صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: این زنان مردان خود را دل سرد می کنند!!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  نوشته
  67
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  356

  تعجب این زنان مردان خود را دل سرد می کنند!!
  سردی و یک فاصله پرنشدنی، از همین اتفاقات ساده جان می‌گیرد. همین چیزهایی که گاهی به دلیل صمیمیت و گاهی به دلیل حق به جانب بودن‌، آنها را نادیده می‌گیرید. همین چیزهای ساده‌ای که برای مردها یک دنیا اهمیت دارد و می‌تواند نظرشان را نسبت به شریک زندگی‌شان زیر و رو کند. شما فکر می‌کنید هیچ اتفاقی نیفتاده؛ فکر می‌کنید تغییری نکرده‌اید و اشتباهی مرتکب نشده‌اید اما همسرتان روزبه‌روز بیشتر فاصله می‌گیرد و سردتر می‌شود. تقصیر شما نیست. کسی این چیزها را به شما گوشزد نکرده. ما در این صفحه می‌خواهیم شما را با اشتباه‌های کوچکی که زندگی‌تان را یخبندان می‌کند آشنا کنیم و چشم‌هایتان را بیشتر از قبل روی رفتار‌تان باز کنیم.


  سردکننده شماره 1: به خودتان اهمیت نمی‌دهید


  زن‌های هپلی

  مردی که عاشق‌تان باشد، حتی می‌تواند در سخت‌ترین روزها هم کنار شما بماند و در روزهای بیماری هم از شما خسته نشود. مرد‌ها یک زن همیشه زیبا و سالم نمی‌خواهند. بلکه زنی را دوست دارند که بیمارنما و ژولی‌پولی نباشد و اهمیت کافی را به سلامت و زیبایی‌اش بدهد. اگر هنوز هم منظور‌مان را نفهمیده‌اید، چند شکایت اصلی مرد‌ها از همسرشان را بخوانید:

  دوست ندارم همسرم کار کند. چون خسته و بدبو از سرکار برمی‌گردد و دیگر حتی حوصله یک دوش گرفتن مجدد را هم ندارد. ساعات زیبایی و مرتب بودنش، تنها اول صبح است و بدبویی و خستگی‌اش را برای من به خانه می‌آورد.
  اشتیاق زیادش به غذا خوردن نه تنها خوشحالم نمی‌کند، بلکه برایم عذاب‌آور هم شده. نمی‌دانم خودش را نمی‌بیند؟ متوجه نیست که چطور هر روز وزنش بالاتر می‌رود و مجبور می‌شود لباس‌های قدیمی‌اش را کنار بگذارد؟
  همسرم 10 نوع سشوار و اتوی مو دارد اما هر روز باید با موهای وز شده ببینمش. حسرت دیدن یک لباس خانه هماهنگ و آراسته به تنش، بر دلم مانده. تنها وقتی که مهمان داریم می‌توانم به آراسته بودنش امیدوار باشم.


  مردها چه فکر می‌کنند؟

  مردها از زنانی که به بهداشت، سلامت و زیبایی‌شان اهمیت نمی‌دهند، بیزارند. شاید یک زن هم از هپلی بودن همسرش آزرده شود اما آسیبی که یک مرد از این ماجرا می‌بیند به مراتب بیشتر است؛ چراکه مردها در جریان این ارتباط، بیشتر تابع چشمشان هستند. شاید دیدن یک لباس خوشرنگ، مرتب و یک خانه تمیز، بیشتر از هر چیز دیگری بتواند آنها را دلگرم کند اما شکایت‌هایی که در بالا گفته شد، کافی است تا یک مرد عاشق هم به یک مرد سرد تبدیل شود.

  چرا زن‌ها به اینجا می‌رسند؟

  بسیاری از زن‌ها در درک مفهوم «صمیمیت» دچار مشکل هستند. آنها بعد از گذشت مدتی از زندگی مشترک، به بهانه صمیمی بودن با همسرشان، رسیدن به خود و شادابی‌شان را فراموش می‌کنند. اگر شما هم در چنین موقعیتی قرار دارید، نباید این اصل را فراموش کنید که برای یک مرد، هر روز روزی تازه است و تنها با تازه نگه داشتن این زیبایی‌های کوچک است که می‌توانید دل این موجود مریخی را به دست بیاورید.  سردکننده شماره2: کمبود اعتماد به نفس دارید


  زن‌هایی که خود را دست‌کم می‌گیرند

  حتی زشت‌ترین آدم‌های جهان هم، دلیلی برای دلفریب بودن در خود دارند. یادتان نرود که مردها از زنانی که مدام خود را تحقیر می‌کنند و هیچ وقت از ظاهر‌شان راضی نیستند، بیزارند و اگر مدام در مورد ظاهرتان غر بزنید، نه تنها او شما را یک زن فروتن نمی‌بیند، بلکه از شما دلسرد هم می‌شود. اگر هنوز هم منظور‌مان را نفهمیده‌اید، چند شکایت اصلی مرد‌ها از همسرشان را از زبان زن‌ها بخوانید:

  دماغم باز هم ورم کرده. با این صورت چطور به مهمانی بیایم؟ من امشب باز هم زشت‌ترین زن جمع خواهم بود. اصلا همین هفته باید سراغ یک جراح زیبایی بروم و از دست این چهره مسخره راحت شوم.
  نه! این لباس را نمی‌پوشم! ببین چقدر چاقم می‌کند. این پهلو‌های گنده را بزرگ‌تر هم نشان می‌دهد. نگاه کن شکمم چندبرابر شده و از هر گوشه لباسم یک تکه چربی بیرون زده.
  هرقدر موهایم را سشوار می‌کشم صاف نمی‌شود. با این موهای وزوزی حالم از قیافه خودم به هم می‌خورد. دلم می‌خواست کچل باشم اما این موهای زشت روی سرم نباشد.
  مرد‌ها چه فکر می‌کنند؟

  برای همسرتان زشت بودن یا زیبا بودن شما آنقدر اهمیت ندارد که تصور شما نسبت به خودتان. مردها عاشق زن‌های با اعتماد به نفس هستند. زن‌هایی که خوب بلدند زیبایی‌هایشان را بهتر نشان دهند و از ظاهری که دارند، راضی هستند. مدام شکسته‌نفسی کردن و شرمنده بودن از ظاهر خود، می‌تواند عاشق‌ترین مرد را هم دلسرد کند. شما با این کار، ایرادهایی که تا کنون در شما نمی‌دیده را در نگاهش پررنگ‌تر جلوه می‌دهید.

  چرا زن‌ها به اینجا می‌رسند؟

  برخی زن‌ها گمان می‌کنند که دیگران ایراد‌های ظاهری‌شان را برجسته‌تر از آنچه که هست می‌بینند. به همین دلیل و برای نشان دادن شکسته نفسی‌شان، سعی می‌کنند قبل از دیگران، خودشان ایرادها را به زبان بیاورند اما باید بدانید که چنین رفتاری نتیجه معکوس بر روابط شما می‌گذارد. پس زیبایی‌های ظاهر‌تان را تحسین کنید و به خودتان باور داشته باشید. هرگز خود را در مقابل همسرتان تحقیر نکنید؛ این موضوع می‌تواند حس او را نسبت به شما زیر و رو کند.
  سردکننده شماره3: زیاد به ظاهرتان اهمیت می‌دهید


  زنانی که همیشه نگران ظاهر‌شان هستند

  هر مردی دوست دارد زنی زیبا و آراسته داشته باشد اما زن‌هایی که مدام درگیر ظاهرشان هستند مردها را عذاب می‌دهند. یک مرد دوست دارد با خیال راحت با همسرش کوه برود و مدام نگران خاکی شدن کفش‌هایش نباشد. دوست دارد گاهی چهره همسرش را بدون آرایش ببیند و وقتی با عجله می‌خواهند جایی بروند، او ساعت‌ها مقابل آینه ننشیند. اگر هنوز هم منظور‌مان را نفهمیده‌اید، چند شکایت اصلی مرد‌ها از همسرشان را بخوانید:

  دوست دارم گاهی دستش را بگیرم و روی یک تپه کنارش بنشینم اما او حاضر نیست مانتواش را خاکی کند یا به دلیل نشستن روی زمین شلوارش را چروک کند. هیچ وقت کنارش احساس راحتی نمی‌کنم.
  هزینه زیادی که برای لوازم آرایشی می‌پردازد مرا دیوانه می‌کند. من مخالف کار او نیستم و دوست هم دارم که آراسته باشد اما از اینکه نیمی از بودجه ماهانه ما برای لوازم آرایشی مصرفی هزینه می‌شود ناراحتم.
  حاضر نیست لباس‌های تکراری بپوشد و ست کردن لباس‌ها برایش شبیه یک بحران غیرقابل حل است. ما هیچ وقت نمی‌توانیم تصمیم ناگهانی‌ای برای تفریح بگیریم. چون باید زمان کافی برای حاضر‌شدن را داشته باشد.
  مردها چه فکر می‌کنند؟

  همان‌طور که گفتیم مردها از دیدن زیبایی همسرشان لذت می‌برند اما دوست دارند بخش اصلی این آراستگی را زیبایی طبیعی تشکیل دهد. آنها دوست ندارند کنار یک عروسک بی‌عیب و نقص زندگی کنند، بلکه ترجیح می‌دهند کنار یک همسر ساده، اما مرتب باشد. کنار زنی که اگر به موهایش دست بزنید، آشفته و مضطرب نشود.

  چرا زن‌ها به اینجا می‌رسند؟

  با دیدن تصویر بازیگران زیبا، برخی از زن‌ها تصویری بی‌عیب را در ذهن‌شان حک می‌کنند؛ تصویری که تمام تلاش‌شان را برای شبیه شدن به آن به خرج می‌دهند و با دیدن تفاوت‌هایشان با آن، ناامید و مضطرب می‌شوند. گرچه این زن‌ها فکر می‌کنند در صورت شبیه نبودن به این تصویر، دیگران آنها را رد یا سرزنش می‌کنند اما واقعیت این است که این افراد خیلی زود همسرشان را از خود می‌رانند.  سردكننده شماره 4: ضعیف هستید

  زنان وابسته و دست و پا چلفتی
  مرد‌ها احساس قدرت را دوست دارند و اینکه زنی با استقلال بیش از حدش آنها را تحت سلطه در بیاورد، آزارشان می‌دهد. در عین حال، مردها از زنان ناتوان و وابسته هم خوش‌شان نمی‌آید. آنها دوست ندارند عین یک نگهبان مدام مراقب همسرشان باشند و اینکه زنشان رفتاری کودکانه و منفعلانه هم داشته باشد، برایشان مثل یک کابوس است. اگر هنوز هم منظور‌مان را نفهمیده‌اید، چند شکایت اصلی مرد‌ها از همسرشان را بخوانید:

  برای همسرم اتومبیل خریدم و کمکش کردم تا گواهینامه بگیرد اما او بدون من حاضر نیست رانندگی کند. انتظار دارد من مثل یک راننده شخصی در کنارش باشم و به دلیل ترسش، حاضر نیست از امکانی که برایش فراهم کرده‌ام استفاده کند.
  اگر من مراقب همه چیز نباشم، زندگی‌مان از دست می‌رود. همسرم حتی نمی‌تواند یک خرید ساده را انجام دهد. همه جا باید کنارش باشم و همه مسئولیت‌های زندگی را باید به‌تنهایی برعهده بگیرم.
  همسرم با یک بحث ساده زیر گریه می‌زد و از بدبختی‌هایش شکایت می‌کرد. ما اختلافات زیادی داشتیم و یک‌بار که تلاش کردم او را به جدایی راضی کنم، تهدید کرد که خودش را می‌کشد.

  مردها چه فکر می‌کنند؟

  زن‌های مظلوم‌نما، ضعیف و ناتوان برای هیچ مردی جالب نیستند. یک مرد دوست دارد بداند که همسرش در هر شرایطی از عهده کارهای خودش برمی‌آید و می‌تواند روی پای خودش بایستد. مردها دوست دارند در زندگی حرف اول را بزنند اما نمی‌خواهند بار تمام مسئولیت‌های ریز و درشت خانه بر دوش‌شان باشد.

  چرا زن‌ها به اینجا می‌رسند؟

  این مشکل ریشه در اعتمادبه‌نفس زنان دارد. کسانی که اعتمادبه‌نفس پایین دارند، گمان می‌کنند با این مظلوم‌نمایی‌ها می‌توانند دل دیگران را به رحم بیاورند و زندگی‌شان را پیش ببرند. بعضی از زنان هم به دلیل بحران‌هایی که در کودکی برایشان به‌وجود آمده، همیشه نوعی احساس ضعف همراه‌شان است و ترس از ترک شدن باعث می‌شود که به چنین ابزار‌هایی متوسل شوند؛ ابزار‌هایی که به‌جای درست کردن ماجرا، می‌تواند روابط آنها را از هم بپاشد.


  آقا جون...

  دارد زمان آمدنت دیر می شود

  دارد جوان سینه زنت پیر می شود...

 2. صلوات ها 22


 3. #2

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  نوشته
  67
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  356  خانم ها به اینها توجه کنند.... وظایفی که نسبت به شوهرشون دارن...


  1-اطاعت از شوهر:

  اطاعت از شوهر و خود داري از نافرماني او، از وظايف اوليه ي زن است شک نيست که غرض از اطاعت زن، فرمانبرداري او از شوهر است در اموري که مخالف احکام الهي نباشد و هر آنگاه که چنين فرمان و دستوري رسد، وظيفه، تخلف و يا به صورتي فرار از آن است.زيرا در همه حال حکم خداوند متعال بر حکم بشر مقدم است.
  پيامبر اکرم (ص) مي فرمايند:
  «اگر سجده کردن براي غير خدا جايز بود، دستور مي دادم تا زن در برابر شوهرش سجده کند.» (1)
  و در جاي ديگر مي فرمايند:
  «زني نمي تواند حق خدا را ادا کند مگر اين که حق شوهرش را ادا کند.» (2)


  1-فروع کافي، ج5، ص507، ح6.
  2-مستدرک الوسايل، ج2، ص552

  ویرایش توسط محب فاطمه : ۱۳۹۱/۰۹/۰۹ در ساعت ۲۳:۵۳

  آقا جون...

  دارد زمان آمدنت دیر می شود

  دارد جوان سینه زنت پیر می شود...

 4. صلوات ها 11


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  146
  حضور
  3 ساعت 11 دقیقه
  دریافت
  35
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1436  بيهقى از اسماء دختر يزيد انصارى نقل مى‏كند كه نزد پيامبر صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم - كه در جمع اصحاب نشسته بود - آمد و گفت : پدر و مادرم به فدايت ! من به نمايندگى از طرف زن‏ها نزد شما آمده‏ام و - فدايت شوم مى‏دانم كه هيچ زنى در شرق و غرب عالم نيست كه سخن مرا بشنود مگر اين كه با من هم رأى خواهد بود . خداوند تو را به حقّ ، سوى مردان و زنان فرستاد و ما هم به تو و خدايى كه تو را فرستاده است ايمان آورديم . ما طايفه زنان محدود و محصور هستيم و اساس خانه‏ هاى شما مى‏باشيم و خواهش‏هاى‏ شما را برمى‏آوريم و فرزندان شما را حامله مى‏شويم امّا شما مردها بر ما برترى‏هايى داريد . مثلاً نماز جمعه و جماعت مى‏خوانيد ، به عيادت بيماران مى‏رويد ، تشييع جنازه مى‏كنيد و پياپى به زيارت حجّ مى‏رويد و بالاتر از همه اينها ، جهاد در راه خداست . هرگاه مردى از شما براى حجّ يا عمره يا جهاد از خانه بيرون مى‏رود ، ما اموال شما را حفظ مى‏كنيم و پارچه‏ هاى لباسهايتان را مى‏بافيم و فرزندانتان را تربيت مى‏كنيم . پس ، اى رسول خدا ، آيا در اجر و ثواب شريك شما نيستيم ؟.
  پيامبر صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم كاملاً رو به اصحاب خود كرد و فرمود : آيا تا به حال شنيده‏ايد كه زنى در پرسش از امور دين خود به اين خوبى سخن بگويد ؟ عرض كردند : اى رسول خدا ، گمان نمى‏كرديم كه زنى تا بدين پايه برسد !
  سپس پيامبر صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم رو به اسماء كرد و فرمود : اى زن ، برگرد و به زنانى كه تو را به نمايندگى فرستاده‏اند اعلام كن كه نيكو شوهردارى هر يك از شما زنان و جلب رضايت مردش و پيروى كردن از نظر موافق او (در كارى) با همه اين اعمال (كه براى مردان نام بردى) برابرى مى‏كند . اسماء در حالى‏كه از شادى تهليل (لا اله‏الااللّه‏)وتكبير (اللّه‏ اكبر)مى‏گفت، برگشت.  هكذا في المصدر ، والظاهر «وربّينا لكم أولادكم» .الدرّ المنثور : 2 / 518 منتخب ميزان الحكمة : 508
  ویرایش توسط سیده مریم : ۱۳۹۱/۰۹/۰۹ در ساعت ۲۳:۲۶
  اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

 6. صلوات ها 10


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  146
  حضور
  3 ساعت 11 دقیقه
  دریافت
  35
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1436  پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
  هر زنى كه هفت روز شوهرش را خدمت كند ، خداوند هفت در دوزخ را به روى او ببندد و هشت در بهشت را به رويش بگشايد ، تا از هر در كه خواهد وارد شود .
  و فرمود : هيچ زنى نيست كه جرعه‏ اى آب به شوهرش بنوشاند مگر آن كه اين عمل او برايش بهتر از يك سال باشد كه روزهايش را روزه بگيرد و شبهايش را به عبادت سپرى كند .  إرشاد القلوب : 175 منتخب ميزان الحكمة : 254
  ویرایش توسط سیده مریم : ۱۳۹۱/۰۹/۰۹ در ساعت ۲۳:۲۷
  اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

 8. صلوات ها 11


 9. #5

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  146
  حضور
  3 ساعت 11 دقیقه
  دریافت
  35
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1436  امام صادق عليه‏السلام :
  اُمّ سلمه از رسول خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم درباره فضيلت خدمت كردن زنان به شوهرانشان پرسيد ، آن حضرت فرمود : هر زنى كه در خانه شوهر خود به قصد مرتب كردن آن ، چيزى را جابه جا كند خداوند به او نظر افكند و هر كه خداوند به او نظر كند عذابش نكند .


  بحار الأنوار : 103 / 251 / 49 منتخب ميزان الحكمة : 254
  اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

 10. صلوات ها 10


 11. #6

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  نوشته
  67
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  356  نقل قول نوشته اصلی توسط سیده مریم نمایش پست ها
  امام صادق عليه‏السلام :
  اُمّ سلمه از رسول خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم درباره فضيلت خدمت كردن زنان به شوهرانشان پرسيد ، آن حضرت فرمود : هر زنى كه در خانه شوهر خود به قصد مرتب كردن آن ، چيزى را جابه جا كند خداوند به او نظر افكند و هر كه خداوند به او نظر كند عذابش نكند .


  بحار الأنوار : 103 / 251 / 49 منتخب ميزان الحكمة : 254

  دستتون درد نکنه... به نکات جالبی اشاره میکنین

  با این حساب وضع خانم ها اون دنیا از ما خیلی بهتره


  آقا جون...

  دارد زمان آمدنت دیر می شود

  دارد جوان سینه زنت پیر می شود...

 12. صلوات ها 6


 13. #7

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  نوشته
  67
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  356  2.خوب شوهر داري:

  خوب شوهر داري يک هنر است و نياز به ذوق و سليقه و مهارت هاي خاص دارد. سعادت يا شقاوت «خانواده» در دست «زن» است.
  زن اگر به فن خوب شوهرداري آشنا باشد، مي تواند با انجام وظايفي که خداوند بر عهده ي او مقرر فرموده، خانه را به صورت «بهشت برين» درآورد و از شوهر و فرزندان خود، افرادي لايق، پويا، خلّاق و آبرومند بسازد و خانه را محل آسايش و فضيلت و خوشبختي قرار دهد.
  شوهرداري در اسلام اهميت بسيار زيادي دارد و در همين رابطه امام علي (ع) مي فرمايند:
  «جهاد زن خوب شوهرداري است.» (3)
  ناپلئون درباره ي جايگاه زنان و نقش آنان در فرهنگ و تمدن اجتماع مي گويد:
  «اگر مي خواهيد تمدن و پيشرفت ملتي را بدانيد، به زنان آن ملت بنگريد.» (4)

  3-بحارالانوار، ج3، ص252.
  4-آيين همسرداري، حضرت آيت الله ابراهيم اميني، ص26.

  ویرایش توسط محب فاطمه : ۱۳۹۱/۰۹/۰۹ در ساعت ۲۳:۵۸

  آقا جون...

  دارد زمان آمدنت دیر می شود

  دارد جوان سینه زنت پیر می شود...

 14. صلوات ها 6


 15. #8

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۱
  نوشته
  199
  حضور
  2 روز 13 ساعت نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  399  نقل قول نوشته اصلی توسط دلبسته نمایش پست ها
  طاعت از شوهر و خود داري از نافرماني او، از وظايف اوليه ي زن است شک نيست که غرض از اطاعت زن، فرمانبرداري او از شوهر است در اموري که مخالف احکام الهي نباشد
  خداوند فرموده
  اطیعوا الله و اطیعوا الرسول. خداوند و پیامبرش را اطاعت کنید
  و نفرمود خدا و رسول و شوهرانتان را اطاعت کنید. شوهران هرچقدر مومن و پرهیزکار باشند باز هم درجاتی از فسق در آنها هست.پس اطاعت از آدم فاسق جایز نیست

 16. صلوات ها 3


 17. #9

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  نویسندگی، مطالعه و تحقیق
  نوشته
  1,369
  حضور
  1 روز 8 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  28
  گالری
  423
  صلوات
  11303  به نام علی اعلی

  سلام

  صبح آدینه همگی بخیر!


  نقل قول نوشته اصلی توسط حلاج نمایش پست ها

  خداوند فرموده
  اطیعوا الله و اطیعوا الرسول. خداوند و پیامبرش را اطاعت کنید
  و نفرمود خدا و رسول و شوهرانتان را اطاعت کنید. شوهران هرچقدر مومن و پرهیزکار باشند باز هم درجاتی از فسق در آنها هست.پس اطاعت از آدم فاسق جایز نیست

  آیدی محترم « حلاج »!

  اطاعت از خدا و رسول خدا و جانشین رسول خدا، با اطاعت از شوهر تفاوتی اساسی و بنیادین دارد.

  اطاعت از خدا و رسول و ولی خدا مطلق و بدون هیچ قید و شرطی هست در صورتی که اطاعت از شوهر مقید به این است که مخالف دین و شرع الهی نباشد.

  بخاطر همین مطلب است که در مورد ازدواج دختران مؤمن گفته شده که آنها را به همسری افراد با تقوا و دیندار در آورید.

  کسی که دین داشته باشد و از تقوای الهی برخوردار باشد قطعا هیچگاه همسرش را به کارهایی که مخالف دین خدا باشد امر نمی نماید.


  با آرزوی موفقیت

  التماس دعا

  یا علی
  ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۰۹/۱۰ در ساعت ۰۹:۴۱

  می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

  گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت


 18. صلوات ها 7


 19. #10

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  نوشته
  470
  حضور
  1 روز 14 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  57
  صلوات
  3931  نقل قول نوشته اصلی توسط حلاج نمایش پست ها
  اطیعوا الله و اطیعوا الرسول. خداوند و پیامبرش را اطاعت کنید و نفرمود خدا و رسول و شوهرانتان را اطاعت کنید.
  بزرگوار مگر قرار است همه چیز در قرآن بیاید!!! ضمن اینکه اطاعت از شوهر با این قسم اطاعت به کلی متفاوت است.روایاتی هم در باب حقوق مرد بر زن داریم که یکی از آنها اطاعت از شوهر است.
  نقل قول نوشته اصلی توسط حلاج نمایش پست ها
  شوهران هرچقدر مومن و پرهیزکار باشند باز هم درجاتی از فسق در آنها هست.پس اطاعت از آدم فاسق جایز نیست
  قرار نیست به رأی و گمان خودمان عمل کنیم، اسلام برای همه شوون زندگی ما برنامه و دستور دارد.

  عِدَّةٌ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ ابْنِ مَحْبُوبٍ عَنْ مَالِكِ بْنِ عَطِيَّةَ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ مُسْلِمٍ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ ع قَالَ جَاءَتِ امْرَأَةٌ إِلَى النَّبِيِّ ص فَقَالَتْ يَا رَسُولَ اللَّهِ مَا حَقُّ الزَّوْجِ عَلَى الْمَرْأَةِ فَقَالَ لَهَا أَنْ تُطِيعَهُ وَ لَا تَعْصِيَهُ وَ لَا تَصَدَّقَ مِنْ بَيْتِهِ إِلَّا بِإِذْنِهِ وَ لَا تَصُومَ تَطَوُّعاً إِلَّا بِإِذْنِهِ وَ لَا تَمْنَعَهُ نَفْسَهَا وَ إِنْ كَانَتْ عَلَى ظَهْرِ قَتَبٍ وَ لَا تَخْرُجَ مِنْ بَيْتِهَا إِلَّا بِإِذْنِهِ.
  ویرایش توسط عرشیان : ۱۳۹۱/۰۹/۱۰ در ساعت ۰۹:۵۱

 20. صلوات ها 6


صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود