ايميلهايي با عنوان hey يا hi را به هيچ وجه باز نکنيد!!!

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ايميلهايي با عنوان hey يا hi را به هيچ وجه باز نکنيد!!!

[B]

سلام و عرض ادب

اخيرا مشاهده کردم که ايميلي با عنوانهاي زير

hey
hi

مثلا به شکلهاي

goleleila hi
hey goleleila
گل ليلا hi
hey گل ليلا

و ...
دريافت ميشه
اين ايميلها ويروسي هستند و اگر لينک داخل اين ايميل رو کليک کنيد
به يک صفحه تبليغاتي خواهيد رسيد

اما بعد از آن براي همه اد ليست شما بدون اطلاع خودتون چنين ايميلهايي ارسال خواهد شد

لذا دوستاني که چنين ايميلهايي رو باز کرده اند و لينکش رو کليک کرده اند بايد براي رفع مشکل کارهاي زير رو انجام بدن

اول : رمز ايميل ريکاوري خود رو عوض کنيد - ايميل ريکاوري ايميلي هست که خودتون جهت بازيابي رمز فراموش شده به ياهو يا جيميل معرفي کردين

دوم : رمز عبور ايميل فعلي خود که دچار اين مشکل شده است رو عوض کنيد

نحوه تغيير رمز در ياهو: بايد بر روي نام اي دي خود در بالاي صفحه ياهو کليک کنيد و گزينه اکانت اينفو را انتخاب کنيد.ياهو رمز فعلي ايميل شما را خواهد پرسيد .سپس در صفحه بعدي از سمت چپ گزينه چنج يور پسورد را بزنيد

نحوه تغيير رمز در جيميل: بايد بر روي نام اي دي خود در بالاي صفحه جيميل کليک کنيد و گزينه اکانت را انتخاب کنيد.ياهو رمز فعلي جيميل شما را خواهد پرسيد .سپس در صفحه بعدي گزينه سکيوريتي را از سمت چپ انتخاب کرده و دکمه چنج پسورد را بزنيد

توصيه مي کنم رمزهاي شما براي امنيت بيشتر حاوي حروف و ارقام باشه

لطفا اطلاع رساني کنيد

:Gol:

[/B]

ممنون از اطلاع رسانیتون :Gol:.

ممنون
ولي اين ايميل ها چطوري ارسال شدند. براي من كه از طرف يكي از بچه هاي سايت ارسال شده
دير اطلاع داديد. خيلي دير.
اما متشكرم از راهنمايي تان

اصولا این نوع حملات رو در قالب حملات سمت کاربر شناسایی می کنند...!
اما چند وقته پیش یاهو باگ داده بود که از طریق اون باگ می شد هر نوع اکانت یاهویی رو هک کرد.
که توسط یک متخصص امنیت ایرانی کشف و ریپورت داده شده بود به شرکت یاهو که اون باگ رو پتچ کردند...!
در هر حال برای جلوگیری کردن از این نوع خطرات...!
همیشه مرورگر خودتون رو آپدیت نگه دارید...!
چون بیشتر مرورگر مورد سوء استفاده قرار می گیره...!
اما تو این مورد مشکل از خود یاهو بوده!
در ضمن هر لینکی رو باز نکنید!

سلام
خداروشکر برای من نیومده
یک دنیا ممنون از اطلاع رسانیتون
یاعلی:Gol:

[="Tahoma"][="Green"]لا حول و لا قوة الا بالله

پ چرا انقدر دير گفتيد :Narahat az:
من ديشب باز كردم

[SPOILER]:Nishkhand:[/SPOILER]
ممنون
[/]

با عرض سلام و ادب خدمت "گل لیلا" ی بزرگوار.یه دنیا ممنون.:Gol: خدا به شما توفیق روزافزون و دلی شاد و لبی خندون عطا بفرماید.آمین

من يكي مجبور شدم به هر احد الناسي كه توي اين باكسم ايميل داشت پيام هشدار شما رو بفرستم.
كاش اين ايميل رو باز نكرده بودم بينندگان عزيز

با سلام
ببخشيد اينايي كه ميگين همون black mail هستند كه واسه اونايي كه اد كرديم خود به خود فرستاده ميشه؟
به اسم خودمون فرستاده ميشه براي افراد توي اد ليست؟
و آيا ميشه فهميد براي كيا فرستاده شده؟ يعني راهي نيست كه اين ايميلهاي اسپم كه خود به خود از طرف ما به دوستان فرستاده ميشه رو بياريم توي فولدر sent ؟ (بفهميم چي فرستاده شده؟)

ببخشيد يادم رفت اينم بپرسم:
اگه اين ايميلي كه گفتين رو حذف كنيم خطر برطرف است؟
من حذفش كردم(بدون باز كردن)... الان ديگه مشكلي نيست؟

Niyaz;312666 نوشت:
با سلام ببخشيد اينايي كه ميگين همون black mail هستند كه واسه اونايي كه اد كرديم خود به خود فرستاده ميشه؟ به اسم خودمون فرستاده ميشه براي افراد توي اد ليست؟ و آيا ميشه فهميد براي كيا فرستاده شده؟ يعني راهي نيست كه اين ايميلهاي اسپم كه خود به خود از طرف ما به دوستان فرستاده ميشه رو بياريم توي فولدر sent ؟ (بفهميم چي فرستاده شده؟)

به قسمت سنت برید(sent) اونجا ایمیل های ارسالی هست ببینید برای کسی فرستاده

Niyaz;312668 نوشت:
ببخشيد يادم رفت اينم بپرسم: اگه اين ايميلي كه گفتين رو حذف كنيم خطر برطرف است؟ من حذفش كردم(بدون باز كردن)... الان ديگه مشكلي نيست؟

خطر که تا حالا نداشته من دوبار دیروز باز کردم همون ایمیل برای همه اد لیست هام فرستاده ولی مشکلی ایجاد نکرده نه تو سیستم نه تو نت
ولی حتما رمز ایمیلتون عوض کنید

مـهـدی;312670 نوشت:
به قسمت سنت برید(sent) اونجا ایمیل های ارسالی هست ببینید برای کسی فرستاده

خوب نمياد كه!!! .... مگه مياد؟
جواب ندادين...بلك ميل همينا هستند؟

[="Tahoma"][="Navy"]

Niyaz;312674 نوشت:
خوب نمياد كه!!! .... مگه مياد؟ جواب ندادين...بلك ميل همينا هستند؟

سلام
اگر این ایمیلها رو باز نکرده اید و همچنین در بخش sent برای کسی ارسال شده نمی بینید نگرانی نداشته باشید.
اسم گذاری این گونه ایمیلها مهم نیست چی باشه مهم اینه که بازشون نکنیم
یا علی
[/]

مهندس جان ممنون بابت اطلاع رسانیتون
باز هم مثل همیشه
به موقع و به جا:Gol:

دوست عزیز بلک میل چیه دیگه؟!!!
این همه سال تو زمینه امنیت و اطلاعات فعالیت داشتم همچین چیزی و نشنیده بودم والا...!

در ضمن؛ ربط داره که شما از چه نوع سرویس میلی استفاده می کنید؟! گوگل؟! یاهو؟! مایکروسافت؟!؟!
اگر از یاهو استفاده می کنید! بدون اینکه حتی لینکی هم باز کنید!
توانایی این رو هکر ها دارند که بتونند ایمیل شما رو هک کنند.
که قبلا هم گفتم، دارای یک ضعف امنیتی خطرناک هستش، که البته این مشکل امنیتیش بتازگی رفع شده!

بقیه سرویس ها هم مشکلات این چنینی دارند اما نه در این حد که بدون اینکه لینکی را باز کنید مورد حمله قرار بگیرید...! برای جلوگیری کردن! ابتدا پسورد ایمیل خودتان را عوض کنید...! سپس تمامی ایمیل های مشکوکی که براتون ارسال شده رو حذف کنید. و در آخر از مرورگر های به روز استفاده کنید! همانند گوگل کروم...!

و تمام

Invitation FACEBOOK یک ویروس است که یک مشعل المپیک را باز می‎کند و تمام Hard disc کامپیوتر شما را می‎سوزاند.
این ویروس را از طریق کسی که در دفترچه آدرس دارید، دریافت می‏کنید.
اگر ایمیلی با عنوان Invitation FACEBOOK دریافت داشتید که دوستی آن را برای شما ارسال کرده است، آن را باز نکرده و بلافاصله پاک کنید.
بر اساس گزارش CNN این یکی از بدترین ویروس‎ها است.
اخیرا ویروسی کشف شده که مایکروسافت آن را یکی از مخرب‌ترین ویروس‎ها طبقه‌بندی کرده است.
این ویروس یک اسب تروا است که خواستار نصب یکadobe flash plug-in است و هنوز هیچ اصلاحی برای این نوع ویروس نیست.
این ویروس خیلی راحت Zero Sector of the Hard Disc را از بین می‎برد، جائیکه اطلاعات حیاتی برای کارکرد آن است سالم می‎ماند.
بر اساس سایت SNOPES این ویروس صحت دارد.

[="Tahoma"]با سلام
یا امام حسن عسگری(ع)

مدیر اجرایی;313250 نوشت:
هیچ پیامی را با پیوست invitation facebook باز نکنید

جناب محترم مدیر اجرایی ممنون بابت خبرسانی به موقع تان...جزاکم الله خیرا"

دلنما;312849 نوشت:
دوست عزیز بلک میل چیه دیگه؟!!! این همه سال تو زمینه امنیت و اطلاعات فعالیت داشتم همچین چیزی و نشنیده بودم والا...!

دوست عزيز
اين همه سال تو زمينه امنيت فعاليت داشتيد، قرار نيست همه چيو شنيده باشيد والا....!

http://en.wikipedia.org/wiki/Blackmail

با تشكر از پاسخگويي جناب گل ليلا:Gol:

با سلام و عرض ادب

باعث تاسفه آسیب هایی به این شکل در یاهو است و تمام نمی شود, با آن پشتیبانی بدش!

کار این سایت دزدیدن contact list در اکانت لاگین شده یاهو است.

اگر خواستید می توانید پسورد و سوال های امنیتی تان را تغییر دهید.(به نظر نیازی نیست)

الان که لیست ایمیل ها دزدیده شده است, به کمک contact list می توانند هر موقع که خواستند از طرف شما به دوستان تان ایمیل بفرستند یا از طرف دوستانتان به شما.

به عبارت دیگر در آینده اگر ایمیلی از طرف دوستانتان رسید احتمال دارد از طرف دوست تان نباشد و ویروسی یا تبلیغی باشد.

ممکن است در آینده این لیست به افرادی نیز فروخته شود که هدف شان ایرانیان است و ایمیلی به زبان فارسی از طرف دوست تان به شما بفرستند که ویروسی باشد.

همچنین اگر کلیکی کرده اید شاید بهتر است به دوستان تان بگویید که در آینده مراقب ایمیل های دریافتی از شما باشند.(مخصوصا اگر شغل حساسی دارند)

حتی اگر ایمیلی به شما ارسال نشده دلیل بر این نیست که هکرها به کمک contact list دوستان تان ایمیل شما را دریافت نکرده باشند.

در کل اگر خیلی حساس هستید ایمیل تان را تغییر دهید در غیر این صورت همیشه مراقب لینک ها و فایل ها و درخواست های مشکوک دیگران باشید.

راستی آنتی ویروس بیت دفندر (bitdefender) بهترین عملکرد را در برابر این سایت مخرب داشت.

با تشکر