صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطوری می تونم واقعا توبه کنم؟

نوشته
    63
    حضور
    11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    225

چطوری می تونم واقعا توبه کنم؟

سلام من می خوام توبه کنم اینم بگم خیلی خیلی گناه دارم دوستان باید چکار کنم هیچ کاری مثل کمک به یک انسان خطا کار ثواب نداره

کارشناس بحث:بصیر
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ در ساعت ۱۳:۳۲

2. صلوات ها 12

3.  

نوشته
    57
    حضور
    23 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    156

هو التواب

سلام و عرض ادب

همینکه میفرمائید می خواهید توبه کنید یعنی اینکه از کردار های ناصحیح پیشین خود ، پشیمانید همین پشیمانی هم نشان از لطف خداوند مهربان دارد اگر خداوند رحیم ، عنایت نمی فرمود شما این حس پشیمانی را در دل خود نمی داشتید پس ابتدا خداوند عزیز است که به سوی شما بازگشته است و شما نیز این فرصت را غنیمت بشمارید و علاوه بر این پشیمانی که در دل دارید و از یادآوری یکسری از اعمال خود احساس ندامت می کنید سعی بر جبران آن کنید ببینید اگر حق الله است از همین اکنون شروع به جبرانش کنید اگر حق الناس است نیز همینطور ، علاوه بر جبران و ادای دین و اینکه تصمیم قاطع بگیرید که به سوی گناه بازگشت نمیکنید با انجام کارهای خوب و خداپسندانه که به دور از ریا و جلب توجه مردم باشد ( فقط رضای خداوند مهربان ) سیئات و زشتی های عمل خویش محو و به خوبی مبدل کنید .

و هر کسی هرچه هم بد کرده است باید بین خود و خدای خودش محفوظ باشد و نباید در این رابطه با دیگران که به آنها مربوط نمی شود سخنی گفت تا قبح گناه شکسته نشود .

مطمئن باشید به فضل الهی می توانید ان شاء الله تمامی اعمال ناسالم خود را جبران کنید و حتی شاید یک روزی خود شما جزء یکی از مقربان درگاه خداوند عزیز قرار بگیرید از کجا میدانیم مگر شما جوهر پاکی ندارید صد البته که دارا هستید پس نتنها نباید از رحمت خدا نا امید بود بلکه باید در صدد این بود که به فراتر از بهشت رفت و جزء بالاترین مقربان درگاه او قرار گرفت نگوئیم که مگر بنده ای که فلان قدر گناه مرتکب شده می تواند در پاسخ می گویم در طول تاریخ و حتی همین اکنون هم چه افرادی بوده و هستند که زمانی حتی جزء خلافکاران و راهزنان بوده اند اما با عنایت الهی توبه نموده و جزء عرفا و مقربان درگاه حضرت قرار گرفته اند .

سعی کنید در طول یک ماه به میزانی که به جسم و روانتان آسیب وارد نمی شود روزه ی همه منظوره ( روزه شکم ، چشم و زبان و گوش و ... ) بگیرید و در روزهای دیگر با مشورت و گرفتن برنامه از یک دکتر متخصص طب سنتی ( نه صرفاً یک عطاری ) و یا یک متخصص تغذیه وعده های غذایی خود را در طول شبانه روز به دو وعده برسانید و ما بین وعده ها هم چیزی میل نفرمائید ، خوردن غذا بیش از حد نیاز باعث می شود که بخشی از غذای اضافی صرف تولید نطفه شود و با بیش از حد نیاز خوردن این روند تسریع بخشیده می شود و موجب می شود فرد از نظر شهوت مذکور دچار فشار شود حال روزه و به میزان غذا میل کردن این روند را متعادل می نماید .

خوردن ادویه جات و همچنین بیش از حد مجاز گوشت ( به طور کامل نباید گوشت خوردن قطع شود ) و ... باعث قوت شهوت مذکور می شود .

در همه حال مخصوصاً سحر ها از خداوند رحمان و رحیم ، بخواهیم که به همه ی ما توفیق توبه عنایت بفرماید و توبه ی ما را قبول بفرماید .... به همه ی ما عزم و توفیق ترک دائمی و ابدی تمامی گناهان و مکروهات را عنایت بفرماید و همه ی ما را جزء تسلیم شدگان حقیقی و بالاترین مقربان درگاهش قرار دهد ... ( ابتدا دیگران را دعا کنیم ) .

سعی کنیم با قرآن کریم انس بگیریم که ما را به راهی راست و محکم هدایت می کند .

رساله ی لقاء الله اثر عارف بزرگوار مرحوم جناب آیت الله میرزا جواد آقا ملکی تبریزی را مطالعه بفرمائید .

و بعد از اصل قرار دادن همیشگی قرآن کریم کتاب معراج السعاده اثر مرحوم حاج ملا احمد نراقی کتاب خوبی در مورد اخلاق و خودسازی است .
    التماس دعا

یا حق

5. صلوات ها 12

نوشته
    63
    حضور
    11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    225

ممنونم من چهار ماه یعنی چهار سال روزه نگرفتم 4 سال هم نماز نخواندم این حق الله هی است که بر گردنمه چجوری جبرانش کنم ؟

7. صلوات ها 7

علاقه
    استراتژی،روانشناسی؛ زبان انگلیسی؛ خودرو و...
    نوشته
    320
    حضور
    2 روز 1 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    44
    صلوات
    2663

به نام خداوند مهرگستر مهربان

به این تاپیک حتما سری بزنید:

روزگاری شد و کس مرد ره عشق ندید
    حالیا چشم جهانی نگران من وتوست

9. صلوات ها 11

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    221 روز 15 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7884

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Karimi نمایش پست ها
    ممنونم من چهار ماه یعنی چهار سال روزه نگرفتم 4 سال هم نماز نخواندم این حق الله هی است که بر گردنمه چجوری جبرانش کنم ؟
    به نام خدا.

این حق الله رو باید سریعا و خورده خورده ( برای اینکه خسته نشید) برگردونید.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

11. صلوات ها 6

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 18 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.karimi نمایش پست ها
    سلام من می خوام توبه کنم اینم بگم خیلی خیلی گناه دارم دوستان باید چکار کنم هیچ کاری مثل کمک به یک انسان خطا کار ثواب نداره
    باسلام و احترام
    اولین مرحله ی توبه، پشیمانی و شرمساری از عملی است که انجام داده ایم که الحمدلله این حالت در شما ایجاد شده که سعی در جبران دارید.
    منتها توبه یا از حق الله است و یا از حق الناس.
    توبه از حق الناس، یک رقم است و آن هم این که جبران کنیم و طرف مقابل را راضی نموده و از دلش در آوریم و اگر او را نمی بینیم و خسارتی به مالش زده ایم، از جانب او ردّ مظالم و صدقه بدهیم و ثوابش را به او هدیه کنیم.
    توبه از حق الله دو رقم است، بعضی جبران دارد و بعضی جبران ندارد.
    توبه ی حق اللهی که جبران ندارد، مثلا کسی خدایی نکرده شراب خورده یا دروغ گفته یا زنا کرده، توبه اش به این است که دیگر این اعمال را انجام ندهد و از کردارش پشیمان باشد.
    توبه ی حق اللهی که جبران دارد مثل نماز و روزه هایی که نخوانده ایم، حجّی برگردنمان بوده نرفته ایم، خمس و زکات بر گردنمان بوده ادا نپرداخته ایم، همه اینها جبران دارد.
    از نماز و روزه سوال نمودید، نمازها باید قضا شود و سعی نمایید بعد از هر نماز واجبی که می خوانید، یک نماز قضا هم بخوانید تا ان شاء الله خورده خورده، تمامیِ نمازهایتان را جبران کنید. یادتان نرود نماز آیات هم حتما داشته اید آنها را هم قضا کنید.
    اما روزه ها، اگر عمداً و بدون عذر بوده، باید بابت هر کدام یا شصت روز روزه بگیرید که سی ویک روز آن پشت سر هم باشد یا باید بابت هر روزه، شسصت فقیر را اطعام کنید، می توانید، مبلغ آن را به دفتر مراجع(اگر قبول کنند) بدهید تا ازجانب شما به فقرای مورد نظرشان بدهند.
    البته این حداقل توبه است، توبه مراحل دیگری هم دارد که آداب خود را خواهد داشت.
    خداوند متعال مارا در جبران خطاهایمان موفق بدارد.

ویرایش توسط بصیر : ۱۳۹۱/۱۱/۱۴ در ساعت ۱۲:۵۸
    چطوری می تونم واقعا توبه کنم؟

13. صلوات ها 11

نوشته
    180
    حضور
    7 روز 16 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    992

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Karimi نمایش پست ها

کارشناس بحث:بصیر
    سلام علیکم
    در مرحله ی اول کتاب گناهان کبیره شهید دستغیب را به دقت مطالعه کنید
    و به مطالب آن عمل کنید.
    و در مرحله ی دوم گناهان گذشته ی خودتون رو جبران کنید
    که راه جبران هرکدام نیز مشخص شده است.

و در مرحله ی سوم برای ما هم دعا بفرمایید.

آیت الله حق شناس : اگر كسى گناه مي‌كند و اعمال حسنه هم انجام مي‌دهد، آن عمل صالح بدرد نمى‌خورد.
    بايد شطرالاجتناب را مدنظر خود قرار دهيد. اول بايد موانع (گناهان) را برداريد.
    آیت الله حق شناس : مذاكره‌ی علمی افضل است بر شب زنده‌دارى در شب قدر.

15. صلوات ها 8

نوشته
    63
    حضور
    11 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    225

واقعا ممنونم از راهنمایی تون من تقربا حق الناسی بر گردن ندارم بجز یک مقدر خورده حسابی که شاید فراموش کرده باشم انها را چجوری جبران کنم یکی از دوستان می گفت باید بجایش صدقه بدهم یک سوال دیگر من 4 ماه روزه قضا برگردنم دارم یعنی باید 8 ماه روزه بگیرم یا به اضای هر روزی که روزه نگرفتم 60 روز روزه بگیرم ؟

17. صلوات ها 8

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

من می خوام توبه کنم اینم بگم خیلی خیلی گناه دارم
    پس الان کلی ثوابم دارید!!!!چون:اِلاّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَاؤُلِئکَ یُبَدِّلُ اللهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللهُ غَفُورَاً رَحِیماً169؛ مگر کسانى که توبه کرده و ایمان آورده و عمل صالح انجام داده‏اند، خداوند گناهان آنان را به حسنات تبدیل مى‏کند و خداوند آمرزنده و مهربان است

ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

19. صلوات ها 7

نوشته
    35
    حضور
    1 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    383

پیامبر اكرم (ص):

«مرحباً بقوم قضوا الجهاد الاصغر و بقى علیهم الجهاد الاكبر،

فقیل: یا رسول الله، و ما الجهاد الاكبر؟

فقال: جهاد النّفس.»

آفرین بر مردمى كه جهاد كوچكتر را انجام دادند

و اینك بسان همیشه در اندیشه جهاد بزرگتراند.

پرسیدند: اى پیامبر خدا جهاد بزرگتر كدام است؟

فرموند: خودسازى و مبارزه با هواى نفس.

(مجمع البیان تفسیر آیه53سوره یوسف)

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری