و پایان یک فریاد...

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
و پایان یک فریاد...

شاید شما هم از موضوع من آگاه شده باشید. اما به هر حال چون در این سایت هم من مطالبی ( هرچند کم و جزئی ) از شبهات گذاردم و از سویی مدیران این سایت هم مانند دیگران ! منافع سایت و خودشان را بر همه چیز ترجیح دادند! مجبور شدم این مطلب را اینجا بیان بکنم تا اگر روز کسی در این سایت آمد و خواننده مطالب من بود شاید بر حسب اتفاق مطالب این قسمت من را هم بخواند و لا اقل درست تر تصمیم بگیرد ...
داستان چیه ؟
داستانش اصلا مهم نیست!شما تصور کنید معجزه شده. یا تحولی که در من ایجاد شده! مهم اینه که من امروز روی مطالبی که توی این سایت گذاشتم شک کردم.
آیا من مسلمان شدم؟
شاید تصور بسیاری این بود که من مسلمان شدم.
من منکر این مساله نمی شوم که دچار یک تردید بزرگ شدم. تردیدی که کفه ترازوی حقیقت درونی من را به نفع اسلام کمی سنگین کرده است.( برعکس قبل از آن ماجرا که کفه ترازوی کفر بسیار سنگین بود) اما هنوز تا مسلمانی کامل فاصله دارم.
من قبلا بر روی مطالب ارسالی ام یقین کامل داشتم.
اما امروز آن مطالب را با ماجرایی که برایم اتفاق افتاده است نمی توانم جمع بکنم.درواقع آن ماجرا با اعتقادات من تناقض و تضاد ایجاد کرده است که هیچگونه نمی توانم آن را رفع بکنم.
و عقل هم حکم می کند که تا رفع این تناقضها و تضادها من سکوت بکنم. و مطالب گذشته ام را نفی بکنم. و تا زمانی که خود به یفین نرسیدم لا اقل راهنمای کسی نشوم.
چرا من اصرار دارم مطالبم پاک شود؟
این اصرار من دو علت دارد
1- جوابهای مدیران را مکفی و کامل نمی دانم.
2- وجود چنین مطالبی از سوی من در این سایت ( با توجه به تردیدی که جدیدا برایم ایجاد شده است ) مرا دچار یک عذاب وجدان کرده است.
چرا من جواب مدیران را مکفی و کامل نمی دانم؟
من به مدیر این سایت هم توضیح دادم که اگر فکر کنید که مدیران شما از پس تمام سوالات و شبهات دینی بر می آیند به خطا رفته اید. البته منکر تلاش انها نیستم. اما شبهات دینی دو روی یک سکه اند. بسته به اینکه چه کسی ان را مطالعه می کند متفاوت است.
اگر یک مسلمان متعصب که به هیچ وجه حاضر نیست اسلامش را کنار بگذارد به یک سایت بی دین برود و شبهه ای برایش ایجاد شود . مطمئنا دنبال جوابی هرچند ناقص برای ان سوالات می گردد. آنگاه جواب مدیران اینجا او را شاید اقناع کند.* چون او قبلا پیش زمینه فکری دارد. اما اگر در مقام یک بی طرف بایستیم ( و نه حتی از دید یک کافر یا معاند ) بواقع بسیاری از جوابهای مدیران اینجا ( و سایتهای دیگر پاسخگویی به شبهات ) کامل نیست! و حتی گاه به بیراهه است.
از سویی اگر دقت بکنید دیدگاه افراد پرسشگر اغلب آمیخته با علوم دیگر است ( ریاضی فیزیک شیمی زیست شناسی و ... ) و جواب دادن به انها بدون اشراف کامل بر این علوم برای یک پاسخگوی دینی میسر نیست ( ضعفی که همه مدیران این دو سایت با آن مواجه هستند )
درواقع می توانم بگویم اکثر این مدیرانی که من با آنها برخورد کردم برای پاسخگویی شبهات درون دینی ( چون چگونگی احکام نماز و روزه و نماز مسافر و .... ) اساتید خوب و شایسته ای هستند. اما برای شبهات برون دینی و دفاع از اسلام هرگز موفق نبودند.
درواقع باید خیلی خیلی خوش بین باشیم که تصور بکنیم یک کاربر شبهه دار بیاید و مطالب من و مدیران را بخواند و با شبهات بیشتری از این سایت خارج نشود!البته این تقصیر مدیران اینجا هم نیست. این سری شبهات هزاران ساله است. صدها هزار نفر مفسر و عالم دینی شبها و روزها وقت صرف کرده اند تا جوابی منطقی** بر این شبهات بدهند . اما نتونستند! حال چطور یک روحانی که حتی به درجه اجتهاد نرسیده است می خواهد جواب این شبهات را بدهد؟
چرا من دچار عذاب وجدان شدم؟
شاید این سوال را من باید از مدیران این دو سایت و همچنین طرفداران آنها بپرسم. چرا من نباید دچار عذاب بشوم؟
خیلی ها در این مدت به من تسکین داده اند که وجود شبهات جای هیچ نگرانی ندارد. برخی حتی دلیل آوردند چون مدیران جواب این سوالات را دادند جای هیچ نگرانی نیست!
اما وقتی من دو سوال از انها کردم ناگهان روزه سکوت گرفتند و جوابی ندادند!
1- چه تضمینی می کنید که جواب مدیران شما خوانندگان مطالب من را اقناع می کند و باعث گمراهی بیشتر آنها نمی شود؟
2- شمایی که به من تسکین می دهید که جای هیچ نگرانی نیست آیا حاضرید همین سخن را در نزد خدای هم بزنید؟ و به من اطمینان بدهید که جوابگوی انحرافات احتمالی خوانندگان مطالب من در نزد خدا هستید و بجای من جوابگو باشید؟
من خدای را شاهد خواهم گرفت.
به هر حال من وظیفه ام این بود که درخواستم را به مدیران این دو سایت ارائه بدم. تا حد توان تلاش بکنم و حتی التماس و خواهش و تمنا هم بکنم. اما وقتی در جواب این خواهش و تمنا جوابی از مدیران نمی بینم. چاره ای جز این نیست که به خدای شکایت ببرم و او را گواه این لحظه بگیرم . تا خود سزا و پاداش انسانها را بر حسب نیتشان باشد.
اگرچه خود همین مساله باعث تمسخر عده ای شد.وقتی این موضوع را دیدم خیلی ناراحت شدم. نه برای خودم چون من را به استهزاء نگرفتند. آنها خدای را به سخره گرفتند! ( و عجب اینکه خود را خداشناس هم می دانند!) با تصورشان از خدای یک بت بی ارزش برای پرستش است ( که نه چیزی می بیند و نه چیزی می شوند و نه قدرتی دارد... ) من حتی برای خدای هم ناراحت نشدم. من فقط برای خودشون متاسف و ناراحت شدم...
من می روم اما ...
شاید خیلی بارها شده که من از یک سایت ( از روی عصبانیت یا مشکلات شخصی ) خداحافظی موقت کردم ولی بعد از مدتی برگشته باشم. اما این خداحافظی من نه از روی عصبانیت است و نه از روی مشکلات شخصی ... این خداحافظی از روی اعتقادم است.
بخاطر همین هم اطمینان به همه شما می دهم که دیگر به این سایت برنخواهم گشت و در آن پستی نخواهم زد. نه در مقام کافر نه در مقام مسلمان
و برای اینکه اطمینان به دیرباوران هم بدهم که روی حرفم ایستادم.اطلاعات شخصی ام را از روی این سایت پاک می کنم. رمزم را بگونه ای تغییر می دهم که امکان یاد آوری اش نباشد.و ایمیلم را هم الکی وارد می کنم و این بدین معناست که اگر خودم هم بخوام دیگر امکان بازگشتم نیست.( درست همانند کاری که در آن سایت برای هر دو شناسه ام انجام دادم.)
---------------------------
* : حتی ممکن است جواب سفسطه ای چون " عقل بشر ناقص است و خدا دانای کل است " هم برای او کافی باشد و جواب همه سوالاتش!
**: منظور من از جواب منطقی جوابی است که بدون" پیش فرض های اعتقادی " بیان شود و مورد قبول همه ( اعم از مسلمان و غیر مسلمان ) باشد.یعنی استدلال بر اساس منطق قطعی و یقینی ( مانند دو دو تا چهار تا ) که حتی جواب یک معاند را بدهد.
درواقع خود همین موضوع یک سوال اساسی است که چرا علوم فلسفی و دینی و معرفتی برعکس علوم دیگر دارای یقین و قطعیت نیست.
بطور مثال در علوم دیگر مثل ریاضی همیشه دو دو تا چهار تا می شود. هیچ فردی هم آن را رد نمی کند. یا مثلا کروی بودن زمین اگرچه چشمان گالیله را کور کرد اما دارای قطعیتی است که امروز قابل انکار نیست.اما در حوزه الهیات و فلسفه و عرفان این قطعیت وجود ندارد و هر ایدئولوژی و جهان بینی همواره در جایگاه نقد است. و هیچ ایدئولوژی و جهان بینی ( حتی انهایی که مانند اسلام خود را از سوی خدا می دانند) نیامده است که مورد پذیرش همگان قرار بگیرد . و فرد برای پذیرش آن دچار ابهام نشود.و خود این گنگی ایدئولوژی و جهان بینی شبهه بزرگی است که بی پاسخ مانده است.
من در همان دیداری که با دوست گرامی جناب خوش نظر هم داشتم همین نکته را بیان کردم. و بیان کردم که اسلام ( و همچنین سایر مکاتب ) مانند یک نقاشی سورئالیستی است که هرکس برداشت خود را از آن می کند. و این نقاشی از سوی خداوند ( که خود حقیقت مطلق است) بعید است! و چطور می شود که یک ریاضیدان ( با عقل ناقصش ) استدلالهایی می اورد که همگان آن را قبول می کنند اما خدای( مطلق) عاجز از این چنین استدلالهاست؟
و درواقع این همان شبهه بزرگ من است که به من اجازه نمی دهد خود را هنوز هم مسلمان بنامم.
این هم همان سوالی که در ذهنتان بود و خیلی دوست داشتید بدانید که چرا من خود را هنوز مسلمان نمی دانم.

جناب ژوكر سلام :Gol:
1.از اينكه شجاعت اعتراف به دوگانگي و ترديد در افكار خود را ابراز كرديد به شما تبريك ميگويم و اميدوارم به جاي فرار از واقعيت بياييم و واقعيت را بپذيريم .
2.اي كاش به علل رسيدن به ترديد اشاره مي كرديد . بهر حال جاي خرسندي و مايه اميدواري است
3. اينكه گفتيد كسي از مطالب شما گمراه شود ما مقصر هستيم اين گونه نيست؛ هر كس در گرو اعمال خودش است .
4.اگر صادق و بي تعصب هستيد زمان و راه براي جبران گذشته ها هميشه وجود دارد ، اگر بخواهي ميتواني جبران كنيد . تا از عذاب وجدان رهايي پيدا كنيد .
5..هدف ما و سايت ما پاسخگويي به شبهات ديني است . و در اين هدف محكم و استوار با اعتقاد پيش مي رويم .
6. شما در مقامي نيستيد كه پاسخگويان ما را ارزيابي كنيد . سيستم ما داراي كنترل و ارزيابي است و تمام پست هاي كارشناسان ارزيابي مي شود . و اگر نقصي هم باشد در صدد جبران و رفع آن خواهيم كوشيد .چون معتقديم ما انسان كامل نيستيم .
7. كسي از مديران و كارشناسان اين سايت به خاطر اين شجاعت شما شما را سرزنش نكرده و نميكند بلكه اين را نشانه حق طلبي و انصاف شما ميدانند .
8 . همان طور كه خصوصي هم عرض كردم مجموعه پرسش ها و پاسخ به شبهات اين سايت به عنوان گنجينه اي ماندگار و ارزشمند به عنوان سند افتخار اين سايت بايد ماندگار بماند .
9. اما با اين حال بهر حال اگر مايل بوديد ميتوانيد تا مدتي گذشته خويش را با نوشتن و پست هايي جديد نقد و جبران كنيد . در اين صورت بعد از سه ماه ميتوانيم پست هاي قبلي شما را ويرايش و يا حذف كنيم .
10. درگاه اين سايت هميشه به روي شما باز است . و از اينكه مدتي با مديران و كارشناسان مباحثه كرديد و بحثها را گرمي بخشيديد تشكر ميكنم . و باز هم پيشنهاد ميكنم بيشتر بمانيد تا به نتايخ بهتري برسيم .
با تشكر

مدیر سایت;7961 نوشت:

اي كاش به علل رسيدن به ترديد اشاره مي كرديد .

با سلام
جناب فریاد اگر برایتان امکان دارد دلایلی که باعث شد دچار تردید و دو دلی بشوید را برایمان بیان کنید .
مشتاقانه آماده شنیدنیم...
:Gol:

joker;7949 نوشت:
چرا من جواب مدیران را مکفی و کامل نمی دانم؟ من به مدیر این سایت هم توضیح دادم که اگر فکر کنید که مدیران شما از پس تمام سوالات و شبهات دینی بر می آیند به خطا رفته اید. البته منکر تلاش انها نیستم. اما شبهات دینی دو روی یک سکه اند. بسته به اینکه چه کسی ان را مطالعه می کند متفاوت است. اگر یک مسلمان متعصب که به هیچ وجه حاضر نیست اسلامش را کنار بگذارد به یک سایت بی دین برود و شبهه ای برایش ایجاد شود . مطمئنا دنبال جوابی هرچند ناقص برای ان سوالات می گردد. آنگاه جواب مدیران اینجا او را شاید اقناع کند.* چون او قبلا پیش زمینه فکری دارد. اما اگر در مقام یک بی طرف بایستیم ( و نه حتی از دید یک کافر یا معاند ) بواقع بسیاری از جوابهای مدیران اینجا ( و سایتهای دیگر پاسخگویی به شبهات ) کامل نیست! و حتی گاه به بیراهه است. از سویی اگر دقت بکنید دیدگاه افراد پرسشگر اغلب آمیخته با علوم دیگر است ( ریاضی فیزیک شیمی زیست شناسی و ... ) و جواب دادن به انها بدون اشراف کامل بر این علوم برای یک پاسخگوی دینی میسر نیست ( ضعفی که همه مدیران این دو سایت با آن مواجه هستند ) درواقع می توانم بگویم اکثر این مدیرانی که من با آنها برخورد کردم برای پاسخگویی شبهات درون دینی ( چون چگونگی احکام نماز و روزه و نماز مسافر و .... ) اساتید خوب و شایسته ای هستند. اما برای شبهات برون دینی و دفاع از اسلام هرگز موفق نبودند. درواقع باید خیلی خیلی خوش بین باشیم که تصور بکنیم یک کاربر شبهه دار بیاید و مطالب من و مدیران را بخواند و با شبهات بیشتری از این سایت خارج نشود!البته این تقصیر مدیران اینجا هم نیست. این سری شبهات هزاران ساله است. صدها هزار نفر مفسر و عالم دینی شبها و روزها وقت صرف کرده اند تا جوابی منطقی** بر این شبهات بدهند . اما نتونستند! حال چطور یک روحانی که حتی به درجه اجتهاد نرسیده است می خواهد جواب این شبهات را بدهد؟

با سلام

خدمت جناب ‍‍ژوكر

با عرض پوزش از جنابعالي كفتني هستم كه بنده اين نوع برخورد شما را قبول ندارم به چند علت:

-خواه تحولي در شما ايجاد شده يا نشده بالاخره اين شبهات در شما هست خوب چه بهتر كه همان راه را ادامه دهيد و همان مناظره ها را ادامه دهيم و بحث كنيم در اين صورت يا به جواب هايتان ميرسيد ويا نه در هر دو صورت باز ماجوريد

-شما هرچند جواب هاي ما را اقناع كننده نمي دانيد ولي خوب شما هم مي توانيد در صدد جواب سوالاتتان بر اييد و منافع اين هم براي خودتان است و هم براي ديگران

و كساني كه به قول شما به شبهات چندين ساله نتوانستند جواب بدهند خدا را چه ديدي شايد ما،شما ،يا يكي از كاربرا جواب هايي داد كه راه گشا شد

joker;7949 نوشت:
من می روم اما ... شاید خیلی بارها شده که من از یک سایت ( از روی عصبانیت یا مشکلات شخصی ) خداحافظی موقت کردم ولی بعد از مدتی برگشته باشم. اما این خداحافظی من نه از روی عصبانیت است و نه از روی مشکلات شخصی ... این خداحافظی از روی اعتقادم است. بخاطر همین هم اطمینان به همه شما می دهم که دیگر به این سایت برنخواهم گشت و در آن پستی نخواهم زد. نه در مقام کافر نه در مقام مسلمان و برای اینکه اطمینان به دیرباوران هم بدهم که روی حرفم ایستادم.اطلاعات شخصی ام را از روی این سایت پاک می کنم. رمزم را بگونه ای تغییر می دهم که امکان یاد آوری اش نباشد.و ایمیلم را هم الکی وارد می کنم و این بدین معناست که اگر خودم هم بخوام دیگر امکان بازگشتم نیست.( درست همانند کاری که در آن سایت برای هر دو شناسه ام انجام دادم.)

بنده اين نوع برخورد با مشكلات را هم هيچ وقت نپذيرفته ام چراميرويد؟ كجا ميرويد ؟ از دست تفكر كه نمي شود فرار كرد همچنان كه از دست حقيقت

نه قصد موعظه دارم ونه راهنمايي فقط به عنوان يك دوست كه توسط دنياي مجازي اشنا شده بودم همراه خوبي براي بحث و مناظره مي ديدم تا هم خود مباني خويش را در مباحث محكمتر كنم و هم عمق معارف اسلام را بهتر درك كنم و هم صدا هاي مخالف بشنوم وهم.....

فرار راه مناسبي نيست بايستيد و مبارزه كنيد در صدد جواب سوالاتتان براييد با همراهي دوستان

joker;7949 نوشت:
چرا من دچار عذاب وجدان شدم؟ شاید این سوال را من باید از مدیران این دو سایت و همچنین طرفداران آنها بپرسم. چرا من نباید دچار عذاب بشوم؟ خیلی ها در این مدت به من تسکین داده اند که وجود شبهات جای هیچ نگرانی ندارد. برخی حتی دلیل آوردند چون مدیران جواب این سوالات را دادند جای هیچ نگرانی نیست! اما وقتی من دو سوال از انها کردم ناگهان روزه سکوت گرفتند و جوابی ندادند! 1- چه تضمینی می کنید که جواب مدیران شما خوانندگان مطالب من را اقناع می کند و باعث گمراهی بیشتر آنها نمی شود؟ 2- شمایی که به من تسکین می دهید که جای هیچ نگرانی نیست آیا حاضرید همین سخن را در نزد خدای هم بزنید؟ و به من اطمینان بدهید که جوابگوی انحرافات احتمالی خوانندگان مطالب من در نزد خدا هستید و بجای من جوابگو باشید؟

در مورد ديگران نيز به كفته جناب مدير نگران نباشيد كاربران و خوانندكان مطالب شما بدتر از شبهات شما را در همين دنياي مجازي مي بينند بگذار تلنكري هم براي عقايد ديكران بخورد تا با جواب بر مباني ديني خود ابديده تر شوند

مدیر سایت;7961 نوشت:
درگاه اين سايت هميشه به روي شما باز است . و از اينكه مدتي با مديران و كارشناسان مباحثه كرديد و بحثها را گرمي بخشيديد تشكر ميكنم . و باز هم پيشنهاد ميكنم بيشتر بمانيد تا به نتايخ بهتري برسيم .

پيشنهاد ديكرم قبول توصيه جناب مدير محترم مي باشد باز خوشحال مي شويم كه دوباره پاي دنياي مجازي بشينم و در كنار شما عزيز به مناظره بپردازم

در ضمن بنده هم چو ديكر دوستان مشتاق شنيدن دلايل حضرت عالي بودم حال هر طور صلاح مي دانيد

اگر مانديد كه خدمت مي رسيم

اگر رفتيد ارزوي موفقيت در رسيدن به حقيقت را از صميم قلب براي تان ارزو مندم

ايام به كام

رفتن نوعی گریز از خود و افکارمان است.. گریز از خود راه به خدا رسیدن نیست. خدا را در خود جستجو کنیم.. کمتر از آنم که که چیزی بگم اما ماندن و سختی کشیدن درهای آسایش خاطر را به روی انسان می گشاید...باید ماند و گفت و شنید و ...

joker;7949 نوشت:
1- جوابهای مدیران را مکفی و کامل نمی دانم.

وسط دعوا نرخ تعیین نکن عزیزم، جوابهای اساتید به شما بسیار مکفی و کامل شد و به طور کامل خلع سلاخ شدی، اگر در جوابهای اساتید ایرادی میبینی، بهتر است، در تاپیک مربوطه به آنها نشان بدهی، تا پاسخت را بدهند! :kharej:

مدیر سایت;7961 نوشت:

2.اي كاش به علل رسيدن به ترديد اشاره مي كرديد . بهر حال جاي خرسندي و مايه اميدواري است

گل نرگس;7974 نوشت:
با سلام
جناب فریاد اگر برایتان امکان دارد دلایلی که باعث شد دچار تردید و دو دلی بشوید را برایمان بیان کنید .
مشتاقانه آماده شنیدنیم...:Gol:

طاها;8003 نوشت:
بنده هم چو ديكر دوستان مشتاق شنيدن دلايل حضرت عالي بودم حال هر طور صلاح مي دانيد

مدیر سایت;7961 نوشت:

5..هدف ما و سايت ما پاسخگويي به شبهات ديني است . و در اين هدف محكم و استوار با اعتقاد پيش مي رويم .

کاش هدف همۀ ما همین بود، جناب مدیر. آجرکم الله خیرا:hamdel:

مدیر سایت;7961 نوشت:

6. شما در مقامي نيستيد كه پاسخگويان ما را ارزيابي كنيد . سيستم ما داراي كنترل و ارزيابي است و تمام پست هاي كارشناسان ارزيابي مي شود . و اگر نقصي هم باشد در صدد جبران و رفع آن خواهيم كوشيد .چون معتقديم ما انسان كامل نيستيم .

مدیر سایت;7961 نوشت:
9. اما با اين حال بهر حال اگر مايل بوديد ميتوانيد تا مدتي گذشته خويش را با نوشتن و پست هايي جديد نقد و جبران كنيد . در اين صورت بعد از سه ماه ميتوانيم پست هاي قبلي شما را ويرايش و يا حذف كنيم .

:tashvigh!:

احسنتم، احسنتم، کاش پای پست میشد ده تا سپاس گذاشت تا بخاطر این پست من ده تا سپاس به شما میدادم، سپااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااس

یادش بخیر اون موقعها که من هنوز شطرنج بازی میکردم، یک نوع کیشی داشتیم، موسوم به "کیش اکتشافی"، که یک چیزی بود توی مایه های همین چیزی که شما فرمودید! بنده بی صبرانه منتظر "مات مختنق" هستم!

باز میگم احسنتم، والله حال کردم از این بند، نمیدونم چطوری بگم، فقط میتونم باز بگم احسنتم!

مدیر سایت;7961 نوشت:
10. درگاه اين سايت هميشه به روي شما باز است . و از اينكه مدتي با مديران و كارشناسان مباحثه كرديد و بحثها را گرمي بخشيديد تشكر ميكنم . و باز هم پيشنهاد ميكنم بيشتر بمانيد تا به نتايخ بهتري برسيم .

آفرین به شما! آغوش این سایت به روی همه اعم از مسلمان و نامسلمان باز است، ولی برخی سایتها فقط آغوششان برای افراد نامسلمان باز است! البته سوء تفاهم نشه، منظورم برخی سایتهای دوست نبود، سایت گفتگوی بیخدایان رو عرض میکنم که مسلمان بودن درش جرم محسوب میشه!!

مدیر سایت;7961 نوشت:

3. اينكه گفتيد كسي از مطالب شما گمراه شود ما مقصر هستيم اين گونه نيست؛ هر كس در گرو اعمال خودش است .

بله، میگویند یک نفر دین دروغینی ساخته بود، بعد خواست توبه کنه، رفت به نبی زمانش گفت که من پشیمونم برو از خدا بپرس چیکار کنم، پیامبر به الهام پاسخ را گرفت و فرمود "برو هر کس را که گمراه کردی از باطل بودن راهت آگاه کن" بعد این آقا پا شد رفت، بعد از یک چند وقت برگشت گفت آقا چند تا از مریدانم مرده اند، آنها را چه کنم، پاسخ آمد:"برود آنها را زنده کند و شهادت به دین حق را بدانها تلقین دهد"!!
:pir:
به قول بچه ها گفتنی: "خود کرده را تدبیر نیست!" بدون شک اگر مدیریت سایت با حذف پستها موافقت کند، ضربۀ مهلکتری در جنگ تبلیغاتی بر عقاید دیگران وارد میشود زیرا این امر باعث سوءاستفادۀ تبلیغاتی شدید دشمن خواهد شد، آنها منتظرند ما دو تا پست ضداسلام رو پاک کنیم تا هزارجا جار بزنند.

پی نوشت 1: جناب joker حالا شاید از این شک دوباره به یقین پیشینتان رسیدید و بعد ناراحت شدید که چرا پستهایم پرید، این همه پست را چجوری دوباره بنویسم؟!

پی نوشت 2: البته من اگر جای شما بودم اصلا ناراحت نمیشدم زیرا اساتید سایت آنقدر خوب به شما پاسخ داده اند که اگر کسی خودش قصد گمراه شدن نداشته باشد، گمراه نمیشود.

طاها;8003 نوشت:

-خواه تحولي در شما ايجاد شده يا نشده بالاخره اين شبهات در شما هست خوب چه بهتر كه همان راه را ادامه دهيد و همان مناظره ها را ادامه دهيم و بحث كنيم در اين صورت يا به جواب هايتان ميرسيد ويا نه در هر دو صورت باز ماجوريد

-شما هرچند جواب هاي ما را اقناع كننده نمي دانيد ولي خوب شما هم مي توانيد در صدد جواب سوالاتتان بر اييد و منافع اين هم براي خودتان است و هم براي ديگران

و كساني كه به قول شما به شبهات چندين ساله نتوانستند جواب بدهند خدا را چه ديدي شايد ما،شما ،يا يكي از كاربرا جواب هايي داد كه راه گشا شد

سلام خدمت جناب طاها، حقا که درفشانی فرمودید

البته من نمیدانم، نامسلمانان منظور دقیقشان از پاسخ محکم و کافی چیست، احتمالا پاسخ درست، قوی و کامل این است:
«بله، شما درست میفرمایید. اسلام از بیخ و بن باطل است»

طاها;8003 نوشت:
بنده اين نوع برخورد با مشكلات را هم هيچ وقت نپذيرفته ام چراميرويد؟ كجا ميرويد ؟ از دست تفكر كه نمي شود فرار كرد همچنان كه از دست حقيقت

نه قصد موعظه دارم ونه راهنمايي فقط به عنوان يك دوست كه توسط دنياي مجازي اشنا شده بودم همراه خوبي براي بحث و مناظره مي ديدم تا هم خود مباني خويش را در مباحث محكمتر كنم و هم عمق معارف اسلام را بهتر درك كنم و هم صدا هاي مخالف بشنوم وهم.....

فرار راه مناسبي نيست بايستيد و مبارزه كنيد در صدد جواب سوالاتتان براييد با همراهي دوستان

جناب طاها، اگر مشکل سر این است که با مباحث حاوی شبهه آشنا بشویم خب میتوانیم سراغ منابعی برویم که ایشان شبهات را از آنجا میاورند و البته با کمال ظرافت به زبانی دیگر بیان میکنند.

حالا اینقدر اصرار نکنید که بمانند، شاید کار مهمی دارند که باید بروند، ان شاء الله یک وقت دیگر در خدمتشان خواهیم بود.

طاها;8003 نوشت:

اگر مانديد كه خدمت مي رسيم

اگر رفتيد ارزوي موفقيت در رسيدن به حقيقت را از صميم قلب براي تان ارزو مندم

yeah Jo, You can

به امید ظهور

درود
من بنا به وظیفه ام و آنچه تصور می کنم که درست است پیشنهاد حذف مطالبم را در پیام خصوصی دادم. و وقتی جواب رد داده شد مجبور به ترک شدم. ( اتفاقا دو شناسه ژوکر و فریاد را هم نابود کردم و برای همین مجبور شدم شناسه جدید بسازم ) اما جناب مدیر سایت یک سری مطالبی را بیان کردند که قبلا بیان نکرده بودند. ( بالاخص پیشنهاد حذف و ویرایش پستهای قبل بعد از سه ماه ) بنابراین این جواب را به ایشان می دهم .

مدیر سایت;7961 نوشت:
1.از اينكه شجاعت اعتراف به دوگانگي و ترديد در افكار خود را ابراز كرديد به شما تبريك ميگويم و اميدوارم به جاي فرار از واقعيت بياييم و واقعيت را بپذيريم .

مرسی. و یک سوال: آیا شما چنین شجاعتی را خود دارید؟ شجاعت اعتراف به اشتباه! شجاعت بیان حقیقت و واقعیت؟ و شجاعت ماندن و پاسخ دادن به سوالات کاربران؟
مدیر سایت;7961 نوشت:

منظورتان را بطور کامل از این جمله نفهمیدم. این جمله شما دو برداشت متفاوت دارد
1- اگر منظورتان از " ما " خودتان هستید ( یعنی : "اگر کسی از مطالب من گمراه شود شما مقصر نیستید و من خودم مقصر هستم " ) و در جواب ادعای من ( یعنی : " گواه گرفتن خدا از سوی من " ) باشد . که سخت در اشتباه هستید. چون من از شما خواسته ام اینکار را بکنید و پاک کردن مطالب از ید قدرت من هم خارج شده است. بنابراین تقصیری اگر به گردن من باشد تا قبل از خواهش من از شما بوده است و بعد از آن لا اقل من مقصر نیستم.( چون در حد توانم تلاشم را کردم. پیشنهاد دادن خسارت را هم کردم ) اینکه شما مقصرید یا خیر هم با خداست. نیتتان مهم است و هدفی که از پاک نکردن پستهای من دنبال می کنید. و برای من عجیب است که شما چرا از " گواه گرفتن خدا برای جزا و پاداش " اینقدر برآشفتید؟ اگر شما نیتتان صادقانه است و بر درستی کارتان ایمان دارید باید از این سخن من خوشنود هم باشید.
2- اما اگر منظورتان از " ما مقصریم " خطاب به " من " است ( یعنی : اگر کسی مطالب من را بخواند و گمراه شود من مقصر نیستم " )
این حرف خداست یا حرف شماست یا حرف شیطان است؟
یکی از خوانندگان غربی بنام مرلین منسون موسیقی ساخت که عده زیادی با شنیدن آن موسیقی حالت جنون می گرفتند و خودکشی می کردند. وقتی از ایشان پرسیدند : آیا ناراحت نیستی که دیگران با شنیدن موسیقی تو خودکشی می کنند؟ جوابی شبیه به جواب شما را داد: " چرا باید ناراحت بشوم ؟ من به آنها نگفتم که خودکشی بکنند. آنها خودشان خودکشی کردند!"
در یکی از برنامه های صدا و سیما یکی از عالمان مذهبی را دعوت کرده بودند و ایشان همین سخن را به نقد گرفت و گفت : دقیقا شیطان هم در روز قیامت در جواب این سوال که " چرا انسانها را گمراه کردی ؟ " این جواب را می دهد :من آنها را مجبور نکردم. آنها خودشان گمراه شدند!
جناب مدیر سایت از یکی از مدیران شنیدم که شما تحصیلات حوزوی بالایی دارید و باید خیلی بهتر از من این نکته را بدانید. اما چه عاملی باعث غفلت شما شده است را نمی دانم! بهتر نیست کمی با خود تامل بکنید و ببینید چه عاملی باعث شده است شما سخن شیطان را بر زبان بیاورید؟
( فکر کنم حال که سخن از شجاعت به میان آمده است دوستان دیگر هم چنین تلنگری در خود بزنند و به مصداق سخن علی ( ع) : شجاعت جهاد نفس را بدست بیاورند)
مدیر سایت;7961 نوشت:
4.اگر صادق و بي تعصب هستيد زمان و راه براي جبران گذشته ها هميشه وجود دارد ، اگر بخواهي ميتواني جبران كنيد . تا از عذاب وجدان رهايي پيدا كنيد .

برای جبران گذشته ها خیلی وقتها دیر است. مانند امروز که برای جبران گذشته باید التماس افرادی مثل شما را بکنم. من راه هایی برای نشان دادن صداقت ارائه کردم ( به آن سایت هم ارائه کردم ) اشتباهم را پذیرفتم . به آن اعتراف کردم و از همگان عذر خواستم .التماس و خواهش و تمنا کردم و حاضر شدم برای جبران خسارت حتی هزینه مالی هم بپردازم ...
اگر شما راهی منطقی تر برای جبران سراغ دارید لطفا بیان کنید.
و یک سوال دیگر : شما چرا صداقت از خود نشان نمی دهید و با انکه می دانید من دچار عذاب وجدانم بازهم بر رفتار خود تاکید می کنید؟ شما هدفتان از آزار و شکنجه من چیست؟
بگویید تا لا اقل من هم بدانم.
مدیر سایت;7961 نوشت:

هدف شما از پاسخگویی به شبهات دینی چیست؟ فعال کردن سایت و در آمد کسب کردن یا در جهت رضایت خدا و بندگان خدا؟
شما که بقول خودتان با وجود علم به اینکه من دارم عذاب می کشم بر کار خود اصرار دارید! پس برای بنده خدا ارزشی قائل نیستید! از سویی دیگر سخن شیطان در روز قیامت را هدف خود می دانید پس برای خدا هم نمی توانید کار بکنید! از سویی من حاضر شدن ضرر و زیان شما را جبران بکنم. اما قبول نکردید پس برای پول هم فعالیت نمی کنید! پس برای چه هدفی فعالیت می کنید؟
مدیر سایت;7961 نوشت:

بله من در مقامی نیستم که پاسخ کارشناسان را ارزیابی بکنم . اما به عنوان یک بی طرف و با توجه به شناختم نظرم را بیان کردم. شاید به ارزیابی کارشناسان شما کمک بکند. ( البته اگر تعصبات مذهبی در کار ارزیابی دخیل نشود.)
مدیر سایت;7961 نوشت:
8 . همان طور كه خصوصي هم عرض كردم مجموعه پرسش ها و پاسخ به شبهات اين سايت به عنوان گنجينه اي ماندگار و ارزشمند به عنوان سند افتخار اين سايت بايد ماندگار بماند .

یاد شعری از احمد شاملو افتادم :
اگر که بیهوده زیباست شب..
برای چه زیباست شب؟
برای که زیباست؟
شما برای چی و کی این سند را جمع می کنید؟ اگر مشکل شما پیدا کردن گنجینه ای از شبهات دینی است . خوب من سه سری کامل در سه سی دی ( کتابهای pdf ) برای شما ارسال می کنم. ( فکر کنم پاسخ دادن به شبهات آنها یک میلیارد "ساعت نفر" زمان ببرد.)
مدیر سایت;7961 نوشت:

یا شما اصلا منظور من را نفهمیدید یا شروع به فرافکنی می کنید. ( این پیشنهادی بود که اتفاقا دوستان شما هم دادند )
من مسلمان نشدم که بخواهم مباحث قبلی ام را نقد بکنم . نقدی هم بر شبهاتم ندارم. هنوز هم به نظر من ان مطالب معقول و منطقی است و ردی بر آنها نیست.
من فقط یک اتفاقی برایم ایجاد شده است که دچار تناقض شدم.
مثل من مانند کسی است که در وسط بیابان ایستاده است و راه آب را نمی داند. زمانی در شرق ( مسلمانی ) سرابی دیده و زمانی در غرب ( نامسلمانی ) ... به هر دو راه رفته است و آبی نیافته است!
حال شما از من می خواهید راه آب را برای رهگذران نشان بدهم؟! چگونه؟
مدیر سایت;7961 نوشت:
. 10. درگاه اين سايت هميشه به روي شما باز است . و از اينكه مدتي با مديران و كارشناسان مباحثه كرديد و بحثها را گرمي بخشيديد تشكر ميكنم . و باز هم پيشنهاد ميكنم بيشتر بمانيد تا به نتايخ بهتري برسيم . با تشكر

این صحبت شما جای بحث زیاد دارد.
1- همانطور که گفتم من دچار یک تردیدم و قصدم نزدن پست است. نه در مقام مسلمان و نه در مقام نامسلمان
2- شما اول برادریتان را ثابت بکنید بعد این پیشنهاد را بدهید! همانطور که می دانید من اگر این ماجرا برایم پیش نمی آمد اصلا قصد زدن پست در این سایت را نداشتم. علتش را هم خوب می دانید! الان هم که بر حسب آن اتفاق آمدم بازهم حسن نیتی نشان ندادید . جز جفا چیزی از شما ندیدم. نه پستهایم را پاک کردید نه جلوی توهین دیگران به من را گرفتید. (اون موقع نامسلمان بودم و باید فحش خواهر و مادر می شنیدم! امروز چه گناهی کردم که بازهم باید توهین و ناسزا بشنوم؟*)
3-من زمانی که نه نیت شما را از تشکیل این سایت می دانم و نه عمل شما را در راه درست می دانم. نه عدالت شما را قبول دارم. چگونه به شما باز اعتماد باید بکنم؟
---------------------------------
* : من به دوستتان جناب حکیم هم گفتم . معمولا روحانیون بالای منبر همیشه این سخن علی را بیان می کنند که " آنچه برخود نمیپسندی برای دیگران هم نپسند " اما عجیب اینکه یک بیت شعر حافظ ( که اتفاقا با توجه به همین سخن حضرت علی و عمل شما گفته از سوی من بیان شد ) را توهین می داند چطور راضی است که به دیگران فحش ناموسی بدهند و هیچ رفتاری از خود نشان ندهد؟

طاها;8003 نوشت:

درود
این مساله به باور من مربوط است.
1- من بر این باورم که مدیران این سایت جوابگوی شبهات من نیستند.( لا اقل تاکنون که نبودند ) و معقول نیست یک تجربه را دوبار بیازمایم. نه وقت شما را می گیرم و نه وقت خود را هدر می دهم.
2- از سویی بحث در فضای این سایت بدلیل عمومی بودن آن را صلاح نمی دانم. بدلیل اینکه خود را در انحراف احتمالی کاربران دیگر مقصر می دانم.
3- فضای این سایت را یک سری کاربران خیلی پر تنش و توهینی کرده اند و مباحثه و مناظره منطقی عملا امکان ندارد.( اگر یکی مدام به خود شما هم فحش بدهد و توهین بکند شما هم تاب نمی اورید. به هر حال باید فرقی بین مباحثه علمی با فحش و توهین باشد. وگرنه کلاسهای درس دانشگاه را درون دستشویی برگزار می کردند!!)
طاها;8003 نوشت:

من جوابی برای سوالاتم ندارم. در حال تحقیق و جستجو هستم.من تنها یک چیز را می دانم:
کسی که راه را نمی داند راهنمای دیگران نمی شود.
طاها;8003 نوشت:

امکانش هست. تلاشتان را بکنید. ولی با تمجید و تشویق چهارتا متعصب مغرور نشوید.و این جمله را هم از من بیادگار داشته باشید " هرگز از کسی که همواره شما را تایید می کند چیزی نخواهید آموخت. "
طاها;8003 نوشت:
بنده اين نوع برخورد با مشكلات را هم هيچ وقت نپذيرفته ام چراميرويد؟ كجا ميرويد ؟ از دست تفكر كه نمي شود فرار كرد همچنان كه از دست حقيقت نه قصد موعظه دارم ونه راهنمايي فقط به عنوان يك دوست كه توسط دنياي مجازي اشنا شده بودم همراه خوبي براي بحث و مناظره مي ديدم تا هم خود مباني خويش را در مباحث محكمتر كنم و هم عمق معارف اسلام را بهتر درك كنم و هم صدا هاي مخالف بشنوم وهم..... فرار راه مناسبي نيست بايستيد و مبارزه كنيد در صدد جواب سوالاتتان براييد با همراهي دوستان

من فرار نمی کنم. مطمئن باشید دنبال تحقیق و خواندن هستم. دنبال یک تنهایی و جای آرام برای فکر کردن و درست تصمیم گرفتن.
بدور از هرگونه تعصب و عناد
بدور از هرگونه تشنج و درگیری
اینکه من می خواهم تنها فکر کنم و در آرامش فکر بکنم فرار است؟
طاها;8003 نوشت:
در مورد ديگران نيز به كفته جناب مدير نگران نباشيد كاربران و خوانندكان مطالب شما بدتر از شبهات شما را در همين دنياي مجازي مي بينند بگذار تلنكري هم براي عقايد ديكران بخورد تا با جواب بر مباني ديني خود ابديده تر شوند

و اگر تاب نیاوردند و شکستند چی؟
طاها;8003 نوشت:
در ضمن بنده هم چو ديكر دوستان مشتاق شنيدن دلايل حضرت عالي بودم حال هر طور صلاح مي دانيد

دلایلم را که در آن سایت گفتم. موضوع مربوط می شود به یک کتاب که سرگذشت شخصی به نام "حاج کاظم ساروجی " در ان نوشته شده است. شخص بی سوادی که به گفته مدعیان قرآن را در یک روز حفظ می کند و دامنه حفظ ان بگونه ای است که مثلا تعداد حروف آیات و سوره ها و .. را به دقت می داند.( البته این ادعا در این کتاب شده است و هنوز صحت ادعای کتاب را من خود تحقیق نکردم ) . خوب برای من که خدا را قبول دارم ولی با توجه به یک سری استدلالهای منطقی قرآن را از سوی خدا نمی دانم .( یا حداقل دوران آن را تمام شده می دانم ) این ماجرا یک نوع تناقض است.
البته خود این ماجرا از سه جنبه قابل بررسی است.
1- اینکه این ماجرا واقعا اتفاق افتاده است یا خیر؟
2- در این ماجرا اغراق نکرده اند؟
3- اگر این ماجرا بوجود امده باشد. دلیلی مادی دارد یا ماورائی؟
ظاهرا بند یک درست است و این ماجرا اتفاق افتاده است. و در بحث دوم باید تحقیق شود. ( یک گروه یا یک برنامه دقیق کامپیوتری می خواهد تا لا اقل ادعاهایی که در کتاب از حاج کاظم نقل می کنند را مورد بررسی قرار بدهند . )
اما مورد سوم هم خودش جای بحث دارد. اینکه این اتفاق یک اتفاق طبیعی باشد که ما از شناخت آن بی اطلاعیم. یعنی مثلا با یک سری اعمال و رفتارهای خاص بتوان این قابلیت را ( نه برای قرآن بلکه برای سایر کتب ) بدست اورد. مثل مرتاضان هندی یا دیوید کاپرفیلد که روی آسمان پرواز می کند. ( یا حتی هیپنوتیزم و تلپاتی یا دجاوو که ما علتش را نمی دانیم ولی برای همگان اتفاق می افتد ) و چون ما نمی شناسیم و علتش را نمی دانیم شگفت زده می شویم.
اما به هر حال چون رابطه ناشناخته است نمی توان بطور یقین آن را رد کرد.و باید فعلا آن را پذیرفت.

جناب deja vu
اگر شبهات سابق شما در یک سایت ملحد بود حرف شما درست بود اما در این سایت که ادعا میکنن شبهات رو جواب میدن حالا شبهه ها رو پاک هم نکردی،نکردی یکی مثل من با خوندن مطالب شما سوال براش پیش میاد میرم یه تاپیک جدید میزنم اونوقت باید جوابمو بدن مهم اونه که این تردید اساسی در شما بوجود اومده قبلی ها رو بیخیال شو جدیدا رو بچسب اینقدر با اینا بحث نکن به فکر خودت باش فردا پس فردا به خودت میای میبینی هیچکی دور وبرت نیست.از ما گفتن بود خود دانی.دوستدار شما zirabi

دوستان عزيز
سلام به همه شما
از اينكه در مباحث شركت ميفرماييد تشكر ميكنم .
لطفا ضوابط و قوانين مباحثه را رعايت فرماييد .
از شما بزرگواران تقاضا مي شود بجاي مباحث حاشيه اي و سطحي مباحث علمي و اصولي و اساسي را مطرح كنيد و رو چنين مباحثي نظريه پردازي كنيد .
از طرح برخي مسائل و الفاظ كه در خور شان معارف ديني و قرآن كريم نيست جدا خود داري كنيد .
مديران و خادمان اين سايت را مجبور به حذف و يا ويرايش و يا بستن تاپيك و يا بستن آيدي نكنيد .
از همكاري همه شما خوبان متشكرم .

موضوع قفل شده است