صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گیم نت ها رو چجور جایی می دونید ؟

نوشته
    27
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

گیم نت ها رو چجور جایی می دونید ؟

با سلام خدمت دوستان .
    ببینید بازی غیر آلات قمار بدون شرط بندی اشکال ندارد . این حکم مراجع هستش .
    من گیم نت دارم و در مغازه من شرط بندی به هر نحوی ممنوعه و تا اونجایی که من می دونم یکی از همکارانم که متدین هستن نیز مثل من گیم نت دارن و طبیعتا اجازه شرط بندی نمیدن . حتی در مسجد شهرمون کانون بسیج داخل مسجد گیم نت راه اندخته . حالا بعضی از همکارانم که متدین هم نیستن به این مسائل اهمیت نمیدن و بچه یا جوونی که به گیم نتشون میره ممکنه بدون شرط بندی بازی کنه و یا شرط بندی کنه (این نوع شرط بندیها حدود 90 درصدشون سر حساب کردن پول بازی هست که خوب مطمئنا حرومه ). البته در تعدادی از گیم نت ها هم شرط بندی خیلی زیاد انجام میشه (تا اونجایی که من اطلاع دارم سه گیم نت اینطورین و اونها هم اکثرا سر حساب کردن پول بازی ) . با اینکه شرط بندی تو گیم نت من ممنوعه به جرات میتونم بگم مشتریام از همه جاها بیشتره و این نشون میده که مشتریام گیم نت رو مکانی مخصوص واسه شرط بندی نمی دونن . خیلی از پدر و مادرهایی که بچه هاشون رو به گیم نت من میارن افراد متدین و آگاه به مسایل دین و حتی مسجدی هستن .
    البته اینم بگم که بازیهایی که من تو گیم نت واسه بازی میذارم همشون تایید شده وزارت ارشاد هستن و از لحاظ محتوا قانونا مشکلی ندارن .
    1_حال با این توصیفات یا بدون در نظر گرفتن این توصیفات اگر شما در شهرمون سکونت داشتید آیا شما گیم نت رو عرفا جایی برای شرط بندی و قمار می دونستید ؟
    2_ آیا شما بازیهای کامپیوتری رو آلت قمار میدونید ؟
    ممنون میشم که نظراتتون رو باهام در میون بذارید . من رو درآمدی که کسب میکنم وسواس دارم و نظرات شما میتونه یاری دهنده باشه .

کارشناس بحث:سجاد
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ در ساعت ۱۸:۴۷

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinlu نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان . ببینید بازی غیر آلات قمار بدون شرط بندی اشکال ندارد . این حکم مراجع هستش . من گیم نت دارم و در مغازه من شرط بندی به هر نحوی ممنوعه و تا اونجایی که من می دونم یکی از همکارانم که متدین هستن نیز مثل من گیم نت دارن و طبیعتا اجازه شرط بندی نمیدن . حتی در مسجد شهرمون کانون بسیج داخل مسجد گیم نت راه اندخته . حالا بعضی از همکارانم که متدین هم نیستن به این مسائل اهمیت نمیدن و بچه یا جوونی که به گیم نتشون میره ممکنه بدون شرط بندی بازی کنه و یا شرط بندی کنه (این نوع شرط بندیها حدود 90 درصدشون سر حساب کردن پول بازی هست که خوب مطمئنا حرومه ). البته در تعدادی از گیم نت ها هم شرط بندی خیلی زیاد انجام میشه (تا اونجایی که من اطلاع دارم سه گیم نت اینطورین و اونها هم اکثرا سر حساب کردن پول بازی ) . با اینکه شرط بندی تو گیم نت من ممنوعه به جرات میتونم بگم مشتریام از همه جاها بیشتره و این نشون میده که مشتریام گیم نت رو مکانی مخصوص واسه شرط بندی نمی دونن . خیلی از پدر و مادرهایی که بچه هاشون رو به گیم نت من میارن افراد متدین و آگاه به مسایل دین و حتی مسجدی هستن . البته اینم بگم که بازیهایی که من تو گیم نت واسه بازی میذارم همشون تایید شده وزارت ارشاد هستن و از لحاظ محتوا قانونا مشکلی ندارن . 1_حال با این توصیفات یا بدون در نظر گرفتن این توصیفات اگر شما در شهرمون سکونت داشتید آیا شما گیم نت رو عرفا جایی برای شرط بندی و قمار می دونستید ؟ 2_ آیا شما بازیهای کامپیوتری رو آلت قمار میدونید ؟ ممنون میشم که نظراتتون رو باهام در میون بذارید . من رو درآمدی که کسب میکنم وسواس دارم و نظرات شما میتونه یاری دهنده باشه . کارشناس بحث:سجاد
    با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوالتان

از اینکه به دقت پی گیر مسائل شرعی هستید خوشحالیم .

مطالبی که فرمودید درست است اما تشخیص عرف محل شما با توضیحاتی که فرمودید برای ما مشکل است اما ظاهرا عرف متدینان گیم نت را تا کنون جایی برای بازی می دانستند نه قمار !
    و همین طور بازی های رایانه ای .

همیشه موفق و سرفراز باشید

5. صلوات ها 11

نوشته
    27
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

ممنون از پاسختون .
    حالا اگه من در این مورد زیاد تحقیق کنم و به نتیجه دقیقی نرسم و شک داشته باشم که عرف گیم نت رو جایی واسه شرط بندی و قمار میدونه یا نه تکلیف من چیه ؟ شغل من بی اشکاله ؟

7. صلوات ها 6

علاقه
    match,chemistry,quran,chess,smart phone,computer,my school,god,payambar,ahle beyt
    نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    6
    گالری
    0
    صلوات
    74

سلام
    س 1125: بازى با آلات قمار مانند پاسور و غير آن از طريق کامپيوتر چه حکمى دارد؟

ج: حکم بازى با آلات قمار را دارد.
    http://farsi.khamenei.ir/treatise-content?uid=10&tid=2

«ترس با ياس مقرون شده،و كم روئى با محروميت،و فرصتهامى‏گذرد همچون عبور ابرها،بنابر اين فرصتهاى نيك را غنيمت‏بشماريد » امام علی(ع)
    نهج البلاغه،کلمات قصار،شماره21

9. صلوات ها 5

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

ممنون از پاسختون . حالا اگه من در این مورد زیاد تحقیق کنم و به نتیجه دقیقی نرسم و شک داشته باشم که عرف گیم نت رو جایی واسه شرط بندی و قمار میدونه یا نه تکلیف من چیه ؟ شغل من بی اشکاله ؟
    با تشکر از سئوال مجددتان

در جایی که شک دارید حکم آلات قمار را ندارد .

همیشه موفق و پیروز باشید

11. صلوات ها 9

نوشته
    27
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط shahed.chamran نمایش پست ها
    فكر كنم منظور منو اشتباه متوجه شديد .
    منظورم بازي با غير آلات قمار بدون شرط بندي و قمار است كه حكم تمامي مراجع مي گويد كه بي اشكال است . بله اگر آن بازي از آلاتي باشد كه در سابق مخصوص براي قمار بوده مثل پاسور و امثال آن بازي با آنها حتي بدون شرط بندي و قمار هم حرام است . ولي در قديم نه بازيهاي كامپيوتري وجود داشته و نه گيم نت و حالا هم شك دارم كه عرف گيم نت را جايي براي قمار مي داند يا نه كه دوست عزيز سجاد فرمودند كه در صورت شك از آلات قمار و گيم نت مكاني براي قمار محسوب نمي شود .
    فقط بعنوان سوال آخر :
    اگر من در این مورد فقط به نظر عرف استناد کنم کافی هستش و از لحاظ شرعی وظیفه دیگه ای ندارم ؟ یعنی اگه هر چی عرف گفت تمام ؟
    و اگر بازیهای کامپیوتری جزو آلات قمار بحساب نیاد احداث کردن گیم نت بلااشکال است و دیگه مشکلی وجود نداره ؟
    ضمنا مرجع تقلید من آیت الله سیستانی هستند .
    ویرایش توسط hoseinlu : ۱۳۹۱/۱۱/۱۴ در ساعت ۱۷:۰۸

13. صلوات ها 4

علاقه
    etc
    نوشته
    134
    حضور
    35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    343

با سلام
    به نظر من اصلا اشکال ندارد چون پولی رد و بدل نمی شه که معمولا بازی سر هزینه بازی طرفینه و یا شام و شیر و موز و از این جور چیزا

15. صلوات

نوشته
    27
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط rassol نمایش پست ها
    با سلام
    به نظر من اصلا اشکال ندارد چون پولی رد و بدل نمی شه که معمولا بازی سر هزینه بازی طرفینه و یا شام و شیر و موز و از این جور چیزا
    ممنون از اظهار نظرت دوست عزیز .
    ولی حتی اگه سر حساب کردن پول بازی و یا یه نوشابه و یا خوردنی هم که باشه شرعا حرومه و من حتی اجازه اینکار رو هم نمیدم . اتفاقا اونهایی هم که اینکارو میکنن شاید به خاطر جزئی بودن مساله متوجه کاری که میکنن نباشن . بحرحال ممنون .

17. صلوات ها 2

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

اگر من در این مورد فقط به نظر عرف استناد کنم کافی هستش و از لحاظ شرعی وظیفه دیگه ای ندارم ؟ یعنی اگه هر چی عرف گفت تمام ؟ و اگر بازیهای کامپیوتری جزو آلات قمار بحساب نیاد احداث کردن گیم نت بلااشکال است و دیگه مشکلی وجود نداره ؟ ضمنا مرجع تقلید من آیت الله سیستانی هستند .
    با تشکر از سؤالتان

اگر ابزاری در نظر عرف متدینان جزء آلات قمار نباشد مانعی در استفاده از آن به همین جهت نیست و می توان از آن برای کسب درآمد استفاده کرد . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
    1. آیت الله سیستانی ، استفتائات سایت معظم له به آدرس:
    http://www.sistani.org/index.php?p=8...erpage=8#11965

19. صلوات ها 3

نوشته
    27
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    83

با سلام خدمت دوستان .
    ببینید بازی غیر آلات قمار بدون شرط بندی اشکال ندارد . این حکم مراجع هستش .
    من گیم نت دارم و در مغازه من شرط بندی به هر نحوی ممنوعه و تا اونجایی که من می دونم یکی از همکارانم که متدین هستن نیز مثل من گیم نت دارن و طبیعتا اجازه شرط بندی نمیدن . حتی در مسجد شهرمون کانون بسیج داخل مسجد گیم نت راه اندخته . حالا بعضی از همکارانم که متدین هم نیستن به این مسائل اهمیت نمیدن و بچه یا جوونی که به گیم نتشون میره ممکنه بدون شرط بندی بازی کنه و یا شرط بندی کنه (این نوع شرط بندیها حدود 90 درصدشون سر حساب کردن پول بازی هست که خوب مطمئنا حرومه ). البته در تعدادی از گیم نت ها هم شرط بندی خیلی زیاد انجام میشه (تا اونجایی که من اطلاع دارم سه گیم نت اینطورین و اونها هم اکثرا سر حساب کردن پول بازی ) . با اینکه شرط بندی تو گیم نت من ممنوعه به جرات میتونم بگم مشتریام از همه جاها بیشتره و این نشون میده که مشتریام گیم نت رو مکانی مخصوص واسه شرط بندی نمی دونن . خیلی از پدر و مادرهایی که بچه هاشون رو به گیم نت من میارن افراد متدین و آگاه به مسایل دین و حتی مسجدی هستن .
    البته اینم بگم که بازیهایی که من تو گیم نت واسه بازی میذارم همشون تایید شده وزارت ارشاد هستن و از لحاظ محتوا قانونا مشکلی ندارن .
    1_حال با این توصیفات یا بدون در نظر گرفتن این توصیفات اگر شما در شهرمون سکونت داشتید آیا شما گیم نت رو عرفا جایی برای شرط بندی و قمار می دونستید ؟
    2_ آیا شما بازیهای کامپیوتری رو آلت قمار میدونید ؟
    ممنون میشم که نظراتتون رو باهام در میون بذارید . من رو درآمدی که کسب میکنم وسواس دارم و نظرات شما میتونه یاری دهنده باشه .

کارشناس بحث:سجاد
    (چون شما هم اطلاعات شرعی دارید و هم اطلاعاتی در مورد گیم نت های شهرمون با توجه به اینکه این اطلاعات رو خودم در اختیارتون قرار دادم ) گفتید که تشخیصش برای شما سخته و طبیعتا شک دارید و اینکه در جواب بعدی فرمودید که در صورت شک از آلات قمار نیست با توجه به شکی که دارید می خوام بدونم که شما با این شرایط گیم نت رو جایی واسه قمار می دونید یا جایی برای بازی کامپیوتری و بی اشکال ؟ نظرتون بعنوان یک کارشناس برام مهمه .

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)