جن و اذیت کردن انسان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جن و اذیت کردن انسان

سلام، امیدوارم حال همتون خوب باشه!!

دوستان من نیاز به کمک خیلی شدیدی دارم...!

از چند سال پیش بنده دچار مشکلات روحی شدید شدم...(ترس بدون دلیل)!

بطوری که وقتی شب می شه و تنها می شم هیچطور نمی تونم بخوابم و همش احساس می کنم کسایی دورم هستند...!

این مشکل و چندین سال داشتم و به هر طور که می شد می گذروندمش...!

اما بعد از مدتی که طی اتفاقی رو به خدا و نماز و اینا آوردم...!

و به موقع نماز می خوندم و از گناهان تا حدالمکان دور شدم...!

این فشار روحی روی من بیشتر از گذشته شد...!

تا اینکه حادثه دیشب باعث شد که این تایپیک رو اینجا مطرح کنم...!

همیشه وقتی نماز می خوندم ذهنم بدون دلیل منحرف می شد بر روی مسائل گذشته...!

کارهایی که در گذشته کرده بودم...!

اشتباهات زندگیم و...!

از این موضوع واقعا می رنجیدم که چرا نمی تونم سر نماز به خدا فکر کنم!

چرا یهو فکرم منحرف می شه سمت همچین فکر هایی..!

یا بعضی اوقات یهو می ترسیدم و نمازم و می شکستم و به پشت سرم نگاه می کردم...!

چون فکر می کردم پشتم کسی هستش...!

رو راست بگم احساس می کنم جن دارم یا همچین چیزایی...!

دیشب اتفاق خیلی هولناکی افتاد برام که واقعا پریشانم کرده و واقعا می ترسم...!

سر نماز بودم که از این موضوع گریم گرفت و گفتم آخه چرا شیطان از سرم دست بر نمی داری...!

که یهو!! مطمئنم! واقعا شنیدم...!

صدای خنده ای اومد، صدای قه قه مستانه ای اومد که شک ندارم خنده انسان نبود...! اینی که دارم می گم واقعیته! اهل خونه رو هم در جریان گذاشتم! مادرم می گه بزار برات دعا بگیرم! اما نمی خوام به خودم از اینجو دعا ها ببندم! راه حل قرآنی می خوام؟! کسی می تونه کمکم کنه؟!!

شب ها خواب ندارمم...! موقعی که تنها باشم نمی تونم هیچ کاری کنم چون همش می ترسم..!
دوستان چی کار کنم! چی بخونم! چه دعایی رو به خودم همراه کنم که این چیزا ازم دور شن:(
واقعا روزگارم و خراب کرده و از درس و مطالعه افتادم:(

کارشناس بحث:کوثر قرآن

[=tahoma][=&quot]به نام خدا [/]
[=&quot]با سلام[/][=&quot] [/][=&quot] [/]
[=&quot]" [/][=&quot]جن[/][=&quot]" [/][=&quot]چنان كه از مفهوم لغوى اين كلمه به دست مى‏ آيد موجودى است ناپيدا كه مشخصات زيادى در قرآن براى او ذكر شده، از جمله اين كه[/][=&quot]:[/]
[=&quot]
1- [/]
[=&quot]موجودى است كه از شعله آتش آفريده شده، بر خلاف انسان كه از خاك آفريده شده است، [/][=&quot]([/][=&quot]وَ خَلَقَ الْجَانَّ مِنْ مارِجٍ مِنْ نارٍ الرحمن[/][=&quot]- 15)

2- [/][=&quot]داراى علم و ادراك و تشخيص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است (آيات مختلف سوره جن[/][=&quot]).[/]
[=&quot]
3- [/]
[=&quot]داراى تكليف و مسئوليت است (آيات سوره جن و سوره الرحمن[/][=&quot]).[/]
[=&quot]
4- [/]
[=&quot]گروهى از آن ها مؤمن صالح و گروهى كافرند[/][=&quot] ([/][=&quot]وَ أَنَّا مِنَّا الصَّالِحُونَ وَ مِنَّا دُونَ ذلِكَ[/][=&quot]) ([/][=&quot]جن 11[/][=&quot]).[/]
[=&quot]
5- [/]
[=&quot]آن ها داراى حشر و نشر و معادند[/][=&quot] ([/][=&quot]أَمَّا الْقاسِطُونَ فَكانُوا لِجَهَنَّمَ حَطَباً[/][=&quot])
[/]
[=&quot] ([/][=&quot]جن 15[/][=&quot]).[/]
[=&quot]
6- [/]
[=&quot]آن ها قدرت نفوذ در آسمان ها و خبرگيرى و استراق سمع داشتند، و بعدا ممنوع شدند[/][=&quot] ([/][=&quot]وَ أَنَّا كُنَّا نَقْعُدُ مِنْها مَقاعِدَ لِلسَّمْعِ فَمَنْ يَسْتَمِعِ الْآنَ يَجِدْ لَهُ شِهاباً رَصَداً[/][=&quot]) ([/][=&quot]جن 9[/][=&quot]).[/]
[=&quot]
7- [/]
[=&quot]آن ها با بعضى انسان ها ارتباط برقرار مى‏كردند و با آگاهى محدودى كه نسبت به بعضى از اسرار نهانى داشتند به اغواى انسان ها مى‏ پرداختند[/][=&quot] ([/][=&quot]وَ أَنَّهُ كانَ رِجالٌ مِنَ الْإِنْسِ يَعُوذُونَ بِرِجالٍ مِنَ الْجِنِّ فَزادُوهُمْ رَهَقاً[/][=&quot]) ([/][=&quot]جن 6[/][=&quot]).[/]
[=&quot]
8- [/]
[=&quot]در ميان آنها افرادى يافت مى ‏شوند كه از قدرت زيادى برخوردارند، همان گونه كه در ميان انسان ها نيز چنين است[/][=&quot] ([/][=&quot]قالَ عِفْرِيتٌ مِنَ الْجِنِّ أَنَا آتِيكَ بِهِ قَبْلَ أَنْ تَقُومَ مِنْ مَقامِكَ[/][=&quot])" [/][=&quot]يكى از گردنكشان جن به سليمان گفت من تخت ملكه سبا را پيش از آنكه از جاى برخيزى از سرزمين او به اينجا می آورم[/][=&quot]. [/]
[=&quot]
9- [/]
[=&quot]آن ها قدرت بر انجام بعضى كارهاى مورد نياز انسان دارند[/][=&quot] ([/][=&quot]وَ مِنَ الْجِنِّ مَنْ يَعْمَلُ بَيْنَ يَدَيْهِ بِإِذْنِ رَبِّهِ[/][=&quot] ... [/][=&quot]يَعْمَلُونَ لَهُ ما يَشاءُ مِنْ مَحارِيبَ وَ تَماثِيلَ وَ جِفانٍ كَالْجَوابِ[/][=&quot]):" [/][=&quot]گروهى از جن پيش روى سليمان به اذن پروردگار كار مى‏كردند، و براى او معبدها، تمثالها، و ظروف بزرگ غذا تهيه مى‏كردند" (سبا [/][=&quot]12- 13).[/]
[=&quot]
10- [/]
[=&quot]خلقت آن ها در روى زمين قبل از خلقت انسان ها بوده است[/][=&quot] ([/][=&quot]وَ الْجَانَّ خَلَقْناهُ مِنْ قَبْلُ[/][=&quot]) ([/][=&quot]حجر 27) و ويژگي هاى ديگر[/][=&quot].[/]
[=&quot]
[/]
[=&quot]بعلاوه از آيات قرآن به خوبى استفاده مى‏ شود كه بر خلاف آنچه در افواه[میان] مردم عوام مشهور است و آن ها را" از ما بهتران" مى‏دانند، انسان نوعى است برتر از آن ها، به دليل اين كه تمام پيامبران الهى از انسان ها برگزيده شدند، و آن ها به پيامبر اسلام كه از نوع بشر بود ايمان آوردند، و از او تبعيت كردند، و اصولا واجب شدن سجده در برابر آدم بر شيطان كه بنا به تصريح قرآن آن روز از (بزرگان) طايفه جن بود (كهف- 50) دليل بر فضيلت نوع انسان بر جن مى‏باشد[/][=&quot].

[/][=&quot]در حديثی از امام صادق ع آمده است[/][=&quot]:[/]
[=&quot]من اكثر قراءة قل اوحى لم يصبه فى الحياة الدنيا شى‏ء من اعين الجن و لا نفثهم و لا سحرهم، و لا كيدهم، و كان مع محمد (ص) فيقول يا رب لا اريد منه بدلا و لا ابغى عنه حولا[/][=&quot]:[/]
[=&quot] [/][=&quot]" [/][=&quot]هر كس بسيار سوره جن را بخواند هرگز در زندگى دنيا چشم زخم جن و جادو و سحر و مكر آنها به او نمى‏رسد، و با محمد ص همراه خواهد بود، و مى‏گويد[/][=&quot]:" [/][=&quot]پروردگارا! من كسى را به جاى او نمى‏خواهم، و هرگز از او به ديگرى متمايل نمى‏شوم[/][=&quot]".[/]
[=&quot]البته اين تلاوت مقدمه‏ اى است بر آگاهى از محتواى سوره، و سپس به كار بستن آن.(1[/][=&quot])

[/][=&quot]بنابر این همان گونه که میکروب ها به بدن ضعیف وارد می شوند اجنه نیز در روح های ضعیف رخنه کرده و آنان را از جاده هدایت دور می کنند برای دور کردن جن و شیاطین باید به خدا توسل جست جن به محض شنیدنن اذکار و اوراد فرار می کند[/][=&quot].[/][=&quot]

[/][=&quot]با تشکر موفق باشید[/][=&quot].[/]
[=&quot]

[/][=&quot]1) [/][=&quot]منبع: تفسير نمونه، ج‏25، ص: 98 و154[/][=&quot][/][/]

سلام علیکم
ببخشید دیدم این تاپیک هست تاپیک دوباره نزنم
میگن درباره جن و این چیز ها صحبت کنی پرده از چشمت برداشته میشه و میبینیشون
ایا درسته؟

موضوع قفل شده است