دانلود مستند میراث آلبرتا

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانلود مستند میراث آلبرتا

[="Times New Roman"]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

حوصله دیدن مستندی با عنوان فرار مغزها را نداشتم. فرار مغز ترکیب دو کلمه است که تشکیل یک معنای تبلیغی شبه پروپاگاندائی را میدهد.

بررسی فرار مغز در ایران یعنی بر رسی تاریخ خدمت کردن ایرانی به غیر و.. که حوصله دیدن آن را پیشاپیش از آدم میگیرد.

شبکه چهار بخش اول این مستند رو که توسط دانشجوئی از دانشجویان شریف ساخته شده به میز نقد کشاند
و بعد وسوسه فهمیدن محتوای آن ...

در این مستند درباره فرار دانشجویان رتبه بالای کنکور( بالاخص) تمرکز شده بعد به مقایسه شرایط زندگی و تحصیل در ایران و در کشورهای هدف
و نهایتا آینده ای که برای خود ترسیم میکنند.

ولی نکته ای هست در این مستند که ارتباطی به فرار کسی ندارد.

و آن باعث شده که شما عزیزان را دعوت به دیدن این مستند کنم و آن
بیماری شایع ضعف ابداع و نوآوری در تمام ابعاد زندگی در جامعه ماست

کپی محوری در سلایق در خواسته ها در اهداف و حتی آرمانها در جامعه ما امری بدیهی و واضح است

مغزهای ما فرار میکنند چون قبلا عده ای چنین کردند
دانشجویان ما درس میخوانند چون عده ای قبلا چنین کردند
عده ای درس میخوانند کارمند شوند چون کارمندان را الگو دیده اند
عده ای..

نمیدانم چند نفر متخصص شاخه های علوم فنی یا علوم انسانی اساسا درسشان بدردشان میخورد .
شما یک آمار بفرمائید

و با فرمت mkv

www.Downloadha.com).rar" title="http://dl2.downloadha.com/Mostanad/May%202012/Alberta%20Legacy%20(www.Downloadha.com).rar">لینک مستقیم دانلودها

حجم: ۴۸۰ مگابایت
کیفیت: WebRip 720p

منبع : mirasealberta.ir
و downloadha.com[/]

bina88;298148 نوشت:

نمیدانم چند نفر متخصص شاخه های علوم فنی یا علوم انسانی اساسا درسشان بدردشان میخورد .
شما یک آمار بفرمائید

برای رفتن نیاز نیست رتبه 1 کنکور باشید، معیارهای دیگری نیز هست که بعضا مهم تر هستند

اما در کل مشکلات به قدری در اینجا زیاد است که افراد را تحریک به رفتن می کند، این به معنای این نیست که آنجا بهشت است، اصلا! ولی حداقل مشکلات بنی اسرائیلی نداری!

از کلاس ما در لیسانس 5-4 نفری رفتن. بعضی ها هم امیدوار بودن با موندن توی این مملکت اون رو بسازن. الان بیشتر گروه دوم مثل خـــــــــــــــــــــــر پشیمانند (این توهین به غیر نیست، لطفا حذفش نکنید)

البته در مورد جو روانی درست گفتید. در شریف اکثرا می خواهند بروند چون پیشینیانشان همین کار را کردند!

آقا اگر می تونید برید....

این مستند کاملا چرت و پرت بود...

من تمامی دوستام اونور هستند و دارند تحصیل می کنند و همینطور اونجا مشغول کار هستند و خودم هم گه گداری برای کنفرانس ها می رم..

تنها مشکلی که اونجا وجود داره اینه که اونا فرهنگ تعامل اجتماعیشون با ما خیلی فرق می کنه.

و علاوه بر این ها برای اینکه بخوای پول در بیاری باید مثل مرد کار کنی والا مثل ایران نیست که خر تو خر باشه.

خودم چند ماهی اونجا بودم و کاملا با وضعیت اونجا آشنا هستم.

اگر زبانتون خوب باشه و بتونید با فرهنگشون کنار بیاید خیلی راحت می تونید خودتون رو با اونا وفق بدید.

اما با این حال وطن یک چیز دیگه است.

اما متاسفانه در این کشور هیچ جای پیشرفتی برای کسایی که واقعا نخبه هستند وجود نداره.

اونجا واقعا از ذهن ها استفاده می کنند.

طرح بدید آنقدر طرحتون رو مورد بررسی قرار می دند که خودتون تعجب می کنید چون که اونا متعقد هستند که هر طرحی نیاز به پژوهش و بررسی عمیق داره و بعد از اون اگر درصدی نشانه موفقیت در آن دیده شد باید برایش وقت و سرمایه صرف کرد.

خلاصه اونجا حساب کتاب داره مثل ایران درهم نیست که یک نفر با مدرک لیسانس دانشگاه آزاد صاحب نظر باشه که چهار چهار تا رو نمی دونه...

همین چند ماه پیش من یک طرح برای پردازش موازی دادم.. طرف نگاه نکرده گفت بدرد ما نمی خوره...

همون طرح و به واسطه یکی از دوستان به دانشگاه کمبریج ارائه کردم همین چهار روز پیش ایمیل تائیدیه طرح برام اومده.

در هر حال این مستندات تا حدودی درست هست اما نه اینطور که اینا ساختن....

بازم می گم اگر می خواین واقعا چیزی یاد بگیرید برید...

والا برای زندگی و اینا ایران نسبت به اونجا خیلی بهتر هست چون خر تو خره، بی حساب و کتابه.

اما اونور نه.. حتی تاکسی هاشون قانون دارند....

anoushiravan;298182 نوشت:

برای رفتن نیاز نیست رتبه 1 کنکور باشید، معیارهای دیگری نیز هست که بعضا مهم تر هستند

اما در کل مشکلات به قدری در اینجا زیاد است که افراد را تحریک به رفتن می کند، این به معنای این نیست که آنجا بهشت است، اصلا! ولی حداقل مشکلات بنی اسرائیلی نداری!

از کلاس ما در لیسانس 5-4 نفری رفتن. بعضی ها هم امیدوار بودن با موندن توی این مملکت اون رو بسازن. الان بیشتر گروه دوم مثل خـــــــــــــــــــــــر پشیمانند (این توهین به غیر نیست، لطفا حذفش نکنید)

البته در مورد جو روانی درست گفتید. در شریف اکثرا می خواهند بروند چون پیشینیانشان همین کار را کردند!

با سلام
درسته معیارهای دیگری هم هست !!اما اینجا اصلا آش دهان سوزی نیست !!
و مشکلاتی بر سر راه وجود دارد که کمتر کسی تا بحال به آنها فکر کرده و یا دیده !!!
آنهایی که پشیمانند از ریشه مشکل دارند !!
شما از حالو روز آنها که رفتند خبر دارید!؟بنده حداقل یه ۲۰ نفری را میشناسم که به کدام ناکجا اباد رسیده اند
که بسیار خانمان سوز است

دلنما;298209 نوشت:
آقا اگر می تونید برید....

این مستند کاملا چرت و پرت بود...

من تمامی دوستام اونور هستند و دارند تحصیل می کنند و همینطور اونجا مشغول کار هستند و خودم هم گه گداری برای کنفرانس ها می رم..

تنها مشکلی که اونجا وجود داره اینه که اونا فرهنگ تعامل اجتماعیشون با ما خیلی فرق می کنه.

و علاوه بر این ها برای اینکه بخوای پول در بیاری باید مثل مرد کار کنی والا مثل ایران نیست که خر تو خر باشه.

خودم چند ماهی اونجا بودم و کاملا با وضعیت اونجا آشنا هستم.

اگر زبانتون خوب باشه و بتونید با فرهنگشون کنار بیاید خیلی راحت می تونید خودتون رو با اونا وفق بدید.

اما با این حال وطن یک چیز دیگه است.

اما متاسفانه در این کشور هیچ جای پیشرفتی برای کسایی که واقعا نخبه هستند وجود نداره.

اونجا واقعا از ذهن ها استفاده می کنند.

طرح بدید آنقدر طرحتون رو مورد بررسی قرار می دند که خودتون تعجب می کنید چون که اونا متعقد هستند که هر طرحی نیاز به پژوهش و بررسی عمیق داره و بعد از اون اگر درصدی نشانه موفقیت در آن دیده شد باید برایش وقت و سرمایه صرف کرد.

خلاصه اونجا حساب کتاب داره مثل ایران درهم نیست که یک نفر با مدرک لیسانس دانشگاه آزاد صاحب نظر باشه که چهار چهار تا رو نمی دونه...

همین چند ماه پیش من یک طرح برای پردازش موازی دادم.. طرف نگاه نکرده گفت بدرد ما نمی خوره...

همون طرح و به واسطه یکی از دوستان به دانشگاه کمبریج ارائه کردم همین چهار روز پیش ایمیل تائیدیه طرح برام اومده.

در هر حال این مستندات تا حدودی درست هست اما نه اینطور که اینا ساختن....

بازم می گم اگر می خواین واقعا چیزی یاد بگیرید برید...

والا برای زندگی و اینا ایران نسبت به اونجا خیلی بهتر هست چون خر تو خره، بی حساب و کتابه.

اما اونور نه.. حتی تاکسی هاشون قانون دارند....

با سلام

ای کاش این افسانه ها واقعی بود !!!!!!!!!!!!!!!!

رضا;298223 نوشت:

با سلام
درسته معیارهای دیگری هم هست !!اما اینجا اصلا آش دهان سوزی نیست !!
و مشکلاتی بر سر راه وجود دارد که کمتر کسی تا بحال به آنها فکر کرده و یا دیده !!!
آنهایی که پشیمانند از ریشه مشکل دارند !!
شما از حالو روز آنها که رفتند خبر دارید!؟بنده حداقل یه ۲۰ نفری را میشناسم که به کدام ناکجا اباد رسیده اند

که بسیار خانمان سوز است

شما که خودتان رفته اید، چرا دیگران را مشکل دار می دانید؟

من در پست قبل هم گفتم آنجا بهشت نیست ولی اینقدر هم به خاطر چیزهای کوچک اذیت نمی شوی

من تقریبا 10 تا از دوستانم رفته اند و مانده اند. اکثرا الان در mit و ucf مشغولند و حداقل در ظاهر بسیار هم راضی هستند.

هرچند اگر همین الان باز می خواستم انتخاب کنم می موندم

ببین رفیق موقعی که یک پست رو نقل می کنی با کنایه حرف نزن!

نقل قول:
ای کاش این افسانه ها واقعی بود !!!!!!!!!!!!!!!!

منظور؟

[="Tahoma"][="SeaGreen"]آخ آخ بحث از آلبرتا شد!!!
رفتیم رونمایی شو تو دانشگاه شریف هم دیدیم و چقد اعصابمون بهم ریخت. یه مستند ساختن اما حق مطلب رو ادا نکرد.
رفتن خوبه؟ ارزشه؟
مهم اینه که بمونی و بجنگی با مشکلات یا فرار کنی و بری؟؟؟
اصلاً رفتن فرار کردنه؟؟؟
هیچ کدوم از این سوالاتو درست درمون جواب نداد.
ولی نظر شخصی من به عنوان یک ایرانی اینه:
اگه به ایرانی بودنت می نازی، با تموم سختیاش بساز اما بمون تا ایرانت رو بسازی.
[/]

موضوع قفل شده است