جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حد حجاب برای جنس مونث و مذکر در بازی های رایانه ای ؟

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

پرسش حد حجاب برای جنس مونث و مذکر در بازی های رایانه ای ؟

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام و درود بر شما

نمی دانم آیا در جای درستی این سوال را مطرح می کنم یا خیر ! اگر اشتباه است ، خودتان ببخشید .
    درخواستم این است که ، درباره ی حد حجاب شخصیت های مونث و مذکر از نوع انسان یا غیر انسان (مانند : دیو و هیولا و موجودات ساختگی و ... ) و یا شبه انسان با در نظر گرفتن موقعیت زمانی یعنی هم پوشش های حال و هم پوشش های گذشته (مانند : عهد شمشیر و باستان و قبلتر) توضیحات کاملی بدهید .

چون من یک طراح شخصیت هستم ،اگر بخوام یک شخصیت زن طراحی کنم برای یک بازی ، نمیدانم دقیقا باید چگونه حجابش را رعایت کنم . البته بازم میگویم ، این مسئله بیشتر برایم درباره ی البسه زمان قدیم (باستان و ...) گنگ هست !

یا اینکه اگر بخواهم یک دیو از جنس مونث طراحی کنم ، که از نظر بدنی شباهت به انسان داشته باشد ، خب از نظر پوشش بدنی که باید رعایت شود اما اگر روسری داشته باشد خیلی خنده دار و مسخره به نظر می آید !

در این رابطه گیج شده ام ، اگر توضیحاتی در این زمینه برایم بدهید به طورکامل ، خیلی از شما متشکر می شوم .

منتظر جواب نیز هستم .

کارشناس بحث: سجاد

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۱/۱۱/۱۳ در ساعت ۱۴:۴۹

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 4 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran نمایش پست ها
    به نام خداوند بخشایشگر و مهربان سلام و درود بر شما نمی دانم آیا در جای درستی این سوال را مطرح می کنم یا خیر ! اگر اشتباه است ، خودتان ببخشید . درخواستم این است که ، درباره ی حد حجاب شخصیت های مونث و مذکر از نوع انسان یا غیر انسان (مانند : دیو و هیولا و موجودات ساختگی و ... ) و یا شبه انسان با در نظر گرفتن موقعیت زمانی یعنی هم پوشش های حال و هم پوشش های گذشته (مانند : عهد شمشیر و باستان و قبلتر) توضیحات کاملی بدهید . چون من یک طراح شخصیت هستم ،اگر بخوام یک شخصیت زن طراحی کنم برای یک بازی ، نمیدانم دقیقا باید چگونه حجابش را رعایت کنم . البته بازم میگویم ، این مسئله بیشتر برایم درباره ی البسه زمان قدیم (باستان و ...) گنگ هست ! یا اینکه اگر بخواهم یک دیو از جنس مونث طراحی کنم ، که از نظر بدنی شباهت به انسان داشته باشد ، خب از نظر پوشش بدنی که باید رعایت شود اما اگر روسری داشته باشد خیلی خنده دار و مسخره به نظر می آید ! در این رابطه گیج شده ام ، اگر توضیحاتی در این زمینه برایم بدهید به طورکامل ، خیلی از شما متشکر می شوم . منتظر جواب نیز هستم . کارشناس بحث: سجاد
    با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤالتان

رعایت حجابی مانند حجاب شرعی انسان ها برای شخصیت های یاد شده لازم نیست اما شما وظیفه دارید به نوعی این شخصیت ها را طراحی کنید که نگاه به آنها برای افراد با سنین مختلف مفسده نداشته و تحریک آمیز نباشد. (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
    1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

5. صلوات ها 9

نوشته
    1,365
    حضور
    15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3246

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    اما شما وظیفه دارید به نوعی این شخصیت ها را طراحی کنید که نگاه به آنها برای افراد با سنین مختلف مفسده نداشته و تحریک آمیز نباشد.
    با سلام.
    به نظر بنده اگر قرار باشد شخصیت طراحی شده واقعی و جذاب به نظر برسد و حالت فانتزی و اسباب بازی نداشته باشد (که معمولاً اینگونه است) رعایت شرط بالا ممکن نیست.

7. صلوات ها 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری