نامه پیامبر به خسرو پرویز

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نامه پیامبر به خسرو پرویز

با سلام.
در پی جستجوی سوالی درباره نامه پیامبر به خسرو پرویز مطلبی را دیدم که قفل شده بود.
در آن مبحث به جواب پرسش خود نرسیدم .از کارشناسان خواهشمندم یاری کنن.د

منابع محکمی هست که نشان دهد چنین نامه ای وجود داشته و خسرو پرویز آن را پاره کرده است؟

عینا جملاتی که در پست 43 از این مبحث وجود دارد را دریکی از مجلات دیدم.به نبال جواب میگردم.ممنون
آیا متن نامه های حضرت محمد به سران کشورها با قرآن هماهنگی دارد ؟

http://www.askdin.com/thread11737-8.html

کارشناس بحث : عماد

صدا;295612 نوشت:
با سلام. در پی جستجوی سوالی درباره نامه پیامبر به خسرو پرویز مطلبی را دیدم که قفل شده بود. در آن مبحث به جواب پرسش خود نرسیدم .از کارشناسان خواهشمندم یاری کنن.د منابع محکمی هست که نشان دهد چنین نامه ای وجود داشته و خسرو پرویز آن را پاره کرده است؟ عینا جملاتی که در پست 43 از این مبحث وجود دارد را دریکی از مجلات دیدم.به نبال جواب میگردم.ممنون

سلام علیکم
بنده یکبار کل هشت صفحه ان تاپیک را خواندم هم شبهه گر گفته بود در طبری چنین چیزی آمده است و هم در منابع دیگر خبر از نامه پیامبرصلی الله علیه واله وسلم به خسرو پرویز است

رسول خدا (ص) در نامه ی به کسری پادشاه ایران زمین چنین می آورد:
بنام خداوند بخشنده ومهربا ن . از محمد ابن عبدالله رسول خدا به خسرو پرویز، بزرگ پارس: درود وایمنی عذاب برکسی که پیروهدایت گردد، به خداو فرستاده‌ی او، ایمان آور که آفریدگاری جزخدای یگانه بی همتا نیست ومحمد بنده وفرستاده اوست .
من تورا به سوی خدا دعوت می کنم ؛زیرا که من پیامبر خدا برهمه ی مردمان هستم تا زنده دلان را هشدار دهم وکلمه ی عذاب بر کافران مسلم گردداز این رو اسلام آور تا ایمن مانی ؛چرا که اگر ایمان نیاوری بی گمان گناه همه مجوسیان برگردن توخواهد بود
[1].
در بسیاری از کتابها از این نامه یاد شده است منظورشما ازمنابع محکم چیست؟
1. ابن کثیرالبدایه والنهایه داراحیاء التراث العربی، بیروت ، ، 1408ق،ج4ص306

با تشکر.
در پست 43 کاربر غلام علی نوری دلایلی نوشتند و نتیجه نفی وجود همچین نامه ای گرفتند.
عین این مطلی را در جایی دیگر هم خواندم.
پرسش من این است که آیا دلایل و نتیجه ها درستند؟

موضوع قفل شده است