صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سهمیه خانواده شهدا و جانبازان چرا؟!

علاقه
    شهادت قسمت ما می شد ای کاش ...
    نوشته
    4,004
    حضور
    44 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    58
    آپلود
    15
    گالری
    1227
    صلوات
    32319

سهمیه خانواده شهدا و جانبازان چرا؟!

بسم رب الشهداو الصدیقین
    عرض سلام و ادب
    موضوع این تاپیک همینطور که از اسمش پیداست بحث در مورد سهمیه خانواده شهدا و جانبازان است.
    این که آیا این سهمیه ها از روی عدالت است؟
    آیا لزومی داره به خانواده شهیدی این مزایا داده بشه؟
    آیا سهمیه هایی که الان میدند کافیه؟
    به نظرتون چه تعداد از واجدین شرایط از سهمیشون استفاده می کنند؟
    و ...

چند روز پیش در نامه یک دختر شهید به پدرش برای بار چندم این موضوع مطرح شد که بنده حذفشون کردم
    عده زیادی از بزرگوارن بهاینکار اعتراض کردند و متاسفانه زود قضاوت کردند که اینجا آزادی نیست و...
    اگر توجه میکردند متوجه میشدند بنده همه پست های موافق و مخالف منحرف شده از تاپیک را حذف کردم تا خدای نکرده کاربران این برداشت را نکنند که هر پستی موافق نظر مدیریت هست حذف نمیشه حتی اگر بی ارتباط باشه !

در هر صورت اگر کاربری را ناراحت کردم از ایشون عذر خواهی میکنم
    اگر در این رابطه باز هم موردی هست در خصوصی عرض کنید و لطفا در اینجا مطرح نفرمایید

کاربران گرامی میتونند اینجا نظرات خودشون را چه موافق و چه مخالف با سهمیه شهدا و جانبازان بگن
    البته لطفا به هیچ وجه به اشخاص و نهادهای مرتبط توهین نفرمایید و بحث را منطقی و به دور از تشنج به پیش ببرید

2. صلوات ها 22

3.  

نوشته
    711
    حضور
    17 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    6004

سلام
    سرکار افلاکیان پس زیر سر شما بود این همه سر و صدا و جاروجنجال!
    بنده موافقم! من به شخصه هیـــــــــــــــــــچ وقت ناراضی از این سهمیه های موجود نبودم چرا که این میزان توجه و اولویت های درنظر گرفته شده برای فرزندان و خانواده های شهدا نه تنها زیاد نیست بلکه از نظر من ایچیزا واسه فرزند شهید هرگز جای خالی پدر و پر نمیکنه
    به نظرم بی انصافیه اگه شکایتی از این سهمیه های ناچیز داشته باشیم
    مگه اصلا تعداد خانواده های شهید در کشور چند تاست؟
    در برابر 70 میلیون جمعیت چند درصد خانواده شهیدن؟
    اون چیزی که برای شخص من ناراحت کننده است سهمیه و امتیاز هاییست که به خانواده های مسئولین داده میشه!!
    اگر توجه کنید فرزندان این عزیزان!!! بهترین رشته ها و در بهترین دانشگا های داخلی و خارجی تحصیل کرده ان و یک سوال همیشه برای من بوده که آیا اینها همه واقعا نخبه بودن؟؟؟
    این آزار دهنده است نه سهمیه ورود به دانشگاه برای کسی که عزیزترین کسشو به خاطر من و شما از دست داده
    شهــــــــــــدا را به یــــــــــــــــــاد بسپاریم نه به خاکـــــــــــــــــــ ...

5. صلوات ها 21

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,533
    حضور
    220 روز 16 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مینا نمایش پست ها
    سلام
    سرکار افلاکیان پس زیر سر شما بود این همه سر و صدا و جاروجنجال!
    بنده موافقم! من به شخصه هیـــــــــــــــــــچ وقت ناراضی از این سهمیه های موجود نبودم چرا که این میزان توجه و اولویت های درنظر گرفته شده برای فرزندان و خانواده های شهدا نه تنها زیاد نیست بلکه از نظر من ایچیزا واسه فرزند شهید هرگز جای خالی پدر و پر نمیکنه
    به نظرم بی انصافیه اگه شکایتی از این سهمیه های ناچیز داشته باشیم
    مگه اصلا تعداد خانواده های شهید در کشور چند تاست؟
    در برابر 70 میلیون جمعیت چند درصد خانواده شهیدن؟
    اون چیزی که برای شخص من ناراحت کننده است سهمیه و امتیاز هاییست که به خانواده های مسئولین داده میشه!!
    اگر توجه کنید فرزندان این عزیزان!!! بهترین رشته ها و در بهترین دانشگا های داخلی و خارجی تحصیل کرده ان و یک سوال همیشه برای من بوده که آیا اینها همه واقعا نخبه بودن؟؟؟
    این آزار دهنده است نه سهمیه ورود به دانشگاه برای کسی که عزیزترین کسشو به خاطر من و شما از دست داده
    به نام خدا.

با سلام و عرض ادب.

با شما موافقم که این مزایا جای پدر رو پر نمیکنه. کل دنیا رو هم بدن جای پدر رو پر نمیکنه. اونهم چه پدری. پدری که لایق شهادت بود. ولی چرا باید با دادن این سهمیه ها باعث این بشیم که این عزیزان از چشم بعضی ها بیوفتن؟ به هر حال کنکوری که باشید ، شب تا صبحتون و صبح تا شبتون خرج درس بشه ، همش زحمت بکشید بعد ببینید یکی با یه رتبه خیلی متفاوت تر از شما داره کنارتون درس میخونه به این دلیل که پدرش شهید هست ، بهتون فشار میاد. ناراحت میشید. و من فکر میکنم حق دارید.

اون بندگان خدا هم مگه از بنیاد ها چقدر بهشون کمک میشه که حالا از این رو به اون رو بکنه زندگیشون رو؟ اونها هم به خاطر چیزی مورد خشم قرار میگیرن که نه جبران کمبود پدرشون رو میکنه و نه ازش بهره چندانی ( اونجور که در اذهان هست) می برند.

فکر کنم خودشون هم راضی باشن که این سهمیه ها نباشه.

با تشکر ، ستایشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

7. صلوات ها 18

نوشته
    356
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    35
    صلوات
    740

از لحاظ اسلامی باید باید باشه. چراکه ایشان و خانواده صبورشان باید از هر جنبه ای تقویت گردند. از لحاظ مادی و دنیوی هم باید باشه چراکه با یه نگاه به سهمیه اختصاص یافته به وتران ها و سربازای کل دنیا خصوصا امریکا بندازیم متوجه خواهیم شد.
    ویرایش توسط عاشورایی : ۱۳۹۱/۰۹/۱۵ در ساعت ۲۱:۰۴

9. صلوات ها 11

نوشته
    591
    حضور
    35 روز 8 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3831

***يا موسي بن جعفر***

سلام خدمت همه دوستان.
    يكي از اساتيد ما ميگفت 50 سال پيش تو آلمان جنگ بوده، حالا اگه كارت سربازان 50 سال پيش رو توي يك اتوبوس در بياري، همه مردم از سرجاشون پا ميشن تا شما هر جا ميخواي بشيني!
    جدا از بحث هاي معنوي و اجر بسيار زيادي كه براي كار بزرگ شهدا و خانواده هاشون وجود داره؛اين از سياست هاي هر كشور هست كه يك سري امتيازات براي خانواده شهدا در نظر گرفته بشه تا خدايي نكرده دوباره جنگ شد، بعضي مردم به خاطر امتيازشم كه شده برن و بجنگند!!
    من شخصا با سهميه خانواده شهدا و جانبازان مشكلي ندارم ولي به قول سركار گل مينا ،اين افرادي كه خانوادشون از مسئولين و هيئت علمي هستند، به جاي اينكه يه امتيازي هم ازشون كم بشه، اضافه ميشه.... و خيلي بي انصافيه.

من چه گـویم؟

چون تـو می دانی نهان ...

11. صلوات ها 17

علاقه
    مشاوره
    نوشته
    114
    حضور
    1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    757

سلام
    اصل سهمیه رو من قبول دارم... ولی کاش یکم مدیریتش بهتر باشه... یه دفعه است طرف لیاقت داره... نوش جونش... بیشترم باید بهش داد... ولی وقتی طرف کاری میکنه که آبروی پدر یا برادرش رو میبره... خلاف میکنه... و خلاصه مشخصه که مسیرش از شهید و شهادت جداست... دیگه نباید با اونی که در خط شهادت پیش میره یکسان باشه... بعد یه نکته دیگه... نباید طوری بشه که فقط بخاطر خانواده شهید بودن بتونه از یک سری امتیازات بهره بگیره... با تناسب توانایی هاش باید باشه... متخصص و متعهد باشه بعدم پست خوب بهش بدن... نه اینکه بدون تخصص و فقط بنا به اینکه هم پدرش شهید شده هم خودش آدم خوبی هست شغلی که در اون سررشته و تخصص نداره بهش بدن... کسی که مدیریتش ضعیفه نباید بنا به چنین سهمیه ای بشه مدیر... اون شهید رفت که کشورش بمونه... بمونه و پیش بره... ساخته بشه و چیزی کم نداشته باشه... ضعیف نباشه... نباید طوری بشه که با انتخاب ها و انتصاب های اشتباه سیستم ضربه بخوره

خدا رو شکر این تاپیک دیگه بحثه دیگه... میشه راجب نظرات دیگران هم یه کوچولو نظر داد انشالله

کاربر گرامی ستایشگر فرموندند سهمیه کنکور عادلانه نیست و اتفاقا حق هم میدهند به کسی که بهش فشار بیاد... من میگم نه... سهمیه کنکور نفس وجودی و بودنش عادلانه است... بالاخره تناسب هم داره دیگه... رتبه ی 100 و 100 هزار که با هم یکی نمیشن... بعدشم اگه آدم یکم منصف باشه حق میده به کسی که پدرش رفت تا این دانشگاه بمونه ارفاق کنن که راحت تر وارد بشه... اما خداییش نباید بیشتر از این باشه... دیگه توی نمره و این چیزا نباید ارفاق کرد و تا میدونم انشالله این جوری نیست

وقتی آدم دلسرد میشه و بهش فشار میآد که طرف اهل نباشه... خلاف کنه و بگن عب نداره خانواده شهیده... بد میگم؟
    آیه ی آخر سوره ی یس:

فَسُبْحَانَ الَّذِى بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِ‏ّ شَىْ‏ءٍ وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ

من این آیه رو این جوری معنی میکنم:
    دست در دست خدا، عاشقانه تا بهشت

13. صلوات ها 15

نوشته
    146
    حضور
    3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

به نظر من مشکل اینه که ما یا هرکس دیگه ای که وظیفش هست نتونستیم ارزش کاری که شهدا انجام دادن رو جا بندازیم.نتونستیم بفهمونیم که اگه شهدا نبودن الان تو باخیال راحت پشت کامپیوترت ننشسته بودی و
    هرچی که خواستی رو بر زبون نمیاوردی.
    نتونستیم بفهمونیم شهدا از روی احساس نرفتن جنگ،وظیفه خودشون میدونستن.
    نتونستیم بفهونیم ادامه دهنده ی راه اربابمون امام حسین (ع) بودن.
    نتونستیم که الان یه عده میان و خیلی راحت میگن میخواستن نرن،مگه ما ازشون خواستیم؟
    اگه عظمت کاری که شهدا کردن رو متوجه میشدن،و میدونستن هیچ جوری نمیتونیم جبرانش کنیم با این اندک سهمیه جوش نمیاوردن و اون رو ناحق نمی دونستن

اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

15. صلوات ها 11

نوشته
    146
    حضور
    3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزند فاطمه نمایش پست ها
    سلام اصل سهمیه رو من قبول دارم... ولی کاش یکم مدیریتش بهتر باشه... یه دفعه است طرف لیاقت داره... نوش جونش... بیشترم باید بهش داد... ولی وقتی طرف کاری میکنه که آبروی پدر یا برادرش رو میبره... خلاف میکنه... و خلاصه مشخصه که مسیرش از شهید و شهادت جداست... دیگه نباید با اونی که در خط شهادت پیش میره یکسان باشه... بعد یه نکته دیگه... نباید طوری بشه که فقط بخاطر خانواده شهید بودن بتونه از یک سری امتیازات بهره بگیره... با تناسب توانایی هاش باید باشه... متخصص و متعهد باشه بعدم پست خوب بهش بدن... نه اینکه بدون تخصص و فقط بنا به اینکه هم پدرش شهید شده هم خودش آدم خوبی هست شغلی که در اون سررشته و تخصص نداره بهش بدن... کسی که مدیریتش ضعیفه نباید بنا به چنین سهمیه ای بشه مدیر... اون شهید رفت که کشورش بمونه... بمونه و پیش بره... ساخته بشه و چیزی کم نداشته باشه... ضعیف نباشه... نباید طوری بشه که با انتخاب ها و انتصاب های اشتباه سیستم ضربه بخوره
    من هم کاملا موافقم
    اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

17. صلوات ها 9

نوشته
    42
    حضور
    17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    114

سهمیه هییت علمی که واضحا ظلمه!!
    اما همه به فکر خودشونن(به خصوص مسولان)
    در مورد سهمیه شهدا هم بگم که تو دانشگاه تهران یکی از بچه ها باسهمیه شاهد وارد دانشگاه شده
    شما ببینیدش میفهمید چه استعدادی داره.
    اما چون که هر بار بهش میگفتن تو سهمیه داری چرا درس میخونی اصلا عادت به درس خوندن نداره
    و ما اینجوری یه استعداد رو راحت از دست دادیم!!!
    خدمت باید بشه بهشون اما اینجوری نه!
    What I've felt,what I've known,never shine through in what I've shown.
    Never free,never me,so I dub the unforgiven!

"UNFORGIVEN"
    "Metallica"

19. صلوات ها 9

نوشته
    199
    حضور
    2 روز 13 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    405

نقل قول نوشته اصلی توسط گل مینا نمایش پست ها
    اون چیزی که برای شخص من ناراحت کننده است سهمیه و امتیاز هاییست که به خانواده های مسئولین داده میشه!! اگر توجه کنید فرزندان این عزیزان!!! بهترین رشته ها و در بهترین دانشگا های داخلی و خارجی تحصیل کرده ان و یک سوال همیشه برای من بوده که آیا اینها همه واقعا نخبه بودن؟؟؟
    مگر ما شک دارید که فرزندان مسئولین نابغه اند؟ البته در رشته اختلاص
    ویرایش توسط حلاج : ۱۳۹۱/۰۹/۱۶ در ساعت ۰۱:۲۰

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۱۲/۲۲, ۰۹:۳۳ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری