جشن تاج گذاری امام زمان (عج) ؟؟؟

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جشن تاج گذاری امام زمان (عج) ؟؟؟

سلام علیکم.
یه سوال در مورد مراسم تاج گذاری امام زمان (عج) داشتم.
میخواستم بدونم نحوه پیدایش این مراسم از کی بوده و چه جوری به وجود اومده. طبق رسم معمول ولادت ها را جشن میگیریم ولی این لفظش فرق دارد.

آیا لفظ " مراسم جشن تاج گذاری" از نظر شرعی درست است و "سابقه ی آن" به کی بر میگردد؟

کارشناس بحث: کریم

.:mobarez:.;311136 نوشت:
یه سوال در مورد مراسم تاج گذاری امام زمان (عج) داشتم. میخواستم بدونم نحوه پیدایش این مراسم از کی بوده و چه جوری به وجود اومده. طبق رسم معمول ولادت ها را جشن میگیریم ولی این لفظش فرق دارد.

علیکم السلام
البته ما در مورد امام زمان(ع)چیزی به نام جشن تاج گذاری نداریم،بلکه این کاری است که پادشاهان انجام می دهند،واز زمان اشکانیان این کار بوده است وبه این معنی است که با تاجگذاری اختیارات پادشاهی به شاه جدید به طور کامل منتقل می شود.
اما امامان ما توسط خداوند متعال انتخاب شده وبه پیامبر ابلاغ می شود ودر مراحل بعدی توسط امام قبلی به امام بعدی ابلاغ می شود،البته احادیثی از رسول خدا(ص)رسیده که امامان دوازده گانه بعد ازخود را به طور کامل معرفی کرده است.(شما می توانید برای اطلاعات بیشتر کتاب امامت از استاد علی ربانی گلپایگانی انتشارات بوستان کتاب را مطالعه کنید)

[="Tahoma"][="Green"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

این جشن اغا امامت چیست؟

چرا موسم شهادت امام حسن رو جشن می گیرند؟

چرا به امام تبریک می گند در صورتی که در سوگ اند؟

چرا ؟[/]

کریم;311621 نوشت:
علیکم السلام
البته ما در مورد امام زمان(ع)چیزی به نام جشن تاج گذاری نداریم،بلکه این کاری است که پادشاهان انجام می دهند،واز زمان اشکانیان این کار بوده است وبه این معنی است که با تاجگذاری اختیارات پادشاهی به شاه جدید به طور کامل منتقل می شود....

پس به نظر شما لفظ گفتن مراسم تاج گذاری صحیح نیست؟

.:mobarez:.;311965 نوشت:
پس به نظر شما لفظ گفتن مراسم تاج گذاری صحیح نیست؟

در مورد ائمه اطهار علیه السلام چنین مساله ای واقعیت بیرونی ندارد وچیزی به نام تاج گذاری ندارند لذا چنین به نظر می رسد که در مورد آن حضرات اگر چنین الفاظی به کار نرود بهتر است.مخصوصا اینکه این الفاظ در مورد شاهان کاربرد دارد ومساله امامت سنخیتی با روش پادشاهی متداول ندارد.

کبوتر حرم الزهرا;311769 نوشت:
[="tahoma"][="green"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

این جشن اغاز امامت چیست؟

چرا به امام تبریک می گند در صورتی که در سوگ اند؟

چرا ؟

[/][/]

ممکنه این سوال دوستمون را هم جواب بدید واقعا برای منم جای سوال داره

حق دوست;313385 نوشت:
این جشن اغاز امامت چیست؟
این جشن که در نه ربیع الاول بعضی ها می گیرند به خاطر آغاز امامت حضرت حجت می باشد.وربطی به تاجگذاری ندارد.اگر این جشن از باب شادمانی به خاطر آغاز امامت آنحضرت باشد که اشکالی ندارد.
حق دوست;313385 نوشت:

جشن بوعا بعد از گذشت روز شهادت است،مسلما اگر در روز شهادت آنحضرت باشد که درست نیست ومورد رضایت آن حضرات نیز نمی باشد.اما اگر بعد از گذشت شهادت بوده وتداخلی نیست والعیاذ بالله قصد حرمت شکنی نباشد اشکالی ندارد.ومسلما کسانی که به خاطر امام زمان(عج)جشن می گیرند قصد جسارت به پدر بزرگوار ایشان را ندارند.

کریم;313509 نوشت:
این جشن که در نه ربیع الاول بعضی ها می گیرند به خاطر آغاز امامت حضرت حجت می باشد.وربطی به تاجگذاری ندارد.اگر این جشن از باب شادمانی به خاطر آغاز امامت آنحضرت باشد که اشکالی ندارد.

جشن بوعا بعد از گذشت روز شهادت است،مسلما اگر در روز شهادت آنحضرت باشد که درست نیست ومورد رضایت آن حضرات نیز نمی باشد.اما اگر بعد از گذشت شهادت بوده وتداخلی نیست والعیاذ بالله قصد حرمت شکنی نباشد اشکالی ندارد.ومسلما کسانی که به خاطر امام زمان(عج)جشن می گیرند قصد جسارت به پدر بزرگوار ایشان را ندارند.

به نام خدا.

با عرض سلام.

این جشن رو دقیقا در شب شهادت امام حسن عسکری (ع) میگیرن. یعنی ار دوشنبه شهادت باشه ، از ساعت 6 عصر روز دوشنبه جشن شروع میشه. یعنی کاملا در روز شهادت قرار داره. مگر اینکه بگیم تعریف روز شهادت از ساعت 6 عصر دیروز تا ساعت 6 عصر همون روز هست.

اگر کار درستیه پس چرا برای بقیه ائمه (ع) برگزار نمیشه؟

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

از این لفظ متنفرم ببخشید من ادم رکی هستم دوست هم دارم همه با من رک باشند
امام زمان اگه بیاد میخواد مگه حکومت کنه که تاج بخواد بگذاره
اگه امام زمانم فدای قدمهایش بشوم وقتی امد بخواد حکومت کند همان لحظه ترکش می کنم مطمئنم که این کار را نخواهد کرد خانه ای ساده خواهد داشت نه کاخ های مرمرین دست مظلومان را خواهد گرفت همچون پدرش در رکوع نماز زکات خواهد داد نه تاج بگذارد بر سر ایا امامانی که خود به تنهایی با لباس های خشن در بیابانها کار می کردند و زمینی را اباد می کردند و ان را می بخشیدند به فقرا امام بعد از خودشان حاضر است این گونه کارها مثل تاج گذاری را انجام دهد ؟ واقعا متاسفم در نیمه شعبان هر سال به بهانه خوشحالی و تولد امام زمان مجالس رقص می گذارند و خیلی چیز های دیگر...که جای بحثی در ان نیست

ستايشگر;313521 نوشت:
این جشن رو دقیقا در شب شهادت امام حسن عسکری (ع) میگیرن. یعنی ار دوشنبه شهادت باشه ، از ساعت 6 عصر روز دوشنبه جشن شروع میشه. یعنی کاملا در روز شهادت قرار داره. مگر اینکه بگیم تعریف روز شهادت از ساعت 6 عصر دیروز تا ساعت 6 عصر همون روز هست.

ما معتقدیم هدف وسیله را توجیح نمی کند،وجشن گرفتن به هر بهایی درست نیست اگر به این صورتی که می فرمایید است ما هم نظرمان این است که درست نمی باشد،البته حتما استحضار دارید رفتار اشتباه عده ای که خود را دوستدار امام زمان دانسته ودچار افراط وتفریط می شوند نه به پای امام زمان نوشته می شود ونه به پای دین وتشیع،بلکه این رفتار اشتباه وغلطی است که باید اصلاح شودوجشن گرفتن در روز شهادت امام به هیچ وجه معقول وقابل توجیه نیست.

کریم;313791 نوشت:
ما معتقدیم هدف وسیله را توجیح نمی کند،وجشن گرفتن به هر بهایی درست نیست اگر به این صورتی که می فرمایید است ما هم نظرمان این است که درست نمی باشد،البته حتما استحضار دارید رفتار اشتباه عده ای که خود را دوستدار امام زمان دانسته ودچار افراط وتفریط می شوند نه به پای امام زمان نوشته می شود ونه به پای دین وتشیع،بلکه این رفتار اشتباه وغلطی است که باید اصلاح شودوجشن گرفتن در روز شهادت امام به هیچ وجه معقول وقابل توجیه نیست.

به نام خدا.

پس کلا رادیو و تلویزیون و کلیه ائمه جماعت از افراطیون هستند.

البته بنده با نفس این کار مخالفم. چونکه ما باید ببینیم داریم چی کار میکنیم. ما داریم به شیوه ای متفاوت ، شهادت و مرگ پدر ائمه (ع) رو بهشون تبریک میگیم. مخصوصا برای امام حسن عسکری (ع) جوری رفتار میشه و دم از انتظار ابر و باد و مه و خورشید و فلک و پرنده و چرنده برای به امامت رسیدن امام زمان (عج) زده میشه که آدم در نظرش میاد :" مظلوم امام حسن عسکری (ع) که همه منتظر مردنش بودن!"

[="tahoma"][="green"]اللهم صل علی محمد و ال محمد

اصلا چطرو ممکنه بتونیم از نظر عقلی به امام زمان که حی هستند تبریک گفت روز امامتشونو که روز غم و اندوه شیعیان و خودشنوه:؟

مگر روز امامت ایشان روزآغاز دوری از گوهر امامت نیست؟

پس چرا بجای اندوه خوردن که یک سال دیگه به ندیدن امام اضافه شد

به جشن می پردازیم ؟

چرا ؟ چون امام زنده است؟
اصلا مگر امامت منصب دنیوی است که با شهادت امام قبل تفویض بشه به امام بعد ؟

امامت یک مقام اخروی و بزرگ است که به امام داده شده این چه چیزی است که برایش جشن گرفته شود؟

اگر در سیره امامان بود که می گفند ایراد نداره این چنین جشنی برای امام زمان در بعد از شهادت پدرشان
بگویید تا ما خیالمان راحت شود

کافی است کمی خودمون تصور کنیم که عزیزیمون فوت شده!
فرداش بیاند با ساز و دقل بگند ارث خوردنت مبارک اگر پدرمونو دوست داشته باشیم ناراحت نمی شیم؟

یا بعد از واقعه عاشورا شیعیان بایند جشن بگیرند امامت امام سجاد را!

یا بقیه امامان

واقعا معقوله؟

چرا شیعیان نمی گریند و عید می نامند همچین روزی رو در صورتی که روزیه که جعفر کذاب می خواست نماز بخواند

روزیه که امام غایب شدند و ما از حضور نزدیک با ایشان و بوسیدن دستشون محروم شدیم؟

چطور همچین روزی روز شادی است؟[/][/]

آقا من به اينها كارندارم..مهم اينه كه تاج جهان بايد روي سرآقاي ماباشه..

خيلي اسم تاپيكش قشنگه.قشنگترين نام توي اسك دين بين تاپيك هاهمينه.ببخشيدا...من كاري به موضوع شما ندارم اما اگرقراره تاج گذاري كنند....فقط مختص آقاي ماست.

فداااااااااااااااااااااااااش بشيم همه ما.
روز ولايت ايشون بايد شادباشيم.حداقل روزي كه بايد بيش ازهرروزي شادباشيم روز ولايت آقاست.

عمق معني داره:Gol:

ستايشگر;313890 نوشت:
به نام خدا. پس کلا رادیو و تلویزیون و کلیه ائمه جماعت از افراطیون هستند. البته بنده با نفس این کار مخالفم. چونکه ما باید ببینیم داریم چی کار میکنیم. ما داریم به شیوه ای متفاوت ، شهادت و مرگ پدر ائمه (ع) رو بهشون تبریک میگیم. مخصوصا برای امام حسن عسکری (ع) جوری رفتار میشه و دم از انتظار ابر و باد و مه و خورشید و فلک و پرنده و چرنده برای به امامت رسیدن امام زمان (عج) زده میشه که آدم در نظرش میاد :" مظلوم امام حسن عسکری (ع) که همه منتظر مردنش بودن!" با تشکر ، ستایشگر

سلام.
فکر نکنم این طور باشه. چون دقیقا در صدا و سیما نگاه کنید روز شهادت تمام ائمه بعد از نماز مغرب و عشا تمام میشود و برنامه های صدا و سیما به روال عادی برمیگردد. در مساجد و جاهای دیگر هم بعد از نماز مغرب و عشا جشن میگرند.

.:MOBAREZ:.;313944 نوشت:
سلام.
فکر نکنم این طور باشه. چون دقیقا در صدا و سیما نگاه کنید روز شهادت تمام ائمه بعد از نماز مغرب و عشا تمام میشود و برنامه های صدا و سیما به روال عادی برمیگردد. در مساجد و جاهای دیگر هم بعد از نماز مغرب و عشا جشن میگرند.

به نام خدا.

همون دیگه. میشه از ساعت 6 عصر به بعد.

ستايشگر;313890 نوشت:
پس کلا رادیو و تلویزیون و کلیه ائمه جماعت از افراطیون هستند.

من فکر می کنم که سوال اصلی خودتون را فراموش کردید،سوال شما در مورد جشن گرفتن بود،ولی علی الظاهر این سخن شما در مورد تبریک گفتن است،اگر امام جمعه ای ویا خطیبی شهادت امام حسن عسکری (ع)را تسلیت گفته وآغاز امامت را تبریک می گوید،این مساله چه اشکالی دارد وچه هتک حرمتی صورت گرفته است؟
اما بنده باز هم می گویم اگر در روز شهادت جشن گرفته شودخوب نیست،وبزرگان ما نیز پایبند به این مساله هستند،حالا اگر این وسط کسی رعایت نکرد ودر روز شهادت جشن گرفت قبل از پایان روز شهادت طبق آنچه عرفا پایان روز حساب می کنند کار اشتباهی کرده است.

کبوتر حرم الزهرا;313899 نوشت:
اصلا مگر امامت منصب دنیوی است که با شهادت امام قبل تفویض بشه به امام بعد ؟

امامت یک مقام اخروی و بزرگ است که به امام داده شده این چه چیزی است که برایش جشن گرفته شود؟

در باب حادی عشر علامه حلی وکتاب امامت استاد ربانی آمده است که امامت یعنی رهبری وسرپرستی مسلمانان در اموردنیوی ودینی.
یعنی امامان در مسائل دنیوی ودینی بر مسلمانان ولایت دارند.با شهادت امام امامت او برداشته نمی شود،بلکه امام زنده ای لازم است که رهبری مردم را به عهده داشته باشد،چون زمین نمی تواند از حجت الهی خالی باشدوامام صادق علیه السلام فرمود:لو لا الحجةلساخت الارض بأهلها،(اصول کافی کتاب الحجة)اگر حجت الهی برروی زمین نباشد زمین موجودات مستقر در زمین را فرو می برد،بنابراین همیشه یک حجت الهی زنده وحاضر در زمین لازم است وبا شهادت هر امامی وظلیف امامت به امام بعدی واگذار می شود.
لذا بعضی از مومنین آغاز امامت حضرت مهدی(عج)را جشن می گیرند.
خلاصه اینکه امام رهبر در اموردنیا وآخرت است،ووجود امام حاضر وناظر در هر عصری لازم وضروری است.

کریم;314318 نوشت:
من فکر می کنم که سوال اصلی خودتون را فراموش کردید،سوال شما در مورد جشن گرفتن بود،ولی علی الظاهر این سخن شما در مورد تبریک گفتن است،اگر امام جمعه ای ویا خطیبی شهادت امام حسن عسکری (ع)را تسلیت گفته وآغاز امامت را تبریک می گوید،این مساله چه اشکالی دارد وچه هتک حرمتی صورت گرفته است؟
اما بنده باز هم می گویم اگر در روز شهادت جشن گرفته شودخوب نیست،وبزرگان ما نیز پایبند به این مساله هستند،حالا اگر این وسط کسی رعایت نکرد ودر روز شهادت جشن گرفت قبل از پایان روز شهادت طبق آنچه عرفا پایان روز حساب می کنند کار اشتباهی کرده است.

به نام خدا.

از توضیحات شما بسیار سپاسگذارم.

بسم الله الرحمن الرحيم

.:mobarez:.;313944 نوشت:
نقل نوشته اصلی توسط : ستايشگر به نام خدا. پس کلا رادیو و تلویزیون و کلیه ائمه جماعت از افراطیون هستند. البته بنده با نفس این کار مخالفم. چونکه ما باید ببینیم داریم چی کار میکنیم. ما داریم به شیوه ای متفاوت ، شهادت و مرگ پدر ائمه (ع) رو بهشون تبریک میگیم. مخصوصا برای امام حسن عسکری (ع) جوری رفتار میشه و دم از انتظار ابر و باد و مه و خورشید و فلک و پرنده و چرنده برای به امامت رسیدن امام زمان (عج) زده میشه که آدم در نظرش میاد :" مظلوم امام حسن عسکری (ع) که همه منتظر مردنش بودن!" با تشکر ، ستایشگر سلام. فکر نکنم این طور باشه. چون دقیقا در صدا و سیما نگاه کنید روز شهادت تمام ائمه بعد از نماز مغرب و عشا تمام میشود و برنامه های صدا و سیما به روال عادی برمیگردد. در مساجد و جاهای دیگر هم بعد از نماز مغرب و عشا جشن میگرند.

سبزينه ظهور;313928 نوشت:
آقا من به اينها كارندارم..مهم اينه كه تاج جهان بايد روي سرآقاي ماباشه.. خيلي اسم تاپيكش قشنگه.قشنگترين نام توي اسك دين بين تاپيك هاهمينه.ببخشيدا...من كاري به موضوع شما ندارم اما اگرقراره تاج گذاري كنند....فقط مختص آقاي ماست. فدااااااااااااااااااااااا ااش بشيم همه ما. روز ولايت ايشون بايد شادباشيم.حداقل روزي كه بايد بيش ازهرروزي شادباشيم روز ولايت آقاست. عمق معني داره

با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی .

من نمی دانم آیا خدا و امام زمان (عج) راضی هستند یا نه .

اما می دانم امام زمان (عج) بعد فوت پدر گرامی شان خیلی داغ دار بودند و احساس

تنهایی زیادی می کنند و زمانی خود را بین افراد گرگ صفت دوره ی خود دیدن که برای

تکامل دین مجبور به غیبت شدند و تا حالا ...

اما این را هم می دانم که شادی باعث می شود چشم دلش روشن تر گردد و ببیند که ما

شیعیان در حال جشن و سرور برای بازگشت ایشان هستیم . و از جهتی که یکی از

امامان در آن روز به شهادت رسیدند یا فوت کردند که نمی دانم . دنیا غم از دست دادن

یک معصوم را می کشد و از دست دادن یک نشان دهنده و یک ناجی از طرف

خداوند . بنابر این به نظرم روز غیبت ایشان روز بهتری است برای جشن گرفتن و خواستن

بازگشت ایشان که همان روز که رفته اند برای بازگشت ایشان هم منتها علیه خود را می

کنیم .

به نظرم روز جشن به روز دیگری مثل روز غیبت ایشان تغییر کند بهتر است .

1 - معصومی را از دست نداده ایم که در گمراهی به سر ببریم و یکی از نعمات الهی را از

دست داده باشیم

2- اخلاق جاهلی کوفیان را نداریم .

3- ایشان وقتی ببینند که روز غیبت ایشان روز جشن شیعیان است و به خاطر مسئله ی

وفات پدر ایشان و نداشتن مناسبت دیگری و انتظار ظهور در روز غیبت ایشان و نجات

ایشان از دست دیو سفتان آن دوره توسط خداوند متعال خشنود تر می شوند . زیرا حتی

برای جشن ایشان هم برنامه ریزی شده است و خواسته های ما از روی جهل و هوا هوس

مثل کوفیان نیست که امید ظهور ایشان را خواستارم . اگر در روز عید نوروز هم یادی از

گذشتگان ، شهدا ، جانبازان ، فقیران ، مستمندا ، ظهور امام زمان (عج) ، کنیم و خرج های

اضافی را در مسائل اقتصادی کشور خرج کنیم و باعث اشتغال زایی بیشتر و کمک به

محرومین جامعه بر طبق اصول و شناخت توسط مسئولین انجام شود و ساختار بهتری در

دانشگاه ها و مراکز تدریسی کشور شود و مراکز بهداشتی ، انواع مراکز بر طبق اصول

ساختاری خود رفتار کنند و هر کس به وظایف شخصی خود در قبال جامعه عمل کند هم

ایشان را شاد تر کردیم ، هم ظهور ایشان را ، هم در هنگام ظهور شگفت زده نخواهیم شد

که چرا با این خرچ های الکی که کرده ایم باز ...

نكته : در چند جایی گفته می شود که امام زمان ( عج ) به خاطر بعضی ها ظهورشان به تعویق می افتد و از

دست ایشان ناراضی هستند و به فرمان الهی به درک واصل می کنند . احتمال می رود که این افراد شایعه

پراکنان و عوام فریبان باشند که باعث تاخیر در ظهور می شوند . کسانی که با یک نور سبز امام را می بینند یا

کسانی که سایه ای بر روی دیوار می بینند و حتی کسانی که فردی را شبیه ظاهر ایشان می بینند که

خوارج هم قرآن را بر روی نیزه دیدند و کوفیان امامشان را به زر و سکه و دینار و حرفهای مفت بعضی ها بدون

مدرک و دلیل . بهتر است امام زمان ( عج ) را وقتی ببینیم که طبق تعاریف در کنار کعبه ظهور می کند و دل هایمان

را پاکیزه و یک دست کنیم . امام ما کسی است که از همه به خدا نزدیک تر است یعنی کسی است که می تواند

خداوند را بیشتر از همه درک کند که ما همه از این مورد مستثنا هستیم . به امید روزی که ایشان ظهور کنند .

امام زمان (عج) هر چا هستی موفق و موید باشی امیدوارم اگر این تاپیک را می خوانی فهمیده باشی که من هم

حرف می زنم و از عمل دورم . بیا که در بی تابی تو بسر می برم با هزار سوال بی جواب که ، تو چواب گوی همه

سوالاتم هستی به امید روز دیدار ، و ندیدن خودم زمانی که کمک می طلبی و من در کوچه پس کوچه های شکم

برای گریز از تو به دنبال سوراخی برای فرار از عذاب الهی و این که فقط یک مشت حرف مفت زدم و از تو به دور

بودم .. هرکس اینجاست برای توست اما من خرابه ای دارم که تو نمی خواهی به آن سر بزنی و اینان بهشتی

برایت ساختند که خواستارشی اما من تو را با همین دوست دارم که بهشتی که تو در آن باشی می تواند جای کسانی

مثل من هم باشد که فقط توانستند حرف بزنند و تو عمل کردی . و می دانم که تو نزدیک ترین فرد به خدایی

زیرا خدا چیزی را در تو دیده که هیچ فردی حتی من شامل حالش نشدیم مرا به خرابه نکشان و تنهایم نزار

آقای من غم غربتت مرا دیوانه کرده . به خدا قسم اگر تو نزدیک ترین فرد به خدا هستی از همین الان سعی می

کنم نزدیک ترین فرد به تو بشوم اگر کمی و کاستی هم دیدی به بزرگی بی کرانت ببخش که چه بسی تو کجا و

من کجام .

انتهاي حرفم : مي دانم که جاهلم و ادعای عقلانیت می کنم . می دانم گمراهم و ادعای دانایی می کنم .

می دانم که نصبت به همه از خدا و تو دور ترم . اما نمی دانم که چه باید بدانم و چه می دانم و تو دانایی به تمام

جهلم بنابراین بیا و کمکم کن که از جهلم دور شوم و بفهمم هر آنچه که باید بفهمم حتی اگر دیدی که باز نمی

توانم سخت گیری کن و اگر در سخت گیری هایت دیدی بازهم نمی توانم شفاعتم کن که شفاعتت نزد خدا

بسیار زیبا و شکیل است و سرور من در بهشت می سازم هر آنچه که باید بسازم و می سازم اما می ترسم

می ترسم که هر چه کنم از جهل باشد و تو می دانی که عقوبت سختی نزد خداوند است کسانی که ظاهر

ساز هستند و در دل پوچ ، من پوچم و می خواهم هر چه می کنم از روی خداوند و تو باشد و من نمی خواهم گمراهی باشم که با چند فریب ساده خود را آواره ی گمراهی ها کنم . شفاعتم کن که شفاعتت بر من مانند

عسلی است که به امر خدا تمام لذات خدا و تمام چیزهایی که در دنیا نفسم می خواسته وجود دارد و تمام نفسم خواستار این است که در زمان ظهور و آخرت مانند جاهلان و گمراهان و فریب خورده ها نباشم و
در آخر کار با تمام حرف هایم مانند کوفیان به تو روی نیاورم .

این تاپیک بهانه ای بود تا جایی بیابم و حرف دلم را به تو بزنم ای نزدیک ترین فرد به بخشنده ترین و بی کران ترین خالق هستی ؛ هستی .

و من الله توفیق

به امید روز ظهورت mr . X

ص . ر . ع . ف

[="Tahoma"][="Green"]اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

بنظرم جشن در روز غیبت هم مناسب نیست

چون در اون موسم ما امامون رو دیگه ندیدیم و لایق نشدیم احکام شریعت رو از امام بگیریم:Gol:[/]

موضوع قفل شده است