جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,643
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11123

  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  دوستان یک سری مطالبی در اینترنت منتشر شده است مبنی بر اینکه 2 سال دیگه دنیا به پایان میرسه (حتما شنیدید)...... مطلبش هم پایین گذاشتم میتونید بخونید ....

  سوال اینجاست .....
  از لحاظ دینی و با توجه به گفته های دین ما چنین چیزی امکان پذیر است .... خوب پس تکلیف ظهور امام زمان (ع) چی میشه ..... تکلیف حکومت ایشان چی میشه ....
  از نظر دین چنین چیزی امکان پذیر است ؟
  کارشناسان عزیز لطفا راهنمایی کنند .
  آیا میتوان به چنین مطالبی که از نظر علمی اثبات شده اند
  (اینطور که به نظر میرسه...)اعتماد کرد ؟


  سال 2012 آخرالزمان است !؟!

  ================

  بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید. آیا واقعا 3 سال تا آخرالزمان باقی مانده است؟

  علی‌رضا نورایی: آخر دنیا نزدیک است! بر اساس نظریاتی که ریشه در یک پیش‌گویی از مایای باستان دارد، روز 21 دسامبر / 30 آذر سال 2012 / 1391 روز موعود است و دنیا به پایان خواهد رسید! از همین الان هم ماشین بازاریابی فیلم در آستانه اکران «2012» بر تبلیغات پیرامون پدیده‌های مرتبط با نابودی جهان این تاریخ افزوده و فضا را برای فروشی بی‌نظیر آماده می‌کند.

  اما واقعیت ماجرا چیست؟ آیا واقعا دنیای ما سه سال دیگر به پایان می‌رسد؟ در ادامه، پنج پدیده که طبق پیش‌گویی مایایی زمین را نابود می‌کند، بررسی شده است. شاید شما هم پس از به پایان بردن این مطلب، نظر دیگری درمورد این پیش‌گویی پیدا کنید.

  پدیده‌ای فضایی، قطب‌ها را می‌چرخاند

  در برخی پیش‌گویی‌ها پیرامون محشر 2012 گفته شده که زمین به واسطه برخورد یک شهاب‌سنگ دچار جابجایی قطب‌ها می‌شود، یا زمین در اثر پدیده‌ای نادر 27هزار سال‌نوری را یک‌شبه طی می‌کند و در مرکز کهکشان راه شیری قرار می‌گیرد؛ و یا داخل زمین به دلیل تشعشعات شدید خورشیدی ناپایدار می‌شود و به مکانی ناامن برای ساکنانش تبدیل می‌شود!

  جابجایی قطب‌ها این‌گونه رخ می‌دهد که پوسته و گوشته زمین ناگهان جابجا می‌شوند و با گردش به دور هسته بیرونی زمین، شهرهای ویران را به قعر خود فرو می‌برند.

  آدام مالوف، یکی از زمین‌شناسان دانشگاه پرینستون روی پیش‌گویی جابجایی قطب‌ها مطالعه کرده و این ایده آرماگدون 2012 را به چالش کشیده است. به گفته وی، شواهد مربوط به مغناطیس سنگ‌ها دال بر این است که قاره‌های زمین در گذشته چنین نوآرایی شدیدی را تجربه کرده‌اند ولی این فرآیندی میلیون‌ها سال به طول انجامیده و آن‌قدر آهسته اتفاق افتاده که انسان نمی‌تواند چنین چیزی را درک کند.

  سیاره‌ای ناشناخته در راه برخورد با زمین

  چند سال پیش، تلسکوپ فضایی هابل تصویری بی‌نظیر از ستاره متغیر 838 صورت‌فلکی تکشاخ را در فاصله بیست‌هزار سال‌نوری تهیه کرد که ستاره‌ای از نوع غول‌سرخ را همراه با غبار اطرافش نشان می‌داد؛ اما برخی پیدا شدند و گفتند این تصویر حاوی شواهدی از یک دنیای موهومی با نام سیاره ایکس ونیبیرو است و در مسیری واقع شده که تا سال 2012 به زمین اصابت خواهد کرد.

  این در حالی است که به گفته دیوید موریسون، یکی از اخترشناسان ناسا، «هیچ چیزی در آنجا وجود ندارد و این نزدیک‌ترین چیز به حقیقت است! اگر آنجا یک سیاره یا یک کوتوله قهوه‌ای و یا هرچیز دیگری وجود داشته باشد که 3 سال تا ورود به منظومه شمسی فاصله داشته باشد، منجمان قطعا از یک دهه قبل‌تر آن‌را شناخته و در حال مطالعه‌اش بودند! از آن بدتر این‌که اگر چنین چیزی واقعا وجود داشته باشد، حتی امروز با چشم غیرمسلح باید دیده شود».

  منشا این ایده در واقع پیش از آغاز شایعات پیرامون 2012 بود. زنی که ادعا می‌کرد از بیگانگان پیغام می‌گیرد، محشر نیبیرو را شایع کرد، تازه او اعلام کرده بود دنیا در سال 2003 به پایان می‌رسد و نه 2012.

  مقارنه خورشید و کهکشان به محشر می‌انجامد

  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟

  برخی رصدگران آسمان باور دارند که سال 2012، مقارنه آسمانی بی‌نظیری روی خواهد داد که برای اولین بار در 26هزار سال گذشته اتفاق می‌افتد. بر پایه این سناریو، مسیر خورشید در آسمان از نقطه‌ای می‌گذرد که قلب کهکشان راه‌شیری در آنجا قرار گرفته است.

  برخی نگران آنند که نیروی گرانش خورشید و نیروهای ناشناخته و بسیار قدرتمند کهکشانی یکدیگر را تقویت کنند و و مثلا با پدید آوردن یک جابجایی قطبی یا کشاندن زمین به داخل ابرسیاه‌چاله فوق‌العاده عظیمی که در قلب کهکشانمان لانه گزیده، آخرین روز زمین را رقم بزند.

  این درحالی است که هیچ مقارنه یا نظم کهکشانی جدیدی در سال 2012 وجود ندارد. هرسال به‌هنگام انقلاب زمستانی خورشید در نقطه‌ای از آسمان واقع می‌شود که بسیار نزدیک به مرکز کهکشان راه شیری است. شاید نویسندگان زیج‌ها و تقویم‌های نجومی از چنین مقارنه‌هایی هیجان‌زده شوند، ولی واقعیت آن است که چنین پدیده‌هایی فقط ظاهری است و برای اهل دانش معنی خاصی ندارد. مثال مشهور دیگر، قمر در عقرب است که ماهی یک‌بار اتفاق می‌افتد و هیچ تاثیر و تغییری در کشش گرانشی، تشعشعات خورشیدی، مدار سیارات یا هر چیز دیگری که حیات روی زمین را تحت شعاع قرار دهد، ندارد.

  مایا آخر دنیا را در سال 2012 پیش‌گویی کرد
  از آپولیناریو شیلی پیکستون نپرسید که آیا پایان دنیا در 2012 است یا نه. ریش‌سفید سرخ‌پوست مایا که در اکتبر 2009 / مهر 1388 در گواتمالا روی صفحه تلویزیون ظاهر شد، اعلام کرد که از این دامن زدن به این موضوع خسته شده است.

  به گفته برخی باستان‌شناسان، تقویم مایا آن‌طور که برخی دیگر اظهار می‌کنند در سال 2012 به پایان نمی‌رسد و قدیمی‌ها هم هرگز این سال را به عنوان پایان دنیا نمی‌شناختند. اما روز 21 دسامبر 2012، روز مهمی برای تمدن مایا است.

  آنتونی اونی، باستان-اخترشناس در دانشگاه کلگیت در ایالت نیویورک می‌گوید: «این زمانی است که بزرگ‌ترین دوره در تقویم مایا (یک میلیون و 872هزار روز یا 5125.37 سال) به پایان می‌رسد و دوره جدید آغاز می‌شود. در دوران اوج شکوه امپراتوری مایا، آنها تقویم بدون تکرار «شمارش بلند» را اختراع کردند؛ تقویمی با دوره‌ای بسیار طولانی که از بنیان‌های فرهنگی نشات می‌گیرد و به مسئله خلقت باز‌می‌گردد. دوره کنونی تقویم شمارش بلند در آن‌چه مایا به عنوان آغاز آخرین دوره آفرینش (11 آگوست 3114 پیش از میلاد) می‌داند، در انقلاب زمستانی 2012،به پایان می‌رسد. مایا این تاریخ را که هزاران سال پیش از تمدنش است را به عنوان «روز صفر» یا 13.0.0.0.0. نوشته است و در دسامبر 2012 تقویم گردشی مجددا به روز صفر می‌رسد و بازه طولانی دیگری آغاز می‌شود. این ایده حاکی از آن است که زمان و تمام جهان تجدید می‌شود، چه بسا بعد از سپری شدن دوره‌ای پراسترس. این درست مشابه شرایطی است که ما همیشه در روز اول سال، سال را نو می‌کنیم یا حتی در صبح بعد از تعطیلات آخر هفته».

  طوفان‌های خورشیدی زمین را ناآرام می‌کنند

  برخی دیگر شایع کرده‌اند که در 2012، خورشید فوران‌های مهلکی از شراره‌هایش تولید می‌کند که حرارتش، زمین را بر سر زمینیان ویران می‌کند.

  فعالیت‌های خورشیدی در بازه‌هایی تقریبا 11 ساله تغییر می‌کند. البته طوفان‌های بزرگ خورشیدی می‌تواند با اختلال در عملکرد ماهواره‌ها و سیستم‌های مخابراتی و انتقال برق، بخصوص در عرض‌های جغرافیایی نزدیک به قطب، به جوامع و دیگر سیستم‌های زمینی آسیب برساند، ولی هیچ نشانه‌ای حداقل در کوتاه مدت، دال بر این وجود ندارد که خورشید طوفان‌هایی به پا کند که از شدتش سیاره‌مان بریان شود. از سوی دیگر، اخترشناسان براساس دوره‌های یازده‌ساله فعالیت خورشید پیش‌بینی می‌کنند که اوج فعالیت خورشید یکی دو سال دیرتر از 2012 اتفاق بیفتد.

  پس 2012 چه اتفاقی می‌افتد؟

  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  بسیاری از پژوهشگران که شواهد پراکنده مقبره مایا را واکاوی می‌کنند، عقیده دارند که امپراتور به روشنی پیش‌گویی کرده که هر چیز ویژه‌ای در 2012 اتفاق خواهد افتاد.

  مایا، نگاره‌ای بر جای گذاشته که حتی اگر زمانی برایش مشخص نکرده باشد، به سناریوی پایان جهان در صفحه پایانی متن تقریبا 1100 صفحه‌ای که به عنوان «دست‌نوشته‌های درسدن» شناخته می‌شود، پرداخته است. مطابق توصیف این نگاره، جهان توسط یک سیل نابود می‌شود. این سناریویی است که بسیاری از فرهنگ‌ها به آن پرداخته‌اند و احتمالا توسط مردمان باستان هم تجربه شده است.

  به باور آنتونی اونی، منظور سناریوی دست‌نوشته‌ها فقط خوانده شدن به صورت لفظی نبوده؛ بلکه به عنوان درسی در رابطه با رفتار انسان بوده است. او تقویم بدون تکرار مایا را به تجدید دوره سال نوی خودمان تشبیه می‌کند؛ دوره‌ای از فعالیت‌های پرآشوب و پراسترس به پایان ‌می‌رسد و دوره جدید مثل تولدی دوباره آغاز می‌شود که در آن بسیاری افراد تصمیم به بهبود زندگی خود می‌گیرند.


 2. صلوات ها 9


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  650
  حضور
  13 روز 9 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  2
  گالری
  15
  صلوات
  1098  غربیها و مسيحيان هر چند سال يكبار، براي فریفتن مردم، ميگویند آخرالزمان تا چند سال ديگه شروع ميشه، 1976، 1999، 2007 و ... من که پیشنهاد میکنم سعي كنيد فريب اين گرگان در لباس گوسفند را نخورید!
  ویرایش توسط مسلمان ایرانی : ۱۳۸۸/۱۰/۲۴ در ساعت ۱۴:۵۱

 4. صلوات ها 7


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,643
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11123  نقل قول نوشته اصلی توسط مسلمان ایرانی نمایش پست ها
  غربیها و مسيحيان هر چند سال يكبار، براي فریفتن مردم، ميگویند آخرالزمان تا چند سال ديگه شروع ميشه، 1976، 1999، 2007 و ... من که پیشنهاد میکنم سعي كنيد فريب اين گرگان در لباس گوسفند را نخورید!

  سلام اینکه پاسخ نشد شد تعصب لطفا بدون تعصب پاسخ بدهید

 6. صلوات ها 4


 7. #4

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۸
  نوشته
  650
  حضور
  13 روز 9 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  2
  گالری
  15
  صلوات
  1098  نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام نمایش پست ها
  سلام اینکه پاسخ نشد شد تعصب لطفا بدون تعصب پاسخ بدهید

  اگر اینکه بعد از این همه آخر الزمان تاریخ مصرف گذشته، که غربیها تحویلمان داده اند، حرفشان را باور نکنیم، تعصب است، بنده متعصب هستم، هیچ ایرادی هم نمیبینم.

  در ضمن ما اثباتی در این سخنان ندیدیم که بخواهیم بدان اثباتها پاسخی بدهیم. چیزی که اثبات نشده است، همچنان در حد یک ادعای بی پایه باقی است و نیازی به پاسخ ندارد. شما به آنچه در تأیید آخرالزمان بودن 2012 آوردید بنگرید و ببینید اینها چه چیزی را ثابت کرده اند؟

  یادش به خیر وقتی برای آخرالزمان 1999 و حادثه بزرگ و سر کار آمدن پادشاه عرب(منظورشان مهدی بود!!) که دستور شلیک موشکهای مجهز به کلاهک اتمی به سوی غرب را میداد، تبلیغ میکردند نیز تعداد زیادی فیلم و مستند و تأییدات دانشمندان را وسط ریختند و در آخر هم سال 1999 گذشت و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد!!

  تبلیغات آخرالزمان برای سال 1976 در حدی بود که قهرمان وقت جهان شطرنج(رابرت جیمز، بابی فیشر)، که جذب این باور شده بود که جهان در سال 1976 به پایان میرسد، در سال 1975 حاضر به دفاع عنوان قهرمانیش در برابر حریفش آناتولی کارپف نشد و با احمقانه ترین بهانه ها(چون میترسید حقیقت را بگوید و خرافاتی بودنش لو برود!!) از شرکت در مسابقه خودداری کرد و البته حق داشت، داشتن عنوان قهرمانی در جهانی که یک سال دیگر تمام میشد چه سودی داشت؟!

  و قص علی هذا!

  برخی کاتولیکها معتقدند که با مرگ پاپ بعدی(یعنی بعد از پاپ فعلی) آخرالزمان شروع خواهد شد...

  به هر روی برخی از افراد سودجو از اینکه آخرالزمان و آمدن موعودهای جهان (مهدی اسلام، مسیح مسیحیت و ماشیاح یهودیت و ...) را نزدیک جلوه دهند، بهره های ارزشمندی میبرند، برای مثال مسیحیان صهیونیست با نزدیک جلوه دادن بازگشت مسیح، سعی در تقویت اسرائیل دارند و صهیونیستهای یهودی با کمک همین مسیحیان صهیونیست است که اتحاد قدرتمندی میان آمریکا و اسرائیل برقرار کرده اند که حتی در مردم عادی آمریکا نیز ریشه دوانده است...

  برای این پیشگویی نیز چند فیلم سینمایی، از جمله فیلمی به نام 2012 از زیر دست هالیوودیها در آمده است، که به خوبی نشان میدهد که به احتمال زیاد این آخرالزمان هم مثل آخرالزمان 2007 که مسیحیان صهیونیست خیلی رویش کار کرده بودند ولی بعد از گذشتن این سال حودشان را به آن راه نزدند، ساختۀ دست صهیونیستهاست و میخواهند مسیحیان و یهودیان جهان را برای پیشبرد اهداف اسرائیل و ویران کردن مسجدالاقصی و ساختن معبد سلیمان تشویق کنند. معمولا در اینجور فیلمها اشارۀ مستقیم به مسیحیت، اسلام و یهودیت نمیشود و برای شناخت نشانی ها بسیار ریز بود و در واقع کل این دست فیلمها میخواهند فقط یک آخرالزمان نزدیک و قریب را برای تحریک مسیحیان و یهودیان عالم به نمایش بگذارند.

  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟

  این فیلم سینمایی دو قسمتی بوده و قرار است، قسمت دوم آن، نیز به زودی روی پرده بیاید.

  همچنین فیلم سینمایی 2012 Doomsday با موضوعیت حادثه ای در 21 دسامبر 2012، نیز در سال 2008 ساخته شد، تا این تب را در مردم بیشتر کند.

  یک فیلم 2012 دیگر هم قرار است در سال 2011 ساخته شود، تا مردم را بیشتر برای این حادثه تحریک کند.


  تا به حال 30 فیلم سینمایی و تلویزیونی در مورد سال 2012 ساخته شده است، و این خود به خوبی نشان میدهد که غربیها برای یک چنین توهم جدیدی چقدر سرمایه گذاری کرده اند. لیست فیلمها و سریالها:

  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  1.
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  2012 Doomsday (2008) (V)

  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  2.
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  Chôjikû yôsai makurosu furasshubakku 2012 (1987) (V)
  aka "Superdimensional Fortress Macross: Flash Back 2012"
  aka "Chôjikû yôsai Macross: Flashback 2012"
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  3.
  Nostradamus: 2012 (2009) (TV)

  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  4.
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  2012: Supernova (2009) (V)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  5.
  Decoding the Past: Doomsday 2012 - The End of Days (2007) (TV)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  6.
  Ouverture 2012 (1976)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  7.
  2012: Science or Superstition (2009)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  8.
  2012: An Awakening (2009) (V)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  9.
  2012... and the Earth Was No More: Revelations, Lost Civilizations, Fall of the Aztec Empire, Mayan Calendar, the Serpent Returns (2009)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  10.
  "2012, het jaar nul" (2009) (TV series)
  - Season 1, Episode 11: Op zoek naar Opa
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  11.
  2012: Startling New Secrets (2009) (TV)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  12.
  2012: We're Already in It (2009)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  13.
  December 21, 2012 (2009)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  14.
  Yasnovidyashchaya (2009)
  aka "Dar 2012" - Russia (working title)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  15.
  2012 Seeking Closure (2010)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  16.
  2012: The War for Souls (2010)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  17.
  2012: Time for Change (2010)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  18.
  2012 una odisea en las Tendillas (2006)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  19.
  Class of 2012 (2000) (TV)

  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  20.
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  Defcon 2012 (2009)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  21.
  "JetSet2012" (2007) (TV series)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  22.
  London 2012 Party (2008) (TV)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  23.
  Metaphysia 2012 (2009)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  24.
  My Girl 2012 (2007)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  25.
  Postmodern Times: Toward 2012 (2007)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  26.
  Roswell 2012 (2009)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  27.
  Venjaxor: 2012! (2009)
  28.
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  2012 (2009/I)


  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  29.
  2012 (2009/II)
  آیا واقعا سال 2012 آخرالزمان است ؟
  30.
  2012 (2011)
  (پوزش بابت به هم ریخته بودن لیست)  حالا اگر من متعصب خوانده شوم، چه چیزی از دنیا کم یا بدان افزوده میشود؟ پس باشه، من متعصبم!

  در کل ما منتظر هستیم، و انتظار افتخار شیعه است، ولی "کذب الوقّاتون" را فراموش نکنید.

  به امید ظهور
  ویرایش توسط مسلمان ایرانی : ۱۳۸۸/۱۰/۲۴ در ساعت ۱۶:۲۸

 8. صلوات ها 7


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  590
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2888  بسم الله الرحمن الرحیم
  تمام ادعاهای مطرح شده بر اساس علم تجربی است که از روی یک سری داده های تقریبا در شرایط یکسان به دست آمده است . باید گفت فیلسوفان علم بین علوم تجربی طبیعی و علوم تجربی انسانی تفاوت قائلند .علوم تجربی طبیعی چون موضوعشان طبیعت است با مسامحه و اغماض به دلیل اینکه طبیعت همیشه ثابت است و مانند انسان ذی شعور نیست می توان به نتایجش اعتماد کرد .ولی علوم تجربی انسانی به دلیل اینکه موضوعش انسان است و انسان نیز مختار است و رفتارهای معنا دار دارد و در شرایط یکسان واکنشهای متفاوت از خود بروز می دهد لذا احکام داده شده بر اساس داده ها 100% قالب اعتماد نیست .
  با این مقدمه آنچه غربیان گفته اند همه در حوزه علوم تجربی طبیعی است اولا می گوییم از کجا معلوم آن چه شما بر اساس شواهد و قرائن گذشته گفته اید حتما شرایطش به طور یکسان با گذشته، در آینده اتفاق افتد یعنی شما در باره آینده هیچ تضمینی ندارید در حالیکه عالم ماده عالم تغییر و دگرگونی است و ممکن است در آینده به گونه ای باشد که تا به حال در گذشته نبوده پس نمی توان حکم گذشته را با قاطعیت به آینده سرایت داد.برای اینچنین موضوعی نمی توان از علم تجربی استفاده کرد منبعی دیگر لازم است که صد البته دست غربی ها از این منبع معرفتی متقن و مستدل خالی است لذا در فقر منبع شناختی چنین سخنان سخیفی را تحویل بشریت امروز می دهند و همه را مجاب به پزیرفتن می دانند.ولی شیعه با استناد به آیات و روایات معصومین چنین سخنان بی پایه و اساسی را نمی پذیرد.
  ثانیا برای انسان هیچ جایگاهی در نظر نگرفته اید و او را کالعدم حساب کردید در حالیکه او وجود دارد و رفتارش در سرنوشت خود و طبیعت حتی تاثیر دارد انسان که سرنوشتش مقهور طبیعت نیست در حایکه طبق متون دینی تشیع این رفتار انسانها ست که زمینه ظهور را فراهم میکند ویا متاسفانه عقب می اندازد.دستوراتی مانند اینکه برای فرج آقا زیاد دعا کنید /منتظر واقعی اول خود را اصلاح میکند و....برای چیست؟این یعنی تاثیر عمل فرد و جامعه در جلو یا عقب افتادن ظهور و آخر الزمان.در عین اینکه روایات فراوانی به این عبارت تاکید فراوان دارد(کذب الوقاتون)خدا خود تشخیص می دهد چه زمانی آقا بیاید و آخر الزمان شود وطیفه ما عمل به دستورات است.
  بنابراین سخنان بدون پشتوانه علمی صحیح و شرع مقدس فقط سر گرم کردن ذهن بشر به مطالب بی پایه و اساس و باز ماندن از حقیقت است.
  به امید فرجش اللهم صل علی محمد و آل محمد

  ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۸/۱۱/۰۳ در ساعت ۰۹:۲۶
  این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

 10. صلوات ها 7


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  157
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  437

  آخر الزمان ؟
  [[SIZE="2"]QUOTE=گمنام;7991][FONT=Tahoma]
  از لحاظ دینی و با توجه به گفته های دین ما چنین چیزی امکان پذیر است .... خوب پس تکلیف ظهور امام زمان (ع) چی میشه ..... تکلیف حکومت ایشان چی میشه ....
  از نظر دین چنین چیزی امکان پذیر است ؟
  کارشناسان عزیز لطفا راهنمایی کنند .
  آیا میتوان به چنین مطالبی که از نظر علمی اثبات شده اند
  (اینطور که به نظر میرسه...)اعتماد کرد ؟


  با سلام خدمت همه دوستان در مورد این سوال لاتزم است به چند نکته دقت کنیم :
  1-این اعتقاد با باورهای دینی سازگاری ندارد، یعنی اینکه یک زمان دنیا به پایان برسد و نابود شود اصلا با اعتقادات دینی سازگاری ندارد؛ این تفکر نه تنها با تفکر اسلام در تضاد است، بلکه با اعتقاد سایر ادیان نیز ناسازگاراست ، تمام ادیان از جمله مسیح و یهود و.. براین باورند که روزی زمین توسط مصلحی از جانب خداوند متعال فتح خواهد شد، و او زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد، همچنانکه پر از ظلم و فساد شده بود. این باور تمام ادیان آسمانی است و در کتب آسمانی خود به آن وعده داده اند؛ لذا دنیا نه تنها نابود نمی شود بلکه آباد خواهد شد و عدالت سراسر آن را فرا خواهد گرفت.
  2- در روایاتی که از نبی گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(علیهم السلام) وارد شده است به آمدن امامی از نسل پیامبر و از فرزندان تمام حسین(ع) در آخر الزمان خبر داده شده است، که دنیا را فتح و پر از عدل و داد خواهد کرد و تمام مشکلات بشر را حل کرده و فقر و فساد و تباهی را از روی زمین بر خواهد داشت. این شخص که حضرت ولی عصر(عج) می باشد، نه تنها از نابودی زمین جلوگیری می کند، بلکه دنیا را آباد می کند و فقر و بدبختی را از بین می برد و ثروتها را به طور مساوی میان اهل زمین تقسم خواهد کرد و صالحان و مومنین را سروران زمین خواهد کرد.
  3- راجع به ظهور حضرت در منابع معتبر شیعه و اهل سنت روایات متعددی وارد شده است؛ از جمله اینکه قبل از حضرت شخصی به نام سفیانی خروج خواهد کرد، دجال خواهد آمد، صداهای آسمانی شنیده خواهد شد و... که هیچ کدام از این موارد فعلا به وجود نیامده است.
  لذا این سخنان نه تنها با اعتقادلت ما مسلمانان در تضاد است؛ بلکه با اعتقاد تمام ایان جور در نمی آید. لذا خیلی نباید به این حرفها گوش داد و فکر خود را مشغول کرد.  ویرایش توسط فرقان : ۱۳۹۰/۱۱/۲۴ در ساعت ۲۱:۴۱

 12. صلوات ها 3


 13. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  نوشته
  2
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  19  سلام.اگر ما به دینمون که اسلام هست با تمام وجود معتقد باشیم اگر سال 2012 آخر دنیا باشد پس قبل از آن باید امام زمان ظهور کند .که اگه همچین اتفاقی بیفته که خوش به حال مومنین که بعد از اون هم مرگ برای هیچکس ترسناک نخواهد بود . مادرم میگه وقتی بچه بودیم گفتن فلان شب شب آخره و با اصابت شهاب سنگی به زمین همه خواهند مرد و میگه اون شب کنار هم تا صبح بیدار موندیم و هیچ اتفاقی نیفتاد و مشابهش سال 2000 که من خوب یادمه.از این پیشگویی ها زیاد شده و معلوم نیست که چه فتنه ایپشت این پیشگویی نهفته .و اینکه در هر چند سال یه اتفاقی تکرار شده دلیلش این نیست که باز هم تکرار بشه .مشابهش تو همین پیش بینی زلزله ها هست . که میگن مثلا فلان جا هر 30 سال یه زلزله بزرگ و هر 100 سال یه ویرانگرش رخ داده و ما حالا می بینیم بعد مثلا 300 سال حتی یه تکون هم نخورده.بهتره ما توکل به خدا و راضی به خواست اون باشیم.که پیامبر فرمود من که پیامبرم نمیدونم این پا که بلند می کنم تا زمین بذارم زنده ام یا مرده.این بشر نابودی همه رو هم پیش بینی کرده که واقعا مسخره ست.
  چند وقت پیش زلزله ای در ورزقان و اهر رخ داد که همه دانشمندان رو متعجب کرد جایی که اصلا احتمال زلزله نبود .تا خدا هست من به حرف اینا اعتنایی نمی کنم.

  ویرایش توسط elnaz30 : ۱۳۹۱/۰۷/۰۹ در ساعت ۲۱:۳۶

 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۰
  نوشته
  610
  حضور
  6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1947  سال 2012 اتفاقات عجيبي رخ ميدهد .در روايت هست هر وقت عبدالله احمر در دمشق به حكومت رسيد منتظرخروج سفياني باشيد .الان عبدالله احمر در سوريه يكي از گزينه هاي رياست جمهوري است
  ویرایش توسط عين الحيات : ۱۳۹۱/۰۷/۱۰ در ساعت ۰۱:۴۴

 16. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. نقد فیلم 2012
  توسط hamidreza در انجمن فیلم و فلش مذهبی
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۸/۰۴, ۱۸:۵۴
 2. پاسخ: 182
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۱۵, ۱۵:۱۴
 3. شبهه قرآنی 2012: علت برتری قرآن بر دیگر آثار؟
  توسط حرم امن الهی در انجمن اعجاز
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۰۸/۰۵, ۰۰:۰۷

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود