صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا موجوداتی هستند که قدرت نفوذ به خوابهای ما را دارند یا خیر ؟؟؟

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

آیا موجوداتی هستند که قدرت نفوذ به خوابهای ما را دارند یا خیر ؟؟؟

سلام ...
    سوالی که از کارشناسای محترم این سایت دارم این هست که آیا موجوداتی که ما در خواب میبینیم حقیقتا وجود دارند یا خیر ...

شاید سوال به نظر ساده برسد ولی اجازه بدین دلایل خودم رو بگم :

بعضی وقتها هستش که ما خواب "دریا" یا "کوه" یا "جنگل" رو میبینیم ... میتونیم برداشت کنیم که این خواب های ما نوعی پوسته از آن چیزی است که ما در بیداری میبینیم ... یا زمانی هست خواب آشنایان یا دوستان رو میبینیم ... میتونیم بگوییم باز اینها نوعی برداشت ناخودآگاه ذهن از آن تصاویر است ...

ولی ...
    چیزی که من در بعضی از خوابهام باهاش در ارتباط بودم ... وجود شخصیت های هوشمندی بوده که مطمین هستم هوشمندی آنها از مغز و روان من منشعب نشده است ... این موجودات چه هستند ؟؟؟ آیا آنها اراده نفوذ به خوابها را دارند یا خیر ؟؟؟

یا برخی از خوابها به گونه ای است که گویا آنها را کسی کارگردانی میکنه ؟؟؟ آیا موجوداتی هستند که اراده کارگردانی کردن خوابهای ما را بر عهده داشته باشند ؟؟؟

مثال : چند وقت پیش من خواب دیدم که در یه مجتمع با هزاران دستشویی و ... گیر افتادم ... از هر دری که وارد میشم ...وارد دستشویی دیگری میشم که از دیوارهاش داره آب میریزه .... ناگهان مادرم رو به صورت تماما محجبه میبینم که میاد جلو و میگه بزار راه رو بهت نشون بدم ... و ...

سوال من این بود : این شخصی که میتونه با من صحبت کنه و صورت مادرم رو به چهره زده ... از آنجایی که قدرت خلق کردن و منظم کردن کلمات رو داره .... پس حتما وجود داره .... و کسی هم بوده که این داستان و این سناریو رو نوشته .... تا من تونستم اونو به صورت خواب ببینم .... خوب ... میخوام بدونم واقعا همچین موجوداتی هستند ؟؟؟

با تشکر

کارشناس بحث: رئوف
    ویرایش توسط FTMH_Mohammadi : ۱۳۹۱/۱۱/۱۸ در ساعت ۲۱:۴۸ دلیل: درج نام کارشناس پاسخگو
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,334
    حضور
    28 روز 21 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3973

خواب

نقل قول نوشته اصلی توسط ftmh_mohammadi نمایش پست ها
    سلام ...
    سوالی که از کارشناسای محترم این سایت دارم این هست که آیا موجوداتی که ما در خواب میبینیم حقیقتا وجود دارند یا خیر ...

شاید سوال به نظر ساده برسد ولی اجازه بدین دلایل خودم رو بگم :

بعضی وقتها هستش که ما خواب "دریا" یا "کوه" یا "جنگل" رو میبینیم ... میتونیم برداشت کنیم که این خواب های ما نوعی پوسته از آن چیزی است که ما در بیداری میبینیم ... یا زمانی هست خواب آشنایان یا دوستان رو میبینیم ... میتونیم بگوییم باز اینها نوعی برداشت ناخودآگاه ذهن از آن تصاویر است ...

ولی ...
    چیزی که من در بعضی از خوابهام باهاش در ارتباط بودم ... وجود شخصیت های هوشمندی بوده که مطمین هستم هوشمندی آنها از مغز و روان من منشعب نشده است ... این موجودات چه هستند ؟؟؟ آیا آنها اراده نفوذ به خوابها را دارند یا خیر ؟؟؟

یا برخی از خوابها به گونه ای است که گویا آنها را کسی کارگردانی میکنه ؟؟؟ آیا موجوداتی هستند که اراده کارگردانی کردن خوابهای ما را بر عهده داشته باشند ؟؟؟

با تشکر ؟؟؟

کارشناس بحث: رئوف
    با سلام خدمت شما دوست گرامی

- دسته ای از خواب ها ، خواب هایی هستند که (همان طور که شما اشاره کردید) متاثر از اتفاقات و امور زمان بیداری ، شکل می گیرند و بر اثر حوادثی که در عالم بیداری اتفاق می افتد ، خوابی نیز پدید می آید.

- دسته ی دیگری از خواب ها وجود دارند که آنها متاثر از عالم بیداری نیستند بلکه حالتی است که در آن روح انسان مطالبی را از عالم هستی درک می کند . این خواب ها بسته به پاکی و صفای روح انسان ، می تواند روشن یا مبهم باشد . در این خواب ها اطلاعاتی از عالم برای فرد حاصل می شود . البته در صورتی که خواب مبهم باشد نیازمند تعبیر است . این دسته خواب ها به طور کلی "رویای صادقه" نامیده می شود .

- نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که تشخیص رویای صادقه و نیز تعبیر آن امر آسانی نیست و متاسفانه برخی از این راه سوء استفاده می کنند و با معرفی کردن خود به عنوان افرادی که به این امور آشنایی دارند ، درصدد سو استفاده بر می آیند که باید در این جهت احتیاط کرد .

- خواب شما نیز اگر صادق باشد ، می تواند انعکاس دهنده موجوداتی از عالم باشد . البته با توجه به ابهام موجود در آن ، نیازمند تعبیر است .

موفق باشید

5. صلوات ها 17

علاقه
    فقط خدا!
    نوشته
    45
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    397

منم خیلی خواب های اینجوری میبینم...
    ولی میدونم اونی که جلومه کیه... چندین بار خواب شیطان رو دیدم... یه بار داشت مسخرم میکرد. یه بار دوستمو کشت. یه بار هم من کشتمشراستش خواب جهنم هم دیدم :) فقط تنها چیزی که میتونم بگم این بود که اونا رو واقعا میدیم.. خیلی واقعی بود... واقعا با شیطان رو به رو میشدم. وقتی بیدار میشدم به حدی آشفته بودم که تا صبح گریه میکردم. نمیدونم چیجوری خوابامو توجیه کنم! کسی اینجا میتونه کمکی کنه؟(البته من از کارشناس بصیر هم در این باره کمک گرفتم..)

7. صلوات ها 13

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام و درود بر شما

واقعا که خواب خیلی عجیب است .خود من ، در اینجا شاید بدونید که تاپیکی گذاشته بودم که کلمه قابوت چیست و از پنج خواب عجیبم که در طول کل زندگیم با ترتیب خاصی دیده بودم ، توضیحاتی داده بودم و خواستار کمک بودم و جالبه هیچکدام از افراد این سایت و بقیه افراد که در بیرون دیدم نتونستند به من بگن معنی قابوت چیست ! و در این سایت هم بعضیها گفتند خرافات است و یاترکیبی از چند کلمه در ذهن است و حتی روانشناس هم گفت نشانه از حافظه قوی هست که در ذهن باعث میشه کلمات جدید بسازید !

اما من رفتم و تحقیق کردم و از یه استاد ریشه یاب زبان عربی که استاد نمونه کشوری هم شده بود پرسیدم و گفت که قابوت کلمه عربی-عراقی هست و یعنی پالتوی گرمی که در فصل سرما پوشیده میشه . !!! معنی داشت ! در خواب هم از گفتن این کلمه به همراه چندین کلمات دیگر می ترسیدم ! و هنوز هم که هنوزه دقیقا نفهمیدم معنی اون جمله چی بود ! (قابوت گرفتار (بهطور دقیق این دو کلمه یادمه و اما بقیه جمله بعد از خواب به ذهنم رسید و ممکنه کمی اشتباه شده باشه اما "پنج ... همه خواهیم مرد " رو دقیقا یادمه ) پنج روز-ماه-سال همه خواهیم مرد ، حضرت آدم ) این کلمات بودند .

این رو گفتم برای اینکه بعضی خواب ها هستند که واقعا میخوان یه چیزایی رو برسونن ، تحقیق کنین در رابطه با اون ، جدی بگیرش ، اما مواظب باش مثل من که در یک حیطه زمانی طولانی که اینقدر وارد مسائل خواب و جن و ... شده بودم ، بد خوابی گرفته بودم !

و یک چیزی هم که برام عجیبه اینه که در خواب بعضی اتفاقات میوفته که انگار واقعا آدم داره حسشون می کنه !
    ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۱/۱۱/۱۸ در ساعت ۲۳:۳۱

9. صلوات ها 7

علاقه
    ورزش،مطالعه،تفریح،فیلم
    نوشته
    394
    حضور
    13 روز 21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    2303

خواب همانطور که عرض شد بسیار عجیب است
    البته اکثر خواب های که بصورت حیوان وحشتناک دیده می شه دلیل یه موجود غریبه نیس دیدن هر کدوم از اینا یه دلیل روانشناختی داره
    در مورد علامت ها و نشانه های که دیده می شه حتما سعی کنین اونو یادداشت کنین و سعی نکنین با زور مثلا بقیش رو خواب ببینین خواب که زوری نیس تنها راهی که می شه اسرار خواب رو بیشتر اشکار کرد اینه که سعی کنیم استرس و اضطراب رو از زندگی دور کنیم با علاقه نماز و قران بخونیم و شب وقتی می خوایم بخوابیم باارامش بخوابیم اونوقته که روز به روز علامت های خواب اشکارتر می شه

11. صلوات ها 4

علاقه
    Atheism
    نوشته
    697
    حضور
    7 روز 16 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1520

و یک چیزی هم که برام عجیبه اینه که در خواب بعضی اتفاقات میوفته که انگار واقعا آدم داره حسشون می کنه !
    چیزی که همین الان شما جلوی خودتون می بینید هم واقعی نیست، در واقع دنیایی است که مغز شما بر اساس دریافتی هاش از سنسورها (چشم و گوش و ...) می سازه. موقع خواب منابع دریافتی این اطلاعات تغییر می کنند، ولی مغز شما دوباره خودشه که داره این دنیای اطراف رو می سازه و برای همین دقیقا از نظر احساس کردن مثل زمان بیداری است، فقط شما کم پیش میاد خواب هاتون رو یادتون بمونه.
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

13. صلوات ها 5

علاقه
    Atheism
    نوشته
    697
    حضور
    7 روز 16 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1520

نقل قول نوشته اصلی توسط مسافر زمان نمایش پست ها
    خواب همانطور که عرض شد بسیار عجیب است
    البته اکثر خواب های که بصورت حیوان وحشتناک دیده می شه دلیل یه موجود غریبه نیس دیدن هر کدوم از اینا یه دلیل روانشناختی داره
    در مورد علامت ها و نشانه های که دیده می شه حتما سعی کنین اونو یادداشت کنین و سعی نکنین با زور مثلا بقیش رو خواب ببینین خواب که زوری نیس تنها راهی که می شه اسرار خواب رو بیشتر اشکار کرد اینه که سعی کنیم استرس و اضطراب رو از زندگی دور کنیم با علاقه نماز و قران بخونیم و شب وقتی می خوایم بخوابیم باارامش بخوابیم اونوقته که روز به روز علامت های خواب اشکارتر می شه
    اتفاقا کاملا برعکسه دوست عزیز. الان تمام یافته های علمی نشون می ده یادآوری خواب یکی از علامت های یک ذهن آشفته و پریشان و پر از اظطرابه. موقع بیداری از خواب با آرامش، بدون آشفتگی و کاملا سالم شخص هیچ وقت نباید هیچ چیزی رو از خوابش به یاد بیاره.
    گویند بهشت و حور و عین خواهد بود آنجا می و شیر و انگبین خواهد بود
    گر ما می و مـعشوق گزیدیم چه باک چـون عـاقبت کـار چـنین خواهد بود
    آیا در مدینه فاضله باران می بارد؟

15. صلوات ها 6

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط ftmh_mohammadi نمایش پست ها
    سلام ... سوالی که از کارشناسای محترم این سایت دارم این هست که آیا موجوداتی که ما در خواب میبینیم حقیقتا وجود دارند یا خیر ... شاید سوال به نظر ساده برسد ولی اجازه بدین دلایل خودم رو بگم : بعضی وقتها هستش که ما خواب "دریا" یا "کوه" یا "جنگل" رو میبینیم ... میتونیم برداشت کنیم که این خواب های ما نوعی پوسته از آن چیزی است که ما در بیداری میبینیم ... یا زمانی هست خواب آشنایان یا دوستان رو میبینیم ... میتونیم بگوییم باز اینها نوعی برداشت ناخودآگاه ذهن از آن تصاویر است ... ولی ... چیزی که من در بعضی از خوابهام باهاش در ارتباط بودم ... وجود شخصیت های هوشمندی بوده که مطمین هستم هوشمندی آنها از مغز و روان من منشعب نشده است ... این موجودات چه هستند ؟؟؟ آیا آنها اراده نفوذ به خوابها را دارند یا خیر ؟؟؟ یا برخی از خوابها به گونه ای است که گویا آنها را کسی کارگردانی میکنه ؟؟؟ آیا موجوداتی هستند که اراده کارگردانی کردن خوابهای ما را بر عهده داشته باشند ؟؟؟ مثال : چند وقت پیش من خواب دیدم که در یه مجتمع با هزاران دستشویی و ... گیر افتادم ... از هر دری که وارد میشم ...وارد دستشویی دیگری میشم که از دیوارهاش داره آب میریزه .... ناگهان مادرم رو به صورت تماما محجبه میبینم که میاد جلو و میگه بزار راه رو بهت نشون بدم ... و ... سوال من این بود : این شخصی که میتونه با من صحبت کنه و صورت مادرم رو به چهره زده ... از آنجایی که قدرت خلق کردن و منظم کردن کلمات رو داره .... پس حتما وجود داره .... و کسی هم بوده که این داستان و این سناریو رو نوشته .... تا من تونستم اونو به صورت خواب ببینم .... خوب ... میخوام بدونم واقعا همچین موجوداتی هستند ؟؟؟
    سلام
    خواب انسان بر محور قوه خیال و تخیل اوست . قوه خیال قوه ای غیر مادی است که قادر به تصویر سازی از حقایق مادی و معنوی است . این قوه در هنگام خواب با ارتباط با عوالم مادی و معنوی صورتها صداها و مفاهیمی را در درون انسان می سازد که ما آنرا خواب یا رویا می نامیم .
    قوه متخیله قوه ای است که قادر به دخل و تصرف در مکنونات قوه خیال است یعنی می تواند از صورتها و ادراکات صورتها و تصورات نویی بسازد که انسان قبلا هم آنها را ندیده است
    البته شکی نیست که اگر خدای متعال یا موجودات مجرد عالم بالا اراده کنند می توانند قوه خیال انسان را در اختیار گرفته و پیامهای خود را به شکل خواب در آن ایجاد کنند
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

17. صلوات ها 6

علاقه
    فقط خدا!
    نوشته
    45
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    397

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran نمایش پست ها
    این رو گفتم برای اینکه بعضی خواب ها هستند که واقعا میخوان یه چیزایی رو برسونن ، تحقیق کنین در رابطه با اون ، جدی بگیرش ، اما مواظب باش مثل من که در یک حیطه زمانی طولانی که اینقدر وارد مسائل خواب و جن و ... شده بودم ، بد خوابی گرفته بودم !

منم احساس میکنم این خوابام میخواست منو از گناه دور کنه. منو ترسوندن. اولین خوابو که دیدم غرق گناه بودم!!! سعی کردم گناهامو کمتر کنم به سمت کارای خوب برم. توبه کردم. ولی توبم شکست. دومین خوابو که دیدم یه جورایی بهتر شده بودم! ولی نه خوبه خوب! سومین خوابو که دیدم وقتی بود که نماز میخوندم (میخوانم (چون همین چند وقت پیش این خوابو دیدم)) و توبه واقعی کردم.
    احساس میکنم خدا میخواست از این راه منو برگردونه... چون خودم از درون از کاری که میگردم از گناهم راضی نبودم. عذاب میکشیدم. ولی الان واقعا احساس آرامش میکنم..
    اون خواب جهنم هم چند وقت پیش دیدم. در واقع من جزء اون جهنمیا نبودم. منو چنتا از دوستام با یه نفر که لباس سفید داشت بودیم اونجا. مثل بقیه آدمای اونجا که عذاب میکشیدن نبودیم. آتیشو احساس نمیکردیم وقتی از توش رد میشدیم. آخر همین خوابم یهو از جهنم اومدیم بیرون. داخل تکیه مادربزرگمینا.. شیطان سعی داشت جلوم ظاهر شه ولی نمیتونست... فکر میکنم خوابام تعبیر خوبی داشته باشه... ؟

19. صلوات ها 7

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام و درود بر همگی

خب از نظر من ، شما این سه خواب رو دیدین و از گناه دور شدین .... در ذهنتون یه پیش زمینه از عذاب وجدان داشتین از گناه خودتون ... و این عذاب گناه در خواب به صورت تصویر بر شما منعکس شد ، برای من هم پیش آمده .

اما جالب اینه که طبق گفته آقای وایسلی گوجا من همیشه خواب هامو وقتی می بینیم ، هیچ احساسی ندارم ، یا یادم نمی مونه یا خیلی کم یادم میمونه و ذهنمو درگیر خودش نمی کنه !
    اما بگم من در کل در طول کل زندگیم تابه حال فقط پنج خواب مرتبط با هم درطی دو سال به دو سال دیدم که این خواب ها معنی دار بودن و همشون بدون استثنا منو به شدت ترسوندند. بقیه خواب هایی که در طول کل زندگیم دیدم یا چرت و پرت است یا تخیلی یا مهم نیست و یا یادم نمیاد !
    ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۱/۱۱/۱۹ در ساعت ۱۲:۳۱

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)