تبدیل تربت امام حسین (ع) به خون + عکس

تب‌های اولیه

41 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تبدیل تربت امام حسین (ع) به خون + عکس

به گزارش خبرگزاری اهل بیت علیهم ‏السلام ـ ابنا ـ با گذشت نزدیک به 1400 سال از فاجعه خون بار عاشورا همچنان اين داغ بر آسمان و زمين تازه است و کائنات عزادار فرزندان پیامبرند.

در تازه ترين رویداد عاشورائی؛ امروز همزمان با روز عاشورا مقداری‌ از تربت اصلی قبر امام حسین (ع) که در موزه آن حضرت در کربلا قرار دارد به رنگ خون تبدیل شد.
و این حادثه در مقابل چشمان حیرت زده شاهدان عینی‌ رخ داد و مقامات رسمی آستانه مقدسه امام حسین (ع)‌ و نیز سایت رسمی‌ آستانه حضرت ابو الفضل (ع) - سایت کفیل - آن را تأیید کردند.
آنچه در پی می‌ آید تصاویر این تربت شریف است.

در احادیث معتبر نقل شده کتابهای شیعه و سنی آمده است که پیامبر اکرم (ص) مشتی‌ خاک کربلا به همسر خود ام سلمه داد و فرمود هرگاه این خاک به رنگ خون درآمد فرزندم حسین (ع)‌ در سرزمینی‌ به نام کربلاء كشته می شود.

قال رسول الله (ص): يا أم سلمة إذا تحولت هذه التربة دما فاعلمي أن ابني قد قتل.

منبع

تصوير تربت قبل از خوني شدن اينجا

سلام

منم در مورد این واقعه و این تبدیل خاک شنیده بودم ولی اولین بار هست که تصویری ازش نشون داده می شه !
آیا دلیل خاصی داشته که سالهای قبل نشون نمی دادن ؟!

سلام
ضمن تشکر باید عکس قبل از خونی شدنش هم می زدید
والله الموفق

انس خدمتگذار رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم از آن حضرت روایت كرده كه فرمود: یكى از فرشتگان مقرب پروردگار اجازه گرفت تا مرا زیارت كند و آن روز پیامبر در خانه ام سلمه و نوبت او بود. رسول خدا ام سلمه را فرمود: در را ببند كسى وارد نشود، ام سلمـه جلو در بود كه حسین وارد شد و دوان دوان خـود را در دامـن رسول خدا افكند حضرت او را مى بوئید و مى بوسید، فرشته الهى به پیامبر گفت این فرزندت را امت تو مى كشند اگر بخواهى محل كشته شدنش را به شما نشان مى دهم سپس ‍ سرزمـین كربلا را به حضرت نشان داد و یك قـبضه از خـاك مـحل قـبر حسین را به پـیامـبر تـسلیم كرد، رسول خدا آنرا بوئید و فرمود سرزمین كربلاست پـیامـبر تـربت را به ام سلمـه داد و فـرمـود هرگـاه این خـاك تـبدیل به خون شد بدان كه حسینم شهید گردیده.ام سلمه خاك را در شیشه اى قـرار داد، مـى گـوید: شبى كه حسین در صبحگاهش به شهادت رسید ندائى شنیدم كه مى گفت :

ایها القـاتـلون جهلا حسینا

فـابشرو بالعـذاب و التذلیل

قـد لعـنتـم عـلى لسان

داود و مـوسى و حامـل الانجیل

سلمـى یكى از زنان انصار نقل مى كند: روزى بر ام سلمه وارد شدم او را گریان دیدم گفتم : چرا گریه مى كنى ؟
فـرمـود: رسول خـدا صلى الله عـلیه و آله و سلم را در خواب دیدم كه سر و صورت و محاسنش خاك آلود است پرسیدم یا رسول الله چرا ترا این چنین مى بینم ؟ فرمود: شهادت فرزندم حسین را در كربلا مشاهده نمودم

1 ـ اى كسانیكه از روى جهالت حسین را كشتید شما را به عذاب و خوارى بشارت باد.
2 ـ بدرستـى كه داود و مـوسى صاحب كتـاب انجیل شما را لعنت كرده اند.

ام سلمـه مـى گـوید از شنیدن این اشعار گریان شدم و به سراغ شیشه رفتم دیدم تغییر نكرده است لحظه به لحظه از آن خـبر مـى گـرفـتـم تـا در آن روز دیدم شیشه تبدیل به خون شده است.

[spoiler] بحار ج 44 / ص 229 - حیات الامام الحسین ج 1 / ص 100 - عقد الفرید ج 4 / ص 383 - صواعق المحرقة ص 190[/spoiler]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
تشکر از جناب گل لیلا
تصاویر زیبایی بود
مهرماه که کربلا بودم در موزه حرم این خاک رو در همین مکان و پوشش دیدم که به رنگ تربت معمولی بود و الان این تصاویر و رنگ خاک خیلی برام جالب بود
ممنون
یاعلی

سلام
ممنون عکس بسیار زیبایی بود.تا به حال همچین تصویری ندیده بودم.
اجرتون با امام حسین(ع)

ام سلمه نقل مى كند كه شبى پیامبر(ص) از نزد ما غایب شد و پس از مدت درازى برگشت در حالیكه گرد آلود بود و مشتش گره كرده ، گفتم چرا گرد آلود به نظر مـى رسید؟ فـرمـود: به سرزمین عراق جایى كه آنرا كربلا مى گویند رفتم و قتلگاه فـرزندم حسین و گروهى از فرزندان و اهل بیت خود را مشاهده كردم و اینكه در دست من است مـشتـى از خـاك قتلگاه است كه خون آنها در آنجا به زمین ریخته مى شود و آن مشت خاك سرخ رنگـى بود كه به من داد و فرمود آن را محفوظ نگهدار من آن خاك را در شیشه اى ریختم و درب آن را بستـم و هنگامى كه حسین علیه السلام از مكه معظمه بسوى عراق حركت فرمود هر روز و شب شیشه محتوى خاك را مى نگریستم و براى مصیبت حسین گریه مى كردم تا آنكه روز دهم مـحرم كه امـام حسین به شهادت رسید اول روز شیشه را نگـاه كردم بحال خـود بود ولى در آخـر وقـت خـاك مـحتوى شیشه را بصورت لخته خون دیدم صدا را به ضجه و ناله بلند كردم ولى از ترس دشمن موضوع را پوشیده داشتم و آن روز را هرگز از یاد نخواهم برد.
ارشاد مفید ص 250.
با سلام در روایت آمده است که تربتی که پیامبر (ص) به ام سلمه داده اند تبدیل به خون شده است
ولی این عکسی که هست آیا همون خاک است یا خاک دیگری است

بسم الله الرحمن الرحیم

مهدی باکری;294574 نوشت:
ولی این عکسی که هست آیا همون خاک است یا خاک دیگری است

خاک دیگری است . این خاک روی قبر مطهر امام حسین علیه السلام هست

سلام

کسی عکس حالت عادی این خاک رو نداره؟

سلام

در یوتیوب ویدئو های خوبی از این تبدیل وجود دارد.

فیلم تبدیل تربت به خون رو از اینجا دانلود کنید.

يوم نبطش البطشة الكبرى إنا منتقمون

[=Arial Black]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

[=Arial Black]بسم الله الرحمن الرحیم

[=Arial Black]السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

[=Arial Black]السلام علیک یا قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس(ع)

[=Arial Black]السلام علیک یا زین العابدین (ع)

[=Arial Black]السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)

[=Arial Black]اجرک الله یا مولا
[=Arial Black]
[=Arial Black]
[=Arial Black]
[=Arial Black]
[=Arial Black]

[=Arial Black]روايات منقوله از ام سلمه

[=Arial Black]حاكم نيشابوري از علماء اهل سنت در كتاب مستدر و بيش از دوازده تن از دانشمندان ديگر اهل سنت به سندهاي مختلف در كتابهاي خود از ام سلمه روايت كرده اند كه گويد:

[=Arial Black]شبي رسول خدا (ص) خوابيده بود كه ناگهان حيرت زده [1] از خواب بيدار شد، و دوباره خوابيد و همچنان حيرت زده از خواب پريد، براي بار سوم خوابيد و ناگهان از خواب بيدار شد و در دست او خاك قرمزي بود كه آن را مي بوسيد.

[=Arial Black]من عرض كردم: «ما هذه التربة يا رسول الله» يعني؛ اي رسول خدا (ص) اين خاك چيست؟

[=Arial Black]پيامبر(ص) فرمودند:
[=Arial Black]«اخبرني جبرئي عليه الصلاة و السلام ان هذا يقتل بأرض العراق للحسين فقلت لجبرئيل: ارني تربة الارض التي يقتل فيها فهذه تربتها.»

[=Arial Black]يعني؛ جبرئيل (ع) به من خبر داد كه حسين(ع) در سرزمين عراق كشته خواهد شد و من به جبرئيل گفتم آن خاكي را كه او در آن خاك كشته خواهد شد به من نشان بده، و اين همان خاك است. [2] .

[=Arial Black]نيز خوارزمي در كتاب خود مقتل الحسين(ع) به سند خود از ام سلمه روايت كرده كه گويد:

[=Arial Black]جبرئيل به نزد رسول خدا (ص) آمد و گفت:

[=Arial Black]«ان امتك تقتله - يعني الحسين - بعدك، ثم قال له: الا اريك من تربة مقتله قال: نعم فجاء بحصيات فجعلهن في قارورة»

[=Arial Black]يعني؛ براستي كه امت تو، او (يعني حسين(ع)) را پس از تو خواهند كشت. سپس به او گفت: آيا خاك قتلگاه او را به تو نشان ندهم؟ و رسول خدا (ص) فرمودند چرا، و جبرئيل مقداري شن و سنگريزه آورد و آن حضرت آنها را در شيشه اي جاي داد.

[=Arial Black]ام سلمه به دنبال اين حديث گويد: چون شب پس از شهادت حسين (ع) فرا رسيد شنيدم گوينده اي مي گويد:

[=Arial Black]ايها القاتلون جهلا حسينا

[=Arial Black]ابشروا بالعذاب و التنكيل

[=Arial Black]قد لعنتم علي لسان ابن داود

[=Arial Black]و موسي و صاحب الانجيل

[=Arial Black]اي كساني كه از روي ناداني حسين(ع) را كشتيد مژده ي عذاب و خشم الهي را برگيريد كه براستي شما بر زبان فرزند داود و موسي و صاحب انجيل (عيسي بن مريم) لعنت شده ايد. [3] .

[=Arial Black]ابن حجر عسقلاني از علماء بزرگ اهل سنت در كتاب تهذيب التهذيب به سند خود از ام سلمه روايت كرده كه حسن(ع) و حسين (ع) در اطاق و حجره ي من پيش روي پيغمبر (ص) بازي مي كردند كه جبرئيل(ع) نازل شد و گفت:

[=Arial Black]«يا محمد ان امتك يقتل ابنك هذا من بعدك و او مأبيده الي الحسين.»

[=Arial Black]يعني؛ اي محمد(ص) براستي كه امت تو اين پسر تو را پس از تو مي كشند و با دست خود به حسين (ع) اشاره كرد. رسول خدا (ص) كه آن گفتار را از جبرئيل (ع) شنيد گريست و حسين(ع) را به سينه چسبانيد،
[=Arial Black]سپس جبرئيل (ع) گفت: «اين خاك را نزد تو به وديعت نهادم،» و رسول خدا (ص) آن خاك را بوييد وگفت: «ويح كرب و بلا». يعني؛ واي از كرب و بلاء.

[=Arial Black]آن گاه پيامبر(ص) فرمودند: «يا ام سلمة اذا تحولت هذا التربة دما فاعلمي ان ابني قد قتل». يعني؛ اي ام سلمه هر گاه ديدي اين خاك مبدل به خون شد، بدان كه پسرم كشته شده است.

[=Arial Black]دنباله ي حديث اين گونه است كه ام سلمه آن خاك را در شيشه اي نهاد و هر روز به آن سركشي مي كرد و مي گفت: «روزي كه تبديل به خون گردي آن روز، روز بزرگي خواهد بود.» [4] .

[=Arial Black]نظير اين حديث در كتابهاي زياد ديگري از اهل سنت نيز مانند كفاية الطالب گنجي شافعي و مجمع الزوائد هيتمي و معجم طبراني نقل شده كه فهرست آنها در ملحقات احقاق الحق قاضي نور الله شوشتري قدس سره نقل شده است. [5] .

[=Arial Black]مولي علي هندي از اهل سنت در كنز العمال از ابن عساكر از ام سلمه روايت كرده است كه رسول خدا (ص) فرمودند: «ان جبرئيل اخبرني ان ابني هذا يقتل و أنه اشتد غضب الله علي من يقتله.» يعني؛ جبرئيل(ع) به من خبر داد كه اين پسرم كشته خواهد شد. براستي كه خشم خدا سخت شده بر كسي كه او را بكشد. [6] .

[=Arial Black]در همان كتاب پس از حديث مذكور از ابن سعد، از عايشه روايت كرده كه رسول خدا (ص) فرمودند: «ان جبرئيل اراني التربة التي يقتل عليها الحسين فاشتد غضب الله علي
[=Arial Black]من يسفك دمه فيا عايشة و الذي نفسي بيده أنه ليحزنني فمن هذا من امتي يقتل حسينا بعدي.»

[=Arial Black]يعني؛ براستي كه حبرئيل(ع) به من نشان داد آن تربتي را كه حسين(ع) بر آن كشته خواهد شد؛ و خشم خدا سخت شده بر كسي كه خون او را بريزد پس اي عايشه سوگند به خدايي كه جانم در دست او است كه اين ماجرا مرا غمگين سازد پس اين چه كسي است از امت من كه حسين(ع) را پس از من خواهد كشت؟

[=Arial Black]از علماء شيعه نيز مرحوم شيخ مفيد رضوان الله عليه در ارشاد به سند خود از سماك از ام سلمه رضي الله عنها روايت كند كه گفت:

[=Arial Black]روزي همچنان كه رسول خدا (ص) نشسته بود و حسين (ع) نيز در دامانش بود به ناگاه اشك از ديدگانش سرازير شد،

[=Arial Black]من عرض كردم: «اي رسول خدا(ص) قربانت شوم چگونه است كه مي بينم شما را اشك مي ريزي؟» فرمودند: «جبرئيل(ع) به نزد من آمد و مرا به فرزندم حسين(ع) تسليت گفت و به من خبر داد كه گروهي از امت من او را مي كشند، خداوند شفاعت مرا بهره ي ايشان نسازد.»

[=Arial Black]و به سند ديگر از ام سلمه رضي الله عنها روايت مي كنند كه گفت شبي رسول خدا (ص) از پيش ما بيرون رفت و مدتي طولاني ناپديد شد سپس بازگشت و سر و رويش گردآلود بود و كف دستش نيز برهم بود، من عرض كردم: «اي رسول خدا (ص) از چيست كه شما را گردآلود مي بينم؟» فرمود: «مرا در اين ساعت به جايي از سرزمين عراق بردند كه نامش كربلا بود؛ در آن سرزمين جاي كشته شدن پسرم حسين (ع) و گروهي از فرزندان و خاندانم را به من نشان دادند، و من پيوسته خون ايشان را از آنجا بر مي گرفتم و آن اكنون در دست من است.» سپس دست خود را براي من باز كرد و فرمود: «آن را بگير و نگهداري كن،» پس من آن را گرفتم ديدم مانند خاك سرخ بود، پس در شيشه اي نهادم و سر آن را بستم و از آن نگهداري مي كردم، تا آن گاه كه حسين (ع) از مكه به سمت عراق رهسپار شد من هر شب و روز آن شيشه را بيرون مي آوردم و بو مي كردم و به آن مي نگريستم و بر مصيبتهاي آن جناب مي گريستم، و چون روز دهم محرم شد همان روزي كه حسين (ع) در آن روز كشته شد، در اول روز آن را بيرون آوردم ديدم به حال خود است، دوباره آخر آن روز آن را آوردم ديدم خون تازه شده، من به تنهايي در خانه ي خود شروع به زاري كرده و گريستم، و اندوه خود را فرو نشاندم از ترس آنكه مبادا دشمنان ايشان در مدينه بشنوند و در شماتت ما شتاب كنند؛ و پيوسته آن روز و ساعت را در نظر داشتم تا خبر مرگ آن حضرت به مدينه رسيد

[=Arial Black]و آنچه ديده بودم به حقيقت پيوست. [7] .

[=Arial Black]پاورقي

[=Arial Black][1] اين ترجمه روي نقل حاکم نيشابوري است که به لفظ «حائر» آمده و در برخي از اين نقلها «خاثر» با حرف «خاء» و «ثاء» آمده که به معناي کسل و افسرده است.

[=Arial Black][2] احقاق الحق، ج 11، ص 342 - 339.

[=Arial Black][3] مقتل خوارزمي، ج 2، ص 94.

[=Arial Black][4] تهذيب التهذيب، ج 2، ص 347.

[=Arial Black][5] ملحقات احقاق الحق، ج 11، ص 348 - 347.

[=Arial Black][6] کنزالعمال، ج 13، ص 112.

[=Arial Black][7] ارشاد، مترجم به قلم نگارنده، ج 2، ص 133.
[=Arial Black]________________________________________

[=Arial Black]منبع: نرم افزار تحت وب ثارالله

[=Arial Black]http://sarallah.valiasr-aj.net/include/VIEW.php?bankname=LIBLIST&RADIF=0000007285

خاک خون می شود در عزایت
یا حسین خاک بر سر من گر خون برات گریه نکنم
السلام علیک یا ابا عبد الله الحسین

[=Arial Black][=Arial Black]این یکی از هزاران هزار فضلیتی است که امام حسین(ع) دارد

[=Arial Black][=Arial Black]همین موضوع در سایت حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) آمده است.

[=Arial Black]عنایت کنید:

[=Arial Black]سایت الکفیل:

تربت حسینی موجود در محل موزه آستان مقدس امام حسین علیه السلام از مرقد مطهر ایشان اخذ شده بود که از ساعت 10 و پانزده دقیقه روز عاشوراء به رنگ قرمز درآمد.

[=Arial Black][=Arial Black]شبکه کربلا تبدیل تربت امام حسین علیه السلام به خون را بصورت مستقیم پخش کردند

[=Arial Black]کلیپ تبدیل تربت سیدالشهدا(ع) به خون در شبکه جهانی ولایت نیز پخش شد

[=Arial Black]برنامه کلمه طیبه (65)
[=Arial Black]6/9/1391
[=Arial Black]دقیقه:
[=Arial Black]50:51

[=Arial Black]لینک دانلود برنامه :

http://www.velayattv.com/fa/page.php?bank=archive&id=1064

[=Arial Black]حضرت محمد مصطفی(ص) فرموده اند من خون امام حسین(ع) رو جمع کردم و منتظر قصاصش هستم

[=Arial Black]در کتاب مشکاه المصابیح
[=Arial Black]نوشته خطیب تبریزی
[=Arial Black]به تحقیقی البانی

[=Arial Black]چاپ
[=Arial Black]المکتب الاسلامی
[=Arial Black]جلد سوم همین کتاب
[=Arial Black]روایت 6172

[=Arial Black]صفحات:
[=Arial Black]1741و1742

[=Arial Black]

[=Arial Black]ابن عباس می گه پیامبر (ص) را دیدم....
[=Arial Black]اشعث اغبر
[=Arial Black]اشعث ،وقتی اون شخصی که بستگانش رو تو قبر می گزارد چه حالتی دارد؟

[=Arial Black]حالتی که مضطرب هست و موها اشفته هست به اون حالت می گن اشعث

[=Arial Black]اشعث اغبر یعنی تمام سرو صورت حضرت (ص) غبار آلود بود

[=Arial Black]و بدست حضرت محمد(ص) شیشه ای که در آن ((دم)) خون بود

[=Arial Black]فقلت :بابی و امی

[=Arial Black](پدر و مادرم به فداتون)

[=Arial Black]ما هذا؟

[=Arial Black](این چیه)

[=Arial Black]فرمودند:
[=Arial Black]هذا دم الحسین و اصحابه و لم ازل التقطه منذ الیوم
[=Arial Black]خون امام حسین(ع) و اصحابش هست و از اول امروز من حاضر بوده ام و از اولین کسی که شهید شده خون هاش رو جمع کردم
[=Arial Black]فاحصی ذلک الوقت..........

[=Arial Black]می گه اون زمان رو ما یادداشت کردیم و مشخص شد که بله امام حسین(ع) درهمون زمان به شهادت رسیده است

[=Arial Black][=Arial Black]این مظلومیت پیامبر(ص) هست

[=Arial Black]در مورد همین شماره یعنی 6172 آقای البانی در پاورقی می گوید در مسند جلد یک صفحه ... و اسناده صحیح

[=Arial Black]منبع هم از منابع اهل سنت هست
[=Arial Black]
[=Arial Black]
[=Arial Black]
[=Arial Black]این هم نرم افزار مکتبه الشامله
[=Arial Black]
[=Arial Black]
[=Arial Black]

[=Arial Black]6172 - [ 47 ] ( صحيح )
[=Arial Black]وعن

[=Arial Black]ابن عباس قال : رأيت النبي صلى الله عليه وسل فيما يرى النائم ذات يوم بنصف النهار أشعث أغبر بيده قارورة فيها دم فقلت : بأبي أنت وأمي ما هذا ؟ قال : " هذا دم الحسين وأصحابه ولم أزل ألتقطه منذ اليوم " فأحصي ذلك الوقت فأجد قبل ذلك الوقت . رواهما البيهقي في " دلائل النبوة " وأحمد الأخير

[=Arial Black]چراغی که ایزد برفروزد، هر انکس پف کند ریشه اش بسوزد

سرباز امام زمان (عج);294574 نوشت:
من آن خاك را در شیشه اى ریختم و درب آن را بستـم و هنگامى كه حسین علیه السلام از مكه معظمه بسوى عراق حركت فرمود هر روز و شب شیشه محتوى خاك را مى نگریستم

پیش از پست کردن هر حدیث و روایتی کمی روی او فکر کنید.مگر چهارده قرن پیش هم بطری شیشه ای وجود داشت؟

حلاج;296445 نوشت:
پیش از پست کردن هر حدیث و روایتی کمی روی او فکر کنید.مگر چهارده قرن پیش هم بطری شیشه ای وجود داشت؟

قرآن را خوب نمی خوانی برادر! یا اینکه وقتی قرآن می خوانی حواست جای دیگریست!!!

بلقیس وقتی به قصر سلیمان (ع) وارد شد، چرا دامن خود را بالا زد؟؟؟؟

سلیمان (ع) چند قرن با امام حسین (ع) فاصله دارد؟؟؟!

یوسف (ع) هم در قصر زلیخا به هر طرف نگاه می کرد خود را می دید ...

هزاران سال قبل از امام حسین (ع) شیشه اختراع شده بود برادر.

تحریم شده!;296471 نوشت:
هزاران سال قبل از امام حسین (ع) شیشه اختراع شده بود برادر.
من گفتم بطری شیشه ای نه خود شیشیه.در ضمن بلور با شیشه فرق داره

حلاج;296490 نوشت:

شیشه از مواد معدنی بدست می آید که معمولا" به رنگ های متفاوت در طبیعت یافت می شود و بنظر می رسد اولین شناخت و استفاده انسان از شیشه به حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح یعنی عصر برنز باز می گردد.
شیشه به صورتی که ما امروزه از آن استفاده می کنیم ریشه در اسکندریه دارد که هنرمندان برای تزئین دیوارها، سقف و دیگر قسمت های کاخ ها از موزاییک های شیشه ای استفاده می کردند. همچنین باستان شناسان ریشه صنعت شیشه گری را به حدود یک قرن قبل از میلاد و کشور سوریه نسبت می دهند.

سلام

این هم تصویر قبل و بعد تربت :

حلاج;296490 نوشت:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ كَمِشْكَاةٍ فِيهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِي زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ كَأَنَّهَا كَوْكَبٌ دُرِّيٌّ يُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَكَةٍ زَيْتُونِةٍ لَّا شَرْقِيَّةٍ وَلَا غَرْبِيَّةٍ يَكَادُ زَيْتُهَا يُضِيءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ نُّورٌ عَلَى نُورٍ يَهْدِي اللَّهُ لِنُورِهِ مَن يَشَاءُ وَيَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ(35)
صدق الله العلی العظیم

خداوند نور آسمانها و زمين است مثل نور خداوند همانند چراغدانى است كه در آن چراغى (پر فروغ) باشد، آن چراغ در حبابى قرار گيرد، حبابى شفاف و درخشنده همچون يك ستاره فروزان، اين چراغ با روغنى افروخته مى‏شود كه از درخت پربركت زيتونى گرفته شده كه نه شرقى است و نه غربى (روغنش آنچنان صاف و خالص است كه) نزديك است بدون تماس با آتش شعله‏ ور شود نورى است بر فراز نورى و خدا هر كس را بخواهد به نور خود هدايت مى‏كند، و خداوند به هر چيزى داناست. (35)
اینهم اسنادی دیگر:
...گیریشمن بطریهای شیشه ای زیادی را از حفاری معبد چغازنبیل بدست آورده است و همچنین تعداد زیادی لوله‌های شیشه ای که قطر خارجی آنها 25/1 سانتیمتر و قطر سوراخ داخلی آنها 6/0 سانتیمتر و درازای آنها 75 سانتیمتر بوده مکشوف شده...
[SPOILER]منبع: http://www.seemorgh.com/culture/default.aspx?tabid=2284&conid=28803[/SPOILER]
یا مهدی ادرکنی

سلام

در لینک زیر اطلاعات جدیدی در مورد تبدیل و فیلم برداری و ... آمده است:

شبكة الكفيل تكشف تفاصيل جديدة عن احمرار التربة الحسينية

عربی بلد نیستم ترجمه کنم.:Gol:

به نام خدا
سلام علیکم

عرض تسلیت این ایام خدمت همه بزرگواران

رحیمی;296535 نوشت:
عربی بلد نیستم ترجمه کنم.

خیلی متشکرم ، خبر بسیار جالبی بود !
با اجازه اتون اون رو ترجمه کردم تا سایر دوستان هم استفاده کنند !

ترجمه خبر شبکه الکفیل :

قیل و قال و انعکاسات موجود در رابطه با خبر تبدیل تربت مطهر امام حسین ( ع) به رنگ سرخ در صبح روز عاشورا ، با توضیحات تفصیلی از چگونگی وقوع این واقعه که مسئول موزه حرم امام حسین (ع) – استاد علاء ضیاء الدین – به شبکه الکفیل عرضه داشت ، فرو نشست !
استاد علاء ضیاء الدین در این باره می گوید:
« این تربت شریف در سال گذشته داخل شیشه ای قرار گرفت و جایگاه ویژه ای در داخل موزه برای ان در نظر گرفته شد .این تربت شریف از جمع آوری و مخلوط کردن چند مورد خاک که منسوب به قبر شریف امام حسین (ع) بودند و نزد افرادی موثق از شهر کربلا به صورت موروثی محافظت می شدند ( که این افراد به شش تن می رسند ) به دست آمده بود و پس از انکه مخلوط شد در این ظرف شیشه ای قرار گرفت .
اما خبر جدید این است که یک مورد خاک - که گفته شده است از قبر شریف امام حسین(ع) است – را جدیدا فردی تحویل داده بود که ما این مورد را نیز با تربت قبلی مخلوط کردیم و که مجموع ان به اندازه یک دانه زیتون شد و مجددا ان را داخل شیشه قرار دادیم.
امسال اولین محرمی بود که این مخلوط جدید را در اختیار داشتیم و با تبدیل این خاک به رنگ قرمز در ساعت 9 صبح روز دهم محرم همگی شگفت زده شدیم.»
وی توضیح داد : « یکی از نگهبانان موزه پس از آنکه متوجه این تغییر شد با من تماس گرفت و من فورا خود را به موزه رسانده و با این منظره عجیب مواجه شدم! و ما تا الان نمی دانیم که کدام یک از این چند مورد خاک تغییر رنگ پیدا کرده و رنگش به سایر خاکها سرایت کرده و یا اینکه کل خاک به یک باره قرمز شده است ؟!! »
وی افزود : « شبکه تلویزیونی کربلاء فورا به تصویر برداری این واقعه پرداخت و چندین دوربین فیلم برداری به مدت 48 نصب کردیم تا کیفیت ازدیاد این تغییر رنگ - که لحظه به لحظه بر سرخی آن افزوده می شد - را مشاهده کنیم . و هم اکنون این تصاویر در نزد ما موجود است .»
استاد علاء در پاسخ این سوال که آیا این سرخی هنوز هم موجود است و آخرین بار چه موقع آن را مشاهده کرده است ، گفت: « اخرین دیدار من روز 13 محرم 1434 بود که این سرخی موجود بود و همچنان به سرخی آن افزوده می شد .»
واضح است که به خاطر تنگی جا در موزه و به خاطر محافظت هرچه بیشتر از این تربت شریف ، آن را به مکان دیگری که محل نگهداری اشیاء نفیس مانند قران مکتوب با خط امام علی (ع) و موی حضرت رسول (ص) و سایر اجناس نفیس ، انتقال داده اند ، زیرا این تربت شریف دیگر از ملک شخصی خارج و به موزه تعلق گرفته است .
التماس دعا!

[="Tahoma"][="Navy"]

TAHOOR;296652 نوشت:
خیلی متشکرم ، خبر بسیار جالبی بود ! با اجازه اتون اون رو ترجمه کردم تا سایر دوستان هم استفاده کنند !

سلام
از زحمتي که کشيديد سپاسگزاريم
يا علي:Gol:[/]

الان برای زدن تیر خلاص به منکران این قضیه، اگر محتویات اون شیشه مورد آزمایش توسط افراد بی طرف و عادل قرار بگیره، همه چیز رو روشن می کنه.
محتویات اون ظرف باید آزمایش بشه تا مشخص بشه که واقعا خون هست یا نه. این آزمایش دهان مخالفان را می بندد.
یا حق

حلاج;296445 نوشت:

با سلام

خدمت حلاج گرامی عرض کنم که بطری شیشه ای از 40 قرن قبل هم وجود داشته ! اگر شما نگاهی به عهدین بیندازید بصراحت بطری شیشه ای را که برای نگهداری شراب وطبابت بکار میرفته پیدا خواهید کرد:

متى ٢٦:‏٧ تَقَدَّمَتْ إِلَيْهِ امْرَأَةٌ مَعَهَا ‍قَارُورَةُ طِيبٍ كَثِيرِ الثَّمَنِ، فَسَكَبَتْهُ عَلَى رَأْسِهِ وَهُوَ مُتَّكِئٌ.
مرقص ١٤:‏٣ وَفِيمَا هُوَ فِي بَيْتِ عَنْيَا فِي بَيْتِ سِمْعَانَ الأَبْرَصِ، وَهُوَ مُتَّكِئٌ، جَاءَتِ امْرَأَةٌ مَعَهَا ‍قَارُورَةُ طِيبِ نَارِدِينٍ خَالِصٍ كَثِيرِ الثَّمَنِ. فَكَسَرَتِ الْ‍قَارُورَةَ وَسَكَبَتْهُ عَلَى رَأْسِهِ.
لوقا ٧:‏٣٧ وَإِذَا امْرَأَةٌ فِي الْمَدِينَةِ كَانَتْ خَاطِئَةً، إِذْ عَلِمَتْ أَنَّهُ مُتَّكِئٌ فِي بَيْتِ الْفَرِّيسِيِّ، جَاءَتْ بِ‍قَارُورَةِ طِيبٍ

در قرآن کریم هم لفظ قواریر بکار رفته که همان شیشه است :

{قِيلَ لَهَا ادْخُلِي الصَّرْحَ فَلَمَّا رَأَتْهُ حَسِبَتْهُ لُجَّةً وَكَشَفَتْ عَن سَاقَيْهَا قَالَ إِنَّهُ صَرْحٌ مُّمَرَّدٌ مِّن قَوَارِيرَ قَالَتْ رَبِّ إِنِّي ظَلَمْتُ نَفْسِي وَأَسْلَمْتُ مَعَ سُلَيْمَانَ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ }النمل44

در «لغت نامه دهخدا» در ماده قاروره آورده است از فرهنگ آنندراج كه قاروره شيشه كوچك مدورى است كه به صورت مثانه سازند و در آن بول پر كنند،...

مرتبط:
http://www.askdin.com/thread3154.html
[SPOILER]بقعه ی مطهر حضرت علی اصغر فرزند بلا فصل امام موسی کاظم(ع) و درخت چنار مقدس روستای ((زرآباد)) در استان قزوین همه ساله میزبان خیل عظیمی از زائران و مشتاقانی است که برای زیارت و عزاداری گرد هم می آیند.طبق یک سنت دیرین هر ساله مردم روستای زرآباد و هزاران زائر در قالب دسته های عزاداری، شب عاشورا گرداگرد درخت چنار خونباری که در صحن این امامزاده روییده حلقه زده و ضمن عزاداری و سینه زنی در اولین دقایق صبحگاه عاشورا شاهد چکیدن مایعی سرخ فام از شاخسار این درخت می شوند.به اعتقاد اهالی این روستا و طبق روایات منقول، درخت کهنسال و مقدس زرآباد در روز عاشورای 61 هجری که شهادت امام حسین (ع) به وقوع پیوست و خون مقدس حضرتش دشت کربلا را گلگون کرد، میزبان یکی از مرغانی بود که از سوی خداوند مأمور شده بودند تا با آغشته کردن خود به خون سیدالشهدا پیام سرخ شهدای کربلا را به سراسر جهان برسانند.یکی از آن مرغان به این دیار آمده و با پرهای خونین خود بر روی شاخسارهای درخت چنار (روستای زرآباد) نشست.یکی از اعضای هیئت امنای حرم امامزاده علی اصغر می گفت: همه ساله خیل عظیمی از جمعیت برای زیارت به این امامزاده می آیند که تعداد زیادی از انان خود را در روز تاسوعا به این جا می رسانند تا در روز موعود یعنی صبح عاشورا، شاهد چکیدن قطرات خون از شاخسار این درخت باشند.این اتفاق عجیب، عبرت آمیز و معنوی از زمان های بسیار دور به صورت منظم ادامه داشته و تنها در صبح عاشورا اتفاق می افتدو هزاران زائری که نظاره گر این واقعه هستند، سفیرانی تلقی می شوند که دیگران را نیز ترغیب به آمدن و زیارت درخت می کنند.وی اظهار داشت: این امامزاده واجب التعظیم نیز طبق شجره نامه ی معتبر، فرزند امام موسی کاظم (ع) است و صاحب کراماتی نیز می باشد.یکی از اهالی این روستا می گوید: شهرت این درخت خونین در دوران پادشاهی سطلان حسین صفوی به حدی رسیده بود که از آن زمان، افراد متعددی جهت تحقیق و تفحص در صحت و سقم آن به این منطقه آمدند.از جمله ی این افراد می توان به >، >، کتاب >، >، >، رساله چنار خونبار > و > ، اشاره کرد.وی اضافه کرد: هم چنین >، >، شهید محراب > و مرحوم > به این درخت اشاره ای داشته اند.
گفتنی است این درخت سال هاست که در کنار امامزاده قرار دارد و دقیقاً صبح روز عاشورا از تنه آن خون جاری می شود. نکته جالب این که ماه های قمری سالانه 10 روز جلو حرکت می کند و جاری شدن خون هم هماهنگ با تقویم ماه ههای قمری تغییر می کند. این درخت با 10 متر قطر و 30 متر ارتفاع دارا قداست خاصیدر بین اهالی روستای زرآباد می باشد که هر ساله به محل تجمع زوار و عاشقان اهل بیت تبدیل می شود.
(مجتبی مرادی) یکی از اهالی این روستا درباره آمدن خون از درخت می گوید: اکثر افراد این روستا از بزرگ و کوچک همه ساله نظاره گر این صحنه عجیب و معنوی هستند.وی افزود: مؤمنین و خیرین هر ساله در شبهای محرم الحرام در این مکان گرد هم می آیند و از محل نذورات، تمامی زایرانی را که برای عبادت سختی راه را بر جان می خرند اطعام می کنند.وی اظهار داشت: هر ساله شاهد حضور گسترده تری از مردم اقصی نقاط کشور اسلامی در این مکان هستیم.این درخت هر سال در صبح عاشورا خون چکانی می کند و به همین جهت عاشقان زیادی از سراسر کشور و هم چنین از کشورهای مختلف جهان از قبیل پاکستان، هند، بحرین، افغانستان، کویت و امارات برای دیدن این درخت به این منطقه می آیند.گفتنی است روستای زرآباد در 85 کیلومتری شمال قزوین واقع شده است.[/SPOILER]
بزرگى مصيبت حضرت اباعبداللّه الحسين (ع ) آقاى شيخ على موحد كه در ايام عاشورا به قصد ترويج و نشر احكام به سمت لارستان رفته بودند، پس از مراجعت نقل كردند كه در فداغ اعلا مرودشت توقف داشتند، روز تاسوعا چند نفر خبر آوردند كه شب گذشته از درخت سدرى كه در چهار فرسخى است نورى شبيه ماهتاب ظاهر گرديد، جمعى از اهالى محل براى مشاهده آن درخت رفتند.
فردا يعنى روز عاشورا خبر آوردند كه شب گذشته نورى ظاهر نشد لكن طرف صبح قطرات خون از آن درخت بر زمين مى ريخت و قطعه كاغذى كه چند قطره خون از آن درخت بر آن ريخته بود همراه آورده بودند و جماعتى از سنى هاى آن محل پس ‍ از مشاهده آن خون ، مشغول لعن بر يزيد و قاتلين حسين عليه السلام شده و با شيعيان در اقامه عزاى آن بزرگوار شركت نمودند.
مسئله پيدايش خون از بعض جمادات و نباتات در بعضى نواحى زمين هنگام عاشوراى حسينى عليه السلام كه دلالت بر بزرگى مصيبت آن حضرت مى كند فى الجمله مسلم و مورد اتفاق مورخين شيعه و سنى است و براى مزيد اطلاع به كتاب ((شفاءالصدور)) مراجعه شود. و در كتاب رياض القدس ، قضيه مشاهده شدن ريختن خون از درختى كه در زرآباد قزوين است مفصلاً نقل شده است .
شعر :
گر چشم روزگار بر او فاش مى گريست

خون مى گذشت از سر ايوان كربلا

داستانهاي شگفت ــ شهيد دستغيب

[SPOILER]تربت خونين مرحوم حاجى مؤ من كه داستانهاى 36 تا 43 از او نقل گرديد فرمود وقتى مخدره محترمه اى كه نماز جمعه را با مرحوم آقا سيد هاشم در مسجد سردزك ترك نمى كرد به من خبر داد كه مقدار نخودى تربت اصل حسينى عليه السلام به من رسيده و آن را جوف كفن خود گذارده ام و هر ساله روز عاشورا خونين مى شود به طورى كه رطوبت خونين به كفن سرايت مى كند و بعد متدرجا خشك مى شود.
مرحوم حاج مؤ من فرمود از آن مخدره خواهش كردم كه در روز عاشورا منزلش بروم و آن را ببينم قبول كرد، پس روز عاشورا رفتم بقچه كفنش را آورد و باز كرد، عقد خون در كفن مشاهده كردم و تربت مبارك را ديدم همانطورى كه آن مخدره گفته بود تر و خونين و علاوه لرزان است .
از ديدن آن منظره و تصور بزرگى مصيبت آن حضرت سخت گريان و نالان و از خود بى خود شدم .
نظير اين داستان در دارالسلام عراقى نقل كرده از ثقه عادل ملا عبدالحسين خوانسارى كه گفت مرحوم آقا سيد مهدى پسر آقا سيد على صاحب شرح كبير در آن زمانى كه مريض شده بود و براى استشفاى شيخ محمد حسين صاحب فصول و حاج ملا جعفر استرابادى را كه هر دو از فحول علماى عدول بودند فرستاد كه غسل كنند و با لباس احرام داخل سرداب قبر مطهر حسين عليه السلام شوند و از تربت قبر مطهر به آداب وارده بردارند و براى مرحوم سيد بياورند و هر دو شهادت دهند كه آن تربت قبر مطهر است و جناب سيد مقدار يك نخود از آن را تناول نمايد.
آن دو بزرگوار حسب الامر رفتند و از خاك قبر مطهر برداشتند و بالا آمدند و از آن خاك قدرى به بعض حضار اخيار عطا كردند كه از جمله ايشان شخصى بود از معتبرين و عطار و آن شخص را در مرض موت عيادت كردم و باقيمانده آن خاك را از ترس اينكه بعد از او به دست نااهل افتد به من عطا كرد و من بسته آن را آورده و در ميان كفن والده گذاشتم . اتفاقا روز عاشورا نظرم به ساروق آن كفن افتاد رطوبتى در آن احساس كردم چون آن را برداشته گشودم ديدم كيسه تربت كه در جوف كفن بود مانند شكرى كه رطوبت ببيند حالت رطوبتى در آن عارض شده و رنگ آن مانند خون تيره گرديده و خونابه مانند اثر آن از باطن كيسه به ظاهر و از آن به كفن و ساروق رسيده با آنكه رطوبت و آبى آنجا نبود.
پس آن را در محل خود گذارده در روز يازدهم ساروق را آورده گشودم آن تربت را به حالت اول خشك و سفيد ديدم اگرچه آن رنگ زردى در كفن و ساروق كماكان باقيمانده بود و ديگر بعد از آن در ساير ايام عاشورا كه آن تربت را مشاهده كردم همينطور آنرا متغير ديده ام و دانسته ام كه خاك قبر مطهر در هرجا باشد در روز عاشورا شبيه به خون مى شود.

داستانهاي شگفت ـــ شهيد دستغيب
[/SPOILER]

برادران و خواهران عزیز مراقب باشید

درخت چنار در قزوین، فقط و فقط حقانیت قیام امام حسین را برای مردم این زمانه آشکار می کند و لاغیر.

خیلی مراقب باشید که درخت چنار قزوین، به گوساله ی سامری تبدیل نشود.

مبادا این درخت را چیز مقدسی بدانید. اما پیام این درخت را به همه جا برسانید تا حقانیت حسین (ع) بر همه اثبات شود.

یا مهدی ادرکنی

سلام

من دیروز مخصوصا برای یافتن جوابی به این حرف که"این خبر خرافه است" توی سایت عضو شدم

حدیث پیامبر صل الله علیه و آله رو به عنوان جواب به سوال بالا ذکر کردم

جواب شنیدم که " استغفر الله ربی و اتوب الیه"

متعرض شدم که آیا جواب حدیث پیامبر صل الله علیه و اله "استغفر الله ربی و اتوب الیه" هست؟

چنین جوابی شنیدم

نقل قول:
این حدیثیه که به همه ما گفتن از پیامبر هستش ولی آیا واقعا از پیامبره؟
یعنی پیامبر اومد به مردم گفت فقط خدا ، و عادتی که مردم داشتن که از اطراف کعبه سنگ و خاک برای تبرک بر میداشتن را نهی کرد و بتها را شکست بعد دوباره مثل عصر جاهلیت یه مشت خاک را برای مردم مقدس کرد ؟
استغفرالله من برای این موضوع بود و برای هر حرفی که برای استفاده ابزاری به پیامبر نسبت دادن و میدن

لطفا مدیران سایت کمکم کنید، چه جوابی میتونم به این دوست عزیزمون در مقابل این حرفشون بدم

rend;297003 نوشت:
من دیروز مخصوصا برای یافتن جوابی به این حرف که"این خبر خرافه است" توی سایت عضو شدم حدیث پیامبر صل الله علیه و آله رو به عنوان جواب به سوال بالا ذکر کردم جواب شنیدم که " استغفر الله ربی و اتوب الیه" متعرض شدم که آیا جواب حدیث پیامبر صل الله علیه و اله "استغفر الله ربی و اتوب الیه" هست؟ چنین جوابی شنیدم نقل این حدیثیه که به همه ما گفتن از پیامبر هستش ولی آیا واقعا از پیامبره؟ یعنی پیامبر اومد به مردم گفت فقط خدا ، و عادتی که مردم داشتن که از اطراف کعبه سنگ و خاک برای تبرک بر میداشتن را نهی کرد و بتها را شکست بعد دوباره مثل عصر جاهلیت یه مشت خاک را برای مردم مقدس کرد ؟ استغفرالله من برای این موضوع بود و برای هر حرفی که برای استفاده ابزاری به پیامبر نسبت دادن و میدن لطفا مدیران سایت کمکم کنید، چه جوابی میتونم به این دوست عزیزمون در مقابل این حرفشون بدم

سلام

مقدس بودن چیزی با عبادت حق تعالی منافی نیست. کعبه که هر ساله در حج میلیونها مسلمان نزد آن می روند مقدس است، ولی ما آن را عبادت نمی کنیم.
اگر همه چیز در این عالم با هم یکسان باشند عدالت خدا زیر سوال می رود. بالاخره باید بین تربت امام حسین که خون خود را در راه خدا در عین بی گناهی داده با خاک فردی مثل یزید که به اسم دین هر کثافت کاری ای می کرده تفاوت باشد.
در اینکه این احادیث درست هستند باید دید منفعت چه کسی در دروغ گفتن است؟ منفعت دوستداران امام حسین که هیچ گاه جیره حکومتهای فاسق را نخورده اند و از آیه "قُل لَّا اَسْاَلُکُمْ عَلَیْهِ اَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّهَ فِی الْقُرْبَی" پیروی می کنند یا منفعت پیروان جیره خوار غارتگرانی که به اسم دین در دنیا قتل و غارت کرده و می کنند؟

این صحبتهای اینچنینی برای کمرنگ کردن شعائر خدا، از جانب کسانی است که مذمت آنها و سردستگانشان در آیات قرآن دیده می شود.

بسم رب الشهدا

اين از اهميت خون خدا و زنده ماندن و تازه بودن واقعه عاشوراست

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع)

السلام علیک یا قمر بنی هاشم ابوالفضل العباس(ع)

السلام علیک یا زین العابدین (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان(عج)

اجرک الله یا مولا

سلام علیکم جمیعا

در مورد شبه ای که ایجاد شده که آیا اون زمان ظرف شیشه ای بوده است یا خیر :

ظرف شيشيه در زمان صدر اسلام قابل اثبات است، آيه قرآن را هم داريم كه از ظرف شيشه اي سخن به ميان آورده است و اگر اين گونه ظرف را مسلمانان نمي دانستند، خداوند براي مردم سخن نمي گفت.

قرآن می فرماید :

اعوذبالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

وَ يُطافُ عَلَيْهِمْ بِآنِيَةٍ مِنْ فِضَّةٍ وَ أَكْوابٍ كانَتْ قَواريرَا (15)

و ظروف سيمين و جامهاى بلورين، پيرامون آنان گردانده مى‏شود.

آیه 15 سوره الانسان

هم چنین :

«قارورة» (مفرد «قوارير») نيز به معناي ظرف شيشه اي و بلورين است.

با تشکر از گروه پاسخ به شبهات موسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر(عج)

[="DarkSlateGray"]به نظرم این چیزها اصل نیست .
چون دشمنها و بی اعتقادها که باور نمی کنن و فکر می کنن یه کلک برای جو دادن به مردمه.
ما هم که اعتقاد داریم فرقی در اعتقادمون ایجاد نمیشه
بر فرض که قرمز شد.خوب اینم یه نشانه دیگه است، و ما بهرحال بدون اونم معتقد بودیم.[/]

tooba;297651 نوشت:
به نظرم این چیزها اصل نیست .
چون دشمنها و بی اعتقادها که باور نمی کنن و فکر می کنن یه کلک برای جو دادن به مردمه.
ما هم که اعتقاد داریم فرقی در اعتقادمون ایجاد نمیشه
بر فرض که قرمز شد.خوب اینم یه نشانه دیگه است، و ما بهرحال بدون اونم معتقد بودیم.

آفرین

اما ما که اعتقاد بر حقانیت حسین (ع) داشتیم، پس این معجزات برای چه کسانی است؟!

پس این معجزه برای اتمام حجت با مسیحیان و یهودیان و زرتشتیان و بودائیان و ملحدین و ... و هرچه غیر شیعه است.

یا مهدی ادرکنی

[="DarkSlateGray"]سلام
من حرف شما رو کاملا قبول دارم ولی متاسفانه سرانشون بهشون میگن اینا کلکه .من (تو دانشگاه)دوست مسیحی ،و ما رو آدمهای خرافه پرست می نامند که زود باور وساده هستیم وبا این چیزها گول می خوریم. حرف من اینه که ما بدون اینها ثابت قدمی مون رو نشون بدیم و بعد این مسائل رو شاهد بیاریم برای خودمون .

[/]

حسین(ع) به آدم ها آبرو می بخشد به این ایمان کامل دارم. از همه دوستان می خوام اگه می تونن هر روز زیارت عاشورا بخونن بعد از تموم شدن ایام محرم و صفر باز هم بخونید. حسین(ع) به آدم ها آبرو می بخشد. بخونید.

درسته این اصل اعتقادات ما مبانی محکمی داره که چه این اتفاق واقعیت داشته باشه وچه نداشته باشه تفاوتی نداره ، ما برای اثبات حقانیت مولامون حسین(ع) دلایل محکم و مبرهنی داریم.

این تربت چه فرقی با تربت های ما داره که هر شیعه ای داره مهر نماز رو می گم.
چه چیز باعث شده این تربت اینطور به صورت ویژه نگهداری بشه؟
با اینکه آقام حسین علیه السلام رو ثارالله می دونم ولی به این جریان یه خورده ای مشکوکم!
این یه تیکه خاک چه فرقی با خاک های دیگه کربلا داره؟
اگر می گن خاکی که خون امام حسین روش ریخته شده اینو از کجا آوردن
اگر ساختگی باشه که آقا امام حسین نیازی به این کارها نداره اگر کسی واقعه عاشورا و حقیقتش آدمش نکرد می خوام صد سال سیاه با این چیزا به حقیقت نرسه.
من رد نمی کنم که نیست می گم مشکوکه یه کم شواهد کمه برای حکم دادن.

شنیدم که تربت های که ما استفاده می کنیم خیلی به مرقد مطهر نزدیک نیست. شاید این تربت خیلی به مرقد نزدیک بوده.
البته این سؤال پیش میاد که زمان عاشورا باید تمام خاک اطراف مرقد به رنگ خون در بیان.حالا این واقعه رخ میده؟