صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمک کنید به اعتیاد کشیده نشم

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

کمک کنید به اعتیاد کشیده نشم

به نام خدا
    سلام

این تاپیک یک طرح پزوهشی می باشد و سوالات زیر واقعا مشکل اینجانب نمی باشد

لطفا به من کمک کنید تا به اعتیاد کشیده نشوم .
    من همیشه حس میکنم یک چیزی توی زندگیم کم دارم که باعث میشه به این فکر بیفتم که برم به سمت چیز هایی مثل مواد مخدر , خود ارضایی و چیزای دیگه . شما میتونید چیزی رو به من معرفی کنید که خیلی لذت داشته باشه و وقتم رو پر کنه و من رو از کارایی که نه خودم میپسندم نه اجتماع دور نگه داره ؟

دوستان فکر کنم با اصل موضوع آشنا شدید , ما میخوایم برسی کنیم که چیزایی که دین به ما آموزش میده میتونه مارو از اعتیاد به مواد مخدر یا هر بیماریه روانی دور کنه ؟ ما فکر میکنیم که علت کشیده شدن آدمها به سمت اعتیاد یا هر بیماری روانی مثل خود ارضایی و از این قبیل بیماری ها اینه که فرد زیبایی و لذت جایگزینی را پیدا نکرده که به این بیماری ها روی میاره .

اولین قدممون اینه که اول برسی کنیم ببینیم آیا واقعا با جایگزین کردن یک رفتار دینی توی زندگیمون می تونیم از کشیده شدن به سمت کارهایی که اجتماع به هیچ عنوان نمیپذیرتش جلو گیری کنیم ؟
    دومین قدممون اینه که اگر واقعا جایگزینی یک رفتار دینی و لذت دینی مارو از این بیماری ها محافظت میکنه , این رفتارها و لذت های دینی چیا هستن ؟ کدامشون با ما سازگاری داره و بیشتر از همه بهمون لذت میده ؟

نکته این که ما الان نمی خوایم توی این تایپیک به این بپردازیم که چطوری کسی که دچار این بیماری ها هست رو نجات بدیم بلکه می خوایم پیشگیری کنیم . واسه اونایی که دچار این بیماری هستند توی یک تاپیک دیگه گقتگو میکنیم . این تاپیک بدرد کسایی میخوره که یا هنوز دچار این بیماری ها نشدن یا این بیماری هارو ترک کردن .

از همه دوستان خواهش میکنم توی این مبحث شرکت کنن و دوستانشون رو هم دعوت کنن تا به ما بپیوندن . گفته ی من اصلا کافی نبود و امید وارم دیگر دوستان هم نظراتشون رو بدن تا مبحث پر بار تر شروع بشه , انشاالله .

ویرایش توسط vahid_barvarz : ۱۳۹۱/۱۱/۱۷ در ساعت ۲۲:۱۳
    شادی و آرام نبود هر کرا وصل تو نیست / هر کرا وصل تو باشد هر چه باید جمله هست
    اگر لذت ترک لذت بدانی , دگر لذت نفس را لذت نخوانی
    انرژی هسته ای برای همه؛ سلاح هسته ای برای هیچکس

2. صلوات ها 32

3.  

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 11 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7883

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid_barvarz نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام

لطفا به من کمک کنید تا به اعتیاد کشیده نشوم .
    من همیشه حس میکنم یک چیزی توی زندگیم کم دارم که باعث میشه به این فکر بیفتم که برم به سمت چیز هایی مثل مواد مخدر , خود ارضایی و چیزای دیگه . شما میتونید چیزی رو به من معرفی کنید که خیلی لذت داشته باشه و وقتم رو پر کنه و من رو از کارایی که نه خودم میپسندم نه اجتماع دور نگه داره ؟

دوستان فکر کنم با اصل موضوع آشنا شدید , ما میخوایم برسی کنیم که چیزایی که دین به ما آموزش میده میتونه مارو از اعتیاد به مواد مخدر یا هر بیماریه روانی دور کنه ؟ ما فکر میکنیم که علت کشیده شدن آدمها به سمت اعتیاد یا هر بیماری روانی مثل خود ارضایی و از این قبیل بیماری ها اینه که فرد زیبایی و لذت جایگزینی را پیدا نکرده که به این بیماری ها روی میاره .

اولین قدممون اینه که اول برسی کنیم ببینیم آیا واقعا با جایگزین کردن یک رفتار دینی توی زندگیمون می تونیم از کشیده شدن به سمت کارهایی که اجتماع به هیچ عنوان نمیپذیرتش جلو گیری کنیم ؟
    دومین قدممون اینه که اگر واقعا جایگزینی یک رفتار دینی و لذت دینی مارو از این بیماری ها محافظت میکنه , این رفتارها و لذت های دینی چیا هستن ؟ کدامشون با ما سازگاری داره و بیشتر از همه بهمون لذت میده ؟

نکته این که ما الان نمی خوایم توی این تایپیک به این بپردازیم که چطوری کسی که دچار این بیماری ها هست رو نجات بدیم بلکه می خوایم پیشگیری کنیم . واسه اونایی که دچار این بیماری هستند توی یک تاپیک دیگه گقتگو میکنیم . این تاپیک بدرد کسایی میخوره که یا هنوز دچار این بیماری ها نشدن یا این بیماری هارو ترک کردن .

از همه دوستان خواهش میکنم توی این مبحث شرکت کنن و دوستانشون رو هم دعوت کنن تا به ما بپیوندن . گفته ی من اصلا کافی نبود و امید وارم دیگر دوستان هم نظراتشون رو بدن تا مبحث پر بار تر شروع بشه , انشاالله .
    به نام خدا.

با عرض سلام.

جناب وحید برورز ، بنده فکر میکنم دین خدا برنامه ی کامل و جامعی برای زندگی هست اما به شرطی که ما همه اش رو با هم اجرا کنیم.

مثلا عرض میکنم ، نمیتونیم بگیم سن ازدواج باشه 30 سالگی ، اما کسی خودارضایی و زنا نکنه! دین اگر میگه این کار ها رو نکنید ، در عوض میگه ازدواج کنید. دین اگر میگه کسی که نمیتونه زن بگیره ( یا شوهر بکنه! ) صبر بکنه ، نمیگه هم که به مدت 15 سال صبر بکنه. ولی نمیشه کلا در مواجهه با کلیه احتیاجات روحی یا جسمی بگیم صبر کن.

خلاصه اینکه اگر ما دین رو با تمامی شئون رعایت بکنیم ، دیگه تعداد افرادی که به سمت این اعتیاد ها میرن حداقل میشه.
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

5. صلوات ها 20

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    1,261
    حضور
    31 روز 4 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    85
    صلوات
    3149

سلام و عرض ادب خدمت شما
    وقتی مبگویید از نگاه دین و بعد به معضلاتی اشاره میکنید
    این معنی را در ذهن متبادر میکند
    که همه بیدینان دچار این معضلات یعنی اعتیاد هستند
    گر چه که اعتیاد یک معضل فراگیر اجنماعی است و خاص یک طبقه از اجتماع یا اجتماع خاص نیست
    به طور شعاری و خلاصه برای گرفتار نشدن در این معضل توصبه های که به نظرم میرسد
    عشق و کار است.
    عشق از خود گذشتگی می آورد
    و اعتیاد در آن سوی عشق است ناشی از درخودماندگی است
    کار صد البته اگر تأمین معاش هم بکند چه بهتر که هم گره از بندی از بندهای زندگی خود فرد میگشاید هم گره از کار خلق خدا
    ولی کار را به معنی پرداختن به عشق هم تعبیر کنید.

این از شعار
    ولی دوست عزیز اعتیاد اگر از جنبه های بیماریهای ضد اجتماعی شبیه به عادات افراد شرور برنخاسته باشد
    ریشه در کاهش در ترشح اندرفین های مغزی دارد که این نقص را با تربیت و معاشرت صحیح و رعایت اصول زندگی سالم ، میتوان جبران کرد

البته هر کدام توضیح های مشروح میخواهد
    به عنوان اولین قدم و ماندگارترین راه مقابله با اعتیاد و ماندن در حالت ترک ؛ تغیییر اساسی در شیوه زندگی و محیط زندگی خود است
    شرکت در گروه های na توصیه بعدی است
    همه اینها به شرط انزجار درونی از اعتیاد است که احتمالاً شما با ایجاد چنین تاپیکی آنرا عنوان کردید ولی اینکه آن را به قصد پیدا کردن بهانه ای دیگر برای ادامه اعتیاد ! است بدین شرح :
    که اینجا هم آمدم و اینکار را هم کردم ولی نیافتم و باز به رفتار خود ادامه دادید
    یا اییکه حقیقتاً از خودتان خسته شدید و همت یافتن راه علاج را در خودتان یافته اید
    به هر حال ترک کردن آسانترین کار ممکن است
    ولی در ترک ماندن همت و انگیزه میخواهد
    سالم و تندرست باشید
    ویرایش توسط متحیر : ۱۳۹۱/۱۱/۱۶ در ساعت ۰۸:۵۴
    ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی
    تا راهرو نباشی کی صاحب خبر شوی

7. صلوات ها 16

نوشته
    195
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

من همیشه وقتی در زندگی مشکلاتی را احساس میکنم که آزارم میدهند این را به خودم یادآوری میکنم که خدا هیچ جا به هیچ بنده خوبی زندگی خوش در دنیا را تضمین نداده است بلکه زندگی خوش در آخرت را تضمین داده است.
    در مورد اعتیاد و خود ارضایی و امراضی شبیه به این باید گفت راه پیشگیری جلوگیری از بیکاریست. وقت خود را اگر با کار پر کنید یا اگر دانشجو هستید با درس پر کنید دیگر فکرتان به سمت این امراض نمیرود. البته باید سرگرمی هایی هم در کنار اینها داشته باشید مثل کتاب خواندن فوتبال دیدن به موسیقی گوش دادن بازی کردن فیلم دیدن و امثال اینها.
    و البته این را فراموش نکنید زندگی به هر حال در دراز مدت یک چیز روتین و تکراری هست مگر اینکه بخواهید خودتان چیزی خلق کنید (مثلا بجای اینکه کتاب بخوانید کتاب بنویسید) اما اگر سروقت مواد مخدر بروید شاید در کوتاه مدت زندگی خود را از حالت روتین و تکراری دربیاورید اما در دراز مدت و پس از شکل گیری اعتیاد خود این کار به عملی روتین و تکراری تبدیل میشود و صرفا تبدیل به یک نیاز میشود نه سرگرمی.

9. صلوات ها 14

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش
    از دعوت شما سپاسگزارم
    امیدوارم بتوانم در حد بضاعت مفید بنویسم

نه!!! بنده ؛ تقریبا" نه این توانایی را در خود میبینم ونه در هیچکس دیگر ؛ به دو دلیل مشترک میان مبداء(شمای نوعی) و مرجع (من نوعی)!!!
    دلیل اول : حد کمبود( کمیتهای زندگی) 2- معنای کمبود (کیفیتهای زندگی)
    مگر اینکه یک ارتباط و هماهنگی میان این مبداء ومرجع (من وشمای نوعی) ایجاد شود که هدفی را دنبال کند .
    هدفی که به عنوان یک نیاز در وجود مبداءومرجع به اشتراک برسد . وکیفیت وکمیت نوعی زندگی را از یک دریچه بنگرند .
    ما میخوایم برسی کنیم که چیزایی که دین به ما آموزش میده میتونه مارو از اعتیاد به مواد مخدر یا هر بیماریه روانی دور کنه ؟

بله کار وهدف دین همین است .اما همانطور که میدانید موفقیت هرآموزشی از جمله آموزه های دینی نیز به دو عامل بستگی دارد .
    اول: استعداد هنر جو و شاگرد دوم : استعداد هنر آموز واستاد

بسم الله آماده ایم برای اولین قدم گرچه این قدم اول به مطالب بیان شده ی قبلی پیوسته است

زیاد دنبال این یکی نباشید !!! زیرا لذت در دین به این سادگی ها به دست نمیاید زیرا این کلام خود خالق انسان است که( خلق الانسان فی کبد ) انسان در رنج آفریده شده .
    پس زیر بنای انواع اعتیادها را نباید در لذت جویی دنبال کرد بلکه باید در خلاءها و حفره های ایجاد شده در شخصیت انسانی افراد جستجو کرد
    نکته این که ما الان نمی خوایم توی این تایپیک به این بپردازیم که چطوری کسی که دچار این بیماری ها هست رو نجات بدیم بلکه می خوایم پیشگیری کنیم .

انشاءالله اگر دوستان واقع بینانه مطلب را دنبال کنند .
    حق یارتان
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۱/۱۱/۱۶ در ساعت ۱۵:۴۸

11. صلوات ها 16

نوشته
    50
    حضور
    1 روز 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    411

سلام خدمت همه دوستان
    به نظر من واسه پیشگیری هیچ چیز بهتر از خوشناسی نیست. انسان اگه روحیات و نقاط ضعف و قوت خودشو بشناسه خیلی راحت میتونه در برابر مسائل پیش اومده مقاومت کنه. نمیشه یک راه حل کلی پیشنهاد داد. شاید من توی زمینه ای ضعیف باشم که بقیه خیلی راحت میتونن مقاومت کنند یا برعکس. پس میتونیم واسه پیشگیری وارد راههای که فکر میکنیم ضعف داریم نریم و بریم سراغ تقویت خودمون در اون زمینه.

13. صلوات ها 10

علاقه
    خدا
    نوشته
    866
    حضور
    24 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    5343

به نام خدا
    سلام به همه دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايشگر نمایش پست ها
    به نام خدا.

خلاصه اینکه اگر ما دین رو با تمامی شئون رعایت بکنیم ، دیگه تعداد افرادی که به سمت این اعتیاد ها میرن حداقل میشه.
    پس شما هم مثل من عقیده دارید که اگر یک فرد سبک زندگی دینی را انتخاب کند , در برابر این بیماری ها حفظ خواهد شد . من به دنبال این هستم که بتونیم واقعا این حرف رو اثبات کنیم . اولین سوال اینه که آیا فقط سبک زندگی دینی میتونه این حفاظت را انجام دهد ؟ یا بهتره بگیم قوی ترین و بهترین سبک زندگی , سبک زندگی دینی هست و دیگر سبک های زندگی غیر دینی هم مفید هستند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط متحیر نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت شما
    گر چه که اعتیاد یک معضل فراگیر اجنماعی است و خاص یک طبقه از اجتماع یا اجتماع خاص نیست
    منظور من این نیست که تمام بی دین ها دچار اعتیاد هستند , من به دنبال این هستم که آیا سبک زندگی دینی نجات دهنده و حافظ زندگی است یا سبک زندگی بی دین ها ؟ یا حداقل مشخص شود کدام سبک زندگی برای محافظت قوی تر است ؟ یا حتی شاید هر دو برابرند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط a1ireza نمایش پست ها
    من همیشه وقتی در زندگی مشکلاتی را احساس میکنم که آزارم میدهند این را به خودم یادآوری میکنم که خدا هیچ جا به هیچ بنده خوبی زندگی خوش در دنیا را تضمین نداده است بلکه زندگی خوش در آخرت را تضمین داده است.
    استاد مطهری توی کتاب انسان و ایمان می نویسد :
    آثار و فوائد ایمان مذهبی عبارتند از:

خوش بینی به جهان خلقت و هستی
    ایمان مذهبی چون برداشت انسان را نسبت به جهان تغییر می دهد و آفرینش را هدفدار و هدف را خیر و تکامل و سعادت معرفی می کند، در نتیجه دید انسان را نسبت به نظام کلی هستی و قوانین حاکم بر آن خوشبینانه می سازد. حالت فرد باایمان در کشور هستی، مانند حالت فردی است که در کشوری زندگی می کند که قوانین و تشکیلات و نظامات آن کشور را صحیح و عادلانه می داند و به حسن نیت گردانندگان اصلی کشور نیز ایمان دارد و قهرا زمینه ترقی و تعالی را برای خودش و همه افراد دیگر فراهم می بیند و معتقد است که تنها چیزی که ممکن است موجب عقب ماندگی او بشود، تنبلی و بی تجربگی خود او و انسان هایی مانند او است که چون او مکلف و مسؤول هستند. از نظر چنین شخصی مسؤول عقب ماندگی او خودش است نه تشکیلات و نظامات کشور و هر نقصی وجود دارد از آنجاست که او و امثال او وظیفه و مسئولیت خویش را انجام نداده اند. این اندیشه به طور طبیعی او را به غیرت می آورد و با خوش بینی و امیدواری به حرکت و جنبش وا می دارد.اما یک فرد بی ایمان در کشور هستی، مانند فردی است که در کشوری زندگی می کند که قوانین و تشکیلات و تأسیسات کشور را فاسد و ظالمانه می داند و از قبول آنها هم چاره ای ندارد. درون چنین فردی همواره پر از عقده و کینه است. او هرگز به فکر اصلاح خودش نمی افتد بلکه فکر می کند در جائی که آسمان و زمین بر ناهمواری است سراسر هستی ظلم و جور و نادرستی است، درستی ذره ای مانند من چه اثری دارد. چنین کسی هرگز از جهان لذتی نمی برد و جهان برای او همواره مانند یک زندان هولناک است.
    شما با این گفته اعتقاد دارید ؟ آیا واقعا اشخاصی که ایمان مذهبی ندارند خوشبین نیستند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ••ostad•• نمایش پست ها
    سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

زیاد دنبال این یکی نباشید !!! زیرا لذت در دین به این سادگی ها به دست نمیاید زیرا این کلام خود خالق انسان است که( خلق الانسان فی کبد ) انسان در رنج آفریده شده .
    پس زیر بنای انواع اعتیادها را نباید در لذت جویی دنبال کرد بلکه باید در خلاءها و حفره های ایجاد شده در شخصیت انسانی افراد جستجو کرد

حق یارتان :gol:
    آیا مخاطب میتواند از گفته شما این برداشت را کند که دین نمی تواند برای حفاظت از او در برابر بیماری های روانی نقشی داشته باشد یا حداقل پر رنگ نیست ؟ بنظر شما سبک زندگی دینی یک سبک قوی و برنامه ریزی شده همراه با در نظر گرفتن تمامی حفره های ذهنی نیست ؟ می توانید یک سبک زندگی قوی تر یا هم سطح سبک زندگی دینی معرفی کنید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط *مرتضی نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    به نظر من واسه پیشگیری هیچ چیز بهتر از خوشناسی نیست. انسان اگه روحیات و نقاط ضعف و قوت خودشو بشناسه خیلی راحت میتونه در برابر مسائل پیش اومده مقاومت کنه. نمیشه یک راه حل کلی پیشنهاد داد. شاید من توی زمینه ای ضعیف باشم که بقیه خیلی راحت میتونن مقاومت کنند یا برعکس. پس میتونیم واسه پیشگیری وارد راههای که فکر میکنیم ضعف داریم نریم و بریم سراغ تقویت خودمون در اون زمینه.
    بنظر شما سبک زندگی دینی تنها یک (1) روش است یا هزاران روش اما با هدف یکسان ؟ در هر صورت نظرتان را در مورد انتخاب سبک زندگی دینی بیان کنید .

از تمامی دوستانی که در مبحث شرکت کرده اند متشکرم و واقعا تمامی گفته های دوستان را با دقت پیگیری میکنم تا یک خروجی خوب نصیبم شود . امید وارم دیگر دوستان هم در این مبحث شرکت نمایند , انشاالله

ویرایش توسط vahid_barvarz : ۱۳۹۱/۱۱/۱۷ در ساعت ۰۰:۰۴
    شادی و آرام نبود هر کرا وصل تو نیست / هر کرا وصل تو باشد هر چه باید جمله هست
    اگر لذت ترک لذت بدانی , دگر لذت نفس را لذت نخوانی
    انرژی هسته ای برای همه؛ سلاح هسته ای برای هیچکس

15. صلوات ها 11

علاقه
    روانشناسي ومشاوره،پژوهش درعلوم مختلف
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

اهوم درسته. فكركنم ارتباط مطلقي ومنحصري نميتونيم بين دين تا اعتياد و خلا هاي روحي پيدا كنيم.تمام روابط به صورت نسبي بايد بررسي بشن...چون در مورد روح و نيازهاي روحي يه زنجيره كامل ازخودفردو منيت اون شروع ميشه تانوع فرهنگ و جامعه فرد.
    ولی دوست عزیز اعتیاد اگر از جنبه های بیماریهای ضد اجتماعی شبیه به عادات افراد شرور برنخاسته باشد
    ریشه در کاهش در ترشح اندرفین های مغزی دارد که این نقص را با تربیت و معاشرت صحیح و رعایت اصول زندگی سالم ، میتوان جبران کرد
    ببخشيد نظرميدم ها.ولي بهتره اين رو يه كم اصلاح كنيم.ريشه در كاهش ترشح اندروفين نه...اين هم يكي ازنتايج بعداز بحرانه.
    دليل مطلقي براي كشش فرد به سوي اعتياد پيدا نشده اما انواع دلايل اون مطرح شده كه توي كشورما توجه بيشتري داره افسردگي جوانان كه از17تا25سالگي شيوع بيشتري داره.
    فرددراين سن دنبال كاروتلاش ونوعي خلاقيت ازخودش(مستقل شدنه)واگر اين نوع نيازش ارضا نشه ممكنه سمت لذتهاي كاذب برن.
    جواني (مرد)كه اعتماد به نفسش رو ازدست ميده واحساس ميكنه نميتونه فشاررو تحمل كنه(فشار ناراضي بودن ازوضع موجود،چون مردان فشاروتحميل محيط رو نميپذيرند و ممكنه نسبت به اون واكنش نشان بدهند)به فكر فرار ميره.ازحالت شبيه خوابيدن خوشش مياد.هرچيزي كه ذهنش رو حالت سكون بده.

پس به سمت اعتياد كشش پيدا ميكنه..حسي كه بهش آرامش موقتي ميده تا تمام فشارهارو فراموش كنه..
    علت بعدي كنجكاوي،جوان هستش.
    جواني كه تشنه است و دوست داره هر حس شگفت انگيزي رو تجربه كنه و درمقابل دوستانش ازاين نظر استقلالش رو ازدست نده(بين افراد17تا23بيشتر)
    .
    اين رو ميشه به عنوان خلاصه اين علت هابيان كرد.گفتيداول علتش روبيان كنيم تادروهله هاي بعدي رابطه اش بادين روبيابيم.

اللهم عجل لولیک الفرج
    السلام علیک یا ابا صالح المهدی

17. صلوات ها 11

علاقه
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

من به دنبال این هستم که بتونیم واقعا این حرف رو اثبات کنیم . اولین سوال اینه که آیا فقط سبک زندگی دینی میتونه این حفاظت را انجام دهد ؟ یا بهتره بگیم قوی ترین و بهترین سبک زندگی , سبک زندگی دینی هست و دیگر سبک های زندگی غیر دینی هم مفید هستند ؟
    وقتي علت اعتياد و يارفتن به سوي لذت هاي كاذب رو بيابيم ميتونيم به اين جواب برسيم.

در كل هر امري كه بتونه اعتمادبه نفس مارو بالا ببره(كه باچاكراي 8و9انسان درارتباطه)وفرد رو ازفرار دور كرده و به او آگاهي بده جواب مثبت درمقابل لذت هاي كاذبه.

دين(دين صحيح)الهي دقيقا براي رشدوتعالي اگاهي انسانه وايجاد اعتمادبه نفس درفرده.
    اما ممكنه انساني بي دين هم داراي چنين اعتمادبه نفسي باشه..

منتهي دين چون مستقيم با روح و نيازهاي روحي فرد ارتباط داره ميتونه خلاهاي روحي روبرطرف كنه.
    دلايل زيادي براي تاييد اين موضوع وجودداره...كه فعلا بهتره بيشتربه علتهاي اين عارضه بپردازيم تابعدش بتونيم بهتربه نتيجه برسيم.
    اللهم عجل لولیک الفرج

19. صلوات ها 7

علاقه
    نوشته
    970
    حضور
    1 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    5507

خوش بینی به جهان خلقت و هستی
    ایمان مذهبی چون برداشت انسان را نسبت به جهان تغییر می دهد و آفرینش را هدفدار و هدف را خیر و تکامل و سعادت معرفی می کند، در نتیجه دید انسان را نسبت به نظام کلی هستی و قوانین حاکم بر آن خوشبینانه می سازد. حالت فرد باایمان در کشور هستی، مانند حالت فردی است که در کشوری زندگی می کند که قوانین و تشکیلات و نظامات آن کشور را صحیح و عادلانه می داند و به حسن نیت گردانندگان اصلی کشور نیز ایمان دارد و قهرا زمینه ترقی و تعالی را برای خودش و همه افراد دیگر فراهم می بیند و معتقد است که تنها چیزی که ممکن است موجب عقب ماندگی او بشود، تنبلی و بی تجربگی خود او و انسان هایی مانند او است که چون او مکلف و مسؤول هستند. از نظر چنین شخصی مسؤول عقب ماندگی او خودش است نه تشکیلات و نظامات کشور و هر نقصی وجود دارد از آنجاست که او و امثال او وظیفه و مسئولیت خویش را انجام نداده اند. این اندیشه به طور طبیعی او را به غیرت می آورد و با خوش بینی و امیدواری به حرکت و جنبش وا می دارد.اما یک فرد بی ایمان در کشور هستی، مانند فردی است که در کشوری زندگی می کند که قوانین و تشکیلات و تأسیسات کشور را فاسد و ظالمانه می داند و از قبول آنها هم چاره ای ندارد. درون چنین فردی همواره پر از عقده و کینه است. او هرگز به فکر اصلاح خودش نمی افتد بلکه فکر می کند در جائی که آسمان و زمین بر ناهمواری است سراسر هستی ظلم و جور و نادرستی است، درستی ذره ای مانند من چه اثری دارد. چنین کسی هرگز از جهان لذتی نمی برد و جهان برای او همواره مانند یک زندان هولناک است.
    شما با این گفته اعتقاد دارید ؟ آیا واقعا اشخاصی که ایمان مذهبی ندارند خوشبین نیستند ؟
    موضوعش به جابود
    محور برسر همين ايجادخوش بيني هست.
    در نوع عقايد غيرديني ممكنه خوش بيني ديده بشه اما خوش بيني سرمحور محدوديت ميچرخه.مثلا خوش بيني درنگاه انسان گرايانه....ياخوش بيني درنگاه خودمحوري....خوش بيني درنگاه دنياطلبي...خوش بيني درنگاه علم واگاهي...
    هركدوم ازاين نوع خوش بيني داراي حدودت هستن..وخوش بيني با ايمان ودرنگاه دين الهي مجموعه ايي ازكل اين خوش بيني هاست.نگاه دين الهي جامع تره.

البته افرادغيرديني(يعني به مضامين دين اعتقادنداره و فقط به اصول تجربه وعلمي كه اموخته تكيه ميكنه و باديد دنياگرايي فقط زندگي ميكنه)هم ميتونن خوش بين باشن و باهمين حس داراي اعتمادبه نفس بشن ولذت حقيقي روبچشن.
    اماچون نگاه محدودي دارن خوش بيني اونها جامعيت نداره.اين اصل رو نميشه با يه تاپيك باتوضيحات تاييدكرد اما در نگاه تجربي كه به دنيا وانواع فرهنگ هاميشه اين اصل درتاريخ كاملا روشنه.

بحث جالبي هست.ان شاءالله به نتيجه خوبي برسيم.

اللهم عجل لولیک الفرج

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری