اطمینان از بخشش حق الناس

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اطمینان از بخشش حق الناس

باعرض وقت بخیر

اگر حقی از کسی ضایع کنم و اطمینان کامل داشته باشم که طرف مقابل مرا

می بخشد بازهم نیاز به طلب حلالیت است؟:Gol:متشکرم

کارشناس بحث: سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

amir74;311788 نوشت:
باعرض وقت بخیر اگر حقی از کسی ضایع کنم و اطمینان کامل داشته باشم که طرف مقابل مرا می بخشد بازهم نیاز به طلب حلالیت است؟متشکرم کارشناس بحث: سجاد

با عرض تشکر از سئوالتان

اگر اطمینان دارید که فرد یاد شده اگر متوجه موضوع شود شما را می بخشد ، نیازی به جلب رضایت یا حلالیت گرفتن نیست.

در پناه حضرت حق باشید[/]

سلام
یه سوال داشتم چون یه سوال کوچولو بود تایپیک جداگانه براش نزدم
من به یه مسجدی رسیده بودم بیرون مسجد از این پارچه سبز ها کنار صندوق جمع اوری پول برای مسجد بود زده بودن منم رفتم یه تیکه از این پارچه سبز ها رو کندم اومدم
حالا این کارم حلال بود ؟ یا نباید اون پارچه سبز ها رو بکنیم؟
مرسی از پاسخگوییتون

[="Tahoma"][="Black"]

aligoogle;324186 نوشت:
سلام یه سوال داشتم چون یه سوال کوچولو بود تایپیک جداگانه براش نزدم من به یه مسجدی رسیده بودم بیرون مسجد از این پارچه سبز ها کنار صندوق جمع اوری پول برای مسجد بود زده بودن منم رفتم یه تیکه از این پارچه سبز ها رو کندم اومدم حالا این کارم حلال بود ؟ یا نباید اون پارچه سبز ها رو بکنیم؟ مرسی از پاسخگوییتون

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سؤالتان

تا از نظر شرعی اطمینان به رضایت صاحب پارچه ها نداشته باشید نمی توانید از آن استفاده کنید حال چه پارچه متعلق به شخصی باشد و چه متعلق به مسجدی .

همیشه موفق و سربلند باشید[/]

اگر من پول همون پارچه رو تقریبا حساب کنم و تو همون صندوق بندازم کفایت میکنه؟
یا اینکه باید پارچه ها رو به جای اولش برگردونم؟

[="Tahoma"][="Black"]

aligoogle;324465 نوشت:
اگر من پول همون پارچه رو تقریبا حساب کنم و تو همون صندوق بندازم کفایت میکنه؟ یا اینکه باید پارچه ها رو به جای اولش برگردونم؟

با تشکر از سؤال مجددتان

اگر پارچه ها موجود هستند خود پارچه را برگردانید و در صورت صدمه دیدن ، قیمتش را جبران کنید اما اگر پارچه ها موجود نیست پولش را به صاحبش بپردازید . (1)

همیشه موفق و سربلند باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای[/]

موضوع قفل شده است