حد حجاب برای جنس مونث و مذکر در بازی های رایانه ای ؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حد حجاب برای جنس مونث و مذکر در بازی های رایانه ای ؟

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام و درود بر شما

نمی دانم آیا در جای درستی این سوال را مطرح می کنم یا خیر ! اگر اشتباه است ، خودتان ببخشید .
درخواستم این است که ، درباره ی حد حجاب شخصیت های مونث و مذکر از نوع انسان یا غیر انسان (مانند : دیو و هیولا و موجودات ساختگی و ... ) و یا شبه انسان با در نظر گرفتن موقعیت زمانی یعنی هم پوشش های حال و هم پوشش های گذشته (مانند : عهد شمشیر و باستان و قبلتر) توضیحات کاملی بدهید .

چون من یک طراح شخصیت هستم ،اگر بخوام یک شخصیت زن طراحی کنم برای یک بازی ، نمیدانم دقیقا باید چگونه حجابش را رعایت کنم . البته بازم میگویم ، این مسئله بیشتر برایم درباره ی البسه زمان قدیم (باستان و ...) گنگ هست !

یا اینکه اگر بخواهم یک دیو از جنس مونث طراحی کنم ، که از نظر بدنی شباهت به انسان داشته باشد ، خب از نظر پوشش بدنی که باید رعایت شود اما اگر روسری داشته باشد خیلی خنده دار و مسخره به نظر می آید !

در این رابطه گیج شده ام ، اگر توضیحاتی در این زمینه برایم بدهید به طورکامل ، خیلی از شما متشکر می شوم .

منتظر جواب نیز هستم .

کارشناس بحث: سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

kamran;312709 نوشت:
به نام خداوند بخشایشگر و مهربان سلام و درود بر شما نمی دانم آیا در جای درستی این سوال را مطرح می کنم یا خیر ! اگر اشتباه است ، خودتان ببخشید . درخواستم این است که ، درباره ی حد حجاب شخصیت های مونث و مذکر از نوع انسان یا غیر انسان (مانند : دیو و هیولا و موجودات ساختگی و ... ) و یا شبه انسان با در نظر گرفتن موقعیت زمانی یعنی هم پوشش های حال و هم پوشش های گذشته (مانند : عهد شمشیر و باستان و قبلتر) توضیحات کاملی بدهید . چون من یک طراح شخصیت هستم ،اگر بخوام یک شخصیت زن طراحی کنم برای یک بازی ، نمیدانم دقیقا باید چگونه حجابش را رعایت کنم . البته بازم میگویم ، این مسئله بیشتر برایم درباره ی البسه زمان قدیم (باستان و ...) گنگ هست ! یا اینکه اگر بخواهم یک دیو از جنس مونث طراحی کنم ، که از نظر بدنی شباهت به انسان داشته باشد ، خب از نظر پوشش بدنی که باید رعایت شود اما اگر روسری داشته باشد خیلی خنده دار و مسخره به نظر می آید ! در این رابطه گیج شده ام ، اگر توضیحاتی در این زمینه برایم بدهید به طورکامل ، خیلی از شما متشکر می شوم . منتظر جواب نیز هستم . کارشناس بحث: سجاد

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤالتان

رعایت حجابی مانند حجاب شرعی انسان ها برای شخصیت های یاد شده لازم نیست اما شما وظیفه دارید به نوعی این شخصیت ها را طراحی کنید که نگاه به آنها برای افراد با سنین مختلف مفسده نداشته و تحریک آمیز نباشد. (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

سجاد;313424 نوشت:
اما شما وظیفه دارید به نوعی این شخصیت ها را طراحی کنید که نگاه به آنها برای افراد با سنین مختلف مفسده نداشته و تحریک آمیز نباشد.

با سلام.
به نظر بنده اگر قرار باشد شخصیت طراحی شده واقعی و جذاب به نظر برسد و حالت فانتزی و اسباب بازی نداشته باشد (که معمولاً اینگونه است) رعایت شرط بالا ممکن نیست.

موضوع قفل شده است