صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 9 ربیع جهالتها، خسارتها

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  نوشته
  35
  حضور
  1 ساعت 1 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  383

  9 ربیع جهالتها، خسارتها
  √√√مطالعه این مطلب مهم رو از دست ندهید!


  9 ربیع جهالتها، خسارتها  به نام فاطمه زهرا(سلام الله عليها)، به كام دشمنان ايشان

  ديدگاه مقام معظم رهبری درباره اينگونه اقدامات بر كسي پوشيده نيست، اما خالي از لطف نخواهد بود كه در ابتداي بحث، كلامي از ايشان آورده شود:

  «بعضی‌ها به نام شادکردن دل فاطمه‌زهرا، علیها‌السلام، این روزها و در این دوران ما کاری می‌کنند که انقلاب را که محصول مجاهدت فاطمه زهراست، در دنیا لنگ کنند! می‌فهمید چه می‌گویم؟ بهترین وسیله‌ای که دشمنان بزرگ انقلاب پیدا کردند برای این‌که نگذارند انقلاب به کشورهای اسلامی برود، می‌دانید چه بود؟

  گفتند این انقلاب، اسلامی نیست! گفتند اینها دشمن شما-چند صد میلیون مسلمان- هستند! امام بزرگوارمان ایستاد و گفت این انقلاب، اسلامی است؛ شیعه و سنی در کنار همند؛ پهلوی همند. اگر امروز کسی کاری کند که آن دشمن انقلاب، آن مأمور سیای آمریکا، آن مأمور استخبارات کشورهای مزدور آمریکا، وسیله‌ای پیدا کند، دلیل پیدا کند. نواری پیدا کند، ببرد این‌جا و آن‌جا بگذارد، بگوید کشوری که شما می‌خواهید انقلابش را قبول کنید، این است، می‌دانید چه فاجعه‌ای اتفاق می‌افتد؟

  بعضی‌ها دارند به نام فاطمه زهرا، علیها‌السلام، این کار را می‌کنند. در حالیکه فاطمه‌زهرا، علیها‌السلام، راضی نیست. این همه زحمت برای این انقلاب کشیده شد. آن مرد الهی، آن وارث واقعی فاطمه‌زهرا، علیها‌السلام، در زمان ما، آن همه زحمت کشید. این جوان‌های پاک ما این‌جور رفتند خون‌هایشان را ریختند تا انقلاب را بتوانند عالم‌گیر کنند. آن وقت یک نفری که معلوم نیست تحت تأثیر کدام محرکی واقع شده، به نام شادکردن دل فاطمه‌ زهرا، کاری بکند که دشمنان حضرت فاطمه‌زهرا را شاد کند.»


  اصلا خليفه دوم در اين روز كشته شد؟
  روز نهم‌ربیع‌الاوّل در فرهنگ عوام شیعه، به روز کشته شدن خلیفه دوّم شهرت یافته است. آنها این امر را مسلّم می‌دانند که در چنین روزی خلیفه دوّم به دست مردی ایرانی به نام ابولؤلؤ مجروح و مقتول می‌گردد.
  اما با رجوع به کتاب‌های تاریخی و بررسی آنها به این حقیقت خواهیم رسید که تمامی آنها به اتفاق ماه ذی‌الحجه را به عنوان مَقْتَل خلیفه دوّم معرفی نموده‌اند و با اندکی اختلاف در روز آن، دوشنبه یا چهارشنبه، 26 یا 27 ذی‌الحجه را به عنوان روز مجروح شدن خلیفه دوّم شناخته‌اند. به‌گونه‌ای که می‌توان گفت وقوع این حادثه در این ماه از امور قطعی و متواتر در نزد تاریخ‌نویسان بوده است. (برای مشاهده اسناد این کتابها نگاه شود به: کتاب نهم ربیع جهالتها خسارتها، مهدی مسائلی، ص 10-13.)

  علاوه بر اجماع تاریخ‌نویسان بر وقوع قتل خلیفه دوّم در ماه ذی‌الحجه، بسیاری از بزرگان و علمای شیعه نیز در هنگام بحث از کشته شدن خلیفه دوّم تاریخ آن را در ماه ذی‌الحجه دانسته‌اند به گونه‌ای که حتی بعضی از آنان با تصریح به نادرست بودن نسبت روز نهم‌ربیع به روز کشته شدن خلیفه دوّم، اجماع شیعه و سنی را بر وقوع این حادثه در ماه ذی‌الحجه یافته‌اند. که تعدادی از این بزرگان عبارتند از: شیخ مفید، ابن ادریس حلی، سید بن طاووس، شیخ ابراهیم بن علی کفعمی و علامه‌ی حلی و ...(قدس الله اسرارهم) (برای مشاهده عبارات این بزرگان نگاه شود به: کتاب نهم ربیع جهالتها خسارتها، مهدی مسائلی، ص 14-20)

  روايتي جعلي براي بي‌بند و باري
  آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی درباره‌ی این روایت می‌فرمایند: «روایت علی بن مظاهر[=همان روایت نهم ربیع]، از نظر متن و سند ضعیف است و آن را در کتب معتبر و اصیل شیعه نیافتیم، هم‌چنان‌که شناختی نسبت به علی بن مظاهر که از علماء شیعه به حساب آورده شده وجود ندارد، و وجود چنین روایات مجهولی در مجامع بزرگ حدیثی شیعه، که مؤلفِ آنها صرفاً برای جمع‌آوری اخبار و بدون بررسی اعتبار سند و متن آنها همت گماشته است، چندان بعید نیست» (نهم ربیع جهالتها خسارتها، مهدی مسائلی، ص 41
  متأسفانه جاعلان این روایت برای نشان دادن فضیلت نهم ربیع مطلب دروغی را از زبان پیامبراکرم، صلی‌الله علیه وآله، به خدای متعال این چنین ساخته‌اند که:

  «به فرشتگان نویسنده‌ی اعمال دستور دادم به مدت سه روز قلم را از همه‌ی مردم بردارند و چیزی از گناهان آنان را ننویسند».

  این جمله که به وسیله‌ای به دست افراد لااُبالی تبدیل شده است تا حرمت بندگی خداوند را شکسته و هرآن‌چه می‌خواهند در این ایّام انجام دهند، علاوه بر آن‌که با صریح آیاتی از قرآن مانند: «ومَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شراً یَرَهُ»؛ (و هر که هم‌وزن ذرّه‏اى بدى کند [نتیجه‏] آن را خواهد دید.) (زلزال:8.) مخالفت دارد، با قوانین و سنن الهی نیز مغایر بوده و مخالف حکم بدیهی عقل هم است.

  نظر مراجع درباره اين روايت جعلي

  جای شگفت و تأسف است که چگونه بعضی تمامی تعلیمات الهی قرآن و اهل‌بیت، علیهم‌السلام، را به کناری می‌نهند و این‌گونه با تمسک به این روایات جعلی، پرده‌های حیا را دریده و مرتکب اعمالی می‌شوند که از شأن و منزلت هر فرد مسلمان و مؤمن به خدا خارج است. امّا شگفت‌تر آن‌که در این میان افرادی نیز یافت می‌شوند که درصدد توجیه این جهالت‌ها برآمده و پرده‌دری‌های دیگران را این‌گونه توجیه می‌نمایند.

  این نکته‌ای است که مورد هشدار بسیاری از بزرگان و مراجع قرار گرفته است.
  همچنان‌که آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پاسخ به استفتائی در مورد روز نهم ربیع می‌فرمایند: روایتی با عنوان رفع قلم در آن ایّام مخصوص در منابع معتبر نداریم. و ثانیاً بر فرض چنین چیزی باشد -که نیست- مخالف کتاب و سنت است و چنین روایتی قابل پذیرفتن نیست و حرام و گناه در هیچ زمانی مجاز نیست هم‌چنین سخنان رکیک و کارهای زشت دیگر. و ثالثاً تولّی و تبرّی راه‌های صحیحی دارد نه این راه‌های خلاف.

  همچنین آیت الله العظمی تبریزی(قدس سره) نیز در جواب سؤالی پیرامون این روایت می‌فرمایند: بسمه‌تعالى؛ روایت مزبور صحیح نیست و فرقى بین ایّام نیست و معصیت، معصیت است، والله العالم.

  آیت الله العظمی فاضل لنکرانی(قدس سره) نیز در جواب سؤالی می‌فرمایند: حدیث رفع القلم صحیح نیست، بلکه هر مسلمانی موظف به انجام واجبات دینی بوده و فرقی در ایّام سال نسبت به آن وجود ندارد، و انجام اعمالی که موجب تفرقه مسلمین یا وهن شیعه شود جایز نیست. (برای مشاهده پاسخ‌های مراجع بزرگوار دیگر نگاه کنید به: نهم ربیع جهالت‌ها خسارت‌ها، مهدی مسائلی، ص 103-119)
  ویرایش توسط صدرا : ۱۳۹۲/۱۰/۲۵ در ساعت ۱۸:۳۸

 2. صلوات ها 25


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۱
  نوشته
  1,365
  حضور
  15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3238

  لا تری الجاهلَ إلّا مُفرِطاً أو مُفَرِّطاً
  جاهل را نمی بینی مگر در حال افراط یا تفریط

  امیرالمؤمنین (ع)، حکمت 70 نهج البلاغه


 4. صلوات ها 15


 5. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  4
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  19  با سلام: بترسیم از آن روزی که بمیریم بگن شما قاتل چند شیعه هستید . بگیم نه بگن چرا شما با رفتارتون کاری کردین که شیعه رو بگشن

 6. صلوات ها 12


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  234
  حضور
  1 روز 6 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  29
  آپلود
  0
  گالری
  19
  صلوات
  1634  "آب را گل نكنيم" :

  9 ربیع جهالتها، خسارتها 8. صلوات ها 14


 9. #5

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۸
  علاقه
  یا هو یا من لا هو الا هو
  نوشته
  1,233
  حضور
  3 روز 13 دقیقه
  دریافت
  66
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  6818  بسم الله
  انصافا تاپیک بجا و درس آموزی بود.از جناب من او فدرشناسی می کنیم.
  ایضا پست های دیگر عزیزان هم بسیار زیبا بود.خیر ببینند
  تمام انحرافات جامعه اسلامی را رهبر فرزانه تذکر داده اند.بگذریم که در بعضی موارد علمای پوسته ای مخالفت هایی دارند.
  انحراف نهم ربیع الاول و قمه زنی و .... هم از این قبیل می باشد.


  ویرایش توسط توحید صمدی : ۱۳۹۱/۱۱/۰۲ در ساعت ۲۳:۰۶
  اللهم ارزقنا حلاوت ذکرک و لقائک و الحضور عندک
  بمعرفة حججک سیما معرفة حجتک حجة ابن الحسن صلواتک علیه وعلی آبائه
  و معرفة اولیائک سیما معرفة ولیک نجم الدّین

  حسن حسن زاده آملی

 10. صلوات ها 7


 11. #6

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۱
  نوشته
  26
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  161  انحرافات در همه جا وجود دارد تعصبات بی مورد و کور کورانه نیز زیاد است اما در برخی مناطق نهم ربیع را روز بیزاری جستن از خط و مشی عمر می دانند ، عمر کشی یعنی راه و رسم عمر را دنبال نکردن یعنی آغاز امامت و ولایت حضرت صاحب الزمان(عج) مساوی است با پایان و نابودی خط و مشی و اندیشه عمری نه سالروز کشتن او
  بهر حال خدا خیرتان بدهد مطالعه مطالب مفید همچون نشستن در محضر علما می باشد
  امیر المومنین علی (ع) می فرماید:

  یک لحظه نشستن در محضر عالم ،نزد خدا محبوب تر از هزار سال عبادت، نگاه به وی برتر از یک سال اعتکاف درخانه کعبه و دیدار علما ،نزد خدا محبوب تر از هفتاد طواف حج و عمره مقبول است خداوند مقام چنین شخصی را هفتاد درجه بالا می برد بر او رحمت خود را نازل می کند و فرشتگان وی شهادت می دهند که بهشت بر او واجب است.
  بحار الانوار 1/205

 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۱
  نوشته
  26
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  161  شیعیان یتیم و علما ولی آنها هستند

  رسول خدا (ص) می فرماید:
  دشوارتر از سختی های یتیمی که پدر ندارد ، سختی های یتیمی است که از امام خود دور افتاده است ، نمی تواند وی را ملاقات کند و مسائل دینی خود را با او درمیان گذارد.
  همانا هریک از شیعیان ما که علوم ما را بیاموزد و ایتامی که از دیدن ما محروم هستند را راهنمایی کرده و مسائل دینی را به آنها بیاموزد در بهشت با ما خواهد بود
  الاحتجاج 1/7

  ویرایش توسط یار خیمه ها : ۱۳۹۱/۱۱/۰۳ در ساعت ۱۳:۴۵

 14. صلوات ها 4


 15. #8

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۹۰
  نوشته
  650
  حضور
  5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2872  بنظر بنده علاوه بر نظرات مراجع باید تقبیح عمومی صورت گیرد و به عنوان جرم مطرح گردد!!! تا هم نطفه اش خفه شود و هم علنی صورت نگیرد!
  ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۹۱/۱۱/۰۳ در ساعت ۱۵:۰۱

 16. صلوات ها 4


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,369
  حضور
  1 روز 8 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11303  به نام علی اعلی

  سلام علیکم

  نقل قول نوشته اصلی توسط اهل بلا نمایش پست ها
  بنظر بنده علاوه بر نظرات مراجع باید تقبیح عمومی صورت گیرد و به عنوان جرم مطرح گردد!!! تا هم نطفه اش خفه شود و هم علنی صورت نگیرد!

  ببخشید چی باید جرم اعلام بشه؟

  پس اگر کسی بر خلاف نظر مرجع ما نظر داد باید تکفیرش کنیم دیگه


  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 18. صلوات ها 4


 19. #10

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,369
  حضور
  1 روز 8 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11303  نقل قول نوشته اصلی توسط من او نمایش پست ها


  روز نهم‌ربیع‌الاوّل در فرهنگ عوام شیعه، به روز کشته شدن خلیفه دوّم شهرت یافته است. آنها این امر را مسلّم می‌دانند که در چنین روزی خلیفه دوّم به دست مردی ایرانی به نام ابولؤلؤ مجروح و مقتول می‌گردد.
  اما با رجوع به کتاب‌های تاریخی و بررسی آنها به این حقیقت خواهیم رسید که تمامی آنها به اتفاق ماه ذی‌الحجه را به عنوان مَقْتَل خلیفه دوّم معرفی نموده‌اند و با اندکی اختلاف در روز آن، دوشنبه یا چهارشنبه، 26 یا 27 ذی‌الحجه را به عنوان روز مجروح شدن خلیفه دوّم شناخته‌اند. به‌گونه‌ای که می‌توان گفت وقوع این حادثه در این ماه از امور قطعی و متواتر در نزد تاریخ‌نویسان بوده است. (برای مشاهده اسناد این کتابها نگاه شود به: کتاب نهم ربیع جهالتها خسارتها، مهدی مسائلی، ص 10-13.)

  علاوه بر اجماع تاریخ‌نویسان بر وقوع قتل خلیفه دوّم در ماه ذی‌الحجه، بسیاری از بزرگان و علمای شیعه نیز در هنگام بحث از کشته شدن خلیفه دوّم تاریخ آن را در ماه ذی‌الحجه دانسته‌اند به گونه‌ای که حتی بعضی از آنان با تصریح به نادرست بودن نسبت روز نهم‌ربیع به روز کشته شدن خلیفه دوّم، اجماع شیعه و سنی را بر وقوع این حادثه در ماه ذی‌الحجه یافته‌اند. که تعدادی از این بزرگان عبارتند از: شیخ مفید، ابن ادریس حلی، سید بن طاووس، شیخ ابراهیم بن علی کفعمی و علامه‌ی حلی و ...(قدس الله اسرارهم) (برای مشاهده عبارات این بزرگان نگاه شود به: کتاب نهم ربیع جهالتها خسارتها، مهدی مسائلی، ص 14-20)


  نمی دونم منظور مولف از عوام شیعه چه کسی است؟

  اگر امثال مرحوم علامه مجلسی ها و سید بن طاووس ( نوه سید بن طاووس معروف ) و محدث نوری ( صاحب مستدرک ) جزء عوام هستند پس دیگر چه کسی جزء علمای شیعه است؟


  و متاسفانه مولف کتاب مزبور حتی در نقل قول علما رعایت امانت را نکرده است.

  از کجا می گوید که اجماع داریم بر قتل خلیفه دوم در ماه ذیحجه؟

  خود اهل سنت در این امر اختلاف دارند آن وقت مساله را اجماعی معرفی می کنیم.

  قابل توجه اینکه در میان شیع در این مورد دو قول وجود دارد:

  قولی که بالا بیان شد و اینکه تاریخ به قتل رسیدن خلیفه دوم در ماه ذیحجه هست

  و قول دوم همین روز نهم ربیع الاول است که قائلینی همچون علامه مجلسی ، علی بن طاووس و ... دارد.

  پس ادعای اجماع در این مساله نادرست است.
  ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۱۱/۰۳ در ساعت ۱۵:۳۱

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 20. صلوات ها 4


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۲۰:۴۱ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود