صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جلب توجه

نوشته
    404
    حضور
    14 روز 5 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2543

جلب توجه

صلوات شمار به دست در خیابان ذکر بگویم و دیگران نگاه کنند آیا جلب توجه است؟ ذکر حتما باید بر لب جاری شود فقط در قلب بگوییم کافی نیست ؟

کارشناس بحث : سمیع

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ در ساعت ۱۷:۲۱

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

نقل قول نوشته اصلی توسط حمیده هادی نمایش پست ها
    صلوات شمار به دست در خیابان ذکر بگویم و دیگران نگاه کنند آیا جلب توجه است؟ ذکر حتما باید بر لب جاری شود فقط در قلب بگوییم کافی نیست ؟

کارشناس بحث : سمیع
    باسمه تعالی
    باسلام:
    با توجه به اینکه نیت یک امر قلبی است ، اگر کسی با صلوات شمار یا تسبیح ویا حتی بدون هیچ وسیله ای در خیابان ذکر بگوید ،ونیتش این باشد که دیگران ببینند که او ذکر می گوید،این عمل چون یک فعل ریایی است هیچ ثوابی ندارد،بلکه باعث دوری انسان از حق تعالی می باشد،
    ولی اگر با صلوات شمار ،تسبیح و....در مکان عمومی ذکر می گوید واصلا نیت ریایی ندارد وکاملا برای حق تعالی این عمل را انجام می دهد،اگر چه ناخود آگاه نظر دیگران هم به اوجلب شود هیچ اشکالی ندارد و این ذکر گفتن چون خالصا برای حق تعالی است با عث قرب و نزدیکی او به خداوند می شود،پس آنچه که مهم است بحث نیت است

ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ در ساعت ۲۱:۱۷

5. صلوات ها 16

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

واگر چه حقیقت ذکر همان توجه قلبی است ولی نمی شود اثر الفاظ را وذکر لفظی را نادیده گرفت،لذا می بینید که در مجامع روایی حضرات معصومین علیهم السلام عنایت به ذکر لفظی داشته اند و دستورالعملهایی را مطرح فرموده اند،
    ودر واقع این اذکار مقدمه ای برای انس گرفتن قلب وجان انسان است،تا ذکر قلبی متحقق شود.

7. صلوات ها 15

علاقه
    اخلاق-فلسفه-عرفان
    نوشته
    3,816
    حضور
    47 روز 14 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16428

حضرت امام خمینی(ره)در کتاب معراج السالکین وصلاة العارفین (ضمیمه یاد نامه استاد مطهری(ره) کتاب اول ص 49)می نویسد:
    شیخ عارف کامل ،شاه آبادی (روحی فداه)می فرمود:
    باید انسان در وقت ذکر مثل کسی باشد که کلام دهان طفل می گذارد وتلقین او می کند برای اینکه اورا به زبان بیاورد ،همین طور انسان باید ذکر را تلقین قلب کند،ومادامی که انسان با زبان ذکر می گوید ومشغول تعلیم قلب است ،ظاهر به باطن مدد می کند ،همین که زبان طفل قلب،باز شد از باطن به ظاهر مدد می رسد چنانچه تلقین طفل نیز چنین است ،مادامی که انسان کلام دهان او می گذارد واو را مدد می کند ،همین که او آن کلام رابر زبان اجرا کرد نشاطی در دل انسان تولید می شود که خستگی سابق را برطرف می کند پس در اول از معلم به او مدد می شود ودر آخر از او به معلم کمک ومدد می شود
    ویرایش توسط سمیع : ۱۳۹۱/۱۰/۰۶ در ساعت ۲۱:۲۷

9. صلوات ها 16

نوشته
    404
    حضور
    14 روز 5 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2543

سلام بزرگواران
    سوال از حضور كارشناس محترم دارم: يكي اينكه صداي كفش در خيابان آيا موجب تحريك و جلب توجه نامحرم ميشود؟ چون يكي از اساتيد گفته بودن كه من مردي را سراغ دارم كه از صداي كفش يك خانم تحريك ميشدن!!!!! و همينطور بوي عطري كه يك آقا از خانمي در حال گذر استشمام ميكنه چطور؟
    ممنون
    ( آقايون محترم سايت هم لطفا نظر بدهند)

11. صلوات ها 7

علاقه
    خداوند
    نوشته
    228
    حضور
    22 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    976

غمگین

نقل قول نوشته اصلی توسط حمیده هادی نمایش پست ها
    سلام بزرگواران
    سوال از حضور كارشناس محترم دارم: يكي اينكه صداي كفش در خيابان آيا موجب تحريك و جلب توجه نامحرم ميشود؟ چون يكي از اساتيد گفته بودن كه من مردي را سراغ دارم كه از صداي كفش يك خانم تحريك ميشدن!!!!! و همينطور بوي عطري كه يك آقا از خانمي در حال گذر استشمام ميكنه چطور؟
    ممنون
    ( آقايون محترم سايت هم لطفا نظر بدهند)
    بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

به نظر بنده یک لیوان پر از کثیفی وقتی یک لکه خیلی کوچک و سیاه در اون وارد میشه، اون لیوان چیزی احساس نمیکنه چون کثیفی های بیشتر و بزرگتری در اون لیوان هست. ولی وقتی یک لیوان، پاک و بدون کثیفی باشه و یا با کثیفی کمی باشه... وقتی یک لکه خیلی کوچک و سیاه در اون وارد میشه به سرعت اون لیوان متوجه اون خواهد شد. حالا بستگی به این داره که آیا این لیوان پاک، پس از مطلع شدن از ورود این لکه سیاه درصدد بر میاد که اونو بندازه بیرون یا نه. و یا اینکه بدون تجربه هست و اجازه ورود میده و این لکه های سیاه اینقدر زیاد میشه که اون فرد هم یک روزی مثل اون لیوان پر از کثیفی میشه و دیگه ورود لکه های کوچک رو احساس نمی کنه...

در جواب سوال شما باید بگم که بنده به عنوان یک مرد تحریک میشم. نه اون تحریکی که خیلی ها فکر می کنند! بلکه در قلبم ورود گناه رو احساس می کنم. و همواره در مواجه با این معضلات جامعه در دلم ذکر می گم و یا به زبان میارم... اینجاست که آدم مجبور میشه دائم الذکر بشه... و بعد هم کسانی مثل دوست بالا میگن: داره ریا می کنه!!!

در جامعه امروزِ ما، وقتی داری در خیابون راه می ری اگر از اون لیوان دومی ها باشی. به هیچ عنوان نمی تونی ذکر های دیگه رو بگی... باید همش بصورت مسلسل وار بگی:

استغفرالله ربی و اتوب الیه
    اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

حالا تو رو می بینن که دائم داری ذکر میگی: یکی میگه: واااااااای امام زمان رو دیدم و اشک توی چشماش جمع میشه... یعنی در واقع از اونوری زخم میزنه... یکی با چشماش می خواد بخورتت چون فکر می کنه تو مسئول جایی هستی و منتظر فرصته تا تو رو تنها گیر بیاره و یک فس بزنتت... و با نگاه های خشمگینش و تنه زدناش و نیشخنداش و پچ پچ کردناش اینو نشون میده و یکی دیگه که اسم خودش رو گذاشته مسلمان (اکثراً از اینایی که به واسطه پارتی کلفت در جاهای دولتی استخدام می شن و رفاه زیاد شکم هاشون رو گنده می کنه و هر روز از اسلام دورتر و دورتر میشن) از روی حسادت همیشه سعی می کنن تا غیر مستقیم جلوی کارت رو بگیره... و یا انگ ریاکاری یا دیوانگی یا افراطی بودن بهت بزنه...

مثل اینکه حتما باید پیرمرد باشی تا کسی به ذکر گفتنت نگاه نکنه!!!

در و دیوار رو نگاه کنی بهتره یا از وقتت در جهت تشکر از خداوند استفاده کنی؟

یا حسین شهید (ع)
    ویرایش توسط ماه نورد : ۱۳۹۲/۰۱/۲۱ در ساعت ۱۵:۲۴

13. صلوات ها 9

نوشته
    82
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    78
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

من دیدم که اگه بخوایم به بعضی ها بفهمانیم که مثلا من مقید به احکام اسلامی هستم باید مثلا یه کارایی جلوش انجام بدیم تا رفتارش رو با ما عوض کنه تا فکر نکنه ما هم مثل خودش بی دین هستیم
    مثلا به یه نفر که ما رو هم مثل خودش میبینه اگه جلو اون بریم وضو بگیریم که بهش بفهمونیم که ما ادم های دینداری هستیم تا رفتارش رو با ما درست کنه ریا میشه؟

15. صلوات ها 4

علاقه
    خداوند
    نوشته
    228
    حضور
    22 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    976

غمگین

نقل قول نوشته اصلی توسط aligoogle نمایش پست ها
    من دیدم که اگه بخوایم به بعضی ها بفهمانیم که مثلا من مقید به احکام اسلامی هستم باید مثلا یه کارایی جلوش انجام بدیم تا رفتارش رو با ما عوض کنه تا فکر نکنه ما هم مثل خودش بی دین هستیم
    مثلا به یه نفر که ما رو هم مثل خودش میبینه اگه جلو اون بریم وضو بگیریم که بهش بفهمونیم که ما ادم های دینداری هستیم تا رفتارش رو با ما درست کنه ریا میشه؟
    بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

اونطور که بنده برداشت کردم یکی از دلایل اصلی ریش گذاشتن و یقه بستن و ... این هست که به دیگران بفهمونی تو کی هستی و عقیدت چیه. که طرف حواسش جمع باشه که جلوی دهنشو بگیره و در حضور شما هر حرفی از دهنش بیرون نیاد... و فکر نکنه با یکی مثل خودش طرفه... اینطوری خود به خود شیاطین از دورت پراکنده میشن و دورتو فرشته ها می گیرن... به قیافه هاشون نگاه نکن طبل تو خالیه... هیچ غلطی نمی تونن بکنن... نمی خواد وضو بگیری... قیافتو تغییر بده... کارتون توشیشان یادته؟ که اون پیرمرد دانا بهش گفت در این مسیری که هستی هرگز با کسی صحبت نکن حتی اگر دیو یا مار یا... باشه... حتی اگر سرت فریاد زدن... اگر در جامعه بهانه دست کسی ندی هیچ کس هیچ غلطی نمی تونه بکنه... حتی ممکنه طرف بیاد صورتشو بیاره نزدیک صورتت و فوش بده یا وانمود کنه می خواد بهت حمله کنه... تو اگر نترسی اون هیچ غلطی نمی تونه بکنه... چون بشدت از مسلمانان واقعی می ترسن... به شرطی که مسلمان واقعی باشی... اگر وزن بدی هات سنگین تر باشه کاملا از قیافه و رفتار و اعمالت می فهمن که از خودشونی حتی اگر لباسهات شکل مسلمانها باشه...

مبادا خود را هم شکل مجوسیان و یهودیان و مسیحیان کنید... هرکه اینچنین کند از محمد (ص) نیست...

یا حسین شهید (ع)

17. صلوات ها 3

علاقه
    امام زمان عج
    نوشته
    194
    حضور
    2 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    816

سلام به نظر من یک ادم خوب و معمولی دنبال سرو وضع انچنانی نمیره چون وقت 2 ساعت جلو ایینه وایستادن 2 روز دنبال یه شلوار گذاشتن نداره معمولا ادمهای فرهیخته ی کل دنیا یه سرو وضع معمولی دارن امیدوارم با بعضی چیزا سر گرم نشیم که واقعیت ها رو نبینیم

19. صلوات ها 3

علاقه
    خداوند
    نوشته
    228
    حضور
    22 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    17
    صلوات
    976

شاد

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad hamzeh نمایش پست ها
    سلام به نظر من یک ادم خوب و معمولی دنبال سرو وضع انچنانی نمیره چون وقت 2 ساعت جلو ایینه وایستادن 2 روز دنبال یه شلوار گذاشتن نداره معمولا ادمهای فرهیخته ی کل دنیا یه سرو وضع معمولی دارن امیدوارم با بعضی چیزا سر گرم نشیم که واقعیت ها رو نبینیم
    بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

منظور این نیست که خوش تیپ کنید و یا زنگوله به خودتون اضافه کنید و برید بیرون! منظور این هست که در کمال سادگی مرتب و منظم باشید و خود را شبیه غیر مسلمانها نکنید... چون همین شباهت ضمینه ساز نزدیکی به شیطان خواهد بود. شیطان هیچ وقت نمی گه که فلان کار زشت بزرگ رو انجام بده... نم نم و کم کم پیشنهادهای کوچیک میده میاد جلو تا شما به راحتی درخواستهای بزرگش رو قبول کنید...

اون لباسی که تو خالی باشه هم به هیچ دردی نمی خوره... بنابر این یک مومن کامل باید سعی کنه همه چیش کامل باشه... هم با حیا باشه (با لباس مناسب و با حجاب مناسب) و هم با روحی بزرگ...

مگه اون مومنی که کشاورز هست و از دهات اومده شهر میره جلوی آینه خوش تیپ می کنه؟! نه بلکه ایشون در کمال سادگی سعی می کنه که ظاهر اسلامیش رو حفظ کنه...

شما احتمالا منظورتون اون روحانیونی هست که عصا قورت دادن و مردمی نیستن... من با اونها هیچ کاری ندارم...

هرکس مهربانتر، ساده تر و مردمی تر باشد به محمد (ص) نزدیکتر است

یا حسین شهید (ع)

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری