صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اطلاع رسانی هایی در باره حقوق فردی و اجتماعی ( نفقه)

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225

  اطلاع رسانی هایی در باره حقوق فردی و اجتماعی ( نفقه)
  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

  به نظرم رسید که در این تاپیک مسایل حقوقی لازم برای دوستان را قرار دهم تا ازاین طریق بیشتر با قوانین مدنی اسلامی آشنایی پیدا کنند وکمتر دچار مشکلات حقوقی شوند

  اولین مورد : گرو گذاشتن وگرو گرفتن شناسنامه وکارت ملی جرم است .

  گرو» گذاشتن و یا گرو «گرفتن» شناسنامه به هر بهانه‌ای جرم و خلاف قانون است ولی عده‌ای برای امانت گرفتن اجناس دست دوم تا گرفتن پول دستی شناسنامه‌ و کارت ملی خود را گرو می‌‌گذارند.
  در ایران قانون ثبت احوال در 20 آذر 1297 هجری شمسی هیئت وزیران به تصویب رسید.
  با صدور اولین شناسنامه برای دختری به نام فاطمه ایرانی در تاریخ 3 دی ماه 1297 در تهران فعالیت خود را آغاز کرد و طی 10 سال در تمام استانها و شهرستانهای بزرگ دایر و فعال شد.
  در تیر ماه 1355 "سازمان ثبت احوال کشور" با شکل نوین و شرح وظائف معین به تصویب رسیده و آخرین اصلاحات در پاره ای از مواد آن در سال 1363 توسط مجلس شورای اسلامی به عمل آمده است.
  یکی از وظایف اصلی سازمان ثبت احوال صدور شناسنامه برای افراد است. شناسنامه یک سند هویتی است و دارای ارزش زیادی است.
  در گذشته برخی از افراد شناسنامه‌ی شان را برای دریافت فیلم از ویدیو کلوپ‌ها به امانت می‌گذاشتند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی امروزه شناسنامه را برای دریافت سی دی به امانت می‌گذارند.
  اجاره هر سی دی بین 300 تا 500 تومان است و باید برای اینکه ضمانتی وجود داشته باشد تا این سی دی ها حتما بازگردد افراد کارت ملی و شناسنامه خود را گرو بگذارند.
  استفاده از شناسنامه به عنوان نوعی مدرک تضمین و «گرو» کاری است که برخی از افراد برای امانت گرفتن اجناس تا گرفتن پول دستی مورد استفاده قرار می‌دهند.
  «گرو» گذاشتن و یا «گرفتن» شناسنامه به هر بهانه‌ای جرم و خلاف قانون است.
  احمد قشمی مدیر کل ثبت احوال استان تهران در این باره گفت که گرو گذاشتن شناسنامه به عنوان مدرک هویتی خلاف قانون است.
  وی ادامه داد در ضوابط دیده نشده است که افراد بتوانند شناسنامه خود را گرو بگذارند.
  وی اضافه کرد: افرادی که شناسنامه خود را برای بار اول گم کرده‌اند در صورت مراجعه به ثبت احوال ظرف مدت یک ماه برای آنها شناسنامه صادر می‌شود.
  وی تصریح گرد: اگر برای بار دوم شناسنامه خود را گم کرده باشند ظرف مدت 3 ماه برای آنها شناسنامه صادر می شود.
  وی بیان کرد: اگر برای بار سوم فردی شناسنامه خود را گم کرده باشد باید از فرد انگشت نگاری شده و سوء سابقه گرفته شود و ظرف مدت 6 ماه شناسنامه صادر می شود.
  شناسنامه و کارت ملی زمانی که در دست دیگری قرار بگیرد به راحتی می توانند از آن سوء استفاده کنند.
  محسن اسماعیلی مدیر کل سجلی سازمان ثبت احوال در این باره گفت که در شناسنامه ها درج شده است که افراد نباید اسناد هویتی را برای ضمانت یا وثیقه در جایی قرار دهند.
  وی ادامه داد: شناسنامه سند رسمی است و اوراق بهادار تلقی می شود و هرگونه سوء استفاده و جعل از شناسنامه شامل مقررات کیفری دارد و با آن برخورد قانونی می‌شود.
  مدیر کل سجلی سازمان ثبت احوال بیان کرد اگر فردی شناسنامه خود را در بیمارستانی و یا جای دیگری به عنوان وثیقه قرار دهد هم خودش مجرم است و هم کسی که شناسنامه را قبول کرده است.
  اسماعیلی اظهار داشت: مهمترین موضوع این است که شناسنامه و کارت ملی مورد سوء استفاده قرار گیرد و مردم نباید شناسنامه خود را به عنوان امانت جایی قرار دهند.
  مدیر کل سجلی سازمان ثبت احوال در ادامه اضافه کرد که مواردی بوده که برخی از صاحبان هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، بیمارستان‌ها و زایشگاه‌ها مکتوب می‌کنند که شناسنامه فلان خانم یا اقا در مقابل بدهی مانده است و از صدور شناسنامه برای آنها خودداری شود.
  وی اضافه کرد سازمان ثبت احوال منعی برای صدور شناسنامه المثنی ندارد مگر اینکه از طریق مراجع قضایی موضوع اعلام شود..

  وی در ادامه گفت که مواردی بوده که افراد شناسنامه خود را گرو گذاشته و اسناد آنها مورد سوء استفاده واقع شده است و عده ای رفته و به جای آنها حساب باز کرده و یا حتی وام گرفته‌اند.
  اسماعیلی از مردم خواست که به هیچ عنوان شناسنامه خود را گرو نگذارند.

  حق یارتان
  ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۲/۱۰/۱۲ در ساعت ۱۹:۱۲

 2. صلوات ها 16


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

  یکی از مسایل حقوقی که اکثر شهروندان ( چه مقصر وچه خسارت دیده ) درمورد آن غفلت میکنند ساخت وسازهایی است که بدون توجه به عوارض حقوقی ناشی از آن در سطح جامعه در حال وقوع میباشد و باعث پدید آمدن خسارتهای جبران ناپذیر در ابعاد گوناگون می شود ان شاءالله دراین مقوله به دنبال راهکارهای حقوقی دراین گونه موارد برای پیشگیری از عوارض این سهل انگاری هایی که دراین ارتباط سبب خسارات متعدد میباشند ، هستم .

  به گزارش خبر گذاری فارس خانه‌ای دوباره ریخت. ۳ نفر جان باختند. باز هم کسی مسئولیت حادثه را برعهده نمی‌گیرد و درنهایت توپ به زمین مردگان پاس داده می‌شود. جای مهندس ناظر، امضاهایش و سایر مسئولان در این حادثه کجاست؟ چه کسی یا چه کسانی باید این امور را پیگیری نمایند ؟
  بر اثر گودبرداری غیراصولی، یک مغازه در خیابان وحدت اسلامی فرو ریخت و یک کشته و یک مجروح بر جا گذاشت؛ ریزش ساختمان 8 طبقه در سعادت آباد 17 کشته برجا گذاشت؛ 2 کشته و مجروح در حادثه گودبرداری غیراصولی خیابان شریعتی، 3کشته در گودبرداری غیراصولی بلوار فردوس......، اینها فقط بخشی از اخبار تلخ گودبرداری های غیراصولی در تهران است که مسئولان بدون اینکه راه‌حلی برای آن پیدا کنند؛ از کنار آن می‌گذرند. اما ایا این فقط مسئولان هستند که باید چشمهای خود را باز نگه دارند ؟

  داستان بلدرچین ومزرعه دار که معرف حضورتان است ؟

  ریزش‌های مداوم ساختمان‌های تهران بر اثر گود‌برداری غیراصولی هر ساله قربانیان زیادی می‌گیرد. در این بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی هر یک دیگری را مقصر اعلام می‌کنند و هیچ کس مسئولیت این وقایع تلخ ر ا بر عهده نمی‌گیرد.

  ساختمان‌های دیگری در تهران هستند که هر لحظه امکان ریزش آنها وجود دارد و کسی توجهی به آنها نمی‌کند این در حالی است که مرگ در کمین مردم است.

  جواد کریمیان اقبال مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران در این باره گفت که شهرداری و نظام مهندسی در انتخاب سازنده ساختمان نقش چندانی ندارد و این صاحب کار است که مجری را انتخاب می‌کند و به دلیل اینکه معمولاً این انتخاب به خوبی انجام نمی‌شود در بحث سازه و جزئیات اجرایی آن مشکلاتی ایجاد می‌شود.

  به گفته کریمیان، آنچه مسلم است شهرداری در اجرای موارد خاصی مانند مبحث 19 مقررات ملی ساختمان نظارت دارد، اما بعضاً شاهد آن هستیم که نقشه‌هایی که ارائه می‌شود نیز توسط مجری ساختمان اجرایی نمی‌شود.

  وی معتقد است که مرحله گودبرداری و اقدامات انجام شده در این خصوص مهم است و باید به آن توجه شود.

  در بسیاری از موارد در گودبرداری‌های غیراصولی از کارگران غیرمتخصص استفاده می‌کند و همین امر باعث بروز حوادث ناگوار می‌شود این در حالی است که گودبرداری بخش مهمی از کار است و حتما باید از افراد متخصص استفاده کرد.

  ادامه دارد ....

  حق یارتان
  ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۱/۰۹/۲۲ در ساعت ۱۴:۳۹

 4. صلوات ها 10


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

  امیر طالبیان مشاور شهردار تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت مهندس ناظر باید در هنگام گودبرداری‌ها حضور داشته باشد.

  وی ادامه داد: بدون ارائه تائیدیه مهندس ناظر شهرداری پروانه صادر نمی‌کند متأسفانه در حوادثی که در تهران رخ داده قرائن نشان می‌دهد که حضور مهندس ناظر در هنگام گود‌برداری‌ها کم بوده است.

  به گفته طالبیان، برخی اینگونه تلقی می‌کنند که گودبرداری تخصصی نیست و با هر ارتفاعی می‌توانند گودبرداری کنند این در حالی است که گودبرداری بخش حساسی از پروژه است و باید به درستی انجام شود.

  وی در ادامه گفت که مهندس ناظر باید شخصا بر روی پروژه‌ها نظارت کند.

  مهندسان ناظر باید در هنگام کار حضور داشته باشند اما در بسیاری از موارد حضور مهندس ناظر کمرنگ است و همین امر باعث بروز حوادث ناگوار می‌شود.

  معصومی معاون سابق شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این باره گفت گودبرداری ساختمان از مراحل فنی ساخت و ساز است و باید توسط کارگران ماهر انجام شود در صورتی که این کار در بیشتر موارد توسط کارگران ساده انجام می شود و به همین دلیل در بسیاری از موارد شاهد اتفاقات ناگوار در سطح شهر هستیم .

  وی ادامه داد: برای کاهش حوادث ساختمانی باید مهندس ناظر حضور داشته باشد و بر مراحل کار نظارت کند چراکه این مرحله کاملا حساس است و باید با تدبیر انجام شود .

  در نهایت مشخص نیست در حوادث گودبرداری مقصر کیست؛ چرا که هر کس دیگری را مقصر اعلام می کند و توپ مسئولیت را به زمین دیگری پاس می‌دهد این در حالی است که شهرداری و سازمان نظام مهندسی هر دو در این زمینه باید با جدیدیت وارد شوند چرا که این حوادث با جان شهروندان در ارتباط مستقیم است.

  علی ترکاشوند نائب رئیس سازمان نظام مهندسی در باره تخریب‌های غیراصولی که باعث بروز حوادث ناگواری در شهر می‌شود به خبرنگار فارس گفت: هر دو طرف شهرداری و نظام مهندسی در این زمینه مسئول هستند.


  اما تکلیف وحقوق کسانی که درمعرض این خطر قرار میگیرند چیست ؟

  حق یارتان

 6. صلوات ها 9


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

  سرپرست دادسراي جنايي تهران از بازداشت مالک و مهندس ناظر محل گودبرداري در حادثه ريزش ساختمان در خيابان دماوند خبر داد.
  قاضي فريدون اميرآبادي اظهار داشت: اين حادثه ساعت 18 ديروز در محله تهران نو، خيابان باباطاهر شرقي رخ داد که در جريان آن سه نفر به هويت هاي آرتين طاهري سه ساله، پريا زرکش 1.5 ساله و شهپر شبستري 63 ساله جان خود را از دست دادند. همچنين مادر آرتين نيز دچار صدماتي شده و به بيمارستان منتقل شد.
  وي افزود: پس از اين حادثه معاون دادستان و سرپرست دادسراي رسالت تهران در محل حادثه حاضر شده و اين پرونده به زودي به شعبه پنجم بازپرسي دادسراي جنايي تهران ارجاع خواهد شد. شعبه پنجم بازپرسي دادسراي جنايي تهران مخصوص رسيدگي به حوادث گودبرداري مي باشد.
  سرپرست دادسراي جنايي تهران خاطرنشان کرد: مالک و مهندس ناظر محل گودبرداري با دستور قضائي بازداشت شده و پس از ارجاع پرونده به دادسراي جنايي تحقيقات در اين زمينه با جديت پيگيري خواهد شد.

  اما اگر ساکنان این ساختمان با حقوق شهروندی خود آشنا بودند شاید هرگز این اتفاق نمی افتاد

  حق یارتان

 8. صلوات ها 8


 9. #5

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

  در رابطه با تخلفات ساختمانهای در حال احداث قوانین شهرداری این ضوابط را که از طریق خود شهرداری ویا ارجاع به شوراهای حل اختلاف قبل از وقوع حادثه میباشد را اینطور بیان نموده :

  قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان مصوب 22/12/1374
  فصل چهارم: نظارت وکنترل ساختمان /

  ماده ی35/ مالکان وکارفرمایانی که اقدام به احداث ساختمان می کنند موظفند از نخستین روز شروع عملیات اجرایی، یک نسخه از نقشه ی ساختمان ممهور شده به مهر شهرداری ویک نسخه از پروانه ی ساختمان را در تمام مدت اجرای ساختمان در محل کار گاه نگهداری نمایند تا در صورت مراجعه ی مأموران کنترل ساختمان دراختیار آنها گذاشته شود .

  ماده ی36/ کلیه ی اشخاص حقیقی وحقوقی وسازمان ها و دستگاه های دولتی وغیر دولتی می توانند در هر موردی که با تخلف مواجه شده یا احتمال تخلف از ضوابط ومقررات شهر سازی و مقررات ملی ساختمان را میدهند شکایت یا اطلاعات خود را به وزارت مسکن وشهر سازی در تهران وسازمان مسکن وشهر سازی در استان ارسال یا تسلیم نمایند .
  ادامه دارد .....

  در ضمن دوستان بزرگوار اگر در مورد موضوعات مطروحه سؤالی دارند درحد وسعم پاسخگو خواهم بود .

  حق یارتان
  ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۱/۰۹/۲۲ در ساعت ۲۰:۳۰

 10. صلوات ها 8


 11. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش


  مجازات تظاهر قدرت نمايي با چاقو 6 ماه تا دو سال حبس تعزيري يا 74 ضربه شلاق است

  به موجب ماده 917 قانون مجازات اسلامي هركس به وسيله چاقو يا هر نوع اسلحه ديگري تظاهر به قدرت نمايي كرده و در نزاع هاي خياباني از آن استفاده كند، به 6 ماه تا دو سال حبس تعزيري يا 74 ضربه شلاق محكوم خواهد شد.


  البته این در صورتی است که از چاقو استفاده ی عملی در نزاع نکرده باشد بلکه فقط تظاهر به داشتن سلاح نماید یااینکه به هردلیلی توسط نیروی انتظامی مورد بازرسی بدنی قرار گیرد وسلاح سرد همراه شخص باشد.

  جوانان مغرور و چاقوي تيز


  يك نوجوان متاسفانه بدون اينكه بداند حمل و نگهداري چاقو جرم است اين چاقو را در جيب خود مي گذارد.

  جوانان بر اساس غرور ذاتي با توجه به سني كه در آن قرار دارند دچار جنون آني مي شوند و معمولا در مشاجره هاي ساده لفظي از اين وسايل به راحتي استفاده مي كنند.

  خطري که نوجوانان و جوانان را تهديد مي کند

  جوانان در برخي موارد خواسته و در بسياري از موارد ناخواسته، خود را گرفتار دامي مي کنند که يک عمر ندامت و پشيماني را به همراه خواهد داشت.

  سنين نوجواني و جواني که سال هاي بسيار پرشوري در سال هاي زندگي قلمداد مي شود، به طور معمول دستخوش تاثير هم سن و سالان شده و چه بسيار نوجواناني که به اين تاثيرات منفي، چراغ سبز نشان داده و آلوده مي شوند.

  به طور کلي هر نوع سلاحي که براي دفاع يا تهاجم مورد استفاده قرار بگيرد و از حيطه باروت، شليک و انفجار گلوله خارج باشد، در زمره سلاح سرد قرار دارد.
  بنابراين چاقو، زنجير، پنجه بوکس، قمه، نيمچه، انواع تيزي، چوب، شمشير، نانچکو (نانچيکو) ، تونفا و... از مصاديق سلاح سرد هستند.

  حق یارتان

  ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۱/۰۹/۲۵ در ساعت ۰۰:۵۲

 12. صلوات ها 6


 13. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

  این هم طرحی جدید برای امنیت بیشتر واطلاع خریدار ازچگونگی مراحل ساخت ساختمان مورد نظرشان :

  تعیین محل درج سریال فنی ساختمان از سال 92
  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشوراعلام کرد: از سال آینده (1392) اقدام به تعیین محلی جهت درج شماره سریال شناسنامه فنی ملکی ساختمان در اسناد جدید می کند.
  شبکه اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور -مهندس علی فرج زاده نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص تعیین محل شماره سریال شناسنامه فنی ملکی ساختمان از سال آینده گفت: اسناد مالکیتی تک برگی برای درج شماره سریال شناسنامه فنی ملکی ساختمان و الزام ارائه شناسنامه فنی به عنوان یکی از اسناد لازم برای صدور سند مالکیت ساختمان های نو ساز و نقل و انتقالات محسوب می شود.
  وی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان مدعی العموم در اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آئین نامه ماده 33 این قانون از تمامی ظرفیت ها برای رعایت مقررات ملی ساختمان در کشور استفاده می کند.
  وی افزود: اجرای کامل شناسنامه فنی ملکی ساختمان در کشور مورد هدف برنامه ای سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان ها است.
  وی گفت: شناسنامه فنی ملکی ساختمان حق مردم است و باید بعد از هر ساخت و ساز مسکن تنظیم و در معاملات ملکی ارائه شود .

  امیدواریم که به درد شناسنامه ی فنی خودرو ها مبتلا نشوند!!!!

  حق یارتان
  ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۱/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۰:۱۷

 14. صلوات ها 6


 15. #8

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش  برابر ماده 20 قانون ثبت احوال کشور :

  - انتخاب نام با اعلام کننده است ، برای نام گذاری یک نام ساده یا مرکب ( حسین ، محمد مهدی ، و مانند آن ) که عرفاً یک نام محسوب می شود انتخاب خواهد شد.

  - انتخاب نامهائی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی می‌گردد و همچنین عناوین و القاب و نامهای زننده و مستهجن یا نامتناسب با جنس ممنوع است .

  - تشخیص نامهای ممنوع با شورایعالی ثبت احوال می باشد و این شورا نمونه های آن را تعیین و به سازمان اعلام میکند .
  - انتخاب نام در مورد اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی تابع زبان و فرهنگ دینی آنان است .

  - ذکر سیادت در اسناد سجلی ساداتی که سیادت آنان در اسناد سجلی پدر و یا جد پدری مندرج باشد و یا سیادت آنان با دلائل شرعی ثابت گردد الزامی است ، مگر کسانیکه خود را سید ندانند و یا عدم سیادت آنان شرعاً احراز شود .


  اطلاع رسانی هایی در باره حقوق فردی و اجتماعی ( نفقه)


  نامهای قابل تغییر بشرح ذیل می باشد :

  به موجب ماده 20 قانون ثبت احوال و تبصره های آن انتخاب نامهای زیر ممنوع و دارندگان آنها می توانند با رعایت مقررات مربوطه نسبت به تغییر آن اقدام نمایند .

  1 - نامهائی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی می گردد .مانند : " عبدالات ، عبدالعزی "
  ( لات و عزی نام دو بت در مکه معظمه دوران قبل از اسلام است )

  2 - اسامی مرکبی که عرفا" یک نام محسوب نمی شوند ( اسامی مرکب ناموزون )
  مانند : " سعید بهزاد ، شهره فاطمه ، حسین معروف به کامبیز و ...."

  3 - عناوین - اعم از عناوین لشکری و یا کشوری و یا ترکیبی از اسم و عنوان .مانند : " سروان ، سرتیپ ، دکتر ، شهردار و یا سروان محمد و و شهردار علی "

  4 - القاب - اعم از ساده و مرکب . مانند : " ملک الدوله ، خان ، یا شوکت الملک ، حاجیه سلطان و سلطانعلی "

  5 - اسامی زننده و مستهجن - زننده و مستهجن آن دسته از نامهائی است که بر حسب زمان ، مکان یا مورد به دلایل و جهات زیر برای دارنده آن زننده و مستهجن باشد و مراتب به تأیید شورایعالی برسد .
  5 - 1 - نامهائیکه معرف صفات مذموم و مغایر با ارزشهای والای انسانی است .
  مانند : گرگ ، قوچی و ...."
  5 - 2 - نامهائی که با عرف و فرهنگ غالب و مقدسات مذهبی مردم مغایر باشد .
  مانند " لات ، خونریز ، چنگیز و ... "
  5 - 3 - نامهائی که موجبات اشاعه و ترویج فرهنگ بیگانه گردد .
  مانند : " وانوشکا ، ژاکاردو ، شاهدوست و .... "
  5 - 4 - نامهائیکه موجب تحقیر اشخاص بوده و یا معنای لغوی آن در جامعه قابل پذیرش نباشد .
  مانند : " صد تومانی ، گت آقا ، کنیز ، گدا و ... "

  6 - اسامی نامتناسب با جنس .
  مانند : " ماشاءاله برای اناث و یا انتخاب نام اشرف و یا اکرم برای افراد ذکور"

  7 - حذف کلمات زائد و غیر ضروری در نام اشخاص .
  مانند : " قلی ، غلام ، گرگ ، ذولف و قوچ "

  8 - تصحیح اشتباهات املائی در نام اشخاص که بدلیل عدم آشنائی مامور با لهجه ها و الفاظ و معانی محلی و یا ناشی از تلفظ اظهار کننده پیش آمده .
  مانند : " زهراب به سهراب و یا منیجه به منیژه و یا ... "

  9 - هم نام بودن فرزند با پدر و یا مادر در یک خانواده .

  10 - هم نام بودن برادران و یا خواهران در یک خانواده .

  11 - تغییر نامها از صورت عربی به شکل فارسی از قبیل رحمن به رحمان ، اسمعیل به اسماعیل ، اسحق به اسحاق و ...

  12 - تغییر نام کسانیکه با تأیید مراجع ذی صلاح به دین مبین اسلام مشرف می شوند .

  13 - تغییر نام کسانیکه نام آنها اسامی ایام هفته باشد

  14 - تغییر نام کسانیکه تغییر جنسیت داده و دادگاه صالحه حکم به تغییر نوع جنس در اسناد سجلی و شناسنامه آنان صادر نموده است .
  پیشوند " عبد " خاص اسامی و صفات ذات پروردگار است و در سایر موارد متقاضی می تواند تقاضای حذف آنرا بنماید .


  حق یارتان

  ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۹۱/۱۰/۲۳ در ساعت ۱۶:۳۹

 16. صلوات ها 5


 17. #9

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۰
  علاقه
  فقه و حقوق _ علم رجال و حدیث _ مدیریت و حسابداری و ادبیات
  نوشته
  154
  حضور
  1 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1142  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

  بسیار عالی بود

  از کلیه مطالب مندرج کمال استفاده را نمودم.

  تشکر و سپاس فراوان از زحمات بیدریغ استاد بزرگوار

  ارادتمند همه دوستان :

  سید امیر


  یا علی جان :
  جزیک نسب که ازتو بخود بسته چیستم ؟ ***** من آنچنانکه آل علی هست نیستم .
  اما مرا هم ای علی از خود مران که من ****تا چشم داشتم به حسینت گریستم .
  پس از نیت لطفا کلیک کنید و آیات شریفه تصادفی را قرائت کنید. صلوات

 18. صلوات ها 8


 19. #10

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۸
  علاقه
  تدریس - تألیف - تحصیل
  نوشته
  1,910
  حضور
  34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12225  سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

  نحوه ی تاسیس شرکت


  در قانون تجارت ایران، وجود هفت نوع شرکت به رسمیت شناخته شده است که افراد، با توجه به هدفشان از تشکیل شرکت، میزان و روش تقسیم سود، و مسئولیتهایی که در هر یک از این شرکتها، متوجه شرکا می باشد، تصمیم به تاسیس یکی از این انواع شرکت می گیرند. اما از آنجایی که در حال حاضر، دو نوع از این هفت نوع شرکت، بیش از انواع دیگر، پاسخگوی نیازهای شرکا می باشند، و بیش از 90 درصد شرکتهایی که در ایران ثبت میشوند، از این دو نوع می باشند، لذا در این مبحث، به توضیح و تشریح این دو نوع شرکت می پردازیم : شرکتهای "سهامی خاص" و شرکتهای "با مسئولیت محدود"


  1- تفاوت های عمده بین شرکتهای "سهامی خاص" و شرکتهای "با مسئولیت محدود" چیست؟

  شرکتهای با مسئولیت محدود عمدتاً برای انجام تجارتهای کوچک و یا خانوادگی و شرکتهای سهامی برای انجام فعالیتهای گسترده تر و مهم تر تجاری تشکیل می‌گردند.


  در شرکت با مسئوليت محدود تعداد شرکا حداقل 2 نفر و در شرکت سهامى خاص تعداد سهامداران حداقل 3 نفرمى باشد.

  انتخاب بازرس اصلى و على البدل در شرکت سهامى خاص اجبارى ولى در شرکت با مسئوليت محدود اختيارى است.
  سرمايه در شرکت سهامى خاص به سهام تقسيم و مسئوليت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمى سهام آنها است سرمايه در شرکت با مسئوليت محدود به سهام يا قطعات سهام تقسيم نمى شود و شرکا فقط تا ميزان سرمايه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات مى باشند.
  مديران در شرکت سهامى خاص الزاماً بايستى سهامدار بوده مديران در شرکت با مسئوليت محدود بصورت موظف يا غير موظف که از بين شرکا يا از خارج انتخاب مى شوند انجام وظيفه خواهند نمود.
  تقسيم سود در شرکت سهامى خاص به نسبت تعداد سهام و در شرکت با مسئوليت محدود به نسبت سرمايه شرکا تقسيم خواهد شد و در شرکت با مسئوليت محدود مى توانند در اساسنامه ترتيب ديگرى براى تقسيم سود مقرر دارند.
  2- برای ثبت شرکت باید به چه مرجعی مراجعه نمود و مدارک مورد نیاز چیست؟


  ادامه دارد .....

  حق یارتان

 20. صلوات ها 6


صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. فرازهایی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در باره غزه
  توسط تمنـای وصـال در انجمن حضرت آیت الله العظمی خامنه ای
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۵/۰۱, ۲۳:۰۶
 2. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۹, ۰۹:۴۴
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۸, ۲۱:۴۲
 4. مقایسه ؛ بلایی خانمان سوز یا سکویی برای پرش؟؟؟؟؟
  توسط راهی در انجمن مهارت های زندگی
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۲۲:۰۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود