با یک همسر شکاک چگونه زندگی کنیم؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با یک همسر شکاک چگونه زندگی کنیم؟

سلام
فکر میکنم در موضوعات دیگر همین انجمن به مشکلات قبل از ازدواج پرداخته شده است و بهتر است مشکلات بعد از ازدواج را هم کمی بررسی کنیم.

:Ealam:1- با یک همسر شکاک چگونه زندگی کنیم؟:Gig:

آنجل;61602 نوشت:
- با یک همسر شکاک چگونه زندگی کنیم؟

سلام علیکم جمیعا

خب آنجل گرامی پاسح به این سوال خیلی ساده است ولی عمل به آن کمی سخته و نیاز داره که هرکسی چنین چیزی را میخواد واقعا بخواد
(یعنی واقعا خسته شده و طالب این هست که آرامش رو به زندگیش برگردونه با عملکردی صحیح )

پاسخ به این سوال همانطوریکه گفتم ساده است
بله باید اعتمادش جلب گردد.

برای این کار :

اولا خیال هرگونه آزاری را که از این طریق به او رسانده ایم و از این آزار رساندن لذت برده ایم ( یا بدین طریق انتقام گرفته ایم ) را از سرمان بدور بریزیم.

دوما باید کمی به هوش و قوه تحلیل خود فشار بیاوریم و بفهمیم بر اساس کدام حرکت ما و دیگران این حس بی اعتمادی در ذهن همسرمان رسوخ کرده.

مثلا
آیا با پسرخاله یا دخترخاله ام ( که خواستگارم بوده سلام علیک گرمی داشتم ؟ )
آیا طرز لباس پوشیدنم مورد اعتراضش بوده ؟
آیا نگاهم در بیرون خانه زل زدن به مردها و زنهای دیگر بوده یا حداقل برای همسرم اینطور به نظر میرسیده
آیا به او بی توجهی کرده ام و متوجه نیازهای او نبوده ام و او کم کم حس کرده که نسبت به او سرد شده ام؟
آیا سخنان دیگران برله همسر من باعث این سردی رفتار من گردیده؟

باز هم آیا هست به اندازه تمام همسران دنیا

بعد از اینکه دلیل این بی اعتمادی را ریشه یابی کردیم.

حال نوبت جبران است. نوبت ... جبــــــــــــــــــــران

یاحق

بدبین: شخصی که به اطرافیان خود نظر سوء داشته و رفتارهای آنان را به بدی تعبیر نماید یا دچار کج فهمی در این امر باشد؛ گاهی یک رفتار یا حرکت خطا یا نابجا از سوی شخص مقابل باعث ایجاد این بدبینی در ذهن شخص می گردد که با رفع سوء تفاهم همه چیز حل شده به حالت عادی باز می گردد اما گاهاً حالت بیمار گونه داشته جزیی از شخصیت شخص محسوب می شود که در این حالت نیاز به درمان قطعی دارد و فرد باید به راون پزشک و روان شناس مراجعه نماید.

در هر چند حالت رفتارها و افکار شخص بد بین باعث دلخوری و ناراحتی خودش و اطرافیانش خواهد شد لذا باید در رفع سوء تفاهم یا درمان شخص کوشید.

دوستان راهکارهایی را ارائه نمودند که برخی از آن ها در دنیای واقعی واقعاً کارساز است و برخی صرفاً برای جذابیت بازی! البته این راه کارها عموماً برای شخصی پاسخ گو است که صرفاً در مسئله ی خاصی دچار کج فهمی شده و این امر باعث بروز این حالت ها در وی گشته است.

1) اولین و مهمترین قدم همان است که موقعیتی را مهیا نکنیم که موجب ایجاد شک و شبهه گردد

2) وقتی این حالت ها را از جانب وی می بینیم واکنش منفی نشان نداده و عکس العمل سریع نشان ندهیم (جبهه گیری نکنیم) چون این حالت ما برای او مثل یک سند محکم می ماند و می گوید اگر ریگی به کفشش نبود این کارها را نمی کرد.

3) به رفتار خود فکر کنیم ببینیم کجای رفتار ما ممکن بوده است موجب سوء برداشت گردد؛ در رفع آن بکوشیم.

4) با شخص مقابل به شکل منطقی صحبت کنیم؛ مکان و موقعیتی که با شخص صحبت می کنیم مهم است و می تواند در اثر گزاری صحبت ها به ما کمک کند؛ مثلاً اشاره شده بود در قبرستان با او صحبت کنیم، برخی روحیات به گونه ای است که با یاد مرگ به خودشان می آیند و سعی در جبران دارند؛ گاهی لازم است با وی در مکان های خاطره انگیز صحبت کنیم، جایی که یادآور شیرین ترین لحظات با هم بودن است؛ گاهی در منزل. خلاصه این که با شناخت از شخص مقابل می توان بهترین مکان را انتخاب کرد ولی باید مکان و محیط به گونه ای باشد که در حین صحبت کسی یا چیزی مزاحم نشود این روزها باید اضافه کنیم گوشی همراه هم خاموش!

5) به وی اطمینان دهیم همچنان او حاکم قلب ماست، با یک هدیه، یک جمله، یک نگاه؛ این مورد نیز با توجه به روحیات زوجین باید بهترین و کارسازترین مورد را انتخاب نمود، اگر هم همه را در کنار هم داشته باشید چه بهتر! و صد البته با رفتار. نه این که در کلام بگوییم "دوستت دارم" بعد رفتار ما چیز دیگری را نشان دهد!

6) زمان با هم بودن را افزایش دهیم؛ گاهی ساعات کار آن قدر بالا می رود که حسادت و بدبینی همسر را برمی انگیزد؛ گاهی علاوه بر ساعات کار در منزل تلفن های کاری آن قدر زیاد است که ممکن است ذهن همسر به خطا رود. روی ساعات کارمان کنترل داشته باشیم و در صورت امکان آن را کاهش دهیم؛ تا ساعات بیشتری را بتوانیم در کنار همسرمان سپری کنیم، سفر، مهمانی، یک شام دو نفره، تفریح، پارک، سینما، گاهی حتی شستن ظرف ها در کنار هم یا به تماشا نشستن یک مسابقه ی فوتبال در کنار همسر
گاهی هم همسر خسته از راه می رسد خانم تا نیم ساعت بعد همچنان در حال صحبت با تلفن است!

7) استفاده از جملات مثبت: جمله، آیه یا یک حدیث مرتبط با اعتماد، در مذمت شکاکیت یا موارد مرتبط دیگر را روی آیینه می نویسم یا جای دیگری که شریک زندگی مان با آن زیاد در ارتباط است، مثلاً گوشه ی صفحه ی مانیتور. تکرار این جملات جادو می کند.

Dirol یادآوری خاطرات شرین زندگی مشترک: مثلاً لحظات سختی که به واسطه ی اطمینانی که به هم داشته ایم توانسته ایم آن مشکل را به خوبی پشت سر بگذاریم؛ یا لحظات شیرین گذشته که یادآور عشق و علاقه و وفاداری طرفین به یکدیگر می باشد.

9)زمان: به شخص مقابل زمان بدهید؛ نه این که یک روز مراقب رفتارمان باشیم، یک روز هم با هم برویم بیرون بعد دوباره همان آش و همان کاسه ی قبلی؛ کار تا دیر وقت، کم محلی به همسر و ... . بعد هم ادعا کنیم من تلاشم را کردم نشد! هر مسئله ای برای حل نیاز به زمان دارد؛ حتی اگر پس از حل مسئله رفتارها مثل سابق شود بدبینی نیز مجدداً بازمی گردد

10) کمک گرفتن از دیگران(مشاور): سعی نمایید این مشکل را خودتان حل کنید و از بیان این امر برای دیگران بپرهیزید. اگر با صحبت بین خودتان مشکل حل شود نتیجه اش بسیار بهتر است. اما اگر با انجام موارد بالا به نتیجه نرسیدید از شخص سومی کمک بگیرید؛ شاید شما جایی را به خطا می روید ( گاهی برخی افراد مراجعه می کنند به مشاور می گویند من همه ی راه کارهای ممکن را انجام داده ام به نتیجه نرسیده ام؛ بعد از بررسی می بینیم چه انجام دادنی؟! مثلاً ممکن است شما هنوز موردی که باعث ایجاد شبهه شده است را برطرف نکرده باشید یا منبع بدگمانی جای دیگری است شما در جای دیگری تلاش در رفع مشکل دارید) به هر حال دیگران بهتر است یا متخصص امر باشد یا یک شخص معتمد و محترم

--------------
http://www.askdin.com/showpost.php?p=49263&postcount=254

موضوع قفل شده است