عرفان حلقه (شکار با عرفان درمانی یا درمان با عرفان)

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عرفان حلقه (شکار با عرفان درمانی یا درمان با عرفان)

باسلام

سوال یکی از کاربران که مایل نبودند شخصا مطرح نمایند :

يكي از همكارانم در كلاسهاي عرفان حلقه شركت مي كند و براي جذب ديگران هم تلاش مي كند. ادعا مي كنه بدن آدم اسكن ميشه و همه بيماريهاش شناخته مي شه و درمان مي شه. همه وقتش در محل كار صرف زنگ زدن به آدمايي ميشه كه به اصطلاح درمانشون مي كنه و احوال پرسي از اونا و راهنمايي اونا كه اين مساله ما رو واقعا كلافه كرده
چكار ميشه كرد كه گمراهي خودش رو به ديگران انتقال نده ؟ (با توجه به اينكه تعصب زيادي داره تو راهي كه داره ميره) و اينقدر در محل كار با تلفن صحبت نكنه. ضمنا اگر بخواهم ازطریق قانونی جلوی کارش را بگیریم ممکنه برای من و کارم مشکلاتی درست کند.

کارشناس بحث : حامی

سلام و عرض ادب خدمت شما پرسشگر محترم
چو می بینی که نا بینا و چاه است
اگر خاموش بنشینی گناه است

قرآن می فرماید همدیگر را حق سفارش کنید و تواصوا بالحق. شیوه های ارشاد و توصیه به حق براساس ظرافت های روان شناختی باید باشد

1. زمان شناسی،
  2. مکان شناسی،
  3. مخاطب شناسی،
  4. زبان و واژه شناسی،
  5. ابزار و روش شناسی
در ارشاد دینی مهم است. از همه مهم تر این است که ارشاد دینی به قصد خیر رساندن و جلوگیری از ضرر است و ریشه در محبت به مخلوق و هم نوع است. خیلی مواقع که ارشاد و نصیحت اثر ندارد به دلیل این است که آلوده به خودبرتر بینی و انتقام، تحقیر و تمسخر و کوبیدن طرف مقابل در جمع (ناخودآگاهانه و آگاهانه) است. ما اگر بخواهیم آش یا کوفته ای بپزیم که تا حالا نپختیم خیلی دقت می کنیم ببینم که مواد لازمش چیه؟ چه مقدار باید مواد را بریزیم چه کار کنیم خوش رنگ بشه و....ولی اغلب موارد در ارتباط با دیگر و تذکر دادن به ظرافت ها دقت نمی کنیم. البته شما پرسشگر محترم همین که برای این امر مشورت کرده اید مشخص است که نکته سنج و اهل دقت هستید.
چه باید کرد؟
چه کنیم که هم به خود فرد کمک کنیم؟ هم اجازه ندهیم دیگران گرفتار شوند و چه کنیم ارتباط مان با این افراد خراب نشود و او هم برای کار ما یا خودمان مشکلی ایجاد نکند؟ حضرت علی می فرمایند: المؤمن کیس الفطن؛ مؤمن زیرک و باهوش است.
باید نرم و مخملی جلو رفت هم گونه که دشمن نرم و خاموش هجوم می آورد.
برخی از راهکارهای پیشنهادی
1- بینش افزایی: خودتان در این زمینه مطالعه کنید تا در گفتگوی با شما دست تان را پر ببیند. اگر ببیند شما اطلاعات خوب و مستندی دارید نوع برخوردش فرق می کند.
2- آنتی ویرویس:‌باید برای باکتری ضد باکتری و برای ویروس ضد ویروس و...به کار برد. یکی از کارهایی می توانید انجام دهید این است که کتاب ها و سایت های مربوط به نقد آن عرفان را در دسترس قرار دهید. مثلا می تونید بگید برام جالب شخنان شما را بشنوم و اجازه بدهید تخلیه اطلاعاتی شود و بعد بگید دوست دارم سخنان و نقد های کارشناسان را هم بخوانم. بعد می توانید در این زمینه کتاب نقد ببرید و مطالعه کنید و به دیگران هم نشان دهید و حتی بدهید به خود او مطالعه کند همه اینها می تواند بدون موضع گرفتن و حالت تدافعی به خود گرفتن انجام گیرید.
3- منبع شناسی: در زمینه عرفان های نو ظهور با منابع زیر آشنا شوید و آشنایشان کنید.
- افسون حلقه(نقد و بررسی عرفان حلقه) نشر سایان، تهران
- فصلنامه مطالعات معنوی
- سایت استاد محمد تقی فعالی
- سایت بهداشت معنوی
- سایت پرسمان
http://www.hrmazaheri.com/
http://nozohor.porsemani.com/
http://behdashtemanavi.com/
http://www.moshkani.com/
http://www.antisatanism.com/
http://erfan90.persianblog.ir

4- ترساندن از احتمال ضرر: آدمی فطرتاً خطرگریز و نفع گراست. همین که شما به عنوان سئوال نرم نرم شبهاتی را مطرح می کنید و یا خطراتی را بیان می کنید خودش می تواند در او یا حداقل اطرافیان تأمل ایجاد کند.
برخی از اینها:
بررسی شکایات خصوصی از این افراد و جستجو در جراید و اینترنت است
بخش دیگر اعترافات است
بخش بعد اعلام خطر پلیس و...است.

5- عرفان حقیقی: اگر مذهبی است می توانید نظر مراجع تقلید را برای او باز کنید و سیره عرفای شیعه را بیان کنید اگر این افراد براساس گفته خدا عمل می کنند نباید بین آنها و عرفا دوگانگی باشد.

6- ارسال نامه: اگر شیوه های بالا جواب نداد می توانید از شیوه غیر مستقیم استفاده کنید و مانع تخریب او شوید مثلا کسی نامه ای به حفاظت محل کار بنویسد و بیان کند که از این محل تلبلیغاتی صورت می گیرد و تلف های زیادی می شود. عامل اصلی فلانی است و برخی از همکاران او نیز مانند خودتان و... زیر نظراند. خواهش مندیم بررسی کنید. البته دلیل کافی داشته باشید که شما با او نیستید جوری نشود که شما هم الکی گیر بیفتید:khaneh:

نیز می توانید نامه را به خودشان بنویسید که شما و همکاران تان زیر نظر هستید ( البته دروغ هم نگفتید شما آنها را زیر نظر دارید) و ابتدا کمی از خطرات به طور خلاصه بگویید و بعد بگویید که اگر ادامه دهید برخورد قانونی می شود.
مراقب باشید امضا نکنید ها( آخه ما عادت داریم ته نوشته هامون را امضا کنیم)
7- مشاوره: به دوست تان شماره و ایمیل زیر را بدهید تا با کارشناسان تبادل اطلاعات کند و نیز خودتان هم می توانید پاسخ شبهات را از کارشناسان بپرسید و ضبط کنید و به ایشان برهید.

تلفکس:
0251-7832389
تلفن:
0251-7738375
ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

موسسه بهداشت معنوی در دومین سال حضور خود در نمایشگاه کتاب تهران کتاب «راز فرشتگان» را به قلم حجت الاسلام حمیدرضا مظاهری سیف عرضه کرده است.

• به گفته مدیرعامل موسسه بهداشت معنوی این کتاب رمانی در زمینه معرفی معنویت اسلامی و نقد برخی معنویت‌های نوظهور است.
مظاهری سیف افزود: قهرمان داستان این کتاب، فرشته‌ای است که از زمان حضرت آدم(ع) وارد زندگی انسان (حضرت آدم) می‌شود و با فرزندان آدم و نسل انسان تجربه‌هایی در راستای مبارزه با شیطان دارد.
موسسه بهداشت معنوی در غرفه ی خود به ارائه تابلو- مقالاتی با موضوع نقد و بررسی عرفان های نوظهور پرداخته است و هر روز حضور کارشناسانی برای پاسخگویی به شبهات رایح در باب عرفان های دروغین استفاده کرده است.
موسسه بهداشت معنوی از سال 1389 با هدف مقابله با عرفان های نوظهور در قم تاسیس شده و تا امروز علاوه بر فعالیت های اجرایی 43 عنوان کتاب را در این زمینه منتشر کند.

منبع: خبرگزاری فارس

اطلاعات تماس

آدرس:
قم - خیابان فاطمی(دورشهر) - کوچه 6 - پلاک 52 - طبقه اول
تلفکس:
0251-7832389
تلفن:
0251-7738375
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تهدید اساتید،محققان و خبرنگاران منتقد عرفان حلقه

روابط عمومی مؤسسه علمی فرهنگی بهداشت معنوی اعلام کرد:
به تازگی ایمیل های تهدید آمیزی از سوی رهبران عرفان حلقه برای فعالان فرهنگی، خبرنگاران محققان و نویسندگان و اساتید حوزه و دانشگاه که در راستای نقد و بررسی آثار و افکار مطرح شده در عرفان حلقه نوشته یا مصاحبه ای داشته اند، ارسال شده است.
ایمیل ها که متنی نسبتاً طولانی دارند و درجای جای آن به سخنان محمد علی طاهری استناد شده است، سرشار از اهانت به اسلام، نظام اسلامی و مسئولان عالی رتبه نظام است. در این ایمیل ها که با نام مستعار ارسال شده، فهرستی تهدید آمیز از منتقدان عرفان حلقه ارائه شده است.
در این پیام ها این جملات و نام ها دیده می شود:
«تا استاد در زندان است
یزید موشک باران است
ميكروبهايي كه بايد از بين بروند: حمید رضا مظاهری سیف - محمد جواد ادبی - کلانتری -علی قهرمانی - مصطفی قانعی – مژگان امر الهی- محمد صادق زمانی – رشیدی -رضا صبور-– علی فلاح رفیع- محمود رضا قاسمی – فاطمه مغیثی – اسد الله تبار – بهرام روشن منش – محمد صابری –– اسدی – هدیه قاجار- شراره معقولی- محمدی ومشکاتی - میر حمید موسوی – سید محمد آذربخش»
پیرو این موج تهدیدات از سوی عرفان حلقه روابط عمومی مؤسسه بهداشت معنوی از حجت الاسلام مظاهری که نام شان در صدر این فهرست قرار دارد، درخواست کرد تا در گفتگویی به این پیامها پاسخ دهند. اما ایشان با امتناع از گفتگوی مستقل در این زمینه بیان نمودند: «کسی که لباس نفاق می پوشد و به جنگ اسلام می رود هیچ چیز از او بعید نیست. یک جمله از امام(ره) به ذهنم می رسد که خوب است در پاسخ به این پیام ها اعلام کنید و آن اینکه امام(ره) بعد از اقدامات تروریستی منافقین فرمودند: «بکشید ما را، اسلام و انقلاب با این خون ها تقویت می شود.»
سپس مطرح شد که تعدادی از نام های ذکر شده در لیست، پژوهشگران این مؤسسه هستند، نظرتان در این باره چیست؟
رئیس مؤسسه بهداشت معنوی پاسخ دادند: «برادران و خواهران ما در این مؤسسه برای جهاد آمده اند و آرزوی شهادت دارند.»
در پایان در حالی که مظاهری از اتاق کارش خارج می شد، گفت: «بعضی از دوستان ما از داخل و خارج مؤسسه با دیدن این پیام ها دلخور شده اند، چون زحمت کشیده اند و در مقالات، مصاحبه ها و سمینارهای شان عرفان حلقه را نقد کرده اند، اما اسم شان در لیست شهدا نیامده است.»

سلام با تشكر از ايجاد اين تاپيك
دوست من هم همين مشكل را داره
با يه نفر مشورت كردم و گفت شما وظيفه اي نداري. چون اينها خيلي متعصب هستن
يك نفر ديگه هم بهم گفت ممكنه بهت ضربه بزنن

اهل خدا;301345 نوشت:
اول تحقیق کنید که آیا واقعا سبک دوستانتون، سبک عرفان حلقه است؟

بله فرادرماني ، شعور كيهاني و .... هست

منیب;301353 نوشت:
بله فرادرماني ، شعور كيهاني و .... هست

اینا تا سرشون به سنگ نخوره ول کن نیستند!

فقط شاید بشه کاری کرد که هشیار بشن!
ببینید کل سبکهای انرژی درمانی غیر از سبک کاملی که گفتم روی چاکراها(مخازن انرژی بدن) کار درمان رو انجام میدن چون مثلا میگن اگر به چاکرای پیشانی انرژی بدن بیماریهای اعصاب و سر و... خوب میشه و اگر به چاکرای قلب بدن بیماریهای قلبی بهبود پیدا میکنه!

اما این چاکرا تراپی و انرژی دادن به چاکراهای بدن روشی غلط است یعنی شخص با چاکرا تراپی اول مثلا سر دردش خوب میشود ولی چند ماه، بیماری دیگر مرتبط با همان چاکرایی که روی آن کار شده بروز میکند!

بعنوان مثال درمانگر روی چاکرای پیشانی بیمار، دستش را قرار میدهد تا انرژی به وی بدهد و سردردش را خوب کند. و شخص احتمالا بهبود می یابد اما همین شخص چند ماه بعد بیماری دیگری مثل سرگیجه که به چاکرای پیشانی مربوط را دچار میشود!

به دوستتون این مطلب رو بگید و اینکه ببیند بیمارانی را که تحت درمان قرار داده بعد دو ماه آیا بیماری دیگری در آن بروز کرده؟ وقتی خودش اشکال کار را ببیند از بازی با جان مردم دست خواهد کشید! انحرافات این فرقه بماند!

نقل قول:
این ارسال توسط حاج علی حذف شده است.
دلیل: لطفا از بیان مطالب فاقد پشتوانه علمی و دینی معتبر خودداری نمایید

اساس علمي درمان با انرژي

پدیدآور: اوشمن، جيمزOschman, James L.

عنوان :اساس علمي درمان با انرژی / تاليف جيمز اوشمن؛ ترجمه زهرا موفقي - محمد فارسي
عنوان برابر: Energy Medicine: The Scientific Basic
ناشر: جهاد دانشگاهي مشهد
تاریخ انتشار:1385

راستش
افرادی که این نوع عرفان ها را تبلیغ می کنند خیلی با ظرافت وارد می شوند به همین دلیل است ک می بینم در بین افراد فریب خورده افراد تحصیل کرده پزشک و مهندس هم وجود دارد در داستانک ها
شیوه ملایمی برای القا افراد عرفان های جدید است بنگرید:

زاهد ظاهر پرست از حال ما آگاه نیست
در حق ما هر چه گوید جان هیچ اکراه نیست
"حافظ"

"با ارزش تر از نیایش"

کارگری هر روز بعد اتمام کار در کارخانه برای انجام مراسم نیایش عصر به معبد می رفت.یک روز به دلیلی در کارخانه گرفتار شد و نتوانست به آغاز مراسم برسد.وقتی که آنجا رسید دید که کاهن معبد در حال خارج شدن است.
کارگر پرسید:"آیا مراسم دعا تمام شده است؟"کاهن گفت:"بله مراسم تمام شده است."مرد کارگر آهی کشید حاکی از اندوه,کاهن با مشاهده اندوه او گفت:"آیا حاضری آه و اندوهت را با ثواب به جا آوردن مراسم نیایش عصر با من عوض کنی؟"
کارگر با تعجب به او نگریست و کاهن ادامه داد:"همان آه صمیمانه و ساده تو ارزشمندتر از تمام نیایش هایی است که من در کل عمر به جا آورده ام."

راهب، معبد، عارف، کلیسا، مکالمه خدا با فرزندش( افکار مسیحیان) و...
در این داستانک ها با ظراف به خورد من و شما می رود.

پیشنهاد می کنم از داستانک های خودمان با فرهنگ دینی استفاده می کنم والبته می توانیم با کمی تغییر در متن این بمب ها را خنثی کنیم:Nishkhand:

سلام
بنده هم یکی از همین افراد رو می شناسم که واسه خودش برو بیایی راه انداخته و با اینکه علنی کار می کنه، متاسفانه کسی کاری به کارش نداره.
بعضی ها رفتن پیشش نتیجه گرفتن ولی بعد که باهاشون صحبت کردم فهمیدم این بنده خدا بیشتر از انرژی درمانی استاد تلقین کردنه. واقعا با تلقین کارش رو جلو می بره و طرف رو به این باور می رسونه که مریضی نداره.
جالب اینجاست که سال 1375 این بنده خدا بلد نبود قرآن بخونه و پدرم یادش داد ولی الان ادعای عرفان نوین بر اساس قرآن می کنه!!!!

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

متاسفانه تشکیل این کلاسها دامی گسترده برای فریب قشر جوان از جمله بانوان ودختران جوان گردیده .

در یکی از تأثر انگیز ترین این موارد که یکی از دوستان بزرگوار اسک قرآن نیز از نزدیک شاهد ماجرا بودند فریب حاج آقای مداحی توسط این فرقه تحت نام آموزه های قرانی بود که ایشان با کمک همسرشان که هر دو هم از خیرین وبا تقوا ترین افراد محل بودند اقدام به جذب وهدایت بانوان به این کلاسها مینمودند .

البته این فرد وهمسرشان درابتدا بسیار متدین وساده دل بودند اما.....

درمورد این فرقه همینقدر کفایت میکند که اکثر افرادی که دراین کلاسها حاضر میشوند اولین ثمره شان طلاق وجدایی است .

بنده خودم از نزدیک شاهد حدود43 پرونده ی طلاق دردوسال اخیر بودم که اکثرا" خانم در یکی از این کلاسها به واسطه ی عرفان کیهانی در یافته بود که همسرش همزاد کیهانی او نیست وباید هر چه سریعتر از او جدا شود

به یک نمونه مشابه توجه فرمایید :

گزارش خبرنگار آیین و اندیشه فارس،‌ چندین شبکه فساد و فحشا در شهر شیراز شناسایی و تعدادی از سردسته‌های آن بازداشت شدند.

در این عملیات، مشخص شد این گروه‌ها همگی جزو فعالان فرقه منحرف و غیر قانونی «عرفان حلقه» بوده که سرکرده اصلی آن به نام «م. ع. ط» هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند.
بر اساس این گزارش، شیوه جذب بسیاری از این فرقه‌های نوظهور از جمله فرقه منحرف «حلقه کیهانی» استفاده از آموزه‌هایی به ظاهر علمی است که قرار است به نیاز شهروندانی پاسخ دهد که به نیت درمان بیماری و رفع برخی گرفتاری‌ها به گردانندگان اصلی فرقه مراجعه کرده‌اند.
ویژگی دیگر این شبکه‌های به ظاهر ورزشی، درمانی و عرفانی، تربیت مربیانی است که با دریافت مبالغی ابتدا آن‌ها را به عضویت فرقه در آورده و با تبلیغ کارآمدی روش‌های خود و ادعاهای دروغ مبنی بر بی‌نظیر بودن شیوه خود، باعث شکار دیگر آحاد نیازمند جامعه می‌شوند و این شبکه شبه‌هرمی حیات خود را در ادامه جذب و تربیت مربیانی می‌بیند که باید برای توجیه فعالیت‌های خود دست به هر اقدامی بزنند، از جمله جعل عناوین و ... .
از هم پاشیده شدن خانواده‌ها به دلیل آزادی روابط زن و مرد و حضور افراد معلوم الحال در رأس این فرقه‌ها که با ترویج اباحی‌گری به منظور جذب بیشتر، منافع خود را دنبال می‌کنند، حداقل عارضه عضویت و همراهی با فرقه‌هایی است که برای تسلط بر اعضای خود ناچارند باورها و اعتقادات دینی آن‌ها را تخطئه کنند.

حق یارتان :Gol:

11 زن عضو فرقه منحرف "عرفان کيهاني (حلقه)" توسط پليس شاهرود دستگير شدند.

به گزارش گروه فرق ضاله«تیتر یک» ۱۱ زن عضو فرقه منحرف "عرفان کيهاني (حلقه)" توسط ماموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي شاهرود دستگير شدند. اين زنان که عمدتا خانه دار بودند از سه ماه پيش به صورت يک هفته در ميان از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در منزل مسئول اين فرقه در شاهرود واقع در شهرک انقلاب اين شهر جمع مي‌شده و مباحث آموزشي مربوط به اين فرقه را فرا مي‌گرفتند.

استاد اين کلاس زني به نام (ر- ع) داراي ليسانس حقوق بوده که يک هفته در ميان از اصفهان به شاهرود مي‌آمده و تدريس مباحث مربوطه را بر عهده داشته است.

اين زنان در بازجويي‌ها عنوان کرده‌اند که به همسران خود مي گفته‌اند که به جلسه قرآن مي‌وند.

يکي از مباحثي که در اين کلاس تدريس مي‌شده جواز عدم اعتقاد به هيچ دين و مکتبي است، يعني فرد صرف نظر از هرگونه اعتقاد حتي عدم اعتقاد و ايمان به خداي واحد مي تواند از شبکه شعور الهي استفاده کند.

(م-ط) بنيانگذار فرقه انحرافي «عرفان حلقه» ارديبهشت ۱۳۹۰ بازداشت و به ۷ سال زندان محکوم شد.

منبع: ندای انقلاب

یکی از این افراد که برای طلاق به شعبه ... دادسرای خانواده مراجعه نموده بود اظهار میکرد که همسرم زنی معتقد وبسیار معمولی بود لیسانس مدیریت دارد و خودم هم ارشد حسابداری دارم 4سال با هم در کمال آرامش وخوشی زندگی میکردیم تا اینکه توسط یکی از دوستانش برای ارتقاء روحی و همچنین درمان سردردی که گهگاه به سراغش میامد به این کلاسها دعوت شد .

ابتدا با شور وشوق از تفسیر قرآن در این کلاسها میگفت واین که قرآن را با روشی نوین ترجمه وتفسیر میکنند و با مسایل روز جامعه تطبیق میدهند . واین که در این کلاسها نور معنویت را میبیند و...

بعد از مدتی ایشان به من گفتند که به کلاس بالاتر ارتقا پیدا کرده اند وخانمی هنر پیشه!!! استاد این کلاس هستند .به نظرم تناقضی میان این دو کلاس ایجاد شده بود به همین دلیل کنجکاو شدم .یکی دو مرتبه از همسرم خواستم که او را همراهی کنم اما ایشان گفتند که باید اول کلاسهای مقدماتی را بگذرانید . شما الان اجازه ی حضور در این رده کلاس را ندارید .
ادامه دارد .....

یکی از مؤثرترین راه هایی که شما می توانید برای هوشیاری دوستتان استفاده کنید انتقال خاطرات وتجربیات کسانی است که مدتی را عضو این گروه بوده اند .

ذکر چند نمونه:

سراب عرفان کیهانی

چرا از عرفان حلقه بیزار شدم؟

دوستان شیطان

برخی از مریدان پرو پاقرص آقای طاهری با راه اندازی چند وبلاگ به اصطلاح خودشون اقدام به پاسخگویی در زمینه شبهات این وبلاگ نموده اند.
خنده دارترین نکته صحه گذاشتن و توجیه اظهارات منحرفانه آقای طاهری است.بدین منظور کمی از اظهارات آقای طاهری در مورد شیطان را بررسی می کنیم:
۱-آقای طاهری می گوید:شیطان تنها موحد بارگاه الهی است.یعنی تنها مخلوقی است که جز بر او بر چیز دیگری سجده نکرد

پاسخ:قطعا آقای طاهری از خدا و پیغمبر خدا و کتاب خدا بیشتر می فهمد.خداوند در قران نه تنها شیطان را موحد نمی داند بلکه او را مشرک و کافر معرفی می کند ببینیم:
الف:-و إذ قلنا للملائکه اسجدوا لآدم فسجدوا الا ابلیس ابی و استکبر و کان من الکافرین (بقره /34) ؛ هنگامی که به ملائکه گفتیم برای آدم سجده کنید , همه سجده کردند جز ابلیس که امتناع کرد و تکبر ورزید و از کافرین بود.
ب:سید موحدان عالم حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله است که سر آمد همه خلائق است.آقای طاهری میگوید شیطان تنها موجودی بود که به غیر خدا سجده نکرد.مگر پیامبر گرامی اسلام و ائمه بزرگوار ما بر کسی جز خدا سجده کرده اند که اینگونه آقای طاهری جز شیطان همه را غیر موحد می داند.
۲-آقای طاهری می گوید:خداوند به شیطان گفت جز بر من بر کسی سجده نکنی و بعد که گفتند به انسان سجده کن و نکرد گفت خدایا تو مرا اغوا کردی:
پاسخ:این اتهام و دروغ بستن به خداوند است.در کجای قران و روایات آمده است که خداوند به شیطان گفت جز بر من بر کسی سجده نکن.این اتهام خداوند را فریبکار معرفی می کند در حالیکه حضرت حق از اینگونه اتهامات کفر آمیز امثال طاهری منزه است.
۳-در مورد اغوای شیطان نیز بد نیست سری به تفاسیر خصوصا المیزان بزنید و بفهمید که نمی شود قران را از روی بی سوادی و سلیقه غیر متخصصانه ترجمه و تفسیر کرد
نکته:آنسان خواب را می شود بیدار کرد ولی کسی که خود را به خواب زده هرگز

دنباله ی ماجرای طلاق پست صفحه ی قبلی :

از شروع دور جدید کلاسها بود که متوجه شدم همسرم تا دیر وقت حتی برخی شبها بعد از نیمه شب خارج از خانه به سر میبرد .درپاسخ اعتراضات من میگفت که مشغول تمرین های انرژی درمانی بوده واو در قبال اساتید ومردم پیرامونش مسئولیتهایی دارد که از حضور درخانواده مقدس تر است .

او دیگر آن همسر ساده و خانواده دوست من نبود !!! یک غریبه بود در حریم خصوصی خانه ام که بعضی مواقع از او میترسیدم .
بارها او را زیر نظر میگرفتم که با تلفن ویا حضورا" سعی در انتقال انرژی به دیگران داشت !!!

گاهی ساعتها اورا در حال ذکرهای مبهم با حالتهای رعشه وعجیب وغریب میبینم !!! واین اواخر بعد از حضورش در خانه دچار سردرد وتوهمات میشدم !!! از خوبی ها ی شیطان میگفت واین که ما قرآن را اشتباه تفسیر وبرداشت می کنیم وشیطان تنها موحد مخلوق خدا است . این کلماتش عرق سرد بر پیشانیم می نشاند .

یک بار که به دیر آمدنش اعتراض کردم به شدت مرا تهدید کرد وگفت که قادر است از طریق انرژی مرا از درون دچار مشکلاتی غیر قابل تصور نماید .

آخر سر هم یکی دوهفته قبل به من گفت که در ازدواج ما اشتباهی رخ داده ومن مرد کیهانی ویا جفت کیهانی مناسب او نیستم وانرژی های ما تداخل مخرب دارد وباید هرچه زودتر از همدیگر جدا شویم . راستش را بخواهید من هم از این پیشنهاد استقبال کردم وحالا تقاضای طلاق توافقی داریم !!!!

یکی دیگر از راههای آگاه کردن دوستتان و قرار دادن ایشان در معرض اطلاعات واخبار ونظر علماء در مورد فعالیتهای این گروه است
عرفان حلقه ؛ خارج کردن جن از بدن زنان جوان

مشرق:پس از بازداشت محمد علی طاهری رییس فرقه حلقه کیهانی به سراغ حجت الاسلام جواد محرابی مدیر موسسه فرق و ادیان قم رفتیم و درباره اعتقادات و آموزه‌های این فرقه با وی به گفتگو نشستیم. ماحصل این گفتگو در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

فرقه عرفان حلقه یا کیهانی از چه سالی فعالیت خود را آغاز کرد و چگونه شکل گرفت؟

بنده با نامگذاری عرفان بر روی این فرقه مخالفم.اصلا این فرقه چه ربطی به عرفان دارد.یک آدم مدعی که هیچ چیزی از دین و عرفان نمی دانست ادعاهایی کرد و متاسفانه جمعی دور وی را گرفته و او را تشویق کردند و او هم هر روز بر فعالیت خود افزود تا جاییکه حتی دست به تاویل آیات قران به نفع خود و تشکیلات خود زد.بعدها هم از ضعف نظارت در کشور استفاده کرد و با ادعاهای درمان بیماری های لاعلاج خود را نوعی مسیح جدید معرفی کرد که در لابه لای سخنان وی به وضوح این ادعا مشهود است.این فرقه از سال 1383 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و کم کم از تهران به چند استان دیگر کشیده شد.

مهمترین انحرافات این فرقه چیست؟

مهمترین اشکال و انحراف این فرقه مبارزه آرام و اصطلاحا زیر پوستی با دین،و اعتقادات مردم است.غیر وحیانی دانستن قران، اهانت به رسول گرامی اسلام صل الله علیه و آله با عنوان تناقض گویی ،غیر معصوم خواندن ائمه اطهار صلوات الله علیهم، شرک دانشتن زیارت قبور ائمه اطهار، تمسخر رجعت و مهدویت، تمجید از شیطان رجیم و موحد خواندن این ملعون رجیم، ادعای خروج جن از درون مردم، ترویج زیرکانه تناسخ، نفی برخی از مسلمات مانند ادعای وجود نداشتن حضرت عزرائیل ،لمس و تماس غیر شرعی با بدن زنان نامحرم به بهانه درمان عرفانی و دهه ها انحراف دیگر که بنده از میان اظهارات وی اسناد زیادی در این مورد به دست آورده ام.

فرقه حلقه ابزاری است برای براندازی نرم جمهوری اسلامی. حمایت همه‌جانبه غربی‌ها از محمدعلی طاهری و سفرهای او به کشورهای اروپایی و برگزاری جلسات مختلف مسئله ای است که یک فرد معمولی نمی‌تواند آنها را انجام دهد. شیوه کار غربی‌ها در ایران جزیره جزیره‌ای است. در ایران کار می‌کنند بعد یک فرد را لیدر قرار می‌دهند تا بتوانند جنگ فرقه‌ای در کشور ایجاد کنند. سپس این افراد که عموماً سوابق نامعلومی دارند در یک دوره وارد کار می‌شوند. سابقه طاهری و همسرش به چریک‌های فدایی برمی گردد. بعد خبری از او نبود. خودش می‌گوید در ترکیه درس می‌خوانده است ولی وقتی بررسی می‌شود می‌بینیم که این سال تحصیلی وی با سال تأسیس دانشگاه هماهنگ نیست. کار این فرقه‌ها مبارزه با آموزه‌های دینی است.

نفی اصول و مبانی اسلامی ما. طاهری به صورت عمد اول قرآن را زیر سؤال می‌برد اعتقاد دارد قرآن ناقص است و نوشته پیامبر است بعد با اعضاء شبکه که هرمی است طرح می‌کنند که باید ناقص بودن قرآن را در جامعه بنشانیم تا بتوانیم حرف‌های خود را اثبات کنیم. مرحله بعدی زیر سؤال بردن ائمه است، چون ستون تشیّع است؛ لذا سعی می‌کند آن را بکوبد در سخنانش زیارت ائمه را شرکت می‌داند. زیارت قبور را کثرت‌گرایی می‌داند. مهدویت را می‌کوبد. امام زمان(عج) را مسخره می‌کند و می‌گوید منجی عقل است. بعد جایگزین برای عقل می‌گذارد که جایگزین خودش است. فرقه حلقه به دنبال زدن چهارچوب‌های اصلی دین ماست.

کسانی که وارد این فرقه شدند بی‌موالات شدند. دختران مذهبی که وارد این فرقه‌ها شدند الان حجاب ندارند. برخی از بچه ‌مذهبی‌ها که از شاگردان برخی عرفا بوده‌اند وقتی وارداین فرقه شدند کم‌کم منحرف شدند. اندیشه‌های طاهری اندیشه‌های التقاطی برگرفته از مسیحیت است. مطلب دیگراینکه این فرقه‌ چارچوب مشخصی ندارد. چارچوب طاهری است و تنها جاذبه آن به دروغ مسئله "شفاء" است. البته مسئله خارج کردن جن از کالبد بدن که متأسفانه در سراسر کشور نیز رایج شده، از دیگر جاذبه های این فرقه است.

«یا دلیلَ المتحییّرینَ ؛
ای خدایی که راهنمای سرگردان‌هایی»
(1)

شکار با ابزار عرفان
از نظر روان شناسی، گرایش معنوی زن‌ها بیشتر از مردان است. برخی از مردان هفت خط با توجه به همین نکته دام می‌گسترانند و دانه می‌پاشند. برخی از افراد ظاهری بسیار مقدس دارند: ریش بلند، انگشترهای جذاب و پوشش اسلامی و.... نباید غافل باشیم که امامان هم به ما تذکر داده‌اند که حتی زیاد نماز خواندن افراد فریب‌تان ندهد. «امانت داری» و «صداقت»
(2) او را محک قرار دهید. و این دو ملاک را نمی توان با نگاه به ظاهر افراد تشخیص داد. فراموش نکنید که برخی از انسان‌ها مانند «قارچ سمی» هستند ظاهری زیبا و باطنی مسموم و کشنده دارند. برای گزینش در هر کاری به خصوص ازدواج، استاد عرفان و اخلاق و... نیاز به «شناخت» داریم و شناخت پیدا کردن امری ساده نیست:

نمونه اول: خانم پزشک که همسرش هم پزشک بود می‌گفت: من گرایش معنوی داشتم و با استاد عرفانی توسط دوستانم آشنا شدم. سخنان این استاد آرامش بخش بود. از همسرم که گرایش معنوی نداشت، خواستم که او هم در جلسات این استاد عرفان که او هم پزشک بود شرکت کند. این استاد نماز نمی‌خواند و می‌گفت: راحت‌تر از نماز هم می‌توان به خدا رسید. فرزندم و شوهرم نیز به تدریج شیفته او شدند. در ضمن کلاس‌ها متوجه شدم او مشکلات اخلاقی( انحرافات جنسی و..) دارد و خودم را از جلسات او کنار کشیدم. او که متوجه هشیاریم شده بود، شوهرم را اغفال می‌کرد حتی به تدریج روی ذهنش کار کرد تا جایی که ارتباط او با خانم‌های دیگر را تشویق می‌کرد و رابطه ما با همسرم خراب شد. الان متوجه شده‌ام که همان گونه که پزشکی، تخصص نیاز دارد عرفان و تدین هم تقوا و تخصص لازم دارد و ذوقی و سلیقگی نیست.

سر بردیدن با پنبه عرفان
استاد عرفانی توسط دوستم به من معرفی شد او می‌دانست که من گرایش دینی و معنوی عمیق دارم بنابراین از ابتدا از دین سخن می‌گفت او پیوسته می‌گفت نگرانم که حتی این سخنان عادی ما گناه آلود باشد. وقتی چشمم را باز کردم که دیگر دیر شده بود او من را با همین حرف‌ها رام کرده بود آن قدر این بحث‌ها ادامه پیدا کرده بود که من که در عطش یافتن همسر و شریک زندگی بودم «وابستگی روانی» به او پیدا کرده بودم و ذهن و روانم مثل معتاد شده بود. او حالا با خیال راحت از اقامت رنگ چشم‌هایم، نوع ابروهایم، چگونگی خنده هایم و...می‌گفت. الان عقلا می‌دانم که ما از یک سنخ و جنس نیستم ولی قلباً به چیزی جز رسیدن به او «نمی‌توانم» فکر کنم.

قال الصادق - عليه السلام –:
لاتَنظُروا الى طولِ ركوعِ الرجلِ و سجودهِ،
فانّ ذلك شىء اعتادَه فلو تَرَكَه اِستُوحِشَ لذلك ولكنْ اُنظروا الى صدقِ حديثِه ، و اداءِ امانتِه .(3)

این شعار حاوی یک آزمون شناسایی دیندار واقعی است. این آزمون در گزینش دوست، استاد و همسر بسیار معیار خوبی است .به طول ركوع و سجود شخص ننگريد (فريفته نگرديد) زيرا ممكن است به آن عادت كرده باشد و اگر ترك كند وحشتش گيرد، ليكن به راستى گفتار و اداى امانتش بنگرید.(این آزمون برای کسی است که نماز می خواند. کسی که نماز نمی‌خواند از همان ابتدا از دایره گزینش باید خارج شود و تکلیف مان این‌جا روشن‌تر است

--------------------------------------------
(1)مفاتیح الجنان، دعای جوشن کبیر

(2) امانت و صداقت دو مفهوم فراگیر هستند که دامنه ای بسیار گسترده دارد. به عنوان نمونه راستگویی و صداقت در ابعاد زیر معنا می‌یابد: با خود با خدا، با دیگران و حتی طبیعت. کسی که دروغ می‌گوید به فطرت خود خیانت می کند و..

(3)اصول كافى ، ج 3، ص 165

منبع: نرم افزار نیش ها و نوش ها/ سایت اسک دین

خوش بینی یا احتیاط؟

در روایت داریم اصل بر خوش بینی است مگر این که فتنه ها زیاد شود.

سلام
از پاسخهای اساتید بزرگوار بی نهایت متشکرم
آیا مراجع در این زمینه فتوا دارند؟

منیب;302352 نوشت:
سلام
آیا مراجع در این زمینه فتوا دارند؟

در مورد خود فرقه موارد بسیاری از فتاوای مراجع عظام وجود دارد به این شرح:

آیت الله العظمی نوری همدانی (دامت برکاته):

مروجین فرقه کیهانی با این افکار

مرتد محسوب می شوند

IMAGE(<a href="http://hamidmousavi.bloghaa.com/files/2011/07/Unسبopy-300x142.jpg" rel="nofollow">http://hamidmousavi.bloghaa.com/files/2011/07/Unسبopy-300x142.jpg</a>)

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی (دامت برکاته) :

عرفان کیهانی در ردیف فرق ضاله است

IMAGE(<a href="http://hamidmousavi.bloghaa.com/files/2011/07/Untitled-1-فث-236x300.jpg" rel="nofollow">http://hamidmousavi.bloghaa.com/files/2011/07/Untitled-1-فث-236x300.jpg</a>)

روز نوشت میرحمید موسوی

بنابر درخواست عده ای از مخاطبان پایگاه تخصصی عرفانهای کاذب ، فتواهایی که مراجع تقلید در مورد فرقه "حلقه کیهانی" صادر نمودند را با اجازه نامه کتبی از کانون فرهنگی تبلیغی امام رضا(ع) به صورت pdf تنظیم کرده و در اختیار همگان قرار داده ایم.

فتوای 15 نفر از مراجع تقلید شیعه در پی دی اف تهیه شده است.

واین هم نظر علماء بزرگوار در رابطه با حضور در کلاسهای عرفان

حلقهpdfفتوای مراجع تقلید در مورد کلاسهای فرقه"حلقه کیهانی"

بنابر درخواست عده ای از مخاطبان پایگاه تخصصی عرفانهای کاذب ، فتواهایی که مراجع تقلید در مورد فرقه "حلقه کیهانی" صادر نمودند را با اجازه نامه کتبی از کانون فرهنگی تبلیغی امام رضا(ع) به صورت pdf تنظیم کرده و در اختیار همگان قرار داده ایم.

در این جا سوالي که به ذهن هر مخاطبي ميرسد اين است که آيا حقيقتا مي توان عرفان را در عوض دريافت 50 هزار تومان به هر كسي آموزش داد و اصولاً آيا هر شخصي با پرداخت مبلغي، مستعد فراگيري و طي طريق عرفاني خواهد شد؟!
آيا در طول تاريخ اسلام، عارفان در قبال دريافت پول و اجرت مادي به نشر آموزه هاي ناب الهي به ديگران مشغول بوده اند يا اينكه به ظرفيت، استعداد، توان و شوق طالب توجه داشته اند؟!
عارفان بالله از دكان بازي و تجارت از راه معنويت و سوداگريهاي مادي و دنيايي به نام دين و عرفان، مبرّا بوده اند؛
هر كه را اسرار حق آموختند/ مهر كردند و دهانش دوختند.

سلام
با تشكر فراوان از استاد گرامي
چرا در جامعه عرفان حقيقي اين قدر ناشناخته مونده كه جوانان طالب معرفت و حقيقت به دام اين گونه به اصطلاح عرفانها مي افتند؟
چرا در رسانه هاي جمعي مثل تلويزيون در باره عرفان حلقه صحبت نمي شه؟
كساني كه جذب اين عرفان مي شن فكر ميكنند به سرچشمه آب حيات رسيده اند و برگشتنشون با خداست

سلام. يه سوال:
(ببخشيد من چون اطلاعات چنداني در اين موارد ندارم شايد سوالم خيلي پيش پا افتاده باشد.)
اين عرفان حلقه اي كه فرموديد خوب نام مشخصي دارد ديگه.... يعني هر كسي بخواهد برود كلاس عرفان مي تواند متوجه بشود عرفان حلقه اي هست يا عرفان حقيقي؟
به طور كلي شما كلاس عرفان رو توصيه مي كنيد اصلا؟

ماشالله چقدر مخالف
عرفان حلقه ابتدایش خوب بود ولی بسیار به بیراهه کشیده شد
فکر کنم اولین افرادی که آوردن تو ایران الان بازداشت باشن
و خیلی از افرادشون هم اجازه کار ندارن
بقول یه دوستی خیلی از نیت ها اولش خوبه ولی مهم در حین انجام کاره که مشخص می شه

این مطلب رو تو نت دیدم!

عرفان کیهانی ( عرفان حلقه ) و چالش ها

عرفان کیهانی با تمام جذابیت های خودش و ظاهر موجهی که برای افرادی عامی دارد , و از سخنان دینی و مذهبی برای تائید کردن خودش استفاده می کند و در تئوری های عمومی بسیار موجه و زیباست , اما در عمق تئوری ها و عمل دچار اشکالاتی اساسی می باشد .

عرفان یک مقوله فرا مذهبی است که هیچوقت خودش رو درگیر مذهب نمی کند , کاری که دقیقا عکسش در عرفان کیهانی رخ داده ! اصولا امروزه هیچ احمقی حرف های اشتباه رو در یک قالب زشت ارائه نمیده ! بلکه بالعکس , در لابلای هزاران حرف درست و حقیقی , نکته های انحرافی خودش رو جا میده .

تعدادی از چالش ها به شرح زیر هستند :

-
حلقه هایی که گرفتنشون از یک استاد ضروری هست , اون هم بصورت حضوری ! (یعنی اجازه گرفتن شعور کیهانی از یک انسان برای جاری شدن در انسان دیگر!)
- اولین بار چه کسی به آقای محمد علی طاهری ( موسس این سبک ) حلقه تفویض کرده ؟
- چه کسی به آقای طاهری سپر محافظ داده ؟
- چطور از انتقال و وجود حلقه و سپر های محافظی که گفته میشه اما دیده نمیشه مطئن بشیم ؟

- معلوم نیست در پس حلقه هاشون چه خبر هست ! چون در مورد مکانیزم دقیق عملکرد حلقه تنها چند تئوری کاغذی هست که عینا تکرار میکنند و نمی تونن در مورد منطق اون بحث کنند . در آخر هر بحثی این رو می گن که استاد طاهری گفته ! یعنی یک جور وابستگی و تکرار صرف حرف های اساتید !
- هر کجای کار گیر کنند در مورد توضیح چگونگی درمان , میگن هوشمندی کیهانی خودش انجام میده ! پس تا جلا مگر هوشمندی کیهانی نبوده و محمد علی طاهری اون رو خلق کرده که بیماران رو درمان کنه ؟ در صورتیکه در تعاریف خود طاهری این نیروی کیهانی ازلی و ابدی هست . پس اگر این نیرو هوشمند و در همه کائنات جاری هست , چرا خودش بدون اجازه شما بیمار رو درمان نمی کنه ؟ چه هوشمندی هست که باید از شما اجازه بگیره ؟!
- اگر هم در نقد های وارده به عرفانشون خیلی کم بیارند , بهتون میگن توجزو نیروی منفی هستی , آلودگی غیر ارگانیک داری و می خوای ما رو خراب کنی , و برات تشعشع نمیدونم+1 تشعشعات مختلف دفاعی اعلام می کنند !
- تمام اعضای این عرفان , به نوعی مسخ شده و هیپنوتیزم شده در جهت حرف های محمد علی طاهری هستند . انگار بجز حرف های طاهری حرف های هیچ کسی رو نمی فهمندو فقط از اون فرمان می گیرند. حتی قدرت متوجه شدن همین موضوع رو هم ندارند . و این فوق العاده خطرناک هست .
- مشخص نیست علی طاهری دقیقا چطوری به این روش دست پیدا کرده و هیچ توضیحی در این باره داده نشده ! در عرفان و اشراق حقیقی تمام تجربیات دقیقا قابل تشریح و توضیح هستند .فوق العاده مهم هست که دقیقا معلوم بشه که یک فرد از چه راهی به قدرت های خودش دست پیدا کرده است ؟!
- از همه مهمتر تئوری هایی هست که در مورد تاثیر گذاری غیر ارگانیک ها مطرح می کنند . اینکه به سادگی غیر ارگانیک ها در بدن انسان ها وارد می شوند و خیلی انحرافات دیگه ! دقیقا تلقین همین حرف ها باعث باز شدن دریچه هایی برای حضور غیر ارگانیک ها شده و سوژه را قربانی می کند .در بسیاری از جلسات تفویض حلقه ها مشاهده شده است , انسان هایی که در تمام طول زندگی حالت عادی داشته اند , با چیزی تحت عنوان گرفتن حلقه , دچار نوعی تسلط غیر ارگانیک ها بر کالبد هایشان شده اند و از حالت هوشیاری و کنترل بر روی خود خارج شده اند !

تلقین این نظریات , چه با غرض های ویژه , چه از روی نا آگاهی , در راستای اهداف نیروهای منفی بوده و باعث بروز آلودگی ها و انحرافات هولناکی در قربانیانی که این سخنان را می پذیرند خواهد شد !
به یاد داشته باشید که در علوم روحی تنها با داشتن نیت خیر , عملی خیر و مثبتی انجام نمی گیره و داشتن علم و آگاهی حیاتی است .

امیدوارم شما از قربانیان نباشید , چون نجات آدمی که خودش قبول کرده قربانی بشه و بشدت روی درست بودن این عملش تاکید داره , بسیار مشکل هست .

[=georgia]جمع بندی

پرسش

يكي از همكارانم در كلاسهاي عرفان حلقه شركت مي كند و براي جذب ديگران هم تلاش مي كند. ادعا مي كنه بدن آدم اسكن ميشه و همه بيماريهاش شناخته مي شه و درمان مي شه. همه وقتش در محل كار صرف زنگ زدن به آدمايي ميشه كه به اصطلاح درمانشون مي كنه و احوال پرسي از اونا و راهنمايي اونا كه اين مساله ما رو واقعا كلافه كرده
چكار ميشه كرد كه گمراهي خودش رو به ديگران انتقال نده ؟ (با توجه به اينكه تعصب زيادي داره تو راهي كه داره ميره) و اينقدر در محل كار با تلفن صحبت نكنه. ضمنا اگر بخواهم ازطریق قانونی جلوی کارش را بگیریم ممکنه برای من و کارم مشکلاتی درست کند.

پاسخ

سلام و عرض ادب خدمت شما پرسشگر محترم
چو می بینی که نا بینا و چاه است
اگر خاموش بنشینی گناه است

قرآن می فرماید همدیگر را حق سفارش کنید و تواصوا بالحق. شیوه های ارشاد و توصیه به حق براساس ظرافت های روان شناختی باید باشد
[=1]

• [=georgia]زمان شناسی،
  • [=georgia]مکان شناسی،
  • [=georgia]مخاطب شناسی،
  • [=georgia]زبان و واژه شناسی،
  • [=georgia]ابزار و روش شناسی [/]
    [=georgia]در ارشاد دینی مهم است. از همه مهم تر این است که ارشاد دینی به قصد خیر رساندن و جلوگیری از ضرر است و ریشه در محبت به مخلوق و هم نوع است. خیلی مواقع که ارشاد و نصیحت اثر ندارد به دلیل این است که آلوده به خودبرتر بینی و انتقام، تحقیر و تمسخر و کوبیدن طرف مقابل در جمع (ناخودآگاهانه و آگاهانه) است.
    ما اگر بخواهیم آش یا کوفته ای بپزیم که تا حالا نپختیم خیلی دقت می کنیم ببینم که مواد لازمش چیه؟ چه مقدار باید مواد را بریزیم چه کار کنیم خوش رنگ بشه و....ولی اغلب موارد در ارتباط با دیگر و تذکر دادن به ظرافت ها دقت نمی کنیم. البته شما پرسشگر محترم همین که برای این امر مشورت کرده اید مشخص است که نکته سنج و اهل دقت هستید.
    چه باید کرد؟
    چه کنیم که هم به خود فرد کمک کنیم؟ هم اجازه ندهیم دیگران گرفتار شوند و چه کنیم ارتباط مان با این افراد خراب نشود و او هم برای کار ما یا خودمان مشکلی ایجاد نکند؟ حضرت علی می فرمایند: المؤمن کیس الفطن؛ مؤمن زیرک و باهوش است.
    باید نرم و مخملی جلو رفت هم گونه که دشمن نرم و خاموش هجوم می آورد.
    برخی از راهکارهای پیشنهادی
    1- بینش افزایی: خودتان در این زمینه مطالعه کنید تا در گفتگوی با شما دست تان را پر ببیند. اگر ببیند شما اطلاعات خوب و مستندی دارید نوع برخوردش فرق می کند.
    2- آنتی ویرویس:‌باید برای باکتری ضد باکتری و برای ویروس ضد ویروس و...به کار برد. یکی از کارهایی می توانید انجام دهید این است که کتاب ها و سایت های مربوط به نقد آن عرفان را در دسترس قرار دهید. مثلا می تونید بگید برام جالب شخنان شما را بشنوم و اجازه بدهید تخلیه اطلاعاتی شود و بعد بگید دوست دارم سخنان و نقد های کارشناسان را هم بخوانم. بعد می توانید در این زمینه کتاب نقد ببرید و مطالعه کنید و به دیگران هم نشان دهید و حتی بدهید به خود او مطالعه کند همه اینها می تواند بدون موضع گرفتن و حالت تدافعی به خود گرفتن انجام گیرید.
    3- منبع شناسی: در زمینه عرفان های نو ظهور با منابع زیر آشنا شوید و آشنایشان کنید.
    - افسون حلقه(نقد و بررسی عرفان حلقه) نشر سایان، تهران
    - فصلنامه مطالعات معنوی
    - سایت استاد محمد تقی فعالی
    - سایت بهداشت معنوی
    - سایت پرسمان
    http://www.hrmazaheri.com/
    http://nozohor.porsemani.com/
    http://behdashtemanavi.com/
    http://www.moshkani.com/
    http://www.antisatanism.com/
    http://erfan90.persianblog.ir

4- ترساندن از احتمال ضرر: آدمی فطرتاً خطرگریز و نفع گراست. همین که شما به عنوان سئوال نرم نرم شبهاتی را مطرح می کنید و یا خطراتی را بیان می کنید خودش می تواند در او یا حداقل اطرافیان تأمل ایجاد کند.
    برخی از اینها:
    بررسی شکایات خصوصی از این افراد و جستجو در جراید و اینترنت است
    بخش دیگر اعترافات است
    بخش بعد اعلام خطر پلیس و...است.

5- عرفان حقیقی: اگر مذهبی است می توانید نظر مراجع تقلید را برای او باز کنید و سیره عرفای شیعه را بیان کنید اگر این افراد براساس گفته خدا عمل می کنند نباید بین آنها و عرفا دوگانگی باشد.

6- ارسال نامه: اگر شیوه های بالا جواب نداد می توانید از شیوه غیر مستقیم استفاده کنید و مانع تخریب او شوید مثلا کسی نامه ای به حفاظت محل کار بنویسد و بیان کند که از این محل تلبلیغاتی صورت می گیرد و تلف های زیادی می شود. عامل اصلی فلانی است و برخی از همکاران او نیز مانند خودتان و... زیر نظراند. خواهش مندیم بررسی کنید. البته دلیل کافی داشته باشید که شما با او نیستید جوری نشود که شما هم الکی گیر بیفتید

نیز می توانید نامه را به خودشان بنویسید که شما و همکاران تان زیر نظر هستید ( البته دروغ هم نگفتید شما آنها را زیر نظر دارید) و ابتدا کمی از خطرات به طور خلاصه بگویید و بعد بگویید که اگر ادامه دهید برخورد قانونی می شود.
    مراقب باشید امضا نکنید ها( آخه ما عادت داریم ته نوشته هامون را امضا کنیم)
    7- مشاوره: به دوست تان شماره و ایمیل زیر را بدهید تا با کارشناسان تبادل اطلاعات کند و نیز خودتان هم می توانید پاسخ شبهات را از کارشناسان بپرسید و ضبط کنید و به ایشان برهید.

تلفکس:
    0251-7832389
    تلفن:
    0251-7738375
    ایمیل:

.........................................................

اطلاعات تماس

آدرس:
    قم - خیابان فاطمی(دورشهر) - کوچه 6 - پلاک 52 - طبقه اول
    تلفکس:
    0251-7832389
    تلفن:
    0251-7738375
    ایمیل:

موسسه بهداشت معنوی در دومین سال حضور خود در نمایشگاه کتاب تهران کتاب «راز فرشتگان» را به قلم حجت الاسلام حمیدرضا مظاهری سیف عرضه کرده است.

[]
  • [=georgia]به گفته مدیرعامل موسسه بهداشت معنوی این کتاب رمانی در زمینه معرفی معنویت اسلامی و نقد برخی معنویت‌های نوظهور است. [/]
    [=georgia]
    مظاهری سیف افزود: قهرمان داستان این کتاب، فرشته‌ای است که از زمان حضرت آدم(ع) وارد زندگی انسان (حضرت آدم) می‌شود و با فرزندان آدم و نسل انسان تجربه‌هایی در راستای مبارزه با شیطان دارد.
    موسسه بهداشت معنوی در غرفه ی خود به ارائه تابلو- مقالاتی با موضوع نقد و بررسی عرفان های نوظهور پرداخته است و هر روز حضور کارشناسانی برای پاسخگویی به شبهات رایح در باب عرفان های دروغین استفاده کرده است.
    موسسه بهداشت معنوی از سال 1389 با هدف مقابله با عرفان های نوظهور در قم تاسیس شده و تا امروز علاوه بر فعالیت های اجرایی 43 عنوان کتاب را در این زمینه منتشر کند.

تهدید اساتید،محققان و خبرنگاران منتقد عرفان حلقه

روابط عمومی مؤسسه علمی فرهنگی بهداشت معنوی اعلام کرد:
    به تازگی ایمیل های تهدید آمیزی از سوی رهبران عرفان حلقه برای فعالان فرهنگی، خبرنگاران محققان و نویسندگان و اساتید حوزه و دانشگاه که در راستای نقد و بررسی آثار و افکار مطرح شده در عرفان حلقه نوشته یا مصاحبه ای داشته اند، ارسال شده است.
    ایمیل ها که متنی نسبتاً طولانی دارند و درجای جای آن به سخنان محمد علی طاهری استناد شده است، سرشار از اهانت به اسلام، نظام اسلامی و مسئولان عالی رتبه نظام است. در این ایمیل ها که با نام مستعار ارسال شده، فهرستی تهدید آمیز از منتقدان عرفان حلقه ارائه شده است.
    در این پیام ها این جملات و نام ها دیده می شود:
    «تا استاد در زندان است
    یزید موشک باران است
    ميكروبهايي كه بايد از بين بروند: حمید رضا مظاهری سیف - محمد جواد ادبی - کلانتری -علی قهرمانی - مصطفی قانعی – مژگان امر الهی- محمد صادق زمانی – رشیدی -رضا صبور-– علی فلاح رفیع- محمود رضا قاسمی – فاطمه مغیثی – اسد الله تبار – بهرام روشن منش – محمد صابری –– اسدی – هدیه قاجار- شراره معقولی- محمدی ومشکاتی - میر حمید موسوی – سید محمد آذربخش»
    پیرو این موج تهدیدات از سوی عرفان حلقه روابط عمومی مؤسسه بهداشت معنوی از حجت الاسلام مظاهری که نام شان در صدر این فهرست قرار دارد، درخواست کرد تا در گفتگویی به این پیامها پاسخ دهند. اما ایشان با امتناع از گفتگوی مستقل در این زمینه بیان نمودند: «کسی که لباس نفاق می پوشد و به جنگ اسلام می رود هیچ چیز از او بعید نیست. یک جمله از امام(ره) به ذهنم می رسد که خوب است در پاسخ به این پیام ها اعلام کنید و آن اینکه امام(ره) بعد از اقدامات تروریستی منافقین فرمودند: «بکشید ما را، اسلام و انقلاب با این خون ها تقویت می شود.»
    سپس مطرح شد که تعدادی از نام های ذکر شده در لیست، پژوهشگران این مؤسسه هستند، نظرتان در این باره چیست؟
    رئیس مؤسسه بهداشت معنوی پاسخ دادند: «برادران و خواهران ما در این مؤسسه برای جهاد آمده اند و آرزوی شهادت دارند.»
    در پایان در حالی که مظاهری از اتاق کارش خارج می شد، گفت: «بعضی از دوستان ما از داخل و خارج مؤسسه با دیدن این پیام ها دلخور شده اند، چون زحمت کشیده اند و در مقالات، مصاحبه ها و سمینارهای شان عرفان حلقه را نقد کرده اند، اما اسم شان در لیست شهدا نیامده است.»

• [="Tahoma"][="DarkGreen"]

جمع بندي
    فوق مورد تأييد است
    [/]

موضوع قفل شده است