« اعتکاف علمی »

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
« اعتکاف علمی »

يانعم الرفيق!
آياتاكنون نام اعتكاف به گوشتان خورده؟!
حتماشنيده ايد
اعتكاف علمي چه طور؟!
شايدنشنيده باشيدتاكنون...
پس منتظرباشيد!
:ok:

يانعم الرفيق!
[=arial][=&quot]درمصاحبه اي كه بايكي ازمجريان(مديريكي ازمدارس علميه) اين برنامه مفيدحوزوي صورت گرفت اعتكاف علمي رااين گونه تعريف كردند:اعتکاف علمي طلاب با هدف تلاش جهت عيني کردن رابطه ي علم و دين، تقويت جنبه تقدس علم آموزي و ارزش تفکر و بحث علمي، تشکيل حلقه‌هاي معرفت علمي در حيطه‌هاي تخصصي، ترويج روحيه علم آموزي و رفتار طلبگي، نشان دادن جايگاه علمي و فرهنگي طلبه، فراهم نمودن فرصتي براي مرور مطالب درسي و آمادگي براي امتحانات پايان ترم، تجربه ي تمرکز ذهن در مدت زمان محدود، بستر سازي براي ايجاد همدلي و تلاشي در جهت تحقق فرهنگي علمي انتظار، بالا بردن سطح ياد گيري و آموزش ياد گيري بيشتر[/]درزمان كم مي باشد.[/]

رياضت علمي يكي از بهترين رياضت‌ها است، رياضت صرفا به روزه گرفتن و سحرخيزي نيست. رياضت علمي يكي از پاكيزه ترين، نوراني ترين و موثرترين رياضت هايي است كه اگر انسان در مسير اين رياضت قرار بگيرد، نورانيت پيدا مي‌كند.

.

دانشمندي و علم‌ورزي انسان را اهل معنا، قيامت و دين‌داري قرار مي‌دهد

سلام عليكم و رحمه الله

حاج عليرضاي عزيز نميخواهيد براي ما توضيح دهيد اين اعتكاف چه رسم و رسوماتي دارد
كي مياد كي نمياد
موضوع اعتكاف مشاوره است مجادله است مجاوره است مناظره است مشاجره است يا مباهله

و الي ماشاء الله .

و من الله التوفيق

ياحق

فاتح;308412 نوشت:
سلام عليكم و رحمه الله

حاج عليرضاي عزيز نميخواهيد براي ما توضيح دهيد اين اعتكاف چه رسم و رسوماتي دارد
كي مياد كي نمياد
موضوع اعتكاف مشاوره است مجادله است مجاوره است مناظره است مشاجره است يا مباهله

و الي ماشاء الله .

و من الله التوفيق

ياحق

یانعم الرفیق!
میگم برادرهمه روگذاشتی بروزن مفاعله رو....
صبوری کن صبوری....:ok:

طالب علم باید نیت خود را تصحیح ، و قلبش را از هر گونه آلودگى و نیت پلید تصفیه كند تا براى پذیرش علم و حفظ و استمرار آن شایستگى پیدا كند. پاك سازى دل براى تحصیل همانند پاك سازى زمین براى كشت و زرع است و بذر دانش در دل انسان بدون تطهیر رشد نمى كند.

ارزش علم بخاطر روشنگری اوست. بخاطر آنست که طریقی را که می‏خواهیم برویم و کاری را که می‏خواهیم انجام دهیم ابعادش را برای ما روشن می‏نماید و ما را از تحیر و سرگردانی خارج می‏سازد.

به نقل از:دانشجوي شهيد حجت‌الاسلام و المسلمين نعمت الله پیغان (از شهدای مظلوم فاجعه تاسوکی)

نیت میکنم خالص وپاک باشم برای خداونخوانم کلمه ای جزبرای رضایت پروردگارم
موضوع قفل شده است