جمع بندی ازدواج جن با انسان؟!

تب‌های اولیه

38 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج جن با انسان؟!

سوال این که آیا ازدواج انسان با جن امکان دارد؟چه طور؟طبق کدام آیه از قرآن یا منبع؟

کارشناس بحث : عمار

با سلام
من با مطرح کردن اینجور سوالا موافق نیستم چو معتقدم جوابش به درد کسی نمیخوره!
ولی خواهشا" دوستانی که میخوان به سوالات جواب بدن مستدل و مستند جواب بدن، اگه نمیتونن ،اصلا جواب ندن.
اینطوری احترام کسی که سوال میپرسه حفظ میشه.

فکر میکنم در کتاب ب.ا در این مورد نوشته است که این ازدواج ممکنه اما برای انسان مضر است (چون جن از اتش هست و انسان از خاک)
انیشتین هم در رساله اش به این موضوع پرداخته
البته کارشناسان بهتر میتوانند جواب بدهند

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
در موارد سوال مذکور عرض کنم که طبق شواهد روایی باید بگوییم بله امکان دارد که جن با انسان بخواهند ازدواج کنند.
در ابتدا عرض کنم که اصل امکان دیدن و رابطه انسان با جن شکی نیست که چنین چیزی ممکن است.
«وَ یَوْمَ یحَشرُهُمْ جَمِیعًا یَامَعْشرَ الجْنّ‏ِ قَدِ اسْتَكْثرَتُم مِّنَ الْانسِ وَ قَالَ أَوْلِیَاؤُهُم مِّنَ الْانسِ رَبَّنَا اسْتَمْتَعَ بَعْضُنَا بِبَعْضٍ وَ بَلَغْنَا أَجَلَنَا الَّذِى أَجَّلْتَ لَنَا؛[انعام/128] و روزى كه همگان را گرد آورد و گوید: اى گروه جنیان، شما بسیارى از آدمیان را پیرو خویش ساختید. یارانشان از میان آدمیان گویند: اى پروردگار ما، ما از یكدیگر بهره‏مند مى‏شدیم و به پایان زمانى كه براى زیستن ما قرار داده بودى رسیدیم.»
نکته دوم اینکه بنا بر آيات قران مسلم است که جن ها هم مانند انسان ها ، توالد و تناسل دارند ، در چند آيه در وصف حوريان بهشتي آمده است که «لم يطمثهن انس قبلهم ولا جان»(سوره رحمان آيه 56 و 74) حوريان بهشتي را قبل از شوهرانشان ، نه آدمي و نه جن دست زده است » .
اين آيه به وضوح دلالت دارد بر اين که جن هم آميزش دارد و تکثير نوع آن به وسيله مقاربت نر و ماده صورت مي گيرد؛ اما اين که بين آن ها و انسان ها ازدواجي صورت مي گيرد يا خير، پاسخي قطعي نمي توان به آن داد؛ ولي برخي از مفسران بر اساس همين آيه ذكر شده (آيه 26 سوره الرحمن) امكان رخداد چنين ازدواجي را منتفي ندانسته اند . (1 )
به عنوان مثال آیت الله بهجت در کتاب استفتائات خود، در جلد چهار صفحه 14 در پاسخ به سوال اینکه آیا ازدواج دختر با جن جایز است، می فرمایند: چون معرضیت زیادی برای فتنه و منازعه دارد و خوف خطر دارد، خلاف احتیاط است و بر تقدیر جواز، احوط متعه است یا این که طوری باشد که شرط کنند وکالت را که اختیار طلاق است با دختر باشد.

این مطلب در بحث ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) نیز زیاد دیده می شود. به عنوان نمونه امام صادق (ع) مى‏فرمایند: خداوند حوریه‏اى بهشتى را به ازدواج یكى از پسران آدم درآورده و فرزند دیگرش به ازدواج زنى از اهل جن درآمد.(2)
از پيامبر اكرم ـ صلي الله عليه و آله ـ نقل شده است كه ايشان از نكاح جنّ نهي كرده اند.(3) و اين حديث شريف مي رساند كه مناكحه جنّ و انس ممكن است و الّا نهي از غير ممكن معني ندارد.
اما در مورد تحقق عملي و شدني بودن آن در عالم واقع در منابع نقلي و تاريخي نمونه مستندي از اين امر به دست نيامد .

منابع:
1. الفرقان في تفسيرالقرآن‌، جزء، 27 ـ 28، ص 52، مؤسسه اعلمي‌، تفسيرکبير، فخررازي‌، مجلد10، ص 374، داراحيأالثراث العربي .
2. داستان پیامبران یا قصه‏ هاى قرآن از آدم تا خاتم - یوسف عزیزی- ص 118.
3. بحارالانوار، ج 60، ص 310، باب 3.

حجه الاسلام آقا سيد محمد ابراهيم حسيني (صدر)نقل فرمودند که :من در سال1374 در روستاي کرزان از توابع تويسرکان منبر مي رفتم.روز تاسوعا بود. باميزبان خود اقاي محمود افشاري براي گردش به صحرا رفتيم .پدري با دوفرزندش را ديديم که لوبياي قرمز مي کاشتند.
بعد از احوالپرسي سخن معجزه ائمه به ميان آمد.آقاي کريمي داستان جالبي نقل کرد وگفت :يکي از بچه ها به نام عباس مرد متدين ودقيق در انجام تکاليف شرعي است که با مادر وهمسر خود زندگي مي کند.روزي از محل کار خود خارج شده به سوي منزل ميرود در بين راه صداي دختري به گوش ميرسد که ايشان را با نام صدا ميزند.
وقتي که بر ميگردد دختري زيبا با قيافه بسيار دلفريبي را مشاهده ميکند آن دختر اظهار مي کند عباس من عاشق تو شدم و در خواست ازدواج با تو را دارم .
عباس با شنيدن اين کلام در حالي که از اتهام مردم هراسان است که در کوچه با چنين دختري مشغول صحبت گرديده گفت : من همسر و مادريدر تحت تکلف خود دارم و هيچ گونه توانايي اراده دو همسر ومادرم را ندارم .
دختر اظهار ميکند که من از شما توقع مخارج وغيره را ندارم بلکه نيازهاي مادي شما را هم هرچه باشد برطرف خواهم کرد .
عباس مي گويد چون نمي خواستم در جايي که مردم متوجه بودند با او صحبت کنم تا مبادا آبرويم خدشه دار شود لذا بي اعتنايي کرده و به سوي منزل روانه شدم .وقتي به منزل رسيدم ديدم جلوتر از من آمده و در منزل نشسته است .گفتم: من تا به امروز اصلا تو را نديده ام تو چطور نديده عاشق من شده اي؟گفت : من از طايفه جن هستم انسان نيستم ولي چکنم عاشق و دلباخته تو شده اماز تو تقاضاي ازدواج دارم و تمام زندگي ترا تضمين ميکنم که با خوشبختي زندگي کني .
عباس ميگويد او هرچه اصرار مي کرد من مخالفت ميکردم تا اينکه گفت : عباس من ميروم تو تا فردا با مادر و همسرت مشورت کن. در همين حال مادر وهمسرم نشسته بودندگفتند : گويا تو با کسي صحبت ميکني ما که غير از تو کسي را نمي بينيم من جريان را شرح دادم مادرم گفت : عباس جن زده نشده باشي؟ آن روز گذشت فردا من طبق معمول به دکان رفته مشغول کار شدم ودر وقت هميشگي به خانه بر گشتم وقتي که وارد شدم ديدم باز آن دختر نشسته و منتظر است . بعد از سلام و جواب گفت : عباس! با مادر وهمسرت مشورت کردي؟ گفتم: ديروز من به تو گفتم من نيازي به ازدواج دوم ندارم و خواهش ميکنم که دست از من بردار. او گفت : من در عشق تو بيقرارم و مي سوزم استدعا ميکنم با من ازدواج کني و همين طور اصرار ميکرد .
گفتم : خلاصم کن من ابدا به ازدواج دوم تن نخواهم داد باز ديدم رهايم نمي کند ناچار براي خلاصي خود سيلي محکمي به صورتش زدم .نگاه به من کرد وگفت: اگر من چنين سيلي به تو بزنم زنده نخواهي ماند .
در همين حال وقتي از من مايوس شد يک سيلي به من زد .ديگر نفهميدم جريان چه شد وقتي مادر وهمسرم مي بينند من نقش زمين شدم مرا به پزشک مي رسانند . ولي چون کاملا لال شده بودم از معالجه من نا اميد مي شوند.
عباس بعد از مدت مديدي با همين حال که قادر به سخن نبود زندگي ميکند تا اينکه روزي آرزو ميکند که به زيارت امام رضا (ع) نائل آيد و اين آرزو را با اشاره به نزديکان خود ميفهماند . مادر وهمسر و برادري که در تهران زندگي ميکرد به همراه عباس به مشهد مقدس عازم ميشوند . يک هفته در مشهد ميمانند و هر روز به زيارت مشرف ميشوند تا اينکه روزي در منزل عباس امام رضا(ع) وامام زمان (عج) را در خواب ميبيند و شفاي کامل پيدا ميکند.

کنیز زینب;295748 نوشت:
با سلام

ولی خواهشا" دوستانی که میخوان به سوالات جواب بدن مستدل و مستند جواب بدن، اگه نمیتونن ،اصلا جواب ندن.
اینطوری احترام کسی که سوال میپرسه حفظ میشه.

دوست گرامی

مستدل تر از این هم مگه می شد جواب داد؟

امکان تولید مثل بین گونه مختلف وجود نداره جه برسه به این!

علی مع الحق;295750 نوشت:

انیشتین هم در رساله اش به این موضوع پرداخته

لطف می فرمایید تصویر رساله ایشون را بگذارید تا ما هم استفاده کنیم؟

عمار;296088 نوشت:

در موارد سوال مذکور عرض کنم که طبق شواهد روایی باید بگوییم بله امکان دارد که جن با انسان بخواهند ازدواج کنند.

البته ما تجربی هستیم و این مطالب تو کت ما نمیره

ولی خوب اگه دوستان میگن ممکنه پس هست حتما دیگه

عمار;296088 نوشت:

اين آيه به وضوح دلالت دارد بر اين که جن هم آميزش دارد و تکثير نوع آن به وسيله مقاربت نر و ماده صورت مي گيرد؛ اما اين که بين آن ها و انسان ها ازدواجي صورت مي گيرد يا خير، پاسخي قطعي نمي توان به آن داد؛ ولي برخي از مفسران بر اساس همين آيه ذكر شده (آيه 26 سوره الرحمن) امكان رخداد چنين ازدواجي را منتفي ندانسته اند . (1 )

از این آیه چطور چنین چیزی استنباط میشه؟

کُلُّ مَنْ عَلَیْهَا فَانٍ (26)

شاید منظورتون آیه 56 هست

فِیهِنَّ قَاصِرَاتُ الطَّرْفِ لَمْ یَطْمِثْهُنَّ إِنْسٌ قَبْلَهُمْ وَلا جَانٌّ (56)

باز هم دلیل آمیزش میشه؟ مثلا گربه و موش هر دو آمیزش دارند. ولی این دلیل میشه که موش و گربه با هم آمیزش کنند؟

با سلام
ما آیه رو در اثبات اصل داشتن شهوت برای اجنه ذکر کردیم و مقدمه بود نه اینکه آیه شاهد و دلیل باشد.

Anoushiravan;296095 نوشت:
لطف می فرمایید تصویر رساله ایشون را بگذارید تا ما هم استفاده کنیم؟

http://broujerdi.org/content/blogsection/17/137/

محمد قانع;295664 نوشت:
سوال این که آیا ازدواج انسان با جن امکان دارد؟چه طور؟طبق کدام آیه از قرآن یا منبع؟
کارشناس بحث : عمار

باسلام

بله امکان ازدواج شرعی

انسان مسلمان با جن مسلمان وجود دارد اما شخص باید شرایط آن جن را هم بپذیرد و بعد اینکه ازدواج و ارتباط با جن به همین سادگی ها نیست!

حتی حور العین هم میتواند به این عالم بیاید و حضور یابد و...... البته برای خاصان خدا! در لینک زیر چند نمونه نقل کرده ام

http://www.askdin.com/thread24190.html

علی مع الحق;296127 نوشت:
http://broujerdi.org/content/blogsection/17/137/

سلام

من اثری از دستخط ایشان ندیدم و صرفا ترجمه قرار داشت، اما پیرامون مثلث برمودا، ظاهرا عامل اصلی گازمتان هست

کسی تصویری از رساله ادعایی داره؟

سلام

امیدوارم سخن من را حمل بر بی ادبی وتوهین نفرمایید

اهل خدا;296130 نوشت:

باسلام

بله امکان ازدواج شرعی

انسان مسلمان با جن مسلمان وجود دارد اما شخص باید شرایط آن جن را هم بپذیرد و بعد اینکه ازدواج و ارتباط با جن به همین سادگی ها نیست!

حتی حور العین هم میتواند به این عالم بیاید و حضور یابد و...... البته برای خاصان خدا! در لینک زیر چند نمونه نقل کرده ام

http://www.askdin.com/thread24190.html

اهل خدا;287073 نوشت:

عتبه بن الغلام رحمة الله علیه فرمود: شبی حوری را بخواب دیدم. گفت: یا عتبه! بر تو عاشقم.

ابوسلیمان دارائی قدس الله روحه فرمود: شبی حوری دیدم از گوشه ای كه در من خندید،

نقل است كه احمدحواري رحمة الله علیه گفت: حوري را به خواب ديدم. نوري داشت كه ميدرخشيد.

اولا در خواب که نمی توان با کسی ازدواج کرد!

دوما این عزیزان مطمئن بودند اضغاث احلام نبوده؟

ازدواج جن با انسان امکان پذیر است بنده از آیت الله ناصری دولت آبادی ماجرای ازدواج یک انسان با یکی از اجنه را شنیدم که مفصل است ولی آن آقا که با زن جن ازدواج کرده بود بچه دار هم شده بود و از جن دو تا بچه داشت

anoushiravan;296154 نوشت:
سلام
اولا در خواب که نمی توان با کسی ازدواج کرد!
دوما این عزیزان مطمئن بودند اضغاث احلام نبوده؟

باسلام

اولا بنده از ازدواج حرفی نزدم و فقط گفتم میتوانند به این عالم هم بیایند!
ثانیا یک یا دو نقل قول آورده بودم که حضور حور العین در بیداری رخ داده بود!
ثالثا خواب و بیداری عارف یکی است!
رابعا عارف هر چه ببیند در خواب، حقیقت دارد و اضغاث احلام نمی بیند!

مـرحـوم قـاضـي شـاگـردان خـود را طـبـق مـوازيـن شـرعـيـه ، بـا رعـايـت آداب بـاطـنـيـه اعمال و حضور قلب در نمازها و اخلاص در افعال ، به طريق خاصي دستورات اخلاقي مي دادند و دلهاي آنان را آماده براي پذيرش الهامات عالم غيب مي نمودند. خود ايشان در مسجد كـوفـه و سـهـله حـجره داشتند و بعضي از شبها را به تنهايي در آن حجرات بيتوته مي كـردنـد و شاگردان خود را نيز توصيه مي كردند بعضي از شبها را به عبادت در مسجد كـوفـه و يا سهله بيتوته كنند و دستور داده بودند كه چنان چه در بين نماز و يا قرايت قـرآن و يـا در حـال ذكر و فكر براي شما پيشامدي كرد و صورت زيبايي را ديديد و يا بـعـضـي از جـهـات ديـگـر عـالم غـيـب را مـشـاهـده كـرديـد، تـوجـه نـنـمـايـيـد و دنـبـال عـمـل خـود بـاشـيـد

اسـتـاد علامه طباطبایی مي فرمودند: روزي من در مسجد كوفه نشسته بودم و مشغول ذكر بودم . در آن بين ، يك حوريه بهشتي از طرف راست من آمد و يك جـام شـراب بهشتي در دست داشت و براي من آورده بود و خود را به من ارايه مي نمود. همين كـه خـواسـتـم بـه او تـوجـهي كنم ، ناگهان ياد حرف استادم افتادم و لذا چشم پوشيده و تـوجـهي نكردم . آن حوريه برخاست و از طرف چپ من آمد و آن جام را به من تعارف كرد. من نـيز توجهي ننمودم و روي خود را برگرداندم . آن حوريه رنجيده شد و رفت و من تا به حال ، هر وقت آن منظره به يادم مي افتد، از رنجش آن حور متاثر مي شوم

با سلام
دوستان خواهشا بحث رو منحرف نکنند و بحث حوری و... بماند جای خود.اگر در زمینه ازدواج جن و انس مطلبی هست و یا دلیل قانع کننده ای بر بطلان هست بفرمایید تا حق تاپیک رو ادا کنیم.

سلام
دلایل شما همه نقلی هستش و از این و اون؟
یا یه نمونه عینی هم دارید که مثلن فلان شخص(چه در گذشته چه در حال) فرزند جن هستش؟:Gig:

البته به شخصه انسانهای زیادی رو دیدم که مثل بچه آدم رفتار نمیکردن، و احتمالن مادرشون جن بوده!:khaneh: اما به طور رسمی چیزی نشنیدم

با سلام عرض ادب

ببخشید دخالت می کنم.

به نظرم, شهوت و احساسات, عقد و ازدواج, برقراری رابطه جنسی و در آخر تولید مثل از انس و جن, مسائلی متفاوت از یکدیگر هستند. با تفکیک و بررسی جداگانه شاید به خلط مبحث دچار نشویم.:Gol:

در مورد تولید مثل اطلاعی ندارم, ولی برقراری رابطه جنسی و امثالهم برای خودم قابل قبول هست.

با تشکر
التماس دعا.

به قول دوستمون B-neshan

عکسی چیزی از بچه های نیمه جن نیمه انسان دارید؟

از نظر زیست شناسی، دو گونه متفاوت نمی تونن بچه بارور داشته باشن. به عنوان مثال شیر و ببر می تونن با هم جفتگیری کنن و بچه دار بشن ولی بچشون عقیم هست. حالا بچه جن اگر دارین بد نیست 4 تا آزمایش روش بکنیما! فکر کنم بشه تو Nature چاپش کرد!:khandeh!:

به نظر منم ممکنه چون یکی از بستگانمون همچین اتفاقی براش پیش اومد تا جاییکه بهش گفتن اگه مواظبت نکنه باردار میشه البته خودش نمیخواست ولی نمیدونم چطور جنیا با هاش ارتباط داشتن وفقط خودش میتونست ببینه بعد با کلی دعا ونذر ازش دور شدن

با سلام

بله این موضوع حقیقت داره وقبلا مفصل بحث کردیم :

https://sites.google.com/site/hojjah/sheytan.zip

خیر البریه;296745 نوشت:
با سلام

بله این موضوع حقیقت داره وقبلا مفصل بحث کردیم :

https://sites.google.com/site/hojjah/sheytan.zip

سلام

ممنون از شما

فکر کنم مدتی نبودید و دوباره تشریف آوردین که بهتون خوشامد میگم

اما فایل word شما رو به دلیل حجم زیاد نتونستم بخونم (فعلا البته)

اما سرچ کلمات "نکاح"و "ازدواج" من رو به جایی نرسوند
در سرچ "عقد" داستان زیر رو دیدم که به نظرم این خانوم به جای این همه دعا نویس باید پیش روانپزشک می رفت. البته دیدگاه تجربی من با دیدگاه شما متفاوته و ممکنه من اشتباه کنم...

" [=&quot]زن جوان وقتی پس از ماهها آزار و اذیت توسط جن ها[=&quot] [=&quot]ناچارشد تن به خواسته های آنها بدهد، با چشمانی اشکبار در دادگاه کرج حاضر شد. این[=&quot] [=&quot]زن و شوهر جوان پس از چند سال زندگی برای اینکه زن جوان از شکنجه ها و آزار و اذیت[=&quot] [=&quot]جن ها نجات یابد طلاق گرفت . 21 تیر ماه سال 1383 زن و شوهر جوانی در شعبه 17[=&quot] [=&quot]دادگاه خانواده کرج حاضر شدند و درخواست شان را برای طلاق توافقی به قاضی اکبر[=&quot] [=&quot]طالبی اعلام کردند . شوهر 33 ساله این زن به قاضی گفت : من وهمسرم از اول زندگی مان[=&quot] [=&quot]تا حالا با هم هیچ مشکلی نداشتیم ولی حالا با وجود داشتن دو دختر 10 و 2 ساله به[=&quot] [=&quot]خاطر مشکلاتی که همسرم به آن مبتلا شده است ناچار شده ایم که از هم جدا شویم. مرد[=&quot] [=&quot]در ادامه حرفهایش گفت : هر شب جن ها به سراغ زنم می آیند واو را به شدت آزار واذیت[=&quot] [=&quot]می کنند من دیگر نمی توانم زنم را در این شرایط ببینم . زن جوان به قاضی گفت : 13[=&quot] [=&quot]ساله بودم که در یک محضر در کرج مرا به عقد همسرم که 9 سال از من بزرگتر بود در[=&quot] [=&quot]اوردند . درست یک هفته بعد از عقدمان بود که خواب های عجیبی را دیدم .در عالم کودکی[=&quot] [=&quot]بودم و معنای خواب ها را نمی فهمیدم ولی اولین خوابم را هرگز فراموش نمی کنم . آن[=&quot] [=&quot]شب در عالم رویا دیدم که چهار گربه سیاه و یک گربه سفید در خانه مان آمده اند. گربه[=&quot] [=&quot]های سیاه مرا به شدت کتک می زدند ولی گربه سفید طرفداری مرا می کرد و از آنان خواست[=&quot] [=&quot]که کاری به من نداشته باشند از خواب که بیدار شدم متوجه خراش ها و زخمهایی روی بدنم[=&quot] [=&quot]شدم که به آرامی از ان خون بیرون می زد[=&quot] .

[=&quot]دیگر ترس مرا برداشته بود حتی[=&quot] [=&quot]روزها وقتی جلوی آینه می رفتم گربه ها را درچشمانم می دیدم . از آن شب به بعد جنگ[=&quot] [=&quot]وجدال های من با چند گربه ادامه پیدا کرد . ( جنها در عالم انسانها و در کوچه و[=&quot] [=&quot]بازار ، معمولا به شکل گربه سانان ظاهر میشوند . البته به هر شکل دیگری هم که[=&quot] [=&quot]بخواهند،متوانند ظاهر بشوند ) در این مورد ابتدا با هیچ کس حرفی نزدم وتنها خانواده[=&quot] [=&quot]من و خانواده او جای زخمها را می دیدند دوران عقد 9 ماه طول کشید چون این شکنجه ها[=&quot] [=&quot]ادامه داشت خانواده ام مرا نزد یک دعانویس در ماهدشت کرج بردند او در کاسه آبی دعا[=&quot] [=&quot]خواند و بعد کاسه را کنار گذاشت به آینه نگاه کردم گربه ها را دیدم آن مرد دعانویس[=&quot] [=&quot]دست وپای گربه ها را با زنجیر بسته بود بعد از آن به من گفت باید چله نشینی کنی وتا[=&quot] [=&quot]چهل روز از چیزهایی که از حیوانات تولید شده استفاده نکنی تا چند روز غذا رشته پلو[=&quot] [=&quot]و عدس پلو می خوردم و این مساله و دستوراتی را که او داده بود رعایت کردم اما[=&quot] [=&quot]روزهای بعد پدر شوهرم که خسته شده بود اجازه نداد که این کار را ادامه بدهم . بعد[=&quot] [=&quot]از جشن عروسی ما، آن گربه ها رفتند .جای دیگر یک گربه سیاه با دوغول بیابانی که پشت[=&quot] [=&quot]سر او حالت بادی گارد داشتند سراغم آمدند[=&quot] .

[=&quot]غولها مرا می گرفتند و گربه سیاه[=&quot] [=&quot]مرا می زد . من با این گربه 5 سال جنگیدم تا اینکه یکی از بستگانم ما را راهنمایی[=&quot] [=&quot]کرد تا مشهد نزد دعانویسی برویم. دعانویس مشهدی از ما زعفران - نبات -پارچه و کوزه[=&quot] [=&quot]آب ندیده خواست. او به کوزه چاقو می زد زمانیکه ما از خانه او خارج می شدیم ناگهان[=&quot] [=&quot]کوزه را پشت سرم شکاند و من ترسیدم .او گفت جن ها را از بین برده است . همان شب[=&quot] [=&quot]گربه بزرگ سیاه در حالیکه چوبی در دست داشت به همراه 13 گربه کوچک سراغم آمدند و[=&quot] [=&quot]مرا به شدت کتک زدند حال یک گربه تبدیل به 14 گربه شده بود .باز بستگان مرا[=&quot] [=&quot]راهنمایی کردند سراغ دعانویس های دیگری برویم. در قزوین پیر مردی با ریش های بلند[=&quot]. [=&quot]در چالوس پیر مردی .در روستای خاتون لر. در تهران و.... حتی 40 هزارتومن پول دادیم[=&quot] [=&quot]و دعا نویسی از اطراف اراک به منزلمان آوردیم و 250 هزار تومن از ما دستمزد خواست[=&quot] [=&quot]اما او که رفت همان شب باز من کتک خوردم[=&quot]."

به نظرم این خانوم نیاز جدی به روانشناس دارن و مشکلشون هم قابل حل هست!

anoushiravan;296754 نوشت:
به نظرم این خانوم نیاز جدی به روانشناس دارن و مشکلشون هم قابل حل هست!

به نظر من؛ احتمالن ایشون مبتلا به شیزوفرنی هستند. و اگر نباشن میشه با تلقین و شاید خواب مصنوعی درمانشون کرد.
و اگر باشند با دارو علائمشون کمرنگ میشه

anoushiravan;296754 نوشت:
فکر کنم مدتی نبودید و دوباره تشریف آوردین که بهتون خوشامد میگم اما فایل word شما رو به دلیل حجم زیاد نتونستم بخونم (فعلا البته) اما سرچ کلمات "نکاح"و "ازدواج" من رو به جایی نرسوند در سرچ "عقد" داستان زیر رو دیدم که به نظرم این خانوم به جای این همه دعا نویس باید پیش روانپزشک می رفت. البته دیدگاه تجربی من با دیدگاه شما متفاوته و ممکنه من اشتباه کنم...

با سلام

مدتی بعلت بحثهایی که ناخوشایند بعضی بود ترجیح دادم که در سایتهای دیگر بنویسم .

اما در مورد ازدواج اجنه با انسان موارد عینی وجود داشته و دارد که در همان لینک شیطان نمونه هایی را آورده ام .

اگر چه از نظر علم تجربی هنوز قابل اثبات نیست اما حقیقت امر چیز دیگریست که علم هنوز بدان نرسیده است .

در همین داستانیکه شما آنرا ناقص نوشتید این بنده خدا چند بار نزد روانپزشک رفته ومیلیونها تومن خرج کرده است .

توصیه میشود 4 داستان بالای همین داستان را هم بخوانید .

سلام و ممنون از توضیحاتتان

البته ایشان گفته اند" [=&quot][=&quot]باز بستگان مرا[/][=&quot] راهنمایی کردند سراغ دعانویس های دیگری برویم. در قزوین پیر مردی با ریش های بلند[/][=&quot]. در چالوس پیر مردی .در روستای خاتون لر. در تهران و.... حتی 40 هزارتومن پول دادیم و دعا نویسی از اطراف اراک به منزلمان آوردیم و 250 هزار تومن از ما دستمزد خواست اما او که رفت همان شب باز من کتک خوردم. [/]در این 12 سال 10-15 میلیون تومن[/][=&quot] خرج کردیم اما فایده ای نداشت. حتی در بیمارستان نزد چند روانپزشک رفتیم ولی کاری از دستشان بر نیامد. چاقو قیچی سنجاق هرچه بالا سرم گذاشتم نتیجه نداشت. حتی دعا گرفتم. جن ها کیف دعا را برداشتند و چند روز بعد کیف خالی را در گردن دخترم انداختند . [/]"

برداشت من این است که بیشتر خرج دعانویس کرده اند تا درمان توسط روانپزشک. این نکته را هم بگویم که دوره درمان این بیماران باید به طور کامل انجام شود که احتمالا در نیمه راه رها کرده اند. البته من تجربی هستم ودیدگاه من فرق دارد. در عین حال دیدگاه ها و نظریات دیگر را نفی نمی کنم.

در عین حال "اسكیزوفرنی یا شیزوفرنی نوعی اختلال روانپریشی است که فرد دچار توهم در این بیماری، معمولاً صداهایی را می‌شنود، صحنه‌هایی را می‌بیند، چیزی‌هایی را لمس و یا بوهایی را استشمام می‌كند كه سایرین قادر به درك آن نمی‌باشند. همچنین در این حالت فرد به یكسری باورهای غیرمنطقی دست می‌یابد كه به زعم خود آنها را درست می‌پندارد، در حالی كه دیگران آن را نمی‌پذیرند. نظیر احساس سوء قصد به جان وی از جانب دیگران. "

اما پیرامون داستان ها

1- [=&quot]عارف کامل شیخ جعفر مجتهدی (ره) حتی در نوجوانی اجنه را تسخیر می کرده[/][=&quot] ...
[/]
تسخیر جن با ازدواج و فرزند دار شدن از آنها متفاوت است.

2- [=&quot]پیرزن فرتوت ... [/]همان پاسخ بالا

3- [=&quot]جناب شیخ جعفر مجتهدی رحمه الله ...[/]همان پاسخ بالا

4- [=&quot]حجه الاسلام آقا سید محمد ابراهیم حسینی (صدر)نقل فرمودند ...[/] همان پاسخ بالا

در اصل وجود جن شک نیست. ولی فرزند دار شدن و ادامه نسل فرزندشان بسیار عجیب است
[=&quot]
[/]

عمار;296088 نوشت:
این مطلب در بحث ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) نیز زیاد دیده می شود. به عنوان نمونه امام صادق (ع) مى‏فرمایند: خداوند حوریه‏اى بهشتى را به ازدواج یكى از پسران آدم درآورده و فرزند دیگرش به ازدواج زنى از اهل جن درآمد.(2)

سلام.. عذر میخوام استاد سوالی برام پیش اومد.مگر نه اینکه انسان اشرف مخلوقاته و همین فرشته ها و شیطان که از طایفه ی اجنه بود از طرف خداوند بهشون امر به سجده به انسان شد ؟ خب حالا چطور ممکنه نسل انسان با اینها قاطی شه ؟ یعنی همین که میفرمایید حضرت آدم دو پسرش رو به حوری و جن داده یعنی نسل انسان دیگه از حالت انسانیش خارج شده.درست میگم.شده یه موجود از انسان و جن یا از انسان و حوری...!!و یه مساله ی دیگه اینکه اگه مهم نبود ادامه ی نسل انسان همون حالت کامل انسان رو داشته باشه چرا خدا حوا رو آفرید ... اونوقت میشد خداوند خود حضرت آدم رو هم به ازدواج با حوری یا یه زن از طایفه ی جن دربیاره ....

ازدواج و روابط با تخیلات یک بیماری روانی است، پس بله، انسان می تواند با پری، جن، پری دریایی، زیزی گولو، کلاه قرمزی، غول چراغ جادو، هیولای اسپاگتی، لولو خرخره و حتی بابانوئل ازدواج کند !

[="Arial"][="DarkRed"]من هم در کتاب یکی از علما خواندم که ایشان در خاطرات خودشون از ازدواج پسری با جن قید کردند که خیلی جالب و شگفت بود که البته کسی از خانواده اقا پسر از ازدواجشون خبر نداشتند و خانمشان که جن بودند و بسیار مومن در اتاق ایشون زندگی میکردند و فرموده بودند که ازدواجشان بر سر اجبار مادر دختر بوده که گفتند اگه ازدواج شکل نگیره اسیب میرسونن[/]

« نرگس »;323364 نوشت:
سلام.. عذر میخوام استاد سوالی برام پیش اومد.مگر نه اینکه انسان اشرف مخلوقاته و همین فرشته ها و شیطان که از طایفه ی اجنه بود از طرف خداوند بهشون امر به سجده به انسان شد ؟ خب حالا چطور ممکنه نسل انسان با اینها قاطی شه ؟ یعنی همین که میفرمایید حضرت آدم دو پسرش رو به حوری و جن داده یعنی نسل انسان دیگه از حالت انسانیش خارج شده.درست میگم.شده یه موجود از انسان و جن یا از انسان و حوری...!!و یه مساله ی دیگه اینکه اگه مهم نبود ادامه ی نسل انسان همون حالت کامل انسان رو داشته باشه چرا خدا حوا رو آفرید ... اونوقت میشد خداوند خود حضرت آدم رو هم به ازدواج با حوری یا یه زن از طایفه ی جن دربیاره ....

با سلام و احترام
بله به این نظریه اشکالاتی وارد هست و علاوه بر فرمایشات شما با ظاهر آیات قرآن هم سازگاری ندارد وما هم در مقام تایید نبودیم.
البته ممکنه طرفداران این نظریه جوابی برای این اشکالات داشته باشند که بنده چیزی ندیدم.

« نرگس »;323364 نوشت:

با سلام

خدای متعال فرمود انسان را بر کثیری از مخلوقات برتری دادیم نه جمیع :

و لقد كرّمنا بنى آدم و حملناهم فى البّر و البحر و رزقناهم من الطّيبات و فضّلناهم على كثير ممّن خلقنا تفضيلا (-اسرا-70)

ضمنا اگر نسل آدم و جن قاطی بشه چه مشکلی بوجود می آید ؟ مگر هر دو مخلوق ومکلف به عبادت خدا نیستند ؟

اتفاقا ازدواج جن وانس وحوری باعث شد تا گوناگونی وتفاوتهای زیادی بین انسانها پدید آید یکی زیبا و نیکو ودیگری زشت وبدخو و....

نکته دیگر اینکه تعارضی با قرآن ندارد زیرا :
يا ايّها الناس اتقوا ربّكم الّذى خلقكم من نفس واحدة و خلق منها زوجها و بثّ منها رجالا كثيرا و نساء واتقوا اللّه الّذى تسائلون به و الارحام ان اللّه كان عليكم رقيبا (-نسا-1)

طبق اين آيه مبدأيت ماجرا از اين دو بزرگوار آغاز شده است و كسي غير از آنها در شروع انتشار نسل بشر دخالت نداشته است ، ولي دليل بر اينكه در طبقه دوم از نسل آدم (ع) يعني فرزندان بلا فصل ايشان هم موجود ديگري دخالت نداشته، نيست.

