب) قدرداني و سپاسگزاري از زحمات و خصوصيات مثبت ايشان
    ج) برجسته كردن نقاط قوت ايشان
    د) عدم انتقاد افراطي
    احساس اقتدار را به ايشان هديه دهيد
    5- از ايجاد بهانه براي وي جلوگيري كنيد.
    در پايان به ياد داشته باشيد كه « الانسان عبيد الاحسان» : انسانها بنده نيكي كردن هستند.
    پس با مدارا، سازگاري، محبت و احترام و ... ايشان را نرم كنيد.
    در پناه خداي متعال موفق باشيد.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 16

علاقه
    مطالعه و تعقل قبل حین و پس از مطالعه !
    نوشته
    46
    حضور
    13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    238

سلام

با تشکر از جوابگویی کارشناس محترم ، استفاده بردیم، لیکن یک سوال :

ما در باب بداخلاقی مگر از پیامبر و... حدیث نداریم؟ ( تحت هر عنوان و شرایطی که ما نمیدونیم و شما هم فرمایش نمودید که چون اطلاع نداریم نمیشه یک طرفه به قاضی رفت)

به نظر من در اینجور مواقع باید بی طرفانه و رک حرف زد ... مشکل اغلب ما ایرانیان این هست که سعی میکنیم ماست مالی کنیم حقایقی که در دین ما اومده :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910620000197

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=221150

براساس این احادیث و روایات ، منهای برخی مسایل که در توضیح المسایل هم اومده و شاید بشه بداخلاقی و اخلاق تند رو توجیه کرد ( مثل بدحجابی زن و ... از این حرفا ، که در مراحل امر به معروف و نهی از منکر ، کمی شدت عمل هست اونم در مراحل مختلف و نه مثل این خواهرمون ، هفت سال !) به راستی جواب چیست برای این خانمی که سالهاست همسرش نه تنها بویی از اسلام رو استشمام ننمودند بلکه شاید اصلا نشنیدند اسلام و پیامبر مکرم اسلام و ائمه اطهار چه فرمودند ؟

خانم محترم، ببخشید ، جدا درمانی برای این مساله رذیلانه و زشت وجود نداره ( البته منهای کار کلیشه ای و گاه اجباری طلاق ) مگر :

سعی کنید صحبت های آقای امیدوار رو ابتدا به ساکن اجرایی بفرمایید و البته تم اسلامی قضیه رو اگر شوهرتون مبادی و عقیده مند هست به این مسایل بیشتر کنید ... والا که دیگه باید منتظر روزی باشید که به مانند یار پیامبر پس از مرگ صدای شنیده شدن جناق سینه همسرتون( با عرض پوزش!) شنیده بشه !

خداوند تو قرآن بارها گفته من دنیای دیگر رو گذاشتم واسه جزا و پاداش و عذاب این دنیا !

توکل بر خدا
    صبر در راه خدا

ان الله مع الصابرین

یا حق

9. صلوات ها 4

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

این سوال من نیست ..سوال دوستمه
    این خانوم 8ساله ازدواج کرده و یه بچه 1 و نیم ساله داره
    به خاطر دانشجو بودنشون و بچه داری ..نمیتونن کارهای خونه رو به نحو احسنت انجام بدن
    اقای خونه در کارها و بچه داری همکاری نمیکنن و از خانوم تقاضا کردن که درس و دانشگاه و ببوسه و کنار بزاره
    این خانوم هم یه ترم دیگه فارق التحصیل میشن و حاضر نیستن درسشون و نیمه تموم بزارن
    اینطور میشه که در خونه برسر کارهای خونه بحث میشه و اقای خونه فحاشی میکنن
    این خانوم هم در تمام فحش دادن ها و داد زدن های اقای خونه تذکر میدن که درست صحبت کنن
    و این تذکر باعث میشه اقای خونه بیشتر فحش بدن
    این خانوم نگرانه که این روال ادامه دار بشه و اقا عادت به فحش دادن کنن

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

11. صلوات ها 11

علاقه
    رانندگی
    نوشته
    21
    حضور
    9 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    محور اول: نسبت به محور اول، از آنجاكه اطلاعات زيادي از ايشان در دست ما نيست، ورود نمي كنم،

ضمن عرض تشکر خدمت کارشناس محترم ودیگر دوستان.
    لطفا اگه میشه بهم بگید بهتره چه اطلاعاتی واز چه بعدی براتون بگم که کمک کنه؟
    منظورم اینه که از اتفاقات تلخی که سابق براین به خاطر رفتار تندش افتاده یا کلا خصوصیات اخلاقیش رو بگم ؟
    درضمن همسر بنده گاها خاطرات تلخ وتبعیض آمیز خانوادش نسبت به اون با دیگر برادرش میگه وحس خیلی بدی بهش دست میده وبیشتر عصبی میشه.
    من خودم شخصا فکر میکنم همه این ناراحتیها وعذابها ناشی از دوران نوجوانی وتربیت والدینش داره.
    لطفا هرچیزی که ممکنه کمک کنه بیشتر اخلاقش شناخته بشه ازم بپرسید تابگم متشکرم
    ویرایش توسط rozesefid : ۱۳۹۱/۱۲/۱۹ در ساعت ۱۰:۰۴
    یاسخنی داشته باش دلپذیر ***یا دلی داشته باش سخن پذیر

13. صلوات ها 10

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرنوش... نمایش پست ها
    این سوال من نیست ..سوال دوستمه
    این خانوم 8ساله ازدواج کرده و یه بچه 1 و نیم ساله داره
    به خاطر دانشجو بودنشون و بچه داری ..نمیتونن کارهای خونه رو به نحو احسنت انجام بدن
    اقای خونه در کارها و بچه داری همکاری نمیکنن و از خانوم تقاضا کردن که درس و دانشگاه و ببوسه و کنار بزاره
    این خانوم هم یه ترم دیگه فارق التحصیل میشن و حاضر نیستن درسشون و نیمه تموم بزارن
    اینطور میشه که در خونه برسر کارهای خونه بحث میشه و اقای خونه فحاشی میکنن
    این خانوم هم در تمام فحش دادن ها و داد زدن های اقای خونه تذکر میدن که درست صحبت کنن
    و این تذکر باعث میشه اقای خونه بیشتر فحش بدن
    این خانوم نگرانه که این روال ادامه دار بشه و اقا عادت به فحش دادن کنن

بسمه‌تعالي
    ضمن عرض سلام و تشكر
    به طور كلي، ما هر كاري رو كه انجام ميديم خارج از اين دو انگيزه نيست؛ يا به دنبال كسب يه منفعت هستيم و يا به دنبال دفع يه مفسده!
    براين اساس، لازمه قبل از هركاري، خداقل واسه خودمون، براي چرايي اون كار، پاسخ قانع كننده‌اي داشته باشيم. به اين منظور لازمه در مواجه با ترديد، طرفين انتخاب رو وزن كشي كنيم، و ببينيم كدوم از ضرر بيشتري جلوگيري مي كنه و يا كدوم منفعت بيشتري رو به دنبال داره.
    طبق اين قاعده كلي، ايشون بايد هدفشون از تحصيل و ادامه اون مشخص باشه و ببينند مصلحت زندگيشون، در شرايط جاري چه چيزي رو اقتضاء مي كنه. مسلما در تعارض نقشهايي چون همسرداري و والدگري با نقشي چون اشتغال يا ادامه تحصيل، آنچه مقدم است همسرداري و والدگري است. البته درصورتيكه تعارضي در بين نباشد، ادامه تحصيل مي ‌تواند نوعي كمال محسوب گردد.
    قطع نظر قاعده فوق، به نظر مي‌رسد همسر ايشان، از جنبه هاي ديگري در زندگي ناراضي باشند و به گونه‌اي ممكن است مخالفت ايشان، تاحدودي متاثر از لجاجت نيز باشد. بنابراين لازم است پيشينه 8 ساله زندگي مشترك مرور گردد و نقاط آحتمالي آسيب ونارضايتي همسر برطرف گردد تا در مواجهه با چنين موضوعي ايشان انعطاف بيشتري از خود نشان دهند. ضمن اينكه لازم است از مقابله به مثل و يا پاسخگويي به بددهني ايشان قدري بيشتر خويشتنداري صورت گيرد، چرا كه همانطور كه خود نيز اشاره نموديد، اين امر مي تواند برانگيختگي و مخالفت ايشان را تشديد كند. ممكن است مخالفت ايشان بالفعل نوعي مشكل به حساب بيايد، لكن اين مشكل نبايد سبب بروز مشكل جديد و عميقتري تحت عنوان دلسردي همسران از يكديگر گردد.
    به نظر مي رسد براي عبور از چنين مرحله‌اي لازم است:
    1- فضاي عاطفي و صميميت بيشتري ميان همسران حاكم گردد.
    2- به تصميمات مرد در ساير حوزه‌ها احترام بيشتري گذاشته شود، تا خلاء اقتدار منجر به خودرايي و لجاجت مرد نگردد.
    3- خانم خانه، وقت بيشتري براي انجام امور منزل، شوهرداري و بچه داري اختصاص دهند و اوقات باقي مانده را به درس و بحث مشغول گردند ( در اشتغال همزمان به اين دو حوزه، وقت كمتري به درس خواندن اختصاص دهند) تا از بهانه گيري همسر مبني بر كوتاهي در انجام وظايف، جلوگيري كنند.
    4- در صورت عدم رضايت همسر روي گزينه ديگري مانند مرخصي تحصيلي سرمايه گذاري كنند.
    به اميد روزهاي طلايي تر براي همه زوجين
    در پناه خداوند متعال موفق باشيد.
    مقام معظم رهبری:
    .
    .
    .
    مادرت را ببوس،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.

