جمع بندی دستوری برای باطل کردن سحر

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دستوری برای باطل کردن سحر

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد
سه سال پیش به مناسبت بازگشت از مکه ولیمه دادیم پس از تمام شدن مهمانی دیدم که کیفی زنانه و کهنه در خانه جا مانده وقتی که آن را باز کردم دیدم که در آن پر از پارچه های سیاه گره خورده است سوره فلق و ناس را خواندم و کیف را داخل سطل آشغال انداختم از آن زمان به بعد هیچ پیشرفتی ندارم مرتب مریض هستم و هیچ خواستگاری هم ندارم هرچه دعا و نذر می کنم و هرچی دعای توسل می خوانم هیچ اثری ندارد با اینکه گرفتارم برخی از اقوام و دوستان بشدت با من حسادت دارند حتی توقع ندارند لباس نو بخرم دارم نا امید می شوم و احساس افسردگی دارم خواهش می کنم راهنمای ام بفرمایید.

پاسخ استاد حسن رمضانی خراسانی شاگرد علامه حسن زاده آملی:

باسمه تعالی
در نماز ها در رکعت دوم بعد از حمد، سوره فلق را بخوانید و به خداوند توکل کنید و در طول روز بر ذکر "افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد" مداومت داشته باشید ان شاء الله خیر پیش می‌آید.

منبع: لینک سوال و جواب در سایت استاد رمضانی

اهل بلا;306307 نوشت:

باسمه تعالی
در نماز ها در رکعت دوم بعد از حمد، سوره فلق را بخوانید و به خداوند توکل کنید و در طول روز بر ذکر "افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد" مداومت داشته باشید ان شاء الله خیر پیش می‌آید.

یه سوالی برام پیش اومد اگه ممکنه دوستان راهنمایی کنن

من شنیده بودم بعضی از سوره ها به هم وابسته هستن مثل ناس و فلق ، در نتیجه نمی شه یه عنوان سوره بعد از حمد اونا رو خوند

sahra_2;317128 نوشت:
من شنیده بودم بعضی از سوره ها به هم وابسته هستن مثل ناس و فلق ، در نتیجه نمی شه یه عنوان سوره بعد از حمد اونا رو خوند

بنا بر نقل احادیث از امامان معصوم (ع) هر کدام از دو سوره "ضحی" و "الم نشرح" و نیز "فیل" و" قریش" به عنوان یک سوره به حساب می آیند.
در کتاب شریف وسایل الشیعه بابی آمده است:
بَابُ أَنَّ الضُّحَى وَ أَ لَمْ نَشْرَحْ سُورَةٌ وَاحِدَةٌ وَ كَذَا الْفِيلُ وَ لِإِيلَافِ فَإِذَا قَرَأَ إِحْدَاهُمَا فِي رَكْعَةٍ مِنَ الْفَرِيضَةِ قَرَأَ الْأُخْرَى مَعَهَا(1)یعنی این که سوره ضحی و الم نشرح(انشراح) یک سوره محسوب می شوند و نیز سوره فیل و لایلاف (قریش)نیز یک سوره اند و اگر کسی در نماز یکی از آن ها را خواند دیگری را نیز باید بخواند.
و حدیثی هم از امام صادق (ع)نقل شده است که حضرت در نماز صبح و در رکعت واحده سوره ضحی و الم نشرح را با هم خواند. "عَنْ زَيْدٍ الشَّحَّامِ قَالَ صَلَّى بِنَا أَبُو عَبْدِ اللَّهِ(ع)الْفَجْرَ فَقَرَأَ الضُّحَى وَ أَ لَمْ نَشْرَحْ فِي رَكْعَةٍ"(2) یعنی: زید شحام نقل کرد که ما با امام صادق(ع)نماز صبح خواندیم و حضرت در یک رکعت از نماز، سوره ضحی و انشراح را با هم خواند.
سوره های فیل و قریش و نیز ضحی و انشراح از نظر حکم شرعي در نماز به عنوان یک سوره تلقی می شوند و با خواندن یکی از آن ها دیگری نیز باید خوانده شود به این معنی که اگر کسی در نماز بعد از قرائت حمد سوره فیل را خواند باید سوره قریش را نیز بخواند و این حکم در مورد سوره ضحی و انشراح نیز خواهد بود. و اما جدای از این که این سوره ها دو به دو از نظر حکم به منزله یک سوره تلقی می شوند، اما در واقع هر کدام سوره ای جدا به حساب می آیند.
پی نوشت:
1. شیخ حر عاملی، وسایل‏الشيعة، قم، انتشارات موسسه آل البیت، سال 1409 ه.ق، ج 6، ص 54.
2. همان.
http://www.pasokhgoo.ir/node/67845

sahra_2;317128 نوشت:

دوست عزیز سلام
به سایت اسک دین خوش آمدی
بنده کارشناس نیستم اما مطمئنم که دوسوره ی ناس و فلق دو سوره ی جدا و مستقل از هم هستن و میتوان آنها را در نماز خواند .
البته هردو سوره در چند خصوصیت مشترک هستند و برای پناه بردن به خدا میتوان آنها را قرائت کرد اما اینطور نیست که به نوعی که شما گفتین وابسته به هم باشن

[="Navy"]

مدیر اجرایی;317140 نوشت:
بنا بر نقل احادیث از امامان معصوم (ع) هر کدام از دو سوره "ضحی" و "الم نشرح" و نیز "فیل" و" قریش" به عنوان یک سوره به حساب می آیند.
در کتاب شریف وسایل الشیعه بابی آمده است:
بَابُ أَنَّ الضُّحَى وَ أَ لَمْ نَشْرَحْ سُورَةٌ وَاحِدَةٌ وَ كَذَا الْفِيلُ وَ لِإِيلَافِ فَإِذَا قَرَأَ إِحْدَاهُمَا فِي رَكْعَةٍ مِنَ الْفَرِيضَةِ قَرَأَ الْأُخْرَى مَعَهَا(1)یعنی این که سوره ضحی و الم نشرح(انشراح) یک سوره محسوب می شوند و نیز سوره فیل و لایلاف (قریش)نیز یک سوره اند و اگر کسی در نماز یکی از آن ها را خواند دیگری را نیز باید بخواند.
و حدیثی هم از امام صادق (ع)نقل شده است که حضرت در نماز صبح و در رکعت واحده سوره ضحی و الم نشرح را با هم خواند. "عَنْ زَيْدٍ الشَّحَّامِ قَالَ صَلَّى بِنَا أَبُو عَبْدِ اللَّهِ(ع)الْفَجْرَ فَقَرَأَ الضُّحَى وَ أَ لَمْ نَشْرَحْ فِي رَكْعَةٍ"(2) یعنی: زید شحام نقل کرد که ما با امام صادق(ع)نماز صبح خواندیم و حضرت در یک رکعت از نماز، سوره ضحی و انشراح را با هم خواند.
سوره های فیل و قریش و نیز ضحی و انشراح از نظر حکم شرعي در نماز به عنوان یک سوره تلقی می شوند و با خواندن یکی از آن ها دیگری نیز باید خوانده شود به این معنی که اگر کسی در نماز بعد از قرائت حمد سوره فیل را خواند باید سوره قریش را نیز بخواند و این حکم در مورد سوره ضحی و انشراح نیز خواهد بود. و اما جدای از این که این سوره ها دو به دو از نظر حکم به منزله یک سوره تلقی می شوند، اما در واقع هر کدام سوره ای جدا به حساب می آیند.

با سلام.

علتش چیه که اینطوریه. اگر سوره جدا هستند پس خوندن تنهاشون نباید مانعی داشته باشه. اگرهم یک سوره اند که چرا سوره های جدا حساب میشن.[/]

b-neshan;317223 نوشت:

با سلام.

علتش چیه که اینطوریه. اگر سوره جدا هستند پس خوندن تنهاشون نباید مانعی داشته باشه. اگرهم یک سوره اند که چرا سوره های جدا حساب میشن.

با سلام و درود

چند نکته:

1. در نماز در هر ركعت بعد از سوره حمد بايد يك سوره كامل خوانده شود.

2. اگر در محتواى دو سوره (ضحی و الم نشرح) و (فیل و قریش) دقت كنيم مى‏ بينيم پيوند مطالب آنها بقدرى زياد است كه حتما يكى ادامه ديگرى مى ‏باشد، هر چند ميان آن دو "بسم اللَّه" فاصله شده است. (تفسير نمونه، ج ‏27، ص 93)

3. از معصومین علیهم السلام روایات متعددی وارد شده که در نماز بایستی این دو سوره (ضحی و الم نشرح) و (فیل و قریش) به همراه هم خوانده شوند. (وسائل الشیعه، ج 6، ابواب القراءة فی الصلاة، باب 10، ح 4 و ...)

4. اگر این روایات نبودند، ما این سوره ها را در نماز مانند سایر سوره های قرآن، سوره ای مستقل و جداگانه دانسته و هر کدام به تنهایی خوانده می شدند کفایت نموده و نماز صحیح بود، کما این که بودن «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم‏» در ابتدای هر سوره، دلالت بر مجزا و مستقل بودن آن سوره دارد.

لذا بر اساس روایات وارده از معصومین است که در نماز بایستی اين دو سوره را با هم خواند.

توجه: تقسیم بندی سوره ها و مباحث علوم قرآنی، یک مطلب است، و مسائل شرعی و مباحث فقهی، مطلبی دیگر است.

sahra_2;317128 نوشت:

باسلام

ببخشید دیر جواب میدم الان پستتون رو دیدم!

خیر وابستگی بینشان نیست اما از نظر خواص بله شباهتهایی دارند!
اما از نظر خاصیت حفظ و ضد سحر که قرار دادم سوره فلق کاملتر از سوره ناس هست! البته با هم تاثیرشان بیشتر و قویتر میشود!

باطل کردن سحر
سوره مبارکه قصص آیه 35 درنیمه شب 70 مرتبه خوانده شود

برای باطل کردن سحردرخانه
باصدای بلنددرخانه سوره تکویر رابخوانید

برای دورشدن سحرازاهل خانه
روزی پنج بار آیه الکرسی رابخوان وبه اهل خانه فوت کن وصدقه بده

دو جا برای سحر باید کار انجام داد.یکی برای جلوگیری و یکی برای دفع سحر.برای جلوگیری بعد از نماز صبح 12 تا توحید و یک بار چهار قل و 7 بار "لا حول ولا قوه الا بالله"."الا بذکرالله تطمئن القلوب" هر چقدر گفتین اشکال نداره تازه ثواب هم داره.برای دفع روزی50 صلوات برای امام زمان-سلام الله علیه-و قسم دادن امام که"شر و فتنه را به خودشان برگردان و من را از فتنه ها نجات بده" و همینطور مثل جلوگیری انجام میدین و بعد سر به مهر می گذارین و از خدا تقاضا میکنین.روزی چند بار هم 4 قل بخونین.البته اینا خلاصه شده بود و مقدمه داشتو از این چیزا و این که باید تاسف خورد که این کارارو انجام میدن.خودم هم از پیام نمای یکی از شبکه ها یاداشتش کرده بودم.انشاالله مفید باشه.سحر و جادو یه چیز بچگانه ست و هر کی هم این کارو میکنه یه چیز اساسیش هست مشکل داره.در پناه اونی که قادر متعاله.

hessam;402361 نوشت:
دو جا برای سحر باید کار انجام داد.یکی برای جلوگیری و یکی برای دفع سحر.برای جلوگیری بعد از نماز صبح 12 تا توحید و یک بار چهار قل و 7 بار "لا حول ولا قوه الا بالله"."الا بذکرالله تطمئن القلوب" هر چقدر گفتین اشکال نداره تازه ثواب هم داره.برای دفع روزی50 صلوات برای امام زمان-سلام الله علیه-و قسم دادن امام که"شر و فتنه را به خودشان برگردان و من را از فتنه ها نجات بده" و همینطور مثل جلوگیری انجام میدین و بعد سر به مهر می گذارین و از خدا تقاضا میکنین.روزی چند بار هم 4 قل بخونین.البته اینا خلاصه شده بود و مقدمه داشتو از این چیزا و این که باید تاسف خورد که این کارارو انجام میدن.خودم هم از پیام نمای یکی از شبکه ها یاداشتش کرده بودم.انشاالله مفید باشه.سحر و جادو یه چیز بچگانه ست و هر کی هم این کارو میکنه یه چیز اساسیش هست مشکل داره.در پناه اونی که قادر متعاله.

باسلام و احترام
چند روش مستند برای دفع سحر و جادو:
1. محمد بن عیسى گوید از حضرت رضا (ع) در باره سحر پرسیدم حضرت فرمود: سحر واقعیت دارد و به اذن خدا اثر مى‏کند هر گاه ترا سحر کردند دستت را تا مقابل صورتت بالا ببر و این دعا را بخوان: "باسم الله العظیم باسم الله العظیم رب العرش العظیم الا ذهبت و انقرضت".عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عِيسَى قَالَ‏ سَأَلْتُ الرِّضَا ع عَنِ السِّحْرِ فَقَالَ هُوَ حَقٌّ وَ هُوَ يُضِرُّ بِإِذْنِ اللَّهِ تَعَالَى فَإِذَا أَصَابَكَ ذَلِكَ فَارْفَعْ يَدَكَ حِذَاءَ وَجْهِكَ وَ اقْرَأْ عَلَيْهَا بِسْمِ اللَّهِ الْعَظِيمِ بِسْمِ اللَّهِ الْعَظِيمِ رَبِّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ إِلَّا ذَهَبَتْ وَ انْقَرَضَت‏.(مکارم الاخلاق، ص 413)
2.
فردی که سحر شده آیات: "قالَ مُوسى‏ ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَیُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لا یُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِینَ، وَ یُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ"‏[ونس،81و82.] و "وَ أَوْحَیْنا إِلى‏ مُوسى‏ أَنْ أَلْقِ عَصاکَ فَإِذا هِیَ تَلْقَفُ ما یَأْفِکُونَ، فَوَقَعَ الْحَقُّ وَ بَطَلَ ما کانُوا یَعْمَلُونَ، فَغُلِبُوا هُنالِکَ وَ انْقَلَبُوا صاغِرِینَ".[ اعراف،117و118و119.] را همیشه همراه خود داشته باشد.
3. این آیه را هفت بار بر سحر شده بخوانند: "سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَ نَجْعَلُ لَکُما سُلْطاناً فَلا یَصِلُونَ إِلَیْکُما بِآیاتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغالِبُونَ"[قصص، 35 .].پس به طور کلی باید از شر سحر ساحران به خدا پناه برد.

ٍ عَنِ الْأَصْبَغِ بْنِ نُبَاتَةَ السُّلَمِيِّ عَنْ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ ع‏: قَالَ الْأَصْبَغُ أَخَذْتُ هَذِهِ الْعُوذَةَ مِنْهُ ع وَ قَالَ لِي يَا أَصْبَغُ هَذِهِ عُوذَةُ السِّحْرِ وَ الْخَوْفِ مِنَ السُّلْطَانِ تَقُولُهَا سَبْعَ مَرَّاتٍ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ‏ سَنَشُدُّ عَضُدَكَ‏ بِأَخِيكَ‏ وَ نَجْعَلُ لَكُما سُلْطاناً فَلا يَصِلُونَ إِلَيْكُما بِآياتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَكُمَا الْغالِبُونَ‏ وَ تَقُولُ فِي وَجْهِ الْمَاءِ إِذَا فَرَغْتَ مِنْ صَلَاةِ اللَّيْلِ قَبْلَ أَنْ تَبْدَأَ بِصَلَاةِ النَّهَارِ سَبْعَ مَرَّاتٍ فَإِنَّهُ لَا يَضُرُّكَ إِنْ شَاءَ اللَّهُ تَعَالَى‏.(طب الائمه، ص 35)
4. در آخرین مورد،
چند راه براي باطل كردن سحر و جادو از آيت الله العظمي بهجت ذکر می کنیم.

بعضي از دستورات جناب آيت الله بهجت برا ي
با طل كننده هاي سحروجادو:
هنگام اذان در جايي كه زندگي ميكند ،با صوت جهر و آشكار{صداي بلند مثل نماز صبح}،اذان بگويد.
پس از نماز صبح 50آيه از قران را با صوت جهر و آشكار تلاوت نمايد.
دو سوره ي معوّذ (فلق و ناس) را زياد بخواند
پيش از خواب 4قل(يعني سوره هاي كافرون،توحيد،ناس و فلق) را بخواند.
همراه خود (مثلاً در جيبش) قران داشته باشد
آيه الكرسي را فراوان بخواند وآن را نوشته و در خانه نصب كند.{آيه الكرسي 3 ايه است تا فيها خالدون}
حرز امام جواد عليه السلام را همراه داشته باشد مثلاً در انگشتري. و اين حرز بايد روي پوست آهوي 6ماهه ي تهامه نوشته شود.{حقير ميگويم طبق احاديث انگشتر 7جلال و عقيق يمني اصل هم براي حفاظت خوب است}

اویس قرنی;306307 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

سه سال پیش به مناسبت بازگشت از مکه ولیمه دادیم پس از تمام شدن مهمانی دیدم که کیفی زنانه و کهنه در خانه جا مانده وقتی که آن را باز کردم دیدم که در آن پر از پارچه های سیاه گره خورده است سوره فلق و ناس را خواندم و کیف را داخل سطل آشغال انداختم از آن زمان به بعد هیچ پیشرفتی ندارم مرتب مریض هستم و هیچ خواستگاری هم ندارم هرچه دعا و نذر می کنم و هرچی دعای توسل می خوانم هیچ اثری ندارد با اینکه گرفتارم برخی از اقوام و دوستان بشدت با من حسادت دارند حتی توقع ندارند لباس نو بخرم دارم نا امید می شوم و احساس افسردگی دارم خواهش می کنم راهنمای ام بفرمایید.

با سلام
دوست گرامی هر سحر روشی دارد برای باطل کردن
ای کاش موقع خواندن سورهها گرها رو باز میکردید و بعد ان را می انداختید
الانم دیر نشده از دستورات اساتید استفاده کنید

بسم رب الشهداء
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید عالیقدر
پاسخی در سایت "اسلام کوئست" مشاهده کردم که عینا برای مطالعه دوستان تقدیم میکنم.
البته استاد بصیر بزرگوار،به خوبی بیان فرمودند و از لطف ایشون ممنون و متشکرم.

در بعضی از کتب[1] و روایات برای از بین بردن سحر خواندن آیات و دعاهایی توصیه شده است ما از باب نمونه به چند مورد اشاره می کنیم:

1. محمد بن عیسى گوید از حضرت رضا (علیه السلام) در باره سحر پرسیدم
حضرت فرمود: سحر واقعیت دارد و به اذن خدا اثر مى‏کند هر گاه ترا سحر کردند دستت را تا مقابل صورتت بالا ببر و این دعا را بخوان:
"باسم الله العظیم باسم الله العظیم رب العرش العظیم الا ذهبت و انقرضت".

2. ابن عباس گوید:
لبید یهودى پیغمبر(صلوات الله علیه و آله) را سحر کرد، و سحر را در چاه بنى زریق انداخت حضرت بیمار شد، در حالى که حضرت به خواب بود دو فرشته آمدند،
یکى از آن دو کنار سر حضرت و دیگرى پهلوى پاى او نشست و به ایشان خبر دادند، که شما را سحر کرده‏ و سحر را در زیر پوست نهاده و در زیر سنگى در چاه زروان گذارده‏اند پیغمبر (صلوات الله علیه و آله) على (علیه السلام) و زبیر و عمار را فرستاد تا آب چاه را کشیدند و سنگ را برداشتند و جف را در آوردند
دیدند که در آن مقداری مو است با دندانه‏هائى از شانه که 11 گره با سوزن بر آن زده‏اند، در این موقع معوّذتین آمد هر گرهى را که می گشودند آیه‏اى از آنها را می خواندند
حضرت احساس سبکى کرد و برخاست گویا از قید و زنجیر آزاد شده است، و جبرئیل می گفت: "بسم الله ارقیک من کل شی‏ء یؤذیک من حاسد و عین و الله یشفیک".

3. فردی که سحر شده آیات:
"قالَ مُوسى‏ ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَیُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لا یُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِینَ، وَ یُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ"‏[2]
و "وَ أَوْحَیْنا إِلى‏ مُوسى‏ أَنْ أَلْقِ عَصاکَ فَإِذا هِیَ تَلْقَفُ ما یَأْفِکُونَ، فَوَقَعَ الْحَقُّ وَ بَطَلَ ما کانُوا یَعْمَلُونَ، فَغُلِبُوا هُنالِکَ وَ انْقَلَبُوا صاغِرِینَ"
.[3]
را همیشه همراه خود داشته باشد.

4. این آیه را هفت بار بر سحر شده بخوانند: "سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَ نَجْعَلُ لَکُما سُلْطاناً فَلا یَصِلُونَ إِلَیْکُما بِآیاتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغالِبُونَ"[4].
[5] پس به طور کلی باید از شر سحر ساحران به خدا پناه برد.

از مجموع آنچه گفته شد روشن گردید که برای از بین بردن سحر باید توجه داشت که اغلب مواردی که مردم آن را سحر می پندارند ناشی از توجه بیش از حد عده ای به خرافات و اوهام و سوء استفاده عده سودجوی دیگر، از شرایط فراهم آمده است در حالی که از سحر اطلاعی ندارند علاوه لااقل بخشی از سحر، با تصرف در خیال انسان انجام می پذیرد.

[1] و نیز در حواشی مفاتیح الجنان تحت عنوان تعویذ ابطال سحر بیان شده است .
[2] یونس،81و82.
[3] اعراف،117و118و119.
[4] قصص، 35 .
[5] رضی الدین، حسن بن فضل طبرسی، مکارم الأخلاق، ترجمه میر باقرى، ج‏2، ص: 326 و 327 و328 و 329.

اویس قرنی;306307 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

باسمه تعالی

سلام

روش اول :

سه تا مهر کربلا که تربت امام حسین باشد را تهیه کنید.روی هر کدومشون ۷ بار ایه الکرسی بخونید .و با هر بار خوندن روی مهر فوت کنید.هر بار که آیه الکرسی میخونید وقتی به قسمت(یشفع عنده) که رسیدید.بین (دوتا عین) که به رنگ قرمز دراوردم,در آن قسمت نیت باطل سحر کنید. یعنی بگویید(باطل کردم هر گونه سحر و جادو از هر عنصری ,در هر مکان و هر زمان در حق “نام خود زاییده نام مادر خود” را و به خودشان برگردان)و بعد ایه را ادامه دهید.
پس در واقع روی هر مهر ۷ بار آیه الکرسی را تلاوت میکنید.با هر بار خواندن آیه الکرسی وقتی که به قسمت یشفع عنده که رسیدید بین دو تا عین نیت باطل سحر میکنید و بعد ایه را ادامه میدهید.بعد هر بار تلاوت هم روی مهر فوت میکنید.
سپس هر کدام از این مهر ها را در مسجدی هدیه کنید.مسجدی که در آنجا همیشه نماز جماعت خوانده میشود.(در واقع سه تا مهر را در سه مسجد هدیه کنید و در قسمت جامهری مسجد قرار دهید)اگر یکی از مهر ها را در مسجدی که اسم مسجد سجادیه باشد قرار دهید بهتر است.اگر هم گیر نیاوردید هیچ موردی ندارد.هر بار که نماز گزار پیشانی خود را روی مهر شما قرار دهند دعای باطل سحر شما روز به روز قوی تر میشود.

و اما زمان انجام این عمل:بهترین زمان اولین یکشنبه یا پنج شنبه ماه قمری است.بعد نماز صبح.قبلش غسل کنید و بعد از نماز صبح در حالی که روی سجاده نشسته اید سه مهری که تهیه کرده اید را بردارید و شروع به تلاوت ایت الکرسی کنید.و همان روز مهر ها را در مساجد ها قرار دهید.توجه کنید که فقط شخص سحر زده باید این عمل را انجام دهد.اگر هم شخص به سن تکلیف نیست.میتوان شخص دیگری برای او این کار را انجام دهد.

من خودم استفاده کردم جواب داد

روش دوم :

خواندن نماز سر وقت
خواندن نماز سر وقت به صورت منظم باعث باطل شدن سحر و جادو میشه.

اگر به وسیله خواندن نماز بخواهید سحر خودتان را باطل کنید باید هم سر وقت باشد.هم حداقل تا چهل روز سر وقت نمازتان را بخوانید.که بعد چهل روز هر سحری که در شما باشد باطل میشود.البته اگر بعد چهل نمازتان را ادامه دهید دیگر هیچ سحر و جادویی در شما کارساز نیست

روش سوم :

[=&quot]بعد نماز مغرب پنج شنبه یک کاسه آب تمیز(آب چشمه یا آب باران یا اب زمزم) را کنار سجاده قرار دهید.
[=&quot]بعد نماز مغرب اب را جلوی خود قرار دهید و سوره جن را بخوانید.با خواندن هر آیه در آب فوت کنید.حتی وقتی بسم الله را شروع کردید در اب فوت کنید.سپس در نهایت این اب را هنگام خواب بالای سر خود قرار دهید و بخوابید. بعد نماز صبح به حمام بروید این اب را به تمام اعضای تن خود بمالید و یک قلوپ از اب را هم بخورید.مابقی آب را روی سر خود بریزید.(در هنگام ریختن آب به اعضای تن نیت باطل سحر که در بالا ذکر کردم را هم انجام دهید) این عمل را تا ۴ تا شب جمعه انجام دهید.

[=&quot]امید وارم با انجام این کار همه مشکلات شما برطرف شود و در زندگیتان هیچ سحر و جادویی بر شما کار ساز نباشد.و خواهشا خواهشا انقدر برای این کارها به دکونهای دعانویسها نروید.همین عمل بزرگترین باطل سحری بود که قدرت آن را هیچ دعانویسی نمیتواند برای شما به وجود بیاورد.

Ghamari;402447 نوشت:
2. ابن عباس گوید:
لبید یهودى پیغمبر(صلوات الله علیه و آله) را سحر کرد، و سحر را در چاه بنى زریق انداخت حضرت بیمار شد، در حالى که حضرت به خواب بود دو فرشته آمدند،
یکى از آن دو کنار سر حضرت و دیگرى پهلوى پاى او نشست و به ایشان خبر دادند، که شما را سحر کرده‏ و سحر را در زیر پوست نهاده و در زیر سنگى در چاه زروان گذارده‏اند پیغمبر (صلوات الله علیه و آله) على (علیه السلام) و زبیر و عمار را فرستاد تا آب چاه را کشیدند و سنگ را برداشتند و جف را در آوردند
دیدند که در آن مقداری مو است با دندانه‏هائى از شانه که 11 گره با سوزن بر آن زده‏اند، در این موقع معوّذتین آمد هر گرهى را که می گشودند آیه‏اى از آنها را می خواندند
حضرت احساس سبکى کرد و برخاست گویا از قید و زنجیر آزاد شده است، و جبرئیل می گفت: "بسم الله ارقیک من کل شی‏ء یؤذیک من حاسد و عین و الله یشفیک".

باسلام و تشکر از جناب قمری
گزینه دوم را دیده بودم اما چون سندی محکم برای آن ندیدم و با شخصیت و علم پیغمبر مخالفت دارد، آن را ذکر نکردم.
میشه یه دعای باطل کردن سحربرای شخص دیگه ای به من معرفی کنید؟
فردی که الان به هیچ وجه دسترسی بهش ندارم جادوشده ومن نمیتونم بهش بگم جادوشدی اما شک ندارم که جادوشده نمیدونم چطورازراه دورجادوشوباطل کنم کمکم کنیدلطفا

فاطمه...;407533 نوشت:
میشه یه دعای باطل کردن سحربرای شخص دیگه ای به من معرفی کنید؟
فردی که الان به هیچ وجه دسترسی بهش ندارم جادوشده ومن نمیتونم بهش بگم جادوشدی اما شک ندارم که جادوشده نمیدونم چطورازراه دورجادوشوباطل کنم کمکم کنیدلطفا

باسلام
شما از کجا اینقدر مطمئن هستید که ایشان جادو شده اند؟ اکثر اوقات، خیال و توهم است.
در هرصورت از حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله وارد شده است که برای دفع جادو و سحر، ایه سخره را بخوانند و ایه اینست:

ان ربکم الله الذی خلق السموات والارض فی سته ایام ثم استوی علی العرش یغشی اللیل والنهار یطلبه حثیثا والشمس و القمر والنجوم مسخرات بامره الا له الحق والامر تبارک الله رب العالمین ادعو ربکم تضرعا و خفیه انه لا یحب المعتدین و لا تفسدوا فی الارض بعد اصلاحها وادعوه خوفا و طمعا ان رحمه الله قریب من المحسنین.

میشه منبع حدیثو ذکر فرمائید:

حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله وارد شده است که برای دفع جادو و سحر، ایه سخره را بخوانند و ایه اینست:

ان ربکم الله الذی خلق السموات والارض فی سته ایام ثم استوی علی العرش یغشی اللیل والنهار یطلبه حثیثا والشمس و القمر والنجوم مسخرات بامره الا له الحق والامر تبارک الله رب العالمین ادعو ربکم تضرعا و خفیه انه لا یحب المعتدین و لا تفسدوا فی الارض بعد اصلاحها وادعوه خوفا و طمعا ان رحمه الله قریب من المحسنین.

me+;407819 نوشت:
میشه منبع حدیثو ذکر فرمائید:

حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله وارد شده است که برای دفع جادو و سحر، ایه سخره را بخوانند و ایه اینست:

باسلام
بلی.
عده الداعی، ص 294.
من لایحضره الفقیه، ج 1،ص 480.

ممنونم ازتون مرسی

دلایلش که خیلی زیاده امانمیتونم واسه همه بگم ولی مطمین ام هرکس جریان وبشنوه بدون شک میگه اون شخص جادوشده

سوال:

سه سال پیش به مناسبت بازگشت از مکه ولیمه دادیم پس از تمام شدن مهمانی دیدم که کیفی زنانه و کهنه در خانه جا مانده وقتی که آن را باز کردم دیدم که در آن پر از پارچه های سیاه گره خورده است سوره فلق و ناس را خواندم و کیف را داخل سطل آشغال انداختم از آن زمان به بعد هیچ پیشرفتی ندارم مرتب مریض هستم و هیچ خواستگاری هم ندارم هرچه دعا و نذر می کنم و هرچی دعای توسل می خوانم هیچ اثری ندارد با اینکه گرفتارم برخی از اقوام و دوستان بشدت به من حسادت دارند حتی توقع ندارند لباس نو بخرم دارم نا امید می شوم و احساس افسردگی دارم خواهش می کنم راهنمای ام بفرمایید.

جواب:

اولا خیلی از این امور، جز وهم چیز خاص دیگری نیست، ثانیا اگر سحر و امثال آن باشد با روشهای زیر از بین خواهد رفت ان شاءالله:
چند روش مستند برای دفع سحر و جادو:
1. محمد بن عیسى گوید از حضرت رضا (ع) در باره سحر پرسیدم حضرت فرمود: سحر واقعیت دارد و به اذن خدا اثر مى‏کند هر گاه ترا سحر کردند دستت را تا مقابل صورتت بالا ببر و این دعا را بخوان: "باسم الله العظیم باسم الله العظیم رب العرش العظیم الا ذهبت و انقرضت".

عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عِيسَى قَالَ‏ سَأَلْتُ الرِّضَا ع عَنِ السِّحْرِ فَقَالَ هُوَ حَقٌّ وَ هُوَ يُضِرُّ بِإِذْنِ اللَّهِ تَعَالَى فَإِذَا أَصَابَكَ ذَلِكَ فَارْفَعْ يَدَكَ حِذَاءَ وَجْهِكَ وَ اقْرَأْ عَلَيْهَا بِسْمِ اللَّهِ الْعَظِيمِ بِسْمِ اللَّهِ الْعَظِيمِ رَبِّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ إِلَّا ذَهَبَتْ وَ انْقَرَضَت‏.[1]

2. فردی که سحر شده آیات زیر را همیشه همراه داشته باشد:

"قالَ مُوسى‏ ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَیُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لا یُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِینَ، وَ یُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ"‏[[2]
و
"وَ أَوْحَیْنا إِلى‏ مُوسى‏ أَنْ أَلْقِ عَصاکَ فَإِذا هِیَ تَلْقَفُ ما یَأْفِکُونَ، فَوَقَعَ الْحَقُّ وَ بَطَلَ ما کانُوا یَعْمَلُونَ، فَغُلِبُوا هُنالِکَ وَ انْقَلَبُوا صاغِرِینَ"[3].

3. این آیه را هفت بار بر سحر شده بخوانند:
"
سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَ نَجْعَلُ لَکُما سُلْطاناً فَلا یَصِلُونَ إِلَیْکُما بِآیاتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغالِبُونَ[4].
پس به طور کلی باید از شر سحر ساحران به خدا پناه برد‏.[5]

4. در آخرین مورد، چند راه براي باطل كردن سحر و جادو از آيت الله العظمي بهج متذکر می شویم:

بعضي از دستورات جناب آيت الله بهجت برا يبا طل كننده هاي سحروجادو:
الف. هنگام اذان در جايي كه زندگي ميكند ، با صوت جهر و آشكار{صداي بلند مثل نماز صبح}،اذان بگويد.
ب. پس از نماز صبح 50آيه از قران را با صوت جهر و آشكار تلاوت نمايد.
ج. دو سوره ي معوّذ (فلق و ناس) را زياد بخواند
د. پيش از خواب 4قل(يعني سوره هاي كافرون،توحيد،ناس و فلق) را بخواند.
ه. همراه خود (مثلاً در جيبش) قران داشته باشد
و. آيه الكرسي را فراوان بخواند وآن را نوشته و در خانه نصب كند. (آيه الكرسي 3 ايه است تا فيها خالدون)
ز. حرز امام جواد عليه السلام را همراه داشته باشد مثلاً در انگشتري. و اين حرز بايد روي پوست آهوي 6ماهه ي تهامه نوشته شود.(حقير ميگويم طبق احاديث انگشتر 7جلال و عقيق يمني اصل هم براي حفاظت خوب است).

در هرصورت از حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله وارد شده است که برای دفع جادو و سحر، ایه سخره را بخوانند و آیه اینست:
ان ربکم الله الذی خلق السموات والارض فی سته ایام ثم استوی علی العرش یغشی اللیل والنهار یطلبه حثیثا والشمس و القمر والنجوم مسخرات بامره الا له الحق والامر تبارک الله رب العالمین ادعو ربکم تضرعا و خفیه انه لا یحب المعتدین و لا تفسدوا فی الارض بعد اصلاحها وادعوه خوفا و طمعا ان رحمه الله قریب من المحسنین.[6]

[/HR] [1](مکارم الاخلاق، ص 413)
[2]یونس،81و82
[3]اعراف،117و118و119
[4]قصص، 35
[5]عَنِ الْأَصْبَغِ بْنِ نُبَاتَةَ السُّلَمِيِّ عَنْ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ ع‏: قَالَ الْأَصْبَغُ أَخَذْتُ هَذِهِ الْعُوذَةَ مِنْهُ ع وَ قَالَ لِي يَا أَصْبَغُ هَذِهِ عُوذَةُ السِّحْرِ وَ الْخَوْفِ مِنَ السُّلْطَانِ تَقُولُهَا سَبْعَ مَرَّاتٍ بِسْمِ اللَّهِ وَ بِاللَّهِ ‏سَنَشُدُّ عَضُدَكَ ‏بِأَخِيكَ‏ وَ نَجْعَلُ لَكُما سُلْطاناً فَلا يَصِلُونَ إِلَيْكُما بِآياتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَكُمَا الْغالِبُونَ‏ وَ تَقُولُ فِي وَجْهِ الْمَاءِ إِذَا فَرَغْتَ مِنْ صَلَاةِ اللَّيْلِ قَبْلَ أَنْ تَبْدَأَ بِصَلَاةِ النَّهَارِ سَبْعَ مَرَّاتٍ فَإِنَّهُ لَا يَضُرُّكَ إِنْ شَاءَ اللَّهُ تَعَالَى (طب الائمه، ص 35)
[6] عده الداعی، ص 294.- من لایحضره الفقیه، ج 1،ص 480.
موضوع قفل شده است