رشته افسری برای خواهران

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رشته افسری برای خواهران

[="Arial Black"][="Navy"]

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت دوستان بزرگوار
میخواستم بدونم کسی اطلاعات دقیقی در مورد رشته افسری برای خواهران ، چگونگی ثبت نام ، و شرایط ورود به این رشته و همچنین دانشکده های محل تحصیل رو داره ؟
ممنون میشم اگه یه لینک معتبر بهم معرفی کنید .
با تشکر[/][/]

به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

صبا313;296516 نوشت:
[=Arial Black]
بسم الله الرحمن الرحیم

[=Arial Black]با سلام خدمت دوستان بزرگوار
[=Arial Black]میخواستم بدونم کسی اطلاعات دقیقی در مورد رشته افسری برای خواهران ، چگونگی ثبت نام ، و شرایط ورود به این رشته و همچنین دانشکده های محل تحصیل رو داره ؟
[=Arial Black]ممنون میشم اگه یه لینک معتبر بهم معرفی کنید .
[=Arial Black]با تشکر

برای ادامه تحصیل در رشته افسری ، چه برای خواهران و چه برای برادران باید در آزمون سراسری شرکت کنید.

و در هنگام ثبت نام در آزمون، گزینه شرکت در رشته های خاص رو انتخاب کنید.

این هم شرایط ورود به دانشگاه افسری که در دفترچه آزمون سراسری سال 1391 نوشته شده بود:

[=Times New Roman]دانشگاه علوم انتظامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران دانشجویان خود را در رشته های کاردانی و کارشناسی، از بین داوطلبان شرکت کننده در آزمون های گروه آزمایشی علوم ریاضی وفنی، علوم تجربی، علوم انسانی که واجد شرایط و ضوابط اختصاصی دانشگاه ذیربط باشند، به نسبت متقاضیان هریک از گروه های آزمایشی مذکور دانشجوی افسری می پذیرد.

[=Times New Roman]شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی و امتیازات دانشگاه علوم انتظامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای داوطلبان جدیدالورود:
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]الف) شرایط عمومی:
[=Times New Roman]1) اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام. 2) التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه و آماده فداکاری در راه اهداف آنها. 3) تابعیت جمهوری اسلامی ایران. 4) عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی و معارض با نظام جمهوری اسلامی ایران. 5) عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی در زمان تقاضای استخدام. 6)عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی. 7) نداشتن سوء پیشینه کیفری. Dirol عدم اعتیاد به مواد مخدر. 9) داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر به تایید بهداری کل ناجا.

[=Times New Roman]ب) شرایط اختصاصی داوطلبان عادی (غیر شاغل در ناجا):
[=Times New Roman]1) دارا بودن حداقل 170 سانتیمتر قد برای داوطلبان مرد و 160 سانتی متر برای داوطلبان زن. 2) داشتن حداقل 18 و حداکثر 23 سال تمام. در صورت انجام خدمت وظیفه عمومی 25 سال. (مبنای احتساب سن روز ثبت نام در آزمون سراسری خواهد بود.) تبصره: خانواده معظم شهدا و ایثارگران برابر قانون از تسهیلات سنی پیش بینی شده بهره مند خواهند شد. 3) حداقل معدل کل دیپلم یا دوره پیش دانشگاهی در مقطع کارشناسی 16 تمام و برای مقطع کاردانی 14 تمام می باشد. 4) ارائه مدرک نظام وظیفه برای داوطلبان (دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت، گواهی حین خدمت سربازی، کارت پایان خدمت، گواهی تحصیلی و یا معافیت های غیر پزشکی). 5) عدم تعهد خدمت به هر نحو (رسمی، پیمانی، آزمایشی) به سازمان های دولتی و غیر دولتی. 6) فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی و بالاتر حق انتخاب این رشته ها را ندارند. 7) موفقیت در مراحل گزینش و استخدام نیروی انتظامی.

