دانلود کتب علامه محمد باقر مجلسی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانلود کتب علامه محمد باقر مجلسی

بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:سلام علیکم و رحمة الله و برکاته:Gol:

کتاب عین الحیاة رو از علامه محمد باقر مجلسی(رحمت الله و رضوان الله علیه) رو برای دانلود میزارم با فرمت Html

خودم رفتم از کتابخانه 12600خریدم بعد دیدم تو اینترنت مجانی واسه دانلود هست:Gig::khaneh:

توجه:

- بعد از دانلود کتاب را از حالت زیپ خارج کرده و مطالعه بفرمایید.

- فرمت کتاب html می باشد.

- قابلیت کپی برداری از تمامی متون کتاب.

- ترجیحا برای مطالعه کتاب از مرورگر Internet Explorer استفاده نمایید.

- در ادامه مطلب می توانید از فهرست کتاب دیدن فرمایید.

عین‏ الحیات در یک نگاه:عین‏الحیات کتابى است فارسى در اخلاق و عرفان اسلامى شیعى اثر عالم نامدار اواخر دوران صفوى ملا محمدباقر مجلسى (متولد سال 1037 و در گذشته به سال 1110 ه.ق). این کتاب ترجمه و شرح سفارشها و توصیه‏هاى اخلاقى پیامبر اکرم (ص) به ابوذر غِفارى صحابى معروف آن حضرت است. نثر کتاب در بیشتر بخشها از نمونه‏هاى نثر ساده و روان دوران صفوى است و شرحها عمدتا شامل نقل ترجمه روایات پیامبر و امامان معصوم درباره هر موضوع مى‏شوند. هدف مؤلف آن بوده است که با این کتاب، مردم عادى و غیر متخصص را با عرفان اسلام اصیل آشنا سازد و آنها را از گرایش به عرفانهاى آمیخته با عناصر مسیحى، بودایى، یونانى، هندى، مانوى، زرتشتى و تسنن بازدارد و به عرفان در تشیع ناب سوق دهد؛ عرفانى که در آن، شریعت و طریقت یکى مى‏شوند، دنیا و آخرت به همزیستى مى‏رسند و خلق و مخلوق و زن و فرزند و دوست مى‏توانند به جاى آن‏که حجاب حق باشند، به عنوان جلوه حق و وسیله قرب حق به کار آیند؛ عرفانى که در آن، سالک خوش مى‏زید، خردمندانه مى‏اندیشد، عالمانه مى‏نگرد، زیبایى مى‏آفریند و مسند حکومت و مکنت و پهنه مبارزه و نبرد به همان اندازه مرکب سلوک اوست که زمین فقر و مسکنت و محراب عبادت؛ عرفان بندگى، زندگى و سرزندگى، نه عرفان دریوزگى، درماندگى و واپسماندگى؛ عرفان تعالى و ستیز، نه عرفان خوارى و گریز؛ عرفانى که در آن، عشق‏ورزى با همسر، مهرورزى با فرزند و شادى آفرینى در قلب مؤمن، گاه با ثواب برترین ذکرها و مقبولترین توبه‏ ها و استغفارها برابرى مى‏کند.

ان شاءالله براتون مفید باشه:Gol:

حجم فقط 980کیلوبایت

دریافت از کتابخانه سایت

لینک دانلود مستقیم: http://shiabooks.dl4.ir/uploads/1298820384.zip

اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم ان شاءالله

از آثار علامه مجلسی عین الحیات ،حق الیقین ،زادالمعاد وحلیه المتقین و حیات القلوب رو حتما تهیه کنید و بخونید این ها بهترین کتاب هایی هست که من تا حالا دیدم. بحارالانوار رو هم میخواستم از قم بخرم 750 هزار تومن بود البته چاپ بیروت ان شاء الله اگه پول گیرم بیاد بحارالانوار رو هم میخرم واسم دعا کنید:Doaa:

بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:سلام علیکم و رحمة الله و برکاته:Gol:

عين الحيات;296693 نوشت:
از آثار علامه مجلسی عین الحیات ،حق الیقین ،زادالمعاد وحلیه المتقین و حیات القلوب رو حتما تهیه کنید و بخونید این ها بهترین کتاب هایی هست که من تا حالا دیدم. بحارالانوار رو هم میخواستم از قم بخرم 750 هزار تومن بود البته چاپ بیروت ان شاء الله اگه پول گیرم بیاد بحارالانوار رو هم میخرم واسم دعا کنید:Doaa:

حیوة القلوب رو گزاشتم برای دانلود ممنون از شما کتاب خوبیه
http://www.askdin.com/thread24712.html
و اینکه تحفه آثار رو تلخیص و ترجمه بحار الانوار رو بگیرید بجاش چون هم ترجمه هست هم حدود 150هزارتومان در میاد.

[=Georgia]اللهم صلی علی محمد وال محمد و عجل فرجهم ان شاءالله