جمع بندی آیا برای تحصیل در حوزه منعی دارم؟

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا برای تحصیل در حوزه منعی دارم؟

سلام
من اکنون بیست و هشت سال دارم و متاهل مدرک کارشناسی دارم وشاغل هم هستم
میخواستم ببینم برای شرایط تحصیل در حوزه به شکل هست
آیا میتوانم و منعی ندارد
خواهشا یک نفر جواب قطعی بده و مرا به جستجو و لینک و ...... حواله نکنه
با تشکر
کارشناس بحث:حامی

درود

من تاپیکی رو پیدا نکردم که سوالم رو بپرسم اینجا میپرسم

چه کسانی از نظر اعتقادی مجاز هستن وارد حوزه بشن ؟

تو اکثر دانشگاهها افراد عادی که تو دانشگاه نیستن میتونن بعد از تایید قسمت ورودی دانشگاه تو کلاس بعضی از استادها شرکت کنن به عنوان مهمان کلاس و از استاد سوال و جواب داشته باشن

حوزه هم چنین چیزی هست ؟

_Member_;520893 نوشت:
درود

تو اکثر دانشگاهها افراد عادی که تو دانشگاه نیستن میتونن بعد از تایید قسمت ورودی دانشگاه تو کلاس بعضی از استادها شرکت کنن به عنوان مهمان کلاس و از استاد سوال و جواب داشته باشن

حوزه هم چنین چیزی هست ؟

خب بعضی کلاس هاشون عمومی هست هر کی بخواد می تونه شرکت کنه.

صدرایی;310806 نوشت:
سلام
من اکنون بیست و هشت سال دارم و متاهل مدرک کارشناسی دارم وشاغل هم هستم
میخواستم ببینم برای شرایط تحصیل در حوزه به شکل هست
آیا میتوانم و منعی ندارد
خواهشا یک نفر جواب قطعی بده و مرا به جستجو و لینک و ...... حواله نکنه
با تشکر

سلام جناب ، شما دفترچه پذیرش حوزه رو مطالعه کردید؟
اگر نکردید مطالعه کنید چون تو دفتر چه همه چی رو توضیح داده.
دانلود PDF دفترچه راهنمای پذیرش حوزه اقایان
البته اگر مشهد زندگی میکنید دفترچه زیر رو دانلود کنید.
دانلود PDF دفترچه راهنمای پذیرش حوزه اقایان - خراسان

چه کلاس هایی عمومی هست ؟ تو حوزه برادران خانم میتونه تو کلاس عمومی شرکت کنه ؟ یا حوزه خواهران آقا می تونه شرکت کنه ؟

_Member_;521313 نوشت:
چه کلاس هایی عمومی هست ؟ تو حوزه برادران خانم میتونه تو کلاس عمومی شرکت کنه ؟ یا حوزه خواهران آقا می تونه شرکت کنه ؟

بعضی کلاساشون عمومیه دیگه حالا اخلاق باشه یا تفسیر یا چیزایه دیگه.
تو شهر ما که نمیشه اقا بره حوزه خواهران یا بر عکس.جاهایه دیگه هم حتما همینطوریه دیگه.

_Member_;521313 نوشت:

با سلام و درود بر شما خانم _Member_

حوزه های علمیه بر خلاف دانشگاه ها مختلط نیستند و حتی در مواد درسی هم تفاوتهایی با همدیگه دارند
در حوزه علمیه خواهران برخی از اساتید محترم برای سطوح عالی تدریس تشریف می برند اونم صرفا بعنوان استاد
بنا بر این ورود طلبه های آقا در حوزه های علمیه خواهران از اساس ممنوع است و همچنین بالعکس

موفق باشید :Gol:

رحیق مختوم;521326 نوشت:
با سلام و درود بر شما خانم _Member_

حوزه های علمیه بر خلاف دانشگاه ها مختلط نیستند و حتی در مواد درسی هم تفاوتهایی با همدیگه دارند
در حوزه علمیه خواهران برخی از اساتید محترم برای سطوح عالی تدریس تشریف می برند اونم صرفا بعنوان استاد
بنا بر این ورود طلبه های آقا در حوزه های علمیه خواهران از اساس ممنوع است و همچنین بالعکس

موفق باشید

:Gol:

درود

خب اگر خانمی بخواد از بعضی از اساتید آقا سوال بپرسه یا مباحثه داشته باشه یا آقایی با اساتید خانم مباحثه داشته باشه غیر از حوزه کجا می تونه این اساتید رو ببینه ؟

یه سوال دیگه از نظر اعتقادی چه کسانی مجاز هستن در حوزه تحصیل کنن ؟

_Member_;520893 نوشت:
درود

حوزه هم چنین چیزی هست ؟

سلام و درود!

این خدمت ِ شما، امیدوارم پاسخ رو بیابید :

SNN.ir - .: Student News Agency :. - خبرگزاري دانشجو - شرایط تحصیل در حوزه

ایسنا - اعلام شرايط ورود و ادامه تحصيل در حوزه علميه خواهران تهران

:Gol:

به نام خدا
سلام
منم یه سوال درباره تحصیلات حوزوی داشتم،من دانشجو هستم از طرفی هم دوستدارم که تحصیلات حوزوی هم داشته باشم میخواستم ببینم راهی هستش که در کنار دانشگاه تو حوزه هم درس بخونم؟

نرجس94;524836 نوشت:
سلام
منم یه سوال درباره تحصیلات حوزوی داشتم،من دانشجو هستم از طرفی هم دوستدارم که تحصیلات حوزوی هم داشته باشم میخواستم ببینم راهی هستش که در کنار دانشگاه تو حوزه هم درس بخونم؟

سلام ،
شما نمیتونید همزمان توی هر دو تا ادامه تحصیل بدید.
میتونید کارشناسی رو بگیرید و بعد وارد حوزه بشید.
یا اینکه از دانشگاه انصراف بدید و وارد حوزه بشید !!!!!!
+میتونید بعد از گرفتن سطح 2 :
1. حوزه رو توی سطح 3 ادامه بدید.
2.برید دانشگاه .
3.در کنار سطح سه ، دانشگاه هم برید.
4. تو موسسه امام خمینی یا دانشگاه امام صادق به تحصیل در دروس رشته انسانی بپردازید.
ان شاءالله موفق باشید

[="Tahoma"][="Navy"]

ایستگاه بهشت;524922 نوشت:

سلام ،
شما نمیتونید همزمان توی هر دو تا ادامه تحصیل بدید.
میتونید کارشناسی رو بگیرید و بعد وارد حوزه بشید.
یا اینکه از دانشگاه انصراف بدید و وارد حوزه بشید !!!!!!
+میتونید بعد از گرفتن سطح 2 :
1. حوزه رو توی سطح 3 ادامه بدید.
2.برید دانشگاه .
3.در کنار سطح سه ، دانشگاه هم برید.
4. تو موسسه امام خمینی یا دانشگاه امام صادق به تحصیل در دروس رشته انسانی بپردازید.
ان شاءالله موفق باشید

سلام
لطف میکنین سطوحی که بالا گفتین رو بیشتر توضیح بدین.
ممنون از شما
[/]

ریحانه النبی;525316 نوشت:
سلام
لطف میکنین سطوحی که بالا گفتین رو بیشتر توضیح بدین.
ممنون از شما

‍‍ سلام علیکم خواهر
حوزه بانوان تشکیل شده از سه سطح :
سطح 2 که معادل هست با کارشناسی
سطح 3 معادل هست با کارشناسی ارشد
سطح 4 معادل هست با دکتری

نکته :
سطح دو یه دوره عمومی هست که اگر میخواید طلبه بشید باید حتما این دوره اول بگذرونید بعد از اینکه کارشناسی رو گرفتید میتونید وارد سطح سه بشید یا اینکه برید دانشگاه یا موسسه امام خمینی. یا اینکه در کنار سطح سه ،‌دروس خارج از فقه هم بخونید ( سطح 3 حوزه + دانشگاه یا موسسه )

◘ اما سطح دو حوزه بانوان Sad بدون ازمون ورودی | بر اساس سوابق تحصیلی + مصاحبه حضوری )
همه بانوان رشته علوم و معارف اسلامی رو میخوند که اگر دوره حضوری تمام وقت باشیدو با مدرک دیپلم وارد بشید 190 واحد هست. اگر با مدرک سیکل وارد بشید 266 واحد درسی هست.
دروس پایه که میخونید به شرح زیر هست :
قران و حدیث ، اعتقادات دین مبین اسلام و مکتب تشییع ، احکام ،‌فقه و اصول ، اخلاق و تربیت اسلامی ، ادبیات عربی ،
تاریخ اسلام و سیره معصومین ، منطق و فلسفه ، مباحث زن و خانواده در اسلام.
روش ها مهارت هایی که در سطح 2 فرا میگرید :
روش تبلیغ ،‌روش تحقیق ،‌روش تدریس ،
30واحد هم گرایش تخصصی دارید که شامل :
قران و حدیث ،‌اخلاق و تربیت ، فقه و اصول ، تاریخ اسلام و فلسفه و کلام

حالا اگر سطح دو خوندیم چی میشیم ما؟؟؟؟
خب بهتر هست که همینجوری سطح دو رو نخونید ول کنید ، بهتره ادامه بدید تا نتیجه مناسب رو بگیرید ولی خب در انتهای این دوره : اگر اموزش و پرورش گزینش داشته باشه از بین حوزوی ها میتونید مدرس درس دینی و عربی بشید ، مربی پرورشی بشید مبلغ دینی بشید ، مشاوره مذهبی نوجوانان و جوانان بشید.

◘ سطح 3 بانوان Sad برای ورود ازمون گرفته میشه + مصاحبه )
تو دوره سطح سه دیگه هر شخصی رشته تخصصی خودشو انتخاب میکنه و ادامه تحصیل میده ، فعلا 12 تا رشته هست تو این دوره :
تفسیر و علوم قران ، فقه و اصول ، فلسفه اسلامی ، رشته کلام با گرایش های :(اسلامی ، فرق و مذهب ، امامت ، مهدویت ) ،
تبلیغ با گرایش حج ،‌تاریخ اسلام ، اخلاق و تربیت اسلامی ، مطالعات اسلامی زنان ، مدرسی ادبیات عرب.
حالا که سطح 3 رو خوندیم چه کاره میشیم؟
+میتونید استاد حوزه بشید واسه سطح 2 ، و دانشگاه توی سطح کارشناسی.
+میتونید محقق و پژوهشگر| مبلغ دینی توی داخل و خارج از کشور | مدیر فرهنگی و مشاوره مذهبیو اخلاقی بشید.

◘ سطح 4 بانوان : (سنجش علمی صورت میگیره)
(به منظور سنجش سطح علمی داوطلبان برای ورود به سطح چهار آزمون کتبی از دروس تخصصی و زبان تخصصی (درک مطلب) رشته انتخابی برگزار میگردد.)
پذیرش سطح چهار از میان خواهران داوطلب با شرایط ذیل صورت میگیرد:
1. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام و مذهب حقه شیعه اثنی¬عشری؛
2. اعتقاد و التزام به ولایت مطلقه فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛
3. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
4. احراز صلاحیت¬های فکری، اخلاقی و رفتاری؛
5. برخورداری از سلامت روحی و روانی و نداشتن نقص عضو و بیماری های جسمی مانع تحصیل و امراض مسری؛
6. موفقیت در آزمون ورودی دروس تخصصی، زبان تخصصی، مصاحبه علمی و سایر مراحل پذیرش.
7. عدم تحصیل همزمان در حوزه و دانشگاه؛
8. تعهّد مکتوب نسبت به اتمام دوره؛
9. رضایت پدر(برای داوطلبان مجرد) یا همسر (برای داوطلبان متاهل)؛
10. سکونت با همسر یا والدین در شهر محل استقرار واحد آموزشی انتخابی؛
• تبصره: طلابی که امکان استفاده از خوابگاه رسمی حوزه علمیه خواهران و یا رفت وآمد روزانه را داشته باشند، مجاز به ثبت نام می باشند.
11. دارا بودن مدرک علمی سطح سه رشته های مرتبط؛
• تبصره: پذیرش طلاب دارای مدرک سطح سه در سایر رشته ها مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز، می باشد.

سطح 4 تازه از امسال یعنی سال 93 توی حوزه های علمیه تدریس میشه.

نکته 1 : خانم دیگه به مرحله اجتهادی نمیرسن .و دکتری اخرین مرحله برای بانوان هست.
نکته 2 : شرایط سنی برای ورود به حوزه بانوان :
برای دارندگان مدرک سیکل حداکثر 17 سال ( یعنی متولد 75 و پس از اون‌ )
برای دارنگان دیپلمی که میخوان روانه تحصبل کنن حداکثر 30 سال ( متولدین 60 و پس از اون )
برای بانوانب که میخوان تو خوابگاه درس بخونن ، حداکثر 22 سال باید داشته باشن ( متولدین 70 و پس از اون )

تبصره :
براي داوطلبان داراي:
مدرك پيش دانشگاهي(يك سال)
براي دارندگان مدرك كارداني (سه سال)
كارشناسي (پنج سال)
كارشناسي ارشد (هفت سال)
دكتري (يازده سال)
به حداكثر سن مجاز افزوده ميشود.

ان شاءالله به دردتون خورده باشه.
در پناه خدا

[="Tahoma"][="DarkGreen"]جمع بندي
پرسش
سلام
من اکنون بیست و هشت سال دارم و متاهل مدرک کارشناسی دارم وشاغل هم هستم. میخواستم ببینم برای شرایط تحصیل در حوزه به شکل هست
آیا میتوانم و منعی ندارد. خواهشا یک نفر جواب قطعی بده و مرا به جستجو و لینک و ...... حواله نکنه
با تشکر
پاسخ:
سلام خدمت شما پرسشگر محترم.
دوست گرامي هر سازمان و نهاد و آموزشگاه براساس مصالح و اهدف خود براي گزينش نيروهاي خود شرايطي دارد كه ممكن است سال به سال كمي اين شرايط متناسب با زمان و نيازها و شرايط خود آن نهادها فرق كند. ولي براي ورود به آن مراكز بايد شرايط پذيرش را از آنها بپرسيم
حوزه علميه هم از اين امر جدا نيست. ولي چيزي كه مسلم است اين است كه افرادي كه وارد حوزه مي شوند به دليل اين كه صبح و بعد از ظهر بايد در كلاس هاي درس حاضر شوند نمي توانند شاغل باشند.
براي كسب اطلاع بيشتر و اين كه آيا امكان خواندن دروس حوزه به شكل غير حضوري امكان دارد از پايگاه اينترنتي معاونت آموزش حوزه علميه يا با حضور يا تماس با حوزه علميه هاي شهرتان سؤال كنيد:
http://howzeh.org/
[/]

موضوع قفل شده است