صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج جن با انسان؟!

علاقه
    قرآن،صنعت و اتم
    نوشته
    2
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

اشاره ازدواج جن با انسان؟!

سوال این که آیا ازدواج انسان با جن امکان دارد؟چه طور؟طبق کدام آیه از قرآن یا منبع؟

کارشناس بحث : عمار
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۹/۱۰ در ساعت ۰۲:۰۴

2. صلوات ها 8

3.  

نوشته
    61
    حضور
    11 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    254

با سلام
    من با مطرح کردن اینجور سوالا موافق نیستم چو معتقدم جوابش به درد کسی نمیخوره!
    ولی خواهشا" دوستانی که میخوان به سوالات جواب بدن مستدل و مستند جواب بدن، اگه نمیتونن ،اصلا جواب ندن.
    اینطوری احترام کسی که سوال میپرسه حفظ میشه.
    ویرایش توسط نجوا 63 : ۱۳۹۱/۰۹/۰۹ در ساعت ۲۳:۵۶
    معرفت دُر گرانیست به هر کس ندهندش

5. صلوات ها 10

نوشته
    1,036
    حضور
    59 روز 14 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    111
    آپلود
    0
    گالری
    89
    صلوات
    3388

فکر میکنم در کتاب ب.ا در این مورد نوشته است که این ازدواج ممکنه اما برای انسان مضر است (چون جن از اتش هست و انسان از خاک)
    انیشتین هم در رساله اش به این موضوع پرداخته
    البته کارشناسان بهتر میتوانند جواب بدهند

7. صلوات ها 8

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6207

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان
    در موارد سوال مذکور عرض کنم که طبق شواهد روایی باید بگوییم بله امکان دارد که جن با انسان بخواهند ازدواج کنند.
    در ابتدا عرض کنم که اصل امکان دیدن و رابطه انسان با جن شکی نیست که چنین چیزی ممکن است.
    «وَ یَوْمَ یحَشرُهُمْ جَمِیعًا یَامَعْشرَ الجْنّ‏ِ قَدِ اسْتَكْثرَتُم مِّنَ الْانسِ وَ قَالَ أَوْلِیَاؤُهُم مِّنَ الْانسِ رَبَّنَا اسْتَمْتَعَ بَعْضُنَا بِبَعْضٍ وَ بَلَغْنَا أَجَلَنَا الَّذِى أَجَّلْتَ لَنَا؛[انعام/128] و روزى كه همگان را گرد آورد و گوید: اى گروه جنیان، شما بسیارى از آدمیان را پیرو خویش ساختید. یارانشان از میان آدمیان گویند: اى پروردگار ما، ما از یكدیگر بهره‏مند مى‏شدیم و به پایان زمانى كه براى زیستن ما قرار داده بودى رسیدیم.»
    نکته دوم اینکه بنا بر آيات قران مسلم است که جن ها هم مانند انسان ها ، توالد و تناسل دارند ، در چند آيه در وصف حوريان بهشتي آمده است که «لم يطمثهن انس قبلهم ولا جان»(سوره رحمان آيه 56 و 74) حوريان بهشتي را قبل از شوهرانشان ، نه آدمي و نه جن دست زده است » .
    اين آيه به وضوح دلالت دارد بر اين که جن هم آميزش دارد و تکثير نوع آن به وسيله مقاربت نر و ماده صورت مي گيرد؛ اما اين که بين آن ها و انسان ها ازدواجي صورت مي گيرد يا خير، پاسخي قطعي نمي توان به آن داد؛ ولي برخي از مفسران بر اساس همين آيه ذكر شده (آيه 26 سوره الرحمن) امكان رخداد چنين ازدواجي را منتفي ندانسته اند . (1 )
    به عنوان مثال آیت الله بهجت در کتاب استفتائات خود، در جلد چهار صفحه 14 در پاسخ به سوال اینکه آیا ازدواج دختر با جن جایز است، می فرمایند: چون معرضیت زیادی برای فتنه و منازعه دارد و خوف خطر دارد، خلاف احتیاط است و بر تقدیر جواز، احوط متعه است یا این که طوری باشد که شرط کنند وکالت را که اختیار طلاق است با دختر باشد.

این مطلب در بحث ازدواج فرزندان حضرت آدم (ع) نیز زیاد دیده می شود. به عنوان نمونه امام صادق (ع) مى‏فرمایند: خداوند حوریه‏اى بهشتى را به ازدواج یكى از پسران آدم درآورده و فرزند دیگرش به ازدواج زنى از اهل جن درآمد.(2)
    از پيامبر اكرم ـ صلي الله عليه و آله ـ نقل شده است كه ايشان از نكاح جنّ نهي كرده اند.(3) و اين حديث شريف مي رساند كه مناكحه جنّ و انس ممكن است و الّا نهي از غير ممكن معني ندارد.
    اما در مورد تحقق عملي و شدني بودن آن در عالم واقع در منابع نقلي و تاريخي نمونه مستندي از اين امر به دست نيامد .

منابع:
    1. الفرقان في تفسيرالقرآن‌، جزء، 27 ـ 28، ص 52، مؤسسه اعلمي‌، تفسيرکبير، فخررازي‌، مجلد10، ص 374، داراحيأالثراث العربي .
    2. داستان پیامبران یا قصه‏ هاى قرآن از آدم تا خاتم - یوسف عزیزی- ص 118.
    3. بحارالانوار، ج 60، ص 310، باب 3.

ویرایش توسط عمار : ۱۳۹۱/۰۹/۱۱ در ساعت ۰۸:۴۷
    ازدواج جن با انسان؟!

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

9. صلوات ها 20

نوشته
    52
    حضور
    12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    233

حجه الاسلام آقا سيد محمد ابراهيم حسيني (صدر)نقل فرمودند که :من در سال1374 در روستاي کرزان از توابع تويسرکان منبر مي رفتم.روز تاسوعا بود. باميزبان خود اقاي محمود افشاري براي گردش به صحرا رفتيم .پدري با دوفرزندش را ديديم که لوبياي قرمز مي کاشتند.
    بعد از احوالپرسي سخن معجزه ائمه به ميان آمد.آقاي کريمي داستان جالبي نقل کرد وگفت :يکي از بچه ها به نام عباس مرد متدين ودقيق در انجام تکاليف شرعي است که با مادر وهمسر خود زندگي مي کند.روزي از محل کار خود خارج شده به سوي منزل ميرود در بين راه صداي دختري به گوش ميرسد که ايشان را با نام صدا ميزند.
    وقتي که بر ميگردد دختري زيبا با قيافه بسيار دلفريبي را مشاهده ميکند آن دختر اظهار مي کند عباس من عاشق تو شدم و در خواست ازدواج با تو را دارم .
    عباس با شنيدن اين کلام در حالي که از اتهام مردم هراسان است که در کوچه با چنين دختري مشغول صحبت گرديده گفت : من همسر و مادريدر تحت تکلف خود دارم و هيچ گونه توانايي اراده دو همسر ومادرم را ندارم .
    دختر اظهار ميکند که من از شما توقع مخارج وغيره را ندارم بلکه نيازهاي مادي شما را هم هرچه باشد برطرف خواهم کرد .
    عباس مي گويد چون نمي خواستم در جايي که مردم متوجه بودند با او صحبت کنم تا مبادا آبرويم خدشه دار شود لذا بي اعتنايي کرده و به سوي منزل روانه شدم .وقتي به منزل رسيدم ديدم جلوتر از من آمده و در منزل نشسته است .گفتم: من تا به امروز اصلا تو را نديده ام تو چطور نديده عاشق من شده اي؟گفت : من از طايفه جن هستم انسان نيستم ولي چکنم عاشق و دلباخته تو شده اماز تو تقاضاي ازدواج دارم و تمام زندگي ترا تضمين ميکنم که با خوشبختي زندگي کني .
    عباس ميگويد او هرچه اصرار مي کرد من مخالفت ميکردم تا اينکه گفت : عباس من ميروم تو تا فردا با مادر و همسرت مشورت کن. در همين حال مادر وهمسرم نشسته بودندگفتند : گويا تو با کسي صحبت ميکني ما که غير از تو کسي را نمي بينيم من جريان را شرح دادم مادرم گفت : عباس جن زده نشده باشي؟ آن روز گذشت فردا من طبق معمول به دکان رفته مشغول کار شدم ودر وقت هميشگي به خانه بر گشتم وقتي که وارد شدم ديدم باز آن دختر نشسته و منتظر است . بعد از سلام و جواب گفت : عباس! با مادر وهمسرت مشورت کردي؟ گفتم: ديروز من به تو گفتم من نيازي به ازدواج دوم ندارم و خواهش ميکنم که دست از من بردار. او گفت : من در عشق تو بيقرارم و مي سوزم استدعا ميکنم با من ازدواج کني و همين طور اصرار ميکرد .
    گفتم : خلاصم کن من ابدا به ازدواج دوم تن نخواهم داد باز ديدم رهايم نمي کند ناچار براي خلاصي خود سيلي محکمي به صورتش زدم .نگاه به من کرد وگفت: اگر من چنين سيلي به تو بزنم زنده نخواهي ماند .
    در همين حال وقتي از من مايوس شد يک سيلي به من زد .ديگر نفهميدم جريان چه شد وقتي مادر وهمسرم مي بينند من نقش زمين شدم مرا به پزشک مي رسانند . ولي چون کاملا لال شده بودم از معالجه من نا اميد مي شوند.
    عباس بعد از مدت مديدي با همين حال که قادر به سخن نبود زندگي ميکند تا اينکه روزي آرزو ميکند که به زيارت امام رضا (ع) نائل آيد و اين آرزو را با اشاره به نزديکان خود ميفهماند . مادر وهمسر و برادري که در تهران زندگي ميکرد به همراه عباس به مشهد مقدس عازم ميشوند . يک هفته در مشهد ميمانند و هر روز به زيارت مشرف ميشوند تا اينکه روزي در منزل عباس امام رضا(ع) وامام زمان (عج) را در خواب ميبيند و شفاي کامل پيدا ميکند.

11. صلوات ها 9

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,315
    حضور
    25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    74
    صلوات
    3896

نقل قول نوشته اصلی توسط کنیز زینب نمایش پست ها
    با سلام

ولی خواهشا" دوستانی که میخوان به سوالات جواب بدن مستدل و مستند جواب بدن، اگه نمیتونن ،اصلا جواب ندن.
    اینطوری احترام کسی که سوال میپرسه حفظ میشه.
    دوست گرامی

مستدل تر از این هم مگه می شد جواب داد؟

امکان تولید مثل بین گونه مختلف وجود نداره جه برسه به این!

نقل قول نوشته اصلی توسط علی مع الحق نمایش پست ها
    انیشتین هم در رساله اش به این موضوع پرداخته
    لطف می فرمایید تصویر رساله ایشون را بگذارید تا ما هم استفاده کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط عمار نمایش پست ها

در موارد سوال مذکور عرض کنم که طبق شواهد روایی باید بگوییم بله امکان دارد که جن با انسان بخواهند ازدواج کنند.
    البته ما تجربی هستیم و این مطالب تو کت ما نمیره

ولی خوب اگه دوستان میگن ممکنه پس هست حتما دیگه

نقل قول نوشته اصلی توسط عمار نمایش پست ها

اين آيه به وضوح دلالت دارد بر اين که جن هم آميزش دارد و تکثير نوع آن به وسيله مقاربت نر و ماده صورت مي گيرد؛ اما اين که بين آن ها و انسان ها ازدواجي صورت مي گيرد يا خير، پاسخي قطعي نمي توان به آن داد؛ ولي برخي از مفسران بر اساس همين آيه ذكر شده (آيه 26 سوره الرحمن) امكان رخداد چنين ازدواجي را منتفي ندانسته اند . (1 )

از این آیه چطور چنین چیزی استنباط میشه؟

کُلُّ مَنْ عَلَیْهَا فَانٍ (26)

شاید منظورتون آیه 56 هست

فِیهِنَّ قَاصِرَاتُ الطَّرْفِ لَمْ یَطْمِثْهُنَّ إِنْسٌ قَبْلَهُمْ وَلا جَانٌّ (56)

باز هم دلیل آمیزش میشه؟ مثلا گربه و موش هر دو آمیزش دارند. ولی این دلیل میشه که موش و گربه با هم آمیزش کنند؟

ویرایش توسط Anoushiravan : ۱۳۹۱/۰۹/۱۱ در ساعت ۱۰:۰۳
    وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

13. صلوات ها 4

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6207

با سلام
    ما آیه رو در اثبات اصل داشتن شهوت برای اجنه ذکر کردیم و مقدمه بود نه اینکه آیه شاهد و دلیل باشد.

ازدواج جن با انسان؟!

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

15. صلوات ها 8

نوشته
    1,036
    حضور
    59 روز 14 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    111
    آپلود
    0
    گالری
    89
    صلوات
    3388

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoushiravan نمایش پست ها
    لطف می فرمایید تصویر رساله ایشون را بگذارید تا ما هم استفاده کنیم؟
    http://broujerdi.org/content/blogsection/17/137/

17. صلوات ها 3

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد قانع نمایش پست ها
    سوال این که آیا ازدواج انسان با جن امکان دارد؟چه طور؟طبق کدام آیه از قرآن یا منبع؟
    کارشناس بحث : عمار

باسلام

بله امکان ازدواج شرعی
    انسان مسلمان با جن مسلمان وجود دارد اما شخص باید شرایط آن جن را هم بپذیرد و بعد اینکه ازدواج و ارتباط با جن به همین سادگی ها نیست!

حتی حور العین هم میتواند به این عالم بیاید و حضور یابد و...... البته برای خاصان خدا! در لینک زیر چند نمونه نقل کرده ام

http://www.askdin.com/thread24190.html

19. صلوات ها 5

علاقه
    تدریس؛ تحقیق
    نوشته
    1,315
    حضور
    25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    109
    آپلود
    2
    گالری
    74
    صلوات
    3896

نقل قول نوشته اصلی توسط علی مع الحق نمایش پست ها
    سلام

من اثری از دستخط ایشان ندیدم و صرفا ترجمه قرار داشت، اما پیرامون مثلث برمودا، ظاهرا عامل اصلی گازمتان هست

کسی تصویری از رساله ادعایی داره؟

وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
    دعام کنید
    للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
    از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
    المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۱۰/۲۷, ۱۵:۱۰ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری