صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا خدا از سرنوشت انسانها خبر دارد ؟

علاقه
    جهنم
    نوشته
    60
    حضور
    1 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

آیا خدا از سرنوشت انسانها خبر دارد ؟

سلام. نمیدونم این سوال قبلا پرسیده شده یا نه . من تو سایت گشتم ولی چیزی پیدا نکردم !
    اگر تکراری هست لطفا لینک تاپیک قبلی رو بذارید و این تاپیک رو ببندید
    و اما سوال
    آیا خدا از سرنوشت انسان ها خبر داره ؟
    منظورم موقع خلقت هست ! خدا خودش گفته من شما رو از عدم آفریدم !یعنی یک موقعی ما نبودیم و بعدش خدا ما رو خلق کرده !میخوام ببینم خدا اون موقع از سرنوشت ما خبر داشته یا نه ؟ یا به عبارتی خدا محدود به ظرف زمان هست یا نه ؟
    میخوام بحث رو تا اینجا پیش ببرم که اگر خدا خبر نداشته یعنی خدا کامل نیست ! یعنی خالق نیست ! صانع هست یعنی قدرت داشته و چیزی رو ساخته ولی بهش احاطه نداره !
    اگر خبر داشته پس چرا یکی مثل من رو که آخر عاقبتم جهنم هست رو خلق کرده ؟
    میخواید بگید من اختیار دارم ؟ آره دارم و با اختیار خودم راه جهنم رو پیش گرفتم ! ولی نتیجه این اختیار رو خدا میدونه یا نه ؟
    من اختیار دارم،شیطان منو وسوسه میکنه و من میرم میزنم تو گوش یکی و نتیجش این میشه که باید برم جهنم !
    خدا نتیجه این اختیار رو از اول میدونسته یا نه ؟ شیطان من رو وسوسه کرد و من با اختیار خودم قبول کردم ! آیا خدا این رو میدونسته یا نه ؟

کارشناس بحث :رئوف
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۱/۱۱/۰۹ در ساعت ۰۸:۱۳
    حقیقت همان دروغی است که بارها و بارها تکرار شده
    آدولف هیتلر

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    جهنم
    نوشته
    60
    حضور
    1 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

اینم اضافه کنم که،یه جایی (فک کنم تو همین سایت ) خوندم هدف از خلقت آزمایش بنده هاس !
    این حرف درسته ؟
    آدولف هیتلر

5. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

ارجاع سوال

نقل قول نوشته اصلی توسط for ever alone نمایش پست ها
    سلام. نمیدونم این سوال قبلا پرسیده شده یا نه . من تو سایت گشتم ولی چیزی پیدا نکردم !
    اگر تکراری هست لطفا لینک تاپیک قبلی رو بذارید و این تاپیک رو ببندید
    و اما سوال
    آیا خدا از سرنوشت انسان ها خبر داره ؟
    منظورم موقع خلقت هست ! خدا خودش گفته من شما رو از عدم آفریدم !یعنی یک موقعی ما نبودیم و بعدش خدا ما رو خلق کرده !میخوام ببینم خدا اون موقع از سرنوشت ما خبر داشته یا نه ؟ یا به عبارتی خدا محدود به ظرف زمان هست یا نه ؟
    میخوام بحث رو تا اینجا پیش ببرم که اگر خدا خبر نداشته یعنی خدا کامل نیست ! یعنی خالق نیست ! صانع هست یعنی قدرت داشته و چیزی رو ساخته ولی بهش احاطه نداره !
    اگر خبر داشته پس چرا یکی مثل من رو که آخر عاقبتم جهنم هست رو خلق کرده ؟
    میخواید بگید من اختیار دارم ؟ آره دارم و با اختیار خودم راه جهنم رو پیش گرفتم ! ولی نتیجه این اختیار رو خدا میدونه یا نه ؟
    من اختیار دارم،شیطان منو وسوسه میکنه و من میرم میزنم تو گوش یکی و نتیجش این میشه که باید برم جهنم !
    خدا نتیجه این اختیار رو از اول میدونسته یا نه ؟ شیطان من رو وسوسه کرد و من با اختیار خودم قبول کردم ! آیا خدا این رو میدونسته یا نه ؟

کارشناس بحث :رئوف
    با سلام خدمت شما دوست گرامی

مشابه سوال شما در این پست در حال بحث است :
    http://www.askquran.ir/thread34806.html

موفق باشید

7. صلوات ها 5

علاقه
    جهنم
    نوشته
    60
    حضور
    1 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

ممنون !
    ولی باید حدس میزدم !
    اینجا جای آاینجور بحث ها نیست.
    بحث اون تاپیک هم دقیقا مشابه بحث من بود ولی آخرش به نتیجه نرسیده بود !
    شماها یه حرف رو 100 بار تو اون تاپیک مطرح کردید و هر بار که یکی جواب مخالف میداد دوباره همون حرف رو تکرار میکردید !
    من دیگه علاقه ای ندارم تاپیک رو ادامه بدم اگر بخواید میتونید ببندینش
    آدولف هیتلر

9. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    1,327
    حضور
    28 روز 15 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3965

سوال

ممنون !
    ولی باید حدس میزدم !
    اینجا جای آاینجور بحث ها نیست.
    بحث اون تاپیک هم دقیقا مشابه بحث من بود ولی آخرش به نتیجه نرسیده بود !
    شماها یه حرف رو 100 بار تو اون تاپیک مطرح کردید و هر بار که یکی جواب مخالف میداد دوباره همون حرف رو تکرار میکردید !
    من دیگه علاقه ای ندارم تاپیک رو ادامه بدم اگر بخواید میتونید ببندینش
    با سلام خدمت شما دوست گرامی

دوست گرامی ، اگر بحث یا سوال دیگری دارید که در تاپیک مذکور بدان پرداخته نشده است ، می تواند به جای اتهام ، سوال خود را در همین جا مطرح کنید .

موفق باشید

11. صلوات ها 4

علاقه
    جهنم
    نوشته
    60
    حضور
    1 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

شما 1000 بار تو اون تاپیک گفته بودید که به همه انسان ها شرایط رسیدن به کمال داده شده و همه میتونن ازش استفاد کنن ! اگر هم استفاده نمیکنن با اختیار خودشون هست
    خب درست،من شرایط رو داشتم ولی با اختیار خودم راه جهنم رو پیش گرفتم .
    ولی سوال اصلی این هست : آیا خدا تو لحظه ای که من رو از عدم خلق میکرده میدونسته من جهنمی میشم یا نه ؟
    جواب این سوال یک کلمه هست : آره یا نه ؟
    اگر آره،این چه جور خدایی هست؟
    من توانایی و قدرت خلق ماشین رو دارم و به همه ماشین ها هم این توانایی رو میدم که به مشهد برسن ! ولی اگر من اطلاع دارم که مثلا ماشین 40 امی که خلق میکنم با اختیار خودش راه یه جای دیگه رو پیش میگیره و آخرش نابود میشه چرا باید اونو خلق کنم ؟؟؟
    لابد مثل اون تاپیک میخواید بگید هدف آزمایش و ایناس ؟
    صلا آزمایش یعنی چی ؟ آزمایش از عدم علم ناشی میشه ! ما وقتی یک چیزی رو نمیدونیم میریم آزمایش میکنیم تا بفهمیم ! آزمایش = عدم علم
    آدولف هیتلر

13. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

صلا آزمایش یعنی چی ؟ آزمایش از عدم علم ناشی میشه ! ما وقتی یک چیزی رو نمیدونیم میریم آزمایش میکنیم تا بفهمیم ! آزمایش = عدم علم
    من صرفا برداشت شخصیم رو میگم شاید برای شما هم قانع کننده باشه.
    وقتی میگن هدف ازامایشه به نظر من منظور این نیست که خدا بدونه شما چه میکنید!!در واقع ازمایش برای تربیت روح انسان است.مثل سنگی که در سختی ها تراشیده میشه و از اون مجسمه ای زیبا به وجود میاد!
    حالا اگر ما انسانها درست انتخاب کنیم و این تراش های سنگ تراش رو تحمل کنیم خب به کمال میرسیم.راه رسیدن ما به کمال همینه.حتی توی پیشرفتهای دنیوی هم همینه.یعنی مثلا شما برای قبول شدن تو یه رشته ی خوب باید سختی بکشی و درس بخونی.این سختی ها روح شما رو پرورش میده.و از انجایی که ما افریده شدیم برای رسیدن به کمال و راه کمال ما طی کردن این ازمایشها و البته سربلند بیرون امدن از اونهاست.پس میشه گفت خلقت ما برای این بوده که ازمایش بشیم.

ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

15. صلوات

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

ولی سوال اصلی این هست : آیا خدا تو لحظه ای که من رو از عدم خلق میکرده میدونسته من جهنمی میشم یا نه ؟ جواب این سوال یک کلمه هست : آره یا نه ؟ اگر آره،این چه جور خدایی هست؟ من توانایی و قدرت خلق ماشین رو دارم و به همه ماشین ها هم این توانایی رو میدم که به مشهد برسن ! ولی اگر من اطلاع دارم که مثلا ماشین 40 امی که خلق میکنم با اختیار خودش راه یه جای دیگه رو پیش میگیره و آخرش نابود میشه چرا باید اونو خلق کنم ؟؟؟
    در این مورد هم من فکر میکنم اینکه یک ماشین قرار است به ته دره بره دلیل نمیشه شما درستش نکنی.به چند دلیل
    اول اینکه حتی وجود کسی مثل خود ابلیس هم بدون فایده نیست.وجود اون هم خیری هایی دارد وجود انسانهایی که به هدف کمالیشون نمیرسن هم خیرهایی دارد.اونها یه جورایی میشه گفت جز امتحانهای بقیه به حساب میان!(شاید این جمله به فهم منظورم کمک کنه:نور زیاد مانع دیدن است!به خصوص برای کسی که هنوز نور رو نمیشناسه!)
    از ان مهم تر، حرف شما مثل این میمونه که به یک معلم بگین خب تو که وضع دانش اموزتو میبینی و میدونی با این وضع علمی و سطح درک این ادم درسو پاس نمیکنه خب چرا بهش اجازه میدی امتحان بده؟!قبل از امتحان دادن بندازش(ردش کن)!!!از نظر خود شما این درست است؟!؟
    از طرفی مگه چند درصد مخلوقات خدا این طورند که کلا به هیچ کدام از درجه های کمال نرسند؟!

ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۱/۱۱/۱۱ در ساعت ۱۶:۴۸
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

17. صلوات

علاقه
    جهنم
    نوشته
    60
    حضور
    1 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

با حرف شما تا قسمتی موافقم ! ولی همین که میگید برای تربیت روح هست،یعنی چی ؟؟
    این هم از عدم علم ناشی میشه ! شما چرا سعی نمیکنید یک اسب رو تربیت کنید ؟؟چون میدونید اون تربیتپذیر نیست ! منظورم اینه که اگه خدا بدونه که من قابل تربیت نیستم،بیکار نیست که بخواد سعی کنه منو تربیت کنه !
    آدولف هیتلر

19. صلوات

علاقه
    جهنم
    نوشته
    60
    حضور
    1 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط hoorshid نمایش پست ها
    در این مورد هم من فکر میکنم اینکه یک ماشین قرار است به ته دره بره دلیل نمیشه شما درستش نکنی.به چند دلیل
    اول اینکه حتی وجود کسی مثل خود ابلیس هم بدون فایده نیست.وجود اون هم خیری هایی دارد وجود انسانهایی که به هدف کمالیشون نمیرسن هم خیرهایی دارد.اونها یه جورایی میشه گفت جز امتحانهای بقیه به حساب میان!(شاید این جمله به فهم منظورم کمک کنه:نور زیاد مانع دیدن است!به خصوص برای کسی که هنوز نور رو نمیشناسه!)
    از ان مهم تر، حرف شما مثل این میمونه که به یک معلم بگین خب تو که وضع دانش اموزتو میبینی و میدونی با این وضع علمی و سطح درک این ادم درسو پاس نمیکنه خب چرا بهش اجازه میدی امتحان بده؟!قبل از امتحان دادن بندازش(ردش کن)!!!از نظر خود شما این درست است؟!؟
    از طرفی مگه چند درصد مخلوقات خدا این طورند که کلا به هیچ کدام از درجه های کمال نرسند؟!
    این حرف شما به نظر من ایراد داره !! وجود ابلیس باعث خیر هم هست ؟؟
    شما رسما دارید میگید که یه نفر مثل من باید بره جهنم تا بقیه بتونن برن بهشت !
    یعنی من باید یه ماشین رو خلق کنم تا بره ته دره تا بقیه عبرت بگیرن ؟؟؟؟ احسنت به این استدلال شما !
    در ضمن وقتی معلم میدونه اون دانش آموز رد میشه نباید امتحان بگیره ! نتیجه این امتحان فقط اذیت کردن اون دانش آموز بدبخته !
    تازه نه این مثال نه اون مثال ماشین خیلی مناسب بحث نیست
    اون معلم هیچ مسیولیتی نسبت به گذشته و آینده دانش آموز نداره !
    ولی خدا 1000 بار سر آدما منت گذاشته که من شما رو از عدم خلق کردم !
    باز هم میگم،جواب سوالی که با آیا شروع میشه فقط یه کلمه هست ! آره یا نه
    خدا وقتی منو از عدم خلق میکرده میدونسته من قراره برم جهنم یا نه ؟
    آدولف هیتلر

21. صلوات

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری