جمع بندی بلاتکلیفی خانمی که عقدشرعی ولی غیررسمی شده

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بلاتکلیفی خانمی که عقدشرعی ولی غیررسمی شده

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به دوستان خوب انجمن
یکی از دوستان نزدیک ومتعهد من که خانمی مطلقه بود،پس از آشنایی با یکی از همکلاسی های مجرد وخواستگاری ایشان (با عنوان این که به دلیل شرایط خانم فعلا نمی تواند رسما موضوع را اعلام کند) و با توجه به اینکه نمی خواست به گناه بیفتد وهم اینکه آقا احساس مسولیت کند با ایشان عقد شرعی دائم کرد.ولی حالا پس از گذشت حدود یک سال ونیم هنوز آقا اقدامی برای رسمی وقانونی کردن این امر انجام نداده.وقتی خانم می خواهد که موضوع یک طرفه شود آقا می گوید طلاق عاطفی می دهم ولی طلاق شرعی نه.من حالا شرایط زندگی ندارم و.. چند ماه است که بلاتکلیف خانم را رها کرده.خانم هم به خاطر آبرو و.. نمی خواهد موضوع برملا شود.لطفا کارشناسان امور دینی جواب بدهند که این خانم باید چه کار کند؟

با نام الله

[="Tahoma"][="Black"]

bahar1390;305484 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم سلام به دوستان خوب انجمن یکی از دوستان نزدیک ومتعهد من که خانمی مطلقه بود،پس از آشنایی با یکی از همکلاسی های مجرد وخواستگاری ایشان (با عنوان این که به دلیل شرایط خانم فعلا نمی تواند رسما موضوع را اعلام کند) و با توجه به اینکه نمی خواست به گناه بیفتد وهم اینکه آقا احساس مسولیت کند با ایشان عقد شرعی دائم کرد.ولی حالا پس از گذشت حدود یک سال ونیم هنوز آقا اقدامی برای رسمی وقانونی کردن این امر انجام نداده.وقتی خانم می خواهد که موضوع یک طرفه شود آقا می گوید طلاق عاطفی می دهم ولی طلاق شرعی نه.من حالا شرایط زندگی ندارم و.. چند ماه است که بلاتکلیف خانم را رها کرده.خانم هم به خاطر آبرو و.. نمی خواهد موضوع برملا شود.لطفا کارشناسان امور دینی جواب بدهند که این خانم باید چه کار کند؟

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤالتان

لطفا موضوع را با دفتر مرجعشان مطرح کنند و راهکار بطلبند ان شاء الله مشکلشان برطرف گردد.

همیشه موفق و پیروز باشید[/]

موضوع قفل شده است