صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با توجه به باورهایی که من دارم جایگاه من در آخرت کجاست؟

شروع کننده موضوع

نوشته
    195
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

با توجه به باورهایی که من دارم جایگاه من در آخرت کجاست؟

بنده اساسا به خدا و پیغمبر و دین اعتقادی نداشتم اما 3-2 هفته وقت گذاشتم و به بررسی اعجاز های عددی قرآن پرداختم. اکثر این اعجازها قابل پیگیری نبود یا بسیار زمان بر بود و در بین آنهایی که قابل پیگیری بود تقریبا نیمی از آنها درست بود. در اینجا نتایج تحقیقاتم را می آورم:

تعداد نگهبانان جهنم 19 نفر است
    جمع شماره سوره ها برابر است با 6555
    جمع تعداد آیات برابر است با 6236
    اگر شماره سوره را بعلاوه تعداد آیه اش کنیم عددی بدست می آید که یا زوج است یا فرد
    تعداد زوج ها برابر 57 و تعداد فرد ها برابر 57 است
    اگر زوج ها را با هم جمع کنیم عدد 6236 بدست می آید
    اگر فرد ها را با هم جمع کنیم عدد 6555 بدست می آید
    پس:
    جمع شماره سوره ها = جمع فرد ها
    و
    جمع تعداد آیات = جمع زوج ها
    و همچنین:
    19=38=(5+5+5+6)+(6+3+2+6)*2
    همانطور که تعداد سوره های قرآن مضرب 19 است 114=6*19
    و همچنین:
    1311=6555/5 و 3118=6236/2 که میشود 4429=3118+1311
    که:
    19=(8+1+1+3)+(1+1+3+1) و 19=9+2+4+4
    تعداد کلمات قرآن برابر است با 77807 که:
    2683=(7+0+8+7+7)/77807 و 19=3+8+6+2
    اولین آیه اولین سوره قرآن یعنی "بسم الله الرحمن الرحیم" 19 حرف دارد
    اولین آیه آخرین سوره قرآن یعنی سوره نصر 19 حرف دارد (اذا جاء نصر الله والفتح)
    بسم الله الرحمن الرحیم 114 بار تکرار شده است (با وجود غیبت آن در سوره توبه در سوره نمل 2 بار تکرار شده است) که بر 19 بخش پذیر است 114=6*19
    بسم الله الرحمن الرحیم اضافی در آیه 30 سوره 27 قرار دارد که میشود 57 که بر 19 بخش پذیر است 3=57/19
    مجموع شماره سوره ها از سوره 9 تا سوره 27 برابر است با 342 که بر 19 بخش پذیر است 342=18*19
    اگر شماره آیه بسم الله الرحمن الرحیم را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن و سپس تعداد حروف هر کلمه را بنویسیم عدد بدست آمده بر 19 بخش پذیر است 62814=1193466/19
    اگر شماره ترتیب هر کلمه را بنویسیم و سپس تعداد حروف آن را عدد به دست آمده بر 19 بخش پذیر است 697034=13243646/19
    اگر ترتیب کلمات را با شماره آن از آخر بنویسیم باز هم بر 19 بخش پذیر است 2440127=46362413/19
    اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه به اضافه کلمات قبل از آن را بگذاریم باز هم بر 19 بخش پذیر است 69858601=1327313419/19
    اگر شماره ترتیب حروف هر کلمه را با شماره ترتیب حروف کلمه بعد جمع کنیم عددی 12 رقمی بدست می آید که بر 19 بخش پذیر است 7917173038=150426287722/19=141516171819+8910111213+4567+123
    اگر شماره هر کلمه و سپس ارزش ابجدی آن را بنویسیم بر 19 بخش پذیر است 5801401752331=110226633294289/19
    اگر پس از شماره ترتيب هر كلمه حاصل جمع تعداد حروف هر كلمه را با مجموع ارزش‌های ابجدی آن كلمه را بگذاريم بر 19 بخش پذیر است 5817212281805=110527033354295/19
    اگر پس از شماره ترتيب هر كلمه حاصل جمع ارزش ابجدی هر كلمه را به اضافه مجموع ارزش‌های ابجدی قبل از آن را بگذاريم بر 19 بخش پذیر است 58011412367094=1102216834974786/19
    اگر تعداد کلمات بسم الله الرحمن الرحیم را اول بنویسیم و تعداد حروف آن را بعد از آن بنویسم و بعد حاصل جمع ارزش ابجدی آن را بنویسیم عددی ۶ رقمی بوجود می‌آید که بر 19 بخش پذیر است 22094=419786/19
    اگر رقم های رابطه قبل را برعکس بنویسیم بر 19 بخش پذیر است 36206=687914/19
    سوره علق اولین سوره ای که وحی شد 19 آیه دارد
    سوره علق از انتهای قرآن سوره 19 است
    سوره ناس آخرین سوره قرآن است و 6 آیه دارد 114=6*19
    حروف مقطعه در اول 29 سوره قرآن به 14 شکل مختلف آمده و حروف غیر تکراری آن 14 حرف است 3=57/19=14+14+29
    بین اولین سوره ای که حروف مقطعه دارد (بقره) تا آخرین سوره ای که حروف مقطعه دارد (قلم) 38 سوره بدون حروف مقطعه وجود دارد 2=38/19
    حرف ق در سوره ق 57 بار تکرار شده است که میشود 57=3*19
    صفت مجید که در اول سوره ق برای قرآن آمده ارزش ابجدیش 57 است 57=3*19
    واژه الله 2660 بار تکرار شده (2548 بار بطور مستقیم بعلاوه 112 الله اول سوره ها) که بر 19 بخش پذیر است 140=2660/19
    واژه الرحمن 57 بار تکرار شده که بر 19 بخش پذیر است 3=57/19
    واژه الرحیم 114 بار تکرار شده (واژه الرحیم در آیه 128 سوره توبه در وصف پیامبر است نه خداوند پس شمارش نشده) که بر 19 بخش پذیر است 6=114/19
    واژه یوم 349 بار به شکل معرفه (یوم) و 16 بار به شکل نکره (یوما) آمده است که میشود 365 بار
    واژه شهر به معنی ماه 10 بار به شکل معرفه (شهر) و 2 بار به شکل نکره (شهرا) آمده است که میشود 12 بار
    واژه امام 7 بار به شکل امام همراه با کسره و 5 بار به شکل ائمه آمده است که میشود 12 بار
    واژه مرد 24 بار و واژه زن 24 بار به شکل مفرد آمده است
    واژه دنیا و واژه آخرت هر دو 115 بار آمده اند

هر کس در مورد هر کدام از موارد ذکر شده شبهه ای داشت من میتوانم بخش مورد نظرش را اثبات کنم.

با اینکه وجود این معجزات عددی قرآن را از کتابی عادی به کتابی خارق العاده که نوشته دست بشر نمیتواند باشد تبدیل میکند اما من حقیقتا قرآن را کتابی نمیدانم که بهترین کتاب موجود باشد. وقتی قرآن را میخوانم در آن جوی سنگین احساس میکنم که سراسر تهدید و ارعاب است. وقتی به عقب ماندگی کشورهای اسلامی نگاهی میندازم و میبینم هر جا که اسلام ضریب نفوذ بالاتری دارد در آنجا عقب ماندگی بیشتر است بیشتر به ایرادات قرآن پی میبرم. من خیال نمیکنم که خدا امروزه نگرشش همان نگرش 1400 سال پیش باشد.

من به صفات خدا مشکوکم و خیال میکنم خدا در مورد صفاتش بلوف زده است. برایم قابل باور نیست که صفات خدا همانند عالم مطلق و بی نیازی و خیر مطلق صحیح باشد. من خیال میکنم که جبر وجود دارد و اصولا خدا نمیتواند بر اساس اعمال ما تصمیم به مجازات ما بگیرد.

و اما سوال من:

اساس دین من بر این است=من قرآن را بهترین راهنمای بشر نمیدانم و به صفات خدا مشکوکم و به جبر اعتقاد دارم و تصمیم گرفتن بر اساس اعمال انسان را کاری ناعادلانه میدانم اما قرآن را کتابی میدانم که حاصل کار بشر نیست و به خدای واحد و رسالت محمد و ولایت ائمه اعتقاد دارم و همه این باورهایم بر اساس معجزاتی است که در قرآن دیدم وگرنه خود قرآن بدون معجزاتش برای من کتابی بی ارزش است.

کارشناس بحث : اندیشمند

ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۱۰/۱۲ در ساعت ۱۹:۴۹

2. صلوات ها 3

3.  

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

با سلام خدمت شما کاربر گرامی

از دیدگاه ما چه این ارقام صحیح باشند و یا چه اشتباه باشند خللی در آسمانی بودن قرآن ایجاد نخواهد کرد و این مواردی هم که گفتید هیچکدام اعجاز نامیده نمی شوند.
    در مورد رفتار مسلمین و علل عقب ماندگی آن ها نیز بحث مفصل و طولانی است و اینکه آیا واقعا مسلمانان عقب مانده هستند؟ اصلا تعریف ما از عقب ماندگی چیست؟آیا کشورهای مسیحی و ... عقب مانده نیستند؟ چند کشور پیشرفته داریم و این پیشرفتگی از چه لحاظ است؟از دید اخلاق یا تکنولوژی؟ و سوال مهم دیگر بر فرض قبول این مسائل آیا رفتار مسلمین برگرفته از قرآن است یا خیر؟

در مورد عقاید نیز از دیدگاه ما انسان هایی که عقیده نادرست داشته باشند و جاهل به عقیده صحیح باشند دو دسته هستند : یا جاهل مقصر هستند یا جاهل غیر مقصر
    جاهل مقصر به شخصی می گویند که در تحصیل عقاید صحیح و دانستن تکالیف خود کوتاهی کرده باشد.مثلا با اینکه به کتاب و یا علما دسترسی داشته ولی نه به کتب دینی مراجعه کرده و نه سوالات خود را از عالم پرسیده است و درست است که به عقیده صحیح آگاهی ندارد ولی باعث آن خود شخص بوده است.اما جاهل غیر مقصر به شخصی می گویند که زمینه برای آگاهی او مهیا نبوده است.

دیدگاه هایی که شما در مورد قرآن و صفات خداوند دارید اشتباه است ولی از سوالاتی هم که شما بزرگوار پرسیدید به دست می آید هنوز اقدام به آشنایی این مباحث نداشته اید ولی قلبا انسان مومنی هستید که انشاء الله با مراجعه به کتب علمی و یا علما و یا در همین سایت می توانید سوالاتی که ذهن شما را مشغول کرده است حل نمایید.

روشن است شما موارد متعددی را نسبت به باورهای خود مثال زده اید و هر کدام از آن ها بحث مفصلی را می طلبد و به این خاطر مبحث اصلی را روی پرسش شما می بریم و آن اینکه آیا وقتی شما چنین اعتقادی داشته باشید به جهنم خواهید رفت یا خیر؟

در مورد عاقبتی که شما سوال کردید باید بگویم شهید مطهری(ره) در این زمینه سخنی دارد که بنده قسمتی از آن را در اینجا می آورم:اصولا حساب‏ اشخاص‏ در دست‏ خدا است‏، هيچ‏كس حق ندارد درباره كسى بطور قاطع اظهار نظر كند كه اهل بهشت است يا اهل دوزخ؟ اگر از ما بپرسند: آيا شيخ مرتضى انصارى (اعلى اللّه مقامه) با آن زهد و تقوا و ايمان و عمل شناخته‏ شده ‏اش حتما اهل بهشت است يا نه؟ پاسخ ما اين است كه آن اندازه كه ما از آن مرد اطلاع داريم اين است كه در نظام علمى و عملى او، بدى سراغ نداريم، آنچه سراغ داريم خير و نيكى است اما اينكه صددرصد بگوييم اهل بهشت است در اختيار ما نيست؛ خداست كه بر همه ضمائر اشخاص، مطّلع است و تمام اسرار و خفاياى نفوس را مى‏داند و حساب خلائق نيز با او است. تنها درباره كسانى مى‏توان بطور قاطع اظهار نظر كرد كه از طريق اولياء دين سرنوشت نهايى آنها اعلام شده است.
    تعيين مقامات بندگان خدا به عهده ما نيست، بايد به خدا واگذار شود و جز خدا كسى نمى‏داند مگر از ناحيه خود خدا.[1]

اللهم صل علي محمد و آل محمد

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

ولي در عين حال شناختن راه هدايت و بهشت و همچنين گمراهي و دوزخ دشوار نيست. قرآن کريم اهل جهنم و بهشت را معرفي نموده است و هر کس به طور اجمال قادر است بداند در راه بهشت قرار دارد يا در راه جهنم. اگر سري به قرآن کريم بزنيم و يک دوره آن را تلاوت نماييم، با اين دو راه و تمام ويژگي هاي اصحاب بهشت و اهالي دوزخ آشنا مي شويم. هر فرد پس از آشنايي با معارف قرآن کريم با اندکي مطالعه در خويش و خودشناسي، خواهد دانست که اهل کدام راه است و سرانجامش چه خواهد بود. به برخي از آيات کلام الله مجيد در اين زمينه اشاره مي نماييم:

1. کسي که چيزي از اعمال صالح انجام دهد چه مرد باشد يا زن، در حالي که مؤمن باشد، داخل بهشت مي شود و کمترين ستمي به ايشان نخواهد شد.[2]
    2. کسي که به خداوند شرک بورزد، بهشت بر او حرام شود و جايگاهش جهنم است .[3]
    3. پس کسي که طغيان کرده، زندگي دنيا را ترجيح دهد، به طور قطع دوزخ جايگاه او است، و آن کسي که از مقام پروردگارش ترسان باشد و نفس را از هوا باز دارد، قطعا بهشت جايگاه او خواهد بود .[4]
    4. از آتش بپرهيزيد که براي کافران آماده شده است .[5]
    5. به درستي که مسرفين اهل دوزخ اند.[6]
    [1] مجموعه آثار استاد شهيد مطهرى ج‏1 272
    [2] نساء، آيه 124
    [3] مائده، آيه 72
    [4] النازعات، آيات 41 - 37
    [5] آل عمران، آيه 131
    [6] غافر، آيه 43

اللهم صل علي محمد و آل محمد

7. صلوات ها 3

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

با سلام خدمت شما :

با اینکه وجود این معجزات عددی قرآن را از کتابی عادی به کتابی خارق العاده که نوشته دست بشر نمیتواند باشد تبدیل میکند اما من حقیقتا قرآن را کتابی نمیدانم که بهترین کتاب موجود باشد. وقتی قرآن را میخوانم در آن جوی سنگین احساس میکنم که سراسر تهدید و ارعاب است. وقتی به عقب ماندگی کشورهای اسلامی نگاهی میندازم و میبینم هر جا که اسلام ضریب نفوذ بالاتری دارد در آنجا عقب ماندگی بیشتر است بیشتر به ایرادات قرآن پی میبرم. من خیال نمیکنم که خدا امروزه نگرشش همان نگرش 1400 سال پیش باشد.

من به صفات خدا مشکوکم و خیال میکنم خدا در مورد صفاتش بلوف زده است. برایم قابل باور نیست که صفات خدا همانند عالم مطلق و بی نیازی و خیر مطلق صحیح باشد. من خیال میکنم که جبر وجود دارد و اصولا خدا نمیتواند بر اساس اعمال ما تصمیم به مجازات ما بگیرد.

و اما سوال من:

اساس دین من بر این است=من قرآن را بهترین راهنمای بشر نمیدانم و به صفات خدا مشکوکم و به جبر اعتقاد دارم و تصمیم گرفتن بر اساس اعمال انسان را کاری ناعادلانه میدانم اما قرآن را کتابی میدانم که حاصل کار بشر نیست و به خدای واحد و رسالت محمد و ولایت ائمه اعتقاد دارم و همه این باورهایم بر اساس معجزاتی است که در قرآن دیدم وگرنه خود قرآن بدون معجزاتش برای من کتابی بی ارزش است.

جالبه منم خیلی وقته که اینجا رسیده بودم . وقتی چندین مساله تو این سایت بیان کردم و پاسخ های کارشناس ها رو شنیدم ... کم کم دارم به یه نتایجی میرسم . یه اتفاق مهمی که به نظرم افتاده این هستش که ما داریم ت قرن 21 زندگی میکنیم ... در 300 سال اخیر هستش که انسان ها عقل گرا و منطق گرا و علم گرا و ... شده اند و همه چیز رو میخوان با خط کش عقل و علم و دانش اندازه گیری کنن ... این به نفسه چیز بدی نیست و چیز خیلی خوبی هم هست که اگر انسان ها عقل گرا و منطق گرا و علم گرا نبودند زندگی خوب و مرفهی که الان داریم رو شاید نداشتیم ...

و اما عقل چیست ... عقل چیزی هست که خیلی از انسان ها اونو دارن و خیلی هاشون اونو ندارن ... آدم های عاقل تو زندگی کم هستن ... آدم باهوش زیاده ... آدم زیرک زیاده ... آدم توانمند زیاده ولی آدم عاقل کم پیدا میشه ...

نتیجه ای که دارم بهش میرسم ( شایدم غلط باشه اینه که ) جنبه دیگری هم از انسانیت وجود داره ... نوعی دگر اندیشی که فراتر و با شکوه تر از عقل هست ... مثلا منم در مورد صفات خدا مشکوکم مثلا عدالت و رحمن و رحیم بودن آن و ... ولی گویا این مسایل را نباید با عقل حل و فصل کرد ... گویا روش دیگری جهت اثبات این امور وجود دارد ...

مثلا عقل از روش های زیر بوجود میاید :
    1- علم 2- انداه گیری 3- دانش 4-پختگی 5- به کاربستن

ولی اون جنبه ماورای عقلی گویا با روش هایی مانند
    1- اعتماد 2-صبر 3-قانع بودن 4- توکل 5- نیاز 6-صافی و سادگی بدست میاد

خوب حالا جایی که من بهش رسیدم اینه که آیا این جنبه انسانی آیا ارزشی هم داره یا نه !!! آیا اصلا همچین بعد دگر اندیشی نیز وجود دارد یا نه یا اینکه شاید تمام حرفای من یه نوع بازی مغز بوده و .... و مهمتر از همه اینه که آیا همنجور که علم و دانش و عقل گرایی کارکردهایی مانند اختراعات و اکتشافات و پیش بینی وقایع رو داشته این جنبه فراعقلی میتواند کارکردی داشته باشد یا نه ...

سرتو درد آوردم ولی این دقیقا راهی بوده که طی کردم و حالا اینجام .
    ویرایش توسط FTMH_Mohammadi : ۱۳۹۱/۱۰/۱۷ در ساعت ۰۱:۱۳
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

9. صلوات

علاقه
    پژوهش
    نوشته
    220
    حضور
    20 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    326

از دیدگاه ما چه این ارقام صحیح باشند و یا چه اشتباه باشند خللی در آسمانی بودن قرآن ایجاد نخواهد کرد و این مواردی هم که گفتید هیچکدام اعجاز نامیده نمی شوند.
    ممنون از پاسخ شما .

نه چنین دوست عزیز و قطعا اینها اعجاز قرآن هستن , خود این چنین و ترتیب خاص اعداد و حروف و کلمات فصحهای عرب آن زمان را به زانو در آورده بود فقط صرفا معنی نبود .

هيچ‏كس حق ندارد درباره كسى بطور قاطع اظهار نظر كند كه اهل بهشت است يا اهل دوزخ؟ اگر از ما بپرسند: آيا شيخ مرتضى انصارى (اعلى اللّه مقامه) با آن زهد و تقوا و ايمان و عمل شناخته‏ شده ‏اش حتما اهل بهشت است يا نه؟ پاسخ ما اين است كه آن اندازه كه ما از آن مرد اطلاع داريم اين است كه در نظام علمى و عملى او، بدى سراغ نداريم، آنچه سراغ داريم خير و نيكى است اما اينكه صددرصد بگوييم اهل بهشت است در اختيار ما نيست؛
    این کلام از جهاتی کاملا درست است ولی من می تونم بر اساس ادله با قاطعیت و صد در صد بگم شیخ اعظم أنصاری از اهل بهشت هستن به هر حال ادله داریم که بشه به آن استناد کرد .

اما شما برادر بزرگوار علی رضا .

قرآن کریم می فرماید :

وَ مَنْ يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلامِ ديناً فَلَنْ يُقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخاسِرينَ .آل ‏عمران : 85

این ندا برای همه بشریت است از کافر بی دین گرفته تا یهودی و مسیحی و مسلمان سنی هر کس بر دین غیراسلام ( که در رأس آن ولی معصوم باشد که جای خود اثبات می شود ) باشد ازش قبول نیست و فردای قیامت حق محاجه با خدای متعال را ندارد .

در جای دیگر می فرماید :

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ .آل‏ عمران : 102

حال که شما وقت گذاشتید و اجمالا به عظمت قرآن پی بردید خب باید در رابطه با این کلام اللهی که از هیچ کس روز قیامت دینی به غیر اسلام ولائی قبول نمی شود باید وقت بگذارید و تحقیق کنید همین مقدار که فهمید واجب است بر شما که وقت بگذارید و تحقیق کنید .

و در صورت اشکال و سوال بپرسید و جواب بگیرید .

این اجمال صورت مساله و کلی بود اما در رابطه با عقیده شما .

فعلا به این مقدار عقیده می لنگه که البته اگه همین چند جا که اشکال دارید پی گیری کنید و بپرسید به قطع و یقین می شه گفت راحت مسائل برای شما حل خواهد شد .

موفق و پیروز باشید .

ویرایش توسط یونس بن عبد الرحمن : ۱۳۹۱/۱۰/۱۷ در ساعت ۰۲:۱۰
    لطفا به این سایت حتما سر بزنید واقعا جالبه .

http://h-varjani.blogfa.com/cat-3.aspx

11. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

نقل قول نوشته اصلی توسط FTMH_Mohammadi نمایش پست ها
    مثلا عقل از روش های زیر بوجود میاید :
    1- علم 2- انداه گیری 3- دانش 4-پختگی 5- به کاربستن

ولی اون جنبه ماورای عقلی گویا با روش هایی مانند
    1- اعتماد 2-صبر 3-قانع بودن 4- توکل 5- نیاز 6-صافی و سادگی بدست میاد
    اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

برای فهم این امور به هر دو لازم است

برای مثلا برای فهم و آزمون آزمایشات محققین در تلاش اند تا کمترین خطا در ازمایش و جواب آن را داشته باشند مثلا جلوگ ری از نفوذ آلودگی در کشت میکروبی
    توی مباحث عقلی و اعتقادی هم برای رسیدن به بهترین نتیجه بررسی با عقل کنترل شده و یا عقل سلیم است
    عقل سلیم عقلی است که بدور از گناه هان و تمایلات و شهوات و با انصاف به مسئل بنگرد و سخنان را بشنود اندیشه کند و در نهایت به نتیجه گیری برسد

که البته به مواد خام اولیه تفکر و همچنین بعد از نتیجه گیری(حین ان هم ) لازم است
    که قبل سادگی جواب ها و در خور فهم همگان و بخصوص سائل و بعد ان توکل و صبر و اعتماد(برای مثال فرای تصور و عق بشر مثل ذات خدا که با اعتماد به سخن بزرگان دین به اون نمی پردازیم چرا که خدا فراتر از هر تصوریست چرا که اگر فراتر نبود ما خالق تصور خودمان هستیم و نمی شد او خالق ما باشد)

(ببخشید وارد بحث شدم و نظرمو گفتم)

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

13. صلوات ها 2

شروع کننده موضوع

نوشته
    195
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

نقل قول نوشته اصلی توسط اندیشمند نمایش پست ها
    همونطور که گفتم من میتوانم تک تک موارد ذکر شده را اگر بخواهید اثبات کنم اما بعضی وقتها من خودم هم خیال میکنم که اینها واقعا معجزه نیستند. مثلا کتابی هست به اسم Gadsby که در آن بیش از 50 هزار کلمه بکار رفته است (در قرآن بیش از 75 هزار کلمه بکار رفته) که در آن از حرف e استفاده نشده. این امر اگر حقیقت داشته باشد نوعی معجزه است پس ارنست وینست رایت هم میتواند ادعای پیامبری کند! اما قرآن سخنی از تحدی آورده حداقل در مورد یک سوره اما ما اگر فقط یک آیه را که آیه بسم الله الرحمن الرحیم است را در نظر بگیریم به تنهایی آنقدر در آن معجزه نهفته است که امکان اتفاقی بودن این معجزات یک در میلیون هست.
    پس دیدگاه شکاکانه من باز هم باقی میماند و نشانه ای دیگر از اینکه قرآن احتمال دارد کار بشر باشد پیدا میشود اما از طرفی باز هم بسیار دور از ذهن است که 19 رابطه ریاضی در یک آیه را اتفاقی بدانیم.
    اما من هنوز هم سر حرفم هستم که قرآن به غیر از معجزات عددیش (اگر بشود اسم آن را معجزه گذاشت) چیز دیگری برای ارائه دادن ندارد و برای اثبات حرفم مجموعه مقالاتی را بیان میکنم تا دوستان در مورد آن قضاوت کنند.

15. صلوات

نوشته
    1,365
    حضور
    15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3246

نقل قول نوشته اصلی توسط a1ireza نمایش پست ها
    پس دیدگاه شکاکانه من باز هم باقی میماند و نشانه ای دیگر از اینکه قرآن احتمال دارد کار بشر باشد پیدا میشود
    با سلام. اگر اشتباه نکنم خود قرآن کریم از قول پیامبر (ص) استدلال کرده که اگر این آیات حرف من باشد که به دروغ به خدا نسبت می دهم خدا باید عذابش را بر من نازل کند. اما نکرد! در حالی که مثلاً شخصی در حجة الوداع نزد پیامبر آمد و گفت اگر واقعاً علی (ع) را از طرف خدا منصوب کرده ای به خدا بگو همین الآن مرا بکشد. در جا سنگی از آسمان آمد و بر فرق او خورد و آیه ای هم به همین مناسبت نازل شد! اما ارنست وینسنت رایت چنین ادعایی ندارد و برعکس می گوید این را از خودم نوشته ام و این کار مسبوق به سابقه هم هست که خطبه شفاهی بدون الف امیرالمؤمنین (ع) از این جمله است. پس بین این دو فرق است. احتمالاً مثل فرق سحر با اعجاز. اما اینکه کسی با تفکر از اعجاز عددی قرآن به اصالت آن پی ببرد به نظرم چیز بدی نیست. هرکسی از راه خودش به اعتقاداتش می رسد.

نقل قول نوشته اصلی توسط a1ireza نمایش پست ها
    اما من هنوز هم سر حرفم هستم که قرآن به غیر از معجزات عددیش (اگر بشود اسم آن را معجزه گذاشت) چیز دیگری برای ارائه دادن ندارد و برای اثبات حرفم مجموعه مقالاتی را بیان میکنم تا دوستان در مورد آن قضاوت کنند.
    باید مقالات قابل توجهی باشند. اما نتیجه گیری شما کمی عجیب است. قرآن بجز اعجاز عددی حداقل مفهوم ظاهری آیات را که در خود دارد! و این مفاهیم جهت گیری خاصی که دارند! و این جهت گیری تبعاتی که دارد! یعنی منظور شما این است که محتوای آیات قرآن قابل فهم نیست؟ یا متناقض است و نمی شود از آن برداشتی کرد؟ یا اینکه منظورتان این است که تاریخ مصرف آنها گذشته است؟ ...

شروع کننده موضوع

نوشته
    195
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

خب حالا برای شما ثابت میکنم که قرآن ایراداتی هم دارد. به نظر من ایرادات قرآن شامل 7 بخش است:

1-استدلال ھای ضعیف در قرآن
    2- تایید برده داری در قرآن
    3- تناقضات داخلی در قرآن
    4- جھاد در قرآن
    5- جایگاه زن در قرآن
    6- بی عدالتی در قرآن
    7- تناقضات علمی در قرآن

اما از نظر من قرآن با وجود این ایرادات باز هم کتابی آسمانیست ولی تفاوت دیدگاه من با شما این است که:

1-در صفات خدا مشکوکم
    2-خدا را خالی از ایراد و اشکال نمیدانم
    3-نگرش خدا را تغییر یافته میدانم

من در این مقالات فقط فهم خودم از قرآن را بیان میکنم و قصد توهین به مقدسات هیچ کسی را ندارم.

شروع کننده موضوع

نوشته
    195
    حضور
    3 روز 19 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    402

استدلال ھای ضعیف در قرآن:

1- در آیه 11 سوره حجرات برای اثبات اینکه مسخره کردن کاری زشت و ناپسند است خدا گفته است که
    کسی را مسخره نکنید چرا که امکان دارد او از شما بھتر باشد. حال سوال من این است اگر کسی از ما
    بھتر نبود میتوان او را مسخره کرد؟
    2- در آیه 5 سوره قیامت خدا گفته است انسان در قیامت شک ندارد بلکه میخواھد آزاد باشد و در تمام
    عمر بدون ترس از دادگاه قیامت گناه کند. انسانی که شک در قیامت ندارد میداند که اگر گناھی کند
    عقوبتش را خواھد دید پس به واسطه ھمین ترس از عقوبت ھیچ وقت به سمت گناه نمیرود. این نتیجه
    گیری منطقی از ایمان به قیامت است. انسانی که به قیامت شک ندارد از گناه فاصله میگیرد اما اینجا
    خداوند به گونه ای استدلال میکند که انگار انسان احمق است و با اینکه میداند قیامت حقیقیست بدون
    ترس گناه میکند. منطق خدا در این سخن کجاست؟
    3- در آیه 79 سوره نساء و 30 سوره شوری خداوند میگوید ھر شری به تو میرسد از جانب خود
    توست. آیا انسان ھایی که منگل و ناقص الخلقه زاده میشوند بخاطر گناھانشان است که اینگونه خلق شده
    اند و زجر میکشند؟ آیا وقتی زلزله می آید و بچه ای خردسال کشته یا مجروح یا فلج میشود این شر از
    جانب خود اوست؟
    4- در آیات 10 تا 12 سوره مطففین و 49 سوره عنکبوت و 22 سوره نحل انواع و اقسام توھین ھا و
    تھمت ھا را خداوند به تکذیب کنندگان وارد کرده است از قبیل تجاوزگری و ستمکاری و تکبر. یعنی از
    نظر خداوند یک انسان سالم نمیتواند به معاد و خدا و رسالت ایمان نداشته باشد. خدا بر اساس چه رابطه
    علیی انواع و اقسام توھین ھا و تھمت ھا را نثار تکذیب کنندگان میکند؟
    5- خدا در آیات 1 تا 3 سوره ماعون گفته است که تکذیب کنندگان معاد یتیم نواز نیستند. باز ھم سوال
    قبلی پیش می آید که خداوند بر اساس چه مستنداتی چنین سخنی را میزند؟ آیا فقط باورمندان به معاد یتیم
    نواز ھستند؟ این سخنان بر اساس چه استدلالی مطرح میشود؟
    6- خدا در آیه 124 سوره طه میگوید ھرکس از من روی برگرداند و مرا یاد نکند زندگی تنگ و سختی
    خواھد داشت. آیا این مسئله در مورد تمامی کفار صدق میکند؟ آیا در اطراف خودمان مومنانی را نمیبینیم
    که بسیار یاد خدا میکنند اما زندگی تنگ و سختی دارند؟ چه استدلالی در پشت این سخنان نھفته است؟

به نظر من این استدلالات ضعیف ناشی از دید غلط خداوند نسبت به مسائل در زمان نزول قرآن است.

حال اگر کسی جوابی دارد عرض کند.
    ویرایش توسط a1ireza : ۱۳۹۱/۱۰/۱۸ در ساعت ۰۸:۵۲

19. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)