آثار نماز برای والدین

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آثار نماز برای والدین

سلام
میخواستم ببینم که این مطلبی که در تصویر زیر در محصول کمپانی MRT نوشته شده صحت داره و سند
ی برایش موجوده؟

با نام الله

چنین نمازی دربعضی منابع به نقل مفاتیح الجنان آمده درحالیکه در این کتاب نیامده ومنبع معتبری ندارد

در سخنی پر معنا امام صادق علیه السلام دراین راستا می فرماید:لا یتبع الرجل بعد موته الا ثلاث خصال :
صدقة اجراها الله له فی حیاته فهی تجری له بعد موته ، و سنة هدی یعمل بها ،و ولد صالح یدعو له.پس از مرگ تنها سه صفت [توشه] به دنبال شخص آید:

صدقه ای که در هنگام حیات _به دست خود_ پرداخت کرده پس از حیاتش نیز برای او جاری خواهد بود و شیوه درستی که به آن عمل شود و فرزند صالحی که برایش دعا کند.
-تحف العقول/ص658

معمر بن خلاد می گوید: به امام رضا(علیه السلام) عرضه داشتم که پدر و مادرم در مسیر حق نبودند، آیا برایشان دعا نمایم؟ ایشان در پاسخ فرمودند: هر چند که آنان در مسیر حق نبودند، ولی تو برایشان دعا کن و از جانب آنها صدقه بده و اگر زنده باشند نیز با آنان خوش رفتاری نما، چون پیامبر(صلی الله علیه و آله ) فرموده که خداوند مرا به رحمت و دل مهربانی مبعوث نموده نه به قطع ارتباط و نارضایتی

پیام;317502 نوشت:
چنین نمازی دربعضی منابع به نقل مفاتیح الجنان آمده درحالیکه در این کتاب نیامده ومنبع معتبری ندارد

سلام

توی مفاتیح الجنان نیومده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!! :Moteajeb!::Moteajeb!:

اتفاقا من مدتها پیش دستورش رو از توی مفاتیح الجنان پیدا کرده بودم ،و دقیقا به همین صورتی بود که در پست اول نوشته شده...

ولی چیزی در مورد آثارش ننوشته بود

یه سوال:

چرا این نماز ظاهرا مورد قبول خیلیها(روحانیون) نیست؟! و بهش توجهی ندارند؟

با تشکر

نماز فرزندان برای والدین، به چند صورت در روایات ذکر شده است

این نماز دو رکعت است، در رکعت اول بعد از خواندن سوره حمد ده مرتبه این جمله خوانده می شود:

« رَب اغْفِرْ لی وَ لِوَلِدَی وَ لِلْمُؤْمِنِینَ یَوْمَ یَقُومُ الْحِساب»[1]
«پروردگارا، من و پدر و مادرم و همه مؤمنان را، در آن روز که حساب برپا می شود بیامرز».
و در رکعت دوم بعد از خواندن سوره حمد باید ده مرتبه این آیه شریفه را خواند:
«رَّب اغْفِرْ لی وَ لِوَلِدَی وَ لِمَن دَخَلَ بَیْتیَ مُؤْمِناً وَ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَتِ»

«پروردگارا مرا، و پدر و مادرم و تمام کسانی را که با ایمان وارد خانه من شدند، و جمیع مردان و زنان با ایمان را بیامرز»[2].
و بعد از سلام نماز را تمام کرده ده مرتبه می گوید:
«رَّب ارْحَمْهُمَا کَمَا رَبَّیَانی صغِیراً»

«پروردگارا همان گونه که آنها مرا در کوچکی تربیت کردند، مشمول رحمتشان قرار ده!»[3]
در این نماز احتیاجی به خواندن سوره بعد از سوره فاتحه نمی باشد.
البته نماز دیگری نیز هست که در آن در هر رکعت یک سوره حمد و بعد از آن بیست مرتبه عبارت[=Traditional Arabic]«رَّب ارْحَمْهُمَا کَمَا رَبَّیَانی صغِیراً»خوانده می شود و بعد از اتمام نماز سجده می کند و همین عبارت ده مرتبه دیگر تکرار می کند.[4]

[/HR][1]سوره ابراهیم، آیه 41

[2] سوره نوح، آیه 28.

[3] سوره اسراء، آیه 24.

[4]نقل از کتاب مکارم الاخلاق، ص 335.

موضوع قفل شده است