اثبات امام زمان (عج)

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اثبات امام زمان (عج)

سلام اساتید عزیز
زیاد حاشیه نمیرم.
در انجمن بنده سوالاتی و بحثی از جانب یک سنی مطرح شد که دوست داشتم جواب رو از شما بگیرم و منتقل کنم. هرچی باشه اطلاعات شما بیش از بندست . اجرتون با امام زمان
این متن گفته های ایشونه :

: شما در مورد امام زمان فرمودید. بنده از شما میخواهم و اصرار دارم آیه ای از قران تنها کتاب معتبر و تکرار میکنم تنها کتاب معتبر برای همه مسلمانان جهان ، بیان فرمایید تا ما هم به وجود ایشان ایمان بیاوریم. چون بنده با مطالعه قرآن هیچ آیه ای در مورد ایشان نیافتم. در قرآن محمد مصطفی به عنوان آخرین فرستاده ،خوانده شده است. ؛آیا این برای شما مفهومی دارد؟ آیا حاضرید تعصب را کنار بگذارید و واقعیت را ببینید؟
داستانی که من از حضرت علی بیان کردم زمانی که 7 سالم بود در مسجدی در مشهد آخوندی با اشک و فریاد بیان کرد. بسیار جالب است که شما آن را با این صلابت رد میکنید و برای من دلیل دیگری است که به خدا ی واحد ایمان بیاورم و فقط او را بخوانم و فقط از او کمک بطلبم(ایاک نعبد و ایاک نستعین)
موفق وپیروز باشید

گفته دوم:
اول اینکه عرض کنم بنده به هیچ وجهی نمی پذیرم که خدا انسان را تنها رها کرده تا طعمه شیطان شود. اولین سخن خدا به پیامبرش چه بود؟ اقرا....... بخوان ..........متاسفانه شما به عایشه ، زنی که خدا در قرآن او را ام المومنین خوانده و وعده بهشت داده ،لقب ناشایست می دهید.آیا گناهی بالاتر از توهین به زن پیامبر وجود دارد؟چه توهین هایی که به او نکرده اند.بهتر است بدانید که پیامبر ما در دامان عایشه از دنیا رفت و عایشه زن مورد علاقه و محبوب پیامبر ما بود.خداوند به انسان عقل داده و در قرآن هم بارها از کلماتی چون یتفکرون و یعقلون استفاده نموده است که نشان از برتری انسان بر تمامی موجودات است. در زمان خلق انسان به تعبیر قرآن فرشتگان به اعتراض یا انتقاد میگویند: خدایا چرا دوباره موجودی را خلق میکنی که زمین را پر از فساد و ظلم خواهد کرد؟
خداوند پاسخ میدهد: من چیزی میدانم که شمانمی دانید و ادامه می دهد که اگر میخواستم انسان ها را به بندگی خود مجبور سازم ، میتوانستم. اما من چنین نمیخواهم.
تمام مشکلات مسلمانان به خاطر دوری از قرآن می باشد.آیا حضرت علی در شورای شش نفره حاضر نبود؟بعد از انتخاب ابوبکر آیا حضرت علی اعتراضی کرد؟آیا امامت در قرآن وجود دارد؟آیا امام زمان در قرآن وجود دارد؟آیادروغ گویی در همه ادیان به جز تشیع به نام تقیه ، حرام و جزو بزرگترین گناهان نیست؟ آیا پیامبر اسلام فقط یک دختر داشت؟ در مسجد که بودم مدام از ابوبکر و جنایات یا خیانتش صحبت میشد اما آیا کسی از زحماتش و از خودگذشتگی اش در همراهی پیامبر سخن گفته است؟ آیا ابوبکر با پیامبر همراه نشد؟ آیا ابوبکر داماد پیامبر خدا نبود؟ چه افتخاری برای یک انسان از این بالاتر که داماد آخرین فرستاده خدا باشد و آیا این تایید او به عنوان بنده ای مومن و خداپرست نیست؟
بله حضرت علی در رختخوابش خوابید اما ابوبکر در رکاب پیامبر با او از دست کفار گریخت.پیامبر 4 دختر داشت که ابوبکر هم با یکی از آنان ازدواج کرد اما این موضوع را من از هیچ منبر داخلی نشنیدم وهمیشه این حقایق تاریخی از ما پنهان شده.آیا من نباید شک کنم؟ وقتی در تلویزیون کشورم لغت سوریه را فلسطین ترجمه میکنند به نظر شما این نشان از نوعی سازماندهی برای شستشوی مغزی نیست؟آیا باید سکوت کرد؟به ما گفته اند که غدیر خم ، مکان بسیار گرم و بد آبو هوایی بوده است و پیامبر ما با وجود بدی آب و هوا همه را آنجا جمع کرده است. جالب است که امروز همه میدانیم که غدیر خم ، یکی از سرسبزترین و خوش آب و هواترین مناطق در شبه جزیره عربستان بوده. مکانی بوده برای حجاج . در آن مکان نزاعی درگیر میشود بین عده ای از یمن و حضرت علی (ع).
آنان حضرت علی را تهدید میکنند که ما تو را خواهیم کشت. این خبر به پیامبر میرسد و او نیز آن جمله معروف : من دوست شما هستم و علی نیز دوست شماست را بیان میکنند.
متاسفانه عده ای از این جمله قرنهاست وسیله ای ساخته اند برای تفرقه بین مسلمانان. سوال اینجاست چرا پیامبر به طور صریح جانشین خود را معرفی نکرد؟ آیا میترسید؟ طبیعتا پیامبر میخواست اسلام واقعی را به همه نمایش دهد. بله اسلام یعنی دموکراسی . اسلام یعنی جمهوری.
میگویند بعداز حسن ، جانشینش امام حسین است و بعد از حسین ...... این که از پادشاهی بدتر شد! پادشاهان هم میگفتند ما از طرف خدا آمده ایم و اطاعت از ما واجب است. مگر غیر از این بوده؟
سوال: آیا این فرقی با پادشاهی دارد؟ آیا این یعنی مردم سرنوشت خود را به تعیین میکنند؟ یا اینکه سرنوشت و رهبرشان مشخص است؟ آیا این شایسته سالاری است؟ من که فکر نکنم این با قرآن که به ما درس خواندن و فکر کردن و اندیشیدن میدهد، قابل درک باشد. یا بهتر است بگویم ما با یک تضاد جدی روبه رو میشویم.مگر اینکه بپذیریم بعد از فوت پیامبر طبق خواست او و قرآن : وامرهم شوری بینهم، جلسه ای تشکیل شد و ابوبکر که از همه بزرگتر به جهت سنی و طبیعتا تجربه بود انتخاب شد.این موضوع در کشور ما هم صادق است .آیا رهبر کشور ما یک جوان است یا یک با تجربه؟
چرا احساسی فکر کردن را رها نمی کنیم؟ چرا نمی پذیریم که مردم حرف اول و آخر را می زنند؟
پیامبر در مقابل کفار ایستاد. آنان میگفتند ما پدرانمان بت پرست بودند و ما نیز برآیین آنها هستیم. پیامبر به کفار گفت:پدران شما در اشتباه بودند.قرآن میگوید : حق با اکثریت است.از خود بپرسید اکثریت مسلمانان را چه گروهی تشکیل میدهد؟
متاسفانه تعصب بلای جان ما شده است و ما کور شده ایم.آیا سجده مخصوص خدا نیست؟ چرا به غیر خدا سجده میکنیم؟ آیا این خود نوعی بدعت نیست؟
چرا فکر نمیکنیم؟ چرا نمی اندیشیم؟ روزی همه ما در برابر خدا قرار خواهیم گرفت و باید پاسخگو باشیم . بنده میدانم که با چند خط نوشتن ، بدون خواست و اراده خدای رحمان ، قادر به تغییر افکار هیچکس نیستم. راستش را بخواهید هیچ علاقه ای هم ندارم که دیگران را با اکراه به اسلام راستین دعوت نمایم که خدا در قرآن میفرماید: لا اکراه فی الدین.
اسلام دین حکومتی نیست بلکه دین تربیتی است.حضرت علی بعد از شهادت عثمان به مردم گفت: ای مردم مرا به عنوان مشاور خود بخواهید و نه کارگزار خود که من برایتان به عنوان مشاور و راهنما بهتر خواهم بود. جالب است دوست عزیز که شما نهج البلاغه را مثال زدید که این نیز خواست خدا بوده و من از شما میخواهم بدون تعصب و مانند یک مسلمان واقعی نهج البلاغه را بخوانید و قبل از آن قرآن را بخوانید که برای شما و بنده و همه ، راه سعادت و خوشبختی است.متاسفانه قرآن امروز دور از دسترس مردم است.البته این موضوع درست به زمانی برمیگردد که پیامبر زنده بودند.متاسفانه مسائل جنبی مثل حدیث و تاریخ و افسانه و اسطوره و شان نزول و ..... باعث دوری مسلمانان از خدا شده است.فراموش نکنید که قرآن با تضمین الهی بر پیامبر نازل شد خداوند تضمین داد که هرگز تغییر نخواهد کرد که باز شنیدم عده ای روحانی نما وقتی از نبود نام علی در قرآن از آنها سوال شده بود . جواب داده بودند که قرآن دستکاری شده است. چه تفاوتی بین این افراد و دشمنان اسلام وجود دارد؟
قرآن قرنها است که در زندان است و مورد حمله ستمکاران و ظالمان و قدرت پرستان و شهوت پرستان قرار گرفته است.آیا تعجب نمیکنید که چرا همه به قرآن حمله میکنند؟
از آدم تا خاتم آنچه آیه الهی است در این کتاب جمع است.قران به زبان ساده و برای همه مردم جهان فرستاده شده و نیازی به تفسیر ندارد.پس همانطور که گفتم چون نمیتوانند آیات قرآن را تغییر دهند و کم و زیاد کنند بنابر این سعی در زندانی کردن قرآن کرده اند. سوره فرقان و آیه 30.این کلام خداست و کلام من یا کلام پیامبر نیست.
ترجمه آیه: و گفت رسول: ای خدای من ! ای ارباب من ! ای تربیت کننده من! ای مغذی من! ای حامی من! ای نگهدارنده من! ای حافظ من! به درستی ، قوم من، زندانی کردند ، اخذ کردند ، حبس کردند، کتمان کردند ، برایش حدیث ساختند، افسانه ساختند ، روایت ساختند و به نام آن مکاتب دیگر ساختند و در کنارش و به نامش جنایت کردند.
دوست عزیز من بدان و آگاه باش دنیایی که من وشما در آن زندگی میکنیم بسیار پیچیده تر از آن است که شما تصور میکنید . دشمنان قرآن به نام قرآن ظلم میکنند و می کشند و تجاوز میکنند. این چند خط را بر من ببخش . ای نازنین هدفم توهین یا زیر سوال بردن عقاید شما و دیگر دوستان نبوده و نیست. فقط خواستم بدانید که تو طئه شومی برای بنده و شما و همه مسلمانان نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان از قرنها پیش ریخته شد و مانند بذری که کاشته می شود تا روزی برداشت شود. دیده ها و تفسیرم آ ن است که زمان برداشت آن بذر شوم ، فرا رسیده و با نگاهی به اتفاقات منطقه ، میتوانیم به روشنی مسائل پشت پرده را ببینیم و با چشمانی باز و بدون تعصب به فرموده خدا به دنیا نگاه کنیم.
برایت آرزوی موفقیت و شادی و شادکامی از خدای بزرگ خواستارم و امیدورام خداوند پرده های تعصب را از چشمهای همه انسانها چه مومن و چه کافر بردارد. زیرا عذاب خدا ، عذابی دردناک و جاودانه است.
بهشتی باشی دوست عزیزم

با نام الله

quote]سلام اساتید عزیز زیاد حاشیه نمیرم. در انجمن بنده سوالاتی و بحثی از جانب یک سنی مطرح شد که دوست داشتم جواب رو از شما بگیرم و منتقل کنم. هرچی باشه اطلاعات شما بیش از بندست .

با سلام خدمت شما دوست گرامی وتشکر ازحسن لطفی که داشته اید،جواب سوالات را به ترتیب با توجه به آیات قرآنی ومنابع معتبر عرض می کنم.

Soooaal;319404 نوشت:
شما در مورد امام زمان فرمودید. بنده از شما میخواهم و اصرار دارم آیه ای از قران تنها کتاب معتبر و تکرار میکنم تنها کتاب معتبر برای همه مسلمانان جهان ، بیان فرمایید تا ما هم به وجود ایشان ایمان بیاوریم. چون بنده با مطالعه قرآن هیچ آیه ای در مورد ایشان نیافتم.

وجود امام زمان امری مورد قبول همه مسلمانان است وقرار نیست همه چیز به صراحت وبا نام ونشان در قرآن ذکر شود والا دیگر چه نیازی به وجود پیامبر اسلام(ص) بود.مگر غیر از این است که خداوند متعال می فرماید:وأنزلنا الیک الذکر لتبین للناس ما نزل الیهم،وما قرآن را برتو نازل کردیم تا آنچه را که بر تو نازل شده است برای مردم روشن کنی وتوضیح دهی.(نحل/44)
نمازی که خوانده می شود آیا جزئیات آن در قرآن آمده است؟که مثلا نماز صبح دو رکعت است.یا اینکه این مسائل را ما از سنت رسول خدا به دست آورده ایم؟امام احمد حنبل می گوید:قرآن کتاب هدایت ونور است برای کسی که پیرو آن باشد.وخداوند رسول خود راهنما وبیان کننده آیات قرآن قرار داده است که تبیین کند ظاهر وباطن قران را وهر آنچه مقصود حقیقی آیات قرآن است،فلذا رسول خدا مفسر قرآن وتبیین کننده معانی آن است.(جامع الاصول،ج1،ص1)
اگر مقداری در عقاید واحکام دینی تفکر کنی خواهی دید که همه جزئیات در آیات قرآن ذکر نشده بلکه اکثر آن از لسان رسول خدا(ص)وائمه دین نقل شده است.با توجه به این مقدمات باید عرض کنیم که وجود حضرت صاحب الزمان وباوربه آن امری قطعی در میان همه مسلمانان است واحادیث مربوط به آن از رسول خدا به ما رسیده است وکتب معتبر سنی وشیعه آنها را نقل کرده اند که چند مورد آنرا در اینجا ذکر می کنیم.
1-صحیح بخاری،ج2،کتاب بدءالخلق،ماجرای نماز خواندن حضرت عیسی پشت سر امام مهدی(ع).2-صحیح ابن ماجه،ج2،باب خروج المهدی،از رسول خدا(ص)آورده است که ما فرزندان عبدالمطلب سروران اهل جنت هستیم،من ،حمزه،علی،جعفر،حسن وحسین ومهدی.3-صحیح ابن داود،ج2،ص208
3-مسند احمد،ج3،ص28که از پیامبر قطعی بودن قیام حضرت مهدی را نقل کرده است.
4-در مورد ولادت حضرت مهدی در کتاب ینابیع الموده از کتب معتبر نزد اهل سنت آمده است:برای امام حسن عسکری فرزندی متولد شد که اسمش را هم نام پیامبر قرار داد ودر روز سوم ولادتش او را به اصحاب خود نشان داد،وفرمود:این امام شما بعد از من وجانشین من در میان شماست.واو همان قائمی است که مردم در انتظار ظهور او خواهند ماند تا اینکه زمین پر از ظلم وستم شود وبعد از آن ظهور کرده وزمین را پر از قسط وداد خواهد کرد.(ینابیع المودة،ص460)
پس وجود آنحضرت بنا به فرمایشات پیامبر امری قطعی است وسنت پیامبر وسخنان او برای همه ما حجت است.والا خیلی از امور در قرآن به صراحت ذکر نشده ولی بر اساس احادیث ما به آنها اعتقاد داریم.
Soooaal;319404 نوشت:
در قرآن محمد مصطفی به عنوان آخرین فرستاده ،خوانده شده است. ؛آیا این برای شما مفهومی دارد؟ آیا حاضرید تعصب را کنار بگذارید و واقعیت را ببینید؟

هیچ کس در این شکی ندارد که رسول خدا خاتم انبیاءاست وبعد از او پیامبری نخواهد آمد ولی این مساله هم قطعی اس در بین شیعه وسنی که آنحضرت قران واهل بیت خود را به عنوان دو چیز گرانبها که تمسک به آنها انسان را از گمراهی وهلاکت نجان می دهد معرفی کرد ومسلمانان را امر به پیروی از آنها نمود.
انی تارک فیکم ما ان تمسکتم به لن تضلوابعدی...کتاب الله ...وعترتی اهل بیتی.(صحیح مسلم،ج7،ص123-مرقاظالمفاتیح،ج9،ص3975-سنن ترمذی،1044)
این عترت هم حداقل وجه مشترکی که مورد قبول شیعه واهل سنت است علی ،فاطمه،حسن وحسین علیهم السلام هستند که جانشینان آن حضرت می باشند به جز حضرت زهرا (س).

Soooaal;319404 نوشت:
شما به عایشه ، زنی که خدا در قرآن او را ام المومنین خوانده و وعده بهشت داده ،لقب ناشایست می دهید]quote=Soooaal;319404؟
جواب:لطف کنید بفرمایید ما کدام لقب ناشایست را به ام المومنین عایشه داده ایم؟!کدام یک از علماءوبزرگان شیعه لقب ناشایست به ایشان داده اند؟طبق آیات قرآن تهمت زدن به دیگران ونسبت دادن چیزی که قبول ندارند گناه بزرگی است برادر من.
Soooaal;319404 نوشت:
آیا حضرت علی در شورای شش نفره حاضر نبود؟بعد از انتخاب ابوبکر آیا حضرت علی اعتراضی کرد؟آیا

البته ما طرح این بحث ها بین مسلمانان زیاد مفید نمی دانیم چزا که وجه مشترک بین مسلمانها آنقدر زیاداست که نباید اختلاف برسر بعضی اموراعتقادی وعملی موجب فاصله گرفتن از این مشترکات باشد.اما چون سوال کرده اید جوابش را عرض می کنم.نه تنها حضرت علی علیه السلام بلکه بعضی از مسلمانان دیگر نیز به ابوبکر اعتراض کردند که شرح آن در کتاب احتجاج طبرسی از کتب شیعه وماجرای اختلاف بین علی علیه السلام وابوبکر ویورش به خانه آنحضرت در کتاب الامامةوالسیاسة نوشته دینوری،وانساب الاشراف بلاذری آمده است که چطور انحضرت را مجبور به بیعت با ابوبکر کردند وحضرت نیز به خاطر رعایت مصلحت اسلام ومسلمین با اکراه ببیعت کرد.همچنین اعتراضات آنحضرت در خطبه سوم نهج البلاغه معروف به شقشقیه آمده است.

Soooaal;319404 نوشت:
کرد؟آیا امامت در قرآن وجود دارد؟آیا امام زمان در قرآن وجود دارد؟آیادروغ گویی در همه ادیان به جز تشیع به نام تقیه ، حرام و جزو بزرگترین گناهان نیست؟

آیه 124 سوره بقره در مورد امامت است که حضرت ابراهیم مقام امامت را برای ذریه خود طلب می کند وخداوندمی فرماید:امامت به ظالمین نمی رسد.
اما آیه اولی الامر که خداوند می فرماید:اطیعواالله واطیعواالرسول واولی الامر منکم،در آین آیه شریفه خداوند امر به اطاعت ار خود وپیامبرش واولی الامر می کند وچون اطاعت مطلق است ونفرموده فقط زمانی که درست عمل می کند از او اطاعت کنید،مشخص می شود که اولی الامر باید معصوم باشند وبا توجه به حدیث ثقلین که مورد قبول شیعه وسنی است وآیه تطهیر کسی غیر از امیرالمومنین وفرزندان ایشان معصوم نیستند.چون آیه تطهیر در شان این بزرگواران است وهرگونه رجس وپلیدی را از آنها دور کرده است.(ملا علی قاری ،مرقاةالمفاتیح،ج9،ص3962)
ملا علی قاری در تفسیر حدیث ثقلین وبیان اطلاق آن در پیروی از عترت رسول خدا(ص)می گوید:اطلاق این حدیث دلیل براین نکته است که هدایت وراهنمایی اهل بیت رسول خدا (ص)برخلاف شریت واسلام نمی باشد.(مرقاةالمفاتیح،ج9،ص3974)
واینها دلایلی است برامامت این حضرات از قران وفرمایشات رسول خدا (ص).
اما در مورد تقیه باید بگوییم که جواز تقیه امری است که خداوند بیان کرده است واگر تقیه دروغگویی است وجایز نمی باشد چرا خداوند اذن به آن داده است،وشیعه دین خود را از قرآن وسیره صحیح رسول اکرم واهل بیت ایشان می گیرد.
من کفر بالله من بعد ایمانه الا من اکره و قلبه مطمئن بالایمان (نحل /106)؛ هرکس بعد از ایمانش به خدا کافر شود، گرفتار غضبی از جانب خدا و عذاب عظیمی خواهد شد مگر کسی او را مجبور به اظهار کفر کند در حالیکه دلش آرام به ایمان است.
یا در آیه دیگری می فرماید:
قال رجل مؤمن من آل فرعون یکتم ایمانه اتقتلون رجلا أن یقول ربی الله و قد جائکم بالبینات من ربکم (غافر/28)مرد مؤمنی از آل فرعون که ایمان خود را پنهان می داشت، گفت : آیا می خواهید کسی را به قتل برسانید به خاطر اینکه می گوید : پروردگار من الله است در حالیکه از جانب خداوند براهین و نشانه هایی آورده است؟
خداوند از مومن آل فرعون که ایمان خود را کتمان می کرد که همان تقیه باشد با نیکی یاد می کند وبراین عمل او هیچ ایرادی نمی گیرد.
Soooaal;319404 نوشت:
آیا پیامبر اسلام فقط یک دختر داشت؟ در مسجد که بودم مدام از ابوبکر و جنایات یا خیانتش صحبت میشد اما آیا کسی از زحماتش و از خودگذشتگی اش در همراهی پیامبر سخن گفته است؟ آیا ابوبکر با پیامبر همراه نشد؟ آیا ابوبکر داماد پیامبر خدا نبود؟ چه افتخاری برای یک انسان از این بالاتر که داماد آخرین فرستاده خدا باشد و آیا این تایید او به عنوان بنده ای مومن و خداپرست نیست؟

خیر پیامبر سه تا دختر داشت والبته تا آنجا که ما می دانیم پیامبر عایشه دختر ابوبکر را گرفته بود ودختری به عقد ابوبکر در نیاورده بود تا دامش باشد.
در دید الهی صرف داماد بودن ویا قرابتی داشتن دلیل بر فضیلت نیست والا زن لوط ویا فرزند حضرت نوح آدمهای گمراهی بودند با اینکه با پیامبران الهی نسبت داشته اند،لذا فضیلت امری است که هر کس با تلاش خود به دست می آورد،والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا(عنکبوت/69)هر کس در راه ما تلاش کند او را به راههای حق هدایت می کنیم.
اینکه ابوبکر از اصحاب رسول خدا بود درست است ولی متاسفانه بعد از رحلت ایشان علی رغم فرمایشات آنحضرت در مواقع مختلف مثل غدیر خم وعرفه که امیرالمومنین را جانشین خود معرفی کرده بود حق ایشان را غصب کردند وخود عمر گفت :
کانت بیعة ابی بکر فلتة وقی الله المسلمین شرّها فمن عاد الی مثلها فاقتلوه.ای مردم! بیعت ابابکر کاری شتابزده و بی تدبیر بود که خداوند شرش را از شما دور کرد! لذا اگر از این پس کسی چنین چیزی (از نوع بیعت ابابکر) را از شما درخواست کرد بکشیدش!(شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید چاپ دار احیاء الکتاب العربی ج 2 ص 29 – الصواعق المحرقة ابن حجر چاپ قاهره ص8 – الکامل فی التاریخ بیروت چاپ دار صادر ج2 ص326 )
خود این بزرگواران به اشتباه بودن کار خود اعتراف داشتند ولی با تاسف کامل اشتباه خود را جبران نکردند وحکومت را به صاحب اصلی آن برنگرداندند.
Soooaal;319404 نوشت:
جالب است که امروز همه میدانیم که غدیر خم ، یکی از سرسبزترین و خوش آب و هواترین مناطق در شبه جزیره عربستان بوده. مکانی بوده برای حجاج . در آن مکان نزاعی درگیر میشود بین عده ای از یمن و حضرت علی (ع).

اشتباه نکنید،نزاع مربوط به یمن وشکایت عده ای از همراهان حضرت علی علیه االسلام مال قبل از زیارت خانه خدا وحج بوده است که از نوع قضاوت آنحضرت گلایه داشتند وپیامبر از شکایت آنها خیلی ناراحت شد وکار امیرالمومنین را تایید کرد،اما ماجرای غدیر خم بعد از انجام اعمال حج ودر بین راه در محلی به همان نان رخ داده است.در مورد این ماجرا سخن دو تن از بزرگان اهل سنت را ذکر می کنیم.
زینی دهلان، مفتی مکه مکرمه، از بزرگان اهل سنت در کتاب سیره نبوی جلد 2 صفحه 371 می‌گوید: شکایت سپاه یمن دو سال قبل از حادثه غدیر بوده است.
همچنین در معجم اوسط طبرانی جلد 6 صفحه 163 نقل شده که شکایت سپاه یمن در مدینه بوده و ارتباطی به مکه و واقعه غدیر نداشته است.
Soooaal;319404 نوشت:
پیامبر میخواست اسلام واقعی را به همه نمایش دهد. بله اسلام یعنی دموکراسی . اسلام یعنی جمهوری.

پس بفرمایید خلیفه اول ودوم که پایه گذار این جمهوری بودند چراخود پایبند به ان نبودند وعمر انرا اشتباهی می خواند که خداوند باید مسلمانان را از شر آن حفظ کند وابوبکر عمر را به عنوان جانشین خود معرفی کرد بدون اینکه نظر بقیه را بپرسد ویا عمر خلافت را به شورای شش نفره واگذار کرد.؟آیا این نوع عملکرد جمهوری است.
Soooaal;319404 نوشت:
میگویند بعداز حسن ، جانشینش امام حسین است و بعد از حسین ...... این که از پادشاهی بدتر شد! پادشاهان هم میگفتند ما از طرف خدا آمده ایم و اطاعت از ما واجب است. مگر غیر از این بوده؟

اینها افرادی هستند که پیامبر به عنوان جانشین خود تعیین کرده است،که بعد از من 12 امیر وخلیفه برای شما خواهد بود.(صحیح بخاری،ج4،کتاب احکام-صحیح مسلم،ج2،ص191-المستدرک،ج3،ص618-ینابیع الموده،ص445)قندوزی در ینابیع الموده بعد از ذکر احادیث 12 خلیفه بعد از رسول خدا(ص9می فرماید:این افراد یعنی دوازده خلیفه بر هیچکس جز 12امام شیعه منطبق نمی شود.
چطور خداوند پیامبران الهی را برای هدایت مردم تعیین می کند به خاطر لطف ومحبتی که نسبت به مردم دارد طبق آیه 124سوره بقره امام را هم تعیین می کند.قال انی جاعلک للناس اماما،ای ابراهیم من تو را برای مردم پیشوا قرار دادم.
با وفات پیامبر نبوت خاتمه پیدا کرد ولی در هیچ کجای قرآن نیامده است که امامت هم خاتمه یافته است.

موضوع قفل شده است