با سلام
ظاهر این‌ آیه‌ نساء ، ۱ “وبث‌ منهما رجالاً کثیراً و نساءاً”.می‌گوید که‌ نسل‌ بشر فقط‌ به‌ وسیله‌ این‌ دو تن‌ (آدم و حوا) به‌ وجود آمده ‌است‌ و اگر غیر از این‌ دو در بقای‌ نسل‌ او دخالت‌ داشتند، باید بفرماید: به‌ وسیله‌ این‌ دو و غیر آنان‌ … .
علامه طباطبائی (ره) در این زمینه می فرماید:” نسل موجود از انسان تنها منتهی به آدم و همسرش می شود و جز این دو نفر هیچ کس دیگری در انتشار این نسل دخالت نداشته است.
ترجمه المیزان ج ۴ ص ۲۱۶

نقل قول:
با سلام
ظاهر این‌ آیه‌ نساء ، ۱ “وبث‌ منهما رجالاً کثیراً و نساءاً”.می‌گوید که‌ نسل‌ بشر فقط‌ به‌ وسیله‌ این‌ دو تن‌ (آدم و حوا) به‌ وجود آمده ‌است‌ و اگر غیر از این‌ دو در بقای‌ نسل‌ او دخالت‌ داشتند، باید بفرماید: به‌ وسیله‌ این‌ دو و غیر آنان‌ … .
علامه طباطبائی (ره) در این زمینه می فرماید:” نسل موجود از انسان تنها منتهی به آدم و همسرش می شود و جز این دو نفر هیچ کس دیگری در انتشار این نسل دخالت نداشته است.
ترجمه المیزان ج ۴ ص ۲۱۶

با سلام و تشکر

اخبار در این باب زیاد است ومختلف اما حداقل اینست که جن وشیطان بنص آیات قرآن میتوانند در اولاد ادمی شریک شوند :

وَاسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُمْ بِصَوْتِكَ وَأَجْلِبْ عَلَيْهِم بِخَيْلِكَ وَرَجِلِكَ وَشَارِكْهُمْ فِي الأَمْوَالِ وَالأَوْلادِ وَعِدْهُمْ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلاَّ غُرُورًا {الإسراء/64}

ضمنا ازفصحاحت است که غیرهما را کنار منهما نیاورد ودر سایر آیات نیز مشهود است که خدای متعال از ذکر جزئیات موضوع خودداری کرده است مثلا در آیه :

فلما آتاهما صالحا جعلا له شركاء فيما آتاهما فتعالى الله عما يشركون

نفرمود :
فلما آتاهما و ذریاتهما صالحا ....

همچنین :

فرمود الحمد لله رب العالمین نیازی نبود بفرماید الحمد لله رب السماوات والارض و ما بینهما ورب کلشئ و ....

{قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُم مِّن دُونِ اللَّهِ لَا يَمْلِكُونَ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْضِ وَمَا لَهُمْ فِيهِمَا مِن شِرْكٍ وَمَا لَهُ مِنْهُم مِّن ظَهِيرٍ }سبأ22

چرا نفرمود :{قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُم مِّن دُونِ اللَّهِ لَا يَمْلِكُونَ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْضِ وَمَا لَهُمْ فِيهِمَا وما بینهما مِن شِرْكٍ وَمَا لَهُ مِنْهُم مِّن ظَهِيرٍ }سبأ22

پس بقول شما باید بگوییم که بتان در بین آسمانها و زمین ملک و شرکتی دارند !!!!!!
چون آیه فقط گفته در آسمانها و زمین !!!!!!!!

وموارد دیگر.

خیر البریه;324177 نوشت:
اتفاقا ازدواج جن وانس وحوری باعث شد تا گوناگونی وتفاوتهای زیادی بین انسانها پدید آید یکی زیبا و نیکو ودیگری زشت وبدخو و....

زشت و زیبا و بدخو ؟؟؟
عذر میخوام ولی اینکه یعنی جبر !!!
اگر از ابتدا بد و خوب آدما مشخص بود و خوی اونها معلوم بود پس امتحان الهی چه مفهومی داره.همه پاک زاده میشوند .

خیر البریه;324527 نوشت:
با سلام و تشکر اخبار در این باب زیاد است ومختلف اما حداقل اینست که جن وشیطان بنص آیات قرآن میتوانند در اولاد ادمی شریک شوند : وَاسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُمْ بِصَوْتِكَ وَأَجْلِبْ عَلَيْهِم بِخَيْلِكَ وَرَجِلِكَ وَشَارِكْهُمْ فِي الأَمْوَالِ وَالأَوْلادِ وَعِدْهُمْ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلاَّ غُرُورًا {الإسراء/64} ضمنا ازفصحاحت است که غیرهما را کنار منهما نیاورد ودر سایر آیات نیز مشهود است که خدای متعال از ذکر جزئیات موضوع خودداری کرده است مثلا در آیه : فلما آتاهما صالحا جعلا له شركاء فيما آتاهما فتعالى الله عما يشركون نفرمود : فلما آتاهما و ذریاتهما صالحا .... همچنین : فرمود الحمد لله رب العالمین نیازی نبود بفرماید الحمد لله رب السماوات والارض و ما بینهما ورب کلشئ و .... {قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُم مِّن دُونِ اللَّهِ لَا يَمْلِكُونَ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْضِ وَمَا لَهُمْ فِيهِمَا مِن شِرْكٍ وَمَا لَهُ مِنْهُم مِّن ظَهِيرٍ }سبأ22 چرا نفرمود :{قُلِ ادْعُوا الَّذِينَ زَعَمْتُم مِّن دُونِ اللَّهِ لَا يَمْلِكُونَ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ فِي السَّمَاوَاتِ وَلَا فِي الْأَرْضِ وَمَا لَهُمْ فِيهِمَا وما بینهما مِن شِرْكٍ وَمَا لَهُ مِنْهُم مِّن ظَهِيرٍ }سبأ22 پس بقول شما باید بگوییم که بتان در بین آسمانها و زمین ملک و شرکتی دارند !!!!!! چون آیه فقط گفته در آسمانها و زمین !!!!!!!! وموارد دیگر.

سلام
شراکت در یک فعل از ابعاد مختلفی قابل بررسی است
مثلا اگر شیطان با تحریک زن و مردی آنها را به عمل خلاف شرع بکشاند به نوعی در فعل آنها شریک است و اتفاقا اسمش را عمل شیطانی هم می گذاریم
یا اینکه پدر از راه خلاف شرع غذایی فراهم آورد که از آن نطفه حاصل شود بازهم به نوعی شیطان در وجود فرزند شریک است
اما شراکت مباشر فیزیکی جن در تحقق نطفه بطور جدی زیر سوال است چه اینکه انسان از موجودات خاکی مثل خودش مثلا اسب و استر هم نمی تواند باردار شود چه رسد از جنی که منشا جسمانی کاملا متفاوتی دارد
این از سوالات اساسی است که باید پاسخگوی آن بود
لذا قدر متیقن از شراکت شیطان در ایجاد فرزند یک شراکت وصفی است نه شراکت فیزیکی و آن اینستکه در ابعاد مختلف تحقق فرزند مانند ماده نطفه یا غیر مشروع بودن عمل آمیزش شیطان دخالتی داشته باشد
البته اگر جایی خبری قطعی وجود داشته باشد که قابل تاویل هم نباشد به اراده خاص الهی و خوارق عادات منسوب می گردد که البته قابل تعمیم و استناد نیست
والله الموفق

با سلام.

به نظر بنده انسان موضوعی را که چیزی قطعی درباره اش نمیداند نه باید رد کند ، نه باید 100 درصد قبول کند.
اما اگر چنین چیزی ممکن باشد ، از لحاظ زیستی نمی توان آن را رد کرد.چون:
فکر نکنم که طایفه ی جن یک مخلوق زیستی و طبیعی باشد که بتوان به کمک علم زیست شناسی مطلبی رو درباره ی آن ها رد و یا اثبات کرد.اگر کسی بخواهد با علم زیست شناسی این موضوع را رد کند ، باید همان طور که اطلاعات زیستی نوع انسان را می داند ، همین طور درباره ی جن نیز این اطلاعات را بداند. من تا به حال ندیدم که در علوم زیست شناسی جن را نیز یکی از گونه های زیستی معرفی کرده باشند که ما هم بتوانیم بگیم که چون گونه ی انسان و جن متفاوت است ، از لحاظ علم زیستی خزانه ی ژنیشون با هم مخلوط نمی شود.

اما علی ای حال طایفه ی جن از انسان جداست و شاید همان طور که انسان ها فقط با هم ازدواج می کنند ، آن ها هم فقط با هم ازدواج می کنند.

اما آیاتی از قرآن که از حوری و آمیزش انسان با آن ها سخن گفته مربوط به آخرت است ، نه دنیا.شرایط بهشت و آخرت با دنیا بسیار متفاوت است . این همه ویژگی بهشت دارد که البته در دنیا نیست و نخواهد شد.پس شاید امکان ازدواج انسان با حوری نتواند دلیل مستحکم قرآنی ای بر امکان ازدواج جن و انس باشد.

داستانهايي در اين زمينه نقل شده هم از ازدواج مرد جن با زن انسان وهم از دواج زن جن با مرد انسان البته براي امکان چنين ازدواجي جن بايد به صورت جسم متمثل شود لکن مشکل اينجاست که در چنين مسائلي به داستان ونقل نمي‌توان استناد کرد چون از بس داستانهاي دروغ در اين بين زياد است که داستانهاي حقيقي براي ما نامعلومند بنابراين فقط به قران وحديث ونقل اشخاصي که عدالت وراستگويي آنها براي ما محرز است مي‌توان استناد نمود در باب ازدواج انسان وجن حديثي از پيامبر در بحار جلد 60 نقل نموده اند که ايشان ازدواج با جن را نهي کرده اند حال اين نهي اگر دال بر حرام بودن نباشد حداقل آن کراهت است واين حديث اگر از لحاظ سند مشکلي نداشته باشد دال براين است که ازدواج اين دو با هم امکان پذير مي‌باشد لکن براي اين منظور جن بايد عاشق ودلبسته يک انسان شود که اين مسئله بسيار به ندرت اتفاق مي‌افتد اگر زن جني عاشق مردي شودبايد خود را به صورت چهره زيبا بر انسان نمايان مي‌سازد تا نظر او را به خود جلب کرده واو را شيفته خود سازد واما اينکه بعضي سوال مي‌کنند اگر بچه‌اي از اين دو به دنيا آيد حکمش چيست؟ بايد عرض کنم که از اين دو هيچ گاه فرزند متولد نمي‌شود چون ماهيت اين دو با هم متفاوت است نطفه‌اي که جن با آن باردار مي‌شود غير از نطفه‌اي است که زن انسان از آن بار دار مي‌گردد همان گونه که از مجامعت انسان واسب فرزندي متولد نمي‌شود از مجامعت انسان وجن نيز فرزندي شکل نمي‌گيرد ولي بايد توجه داشت که اگر ازدواج بين اين دو امکان داشته باشد آن ماهيت ازدواج بين دو انسان را ندارد ونمي تواند يک ازدواج دراز مدت باشد همان گونه که انسانها ازدواج هم نوع خود را با يک جن بر نمي‌تابند اجنه نيز به احتمال زياد اين مسئله را در دنياي خود نوعي جرم مي‌دانند وظاهر ا جني که با انسان ازدواج مي‌کند بايد جني گوشه گير وغير اجتماعي ومطرود از اجتماع جنيان باشد واما اينکه گفته مي‌شود ازدواج بين انسان وجن ازدواجي کوتاه مدت است به خاطر اين است که هيچ گاه بين انسان وجن آن اشتراکات فکري وفعلي وجود ندارد بنابراين نمي‌توانند به عنوان دو موجود وابسته وهم فکر با هم زندگي کنند و همان گونه که بعضي‌ها گفته اند اين ارتباط صرفا يک ارتباط جنسي خواهد بود .دليل بر جواز اين است که اينها هر دو موجود مختار وعاقل ومکلفند ووجوه مشترک جن با انسان بيش از هر موجود ديگر است ودليل کراهت اين است که ممکن است اين رابطه هم از لحاظ جسمي وهم روحي براي انسان مضر باشد يا از آنجا که جن هر چند مسلمان تعهد چنداني نسبت به انسان ندارد ممکن است به محض کوچکتريم دلخوري به او صدمه بزند يا اگر خيلي وابسته او شده باشد ديگر حاضر به ترک او نشود .بعد هم براي طلاق بين اين دو صعوبت وجود دارد چون نيازبه دو شاهد عادل است واگر هم بدون طلاق از هم جدا شوند زن جني يا زن انسان ديگر نمي‌تواند با هم نوع خود ازدواج کند مگر اينکه اين نکاح به صورت منقطع باشد ولي در مجموع حکم به حرمت در اين مسئله قوي تر به نظر مي‌آيدمسئله مهم بعدي اين است که مسلمان حتما با جن مسلمان ازدواج کنيد چون همان گونه که مرد مسلمان نمي‌تواند بازن غير مسلمان نکاح انجام دهد با زن جني غير مسلمان هم نمي‌تواندازدواج کند .

آیه ای در قرآن هست که می فرماید:

«هو الذی جعل لکم [="red"]من انفسکم[/] ازواجاً و جعل لکم من ازواجکم بنین و حفدة»(نحل 72)

"و خداوند [="red"]از جنس خودتان[/] همسرانى برایتان قرار داد و از همسرانتان براى شما فرزندان و نوادگانى قرار داد"

«و من آیاته ان خلق لکم [="blue"]من انفسکم[/] ازواجاً لتسکنوا الیها»(روم 21)

"و از نشانه‏هاى او آن است كه[="blue"] از جنس خودتان[/] همسرانى براى شما آفرید تا در كنار آنان آرامش یابید"

«هُوَ الَّذِی خَلَقَکُمْ مِنْ نَفْسٍ وَاحِدَةٍ وَجَعَلَ [="darkorchid"]مِنْهَا[/] زَوْجَهَا لِیَسْکُنَ إِلَیْهَا»(اعراف 189)

"او خدایى است كه شما را از یك نفس (جان) آفرید و همسرش را [="darkorchid"]از نوع او[/] قرار داد تا بدان آرام گیرد"

پس شاید به کمک این آیه ها بتوان گفت که خدا انسان را برای ازدواج با انسان آفریده ، نه برای ازدواج با جن.

گمنام;324630 نوشت:
در بحار جلد 60 نقل نموده اند که ايشان ازدواج با جن را نهي کرده اند حال اين نهي اگر دال بر حرام بودن نباشد حداقل آن کراهت است واين حديث اگر از لحاظ سند مشکلي نداشته باشد دال براين است که ازدواج اين دو با هم امکان پذير مي‌باشد

سلام
اگر در حدیث عنوان نکاح باشد می تواند منظور از آن رابطه جنسی باشد که این امر مطمئنا امکان پذیر هست چه اینکه جن هم موجودی مادی است البته هیچ دلالتی بر امکان تحقق نطفه و فرزند ندارد لذا ممکن است مورد نهی آمیزش جنسی صرف باشد
اگر ازدواج با جن به معنای
فراهم کردن اسباب شرعی آمیزش با جن یا حتی صرف رابطه عاطفی باشد به نظر می رسد عملا ( نه حکما و شرعا ) امکان پذیر است

دوستار اهل بیت;324632 نوشت:
پس شاید به کمک این آیه ها بتوان گفت که خدا انسان را برای ازدواج با انسان آفریده ، نه برای ازدواج با جن.

سلام
در ازدواج ابعاد مختلفی از ارتباط امکان پذیر می شود
1- ارتباط جنسی
2- ارتباط عاطفی
3- ارتباط منجر به تولد فرزند
اگر بپذیریم که تشریعا همه این ارتباطات در ازدواج انسان با انسان است دلیل نمی شود که تشریعا تنها یک یا دو بعد آن در ازدواج با غیر انسان هم مجاز باشد و تکوینا هم ابعادی امکان پذیر باشد
والله الموفق

نقل قول:
عکسی چیزی از بچه های نیمه جن نیمه انسان دارید؟

از نظر زیست شناسی، دو گونه متفاوت نمی تونن بچه بارور داشته باشن. به عنوان مثال شیر و ببر می تونن با هم جفتگیری کنن و بچه دار بشن ولی بچشون عقیم هست. حالا بچه جن اگر دارین بد نیست 4 تا آزمایش روش بکنیما! فکر کنم بشه تو Nature چاپش کرد! [="darkgreen"]

دوست عزیز
از نظر من قبل اینکه شما روی اونها ازمایش کنید
اونها شما رو مورد ازمایش قرار میدن که ببینن توانایی درک اونها رو دارین یا خیر !

شما حرف از ازدواج زدی که ازدواج به معنی تولید مثل نیست .
حرف از غیرممکن ها میزنی مثلا نزدیک شدنه دو گونه و بعد خودت رد میکنی و مثال هم میاری و باز سره حرف خودت هستی .

شما برای این مساله باید درون خودت رو کند و کاو کنی ! اول به خود و شناخت از خود برسی بعد به فکر شناخت دیگری باشی .

در غیر اینصورت و بدون کسب معرفت چیزی جز ضرر و گمراهی نصیب شخص نمیشه
و متاسفانه چون نمی بینیم از کجا ضربه میخوریم!! یا همه اش رو به اجنه ربط میدیم یا وجود دیگر موجودات نامرئی رو رد میکنیم .[/]

برای ادامه مطلب میتونید تعریفی که از جن که درک کردید ارائه کنید ...

پرسش:
آیا ازدواج انسان با جن امکان دارد؟چه طور؟طبق کدام آیه از قرآن یا منبع؟

پاسخ:
طبق شواهد روایی باید بگوییم بله امکان دارد که جن با انسان بخواهند ازدواج کنند.
در ابتدا عرض کنم که اصل امکان دیدن و رابطه انسان با جن شکی نیست که چنین چیزی ممکن است.
«وَ یَوْمَ یحَشرُهُمْ جَمِیعًا یَامَعْشرَ الجْنّ‏ِ قَدِ اسْتَكْثرَتُم مِّنَ الْانسِ وَ قَالَ أَوْلِیَاؤُهُم مِّنَ الْانسِ رَبَّنَا اسْتَمْتَعَ بَعْضُنَا بِبَعْضٍ وَ بَلَغْنَا أَجَلَنَا الَّذِى أَجَّلْتَ لَنَا؛(1) و روزى كه همگان را گرد آورد و گوید: اى گروه جنیان، شما بسیارى از آدمیان را پیرو خویش ساختید. یارانشان از میان آدمیان گویند: اى پروردگار ما، ما از یكدیگر بهره‏مند مى‏شدیم و به پایان زمانى كه براى زیستن ما قرار داده بودى رسیدیم.»
نکته دوم اینکه بنا بر آيات قران مسلم است که جن ها هم مانند انسان ها ، توالد و تناسل دارند ، در چند آيه در وصف حوريان بهشتي آمده است که «لم يطمثهن انس قبلهم ولا جان»(2) حوريان بهشتي را قبل از شوهرانشان ، نه آدمي و نه جن دست زده است » .
اين آيه به وضوح دلالت دارد بر اين که جن هم آميزش دارد و تکثير نوع آن به وسيله مقاربت نر و ماده صورت مي گيرد؛ اما اين که بين آن ها و انسان ها ازدواجي صورت مي گيرد يا خير، پاسخي قطعي نمي توان به آن داد؛ ولي برخي از مفسران بر اساس همين آيه ذكر شده (3) امكان رخداد چنين ازدواجي را منتفي ندانسته اند . (4 )
به عنوان مثال آیت الله بهجت در کتاب استفتائات خود، در جلد چهار صفحه 14 در پاسخ به سوال اینکه آیا ازدواج دختر با جن جایز است، می فرمایند: چون معرضیت زیادی برای فتنه و منازعه دارد و خوف خطر دارد، خلاف احتیاط است و بر تقدیر جواز، احوط متعه است یا این که طوری باشد که شرط کنند وکالت را که اختیار طلاق است با دختر باشد.

این مطلب در بحث ازدواج فرزندان حضرت آدم (علیه السلام) نیز زیاد دیده می شود. به عنوان نمونه امام صادق (علیه السلام) مى‏فرمایند: خداوند حوریه‏اى بهشتى را به ازدواج یكى از پسران آدم درآورده و فرزند دیگرش به ازدواج زنى از اهل جن درآمد.(5)
از پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله ) نقل شده است كه ايشان از نكاح جنّ نهي كرده اند.(6) و اين حديث شريف مي رساند كه مناكحه جنّ و انس ممكن است و الّا نهي از غير ممكن معني ندارد.
اما در مورد تحقق عملي و شدني بودن آن در عالم واقع در منابع نقلي و تاريخي نمونه مستندي از اين امر به دست نيامد .

منابع:
1. انعام آیه 128.
2. سوره رحمان آيه 56 و 74.
3. آيه 26 سوره الرحمن.
4. الفرقان في تفسيرالقرآن‌، جزء، 27 ـ 28، ص 52، مؤسسه اعلمي‌، تفسيرکبير، فخررازي‌، مجلد10، ص 374، داراحيأالثراث العربي .
5. داستان پیامبران یا قصه‏ هاى قرآن از آدم تا خاتم - یوسف عزیزی- ص 118.
6. بحار الانوار،مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى‏،دار إحياء التراث العربي‏،بيروت‏، 1403 ق‏،چاپ: دوم‏،، ج 60، ص 310، باب 3.

موضوع قفل شده است