[=Times New Roman]ج) شرایط اختصاصی شاغلین ناجا:
[=Times New Roman]1) پایوران درجه دار که با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی نظام جدید به استخدام ناجا در آمده اند، در طول درجات گروهبا یکمی و استوار دومی می توانند کد مربوط به مقاطع کاردانی شاغلین (مخصوص خواهران) و یا کارشناسی شاغلین (مخصوص برادران) را انتخاب نمایند. 2) کارکنان ناجا که دارای مدرک تحصیلی کاردانی و کارشناسی غیر مصوب وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشندو مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه نظام قدیم یا پیش دانشگاهی نظام جدید دارند، می توانند کد مربوط به مقطع کاردانی شاغلین (مخصوص خواهران) و یا کارشناسی شاغلین (مخصوص برادران) را انتخاب نمایند. 1-2) حداکثر سن خدمتی 25سال برای پایوران شاغل در جایگاه خدمتی 15و بالاتر و برای سایر کارکنان ناجا 23 سال می باشد. 3) عدم اشتغال به تحصیل همزمان در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی. 4) عضویت کادر پایور ناجا (کارکنان پیمانی شاغل در ناجا، مجاز به انتخاب این رشته ها نمی باشند). 5) نداشتن سابقه ارتکاب جرایم، محکومیت های قضایی مؤثر و سابقه تنبیهات انظباطی(انتظار خدمت/ بدون کار). 6) موافقت نامه کتبی از نیروی انسانی استان یا یگان مربوطه جهت ادامه تحصیل.
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]د) امتیازات:
[=Times New Roman]1) دانشجویان از بدو ورود به استخدام رسمی در خواهند آمد. 2) دانشجویان ضمن دریافت کمک هزینه تحصیلی از امکانات رفاهی، خوابگاه و بیمه خدمات درمانی بهره مند خواهند شد. 3) فارغ التحصیلان مقطع کاردانی و کارشناسی ضمن دریافت مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ترتیب به درجات ستوان سومی و ستوان دومی نائل آمده و ترفیعات بعدی آنان برابر قوانین و مقررات ناجا خواهد بود. 5) ادامه تحصیل کارکنان برای مقاطع بالاتر در رشته های تحصیلی مصوب و در صورت نیاز ناجا بلامانع خواهد بود.
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]ه) تذکرات:
[=Times New Roman]1) تحصیل در دانشگاه علوم انتظامی الزاماً شبانه روزی است. 2) محل تحصیل: تهران، اتوبان شهید همت غرب، دهکده المپیک، دانشگاه علوم انتظامی
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]ظرفیت پذیرش دانشجو:
[=Times New Roman]1) کارشناسی ویژه برادران 760 نفر
[=Times New Roman]2) کارشناسی ویژه برادران شاغل در ناجا 260 نفر
[=Times New Roman]3) کاردانی ویژه خواهران 45 نفر
[=Times New Roman]4) کاردانی ویژه خواهران شاغل در ناجا 15 نفر

[=Times New Roman]
[=Times New Roman]برگرفته از دفترچه راهنمای شماره 2 کنکور سراسری 91

[=Times New Roman]منبع

[=Times New Roman]پیروز و موفق باشید

[=Times New Roman]التماس دعا

[=Times New Roman]یا علی

سلام
اتفاقا یکی از اشناهامون میخواد به قول خودش "پلیس" بشه. (جنسیت:زن)
یعنی باید کنکور سراسری رو بده و موقع انتخاب رشته مشخص کنه؟
موقع ثبت نام کنکور سراسری نباید کاری بکنه؟

[="Tahoma"]به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

بقیع غریب;297475 نوشت:
سلام
اتفاقا یکی از اشناهامون میخواد به قول خودش "پلیس" بشه. (جنسیت:زن)
یعنی باید کنکور سراسری رو بده و موقع انتخاب رشته مشخص کنه؟
موقع ثبت نام کنکور سراسری نباید کاری بکنه؟

چون دانشگاه علوم انتظامی نیروی انتظامی از جمله دانشگاههایی هستش که به صورت نیمه متمرکز دانشجو قبول میکنه؛ لذا تا زمان انتخاب رشته نیاز به هیچ کار خاصی نیست.

فقط در هر گروه آزمایشی که هستید سعی کنید که رتبه تون بالا باشه.

پس از اینکه مجاز به انتخاب رشته شدید در اونجا با توجه به دستورالعمل دفترچه راهنمای انتخاب رشته ، باید انتخاب رشته انجام بدهید.

البته قبولی در رشته های نیمه متمرکز علاوه بر آزمون کتبی ( همون کنکور ) نیاز به مصاحبه و آزمون های دیگری هم داره.

پیروز و موفق باشید

التماس دعا

یا علی

[="DarkSlateGray"]یعنی واقعا افسر شدن برای خانومها مفیده ؟
کاری ندارم که لازم هست به هرحال .و بالاخره یه عده باید باشن .
ولی بعضی کارها به طور کلی برای خانومها فکر میکنم مناسب نیست .[/]

سلام
بنده دانشجوی ارشد تاریخ تمدن هستم و به رشته ی افسری خیلی علاقه داشتم ولی چندسال دنبالش رفتم و نیرو نگرفتند.من الان می تونم دوباره شرکت کنم؟از چه راهی؟تشکر

[="DarkGreen"]

دانشجوی تاریخ;435617 نوشت:
سلام
بنده دانشجوی ارشد تاریخ تمدن هستم و به رشته ی افسری خیلی علاقه داشتم ولی چندسال دنبالش رفتم و نیرو نگرفتند.من الان می تونم دوباره شرکت کنم؟از چه راهی؟تشکر

سلام

فکر نمیکنید اگر الان بخواید برید افسری همه سالهای تحصیلات عالیه تون بیهوده به شمار میره؟

انگیزه تون از اینکه وارد دانشگاه افسری بشید چیه؟

آیا به رشته تحصیلی فعلیتون علاقه ندارید؟

در مورد مشکلات و فواید این رشته برای خانم ها چیزی میدونید؟

برخی از خانم ها فکر میکنند که اگر وارد دانشگاه افسری بشن مثل سریال خواب و بیدار میتونند صحنه های اکشن ایجاد کنند.این چیزیه که از اطرافیانم زیاد میشنوم علاقه به صحنه های اکشن و دست گرفتن اسلحه و ...

اما در حقیقت چیز دیگریه

با خانمی هم صحبت شدم که در دانشگاه افسری درس خونده و میگه حتی الامکان اجازه حضور خانم ها در عملیات ها رو نمیدن مگر ضرورت داشته باشه و این یعنی بیشتر کار اداری

به هر حال روحیه زن لطیفه و با جرم و جنایت مجروح میشه

نظامی بودن برای زن با توجه به وظایفش خیلی دشواره[/]

صبا313;296516 نوشت:
[=Arial Black]
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت دوستان بزرگوار
میخواستم بدونم کسی اطلاعات دقیقی در مورد رشته افسری برای خواهران ، چگونگی ثبت نام ، و شرایط ورود به این رشته و همچنین دانشکده های محل تحصیل رو داره ؟
ممنون میشم اگه یه لینک معتبر بهم معرفی کنید .
با تشکر

سلام.
به قول خانوما خاک به سرم مگه دخترا هم میتونن افسر بشن؟:khandeh!:
ولی جدای از شوخی خیلی رو این موضوع فکر کنین. اونچه که تو تلویزیون میبینین از پلیس و خانومای پلیس نشون میدن با واقعیت خیلی فرق داره.
واقعیت اینه که شما یه سری مافوق دارین و باید هرچی گفتن بگن چشم. و شاید اصلا هیجانی هم نداشته باشه!
نمیدونم قوانین و دیسیپلین سخت و خشن نظامی چقد با روحیه لطیف خانوما سازگاری داره؟
آیا خانومی که تحت این دیسیپلین تربیت میشه چیزی از ظرافت زنانه ش باقی میمونه؟:Moteajeb!:
بعدشم این وسط حرف شنوی از شوهر چی میشه؟ چون اونموقه باید از قوانین پلیس اطاعت کنین که شوخی و من بمیرم تو بمیری هم سرش نمیشه و عملا این وسط شوهر دیگه حرفش حساب نی
یا علی:Gol:
(پست قدیمیه ولی گفتم بنویسم برای آیندگان که میان میخونن استفاده کنن:ok:)
موضوع قفل شده است