بايد ها و نبايد هاي چت براي جوان امروزي

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بايد ها و نبايد هاي چت براي جوان امروزي

با سلام

دوستان و بزرگواران عزيز

در بحث ها و تايپك ها مواردي بوده كه دوستان به فوايد و ضررهاي چت و ارتباط با ديگران در دنياي مجازي را،‌ مورد بررسي قرار مي دادند و اين بررسي لابلاي مباحث ديگري بود و با جايي ختم نمي شد

و تايپك مستقلي براي ابراز نظر دوستان نبود

تا دوستان از فوايد و ضررهاي چت بنويسند
هرچند تايپكي با عنوان محرم و نامحرم در چت بحث شده است

با اجازه دوستان اين تايپك را استارت مي زنيم

دوستان اگر نظراتي دارند بفرمايند

با سلام

با اجازه دوستان سوالات اصلي را مطرح مي نمايم :

-- ضرورت چت؟؟

-- فوايد چت؟؟

-- مضرات چت؟؟

دوستان .........بسم الله

سلام
اتفاقا من دیشب تصمیم گرفتم چنین تاپیکی ایجاد کنم چه خوب شد شما این کارو کردین.
این برای من سواله که تا چه حد مجاز هستیم(به گفت و گو) و با چه شرایطی؟!!!
سوال اصلیمو تو پست های بعدی میپرسم.

ریحانه71;34231 نوشت:
این برای من سواله که تا چه حد مجاز هستیم(به گفت و گو) و با چه شرایطی؟!!! سوال اصلیمو تو پست های بعدی میپرسم.

با سلام

البته اين سوال را در همان ضرورت چت مطرح كرده ايم كه چت كردن براي جوانان امروزي تا چه اندازه اي ضرورت دارد؟؟؟

اين اولين سوال مي تواند باشد

قبل از جدی شدن بحث اجازه بدین که من سوالی که در رابطه با دنیای مجازی هم هست بکنم:
با اجازه دوستان:Gol:

ایا پر کردن قسمت "مشخصات من" بگونه ای که با واقعیت مطابقت نداشته باشد ایا دروغ محسوب میشود؟

مثلا:
جنسیتم را برعکس بزنم
اسمم را به دلایل امنیتی چیز دیگری بگویم
وضعیت تاهل(به دلیل مصلحت) هم همین طور!

سلام
باتشکر از ایجاد این تاپیک...
چت یک وسیله ارتباطی است و کاربرد های زیادی هم داره
مثل ارتباط با دوستان و اشنایانی که خارج کشور هستن با هزینه
کم..مثل استفاده از پاسخگو های دینی و...
این ها بهترین کاربرد های چت هستن
چت مثل ماهواره میمونه که هم کانال خوب داره هم کانال بد..
بیاید تعارف رو کنار بذاریم کدوم یکی از ما وقتی نشست پای ماهواره
وسوسه نشد که بزنه کانال های دیگه و یکبار امتحان کنه ببینه چه خبره
هر کی بگه نه و من وسوسه نشدم و اینکارو نکردم دروغ گفته...
اما یه تفاوت داره وقتی شبکه بد رو دید میتونه برگرده و بگه چه اشتباهی
کردم اما دوستان کمتر کسی و بندرت کسی توی که توی چت کج میره و
برمیگرده...
بذار یه دقیقه برم روم...بذار حال فلانی رو بگیرم ...بذار....و شد یه عادت
اومده بود یه سوال دینی بپرسه ها اما چی شد.....؟؟؟؟؟

شما چند نفر رو سراغ دارید که با چت به خدا رسیدن؟؟؟
قسم میخورم به ازای هر نفر که شما بگید چند هزار نفر رو میگم
که با چت به تباهی رسیدن!!!
شما نمیتونید بگید چت خوبه اما ورود مننوع بذارید روی خیلی چیزها
این مسخره گرفتن شیطانه و اون کارشو خوب بلده و اصلا اومده برای
شکستن همین ورود ممنوع ها...
استاد های عزیز که چت رو تایید میکنند شما خودتون رو نبینید یه جوون
هزارو یک راه انحراف داره و منتظر یه جرقه ست تا نابود بشه و چت یکی
از بهترین این جرقه هاست برای اغاز نابودی...

طاها;34226 نوشت:
با سلام

با اجازه دوستان سوالات اصلي را مطرح مي نمايم :

-- ضرورت چت؟؟

-- فوايد چت؟؟

-- مضرات چت؟؟

دوستان .........بسم الله

با سلام و تشكر از شروع بحث.

ضرورت چت: فقط در مواقع ضروري مثل ارتباط شاگرد و استاد از راه دور يا ارتباط بين دو دوست در دو شهر يا كشور مختلف. ارتباط بين پدر و مادر و فرزندان يا ديگر اقوام كه در ساير شهرها يا كشورها زندگي ميكنند.

فوايد: كمتر شدن هزينه ها، اگر طرفين نامحرم باشند ديگر صداي هم را نمي شوند و يا چهره هم را نمي بينند و راحتتر مي توانند ارتباط برقرار كنند.

مضرات: اعتياد يا وابستگي در صورت زياده روي، امكان فريب يا خدعه زيرا دنياي مجازيست و شما نمي دانيد طرف زن است يا مرد ، پير است يا جوان ،بچه است يا نوجوان. هر كسي مي تواند خود را به دروغ معرفي كند و در مراحل بعد ممكن است خداي نكرده به ديدار حضوري و ماجراهاي تاسف بار بعد از آن منجر شود.

لبیک یا حسین;34345 نوشت:
چت یک وسیله ارتباطی است و کاربرد های زیادی هم داره مثل ارتباط با دوستان و اشنایانی که خارج کشور هستن با هزینه کم..مثل استفاده از پاسخگو های دینی و... این ها بهترین کاربرد های چت هستن چت مثل ماهواره میمونه که هم کانال خوب داره هم کانال بد.. بیاید تعارف رو کنار بذاریم کدوم یکی از ما وقتی نشست پای ماهواره وسوسه نشد که بزنه کانال های دیگه و یکبار امتحان کنه ببینه چه خبره هر کی بگه نه و من وسوسه نشدم و اینکارو نکردم دروغ گفته... اما یه تفاوت داره وقتی شبکه بد رو دید میتونه برگرده و بگه چه اشتباهی کردم اما دوستان کمتر کسی و بندرت کسی توی که توی چت کج میره و برمیگرده... بذار یه دقیقه برم روم...بذار حال فلانی رو بگیرم ...بذار....و شد یه عادت اومده بود یه سوال دینی بپرسه ها اما چی شد.....؟؟؟؟؟

لبیک یا حسین;34346 نوشت:
شما چند نفر رو سراغ دارید که با چت به خدا رسیدن؟؟؟ قسم میخورم به ازای هر نفر که شما بگید چند هزار نفر رو میگم که با چت به تباهی رسیدن!!! شما نمیتونید بگید چت خوبه اما ورود مننوع بذارید روی خیلی چیزها این مسخره گرفتن شیطانه و اون کارشو خوب بلده و اصلا اومده برای شکستن همین ورود ممنوع ها... استاد های عزیز که چت رو تایید میکنند شما خودتون رو نبینید یه جوون هزارو یک راه انحراف داره و منتظر یه جرقع ست تا نابون بشه و چت یکی از بهترین این جرقه هاست برای اغاز نابودی...

سادات;34350 نوشت:
اعتياد يا وابستگي در صورت زياده روي، امكان فريب يا خدعه زيرا دنياي مجازيست و شما نمي دانيد طرف زن است يا مرد ، پير است يا جوان ،بچه است يا نوجوان. هر كسي مي تواند خود را به دروغ معرفي كند و در مراحل بعد ممكن است خداي نكرده به ديدار حضوري و ماجراهاي تاسف بار بعد از آن منجر شود.

با سلام

تا حالا بنده انچه كه از مطالب دوستانم استفاده كرده ام

اين كه چت مثل خيلي از وسايل و تكنولوژي امروزي مي تواند دو روي يك سكه باشد و ضرر و فايده ان بستگي به نوع استفاده از ان دارد

و به عبارت ديگر:
استفاده كننده از چت ضرر و فايده چت را تعيين مي كند

ضرورت چت را در خيلي از موارد مي توان دانست

-- كنجكاوي جوانان امروزي براي اشنايي با تكنولوژي هاي زمان خويش
-- عقب نماندن ازقافله دوستان و رفقا در استفاده از چت
-- براي عده اي استفاده از چت به جاي تلفن و نامه و...
-- در برخي موارد حل مشكلات علمي با استاد
-- در مواردي حل مشكلات و رسيدن به جواب هايي براي سوالات ديني
-- اموزش زبان و اشنايي با ملل و اقوام ديگر
-- انجام برخي كارهاي اداري براي كارمندان مثلا مصاحبه هايي كه گزارشگران انجالم مي دهند و....
-- و......

*انعکاس*;34302 نوشت:

ایا پر کردن قسمت "مشخصات من" بگونه ای که با واقعیت مطابقت نداشته باشد ایا دروغ محسوب میشود؟

مثلا:
جنسیتم را برعکس بزنم
اسمم را به دلایل امنیتی چیز دیگری بگویم
وضعیت تاهل(به دلیل مصلحت) هم همین طور!

دروغ مصلحتی به معنای رایج نزد مردم ؛ حرام است.
موارد جواز دروغ مشخص است ؛از جمله آن وجود مصلحت اهم مثل حفظ جان مومن ،ویا رفع نزاع بین دو مسلمان است و شامل موارد سوال شده نمی گردد.

امام ، استفتائات ،ج2 ،گناهان کبیره س4

سلام
استاد مزایای چت رو گفید و اگر ا ز معایبش بگید مزایا در اون گم
میشه همونطوری که عرض کردم خیلی ها برای این کاربردها میان
ولی کنجکاوی و یک لحظه غفلت اغاز نابودیشون میشه...
یک خواهش بزرگ دارم(التماس) و اون این که از کشیده شدن گروه منتظران
به ال فور و مطرح کردنش در سایت جلوگیری کنید...پیامش برای من اومد
لااقل دیگه برای جت تبلیغ نکنیم...اصلا ضرورتی در این کار نیست...
در ضمن هماهنگی با مدیران شده که پیام دعوت با ال فور میفرستند؟؟؟!!

لبیک یا حسین;34593 نوشت:
مزایای چت رو گفید و اگر ا ز معایبش بگید مزایا در اون گم میشه همونطوری که عرض کردم خیلی ها برای این کاربردها میان ولی کنجکاوی و یک لحظه غفلت اغاز نابودیشون میشه...

با سلام

دوستان اين تايپك مدتيه از اسكرول خارج شده

خواستم ياد اوري كرده باشم

سوال اصلي

فوايد و مضرات چت براي جوان امروزي؟؟؟

هر چند فوايد چت در صفحه قبلي امده ولي دوستان باز مي توانند مطالب خود را بفرمايند

ياعلي

ببینید هر کاری حتی نماز خوندن هم می تونه فایده داشته باشه و هم می تونه مضر باشه ! حالا چرا نماز خوندن رو مثال زدم ... چون همین نماز خوندن جزء باارزش ترین کارهاست . اما همین نماز اگه به ابعاد دیگه زندگی ادم لطمه بزنه (مثلا ادم صبح تا شب فقط نماز بخونه) می شه زیان ! حالا ما بگیم اصلا نماز نخونیم !

یا رانندگی ! رانندگی اگه توش موچکترین بی احتیاطی باشه ، می شه راهی به سوی حادثه ! اما آیا می شه کلا رانندگی رو تعطیل کرد ؟ و خیلی از مسائل دیگه که می شه مثال زد.

چت هم می تونه فایده داشته باشه به شرطی که توش حرمت ها رعایت بشه ، اندازه و هدف داشته باشه ، چت یعنی گفتگو .. گفتگو و آگاه شدن درباره نظر دیگران ، آشنایی دو نفر و خیلی چیزهای دیگه .

این شخص هست که باید ببینه این چتی که داره می کنه هدفش چی هست ؟ آیا ارزش زمان گذاشتن داره یا بطلان کردن وقت و عمر هست ؟ طرفش کیه ؟ مقصود چیه ؟ اصلا من نوعی جنبه چت با یک جنس مخالف دارم ؟ یا توی دو بار چت کردن وابسته می شم ؟ آدم باید با خودش رو راست باشه اگه این رو راستی باشه همه مشکلات حل هست .

الان اگر شما چاقو رو بدید دست بچه ، می زنه خودش و دیگران رو ناکار می کنه ، حالا چون بچه اینکار رو کرد چاقو چیز بدیه ؟ چت هم داستانش همینه ! وقتی بچه توی دوران احساسات و بلوغ می ره با جنس مخالفش چت می کنه ، مشکلات و پیامد هایی داره ؛ اما این دلیل نمی شه اساس چت کردن بد باشه .

سلام به همه دوستان و کازشناسان:Gol:

به نظر من تمام فواید رو هم اگه بذاریم یه طرف باز با وقتی که از دست دادیم برابری نمیکنه،واقعا مثه مواد مخدر میمونه که ادمو معتاد میکنه

من خودم یه مدت چت میکردم با هدف تقویت زبان،ولی الان پشیمونم از وقتی که گذاشتم
محیط چت اصلا اخلاقی نیست به هر حال ادم خواه نا خواه چیزایی رو که نباید ببینه ،میبینه

واسه همین به نظر من هر هدفی هم که داشته باشیم بهتره تو یه محیط دیگه عملیش کنیم [="Red"]"نه تو چت روم"[/]

التماس دعا:Gol:

سوال;42758 نوشت:
به نظر من تمام فواید رو هم اگه بذاریم یه طرف باز با وقتی که از دست دادیم برابری نمیکنه،واقعا مثه مواد مخدر میمونه که ادمو معتاد میکنه

با سلام

يعني شما بزرگوار هيچ فايده اي براي چت و استفاده از اين امكانات قايل نيستيد؟؟

نظر دوستان ؟؟؟؟

طاها;43110 نوشت:
با سلام

يعني شما بزرگوار هيچ فايده اي براي چت و استفاده از اين امكانات قايل نيستيد؟؟

نظر دوستان ؟؟؟؟

سلام جناب طاها
طاعات و عباداتتون قبول باشه

نه من اینو نگفتم
من گفتم اگه تمام فواید رو بذاریم یه طرف ارزشش به اندازه وقتی که از دست دادیم نمیرسه
و نظر من اینه که ادم چه بخواد چه نخواد یه چیزایی رو میبینه که نباید ببینه و نتیجه این اتلاف وقته و در نهایت هم چیز ارزشمندی عایدمون نمیشه!!!

سوال;43115 نوشت:
سلام جناب طاها طاعات و عباداتتون قبول باشه

با سلام

طاعات و عبادات شما هم قبول

سوال;43115 نوشت:
نه من اینو نگفتم

ببخشيد بنده درست متوجه نشده بودم

خب حالا بفرماييد

شما بزرگوار كه يد طولاني در چت داريد در اين راه چه صدماتي ديديد؟؟

اصلا فوايدي هم مي توان براي استفاده از چت شمرد؟؟

يا راه كارهايي كه بتوان از اين امكانات به نحو احسن استفاده كرد؟؟

منتظريم

طاها;43141 نوشت:
ببخشيد بنده درست متوجه نشده بودم

خب حالا بفرماييد

شما بزرگوار كه يد طولاني در چت داريد در اين راه چه صدماتي ديديد؟؟

اصلا فوايدي هم مي توان براي استفاده از چت شمرد؟؟

يا راه كارهايي كه بتوان از اين امكانات به نحو احسن استفاده كرد؟؟

منتظريم

عرض سلام مجدد خدمت شما و همه دوستان و ارزوی قبولی طاعات و عباداتتون:Gol:

یه کم طولانیه ولی دوست دارم بگم که دوستان بدونن من تجربه اینو دارم که میگم چت کردن خیلی بد

من تقریبا به مدت 1ماه چت کردم اونم توی روم اسلام که بهترین وضعیت رو داره
من در اصل واسه این رفتم که به زبانم کمک کنم،نمیگم فایده نداشت ولی خوب فکر میکنم چیزایی رو که شنیدم اصلا خوب نبود و تاثیرات خوبی رو روی ادم نمیذاشت اینو بعد از یک هفته فهمیدم،ولی متاسفانه هر کاری کردم نتونستم ولش کنم به قول دوستان ادمو معتاد میکنه!
یه بار اتفاقی یه ایرانیو دیدم که بعد از اون یه سری اتفاقا افتاد که من واقعا از خودم متنفر شده بودم(یکی از بدترین اتفاق هایی که تو چت به طور ناخوداگاه واسه ادم پیش میاد اینه که خود ادم هدف دیگه ای داره ولی خوب طرف مقابلش نه و همین میشه که اخرش اگه خودشو نجات نده معلوم نمیشه به کجاها میرسه)
بار اخر تصمیم گرفتم که پسورد ایدیمو عوض کنم
اومدم یه پسورد طولانی رو که نتونم حفظش کنمو رو کاغذ نوشتم و بعد پسورد رو عوض کردمو کاغذ رو سوزوندم که دیگه هیچ راه برگشتی نداشته باشم
و همین شد که خدا کمکم کرد و الان خوشحالم واقعا خوشحالم که این کارو کردم

ببخشید زیاده گویی کردم

سلام و درود بر دوستان گرامی
حقیقت مطلب من چت رومی نبوده و نیستم ولی حالا که میبینم دوستان دارند در این مطلب کنکاش می کنند یک سری فیلم کوتاه هست مستند 3 تا 6 مگابایتی که یکی از دوستان توی فروم http://www.aryabooks.com/forum/ گذاشته.
اگر اونجا مشترکید که به این آدرس برید.
http://www.aryabooks.com/forum/f52/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%B4%D9%88%DA%A9-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%DA%86%D8%AA-%D9%88%D8%A8-%DA%A9%D9%85-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C-6168/
خب شایدم نباشید.
من کم کم این لینکا رو منتقل می کنم اینجا درس عبرت بشه برای شما.:Cheshmak:

دانلود فیلم مستند شوک جرایم اینترنتی - چت وب کم عکس خصوصی
این مستند به بررسی جرائم اینترنتی با قالب مستند شوک پرداخته است که به موضوعات وقت گذرانی ها در اینترنت تا رواج های غیر اخلاقی و چت ها و سقت عکس ها و فیلم های شخصی افراد که اکثریت دختران مورد آزار قرار می گیرند پرداخته است
امید است که چراغ راهی برای همه بشود

چقدر از وقتتان را در اینترنت می گذرانید؟

بخش اول مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 6.63 MB |
دانلود | Download

ترویج روابط غیر اخلاقی

بخش دوم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده | حجم فایل : 6.9 MB |
دانلود | Download

ادامه دارد....

مطالب ضد نظام ، ضد دین و...

بخش سوم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 6.45 MB |
دانلود | Download

عکس گرفتن به صورت مخفیانه

بخش چهارم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 6.58 MB |
دانلود | Download

فرهنگ استفاده از چت

بخش پنجم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 7.35 MB |
دانلود | Download

سوء استفاده از عکس های دیگران

بخش ششم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 6.94 MB |
دانلود | Download

تباهی در بین جوانان

بخش هفتم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 5.47 MB |
دانلود | Download

اطلاعات دروغ و جعلی در چت و سوء استفاده ...

بخش هشتم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 7.66 MB |
دانلود | Download

اینترنت فقط چت است؟

بخش نهم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 7.41 MB |
دانلود | Download

کنجکاوی! و سایت های غیر اخلاقی

بخش دهم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 6.78 MB |
دانلود | Download

هک و اخاذی

بخش یازدهم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 6.05 MB |
دانلود | Download

ادامه دارد...

سرقت فیلم های خصوصی و مشاهده وبکم

بخش دوازدهم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 7.98 MB |
دانلود | Download

سرقت اطلاعات

بخش سیزدهم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی.. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 6.52 MB |
دانلود | Download

پدران و مادران، مواظب فرزندان خود باشند

بخش چهاردهم مستند شوک با عنوان جرایم اینترنتی. در این مستند به بررسی علل و عوامل بروز جرایم اینترنتی و سایت های مستهجن پرداخته می شود. همچنین بخش هایی از اعترافات متهمین شبکه های مضلین و مدیران سایت های غیر اخلاقی هم در این مستند گنجانیده شده است.
| حجم فایل : 5.7 MB |
دانلود | Download __________________

تمام شد ولی حکایت همچنان باقیست

طاعاتتان قبول

یامحی

با سلام

ممنون بينا بزرگوار

ولي اين مطالب و ادرس هايي كه فرمودين اطلاعاتي در مورد اينترنت و سايتها است ولي موضوع بحث ما چيز ديگري بوده و است

اين كه در دنياي مجازي مساله اي به نام چت است و صحبت كردن در دنياي مجازي و ارتباط از طريق نوشته و گفته و تصوير با ديگران

دراين تايپك قصد بر ان بود كه از مضرات و فوايد چت گفتگو شود

باز تاكيد بر روي سوال اصلي مي نماييم

ايا چت كردن فوايدي هم دارد؟؟

چه ضررهايي بر چت كردن مترتب است؟؟

اين كه دوستان مي فرمايند انسان معتاد مي شود منظور چيست؟؟ يعني دنبال چت روم ها نباشد و اصلا چت نكند؟؟

يا كنترل شده چت كند؟؟ اگر اين طور است راههاي كنترل چت چيست؟؟

و...........

سادات;34350 نوشت:

فوايد: كمتر شدن هزينه ها، اگر طرفين نامحرم باشند ديگر صداي هم را نمي شوند و يا چهره هم را نمي بينند و راحتتر مي توانند ارتباط برقرار كنند.

ممنون از راهنماییتون. اما در مورد فواید چت، من باهاتون موافق نیستم. در صورت نا محرم بودن، شاید شنیدن صدا و دیدن چهره خیلی بهتر باشه؛ چرا که به نوعی شرم حضور به وجود میاره و طرفین رو از گفتن هر حرفی باز میداره

n3sa;140042 نوشت:

در صورت نا محرم بودن، شاید شنیدن صدا و دیدن چهره خیلی بهتر باشه؛ چرا که به نوعی شرم حضور به وجود میاره و طرفین رو از گفتن هر حرفی باز میداره

با سلام و احترام

الان چت نوشتاری کلی مشکل بوجود میاره. تا چه برسه به چت صوتی و تصویری!

اگر صدا یا تصویر طرفین باعث تحریک یک نفرشون شد چی؟

به هیچ عنوان مناسب نیست.

آذر بانو;140134 نوشت:
با سلام و احترام

الان چت نوشتاری کلی مشکل بوجود میاره. تا چه برسه به چت صوتی و تصویری!

اگر صدا یا تصویر طرفین باعث تحریک یک نفرشون شد چی؟

به هیچ عنوان مناسب نیست.

نه من به هیچ وجه منظورم چت صوتی و تصویری نبود. منظورم حضور فیزیکی در محل بود، در شرایطی که دو نفر همدیگه رو می شناسن و هدف دوستی اینترنتی نیست، بلکه مسائل کاری و ... وجود داره، بهتره به جای پیگیری کارهاشون از طریق چت، به طور رسمی و رو در رو کارها رو به انجام برسونن
امیدوارم این دفعه منظورم رو واضح رسونده باشم

persianboy;33475 نوشت:
سلام
من اهل چت کردن نیستم ولی می دونم کسانی که به چت رو میارن ممکنه بعد از مدتی کاملا به چت کردن وابسته بشن و نتونن این کار رو ترک کنن.
این خانم هم ممکنه قبل از ازدواج چت می کرده و الان هم که ازدواج کرده نمی تونه به کارش ادامه نده. در واقع فکر می کنم به چت کردن اعتیاد داره

با سلام

چت بی هدف اعتیاد میاره وگرنه توی چتهایی که آدم با یه هدف مقدس این کار رو انجام میده ،خود چت اعتیاد براش نمیاره

البته آدم باید در تشخیص هدفش برا همچین کارهایی که احتمال خطر توش هست ،دقت بالایی داشته باشه و ضمنا همیشه هدفش رو به روز رسانی کنه و اگه مغایر با هدفش بود سریع بذاره کنار..

چت لذت بخشه
ولی می تونه مفیدهم باشه
مثلا برای ارتباطات علمی
یا نگاه بی طرفانه به سایر دین ها و با پیشرفت زبان و...
اما آدم درست و حسابی توش کم پیدا میشه و خطرش زیاده
توی همه ی فرهنگ ها بیشتر دنبال یه چیز میرن
من نظر خوبی نسبت بهش ندارم و فقط با دوستای خودم چت می کنم اونم با هماهنگی!

به نام علی اعلی

به روز رسانی تاپیک :Gol:

از اونجایی که ادم عاقل نباید از یه سوراخ دوبارگزیده بشه و به عنوان یه توصیه دوستانه فقط زمانی چت کنید که طرفتون رو بشناسید( مثلا دوستتون هست که حالا رفته یه شهر دیگه یا به هرحال دسترسی بهش نداریدو...)

اینجوری هم میتوانید با دوستتون گپ بزنید هم هزینه کمتری متقبل بشید مسلما یک ساعت چت کردن با یه همکلاسی دانشگاه و.... هزینه خیلی کمتری از یک ساعت تماس تلفنی داره

چت هم مثل موبایل و ... فقط یه وسیله تماسی هست مهم اینه چه استفاده ای ازش بکنید

موضوع قفل شده است