دلیل شیعیان بر وجود محمد بن حسن؟

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

میخواهم بدانم دلیل کسانی که خود را شیعه می خوانند بر وجود شخصی به محمد بن الحسن چیست ؟اصلا چنین کسی وجود دارد؟

لا اله الا الله

کارشناس : استاد اندیشمند

عبد من عباد الله;312846 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

میخواهم بدانم دلیل کسانی که خود را شیعه می خوانند بر وجود شخصی به محمد بن الحسن چیست ؟اصلا چنین کسی وجود دارد؟

لا اله الا الله

کارشناس : استاد اندیشمند

سلام

سنگ بزرگ نشانه نزدن است اخوی :Nishkhand:

دلیل شما بر اینکه وجود ندارد چیست؟؟؟

.

بسم الله الرحمن الرحیم

رضا;312857 نوشت:
سلام

سنگ بزرگ نشانه نزدن است اخوی :nishkhand:

دلیل شما بر اینکه وجود ندارد چیست؟؟؟

.

نقل قول:
سنگ بزرگ نشانه نزدن است اخوی

من برادر مومنان هستم نه ضالون

آیا ربی الله دلیلی بر وجود و اطاعت از چنین شخصی که نیست و وجود خارجی ندارد بر من آورده یا کسانی که آن ها را حجة الله میخوانید؟ نه

شما هیچ دلیلی از قرآن نمیتوانید بیاورید

باز هم میگویم من حاضرم با تمام شیعیان و سنی ها بر سر برحق بودن حرف هایمان مباهله کنم

فنجعل لعنت الله علی الکاذبین

اگر کسی بر پست های من صلوات میفرستد بر محمد بفرستد نه ال محمد صلواتش برای خودش

عبد من عباد الله;312868 نوشت:
اگر کسی بر پست های من صلوات میفرستد بر محمد بفرستد نه ال محمد

بنده خدا ، شما که نیامده کفر خود را اثبات کردید؟

پیامبر فرموده بر من صلوات ناقص (بدون آل محمد) نفرستید

صحيح بخاري: ج 6، ص 51
صحيح مسلم: ج 1، ص 305
الصواعق المحرقه: ص 144

بسم الله الرحمن الرحیم

آیا ربی الله دلیلی بر وجود و اطاعت از چنین شخصی که نیست و وجود خارجی ندارد بر من آورده یا کسانی که آن ها را حجة الله میخوانید؟ نه

باز هم میگویم من حاضرم با تمام شیعیان و سنی ها بر سر برحق بودن حرف هایمان مباهله کنم

سلام

قلم فرسائی نکنید جواب شما در سایت داده شده

http://www.askdin.com/thread20370.html

ر
اویان ابن تیمیه اگر میخواستند گوش دهند که محمد بن عبد الوهاب علم نمیکردند

رضا;312880 نوشت:

سلام

قلم فرسائی نکنید جواب شما در سایت د

اده شده

http://www.askdin.com/thread20370.html

ر
اویان ابن تیمیه اگر میخواستند گوش دهند که محمد بن عبد الوهاب علم نمیکردند

هرکس برای تهمت خود باید استدلال داشته باشی تو را انسانی عیبجو و مفتر میبینم! گفتم از قرآن دلیل بیاور انّ هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم
بیایید مباهله کنیم و لعنت الله را بر کاذبین قرار دهیم و بگوییم الله قطع کند رگ قلب آنکس که بر الله افترا می بندد سپس اورا از خاسران قرار دهد بعد از سه دقیقه یک نفر پست دهد تا معلوم شود که برحق است.آیا از این هراس دارید که مصداق آیه سال سائل بعذاب واقع شوید؟آیا شما که خود را بر حق میدانید هراسی از اینکار دارید؟
علی مع الحق;312876 نوشت:
بنده خدا ، شما که نیامده کفر خود را اثبات کردید؟

پیامبر فرموده بر من صلوات ناقص (بدون آل محمد) نفرستید

صحيح بخاري: ج 6، ص 51
صحيح مسلم: ج 1، ص 305
الصواعق المحرقه: ص 144

انّ الله و ملائکته یصلّون علی النّبی یا ایها الذین امنو صلو علیه و سلمو تسلیما
شما با چه دلیلی تهمت کفر میزنید ؟
من سنی نیستم و هیچ کتابی جز قرآن را حق نمی یابم

عبد من عباد الله;312890 نوشت:
هیچ کتابی جز قرآن را حق نمی یابم

عجب! میشه بفرمائید شما نمازتان را چطور و طبق کدام آیه قران میخوانید؟

علی مع الحق;312900 نوشت:
عجب! میشه بفرمائید شما نمازتان را چطور و طبق کدام آیه قران میخوانید؟

اقم صلوة الله که هیچ چیز از حرام حلال در قرآن فروگذار نکرده

ای سفها کجا گفته شده اگر من کتب کذب شما ایمان نیاورم کافرم؟

صلوة را باید بپا داشت و حمد تسبیح و... در آن انجام میدهم و رکوع و سجود

عبد من عباد الله;312925 نوشت:
صلوة را باید بپا داشت و حمد تسبیح و... در آن انجام میدهم و رکوع و سجود

همین؟ جزئیاتش چه شد؟ در این آیات جزئیات نماز نیامده.
یک توضیح کامل بدهید که نماز رو باید چطور بپا داشت؟ دست باز یا دست بسته؟ در رکوع چه میگویید؟ در سجود چه میگویید؟ در تشهد چه میگویید؟ حمد و تسبیحی که باید بگویید کجا آمده؟

به نام خدا

سلام

به اطلاع کلیه دوستان شرکت کننده در بحث می رساند به دلیل خروج بحث از سوال اصلی ، تاپیک تا زمان حضور و پاسخ کارشناس محترم بسته می باشد .

عبد من عباد الله;312890 نوشت:
من سنی نیستم و هیچ کتابی جز قرآن را حق نمی یابم

با سلام خدمت شما

اینگونه سوال کردن از سوی کسی که مبانی شیعیان را قبول ندارد صحیح نمی باشد.وقتی میپرسید دلایل شیعیان بر وجود امام زمان(عج) چیست در پاسخ همان دلایلی را که شیعیان معتقدند خواهید شنید ولی وقتی بپرسید دلیل بر وجود امام زمان چیست در آن صورت اگر مبنای مشترکی وجود داشت طبق همان مبنا پاسخ خواهید شنید ولی اگر مبنای شما مورد قبول نباشد فایده ای در اینکه ما از احادیث و دلایلی که شما به عنوان مبنا قبول ندارید بیاوریم ،وجود ندارد.

در نتیجه باید دید آیا سخن شما صحیح است که چنین ادعایی را مطرح می کنید که غیر از قرآن هیچ سخنی را قبول ندارید یا این ادعا مردود است.

قبل از ورود به بحث بنده چند سوال دارم که خواهشمندم پاسخ دهید:

1-آیا تمامی قرآن را می توان تبیین کنید یا اینکه قرآن محکمات یا متشابهات دارد؟
2-شما در روز چند رکعت نماز می خوانید و در آن ها چه اذکاری می گویید و احیانا اگر دچار شک در نماز شدید چکار می کنید؟
3- لطفا بفرمایید از پیامبر خود چه مقدار اطلاعات دارید؟

سلام
خودمونیم ولی مگه میشه تنها به قرآن تکیه کرد . مگه قرآن ذکر و پند نیست چطور میشه اونو جایگزین کتب احکام قرار داد ؟ (در اینکه بعضی احکام در قرآن اومده شکی نیست)

بسم الله الرحمن الرحیم

با کسب اجازه از استاد بزرگوار جناب اندیشمند بزرگوار

جناب عبد من عباد الله! نوع مطالب شما کذب بودن ادعایتان در نامی که برای خود انتخاب کرده اید را روشن می سازد.

شما که بقول خودتان فقط قرآن را قبول دارید،چرا بر خلاف قرآن عمل می کنید؟؟؟!!! مگر خداوند متعال در قرآن با صراحت تمام نفرموده است«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَطِيعُواْ اللّهَ وَأَطِيعُواْ الرَّسُولَ وَأُوْلِي الأَمْرِ مِنكُمْ فَإِن تَنَازَعْتُمْ فِي شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللّهِ وَالرَّسُولِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ ذَلِكَ خَيْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِيلاً : ای کسانی که ايمان آورده ايد ، از خدا اطاعت کنيد و از رسول و الوالامرخويش فرمان بريد و چون در امری اختلاف کرديد اگر به خدا و روز قيامت ايمان داريد به خدا و پيامبر رجوع کنيد در اين خير شماست و سرانجامی بهتر دارد.( النساء آیه : 59).

شما در وجوب اطاعت از رسول الله(صلی الله علیه و آله) که مشکلی ندارید؟!

شما که بخاطر تعصب و کینه توزی ای که علتش را نمی دانم،از شنیدن صلوات تام و کامل بخاطر درود بر آل رسول،رنج می برید،می دانید این عقیده شما صددرصد بر خلاف فرمایش همان پیامبری است که خداوند در همان قرآنی که شما ادعا می کنید فقط از آن پیروی میکنید، اطاعتش را واجب کرده است. این سخن شما در مورد چگونگی صلوات فرستادن نه تنها بر خلاف عقیده شیعیان است،بلکه با روایات معتبرترین منابع اهل سنت هم منافات دارد و این بیانگر این و اقعیت است که شما با اصل دین اسلام مخالف هستید نه فقط مذهب شیعه،برای اطلاع بیشتر شما در مورد دستور پیامبر خدا حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) بر اضافه کردن عبارت «آله»،مطالبی بیان می کنم:

اين که شيعه در صلوات، آل محمد صلي الله عليه وآله وسلم را مي‏آورد به لحاظ روايات کثيره‏اي است که شيعه و سني نقل کرده‏اند، به اين مضمون که از رسول خدا صلي الله عليه وآله وسلم سؤال شد، چگونه بر شما صلوات بفرستيم؟ فرمود:

بگوييد: «اللّهمّ صلّ علي محمّد و(علي) آل محمّد صلي الله عليه وآله وسلم».

اين روايت را «صحيح بخاري» [1] که نزد اهل تسنن، اصحّ کتب بعد از «قرآن کريم» است، [2] همچنين «صحيح مسلم» [3] که نزد آنها مانند «صحيح بخاري» از اصحّ کتب است [4] و در برخي از کتب معروف ديگرشان نقل کرده‏اند [5] و در تشهّد تمام‏ نمازها و در نماز بر مرده‏ها و در زيارت رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم و در خطبه‏هاي نماز جمعه و در خطبه کتاب‏هايشان به همان نحو که بيان شد صلوات مي‏فرستند و شافعي که يکي از ائمه چهارگانه اهل تسنّن است در اشعارش گفته است.

يا أهْلَ بَيْتِ رَسُولِ اللَّه حُبُّکُم

فَرْضٌ مِنَ اللَّهِ في القُرآنِ اَنْزَلَهُ

کَفاکُم مِنْ عَظيمِ الْقَدْرِ أنَّکُم

مَنْ لَمْ يُصَلِّ عَلَيْکُم لا صَلاةَ لَهُ [6] .

يعني:

اي اهل بيت رسول خداصلي الله عليه وآله وسلم، حب و دوستي شما - از طرف خدا در قرآن واجب شده است.

در عظمت قدر شما همين بس که - هرکس بر شما صلوات نفرستد نماز برايش نيست.

آري شيعه به لحاظ روايات کثيره که به بعضي از آنها از قول اهل تسنّن، اشاره شد مي‏گويد: «اللّهمّ صلّ علي محمّد و آل محمّد صلي الله عليه وآله و سلم» ولي اهل تسنن به خاطر همين روايات که در صحاح خودشان آمده است تنها در موارد فوق الذکر در صلوات «آل محمّد» را مي‏آورند اما در غير اين موارد کمتر ديده و شنيده شده است. که در نوشته‏ها و کتابهايشان يا در مکالمات و صحبتهايشان «آل محمّد» را بگويند و بنويسند و تعجب است که چگونه احاديث صحيحه خود را نسبت به اهل‏بيت‏عليهم السلام ناديده مي‏گيرند مسلم بن حجاج، صاحب «صحيح مسلم»، ظاهراً عنايت خاصّي به حضرت زهراعليها السلام داشته و براي او، نسبت به ساير اقربا و زوجات و صحابي رسول خداصلي الله عليه وآله وسلم، احترام وامتياز خاصّي قائل بوده است، وي در کتابش «صحيح مسلم» فضائل صحابه را بيان کرده و هر يک را تحت عنوان مخصوص به او با جمله «رضي اللَّه عنه» يا «رضي اللَّه عنها» آورده است اما نسبت به حضرت زهراعليها السلام عبارت ذيل را آورده است:

باب: فضائل فاطمة، بنت النبيّ، عليها الصلاة والسّلام [7] .

يعني، تعبير به «الصلاة والسلام» نموده و اين تعبير را فقط براي حضرت زهراعليها السلام بکار برده است و ظاهراً بلحاظ فرمايش رسول اللَّه‏عليها السلام است که فرمود:

فاطمه پاره تن من است.

و از سويي خدا فرموده است:

بر رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم صلوات بفرستيد

پس صلوات بررسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم صلوات بر پاره تن او نيز مي‏باشد، خلاصه اين که به مقتضاي آيه شريفه يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيماً [8] ترجمه: «اي کساني که ايمان آورده‏ايد بر او درود فرستيد و به فرمانش به خوبي گردن نهيد.» و با توجه به قول رسول اللَّه ‏صلي الله عليه وآله وسلم «فاطمة بضعة منّي» «فاطمه پاره تن من است» گفته است: «فاطمة بنت النبيّ، عليها الصلاة والسّلام» «فاطمه دختر پيامبر، درود و سلام بر او باد».

پی نوشتها:
[1] صحيح بخاري: کتاب الدعوات: باب الصلاة علي النبي‏ صلي الله عليه وآله وسلم، ح6357.

[2] صحيح البخاري، هو أجلّ کتب الاسلام بعد کتاب اللَّه. به مقدّمه آن صفحه اول مراجعه شود.

[3] صحيح مسلم: کتاب الصلاة: باب الصلاة علي النبي‏ صلي الله عليه وآله وسلم بعد التشهّد، ح405 و 406.

[4] کتاب «صحيح مسلم»، هو احد «الصحيحين» الذين هما اصح الکتب بعد کتاب اللَّه العزيز... به مقدمه آن، صفحه 7 مراجعه شود.

[5] صلاة المؤمن» القحطاني، ص 225 و ترمذي در صحيحش، ج 2، ص 212 و احمد حنبل در مسندش، ج 5، ص 353 ونسائي در صحيحش، ج 1، ص 190، و ابن ماجه در صحيحش و ديگر معروفين آنها صلوات را با «وعلي آل محمد» نقل کرده‏اند.

[6] الصّواعق المحرقة، ص 88 و صفحات آخر کتاب اثني عشريه.

[7] کتاب فضائل الصحابة، ص 1056 (15) (14).

[8] سوره احزاب / 56.

سلام براهل ایمان

آیااین صفت راشمابه خودتان نسبت دادیدیااینکه درکتاب خداشماازبرادران اهل ایمان نامبرده شدید؟
نخیرآقا،اهل ایمان واقعی به تمام اعتقادات الهی ارزش قائل هستندحتی اگردشمن آن اعتقادات باشند
اهل ایمان واقعی وقتی به مذهبی الهی برمی خورندکه درآن به زبان آوردن نامی مقدس درست نمی باشد
هرگزآن نام راباچنین گستاخی درمقابل آنهابه زبان نمی آورندومنکروجودش نمی شوند

!!!

شماگفتیدملاکتان قرآن است ، درسته؟
نمی دونم چنددوراین کتاب مقدس رو خوندی وچقدرازش درک کردی
به هرحال ، حتماً آیات اول سوره ی بقره به چشمت خورده

بِسمِ الله الرَّحمن الرّحیم
الم
ذلک الکتبُ لارَیبَ فیه هُدًی لِلمتَّقین
الّذین یؤمنون بالغیب ویُقیمونَ الصَّلوة وَ مِمّارَزَقنهم یُنفِقون

به خاطرهمین درموردبرادری شمابااهل ایمان وتقواشک کردم
اهل ایمان هرگزمنکروجود چیزویاکسی که وجودخارجی ندارد،نمی شوند(البته بادلیل اینکه وجودخارجی ندارد)

آقای باک مینسترفولرمی گوید : 99درصدازوجودانسان غیرمادی است(یعنی باچشم دیده نمی شودووجودخارجی ندارد)
من درموردحرف های ایشان بایک روحانی بحث می کردم که ایشان گفتند:
این حرف هاخارج ازمحدوده ی درصدواین جورچیزهاست
درآموزه های ماتمام عالم(میلیون هاکهکشان)عالم اصغرووجودمتعالی انسان عالم اکبرنام گذاری شده است

با وجوداین اعتقادات یقیناً شماهرگزخودتان راهم باورنخواهیدکرد

الهم صل علي محمد و آل محمد وعجل فرجهم
الهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و اخر تابع له علي ذلك الهم العنهم جميعا

احساس می کنم از سنی بودن خود هراس دارید که نمیگید
هر وقت بدون توهین به مقدسات وارد سایت شدید اونوقت صلاحیت بحث رو دارید.
ضمنا به لینک دلیل قرآنی بر وجود امام زمان (عج) در پست های قبلی هم رجوع کنید که فکر میکنم اصلا نکردید
لعنت خدا و ملائکه بر دروغ گویان

میخواهم بدانم دلیل کسانی که خود را شیعه می خوانند بر وجود شخصی ...

نه به اون شدتی که حمله ورشدی !!!:Labkhand:
ونه به این سکوت طولانیت !!!

چی شدپس....؟؟؟!!!:Gig::khandeh!:

morteza313;315482 نوشت:
نه به اون شدتی که حمله ورشدی !!!:Labkhand:
ونه به این سکوت طولانیت !!!

چی شدپس....؟؟؟!!!:Gig::khandeh!:

ایشان درخواست مباهله داشتند
احتمالا یکی از دوستان به درخواستش پاسخ داده
فوقع ما وقع :ok:

موضوع قفل شده است