بزرگترین تجربه ی زندگیت

تب‌های اولیه

162 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بزرگترین تجربه ی زندگیت

سلام به همگی
اگه قرار بود بزرگترین تجربه ی زندگیت رو یادم بدی چی مینوشتی؟
ممنون

نقل قول:

تجربه ی من :

راز همه ی خوشبختی ها و سعادت ها ، بعد از عشق به خدا و اهل بیت علیهم السلام و کسب علم (دینی )کافی ،در کنترل ذهن است !

با کنترل ذهن به خیلی از فرامین اهل بیت علیهم السلام می توان عمل کرد و این از نظرمن ،یکی ازرموز رسیدن به سعادت و آرامش است .

سعادت در دنیا و سعادت در آخرت !

آشغال به مغز خود راه ندهیم و هرآشغالی که وارد شده یا می شود، سریعا" بیرون بریزیم !
[spoiler]
البته باید مراقب باشیم آشغال های ذهنمان را سر دیگر بندگان خدا نریزیم و منتقل نکنیم !!
[/spoiler]

رز قرمز;320029 نوشت:
سلام به همگی
ممنون

با عرض سلام بزرگترین تجربه من اینه که خدا در هیچ حالی تو را رها نمی کنه حتی اگر بدترین بندگانش باشیم .

بسم الله الرحمن الرحیم
باعرض سلام و ادب :Gol:
من کوچیکتر ازاون هستم که بخوام برای دوستان تجربه ای رو بیان کنم اما بالاخره فرازو نشیب زندگی تجربه هایی رو برای آدم باقی میذاره
چیزی که الان یادم میاد اینه که :

" اگر از زندگی درس نگیریم و تجربه کسب نکنیم ،اتفاقات و پستی بلندیهای زندگی (گاهی با عذاب و سختی) به اجبار به آدم درس می دهد "

سلام
منتظر نباش دیگران خطاهایت را گوشزد کنند یا به خوبیها امرت کنند، آنچه غلط است انجام نده و به خوبیها عمل کن!
شاید تا کسی بخواهد ما را متنبه کند دیر شده باشد....

سلام
بزرگترین تجربه زندگی من اینه:

چیزی که دیگران تجربه کردند و خوب نبود رو دوباره خودم تجربه نکنم.

يانعم الرفيق!
بزرگترين تجربه يا به عبارتي بزرگترين تحول زندگي من اين بودكه متوجه شدم يه دوست چقدرميتونه توي زندگي انسان تاثيرگذارباشه وانسان رويابه سعادت برسونه ياخداي ناكرده به شقاوت
ومهم ترين دوست انسان شريك زندگي هست كه بزرگترين تاثيرات رودرزندگي وشخصيت فردداره
وميتونه چشم انسان روبه خيلي ازحقيقتهاي دنيابازكنه:Gol:

[="Tahoma"][="Black"]

یا الله

آیا خدا برای بندگانش کافی نیست؟!!!

[/]

[="Tahoma"]بزرگترين تجربه زندگي من اين هست كه

من يتق الله يجعل له مخرجا و يرزقه من حيث لا يحتسب

تو نيكي ميكن و در دجله انداز
كه ايزد در بيابانت دهد باز

[="seagreen"] از دين بپرس قبل از انجام هر عملي تا پشيمان ندانسته هايت نشي....[/]

هیچ وقت نماز را فراموش نکن.

با نماز بهترین و بی نماز بدترین خواهی بود.

البته نظر خودمه.برای همه ی مسلمونا.

بر سر كوچه ای رسیدم...
پیر مردی گفت نرو داخل، من رفتم جیزی نبود!!!
بی توجه وارد شدم و دیدم چیزی نیست...
تا برگشتم پیر شده بودم!!!

باسمه تعالی
با سلام:
بزرگترین تجربه زندگی من این است:

کاردان کار ما در کار ماست /فکر ما در کار ما آزار ماست

سمیع;320447 نوشت:

ببخشید میشه توضیح بدید،من که نفهمیدم

من نیز موافقم.وحقایق علمی جالبی در مورد نماز پیدا کرده ام و زندگی ام از این رو به اون رو شده....:Cheshmak:

[="arial black"][="darkgreen"]السلام عليک يا فاطمه الزهرا(س)

اَلسَّلامُ عَلَيْكَ وَعَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائِكَ ، عَلَيْكُمْ مِنّى جَميعاً سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقيتُ وَبَقِىَ اللَّيْلُ وَالنَّهارُ[/]

[/]

[="arial black"][="darkgreen"]برو دنبال علم دین همین کار رو بکن زندگی ات از این ور به اون ور می شود
همانطور که
در احادیت امده است که هر جوانی باید برود دنبال علم دین و علم دین بر هر شیعه ای واجب است .
در حدی داریم که اگر کسی رو ببینم که دنبال علم دین نیست او را تنبیه می کنم .
این علم رو ول نکن به هر مسلمانی می گویم این رو ول نکن. و دیگر این که برو دنبال زندگی پیامبر و ایمه اطهار و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) برو نگاه کن حضرت چگونه بوده است همانطور عمل کنم .
به خدا سوگند اگر الگویت را حضرت زهرا قرار دادی جاودان می شوی .
وتمام مشکلاتت حل می شود بنده تجربه کرده ام
و دوستان عزیز بد برداشت نکنند که من دنبال زندگی پیامبر و دیگر معصومین نر فته ام .
ویک کار دیگر این که برو دنبال ایت الله العظمی بهجت(ره) واقعا زندگی عرفانی ای داشتند از جمله کسانی که من رو متحول کرد همین اقای بهجت بوده است که هر وقت کلیپ هایش را می بینم ياد خدا می افتی

یا نه اقا سید علی قاضی که اگر زندگیشون رو بخونی جذب دین می شوی

[/][/]

رز قرمز;320448 نوشت:
ببخشید میشه توضیح بدید،من که نفهمیدم

باسمه تعالی
با سلام:

منظورم از کاردان کار ما ، حق تعالی می باشد که به عنوان مهربان ترین موجود به فکر امور زندگی ماست

سلام
شاید بزرگترین تجربه زندگی من زمانی شکل گرفت که در بدترین شرایط ، به خدا توکل کردم و به وظیفه ی خودم عمل کردم. نتیجه چیزی شد که هنوز هم در ذهن کسی نمی گنجد!

اولین تجربه من از یه رویا شکل گرفت باعث شد نماز خون بشم

[="magenta"]یکی از بزرگترین تجربیاتم این آیاته[/]

[="navy"]... وَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَیئًا وَهُوَ خَیرٌ لَكُمْ وَعَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَیئًا وَهُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَاللَّهُ یعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ« بقره216»[/]

[="royalblue"]چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آن که خیر شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است. و خدا می‌داند، و شما نمی‌دانید.[/]

[="navy"]...فَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَیئًا وَیجْعَلَ اللَّهُ فِیهِ خَیرًا كَثِیرًا« نسا 19»[/]

هر چیزی که دین اسلام میگه,درسته.نگیم نه و باید تجربه کنیم.وقتی تجربه کردیم,میبینیم بله,اسلام درست میگفت,اما کاری که نباید انجام میشد,شد!
از تجربه های دیگران هم عبرت بگیریم.به کسی هم آزار نرسونیم.
:)

بسم الله الرحمن الرحیم

اگر درست فهمیده باشم، و اگر دیگر تجارب بزرگ را کوچک نکرده باشم:

الا بذکر الله تطمئن القلوب.

[="Tahoma"][="Black"]سلام
تجربه که زیاد داشتم
اما چندتا از مهمترین هاش که دوستان هم اشاره کردند
نماز اول را وقت بخونیم
به این آیه قرآن ایمان داشته باشیم !

حق دوست;320512 نوشت:
... وَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَیئًا وَهُوَ خَیرٌ لَكُمْ وَعَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَیئًا وَهُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَاللَّهُ یعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ« بقره216» چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آن که خیر شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است. و خدا می‌داند، و شما نمی‌دانید. ...فَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَیئًا وَیجْعَلَ اللَّهُ فِیهِ خَیرًا كَثِیرًا« نسا 19»

یک دوست و یا حتی معلم خوب در رشد و موفقیت خیلی موثره

[/]

[="Arial"][="Indigo"]سلام
علاوه بر موارد مهمی که دوستان ذکر کردند، این مورد هم بوده که تصمیماتی که در اونها نقش عقل کم رنگ بوده تبدیل شدن به سوژه هایی برای حسرت خوردن در آینده، و استفاده کردن از تجربیات دیگران یعنی یگ گام جلوتر از زمان حرکت کردن.
[/]

[="seagreen"]پدر شان علي استون(تازه مسلمان امريكايي و بازيگر و كارگردان هاليوود) قبل از مرگش به او گفت :پسرم سخنان دشمنت را هم بشنو! و اين رمز مسلمان شدنش است كه سخنان انكه فكر ميكرد دشمنش است شنيد و مسلمان شد.

هميشه سخنان مخالفانمان را بشنويم و بعد قضاوت كنيم.
[/]

[="blue"]انچه را كه عده اي افراط دانسته و كنارش گذاشتند ريز بيني و اينده نگري دين بود كه فهمش براي وابستگان به دنيا ممكن نيست![/]

[="navy"]خوشبختي [="royalblue"]كامل[/] در گرو عمل به [="royalblue"]تمام[/] دين است![/]

بهترین تجربه ای که بنده حقیر از زندگی داشته ام:
1- انجام واجبات
2- ترک محرمات

در زندگی حداکثر تلاشمان را بکنیم هر چه کمکی از دستمان به بنده خدایی برسه در آن کار خیر کوتاهی نکنیم حتی در این راه آبرویمان برود.

منتظر واقعی واقعی واقعی .................واقعی مولا و آقایمان باشیم!!!!!!
انتظار فرج ...................

به نام او*

فکر میکنم بزرگترین تجربه ی زندگیم توکل و اعتماد به خدا* بوده...

هر جا که کارهامو به خدا* سپردم جواب گرفتم و هر جا که خدا* رو فراموش کردم خوردم به بن بست!...

نمونه ش دو تا اتفاق خوب که تو این یه هفته اخیر برام افتاده که هیییییچ انتظارشو نداشتم!! و هنوزم گُنگ موندم که چطور شد که اینطور شد؟!!!

:Gol::Gol::Gol:فقطططططط توکل به خدا*:Gol::Gol::Gol:

موفق باشید و شاد و سلامت

در پناه الله*

بهترین تجربه زندگیم به کسی رحم نکنی....اگر خدا رو نمیشناسی
اگر هم میشناسی بی تفاوت باش ...گر میتوانی
اگر نتوانی منتظر بیرحمی باش
اگر تحمل بی رحمی نداری زندگی رو بدون چراغ و نور تصور کن(چشماتو ببند)

[="Tahoma"][="Green"]اللهم عجل لولیک الفرج

با خدا باش
توبه کن
رستگار میشوی
و بر ان باقی بمان:Sham:[/]

کبوتر حرم الزهرا;321296 نوشت:
اللهم عجل لولیک الفرج

با خدا باش
توبه کن
رستگار میشوی
و بر ان باقی بمان:sham:

من گناهی نکردم توبه کنم
توبه جز این نیست در حق کسی بدی کنی و نزد پرودرگارت شرمسار شوی
همیشه میگن تو شهری که همه چشم کورن و با لمس دیوار راه میرن تو هم مثل اونو شو ...خب ما هم شدیم توبه چیه الان گاه کردیم
توبه باید از باب اشتباه و گناه عمدی باشه گرچه میگن عمد غیر عمد فرقی نداره غیر عمد توبه نیست طلب بخشش هست که نظر من توبه با طلب بخشش زمین اسمون فرق داره
به کی رحم کینم رحم در اصلا موردش چیه اینکه میخواهیم کسی رو به نا حق بکشیم رحم کنیم یا اینکه برای جهت دفع ضرر از خود رحم نکنیم...رحم نکنیم ای نیست که کسی در حال مرگ بریم بزنیم بکشیمش رحم نکردن من رحمی هست طبق قانون ایران تصادف کرده رو ببریم بیمارستان اولین کس یخه خودمون گیر باید سوال جواب بدیم شاید محکوم اصلی پیدا نشه مقصر ما ور بدون چر؟؟؟؟
رحم کردن نکردن حرف من با شما خیلی فرق داره رحمی نکردنی که عملی انجام بشه و با عملی که امتناع از خیلی فرق دارن ....

به نام خداوند مهرگستر مهربان

به خدا نگو مشکلات بزرگی دارم

به مشکلاتت بگو خدای بزرگی دارم

یه وقتی به مشکلی برخورد کرده بودم. یکی اینو بهم گفت. هروقت کارم در هم می پیچید به یاد این حرف می افتادم و انگیزه می گرفتم. بعداً همونی که فکر می کردم سختیه سبب رشدم شد.

کسی منکر این نیست
اما هنگام که مشکلی برا ادم میاد اون لحضه تنها فکر ادم همین مشکله چند روز بعد یادش میافته از خدا کمک بگیره چون شوکی که وارد میشه ادم نمیدونه خودش هم کیه.......
الان مشکلی برای کسی بیافته گفتن این حرفا برام راحتره اما خودم اون موقعیت باشم زبون و ذهن ادم کلا تعطیله ...
من کافر نیستم و اعتقاد من شاید بیشتر از ادمایه دیگه هست هر لحضه خدا خدا میکنه اما عمل........؟
بیایین منطقی فکر کنیم و جواب منطقی بدیم هرکسی مشکلی براش پیش بیاد درسته میگه ای خدا...اما اخرش میگه چرا من......پش شاکی هستیم ...من نمیگم نظر من برتر بر نظر شما هست اما هیشکی م نمیوتنه نظرشو بر کسی تحمیل کنه و کسی که با حرف دیگران اعتقاد بیاره مطمعن اعتقاد نداره شاید بگید مردم با حرف پیامبران اعتقاد اوردن اما اینو بگم پیامبر بر مردم راه راست رو نشون داد و حرفش این بود خودشون به اعتقاد درست دس یابند نه اینکه به زور بگه باید اعتقاد بیارید همه ازادن راه خود درست انتخاب کنند

اگر

به خدا اعتماد کنی

در طوفانی ترین روزهای زندگی هم

آرامش خواهی داشت .

حضرت علی (ع) می فرمایند

از چیزی که میترسی خود رادر آن بینداز زیرا اجتناب از آن سخت تر از وارد شدن به آن است.

حکمت 175 نهج البلاغه

خودم بیشتر موفقیتهامو مدیون این حدیث زیبا هستم

دوستان عزیز
از حرفم ناراحت نشید خداشناس کسی که از هر لحاظ به دیگران احترام کنه عدالت رعایت کنه چه دروغ چه راست به حرف دیگران ارزش قایل بشه چون هر کسی اعتقادی داره ...الان شما مطمعن هستید که حرفای شما درسته شکی هم ندارید ...از صلوات های زیر پست ها مشخصه این اینکه حرفای من بی ارزشه ...ارزش پیامبر بر این بود که دیگران رو از گمراهی نجات بده به زور نمیخواست اینکارو بکنه بلکه اگاهش میکرد ...این سوال های من و اعتقادات من باعث شده شما بیایید پست بدید و گرنه همچین پستی نمیدادید اگر مردم گمراه نبود پیامبر هم دلیلی نداشت خدا بفرسته ...بگذریم
پس اینکارتون نشون میده شما فقط طبق احادیث حرفتون میزنید مطمعنید که درسته من نمیخواهم زیر سوال ببرم اصلا قصد من این نیست اما اینکارتون که ذهن و منطق شما یکم کمرنگه در این مورد ...دوستان دقتشون در غلط املایی نوشته بنده بود نه اینه بدونن چی گفتم در حالی که روشن بود منظور چی بود .....
بدترین مسلمان اینه که دیگران ارزشی قایل نشه مسلمون واقعی باید همانند شخص روزه دار همه چیز رعایت کنه متاسفانه اینطوری ندیدم

سوال دارم میخواهم نظرتو نو بدونم
یه شخص ادعا میکرد بعضی جا ها ادم میره که اولین بارشه اما اون محیط رو قبلا دیده...باورش بر این بود روحش قبلا هم تو جسم دیگه زندگی میکرده....
حالا نظرتون رو در مورد این بگید......درستی و غلطش

[="Tahoma"][="Black"]

s@man;321411 نوشت:
این سوال های من و اعتقادات من باعث شده شما بیایید پست بدید و گرنه همچین پستی نمیدادید

سلام و عرض ادب
به انجمن گفتگوی دینی خوش ۀمدید
اینکه دوستان زیر پست شما صلوات نمیزنن یعنی حرفتون را قبول ندارن(حداقل همش رو قبول ندارن)
اما اینکه چرا جواب نمیدن چندتا دلیل داره
1-این تاپیک همونطور که از اسمش پیداست جایی برای بیان تجربه هاست و جای بحث (با شما)نیست
2-اطلاعات کافی برای پاسخ دادن به سوالاتون وبحث ندارند
3-حوصله بحث کردنرو ندارند !

s@man;321412 نوشت:
سوال دارم میخواهم نظرتو نو بدونم یه شخص ادعا میکرد بعضی جا ها ادم میره که اولین بارشه اما اون محیط رو قبلا دیده...باورش بر این بود روحش قبلا هم تو جسم دیگه زندگی میکرده.... حالا نظرتون رو در مورد این بگید......درستی و غلطش

همونطور که عرض کردم جای بحث و سوالاتی که به موضوع تاپیک ربطی نداره اینجا نیست لطفا در تاپیک های مرتبط بیان کنید[/]

افلاکیان;321433 نوشت:
[="Tahoma"][="Black"]
سلام و عرض ادب
به انجمن گفتگوی دینی خوش ۀمدید
اینکه دوستان زیر پست شما صلوات نمیزنن یعنی حرفتون را قبول ندارن(حداقل همش رو قبول ندارن)
اما اینکه چرا جواب نمیدن چندتا دلیل داره
1-این تاپیک همونطور که از اسمش پیداست جایی برای بیان تجربه هاست و جای بحث (با شما)نیست
2-اطلاعات کافی برای پاسخ دادن به سوالاتون وبحث ندارند
3-حوصله بحث کردنرو ندارند !

همونطور که عرض کردم جای بحث و سوالاتی که به موضوع تاپیک ربطی نداره اینجا نیست لطفا در تاپیک های مرتبط بیان کنید

[/]

ممنونم داداش
حرفامو قبول ندارن؟ جایی خود؟ من نخواستم قبول کنن که...پس به قول خودتون دلیلی نداشت بعد پست 32 جواب در مورد پست من داده بشه....:Gig:
همون بند 1 جواب شماره 2 شما:Kaf:
..............................................................................................
اطلاعات کافی ندارن پس چطور در مورد اونی که سمت بالایی داه تشکر میزن یعنی حرفشون قبول دارن و اطلاعات دارن:Cheshmak:
.................................................................................................
حوصله بحث کردن رو ندارن نگید چون فکر میکنن حرفای خودش منطقی تره :Narahat az:

منم حرفای دوستان رو قبول ندارم اما پستاشون برام با ارزشه صلوات زدم...فرق من و شما در اینه....؟؟؟؟؟؟؟

بزرگترین تجربه زندگی من تا الان اینه که به هیچکس نباید اعتماد کرد و در صورت اعتماد به دیگران حتما باید تاوان سنگینی رو پرداخت کرد.

افلاکیان;321433 نوشت:
همونطور که عرض کردم جای بحث و سوالاتی که به موضوع تاپیک ربطی نداره اینجا نیست لطفا در تاپیک های مرتبط بیان کنید

منم با سرکار افلاکیان موافقم،لطفا تایپک رو از مسیر اصلیش دور نکنید

زندگی ما انسانها سراسر تجربه است
موفق باشید

:Nishkhand:

زندگی خود بزرگترین تجربه هست که برای پشت سر گذاشتنش باید عمر و جوانیتو از دست بدی تا ...............

رز قرمز;321510 نوشت:
منم با سرکار افلاکیان موافقم،لطفا تایپک رو از مسیر اصلیش دور نکنید

فکر کنم جواب مهندس افلاکیان کاملا روشن بود نیاز به یاد اوری و تفهیم بیشتر نبود
اسپم:khaneh:
پست 43 همون حرف منه....ها بچه ها...حالا بیایید اینم نصیحت کنید:khaneh:

s@man;321539 نوشت:
فکر کنم جواب مهندس افلاکیان کاملا روشن بود نیاز به یاد اوری و تفهیم بیشتر نبود

بله حق با شماست.:ok:

[="Tahoma"][="Green"]لا حول و لا قوة الا بالله

حق دوست;320512 نوشت:
یکی از بزرگترین تجربیاتم این آیاته

... وَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَیئًا وَهُوَ خَیرٌ لَكُمْ وَعَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَیئًا وَهُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَاللَّهُ یعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ« بقره216»

چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آن که خیر شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است. و خدا می‌داند، و شما نمی‌دانید.

...فَعَسَى أَنْ تَكْرَهُوا شَیئًا وَیجْعَلَ اللَّهُ فِیهِ خَیرًا كَثِیرًا« نسا 19»

خیلی بد بود که زیر این پست فقط یک صلوات بفرستم چون هزاران بار این آیه در زندگی من مصداق پیدا کرده
هر روز که بیشتر میگذره بیشتر متوجه میشوم که حتی از دست دادن پدرم هم در کودکی به نفع خودم بوده
شاید اگر اون اتفاق نمیفتاد من الآن روی پای خودم نبودم

به خدا اعتماد کنیم
[/]

بزرگترین تجربه زندگی من تو این جمله خلاصه میشه:
هیچوقت به سایه ات هم اعتماد نکن اون هم تو موقع تاریکی تنهات میزاره

خدا گر ز حکمت ببندد دری

ز رحمت گشاید در دیگری