15. صلوات ها 12

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط rozesefid نمایش پست ها
    ضمن عرض تشکر خدمت کارشناس محترم ودیگر دوستان.
    لطفا اگه میشه بهم بگید بهتره چه اطلاعاتی واز چه بعدی براتون بگم که کمک کنه؟
    منظورم اینه که از اتفاقات تلخی که سابق براین به خاطر رفتار تندش افتاده یا کلا خصوصیات اخلاقیش رو بگم ؟
    درضمن همسر بنده گاها خاطرات تلخ وتبعیض آمیز خانوادش نسبت به اون با دیگر برادرش میگه وحس خیلی بدی بهش دست میده وبیشتر عصبی میشه.
    من خودم شخصا فکر میکنم همه این ناراحتیها وعذابها ناشی از دوران نوجوانی وتربیت والدینش داره.
    لطفا هرچیزی که ممکنه کمک کنه بیشتر اخلاقش شناخته بشه ازم بپرسید تابگم متشکرم
    بسمه‌تعالي
    ضمن عرض سلام مجدد
    با توجه به اينكه از طرفي فرايند تشخيص، زمان بر و نيازمند به اطلاعات دقيق و جزيي است و از طرفي، اين فضا در مشاوره نتي با محدوديتهايي مواجه است، پيشنهاد مي كنم به صورت تلفني(09640) با دوستان مركز در ارتباط باشيد تا سريعتر به پاسخ موردئ نظر دست يابيد
    اما به صورت كلي هر تفريطي مي تواند يك افراط را به دنبال داشته باشد،و همانطور كه شما اشاره نموديد محروميتهاي دوره كودكي و همچنين سبك فرزندپروري والدين نقش بسزايي در شكل گيري شخصيت يك فرد دارد. از اينرو ممكن است برخي يك رايي هاي ايشان، به علت جبران ناكاميهاي گذشته صورت بگيرد. به تعبيري چون ايشان در گذشته، محبت لازم را دريافت نكرده‌اند، ممكن است از اين راه درصدد اثبات قابليتها و شايستگيهاي خويش باشند.
    به هر حال لازم است، تعامل شما با ايشان به گونه‌اي باشد كه احساس خلاء ناشي از گذشته تا حدودي جبران گردد و ايشان در كنار شما احساس امنيت را تجربه كنند.
    در برخي موارد، افراد پرخاشگر ممكن است از اضطراب، وسواس و يا افسردگي رنج ببرند. وجه مشترك در همه اين اختلالات احساس ناايمني است. در صورت شدت آشفتگي ناشي از اين اختلات، براي رسيدن به آرامش لازم، در مواردي نياز به مداخله هاي روانشناختي و در مواردي هم نياز به مصرف دارو است.
    در صورتي هم كه وضعيت شخص در حد اختلال نباشد، تجديد نظر در سبك زندگي و به دست آوردن مهارتهاي لازم و همچنين اصلاح رابطه زناشويي، مي تواند منجر به برطرف شدن مشكل گردد بدون اينكه نيازي به مداخله هاي تخصصي باشد.
    به اميد روزهاي زيباتر براي شما و همه خانواده ها
    در پناه خداوند متعال
    مقام معظم رهبری:
    .
    .
    .
    مادرت را ببوس،

17. صلوات ها 10

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,367
    حضور
    27 روز 1 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5752

من کسی رو میشناسم که وقتی هم اطرافیانش بهش احترام میگذارن و به قول شما به اون اقتدار میدن جو گیر میشه!!!و آخرش بازم حرف حزف خودشه.....شاید به خاسته های کوچیک تن بده اما خودخواهی هاش همچنان ادامه داره........

19. صلوات ها 8

علاقه
    سوارکاری
    نوشته
    340
    حضور
    16 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1282

به نام او

این یک انتضار نیست بلکه یک وظیفه است که شوهر شما به شما احترام بگذارد ولی نمی گذارد حال ما چه کار کنیم ؟ آیا همان طور با او رفتار کنیم ؟ این بد ترین روش برای جواب بدیست . آدم مومن و آدم صالح جواب بدی را با خوبی و جواب خوبی را باز هم با خوبی می دهد .
    شما باید اول خود به او تذکر بدید اگر ایشان اعتنا نکردند با پدر یا مادر خود یا ایشان در میان بگذارید چون آن ها این راه ها را یک دور رفته اند و تجربیات خوب و با ارزشی را به دست اوردند اگر هیچ کدام از این راه ها جواب نداد شما باید صبر پیشه کنید و زجر را تحمل کنید چون همین سختی ها است که انسان را والا مقام و بلند مرتبه می گرداند .

یا حق

خلق را تقلیدشان بر باد داد
    ای دو صد لعنت بر این تقلید باد

دلم را با دل تو آشنا کرد
    نه من کردم نه تو کردی خدا کرد

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۳/۲۲, ۱۷:۵۰ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری