شاه كليدي براي قفل هاي بزرگ زندگي

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شاه كليدي براي قفل هاي بزرگ زندگي

جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی آمد و گفت سه قفل در زندگی‌ام وجود دارد و سه کلید از شما می‌خواهم.

قفل اول این‌ است که دوست دارم یک ازدواج سالم داشته باشم.

قفل دوم اینکه دوست دارم کارم برکت داشته باشد.

قفل سوم اینکه دوست دارم عاقبت بخیر شوم.

شیخ نخودکی فرمود برای قفل اول، نمازت را اول وقت بخوان. برای قفل دوم نمازت را اول وقت بخوان. و برای قفل سوم نمازت را اول وقت بخوان.جوان عرض کرد: سه قفل با یک کلید؟!شیخ نخودکی فرمود نماز اول وقت شاه کلید است!

اگر ما از خدا توقع داریم که بهترین نوع نعمت را به ما بدهد، اگر همسر می‌خواهیم بهترین همسر، اگر خانه می‌خواهیم بهترین خانه، اگر ماشین می‌خواهیم بهترین ماشین، اگر شغل می‌خواهیم بهترین شغل را می‌خواهیم، بخاطر این است که طبیعت انسان، کمال طلب است‌. خودش ما را این جوری خلق کرده است‌. اگر ما از خدا این جوری توقع داریم، خوب خدا هم از ما این توقع را دارد‌.

خدا می‌فرماید: من بهترین عمل را از تو می‌خواهم‌. چهار بار این بهترین عمل در قرآن آمده است‌. در سوره ملک و کهف است‌. در سوره‌های دیگر هم هست .

خدا می‌گوید: چطور من احسن الخالقین هستم، الرحم الراحمین هستم، من در همه خوبی‌‌هابالاترین هستم، از تو نه بهترین، حداقل نماز خوبتر می‌خواهم‌. لذا اگر می‌خواهید رابطه هایمان با خدا قشنگ‌تر بشود، در هدیه‌هایی که می‌خواهیم به خدا بدهیم، یک قدم بیشتر برداریم‌. او که الله الصمد است و نیاز ندارد ولی هرچه اعمالت را بهتر انجام بدهی، پس انداز خودت بیشتر می‌شود‌.

به کسی گفتم: این نمازی را که می‌خوانی برای خودت است یا برای خدا‌؟ گفت: برای خدا‌. گفتم: خدا لازم ندارد‌. نخوان‌. گفت: پس برای خودم است‌. گفتم: کسی از خودش دزدی می‌کند‌؟ چرا از نمازت می‌دزدی‌؟ این بی‌انصافی است‌. سخت‌ترین عمل انصاف است‌. حداقل انصاف را در مورد خدا رعایت کنیم‌. از من بهترین زیارت و حج را می‌خواهد‌. بهترین خمس دادن، زکات دادن، روزه و دعا کردن را می‌خواهد‌. بهترین دعا این است که شرایط آنرا داشته باشم‌. به اسباب آن هم توجه داشته باشم‌. به موانع و مراحل آن توجه داشته باشم‌. در تکلیف‌مان به فکر رفع تکلیف هستیم‌. در غذا خوردن این جوری نیستیم‌. منتظر سفره و سالاد هستیم، دسر می‌چینیم‌. چرا‌؟ اگر سفره مرتب نباشد، دعوا راه می‌اندازید ؟

از حضرت آیت الله بهجت رحمة‌الله‌علیه مطلبی درباره نماز اول وقت نقل شده است که اهمیت به این مهم را دو چندان می‌کند: از ایشان سوال می‌شود اینکه حضرت آقای قاضی می‌فرمودند هرکس نماز اول وقت بخواند به مقام می‌رسد، آیا مرادشان نماز با حضور قلب است یا خیر؟آیت‌الله بهجت فرمودند: نه! اگر نماز با حضور قلب منظورشان بود، آن‌وقت سوال می‌کردند چگونه باید خواند این نماز را، به چه سببی بخواند نمازکامل را! این که چیزی به‌دست نداد که! وقتی چیزی به‌دست می‌آید که مطلق نماز، مطلق نماز را کسی مقید باشد در اول وقت به نماز عالی می‌رسد؛ می‌رسد خودش، تکویناً شیئاً و شیئاً روز به روز می‌رود بالاتر.

برچسب: 

با سلام
خدمت دوستان عزیز عارضم که شک نکنن در روایت زیرا من در کسی تجربه کرده ام دو مورد اول را :
هم همسر خوبی دارد که قسم میخورد بهتر از او تا به حال ندیده است و هم کارش بسیار پر برکت است و نسبت به سن و سال و شرایط کلی زندگی اش نسبت به همتاهای خود خیلی وضع مالی خوبی دارد ولی در مورد عاقبت به خیری او آگاهی ندارم چرا که فعلا به آخر خط نرسیده است ولی امیدوارم عاقبت به خیر شود.
ولی بارها دیده ام که به طرز وحشتناکی به نماز اول وقت اهمیت میدهد مگر اینکه سر کلاس درس باشد یا موارد خیلی نادر دیگر.
یا حق

موضوع قفل شده است